Jump to content

" Ενα ευρώ περιπτερά… "


Recommended Posts

Με προσβάλει αισθητικά, οικονομικά, οπτικοακουστικά κ ανοσοποιητικά. Εξάλου για κάποιον πιο ψαγμένο νομίζω οτι η κυανή ακτή/ ίμπιζα ενδείκνυται για επίδειξη κ πιο φθηνά, πιο κοσμοπολίτικα είναι κρίνοντας από τιμές στο νετ κ εμπειρία γονέων.

emgoal

Τέσπα έτσι κι αλλιώς με το φαινόμενο του θερμοκηπίου θα λιώσουν οι πάγοι, το νησί αυτό θα εξαφανισθεί κ η στάθμη της θάλασσας θα έρθει στο ύψος που μένω

:lol: σωστα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Last Reply

bluesky, από τη στιγμή που πάει ο κόσμος, πάει να πει πως δεν είναι ακριβά και το μπορεί. Αν ήταν ακριβά δεν θα πήγαινε.

Η Μύκονος είναι ακριβή, όσο ακριβή είναι και η Αθήνα για κάποιον άλλον.

Και στην Πτολεμαΐδα ο καφές έχει 2,5€ ενώ στην Αθήνα μέχρι και 8€, αυτό δε σημαίνει πως είναι ακριβή η Αθήνα.

Ανάλογα το τι σε προσφέρει ο κάθε τόπος είναι και το κόστος της παροχής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

bluesky, από τη στιγμή που πάει ο κόσμος, πάει να πει πως δεν είναι ακριβά και το μπορεί. Αν ήταν ακριβά δεν θα πήγαινε.

Η Μύκονος είναι ακριβή, όσο ακριβή είναι και η Αθήνα για κάποιον άλλον.

Και στην Πτολεμαΐδα ο καφές έχει 2,5€ ενώ στην Αθήνα μέχρι και 8€, αυτό δε σημαίνει πως είναι ακριβή η Αθήνα.

Ανάλογα το τι σε προσφέρει ο κάθε τόπος είναι και το κόστος της παροχής.

μη χεσω τωρα τασος θα χεσω μετα emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To σχόλιό μου εκ πρώτης όψεως φαίνεται ρατσιστικό. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι οι οικονομικά ασθενέστερες τάξεις σαφώς έχουν το δικαίωμα να πάνε Μύκονο, απλά ταυτόχρονα έχουν και την ψευδαίσθηση ότι κάνουν διακοπές.

Διότι 'κάνω διακοπές', κατ' εμέ, δε σημαίνει χτυπιέμαι νυχθημερόν σ' ένα κλαμπ ή σε σοκάκια φίσκα στον κόσμο με το κουτάκι της μπύρας στο χέρι και όταν τα τινάξω από την ορθοστασία, την κούραση και την πείνα, σωριάζομαι σ' ένα κάμπινγκ.

Όσο για τους φοιτητές ιατρικής και λοιπών ΑΕΙ, είναι οι ασθενέστεροι των οικονομικά ασθενέστερων :), διότι εδώ συζητάμε για χαρτζιλίκι από γονείς, ούτε καν μεροκάματο.

Είναι θέμα ΄ορέξεως' :), γούστου. Και αν κάποιος θέλει Μύκονο, με το καλό να πάει. Αλλά ο μυκονιάτης περιπτεράς δεν αστειεύεται :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To σχόλιό μου εκ πρώτης όψεως φαίνεται ρατσιστικό. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι οι οικονομικά ασθενέστερες τάξεις σαφώς έχουν το δικαίωμα να πάνε Μύκονο, απλά ταυτόχρονα έχουν και την ψευδαίσθηση ότι κάνουν διακοπές.

Διότι 'κάνω διακοπές', κατ' εμέ, δε σημαίνει χτυπιέμαι νυχθημερόν σ' ένα κλαμπ ή σε σοκάκια φίσκα στον κόσμο με το κουτάκι της μπύρας στο χέρι και όταν τα τινάξω από την ορθοστασία, την κούραση και την πείνα, σωριάζομαι σ' ένα κάμπινγκ.

Όσο για τους φοιτητές ιατρικής και λοιπών ΑΕΙ, είναι οι ασθενέστεροι των οικονομικά ασθενέστερων :), διότι εδώ συζητάμε για χαρτζιλίκι από γονείς, ούτε καν μεροκάματο.

