Jump to content

" Ενα ευρώ περιπτερά… "


Recommended Posts

Ενα ευρώ περιπτερά…

Του Κωνσταντινου Ζουλα / zoulas@kathimerini.gr

«Ρε φιλαράκο, αφού δεν την αντέχεις τη Μύκονο, δεν πας καλύτερα σε κάνα άλλο νησί;». Την απίστευτη ατάκα εκστόμισε το προηγούμενο Σάββατο Μυκονιάτης περιπτεράς(!) σε φίλο μου, επειδή είχε το «θράσος» να τον ρωτήσει «γιατί πουλάει 1,5 ευρώ ένα συνηθισμένο μπουκάλι νερό». Ναι, ήμουν κι εγώ εκεί, το Σαββατοκύριακο που πέρασε, και ομολογώ δεν έπαθα σοκ μόνον από τις τιμές του νησιού, όσο κυρίως από το ότι υπάρχουν τόσοι χιλιάδες Ελληνες που αδιαμαρτύρητα τις πληρώνουμε. Μας ζήτησαν (και δώσαμε) 38 ευρώ για δύο ομελέτες, ένα καφέ και μια πορτοκαλάδα. Πληρώσαμε 16 ευρώ για μια μικρή πίτσα, 12 ευρώ για μια χωριάτικη και 7 ευρώ για δύο αναψυκτικά. Και το βράδυ σε ένα μπαρ, για δύο απλά ποτά και δύο ακόμη σπέσιαλ (διότι άλλο βότκα - λεμονάδα και άλλο βότκα - φράουλα…) ξέρετε πόσα μας ζήτησαν; 54 ευρώ! (Τα απλά λέει χρεώνονται 12 ευρώ και τα σπέσιαλ 15. Ακόμη το συζητάμε ότι για 4 ποτά πληρώσαμε 18.400 δρχ!)

Το χειρότερο όμως δεν ήταν αυτό. Η σύζυγός μου είχε την ατυχία να ξεχάσει στο συγκεκριμένο μπαρ μια ζακέτα, η οποία δεν είχε τόσο χρηματική, όσο συναισθηματική αξία. Και λέω ατυχία διότι, όταν ύστερα από 10 λεπτά επιστρέψαμε για να την πάρουμε, όχι μόνον δεν την βρήκαμε, αλλά η κοπέλα που μας είχε σερβίρει (τα ποτά των 54 ευρώ) μάς αντιμετώπισε σαν εξωγήινους επειδή πιστεύαμε ότι θα βρούμε στο τραπέζι που καθόμασταν κάτι που ξεχάσαμε. «Δεν την είδα, μάλλον κάποιος θα την πήρε», μας είπε με αφοπλιστική φυσικότητα και χάθηκε στο πλήθος.

Η Μύκονος είναι ένα πανέμορφο νησί, την επισκέπτομαι για λίγο σχεδόν κάθε καλοκαίρι, αλλά έχω πια την πεποίθηση ότι πολλοί από όσους ζουν από αυτήν έχουν χάσει κάθε αίσθηση πραγματικότητας. Ο ξενοδόχος που μας φιλοξενούσε μάς εξομολογείτο ότι το νησί ήδη πληρώνει την απληστία των περισσοτέρων να τα αρπάξουν με κάθε τρόπο μέσα σε δύο μήνες. «Δεν τους ενδιαφέρει αν θα ξαναπάς στο μαγαζί τους, ενώ αν τους κάνεις παρατήρηση σε αντιμετωπίζουν ως παράξενο», μας έλεγε προβλέποντας ότι τα χειρότερα έρχονται...

Ολες τις συζητήσεις στην παρέα μονοπωλούσαν ανάλογα περιστατικά. Φίλοι που αποτόλμησαν να φάνε… ψάρι στη Μύκονο φέτος, μας έλεγαν ότι για ένα φαγκρί, μια μικρή τσιπούρα, μια σαλάτα και δύο κρασιά έδωσαν 320 ευρώ, ενώ άλλοι που επισκέφθηκαν το σικ γιαπωνέζικο πλήρωσαν 600 ευρώ (αυτοί καλά να πάθουν).

