Jump to content

Εμπειρίες 1ης αίτησης για αγροτικό


zinedinzidan

Recommended Posts

Σήμερα έκανα αίτηση για αγροτικό για πρώτη φορά.Πήγα στο υπουργείο, στο ισόγειο, στο πρωτόκολλο και άφησα την αίτησή μου με συννημένα τα υπόλοιπα χαρτιά. Η υπάλληλος μου έδωσε αριθμό (ένα χαρτάκι σαν απόδειξη με σφραγίδα) και δεν τσέκαρε καθόλου τα χαρτιά αν ήταν σωστά,πλήρη κλπ.Κόσμο πολύ δεν είχε και μου έκανε εντύπωση που δεν ασχολήθηκε ούτε μερικά δευτερόλεπτα να επιβεβαιώσει την πληρότητα της αίτησης. Να υποθέσω ότι αυτό είναι ρουτίνα και η ευθύνη βαραίνει εμένα; Έκανε κανείς άλλος αίτηση να μου πει αν του έγινε κάποιος έλεγχος; Ρωτώ γιατί τις προηγούμενες μέρες διάβαζα στο φόρουμ για επικυρωμένα αντίγραφα,εξουσιοδοτήσεις κλπ και τελικά διαπίστωσα ότι η κατάσταση είναι πολύ χύμα και άνετα θα μπορούσα να είχα στείλει έναν οποιοδήποτε να καταθέσει τα χαρτιά μου.Δε μου έγινε κανένας έλεγχος της ταυτότητας. Μήπως πριν το πρωτόκολλο έπρεπε να είχα επισκεφτεί κανένα άλλο γραφείο να ελέγξουν την αίτηση; Είμαι λίγο ψάρι,μη βαράτε!

ΥΓ. Επίσης όταν το μεσημέρι γύρισα σπίτι είδα ότι δόθηκε παράταση της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων μέχρι τις 1/9. Επειδή κατά κύριο λόγο εδώ μέσα κυκλοφορούν έξυπνα παιδιά, αυτό δεν είναι λίγο επίφοβο; Δόθηκε κάποια επίσημη δικαιολογία για αυτή την παράταση;Είχε περάσει η ώρα και δεν μπορούσα πλέον να τηλεφωνήσω στο ΥΥΚΚΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα

καταρχην ειδα κ εγω την παραταση κατι υποπτο παιζει και ειμαι σιγουρη γι' αυτο!ετσι κανουν με τα χαρτια παντα τα δινεις σου δινουν αποφειξη αριθμου πρωτοκολλου και αυτο ηταν ειναι λιγακι χεσιμο αυτο που κανουν οι υπαληλοι οι αληθεια ειναι κ θα πω οτι εξυπηρετουν επι της ουσιας τους λιγους! αυτα μην μασας μια οτι ειναι να γινει θα γινει ! καλα αποτελεσματα να εχεις ! και να ξερεις οταν δεν δινω πολυ σημασια στο υπουργειο στο φορουμ και δεν τους θεοποιω οπως ελαχιστοι το κανουν εδω μεσα κατι εχω στο νου μου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή επιτυχία και σε εσένα Μεντπεντ. Δευτέρα πρωί πάντως έχω κατά νου να μη το αφήσω έτσι το θέμα αυτό.

Θα ζητήσω επίσημη ενημέρωση για το λόγο της παράτασης καθώς και τα ονοματεπώνυμα των υπαλλήλων που διαχειρίζονται την αίτησή μου. Ατύχησαν γιατί πέτυχαν σε κλασικό δικομανή! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να υποθέσω ότι αυτό είναι ρουτίνα και η ευθύνη βαραίνει εμένα;

Ναι.Αν,όταν εξετάζουν την πληρότητα των δικαιολογητικών,βρουν πως δεν έχεις καταθέσει κάποιο,απορρίπτουν κατευθείαν την αίτηση(δεν στο εύχομαι)

