Jump to content

Εμπειρίες 1ης αίτησης για αγροτικό


zinedinzidan

Recommended Posts

:lol: ετσι ετσι συνεχισε!!!συνεχισε να ασχολεισαι! :lol:

και κανεις και την φιλη σου στελλιτσα ρομπα κριμα γιατι ειναι και μοντερειτορ! η μηπως εισαστε το ιδιο προσωπο και μας δουλευετε ολους; κριμα για το φορουμ! emxmmemthumbdown

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαράκι αυτό που σου έχω πει πολλές φορές. Πολλούς θα δεις να φωνάζουν για αδικία και λαμογιές αλλά όταν είναι να κινηθεί κανείς θα είναι 1-2 άτομα.

Προσωπικά δεν κατάλαβα κάτι. Τι εστί εκ μέρους ποιανού πήγατε; Μέσον θέλει για να δεις την κα Παναγοπούλου; Και εφόσον βάζει την υπογραφή της σε κάποια απόφαση-ανακοίνωση γιατί δεν αιτιολογεί την απόφαση και ζητά να απευθυνθείς στους ανωτέρους της;

Αν δεν μπορεί να απαντήσει σε κάτι απλό ας προσέχει που βάζει την υπογραφή της.

ΝΑΙ

Δε με πείραξε που δε θέλησε να με δει η Παναγοπούλου... "τέτοιες εντολές" θα τις έχουν δώσει φαίνεται....

Με ενοχλεί που "παίζουν" με τα νεύρα μας, που ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ κι οι ίδιοι οι Υφυπουργοί-Υπουργός τις διαρροές πληροφοριών που υπάρχουν απ'τα γραφεία του ΥΥΚΑ... Με ενοχλεί το ότι 1 Κλητήρας ή 1 Καθαρίστρια του ΥΥΚΑ έχει περισσότερη δύναμη απ'τον ίδιο τον Υφυπουργό με την έννοια ότι έχει την πρόσβαση σε πληροφορίες που μπορούν είναι κρίσιμες για εμάς... Με ενοχλεί .... τι να λέμε τώρα??? Ούτε οι ίδιοι δε γνωρίζουν τις "λαδιές" που κάνουν οι υπαλλήλοι τους!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιτρεπεται να πω ενα τραγουδακι?

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑΝΕ ΕΓΩ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΧΑ ΑΠΟΓΙΝΕΙ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΧΑ ΑΠΟΓΙΝΕΙ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑΝΕ ΕΓΩ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ 'ΜΟΥΝΑ ΤΩΡΑ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ 'ΜΟΥΝΑ ΤΩΡΑ

:cool05: :cool05: :cool05:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:bloodomen:emofftopic Ρε συ Τάσο, κρίμα είναι να χαλάτε το topic με προσωπικές υποθέσεις και κόντρες που δε μας ενδιαφέρουν...Εδώ έχει λεχθεί ότι δόθηκε παράταση τελευταία στιγμή στις αιτήσεις και η υπεύθυνη κρυβότανε, κι εσείς βγάζατε προσωπικές κακίες...

Και αναφέρομαι σε σένα γιατί την κοπέλα δεν την ξέρω καθόλου, ενώ εσένα σε έχω εκτιμήσει για τις πληροφορίες που συνεχώς δίνεις στο forum...

Τα προσωπικά σας αλλού λοιπόν... :rolleyes:;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 7 months later...

ΥΓ. Επίσης όταν το μεσημέρι γύρισα σπίτι είδα ότι δόθηκε παράταση της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων μέχρι τις 1/9. Επειδή κατά κύριο λόγο εδώ μέσα κυκλοφορούν έξυπνα παιδιά, αυτό δεν είναι λίγο επίφοβο; Δόθηκε κάποια επίσημη δικαιολογία για αυτή την παράταση;Είχε περάσει η ώρα και δεν μπορούσα πλέον να τηλεφωνήσω στο ΥΥΚΚΑ.

ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΙΣ 22-8-2008, ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΥΥΚΑ, ΜΕΤΑΞΥ 12.00 ΚΑΙ 14.00...

σας πληροφορώ ότι όταν έκανα νύξη στα παιδιά που ήταν εκεί για να πάμε όλοι μαζί, να ρωτήσουμε γιατί δόθηκε αυτή η παράταση, δε κουνήθηκε κανείς, πέρα από 2 κορίτσια. Κι ήταν γύρω στα 30 άτομα παρόντες!Όταν δε, πήγαμε να ζητήσουμε να μάθουμε το λόγο που δόθηκε η παράταση, στο γραφείο της κας Παναγοπούλου (γιατί εκείνη υπέγραφε την ανακοίνωση που κόλλησαν στις πόρτες των γραφείων των αγροτικών) βρήκαμε τη γραμματέα της, 1 κάποια κα Πρωτοπαππα η οποία με το κλασσικό σοβαροφανές ύφος, μας ρώτησε "ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ-ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΠΟΙΟΥ???" :bloodomen: Όταν της είπαμε ότι πηγαίναμε "ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΩΝ ΕΑΥΤΩΝ ΜΑΣ!!" :anavwfwties: Μας έκανε μπαλάκι emtoklasiko στο γραφείο του Υφυπουργού Παπαγεωργίου. emgoal

Εκεί, βρήκαμε, όπως πάντα τον Σύμβουλό του, κ.Θωμά, ο οποίος μας είπε ότι η παράταση δόθηκε μετά από πολλές διαμαρτυρίες συναδέλφων που δεν προλάβαιναν να καταθέσουν τα χαρτιά τους.