Το αστειότερο βέβαια το έμαθα παρεμπιπτόντως. Η Μύκονος, λέει, καθότι εξακολουθεί να λογίζεται από την Πολιτεία ως «παραμεθόριος περιοχή» υπάγεται σε χαμηλότερο ΦΠΑ (13%), για να μπορούν οι Μυκονιάτες να προσφέρουν ελκυστικότερες τιμές στους τουρίστες τους. Θα μου πείτε «αφού, ρε φιλαράκο, δεν την αντέχεις τη Μύκονο, γιατί πηγαίνεις» και δεν θα έχετε άδικο, αλλά δεν ξέρω και ποιος θα την αντέχει σε λίγα χρόνια…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Last Reply

οκ ναι οι τιμές της Μυκόνου είναι απαράδεκτες..νοικιάζουν ακόμη και τους φούρνους τους για δωμάτια κτλ.

όμως για να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία,ξέρω ότι στη Μύκονο μπορείς να περάσεις και με χαλαρά λεφτά.

Συγκεκριμένα για 3ήμερο εκεί(φούλ τριήμερο) ξόδεψα 200Ε πέρυσι το καλοκαίρι.

Σε χαλάνε οι τιμές στα δωμάτια?Κάμπινγκ

Σε χαλάνε οι τιμές στα "κλάμπ"?Ποτάκι στο χέρι και βόλτα στα σοκάκια που γίνεται ο χαμός.Εξάλλου στα σκανδιναβικά καθώς και σε πολλά μπαράκια του νησιού το ποτό κάνει όσο ένα ποτό(και όχι όσο το δεξί μάτι της Παναγίας της Τήνου).

Φαγητό?Σαντουιτσάκι στο έβερεστ και χαλαρά γευματάκια/στα εστιατόρια των κάμπινγκ τρως αρκετά φτηνά-οι φίλοι που θέλουνε το γκλάμ μετά μην γκρινιάζουν για τις τιμές.Το ακριβό αν θέλει μπορεί να είναι πολύ ακριβό.Ειδικά αν μπορεί να πουληθεί(που προφανώς μπορεί)

Ναι δυστυχώς η Μύκονος τήνει να γίνει προορισμός για πολύ χαλαρόμποέμ καταστάσεις αν κάποιος δεν θέλει να ξοδέψει μια περιουσία.Όμως και αυτές έχουν την πλάκα τους και δεν γυρνάς πενθώντας το πορτοφόλι σου.... ;)

Φυσικά I ll be back και φέτος και θα γουστάρω τρελά.Πάμε για διακοπές όχι για γκρίνιες. emrockonemcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σου πω, μες στο μυαλό μου είσαι! Κοιτούσαμε κι εμείς για Μύκονο φέτος και έριξα την ιδέα για κάμπινγκ, που μου φάνηκε από τις φωτογραφίες ωραιότατο και αξιοπρεπέστατο. Αυτό, όμως, δεν είναι λύση. Η ασυδοσία τους πρέπει με κάποιο τρόπο να σταματήσει! Αλλά πού μυαλό ο Νεοέλληνας! Αρκεί να πει, όταν γυρίσει, ότι έφαγε φαγκρί στη Μύκονο! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

brasil_178.jpg

Πάντως, η κατάσταση της Μυκόνου ως προς τις υψηλές τιμές δεν είναι πλέον σήμα κατατεθέν αυτού του νησιού… συμβαίνει σε όλη την νησιωτική Ελλάδα κατά μέσο όρο καθώς και στις παραθαλάσσιες περιοχές της υπόλοιπης…

Φυσικά δεν υπάρχει τιμολογιακή ομοιομορφία παντού, κι έτσι μπορούμε να κάνουμε επιλογές όπου κι αν βρεθούμε…

Και ειδικά αφού είμαι στο νησί …το καλύτερο είναι να βρω τον ψαρά με τις φρέσκιες τσιπούρες …και να τις ψήσω παραλία με την παρέα μου…

…παρά να δώσω τα 2/3 του μισθού μου σχεδόν και να κάνω ευτυχή τον Ιάπωνα που μου σερβίρει την μπαγιάτικη τσιπούρα με αμφιβόλου υγειονομικής προετοιμασίας…