ΥΓ:Περίμενες να ασχοληθεί το ελληνικό Δημόσιο με εσένα;Welcome to reality

ΥΓ2:Καλή τύχη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα ζουζου δεν δηλωσα τωρα αγροτικο διοτι δεν ειχε καναχωριο που να ηθελα και επισης θελω να παει με περισσοτερη θητεια στην επομενη τροπολογια να βγαλουμε κανα φραγκο παραπανω και βεβαιως ενσημα!ψαξε το το θεμα αλλα να ξερεις το υπουργειο ειναι ασυλο και μονο οι ιδρυματοποιημενοι- βυσματουχοι βγαζουν ακρη!

οτι θες εδω θα τα λεμε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενώ έχω κάθε διάθεση να είμαι αισιόδοξος για το επίπεδο διαφάνειας, ρε γμτ κάτι τέτοια γίνονται και μας αναγκάζουν να τραβάμε το σκοινι...Κρίμα...

ΥΓ. Καλή επιτυχία Μεντπεντ την επόμενη φορά τότε.

ΥΓ2.Ευχαριστώ Κοστ! Η αίτηση μου είναι πλήρης, οι διαχειριστές της είναι αξιόπιστοι; Αν χαθεί κάτι κατά λάθος, πώς θα αποδείξω ότι τα είχα όλα εντάξει εγώ και δεν είναι δικό μου λάθος; :) Μπάζει το σύστημα φίλε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο πρωτόκολλο σου δίνουν μόνο αριθμό και δεν κάνουν έλεγχο, βάζοντας επάνω και σε ποιο τμήμα απευθύνεται.

Έλεγχο της αίτησης γίνεται στο αρμόδιο γραφείο στο οποίο θα μπορούσες να απευθυνθείς πριν πας στο πρωτόκολλο.

Καιρός είναι στο πρωτόκολλο κάποιας δημόσιας υπηρεσίας να ελέγχουν αν είναι σωστή η κάθε αίτηση που περνάει από τα χέρια τους.

όσο αφορά το κατά πόσο και γιατί έγινε θέμα το αν μπορεί να καταθέσει τα δικαιολογητικά κάποιος άλλος και αν χρειάζεται επικύρωση της αίτησης είναι κάτι που δεν χωράει πλέον περισσότερη ανάλυση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή επιτυχία και σε εσένα Μεντπεντ. Δευτέρα πρωί πάντως έχω κατά νου να μη το αφήσω έτσι το θέμα αυτό.

Θα ζητήσω επίσημη ενημέρωση για το λόγο της παράτασης καθώς και τα ονοματεπώνυμα των υπαλλήλων που διαχειρίζονται την αίτησή μου. Ατύχησαν γιατί πέτυχαν σε κλασικό δικομανή! :)

:D:Demcolgate υποκλινομαι!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΖΙΖΟΥ ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ ΑΛΕΞΗ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΝΗΣΙΩΤΗΣ?
την πέταξες τη μαλακία σου

ρε είναι δυνατόν να ήταν ο Αλέξανδρος;

αυτός σε ένα forum γράφει και τα χάνει.....

υ.γ. σου έλειψε ο Καλύμνιος και παντού τον βλέπεις :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΖΙΖΟΥ ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ ΑΛΕΞΗ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΝΗΣΙΩΤΗΣ?
την πέταξες τη μαλακία σου

ρε είναι δυνατόν να ήταν ο Αλέξανδρος;

αυτός σε ένα forum γράφει και τα χάνει.....

