Jump to content

Νεες θεσεις-διορισμοι


Βικη

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Last Reply

Και εγω την ιδια απορια εχω.Υποτειθεται τα χαρτια μου εφυγαν απο νομαρχια 28/5/2008 και ακομα τιποτα απο το υπουργειο. Ποσο χρονο κραταει η ολη διαδικασια ωσπου να ερθει ο διορισμος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από 1 μέχρι 3 μήνες, υπήρξαν και περιπτώσεις εξάμηνης καθυστέρησης.

πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο να μάθεις πότε περίπου θα σου σταλεί η απόφαση τοποθέτησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από 1 μέχρι 3 μήνες, υπήρξαν και περιπτώσεις εξάμηνης καθυστέρησης.

πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο να μάθεις πότε περίπου θα σου σταλεί η απόφαση τοποθέτησης.

Απο τηλεφωνημα στο υπουργειο η απαντηση ηταν πως υπαρχει "καποιο κολλημα" και δεν προχωρουν προς το παρον οι διορισμοι. Ελεγα μηπως ξερει καποιος κατι περισσοτερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί ακόμα να μην έκανε το νοσοκομείο αποδοχή των νεοσύστατων θέσεων.

Το νοσοκομειο δε βλεπει την ωρα...στο οικονομικο κολλησε το θεμα. Γιατι ομως?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό εννοώ. Η κλινική-εργαστήριο μπορεί να θέλει, άλλωστε γι αυτό τις ζήτησε. Αλλά το νοσοκομείο εδώ δεν πληρώνει εφημερίες, που να πληρώσει επιπλέον μισθούς. Οπότε καθυστερεί την αποδοχή των νέων θέσεων.

Τι σου είπαν σήμερα που ήσουν στο υπουργείο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό εννοώ. Η κλινική-εργαστήριο μπορεί να θέλει, άλλωστε γι αυτό τις ζήτησε. Αλλά το νοσοκομείο εδώ δεν πληρώνει εφημερίες, που να πληρώσει επιπλέον μισθούς. Οπότε καθυστερεί την αποδοχή των νέων θέσεων.

Τι σου είπαν σήμερα που ήσουν στο υπουργείο;

Γιατι το νοσοκομειο μας πληρωνει? Η το υπουργειο υγειας? Μου ειπαν πως υπαρχει θεμα με το οικονομικο και αφορα σε ολες τις νεοσυστατες θεσεις. Εννοειται πως και αυτα με το τσιγγελι βγηκαν :angry: .

Μιλαμε για ηδη πρωτοκολλημενους διορισμους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό εννοώ. Η κλινική-εργαστήριο μπορεί να θέλει, άλλωστε γι αυτό τις ζήτησε. Αλλά το νοσοκομείο εδώ δεν πληρώνει εφημερίες, που να πληρώσει επιπλέον μισθούς. Οπότε καθυστερεί την αποδοχή των νέων θέσεων.

Τι σου είπαν σήμερα που ήσουν στο υπουργείο;

Γιατι το νοσοκομειο μας πληρωνει? Η το υπουργειο υγειας? Μου ειπαν πως υπαρχει θεμα με το οικονομικο και αφορα σε ολες τις νεοσυστατες θεσεις. Εννοειται πως και αυτα με το τσιγγελι βγηκαν :angry: .

Εμένα πάντως το νοσοκομείο με πληρώνει με το οποίο έκανα και τη σύμβαση.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως το νοσοκομείο με πληρώνει με το οποίο έκανα και τη σύμβαση.

Καλα μη νομιζεις πως ξερω απο που ακριβως ερχονται τα λεφτα. Αν το κονδυλι εχει εγκριθει φανταζομαι δε θα τους "επιβαρυνουμε" ιδιαιτερα η κανω κι εδω λαθος? Και τελοσπαντων γιατι δε λενε την αληθεια να καταλαβουμε τι γινεται? emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διάβασε ξανά την παράγραφο 6 του Φ.Ε.Κ. 926/τεύχος Β' της 20/5/2008 που αφορά τις 424 νέες θέσεις.

Θα δεις πως το κονδύλιο για τις θέσεις αυτές έχει εγκριθεί από το 2007 όταν δόθηκαν και οι προηγούμενες 700+ θέσεις.

