Jump to content

Νεες θεσεις-διορισμοι


Βικη

Recommended Posts

Απο τελευταια ενημερωση που ειχα απο το γραφειο ειδικοτητων οι διορισμοι ειναι ακομα σε εκκρεμοτητα και δεν εχουν παει ακομα για πιστωση.

Η υπαλληλος μου ειπε οτι υπαρχει καποιο προβλημα... Παραπανω ακρη δεν εβγαλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Last Reply

Να ρωτησω???

Το προβλημα αυτο με την πιστωση που λετε αφορα ΜΟΝΟ τις νεες θεσεις η ολους τους διορισμους αυτης της περιοδου?

Πχ στο νοσοκομειο που ειχα δηλωσει εγω ανοιξε μια θεση, και εγω μπηκα υπο διορισμο για την αμεσως επομενη (ανοιξε 10 μερες μετα την καινουργια).

Θα καθυστερησει και ο δικος μου διορισμος? Η διοριστω εγω πριν τον προηγουμενο (που πηρε την νεα θεση)?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εισαι σιγουρος Τασο?

Γιατι η δικη μου θεση νεοσυστατη ειναι μεν, αλλα η κλινικη εδινε και πριν ειδικοτητα, απλα αυξηθηκαν οι θεσεις κι ετσι δεν εγινε κληρωση αλλα πηραμε τισ θεσεις οσοι ειμασταν σε αναμονη. Το προβλημα ομως αφορα κι εμενα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το γραφείο ειδικοτήτων του υπουργείου έμαθα σήμερα πως μόνο για τις νέες θέσεις που δόθηκαν με κλήρωση υπάρχει πρόβλημα, μέχρι να εγκριθεί η δαπάνη και από τα νοσοκομεία. Αν και προσωπικά το θεωρώ.....ας μην πω, αφού το κονδύλιο έχει εγκριθεί από το 2007.

Και σιγά τα λεφτά....όσο μια επιχορήγηση Siemens είναι! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τις αλλες που δεν υπαρχει προβλημα γιατι καθυστερουν οι διορισμοι? Ποτε 8α υπογραφουν-σταλουν? Τι περιμενουν; Να τους υπογραψουν ολους μαζι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το Φ.Ε.Κ. της 10ης Απριλίου που δημοσιεύθηκαν οι θέσεις πέρασαν μόνο 3 μήνες.

Τα καλά πράγματα στο υπουργείο αργούν! :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διορισμοί τον Αύγουστο γίνονται κανονικά; Ή απο τη στιγμή που δε θα έρθει ο διορισμός μέσα στον Ιούλιο, μετά πάει για Σεπτέμβριο; Ο Αύγουστος είναι νεκρός μήνας δηλαδή, όπως ειπώθηκε...; Μιλάω για διορισμό υπάρχουσας ήδη θέσης και όχι για κάποια νεοσύστατη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπες στο site της Νομαρχίας Αθηνών και δες πόσες αποφάσεις διορισμών έχουν εκδοθεί το μήνα Αύγουστο του 2007 και πριν. Και αυτές είναι μόνο των νοσοκομείων που υπάγονται στη Νομαρχία Αθηνών.

Συνάδελφε, θα το ξαναπώ και ας γίνομαι κουραστικός. Όποιος ενδιαφέρεται, τρέχει, πιέσει και διορίζεται μέσα σε 30-45 ημέρες.

Να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. Ο συνάδελφός μου στην Παθολογοανατομική του Νοσοκομείου έχει απολυθεί από 23 Ιουνίου. Μέχρι και σήμερα δεν έχει στείλει η υπεύθυνη του γραφείου προσωπικού αίτημα κάλυψης κενής οργανικής θέσης προς τη Νομαρχία Αθηνών. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες.....αλλά η κυρία δεν....δεν...δεν....

Ο επόμενος συνάδελφος αν και έχει ενημερωθεί.....περιμένει και δεν πιέζει την κατάσταση, αν και θέλει να διοριστεί σύντομα.

Προσωπικά δεν ρίχνω κανένα φταίξιμο σε κανένα δημόσιο υπάλληλο, έτσι μάθανε να λειτουργούν, έτσι θα συνεχίσουν.

Αυτός που φταίει είναι ο άμεσως ενδιαφερόμενος που αν και βιάζεται......απλά περιμένει και δεν πάει να τους κατεβάσει καντήλια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ απόλυτα με τον Τάσο!!!