Είναι θέμα ΄ορέξεως' :), γούστου. Και αν κάποιος θέλει Μύκονο, με το καλό να πάει. Αλλά ο μυκονιάτης περιπτεράς δεν αστειεύεται :P

lol όπως θα έλεγε και η Σήλια,καθαρά προσωπική άποψη το θέμα των διακοπών.άλλος τη βρίσκει να αράζει,άλλος τη βρίσκει να γυρίζει. ;)

και επίσης αν όντως η Μύκονος πρόκειται να βουλιάξει M@n1I αξίζει να πας μόνο και μόνο για να λες ότι πρόλαβες τις τελευταίες μέρες της παρακμής (της Πομπηίας) πριν βυθιστεί. emgoal

για το φτηνότερη Ίμπιζα..δεν το νομίζω καθόλου,αλλά μην το λες παραέξω.δεν θά θελα καθόλου όταν θα καταφέρω να πάω εκεί να πετύχω το γκαραζιέρη με την κομμώτρια της Βαλεντίνας... :D:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ, τα είχα ψάξει πέρσυ στα τόμας κουκ κ τούι. Εννοοείται όμως οτι δε βγαίνει παραέξω. Ακόμη κ έτσι όμως μπορεί να μην πετύχουμε το γκαραζιέρη κ την κομμώτρια της Βαλεντίνας, θα πετύχουμε όμως τον Πέδρο, το γκαραζιέρη της Μαδρίτης κ την Μερθέντες, την καστιγιάνα κομμώτρια.

Κάποια στιγμή συλλογίστικα οτι τόσο η Ίμπιζα όσο κ η Μύκονος έχουν κοινό βίο. Κοσμοπολίτικα μέρη, πάντα τρεντοποζεριές κ τα δυο έχουν F-TV events ακόμη κ αγωνιστές, στην Ίμπιζα μπορεί να πετύχεις Βάσκο αγωνιστή, στην Μύκονο κάποιον βορειομυκονιάτη αυτονομιστή.

Δεν αμφιβάλλω, οτι η Μύκονος ΗΤΑΝ κάποτε ωραία, όπως η Ζωή Λάσκαρη, καμία σχέση με τη Ζωή Λυκουρέζου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλι μπαχαλο τα κανατε μερικοι....ο καθενας με το κοντο του και το στραβο του!!!!!

Το τοπικ μιλαει για τη Μυκονο και για το ποσο ακριβη ειναι ολα τα υπολοιπα ειναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!

ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΝΤΕΡΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙΑ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

Η ΓΟΥΙΝ-ΜΟΥ-ΞΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΗ...

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....

ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΤΕΡ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΝΤΕΡΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙΑ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλι μπαχαλο τα κανατε μερικοι....ο καθενας με το κοντο του και το στραβο του!!!!!

Το τοπικ μιλαει για τη Μυκονο και για το ποσο ακριβη ειναι ολα τα υπολοιπα ειναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!

ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΝΤΕΡΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙΑ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

Η ΓΟΥΙΝ-ΜΟΥ-ΞΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΗ...

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....

ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΤΕΡ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ…

:lol::lol::lol:

Λες να πήγαν στη Μύκονο με το διακοποδάνειο;Φαντάζεσαι τι θα γίνει όταν η Εθνική θα τους πάρει τον υπολογιστή(και το σπίτι)και δε θα μπορούν πια να μοντεράρουν;Μόνο η Winmx θα μείνει να προσπαθεί να βάλει μόνη της τάξη σε αυτό το μπάχαλο.

Ηθικό Δίδαγμα:Τελικά,για να φτάσεις στην απόλυτη αναρχίαbomb_emoticon.gif,πρέπει να εκμεταλλευτείς το οργανωμένο σύστημαbig_boss_emoticon.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το άλλο καλό με τη Μύκονο είναι ότι στο γυρισμό σταματάμε στη Τήνο να ζητήσουμε συγχώρεση για τα αίσχη που κάναμε στις διακοπές! χαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλι μπαχαλο τα κανατε μερικοι....ο καθενας με το κοντο του και το στραβο του!!!!!

Το τοπικ μιλαει για τη Μυκονο και για το ποσο ακριβη ειναι ολα τα υπολοιπα ειναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!

ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΝΤΕΡΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΡΟΓΙΑΛΙΑ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

Η ΓΟΥΙΝ-ΜΟΥ-ΞΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΗ...

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....

ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΤΕΡ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ…

12654001.400d2e.gifΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να κανω μια ερωτηση για τη Μυκονο?

Δεν ειναι σχετικη με λεφτα, αλλα εχω ακουσει οτι υπαρχει μια πλατεια για gays μονο, ενω οι κανονικοι ειναι σε αλλες πλατειες.

Θα μου το επιβεβαιωσει καποιος?

Εχω μεγαλη περιεργεια?

Και με ποσα λεφτα βολευετε κανεις για τη μυκονο, π,χ εσεις τι θα διαθετατε ας πομε για τη παρτυ σας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απορω με ορισμενους γιατι ενοχλονται με την ακριβεια της μυκονου.κακα τα ψεμματα , η μυκονος απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο αυτη την περιοδο και οποιος πηγαινει παροτι δεν μπορει να παει ειναι απλα ματαιοδοξος.και μη μου πει κανεις οτι παει για την ποιοτητα της διασκεδασης και τις παραλιες γιατι θεωρω οτι υπαρχουν και αλλα τελεια μερη στη χωρα να παει να δει κανεις.το κολλημα με τη μυκονο ειναι συνυφασμενο με τη δηθεν κοσμικοτητα ,για να λεμε μετα ορισμενοι "ασε,πηγα μυκονο καιειδα αυτον,αυτον κι εκεινον και ηταν τελεια"

κατα τ'αλλα συμφωβω με το Μ@ΝΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

saint έχεις πάει Μύκονο? Οι οργανωμένες παραλίες της είναι όλες με άμμο, καθαρά και κρύα νερά και προσωπικά πιστεύω οτι είναι από τις πιο ωραίες παραλίες που έχουμε στην Ελλάδα. Αυτό όμως που κάνει τη Μύκονο να ξεχωρίζει και να κάνει όλους τους άλλους προορισμούς να υστερούν, είναι η διασκέδαση. Δεν είναι θέμα ματαιοδοξίας...Απλά τα μεσημεριανά πάρτυ, ιδιαίτερα στο Paradise, δεν μπορείς να τα βρείς πουθενά αλλού. Τα βραδινά clubs δεν έχουν κάτι το ξεχωριστό ως χώροι, εκτός από πολύ λίγα, αλλά μπορείς να βρείς τα πάντα ανάλογα με τη μουσική που θες να ακούσεις το κάθε βράδυ. Επίσης με όλο αυτόν τον ξένο κόσμο, νιώθεις σαν να είσαι και να μην είσαι στην Ελλάδα.

Πραγματικά με εκνευρίζει που υπάρχει τόση προκατάληψη για αυτό το νησί. Ούτε βρίσκεις gay σε όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, ούτε πάει κανείς για να βγάλει το ψώνιο του. Προσωπικά όταν έχω καεί 2,5 μήνες με το διάβασμα της εξεταστικής και κοντεύω να απομονωθώ κοινωνικά, προτιμώ να ζήσω το καλοκαίρι μου όσο πιο έντονα γίνεται. Δεν πιστεύω οτι είναι ο απόλυτος προορισμός διακοπών, αλλά όχι και να ακυρώνουμε τελείως ένα νησί που στο κάτω κάτω, για κάποιο λόγο έχει τόσο τουρισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και με ποσα λεφτα βολευετε κανεις για τη μυκονο, π,χ εσεις τι θα διαθετατε ας πομε για τη παρτυ σας
Αν ήμουν στη θέση σου,τα λεφτά θα τα έδινα σε κανέναν φιλόλογο μπας και μου μάθει λίγη ορθογραφία.
το κολλημα με τη μυκονο ειναι συνυφασμενο με τη δηθεν κοσμικοτητα ,για να λεμε μετα ορισμενοι "ασε,πηγα μυκονο και ειδα αυτον,αυτον κι εκεινον και ηταν τελεια"