Τώρα όσο για το ποτό στο club, ε οκ, στην στερεά Ελλάδα έχει κατά μέσο όρο 8 ευρώ , κάπου μπορεί και 5-6… αλλά για νησί είναι κλασικό να είναι ακριβότερο ανεξάρτητα αν είναι η διπλάσια τιμή σχεδόν… άλλωστε ο επιχειρηματίας του club δεν απασχολείται αν ο πελάτης θέλει οικονομικές λύσεις για την διασκέδασή του αλλά αν με 12 και 15 ευρώ γεμίζει το club… και αν αυτό συμβαίνει θα αυξάνει την ταρίφα όσο αντέχει η σεζόν…

…δηλαδή τα 20ευρώ δεν θα μου έκαναν εντύπωση σε ένα με δύο καλοκαίρια από τώρα..!

Άλλωστε όσο ποιο οικονομικά ακριβό ακούγεται ένα νησί τόσο ποιο οικονομικά εύρωστο κόσμο ελκύει... διότι οι τιμές κάνουν το ξεσκαρτάρισμα για να σκεφτεί και ο άλλος με την θαλαμηγό με τι κόσμο θα νταραβεριστεί εκεί που θα αράξει…

Αλλά λύσεις υπάρχουν παντού και πάντα και δεν χρειάζεται οι εντυπώσεις να μας τραβούν από την μύτη και να πνιγόμαστε στην ματαιοδοξία σε μία οδό από την στιγμή που υπάρχουν ουκ ολίγες εναλλακτικές… και αυτό το καλοκαίρι..!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

bluesky

ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΡΕΖΙΛΙ ΕΜ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ ΟΙ ΜΥΚΟΝΙΑΤΕΣ ΦΛΩΡΑΡΑΚΙΑ ΑΘΗΝΑΙΚΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΜΠΕΚΑ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΑ ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ?

ΣΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ ΨΙΧΑΛΙΖΕΙ.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΒΡΑΥΡΩΝΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

bluesky

ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΡΕΖΙΛΙ ΕΜ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ ΟΙ ΜΥΚΟΝΙΑΤΕΣ ΦΛΩΡΑΡΑΚΙΑ ΑΘΗΝΑΙΚΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΜΠΕΚΑ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΑ ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ?

ΣΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ ΨΙΧΑΛΙΖΕΙ.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΒΡΑΥΡΩΝΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ....

το πιο αστείο με εσένα πάλι είναι ότι δεν κατάλαβες καν πως το κείμενο είναι copy paste από την καθημερινή και όχι του bluesky. emeleos:antegeia::withstupid:emeleos emeleos :lol: :lol:

by the way-και τα 2 κάμπινγκ είναι αρκετά καλά,αυτό όμως στην παραδεισένια παραλία είναι λίγο πιό οργανωμένο θα έλεγα.

επίσης λίγη προσοχή στην ώρα αποχώρησης για το λιμάνι:τρέχουν να σε παραλάβουν όταν έρχεσαι αλλά όταν θες να φύγεις τα πάντα κινούνται αργά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

bluesky

ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΡΕΖΙΛΙ ΕΜ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ ΟΙ ΜΥΚΟΝΙΑΤΕΣ ΦΛΩΡΑΡΑΚΙΑ ΑΘΗΝΑΙΚΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΜΠΕΚΑ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΑ ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ?

ΣΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ ΨΙΧΑΛΙΖΕΙ.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΒΡΑΥΡΩΝΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ....

Πάντως το όνομα του Bluesky είναι Κωνσταντίνος Ζούλας :lol: :lol: :lol: :lol:

-Μάμησε τα, το μέσο IQ της επαρχίας συνεχώς πέφτει, κάτι καλό κάναμε δηλαδή που γίναμε 5εκ στην Αθήνα...

έδιτ: Όσο για τη Μύκονο, δεν έχω πάει και ούτε θα πάω στο εγγύς μέλλον. Εφόσον το έχουν καβαλήσει όμως το καλάμι (αν και γενικά καβαλιούνται στο καλάμι εκεί από ότι γνωρίζω) απλά μην πάτε στο νησί για διακοπές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποια Μύκονο ρε παιδιά;Στη Ζάκυνθο πρέπει να πάμε. emardownemardown

Women arrested in sex competition

ATHENS (Reuters) - Nine British women were facing prostitution charges after being arrested at the weekend for taking part in an oral sex competition in the Greek holiday island of Zakynthos, police said on Monday.