Οποιος καίγεται ....Τ Ρ Ε Χ Ε Ι....δεν περιμένει να πάρουν άδειες οι μισές υπάλληλοι που είναι στις ειδικότητες (ΑΘΗΝΩΝ/ΕΠΑΡΧΙΑΣ) τον Ιούλιο και οι άλλες μισες τον Αυγουστο και για 2 μήνες να μην κουνηθεί ούτε φύλλο!!!

Αν ισχύει ακόμα οτι την επαρχία (διορισμούς) την καθυστερούν και πιό πολύ απο την Αθηνα (τάσο ισχύει ή άλλαξε;)...και με το σκεπτικό ότι οι περισσότερες θέσεις που άνοιξαν είναι και στην επαρχία...ΖΗΣΕ ΜΑΗ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν ισχύει ακόμα οτι την επαρχία (διορισμούς) την καθυστερούν και πιό πολύ απο την Αθηνα (τάσο ισχύει ή άλλαξε;)...και με το σκεπτικό ότι οι περισσότερες θέσεις που άνοιξαν είναι και στην επαρχία...ΖΗΣΕ ΜΑΗ ΜΟΥ!!!
θα σου απαντήσω όταν θα παραλάβω τον επόμενο διορισμό μου στην Θεσ/νίκη, σύντομα.....σε 2+ χρόνια001shiny[1].gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσημα το υπουργείο μέσω του γραφείου του υφυπουργού αναφέρει πως για όλες τις νέες θέσεις υπάρχει καθυστέρηση λόγω μη υπογραφής από το υπουργείο οικονομικών του κονδυλίου. Το ίδιο πλέον απαντάνε και τα δύο γραφεία για τους διορισμούς των ειδικευόμενων.

Σύντομα θα υπογραφθεί αναφέρθηκε μετά από πιέσεις του υφυπουργού προς το υπουργείο οικονομικών.

Οπότε πάει το τρίμηνο ήδη.....πέρασε χωρίς να έχει γίνει καμμία ενέργεια. Καλό φθινόπωρο δηλαδή..... :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχεδόν καθημερινά τηλεφωνώ στο υπουργείο για το πότε θα επιστρέψουν οι διορισμοί απο το γενικό λογιστήριο αλλά άλλες φορές δεν απαντά κανείς στα τηλέφωνα και όταν κάποιος απαντήσεις δεν μπορεί να μας δώσεις καμία τεκμηριωμένη απάντηση.

Υπάρχει κανένα νέο τελικά?

Ο χρόνος περνά και θα μείνουμε πάλι μπουκάλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχεδόν καθημερινά τηλεφωνώ στο υπουργείο για το πότε θα επιστρέψουν οι διορισμοί απο το γενικό λογιστήριο αλλά άλλες φορές δεν απαντά κανείς στα τηλέφωνα και όταν κάποιος απαντήσεις δεν μπορεί να μας δώσεις καμία τεκμηριωμένη απάντηση.

Υπάρχει κανένα νέο τελικά?

Ο χρόνος περνά και θα μείνουμε πάλι μπουκάλα.

εγω φιλε μου εχω καταθεσει τα οπλα .Ας στειλουν τον διορισμο οποτε θελουν...ουτως η αλλως το ειδικο μερος δηλωθηκε....και αργει ...οποτε ανοιξε μια μπυρα....βρες μια παραλια....και απολαυσε το καλοκαιρι.....

Αν ειναι να σπαω τα απιδια να πιασω γραμμη στο 2105235500 για να μου λενε τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια και να αποποιουνται ευθυνες .........παω να πιω μοχιτος καλυτερα

Παντως αν ερθει σε κανενα καλα θα κανει να ενημερωσει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

βρίσκω σωστή την ιδέα σου, αλλά πάντα θα έχω το ερώτημα τι συμβαίνει;

p.s.

φίλε μου όταν σου τελειώσουν τα χρήματα τι θα κάνεις?

βγήκαν τα δάνεια για εν αναμονή ειδικευόμενους emconfused
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

βρίσκω σωστή την ιδέα σου, αλλά πάντα θα έχω το ερώτημα τι συμβαίνει;

p.s.

φίλε μου όταν σου τελειώσουν τα χρήματα τι θα κάνεις?

βγήκαν τα δάνεια για εν αναμονή ειδικευόμενους emconfused

μια νότα χιούμορ πάντα είναι ευπρόσδεκτη !!!

embandemafro

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχεδόν καθημερινά τηλεφωνώ στο υπουργείο για το πότε θα επιστρέψουν οι διορισμοί απο το γενικό λογιστήριο αλλά άλλες φορές δεν απαντά κανείς στα τηλέφωνα και όταν κάποιος απαντήσεις δεν μπορεί να μας δώσεις καμία τεκμηριωμένη απάντηση.