Word!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

saint έχεις πάει Μύκονο? Οι οργανωμένες παραλίες της είναι όλες με άμμο, καθαρά και κρύα νερά και προσωπικά πιστεύω οτι είναι από τις πιο ωραίες παραλίες που έχουμε στην Ελλάδα. Αυτό όμως που κάνει τη Μύκονο να ξεχωρίζει και να κάνει όλους τους άλλους προορισμούς να υστερούν, είναι η διασκέδαση. Δεν είναι θέμα ματαιοδοξίας...Απλά τα μεσημεριανά πάρτυ, ιδιαίτερα στο Paradise, δεν μπορείς να τα βρείς πουθενά αλλού. Τα βραδινά clubs δεν έχουν κάτι το ξεχωριστό ως χώροι, εκτός από πολύ λίγα, αλλά μπορείς να βρείς τα πάντα ανάλογα με τη μουσική που θες να ακούσεις το κάθε βράδυ. Επίσης με όλο αυτόν τον ξένο κόσμο, νιώθεις σαν να είσαι και να μην είσαι στην Ελλάδα.

Πραγματικά με εκνευρίζει που υπάρχει τόση προκατάληψη για αυτό το νησί. Ούτε βρίσκεις gay σε όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, ούτε πάει κανείς για να βγάλει το ψώνιο του. Προσωπικά όταν έχω καεί 2,5 μήνες με το διάβασμα της εξεταστικής και κοντεύω να απομονωθώ κοινωνικά, προτιμώ να ζήσω το καλοκαίρι μου όσο πιο έντονα γίνεται. Δεν πιστεύω οτι είναι ο απόλυτος προορισμός διακοπών, αλλά όχι και να ακυρώνουμε τελείως ένα νησί που στο κάτω κάτω, για κάποιο λόγο έχει τόσο τουρισμό.

100% συμφωνώ

όσον αφορά το κόστος,όπως έγραψα και στην αρχή μπορείς να τη βγάλεις πολύ χαλαρά αμα δεν κάνεις χαζογκλαμουριές.

και Theodoridis ο σύνδεσμος δεν θα το βοηθήσει το παιδί-την Παραπορτιανή ψάχνει. :lol::withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαγκες μην το ψαχνετε , δεν πρεπει να φτασω στην μυκονο για να δω την ακριβεια , οταν στην τελευταία , μικρη , παρακατιανη , βρωμικη , σιχαμερη , πλατεια της πολης μου της λαρισας πλρωνω τον φραπε 3,5 ευρω και την μικρη μπυρα καπου 6 ή 7 ευρω , οταν και τα 2 ξερω πως εχουν ο μεν καφες εχει 50 δραχμες εξοδα (μια κουταλια καφε ζαχαρη και νερο δεν νομιζω να κανουν παραπανω) και η μπυρα κανει 30 λεπτα στο σουπερ μαρκετ , φευγοντας απο τα εν λογω μαγαζια εχω 2 μεγαλες παλαμες στον κωλο μου που τον εχουν πιασει ολοι.

βασικα δεν πρεπει να γκρινιάζουμε για το που εφτασαν τα προιοντα , προσωπικά πιστευω οτι δεν θα πέσουν ποτε οι τιμες με βαση τον υγιη ανταγωνισμό και παπαριες που λενε οι πολιτικοι , και οτι απο τοτε που κοπηκε το σωμα της αγορανομίας η μονη υπηρεσία που εκανε ελεγχο στις τιμες κι επέβαλε προστιμα και μας αφησαν με τον ΣΔΟΕ ο οποιος το μονο που κανει ειναι να ελεγχει αν εκοψες απόδειξη και ας τον πουλας 20 ευρω το φραπε , οποτε συνάδελφοι μας μενουν 2 πραγματα ή κοβουμε τις πολλες πολλες βολτες και παμε εκει που το αντεχει η τσεπη μας ή γινομαστε μπιλ γκειτς και αμπραμοβιτς οποταν δεν μιας καιγεται καρφι το ποσο κανει ενα νερο στην Μύκονο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τωρα δηλαδη περιμενετε να απαντησω για να αγιαστουν όλες οι αμαρτίες σας?

Και πως πρεπει, να το συνδιασω με το τιτλο του τοπικ?.

Εχω να δηλωσω, οτι ολες οι σκέψεις και τα υπονοουμενα, προέρχονται μονο απο τη διαστραβλωση της λογικης σας συνείδησης. Θέλετε να αιχμαλωτήσετε, την ψυχη μου, μεσα σε μια database ζωγραφια, που έχετε σκαλησει στη φαια ουσια του εγκεφαλου σας, για να σχηματισει το ειδωλλο που αναγνωριζετε απο την δημιουργια εντυπωσεων χρησιμοποιωντας, ως μόνη πηγη πληροφοριων τα λεγομενα μου.