Six British and six Greek men, including two bar owners, were also charged in the incident, which took place at Laganas beach in the south of the Ionian island, which lies off the west coast of mainland Greece, police said.

The women, who came to the popular resort on holiday, had been paid to take part in the competition, which was video recorded and was to be posted on the Internet, police said.

The men were charged with encouraging obscene behavior.

In recent years, Laganas has established itself as one of Greece's most popular destinations for twenty-something holidaymakers and is known for its wild party scene.

Around 15 million people -- a fifth of them British -- visit the eastern Mediterranean country each year, drawn by its soaring summer temperatures, azure waters and sandy beaches.

Πηγή:Reuters

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ Ο ΖΟΥΛΑΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ.

ΟΠΟΥς ΜΟΡΓΚΑΝ ΚΑΙ ΙΡΙΣ-Τ Η ΕΠΑΡΧΙΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΠΑΕΙ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΕΙ ΜΕΤΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι τοσο έξυπνοι γινανε οι αθηναιοι που όταν κατεβηκα μια φορα στην Αθηνα, πηγα να αγοράσω ένα σουβλακι, του λεω του πωλητη, ένα σουβλακι παρακαλω και μου απανταει, θελεις να πεις ένα καλαμακι?

Οχι του λεω θέλω ενα σουβλακι. Τι να το κανω το καλαμακι?. Εκτος και αν παρω καμια cocacola, τοτε θα μου χρειαστει.

Ή όταν ρωτησαμε καποιον για να πάμε για Ασπροπυργο μας δείχνει το βουνο και μας λεει <<Να εκει χάμο>>.

Τι έκει χάμο ρε μπαρμπα, εκει πάνω θες να πεις.>>

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι τοσο έξυπνοι γινανε οι αθηναιοι που όταν κατεβηκα μια φορα στην Αθηνα, πηγα να αγοράσω ένα σουβλακι, του λεω του πωλητη, ένα σουβλακι παρακαλω και μου απανταει, θελεις να πεις ένα καλαμακι?

Οχι του λεω θέλω ενα σουβλακι. Τι να το κανω το καλαμακι?. Εκτος και αν παρω καμια cocacola, τοτε θα μου χρειαστει.

Ή όταν ρωτησαμε καποιον για να πάμε για Ασπροπυργο μας δείχνει το βουνο και μας λεει <<Να εκει χάμο>>.

Τι έκει χάμο ρε μπαρμπα, εκει πάνω θες να πεις.>>

:lol::lol::lol::lol:

Επειδή όλο μας λες ιστορίες από την πολυτάραχη ζωή σου, πες μας και καμία σεξουλιάρικη να γελάσουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποκλειετε να πω τετοια ιστορια, θα καω στη καλαση :lol:

Αν θελεις ομως θα σου πω για τη γιαγια που νομιζα οτι ειναι τραβεστι οταν πηγα να της παρω αιμα το πρωι στο νοσοκομειο!!!

ΤΑΣΟ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΣ ΚΑΜΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!?!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παπάρα, είδες τι γράφει ο τίτλος του topic;

Όπου βρεθείς και όπου σταθείς θα γράφεις σεντόνια από τη ζωή σου;

Και τι αστεία ιστορία να σου πω, από ένα νοσοκομείο όπου επικρατεί ο παιδικός πόνος; Ρε, πας καλά; Κόψε τα ληγμένα dikaios όσο είναι νωρίς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα ρε μην νευριαζεις παραδειγμα ειπα το νοσοκομειο, μπορεις να μου πεις απο τη ζωη σου αν θελεις?

Και μη μου φωναζεις. Εγω δεν ξεκινησα την αντιπαραθεση επαρχιας - αθηνας. Αλλοι το ξεκινησαν, αλλα παλι εμενα στοχοποιεις.

Απο πότε ειναι το τόπικ? Μήπως δυο μέρες και δεν έχω πει τίποτα εδω και δυο μέρες!!!