Οπότε τα χρήματα έχουν εγκριθεί. Άρα....

Και αν δεν έχουν ας απευθυνθούν στον κύριο Χριστοφοράκο που βοηθάει..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διάβασε ξανά την παράγραφο 6 του Φ.Ε.Κ. 926/τεύχος Β' της 20/5/2008 που αφορά τις 424 νέες θέσεις.

Πιστεψε με Τασο εχω διαβασει αρκετες φορες το φεκ -οπως και πολλα αλλα φεκ- και ξερω πολυ καλα τα περι κονδυλιων. Τι τρεχει ηθελα να μαθω αλλα με το υπουργειο ειναι δυσκολο μια που δυσκολευεται οταν προκειται να πει αληθειες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε Βίκημ....

Στο ισόγειο πολλές φορές δεν ξέρουν, ή αν ξέρουν δεν λένε. Οπότε ανεβαίνεις ένα όροφο και πας και ρωτάς. Εκεί ή θα μάθεις την αλήθεια ή θα σε φλομώσουν στο ψέμα.

Αν κατεβάσεις όμως καντήλια emevlogies να είσαι σίγουρη πως θα μάθεις.

Αυτά.....καλό διορισμό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε Βίκημ....

Στο ισόγειο πολλές φορές δεν ξέρουν, ή αν ξέρουν δεν λένε. Οπότε ανεβαίνεις ένα όροφο και πας και ρωτάς. Εκεί ή θα μάθεις την αλήθεια ή θα σε φλομώσουν στο ψέμα.

Αν κατεβάσεις όμως καντήλια emevlogies να είσαι σίγουρη πως θα μάθεις.

Αυτά.....καλό διορισμό!

Τασομ στο ισογειο ξερουν μα δε λενε. Οσο για τους...οροφους εχω ανεβει και στον 1ο και στο 2ο (κανουν καλο και στη σιλουεττα τα σκαλια) ...ακομα ομως ειμαι απαιδευτη σε ο,τι αφορα στο ριξιμο καντηλιων. Δεν εχω πειστει οτι "πιανουν". Θα ακολουθησω -ισως- τη συνταγη σου σοφε αντρα. Θενκς για τις ευχες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από 1 μέχρι 3 μήνες, υπήρξαν και περιπτώσεις εξάμηνης καθυστέρησης.

πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο να μάθεις πότε περίπου θα σου σταλεί η απόφαση τοποθέτησης.

Αυτό με τους 6 μήνες έχει αρχίσει και "ακούγεται" συχνά!!!

Με το να παίρνει κάποιος τηλέφωνο τίποτα δεν γίνεται...πιστέψτεμε!!!

Θέλει να πάνε όλοι οι ενδιαφερόμενοι(και αν δεν μπορούν οι ίδιοι,οι δικοί τους!) από εκει....και να "ΠΙΕΖΟΥΝ" με κάθε τρόπο, κόσμιο ή μή!!!

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ....ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από 1 μέχρι 3 μήνες, υπήρξαν και περιπτώσεις εξάμηνης καθυστέρησης.

πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο να μάθεις πότε περίπου θα σου σταλεί η απόφαση τοποθέτησης.

Αυτό με τους 6 μήνες έχει αρχίσει και "ακούγεται" συχνά!!!

Με το να παίρνει κάποιος τηλέφωνο τίποτα δεν γίνεται...πιστέψτεμε!!!

Θέλει να πάνε όλοι οι ενδιαφερόμενοι(και αν δεν μπορούν οι ίδιοι,οι δικοί τους!) από εκει....και να "ΠΙΕΖΟΥΝ" με κάθε τρόπο, κόσμιο ή μή!!!

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ....ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!

μιλάτε για νέες θέσεις ειδικότητας ή γενικά για διορισμό; είμαι "υπό διορισμό" εδώ και περίπου δυο μήνες. Όχι για νεοσυσταθείσα θέση, αλλά για θέση που άνοιξε κανονικά και υπομονετικά περίμενα τη σειρά μου. Το έχω ξαναζήσει φυσικά το έργο ως αγροτικός, πρώτο μέρος ειδικότητας, και τμήμα της ειδικότητας που έχω επιλέξει, και ξέρω οτι ο διορισμός από τη στιγμή που θα ανοίξει η θέση μέχρι να έρθει σπίτι θέλει μέσο όρο 2 μήνες.