Η φανέρωση των σκεψεων σας στην οθονη του pc μου, αποκαθηλωνει την αξια και τη σοβαρότητα της ηθικης τάξης, που επιμελως είχατε προβαλει και δώσατε θεση να λαβει χώρα μέσα στο μυαλο μου. Σιγα σιγα, απομακρυνθηκατε απο το δικο σας θεωρητικα ,ανωτερο, ηθικα κοσμο, όπως τοτε με τον Αδαμ και την Ευα, για να χαρειτε και να γευτειτε, τη πλευρα της ζωης την ομορφη, αλλα λίγο πιο ΑΚΡΙΒΗ.

Ευχαριστημενοι απο το δικο μου(ελευθερο) κοσμο, τρεξατε να με βρειτε για να σας επιδοκιμασω, για την επιλογη σας.

Καλως ήρθατε!!!!

ΟΛΟΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ περιγραφει την επιθυμια των ανθρωπων που δουλευουν πολυ , να ξεσκασουν λιγακι, σε ένα μερος που κανεις δε θα μπορει να τους κατηγορησει για τιποτα ,αφου όλοι για τον ίδιο λογο παμε.

Ποτο μαζι με ξενιχτι

και ένα κοριτσι

γλυκά, το μάτι να μου κλεινει

Υ.Γ κοστ γινεσαι ο φιλολογος μου? Θα σε πληρωσω.

WINMX οπως θα προσεξες ειναι εντος θεματος το ποστ μου.

ΦΙΛΙΚΑ Ο ΔΙΚΑΙΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

saint έχεις πάει Μύκονο? Οι οργανωμένες παραλίες της είναι όλες με άμμο, καθαρά και κρύα νερά και προσωπικά πιστεύω οτι είναι από τις πιο ωραίες παραλίες που έχουμε στην Ελλάδα. Αυτό όμως που κάνει τη Μύκονο να ξεχωρίζει και να κάνει όλους τους άλλους προορισμούς να υστερούν, είναι η διασκέδαση. Δεν είναι θέμα ματαιοδοξίας...Απλά τα μεσημεριανά πάρτυ, ιδιαίτερα στο Paradise, δεν μπορείς να τα βρείς πουθενά αλλού. Τα βραδινά clubs δεν έχουν κάτι το ξεχωριστό ως χώροι, εκτός από πολύ λίγα, αλλά μπορείς να βρείς τα πάντα ανάλογα με τη μουσική που θες να ακούσεις το κάθε βράδυ. Επίσης με όλο αυτόν τον ξένο κόσμο, νιώθεις σαν να είσαι και να μην είσαι στην Ελλάδα.

Πραγματικά με εκνευρίζει που υπάρχει τόση προκατάληψη για αυτό το νησί. Ούτε βρίσκεις gay σε όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, ούτε πάει κανείς για να βγάλει το ψώνιο του. Προσωπικά όταν έχω καεί 2,5 μήνες με το διάβασμα της εξεταστικής και κοντεύω να απομονωθώ κοινωνικά, προτιμώ να ζήσω το καλοκαίρι μου όσο πιο έντονα γίνεται. Δεν πιστεύω οτι είναι ο απόλυτος προορισμός διακοπών, αλλά όχι και να ακυρώνουμε τελείως ένα νησί που στο κάτω κάτω, για κάποιο λόγο έχει τόσο τουρισμό.

απλα πιστευω οτι υπαρχουν κι αλλα μερη στην ελλαδα με ωραιες παραλιες και που στα οποια μπορεις να δωσεις εντονο υφος στις διακοπες σου.δε λεω οτι ειναι ασχημος προορισμος, απλα απευθυνεται σε ατομα με συγκεκριμενες απαιτησες για τις διακοπες τους.εγω προσωπικα δε θα το επελεγα και οκ ισως ημουν λιγο υπερβολικος στις προηγουμενες μου κρισεις.

και κατι ακομα ,οποιος πηγαινει μυκονο ,ξερει απο πριν που πηγαινει και καλο θα ηταν εκ τνω υστερων να μη γκρινιαζει για τις τιμες :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τωρα δηλαδη περιμενετε να απαντησω για να αγιαστουν όλες οι αμαρτίες σας?