Ναι βλεπεις στο δικο μας νοσοκομειο δεν υπαρχει ο πονος και η δυστυχια, ολοι ειναι χαρουμενοι?

Ελα ρε τασο, έλα ρε τασο αφου ξερεις τι ήθελα να πω γιατι το γυρνας.

Θα ξεκινησουμε παλι τα ιδια ρε Τασο? Πωπω βαριεμαι να ξεκινησω.

Και τα δικα μου δεν ειναι σεντονια, ειναι πραγματικες εμπειριες φιλαρακι, που πολυ θα ήθελες να σου έχουν τύχει στη ζωη και την επαγγελματικη καριερα σου.

Αλλα βλεπεις ο Θεος με αγαπαει πολυ και περναω ευχαριστα την ώρα μου.

Και μη μου το παιζεις ηθικα ανωτερος γιατι θα βρεις τοιχο και θα πονεσει το κεφαλι σου.

Απο οτι θυμαμαι σου ξαναειπα την ερωτηση και ειχαμε γινει κωλος και βρακι τοτε.

Τι θελεις τα ιδια να γινουμε παλι?

Και παρε αυτη τη ριμαδα την αδεια επιτελους γιατι σε βλεπω να σκας στο νοσοκομειο.

ΦΙΛΙΚΑ Ο ΔΙΚΑΙΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποια Μύκονο ρε παιδιά;Στη Ζάκυνθο πρέπει να πάμε. emardownemardown

Women arrested in sex competition

ATHENS (Reuters) - Nine British women were facing prostitution charges after being arrested at the weekend for taking part in an oral sex competition in the Greek holiday island of Zakynthos, police said on Monday.

.....κυκλοφορει και βιντεακι αλλα "μαπα το καρπουζι" emconfused .....η πιο ομορφη σαν την Camilla..... :lol::huh:

vbnms0.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλι μπαχαλο τα κανατε μερικοι....ο καθενας με το κοντο του και το στραβο του!!!!!

Το τοπικ μιλαει για τη Μυκονο και για το ποσο ακριβη ειναι ολα τα υπολοιπα ειναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενα συγνωμη απο μενα για σενα Winmx. emblushemblush

ΣΥΓΝΩΜΗ emblush

ΠΩπω τι πρεπει να περνατε και εσεις οι μοντερειτορς?

Τωρα καταλαβα γιατι λες <<δεν εχουμε διαθεση να σπαταλησουμε τον ελευθερο χρονο μας>>.

Τουλαχιστον εχω αλλοθι, οτι δεν το ξεκινησα εγω.

Αλλοι μου βαζουν ιδεες στο μυαλουδακι μου και αναγκαζομαι να πεταγομαι.

Αυτο το πεταχτο, συνεχεια εχω την ταση να φυτρωνω εκει που δε με σπερνουν, να μην ειχα θα ήμουν και ωραιο παιδι που ειμαι, αλλα και καλο.

Καταλαβα!!. ΕΧΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΛΗ.

Αλλα και αυτος ο κ. τασος που συνεχεια προσπαθει να μου τη χωθει.

Ξερω εγω τη μαλαγανας είναι.!!!

Αλλα απο την αλλη WINMX ΤΕΤΟΙΑ ειναι και η ατμοσφαιρα στο νησι.

ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΕ ΟΛΕ!!

Τωρα παρακαλω και εγω με τη σειρα μου να επανελθουμε στη ταξη κυριες και κυριοι.!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικα πηγαινα μικροτερη τοτε που δε μου κοβε και ειχα βλημα στον εγκεφαλο :D ,τωρα ομως σιχαινομαι και μονο στην ιδεα του να πατησω σ αυτο το νησι.