<Σχόλιο 1ο>

Εγώ καχύποπτη δεν είμαι :unsure: , τον ρώτησα αν όσοι έχουν ήδη υποβάλει τα χαρτιά τους, έχουν το δικαίωμα να ανακαλέσουν την αίτησή τους και να υποβάλλουν εκ νέου άλλη :lol:

<Σχόλιο 3ο>

.... Δεν το γνώριζε κατά πόσο ήταν εφικτό το συγκεκριμένο... embaaa:huh:

<Σχόλιο 2ο>

Κ. Θωμά, σας χαιρετώ μέσα απ'το φόρουμ, που τόσο "αγαπήσατε/με" embye , όπως βλέπετε εγώ τουλάχιστον δε γράφω ψέμματα και δεν ακούω το...avatar μου!!

Γειά χαρά!!

Ψάχνοντας κάποιες πληροφορίες στο forum,

βρήκα κάτι, σχετικά "παλιό", αλλά, πιστεύω εντελώς "Διαχρονικό"...

Από το οποίο, θα τολμήσω να πώ, επικαλούμενος την "αφέλειά" μου,

μπορούν να βγούν "χρηστικά" και "ουσιαστικά", νομίζω, συμπεράσματα...

<Σχόλιο 1ο>

~~Η πιο «κλασσική» απάντηση που θα μπορούσε κάθε «λογικός» άνθρωπος να («σκαρφιστεί»…), και να δώσει…

Λογική, πειστική, χωρίς να υπάρχει «τρόπος», άμεσος τουλάχιστον,

και «λόγος» να την αποδείξει…

<Σχόλιο 2ο>

~~Θα όφειλε σαν «δημόσιος λειτουργός», και «ειδικός» στη συγκεκριμένη «θεματολογία», να γνωρίζει αναλυτικά και με απόλυτη σαφήνεια

το «γράμμα του Νόμου», και να ενημερώσει τους ενδιαφερόμενους –Πολίτες,

αν όχι την ίδια στιγμή, τουλάχιστον σε «άμεσο χρόνο»,

ώστε να μην χαθεί χρόνος και να κάνουν εκπρόθεσμα

«χρήση του δικαιώματός τους» -στην προκειμένη περίπτωση, απόσυρση της Αίτησής τους, και υποβολή άλλης, στην νέα προθεσμία που ορίστηκε μέσω της παράτασης??…

Άρα, θα είχαμε το «Δικαίωμα»,

να κάνουμε «γραπτό αίτημα» και να «υποχρεώσουμε» τον κάθε Δημόσιο Λειτουργό –κ. Θωμά, σε ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ??...

Τάσο,σε παρακαλώ,

εσύ που «παίζεις στα δάχτυλα», τουλάχιστον συγκριτικά μ’εμένα, τις εγκυκλίους

και τον «Δημοσιο-υπαλληλικό Κώδικα Δεοντολογίας» κλπ κλπ…

Please,

Πές μας τη γνώμη σου και γράψε κάποια «link»,

Για να «πάρουμε μυρωδιά» από τα «Δικαιώματα», που σαφώς και έχουμε,

κατά τις όποιες «συναλλαγές» μας (νομότυπες, εννοείται…) με το «Δημόσιο»…

<Σχόλιο 3ο>

~~Γιατί όχι??...

Ενδεχομένως, να ήταν όχι μόνο «νομότυπο»,

αλλά και η καλύτερη «επιθετική άμυνα», όταν προκύπτει «ξαφνικά» παράταση της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεών μας…

Νομίζω, είναι εφικτό…

Ή τουλάχιστον, δεν φαίνεται να υπάρχει,

από τις «διατυπώσεις» στις σχετικές εγκυκλίους, κάτι το «παράνομο» ή που να επιφέρει «κυρώσεις» -π.χ. απώλεια μορίων κλπ…

Και αν χρειαστεί, τυπικά, «αιτιολόγηση»,

θα αναφέραμε, σε «στρωτή» Δημοτική, ότι :

«θέλω να σκεφτώ καλύτερα την επιλογή μου, αφού μου δίνεται περαιτέρω χρόνος, λόγω της παράτασης»

Αυτό, ΓΙΑ να το κάναμε, μαζικά, την «προσεχή» φορά, 10-15άτομα, να δεις πόσο αγόγγυστα και προκλητικά,

θα «σκαρφίζονταν» παρατάσεις για τους δικούς τους «λόγους»…

Θα μου πείς, σιγά(!!!) -τώρα ρε μάγκα, "ξύπνησες"??... emoops emoops

Δεν αμφιβάλλω...

Πάντως, η "ιστορία", πολλές φορές επαναλαμβάνεται...

Γιατί να μην τους περιμένουμε "στη γωνία"??... emrockon emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.