Και πως πρεπει, να το συνδιασω με το τιτλο του τοπικ?.

Εχω να δηλωσω, οτι ολες οι σκέψεις και τα υπονοουμενα, προέρχονται μονο απο τη διαστραβλωση της λογικης σας συνείδησης. Θέλετε να αιχμαλωτήσετε, την ψυχη μου, μεσα σε μια database ζωγραφια, που έχετε σκαλησει στη φαια ουσια του εγκεφαλου σας, για να σχηματισει το ειδωλλο που αναγνωριζετε απο την δημιουργια εντυπωσεων χρησιμοποιωντας, ως μόνη πηγη πληροφοριων τα λεγομενα μου.

Η φανέρωση των σκεψεων σας στην οθονη του pc μου, αποκαθηλωνει την αξια και τη σοβαρότητα της ηθικης τάξης, που επιμελως είχατε προβαλει και δώσατε θεση να λαβει χώρα μέσα στο μυαλο μου. Σιγα σιγα, απομακρυνθηκατε απο το δικο σας θεωρητικα ,ανωτερο, ηθικα κοσμο, όπως τοτε με τον Αδαμ και την Ευα, για να χαρειτε και να γευτητε, τη πλευρα της ζωης την ομορφη, αλλα λίγο πιο ΑΚΡΙΒΗ.

Ευχαριστημενοι απο το δικο μου(ελευθερο) κοσμο, τρεξατε να με βρειτε για να σας επιδοκιμασω, για την επιλογη σας.

Καλως ήρθατε!!!!

ΟΛΟΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ περιγραφει την επιθυμια των ανθρωπων που δουλευουν πολυ , να ξεσκασουν λιγακι, σε ένα μερος που κανεις δε θα μπορει να τους κατηγορησει για τιποτα ,αφου όλοι για τον ίδιο λογο παμε.

Ποτο μαζι με ξενιχτι

και ένα κοριτσι

γλυκά, το μάτι να μου κλεινει

Υ.Γ κοστ γινεσαι ο φιλολογος μου? Θα σε πληρωσω.

WINMX οπως θα προσεξες ειναι εντος θεματος το ποστ μου.

ΦΙΛΙΚΑ Ο ΔΙΚΑΙΟΣ

πωπω!μόλις εμφανιστηκε το κείμενο σου η οθόνη μου άρχισε να τρεμοπαίζει! :anavwfwties:

άσε που επειδή έχω χαμηλή cash memory στο μηχάνημα μέχρι να διαβάσει τη σύνταξη της κάθε πρότασης είχα ξεχάσει την αρχή της... :lol:

αναρωτιέμαι αν καταλαβαίνεις τι εγραψες / αν το καταλαβαίνεις τότε καλά έκανα και σε έχω κατατάξει στο μυαλό μου μαζί με το Σήφη. :lol::rolleyes:

ΑΕΛ νόμιζω ότι προτιμώ σαφώς την περσόνα σου που γράφει με μικρά.

σαιντ σωστός.ειδικά η τελευταία πρόταση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

saint έχεις πάει Μύκονο? Οι οργανωμένες παραλίες της είναι όλες με άμμο, καθαρά και κρύα νερά και προσωπικά πιστεύω οτι είναι από τις πιο ωραίες παραλίες που έχουμε στην Ελλάδα. Αυτό όμως που κάνει τη Μύκονο να ξεχωρίζει και να κάνει όλους τους άλλους προορισμούς να υστερούν, είναι η διασκέδαση. Δεν είναι θέμα ματαιοδοξίας...Απλά τα μεσημεριανά πάρτυ, ιδιαίτερα στο Paradise, δεν μπορείς να τα βρείς πουθενά αλλού. Τα βραδινά clubs δεν έχουν κάτι το ξεχωριστό ως χώροι, εκτός από πολύ λίγα, αλλά μπορείς να βρείς τα πάντα ανάλογα με τη μουσική που θες να ακούσεις το κάθε βράδυ. Επίσης με όλο αυτόν τον ξένο κόσμο, νιώθεις σαν να είσαι και να μην είσαι στην Ελλάδα.