και μονο το γεγονος οτι πρωθειται απο παντου και μαλιστα με τοσο φθηνο τροπο με κανει να ξερναω και μονο που σκεφτομαι μυκονο ανεξαρτητως του ποσο ομορφη ειναι η δεν ειναι απο φυσικης ομορφιας.ασε που χει πλακωσει ολη η σαρα και η μαρα εκει που φτιαχνεται μονο και μονο επειδη ειναι μυκονο.μη χεσω...κωλονησο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ασε που χει πλακωσει ολη η σαρα και η μαρα εκει που φτιαχνεται μονο και μονο επειδη ειναι μυκονο.μη χεσω...κωλονησο

εγώ πάλι που ψοφάω και για τη Σάρα και για τη Μάρα,μπορείς σε παρακαλώ να τις ενημερώσεις ότι θα μαι εκεί την επομένη εβδομάδα?Ευχαριστώ. :lol:

και φυσικά κατ εμάς βρε Σήλια μου.ποστάρουμε δεν κάνουμε γκάλοπ. :D:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω πως η Μύκονος είναι ωραία για τη Βάνα Μπάρμπα, το Ζάχο Χατζηφωτίου, το Λάκη Γαβαλλά και άλλους άχρηστους πλούσιους, που έχουν τις βιλάρες τους με όλες τις ανέσεις και τα σχετικά.

Για τον γκαραζιέρη, που θα πάρει την γκόμενα την κομμώτρια και θα την τρέχει στο κάμπινγκ και στα στενά με το ποτό στο χέρι, παρέα με τους ρεπόρτερς του Star channel και ό, τι μεροκάματο έβγαλε την εβδομάδα, θα το δώσει για να εντυπωσιάσει την γκόμενα κομμώτρια, πού εστίν η ωραιότης και το νόημα των διακοπών;

(Ρητορικό το ερώτημα. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...)

Είμαι με το μέρος του μυκονιάτη περιπτερά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω πως η Μύκονος είναι ωραία για τη Βάνα Μπάρμπα, το Ζάχο Χατζηφωτίου, το Λάκη Γαβαλλά και άλλους άχρηστους πλούσιους, που έχουν τις βιλάρες τους με όλες τις ανέσεις και τα σχετικά.

Για τον γκαραζιέρη, που θα πάρει την γκόμενα την κομμώτρια και θα την τρέχει στο κάμπινγκ και στα στενά με το ποτό στο χέρι, παρέα με τους ρεπόρτερς του Star channel και ό, τι μεροκάματο έβγαλε την εβδομάδα, θα το δώσει για να εντυπωσιάσει την γκόμενα κομμώτρια, πού εστίν η ωραιότης και το νόημα των διακοπών;

(Ρητορικό το ερώτημα. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...)

Είμαι με το μέρος του μυκονιάτη περιπτερά!

πωωωωωωωωωπωπω ρατσισμος!! :rolleyes::P

ενω ο φοιτητης Ιατρικης η ο ειδικευομενος Ιατρικης δε θα παρει τη γκομενα η τους φιλους να πανε στο καμπινγκ και μετα ποτο στο χερι στα στενα να παρουν ματι τους επωνυμους και τα ξεκωλλα,θα πανε κατευθειαν στο δεκα αστερων χοτελ η φιλοξενουμενοι στο σπιτι του Κουγια του αλλου μορφωμενου... :splats: ! συνανθρωπου σαν κι αυτους! για να χουνε να πουνε και καμια κουβεντα!ιδιο επιπεδο αει κι οι δυο ιατρικη ο ενας νομικη ο αλλος...καταλαβαινετε...χαι κλας!χαχαχαχααχα

βαλεντινακι μου εδω σορι αλλα θα διαφωνησω με το παραδειγματακι σου.δε μ αρεσε οσο κι αν ειχε την πλακα του πρεπει να παραδεχτω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξεχάσατε από τους διάσημους τον Γαλάτη. Όποιος έρθει θα τον αγαπήσει με πολλές αγκαλίτσες

Δεν έχω πατήσει ποτέ Μύκονο κ ούτε πρόκειται. Με προσβάλει αισθητικά, οικονομικά, οπτικοακουστικά κ ανοσοποιητικά. Εξάλου για κάποιον πιο ψαγμένο νομίζω οτι η κυανή ακτή/ ίμπιζα ενδείκνυται για επίδειξη κ πιο φθηνά, πιο κοσμοπολίτικα είναι κρίνοντας από τιμές στο νετ κ εμπειρία γονέων.

Τέσπα έτσι κι αλλιώς με το φαινόμενο του θερμοκηπίου θα λιώσουν οι πάγοι, το νησί αυτό θα εξαφανισθεί κ η στάθμη της θάλασσας θα έρθει στο ύψος που μένω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.