υ.γ. σου έλειψε ο Καλύμνιος και παντού τον βλέπεις :P

συγγνωμη εσεις κινητα δεν εχετε απο τους συμφοιτητες να μιλατε μεσα απο το φορουμ θα ψαχνεστε; emno:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το ότι είναι συμφοιτητής είναι πάλι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα :splats:

δεν είναι και το πρώτο για να μου φανεί παράξενο, αλλά διάβασε αν έχεις το χρόνο και την ικανότητα καλύτερα τα post και ίσως κατανοήσεις το νόημά τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ήταν προτιμότερο να βαριέσαι όταν γράφεις μαλακίες

σου το έχω ξαναγράψει, το να λες μαλακίες είναι δικαίωμά σου δεν θα στο στερήσει κανείς

το να βγάζεις ηλίθια συμπεράσματα και μετά να βαριέσαι να σχολιάζεις την απάντηση που σου δίνουν είναι η κατάντια σου

υποδείξεις από "δήθεν" ακόμα δεν έφτασα στο σημείο να δέχομαι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ήταν προτιμότερο να βαριέσαι όταν γράφεις μαλακίες

σου το έχω ξαναγράψει, το να λες μαλακίες είναι δικαίωμά σου δεν θα στο στερήσει κανείς

το να βγάζεις ηλίθια συμπεράσματα και μετά να βαριέσαι να σχολιάζεις την απάντηση που σου δίνουν είναι η κατάντια σου

υποδείξεις από "δήθεν" ακόμα δεν έφτασα στο σημείο να δέχομαι.....

Οτι και να σχολιασεις δεν με απασχολει καθολου, ασχολουμαι μονο με ατομα που εκτιμω και εσυ την ελαχιστη εκτιμηση που σου ειχα την εχασες προ καιρου, βρισε με,δειξε με, σχολιασε με κανε οτι θες.Θα μου κοστησουν μονο αν τις κανουν μελη που εχω σε εκτιμηση!Υποδειξεις κανω σε ατομα που με απασχολουν οποτε εσυ δεν ανηκεις σ'αυτα.Τοτε προς τι το αγχος; Ασε με στην δουλεια μου και εσυ στην δικια σου.

και παλι σορρυ μελη του φορουμ που ειμαι emofftopic αλλα με αναγκαζουν οι συνθηκες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα έκανα αίτηση για αγροτικό για πρώτη φορά.Πήγα στο υπουργείο, στο ισόγειο, στο πρωτόκολλο και άφησα την αίτησή μου με συννημένα τα υπόλοιπα χαρτιά. Η υπάλληλος μου έδωσε αριθμό (ένα χαρτάκι σαν απόδειξη με σφραγίδα) και δεν τσέκαρε καθόλου τα χαρτιά αν ήταν σωστά,πλήρη κλπ.Κόσμο πολύ δεν είχε και μου έκανε εντύπωση που δεν ασχολήθηκε ούτε μερικά δευτερόλεπτα να επιβεβαιώσει την πληρότητα της αίτησης. Να υποθέσω ότι αυτό είναι ρουτίνα και η ευθύνη βαραίνει εμένα; Έκανε κανείς άλλος αίτηση να μου πει αν του έγινε κάποιος έλεγχος; Ρωτώ γιατί τις προηγούμενες μέρες διάβαζα στο φόρουμ για επικυρωμένα αντίγραφα,εξουσιοδοτήσεις κλπ και τελικά διαπίστωσα ότι η κατάσταση είναι πολύ χύμα και άνετα θα μπορούσα να είχα στείλει έναν οποιοδήποτε να καταθέσει τα χαρτιά μου.Δε μου έγινε κανένας έλεγχος της ταυτότητας. Μήπως πριν το πρωτόκολλο έπρεπε να είχα επισκεφτεί κανένα άλλο γραφείο να ελέγξουν την αίτηση; Είμαι λίγο ψάρι,μη βαράτε!

ΥΓ. Επίσης όταν το μεσημέρι γύρισα σπίτι είδα ότι δόθηκε παράταση της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων μέχρι τις 1/9. Επειδή κατά κύριο λόγο εδώ μέσα κυκλοφορούν έξυπνα παιδιά, αυτό δεν είναι λίγο επίφοβο; Δόθηκε κάποια επίσημη δικαιολογία για αυτή την παράταση;Είχε περάσει η ώρα και δεν μπορούσα πλέον να τηλεφωνήσω στο ΥΥΚΚΑ.

ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΙΣ 22-8-2008, ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΥΥΚΑ, ΜΕΤΑΞΥ 12.00 ΚΑΙ 14.00...

σας πληροφορώ ότι όταν έκανα νύξη στα παιδιά που ήταν εκεί για να πάμε όλοι μαζί, να ρωτήσουμε γιατί δόθηκε αυτή η παράταση, δε κουνήθηκε κανείς, πέρα από 2 κορίτσια. Κι ήταν γύρω στα 30 άτομα παρόντες!Όταν δε, πήγαμε να ζητήσουμε να μάθουμε το λόγο που δόθηκε η παράταση, στο γραφείο της κας Παναγοπούλου (γιατί εκείνη υπέγραφε την ανακοίνωση που κόλλησαν στις πόρτες των γραφείων των αγροτικών) βρήκαμε τη γραμματέα της, 1 κάποια κα Πρωτοπαππα η οποία με το κλασσικό σοβαροφανές ύφος, μας ρώτησε "ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ-ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΠΟΙΟΥ???" :bloodomen: Όταν της είπαμε ότι πηγαίναμε "ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΩΝ ΕΑΥΤΩΝ ΜΑΣ!!" :anavwfwties: Μας έκανε μπαλάκι emtoklasiko στο γραφείο του Υφυπουργού Παπαγεωργίου. emgoal

Εκεί, βρήκαμε, όπως πάντα τον Σύμβουλό του, κ.Θωμά, ο οποίος μας είπε ότι η παράταση δόθηκε μετά από πολλές διαμαρτυρίες συναδέλφων που δεν προλάβαιναν να καταθέσουν τα χαρτιά τους.

Εγώ καχύποπτη δεν είμαι :unsure: , τον ρώτησα αν όσοι έχουν ήδη υποβάλει τα χαρτιά τους, έχουν το δικαίωμα να ανακαλέσουν την αίτησή τους και να υποβάλλουν εκ νέου άλλη :lol: .... Δεν το γνώριζε κατά πόσο ήταν εφικτό το συγκεκριμένο... embaaa:huh:

Κ. Θωμά, σας χαιρετώ μέσα απ'το φόρουμ, που τόσο "αγαπήσατε/με" embye , όπως βλέπετε εγώ τουλάχιστον δε γράφω ψέμματα και δεν ακούω το...avatar μου!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νευροντιαμπ το ειδα και πριν καλα κανατε και ρωτησατε να μην σας περνανε και για προβατα! ελπιζω να μπορεσει να γινει καμια τροποποιηση αν και φοβαμαι οτι θα εινια λιγο δυσκολο. παντως καλα κανατε και πηγατε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ήταν προτιμότερο να βαριέσαι όταν γράφεις μαλακίες

σου το έχω ξαναγράψει, το να λες μαλακίες είναι δικαίωμά σου δεν θα στο στερήσει κανείς

το να βγάζεις ηλίθια συμπεράσματα και μετά να βαριέσαι να σχολιάζεις την απάντηση που σου δίνουν είναι η κατάντια σου

υποδείξεις από "δήθεν" ακόμα δεν έφτασα στο σημείο να δέχομαι.....

Οτι και να σχολιασεις δεν με απασχολει καθολου, ασχολουμαι μονο με ατομα που εκτιμω και εσυ την ελαχιστη εκτιμηση που σου ειχα την εχασες προ καιρου, βρισε με,δειξε με, σχολιασε με κανε οτι θες.Θα μου κοστησουν μονο αν τις κανουν μελη που εχω σε εκτιμηση!Υποδειξεις κανω σε ατομα που με απασχολουν οποτε εσυ δεν ανηκεις σ'αυτα.Τοτε προς τι το αγχος; Ασε με στην δουλεια μου και εσυ στην δικια σου.

και παλι σορρυ μελη του φορουμ που ειμαι emofftopic αλλα με αναγκαζουν οι συνθηκες.