Τα χαρτιά μου μονίμως είναι στην πίστωση. Πάω στο υπουργείο, ρωτάω, ανοίγουν το τετράδιο το κίτρινο κάνοντας πως κοιτάνε κάτι και λένε την καραμέλα "εκκρεμεί η πίστωση, θα περιμένετε. Δεν ξέρουμε πότε θα ολοκληρωθεί η διαδικασία".

Ξέρει κανείς τί είναι η πίστωση; αν εκτός απο τα γραφεία του ισογείου μπορώ να πάω στην πίστωση και να ρωτήσω ή να σπρώξω την κατάσταση? Δεν θα με ένοιαζε το πότε θα έρθει ο διορισμός αλλά ...έρχεται ο αύγουστος, διορισμοί δεν γίνονται και θα πάει η δουλειά από Σεπτέμβρη και βλέπουμε....

στο μεταξύ τα έξοδα τρέχουν, ο καιρός περνάει, είπαμε να τελειώσουμε κάποτε...

ευτυχώς από το γραφείο ειδικοτήτων είναι ο τελευταίος διορισμός που περιμένω........

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"πίστωση"= ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Προϊσταμένη της Υ.Δ.Ε. είναι η κα Δημ.Τζαβάρα (διευθύντρια του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους)

Η υπηρεσία αυτή βεβαιώνει πως "σύμφωνα με το αρ.23 του Ν.2362/95 ότι στον προϋπολογισμό των εξόδων του Υπουργείου οικ. Έτους 2008 υπάρχει σχετική πρόβλεψη για την πρόσληψη γιατρών με σύμβαση ορισμένου χρόνου Ι.Δ. για ειδικότητα σε νοσοκομείο ".

Στην "πίστωση" η διαδικασία δεν ξεπερνά τις 10 ημερολογιακές ημέρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανενα νεο ρε παιδια για τους διορισμους στις νεοσυστατες θεσεις υπάρχει ......τουλαχιστον να μας πουν ''παιδια θα αργησει η πίστωση,θα αργησει ενα ,2,3,4,5,6,7,8 μήνες ο διορισμός'' πηγαίντε καντε κανένα μπάνιο και μην περιμένετε σαν την γιαγιά που περιμένει την σύνταξη τον ταχυδρόμο με τον διορισμό

Υ.Γ μια ερώτηση ,με το που βγαίνει ο αριθμός διορισμού ποια στάδια απομένου για να σου έρθει το χαρτί?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανενα νεο ρε παιδια για τους διορισμους στις νεοσυστατες θεσεις υπάρχει ......τουλαχιστον να μας πουν ''παιδια θα αργησει η πίστωση,θα αργησει ενα ,2,3,4,5,6,7,8 μήνες ο διορισμός'' πηγαίντε καντε κανένα μπάνιο και μην περιμένετε σαν την γιαγιά που περιμένει την σύνταξη τον ταχυδρόμο με τον διορισμό

Υ.Γ μια ερώτηση ,με το που βγαίνει ο αριθμός διορισμού ποια στάδια απομένου για να σου έρθει το χαρτί?

της πίστωσης και του ταχυδρόμου
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι περισσότερες κληρώσεις γίνανε για τις θέσεις αυτές τον προηγούμενο και αυτό το μήνα. Οπότε κανείς δεν μπορεί να έλαβε ακόμα διορισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για νοσοκομεια στα οποια υπηρχαν ηδη θεσεις ειδικευομενων σε καποια ειδικοτητα και δεν εγιναν κληρωσεις υπαρχει περιπτωση να ερθουν οι διορισμοι νωριτερα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από την ημερομηνία που δόθηκαν οι θέσεις και οι συνάδελφοι που από την λίστα αναμονής μπήκαν σε θέση "υπο διορισμό" το χρονικό διάστημα που διαρκεί η διαδικασία διορισμού είναι από 1 μέχρι 3 μήνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.