Δεν εχουν φυγει οι διορισμοι των νεων θεσεων για το γεν λογιστηριο. ΘΑ φυγουν οταν ΘΑ ξεπεραστει το "προβλημα" του οποιου τη φυση ψαχνουμε να βρουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπες στο site της Νομαρχίας Αθηνών και δες πόσες αποφάσεις διορισμών έχουν εκδοθεί το μήνα Αύγουστο του 2007 και πριν. Και αυτές είναι μόνο των νοσοκομείων που υπάγονται στη Νομαρχία Αθηνών.

Συνάδελφε, θα το ξαναπώ και ας γίνομαι κουραστικός. Όποιος ενδιαφέρεται, τρέχει, πιέσει και διορίζεται μέσα σε 30-45 ημέρες.

Να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. Ο συνάδελφός μου στην Παθολογοανατομική του Νοσοκομείου έχει απολυθεί από 23 Ιουνίου. Μέχρι και σήμερα δεν έχει στείλει η υπεύθυνη του γραφείου προσωπικού αίτημα κάλυψης κενής οργανικής θέσης προς τη Νομαρχία Αθηνών. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες.....αλλά η κυρία δεν....δεν...δεν....

Ο επόμενος συνάδελφος αν και έχει ενημερωθεί.....περιμένει και δεν πιέζει την κατάσταση, αν και θέλει να διοριστεί σύντομα.

Προσωπικά δεν ρίχνω κανένα φταίξιμο σε κανένα δημόσιο υπάλληλο, έτσι μάθανε να λειτουργούν, έτσι θα συνεχίσουν.

Αυτός που φταίει είναι ο άμεσως ενδιαφερόμενος που αν και βιάζεται......απλά περιμένει και δεν πάει να τους κατεβάσει καντήλια.

Δεν ειναι παντα ετσι.Το χαρτι του διορισμου εφτασε στο υπουργειο σε 10 μερες(δηλαδη αρχες Ιουνιου)+ακομα διορισμο δε βλεπω.Οποτε παιζουν+αλλοι παραγοντες εκτος του προσωπικου τρεξιματος...τυχη κτλ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγαν ΧΥΤΑ 3 ποστ με προσωπικούς χαρακτηρισμούς

Για όσους δεν το γνωρίζουν, τα πμ λειτουργούν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπες στο site της Νομαρχίας Αθηνών και δες πόσες αποφάσεις διορισμών έχουν εκδοθεί το μήνα Αύγουστο του 2007 και πριν. Και αυτές είναι μόνο των νοσοκομείων που υπάγονται στη Νομαρχία Αθηνών.

Συνάδελφε, θα το ξαναπώ και ας γίνομαι κουραστικός. Όποιος ενδιαφέρεται, τρέχει, πιέσει και διορίζεται μέσα σε 30-45 ημέρες.

Να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. Ο συνάδελφός μου στην Παθολογοανατομική του Νοσοκομείου έχει απολυθεί από 23 Ιουνίου. Μέχρι και σήμερα δεν έχει στείλει η υπεύθυνη του γραφείου προσωπικού αίτημα κάλυψης κενής οργανικής θέσης προς τη Νομαρχία Αθηνών. Έχουν περάσει 3 εβδομάδες.....αλλά η κυρία δεν....δεν...δεν....

Ο επόμενος συνάδελφος αν και έχει ενημερωθεί.....περιμένει και δεν πιέζει την κατάσταση, αν και θέλει να διοριστεί σύντομα.

Προσωπικά δεν ρίχνω κανένα φταίξιμο σε κανένα δημόσιο υπάλληλο, έτσι μάθανε να λειτουργούν, έτσι θα συνεχίσουν.

Αυτός που φταίει είναι ο άμεσως ενδιαφερόμενος που αν και βιάζεται......απλά περιμένει και δεν πάει να τους κατεβάσει καντήλια.

Δεν ειναι παντα ετσι.Το χαρτι του διορισμου εφτασε στο υπουργειο σε 10 μερες(δηλαδη αρχες Ιουνιου)+ακομα διορισμο δε βλεπω.Οποτε παιζουν+αλλοι παραγοντες εκτος του προσωπικου τρεξιματος...τυχη κτλ

Μάλλον δεν θα αντιλήφθηκες τα post μου στα οποία αναφέρω γενική καθυστέρηση όλων των διορισμών λόγω έλλειψης κονδυλίων.

Αυτό δε σημαίνει πως δεν γίνονται διορισμοί. Κάποιοι διορίζονται! emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.