Πραγματικά με εκνευρίζει που υπάρχει τόση προκατάληψη για αυτό το νησί. Ούτε βρίσκεις gay σε όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, ούτε πάει κανείς για να βγάλει το ψώνιο του. Προσωπικά όταν έχω καεί 2,5 μήνες με το διάβασμα της εξεταστικής και κοντεύω να απομονωθώ κοινωνικά, προτιμώ να ζήσω το καλοκαίρι μου όσο πιο έντονα γίνεται. Δεν πιστεύω οτι είναι ο απόλυτος προορισμός διακοπών, αλλά όχι και να ακυρώνουμε τελείως ένα νησί που στο κάτω κάτω, για κάποιο λόγο έχει τόσο τουρισμό.

100% συμφωνώ

όσον αφορά το κόστος,όπως έγραψα και στην αρχή μπορείς να τη βγάλεις πολύ χαλαρά αμα δεν κάνεις χαζογκλαμουριές.

φλωρο-αθηναιοι! :P

σαν την χαλκιδικη δεν εχει! :lol::lol::lol:

emiloveyou

στην Ίμπιζα μπορεί να πετύχεις Βάσκο αγωνιστή, στην Μύκονο κάποιον βορειομυκονιάτη αυτονομιστή.
αυτο με αρεσε! ;)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

........ομορφο νησι η Μυκονος δε λεω αλλα δε με βλεπω να πηγαινω ποτε...... emconfused

....ειναι που δεν μπορω να βρω που πουλανε τσιγγινα βρακια.... :lol::lol::huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τωρα δηλαδη περιμενετε να απαντησω για να αγιαστουν όλες οι αμαρτίες σας?

Και πως πρεπει, να το συνδιασω με το τιτλο του τοπικ?.

Εχω να δηλωσω, οτι ολες οι σκέψεις και τα υπονοουμενα, προέρχονται μονο απο τη διαστραβλωση της λογικης σας συνείδησης. Θέλετε να αιχμαλωτήσετε, την ψυχη μου, μεσα σε μια database ζωγραφια, που έχετε σκαλησει στη φαια ουσια του εγκεφαλου σας, για να σχηματισει το ειδωλλο που αναγνωριζετε απο την δημιουργια εντυπωσεων χρησιμοποιωντας, ως μόνη πηγη πληροφοριων τα λεγομενα μου.

Η φανέρωση των σκεψεων σας στην οθονη του pc μου, αποκαθηλωνει την αξια και τη σοβαρότητα της ηθικης τάξης, που επιμελως είχατε προβαλει και δώσατε θεση να λαβει χώρα μέσα στο μυαλο μου. Σιγα σιγα, απομακρυνθηκατε απο το δικο σας θεωρητικα ,ανωτερο, ηθικα κοσμο, όπως τοτε με τον Αδαμ και την Ευα, για να χαρειτε και να γευτειτε, τη πλευρα της ζωης την ομορφη, αλλα λίγο πιο ΑΚΡΙΒΗ.

Ευχαριστημενοι απο το δικο μου(ελευθερο) κοσμο, τρεξατε να με βρειτε για να σας επιδοκιμασω, για την επιλογη σας.

Καλως ήρθατε!!!!

ΟΛΟΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ περιγραφει την επιθυμια των ανθρωπων που δουλευουν πολυ , να ξεσκασουν λιγακι, σε ένα μερος που κανεις δε θα μπορει να τους κατηγορησει για τιποτα ,αφου όλοι για τον ίδιο λογο παμε.

Ποτο μαζι με ξενιχτι

και ένα κοριτσι

γλυκά, το μάτι να μου κλεινει

Υ.Γ κοστ γινεσαι ο φιλολογος μου? Θα σε πληρωσω.

WINMX οπως θα προσεξες ειναι εντος θεματος το ποστ μου.

ΦΙΛΙΚΑ Ο ΔΙΚΑΙΟΣ

Τέτοια post τα τιμάω βάζοντάς τα στην υπογραφή μου.

Για τα ορθογραφικά πλέον θα απαντάω μονολεκτικά όπως ο k0st......"word".

υ.γ. dikaios αν και το τελευταίο διάστημα υπάρχει κάποιος που μου φτιάχνει τη διάθεση, ομολογουμένως εσύ ξεπερνάς και το συγκεκριμένο πρόσωπο.

emiloveyou

Supermoderator....signs14.gif, αλλά δεν μπορώ να είμαι εντός θέματος όταν απαντάω στο παιδί emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.