Η ηλιθιότητα σε όλο της το μαγαλείο.

Ναι κοπελιά έκανες υπόδειξη σε μένα που δεν συμπαθείς να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνό μου για να μιλήσω με κάποιο άλλο μέλος άλλου forum που θεώρησες πως επειδή είναι μέλος του forum θα πρέπει να είναι και συμφοιτητής μου.

:antegeia: οι συνθήκες υπάρχουν όσο βασιλεύει η ηλιθιότητα

και μην ζητάς να αλλάξω την υπογραφή μου, εκτός αν κατάλαβες σε ποιον αναφέρομαι και σε ενοχλεί

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαράκι αυτό που σου έχω πει πολλές φορές. Πολλούς θα δεις να φωνάζουν για αδικία και λαμογιές αλλά όταν είναι να κινηθεί κανείς θα είναι 1-2 άτομα.

Προσωπικά δεν κατάλαβα κάτι. Τι εστί εκ μέρους ποιανού πήγατε; Μέσον θέλει για να δεις την κα Παναγοπούλου; Και εφόσον βάζει την υπογραφή της σε κάποια απόφαση-ανακοίνωση γιατί δεν αιτιολογεί την απόφαση και ζητά να απευθυνθείς στους ανωτέρους της;

Αν δεν μπορεί να απαντήσει σε κάτι απλό ας προσέχει που βάζει την υπογραφή της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οτι και να σχολιασεις δεν με απασχολει καθολου, ασχολουμαι μονο με ατομα που εκτιμω και εσυ την ελαχιστη εκτιμηση που σου ειχα την εχασες προ καιρου, βρισε με,δειξε με, σχολιασε με κανε οτι θες.Θα μου κοστησουν μονο αν τις κανουν μελη που εχω σε εκτιμηση!

Προφανως για να βριζεις τους ηλιθιους, δεν θα ξερεις τον πονο των ανθρωπων να εχουν ατομα με νοητικη υστερηση στο σπιτι τους,οποτε κατα θεοδωριδη δοκουν ολοι οι χαζοι και αναπηροι στον κεαδα!! να ζησουν οι εξυπνοι ανθρωποι!!! μα ποιος εξυπνος ανθρωπος φτανει στο σημειο να βριζει τοσο ασχημα εναν ηλιθιο και να το διατυμπανιζει κιολας; τελικα ποσο εξυπνο ειναι αυτο; γεια σου τασο καλα μπανια και καλες διακοπες να χεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κλάψαμε και σήμερα....Ο Βασιλάκης Καΐλας....ή μάλλον καλύτερα η Μάρθα Βούρτση του forum.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κλάψαμε και σήμερα....Ο Βασιλάκης Καΐλας....ή μάλλον καλύτερα η Μάρθα Βούρτση του forum.

καλα τοσο πολυ σου αρεσε η ξαδερφη μου ελενα προ διημερου ηταν στο δικο μας χωριο! η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ καλη και ο τονυ εξισου καλο παιδακι!

ξερω ειμαι emofftopic κλαψ κλαψ κλαψ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πες μας τι πίνεις και δεν μας δίνεις

medpead συμφοιτήτρια με τη Ν. Παζαΐτη

medpead ειδικευόμενη με διετή κλινική εμπειρία που όλους τους συναδέλφους τους αποκαλεί παιδιά της

medpead αν ξαναποστάρω παραθέτοντας post της ή δεν αφαιρέσω την υπογραφή μου θα απευθυνθεί στην διευθύντριά μου την οποία γνωρίζει να με κάνει ντα (ακόμα γελάει η διευθύντριά μου)

medpead τώρα και ξαδέρφη της Ε.Παπαρίζου (αφού είναι ξαδέρφη σου πάρτην τηλέφωνο και ρώτα την με ποια παρέα έπεινε καφέ στην Πτολεμαΐδα και άλλη φορά όταν ακούει ειδικευόμενος ιατροδικαστής να μην κάνει τον σταυρό της)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.