Jump to content

[υποψ.αγροτικός] Πώς υπολογίζονται τα μόρια για αγροτικό


kastoars

Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια δεν είδα τι έγραφαν στους άλλους. Επιμένω: Ας δούμε τι λέει ο συγκεκριμένος νόμος. Τον έχει κανένας; Αν το επιτρέπει γιατί να είναι διαβλητό; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Last Reply

Στους επί πτυχίω δεν αργούν αν πας και τους μιλήσεις με καλό τρόπο, ένα καλό των μικρών πανεπιστημίων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι,αλλά δε λέω αυτό βρε dotcom!

Αν τα μαθήματα στις πτυχιακές που προφανώς δεν έχουν την ίδια ημερομηνία εξέτασης, ανακοινώσουν τα αποτελέσματα σε επίσης διαφορετικές ημερομηνίες - και αυτό εύκολα μπορεί μια έδρα να το επιταχύνει ή να το επιβραδύνει - πως εξασφαλίζεται η "δικαιοσύνη" μεταξύ των ίδιων των φοιτητών του ίδιου πανεπιστημίου στην ίδια πτυχιακή εξεταστική;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τη μέρα που ορκίστηκα εγώ,ο καθένας είχε άλλη ημερομηνία κτήσης πτυχίου και ήταν αυτή στην οποία περάστηκε ο βαθμός του τελευταίου μαθήματος στη γραμματεία.Εγώ π.χ. επειδή έδινα το τελευταίο μάθημα με προόδους και οι πρόοδοι ολοκληρώθηκαν πριν την εξεταστική,έιχα ημερομηνία κτήσης πτυχίου 3 Μαίου,πολύ πριν ολοκληρωθεί η εξεταστική του Ιουνίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι,αλλά δε λέω αυτό βρε dotcom!

Αν τα μαθήματα στις πτυχιακές που προφανώς δεν έχουν την ίδια ημερομηνία εξέτασης, ανακοινώσουν τα αποτελέσματα σε επίσης διαφορετικές ημερομηνίες - και αυτό εύκολα μπορεί μια έδρα να το επιταχύνει ή να το επιβραδύνει - πως εξασφαλίζεται η "δικαιοσύνη" μεταξύ των ίδιων των φοιτητών του ίδιου πανεπιστημίου στην ίδια πτυχιακή εξεταστική;

Καταλαβαίνω τι λες, δεν ξέρω και στο κάτω κάτω αυτό από όσο ξέρω μόνο στα αγροτικά έχει εφαρμογή. Τότε πάντως δεν είχα ιδέα ότι δίνουν και τέτοιο χαρτί οπότε και δε με ένοιαξε να το ψάξω, όχι ότι θα το έκανα για την πιθανότητα να έχω τα ίδια μόρια για το ίδιο αγροτικό με συνάδελφο που ορκιστήκαμε μαζί. Φαντάζεσαι το σκηνικό να πίεζα τον καθηγητή και να μου έλεγε "είσαι σίγουρος ότι περνάς το μάθημα και θες να βγει πιο γρήγορα;"

Τη μέρα που ορκίστηκα εγώ,ο καθένας είχε άλλη ημερομηνία κτήσης πτυχίου και ήταν αυτή στην οποία περάστηκε ο βαθμός του τελευταίου μαθήματος στη γραμματεία.Εγώ π.χ. επειδή έδινα το τελευταίο μάθημα με προόδους και οι πρόοδοι ολοκληρώθηκαν πριν την εξεταστική,έιχα ημερομηνία κτήσης πτυχίου 3 Μαίου,πολύ πριν ολοκληρωθεί η εξεταστική του Ιουνίου.

Ακριβώς! Αυτό γίνεται. Σε ποιο πανεπιστήμιο αν επιτρέπεται;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιάννενα.Χωρίς να ξέρω κάτι συγκεκριμένο,πιστεύω πως το ίδιο θα ισχύει για όλες τις ιατρικές στη χώρα...Ή οχι...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι προτείνω κ.ΑΕΛ να μην ασχοληθείτε άλλο με το ερώτημά μου.

Δε συμφέρει εσάς γιατί θέλω να πιστεύω πως έχετε σπουδαιότερα πράγματα να κάνετε.

Δε συμφέρει και εμένα γιατί παρά τα πολλά post σας μέχρι τώρα, απάντηση επί της ουσίας δεν έχω λάβει.

Χάσιμο χρόνου και για τους δυο μας.

Ευχαριστώ πάντως για τη φιλότιμη προσπάθεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδες, τα μορια υπολογιζονται μεχρι την ημερομηνια της προκυρηξης η της ημερας καταθεσης των δικαιολογητικων μου,

Μηπως ξερει να μου πει κανεις,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εάν επισήμως φαίνεσαι με ημερομηνία πτυχίου ας πουμε 15/11/2007 (η τελευταία μέρα της εξεταστικής - αυτή η ημερομηνία δηλαδή είναι τυπωμένη πάνω στο πτυχίο), αλλά στην αναλυτική βαθμολογία λέει ότι το τελευταίο μάθημα το πέρασες ας πούμε 3/11/2007 (πριν το τέλος της εξεταστικής δηλαδή) τελικά ποια ημερομηνία ισχύει για τον υπολογισμό των μορίων;

Παρακαλώ βοηθήστε γιατί καίγομαι τρελά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα μορια υπολογιζονται μεχρι και την τελευταια ημερα της προθεσμιας για την υποβολη των δικαιολογητικων,ανεξαρτητα απ'την ημερα

που δινεις εσυ τα χαρτια σου.

Αυτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαστρο-Τάσο δηλαδή εννοείς ότι άσχετα με το τι ημερομηνία γράφει πάνω το πτυχίο, εάν εγώ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ έχω τελειώσει (=έχω δώσει το τελευταίο μάθημα) νωρίτερα, μπορώ προσκομίζοντας αυτή την "ειδική βεβαίωση" από τη γραμματεία (βεβαίωση περάτωσης σπουδών) να χρησιμοποιήσω πιο παλιά ημερομηνία (άρα και έξτρα μόριο) από αυτή που γράφει το πτυχίο;;;

(δηλαδή 3/11 αντί για 15/11 - δες το πιο πάνω παράδειγμά μου).

Τα λέω σωστά ή όχι;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα μορια υπολογιζονται μεχρι και την τελευταια ημερα της προθεσμιας για την υποβολη των δικαιολογητικων,ανεξαρτητα απ'την ημερα

που δινεις εσυ τα χαρτια σου.

Αυτα!

Σε ευχαριστω για την απαντηση daniel :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το θέμα με την προσκόμιση της "εξτρα ειδικής βεβαίωσης" που αποδεικνύει πότε πέρασες το τελευταίο μάθημα ίσχυε πάντα ή ισχύσε μόνο στην τελευταία προκήρυξη;

Εμένα οι βεβαιώσεις σπουδών μου λένε ότι έγινα πτυχιούχος στις 15/11 αλλά το τελευταίο μάθημα το πήρα 3/11

!!!

Ποια ημερομηνία ισχύει τελικά; Η βεβαίωση λέει πάνω ότι "ΕΓΙΝΕ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ" στις 15/11 (η τελευταία μέρα της εξεταστικής). Η αναλυτική βαθμολογία όμως δείχνει ότι το τελευταίο μάθημα το πέρασα στις 3/11.

Είστε σίγουροι ότι ισχύει η ημερομηνία του τελευταίου μαθήματος όταν οι επίσημες βεβαιώσεις της σχολής λένε ότι ΕΓΙΝΕΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ κάποια άλλη ημερομηνία;;;

Μπορεί κάποιος να μου το αποσαφηνίσει γιατί είμαι οριακά για το έξτρα μόριο... πλιζ χελπ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα Γιάννενα ΣΙΓΟΥΡΑ ισχύει πως η ημερομηνία πτυχίου είναι η ημερομηνία που περάστηκε το τελευταίο μάθημα στη γραμματεία.Αυτή η ημερομηνία αναγράφεται και στο πτυχίο που μας έδωσαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΣΥΡΩ ΠΡΩΤΟΥ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ? ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ. ΟΠΟΙΟς ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝ ΝΑ ΞΕΡΩ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εάν αποσύρεις την αίτησή σου εντός 10 ημερών από την ημερομηνία πρωτοκόλλου δεν χάνεις τα μόρια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο, ένας γνωστός μου, 3 προκυρήξεις πριν, αρνήθηκε το διορισμό του 2 μέρες αφού βγήκαν τα αποτελέσματα, τα οποία και δεν τον ικανοποίησαν. Συμμετείχε κανονικά στην επόμενη προκύρηξη και χωρίς να χάσει τα μόριά του. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή είναι ράδιο αρβύλα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην προκήρυξη του Μαρτίου και του Απριλίου υπήρχαν δύο συνάδελφοι για τους οποίους έγινε θέμα στο forum.

ΖΗΔΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΠΛΑΤΑΝΟΥ 11 ΣΑΜΟΥ ΚΑΡΚΙΝΑΓΡΙΟΥ 11 ΣΑΜΟΥ 10/7/2006 προκήρυξη Μαρτίου

ΖΗΔΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΒΑΤΟΥΣΑΣ 11 ΛΕΣΒΟΥ ΣΚΟΥΤΑΡΟΥ 11 ΛΕΣΒΟΥ 10/7/2006 προκήρυξη Μαΐου

Η απάντηση από την κα Πάτα μη κατανοητή όπως πάντα.

Το δεύτερο όνομα με διαφεύγει.

Δεν είναι δυνατόν βάσει νόμου να μην αποδεχθεί τον διορισμό και να μην χάσει τα μόρια (εκτός και αν ανοίξει η θέση της ειδικότητας).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην προκήρυξη του Μαρτίου και του Απριλίου υπήρχαν δύο συνάδελφοι για τους οποίους έγινε θέμα στο forum.

ΖΗΔΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΠΛΑΤΑΝΟΥ 11 ΣΑΜΟΥ ΚΑΡΚΙΝΑΓΡΙΟΥ 11 ΣΑΜΟΥ 10/7/2006 προκήρυξη Μαρτίου

ΖΗΔΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΒΑΤΟΥΣΑΣ 11 ΛΕΣΒΟΥ ΣΚΟΥΤΑΡΟΥ 11 ΛΕΣΒΟΥ 10/7/2006 προκήρυξη Μαΐου

Η απάντηση από την κα Πάτα μη κατανοητή όπως πάντα.

Το δεύτερο όνομα με διαφεύγει.

Δεν είναι δυνατόν βάσει νόμου να μην αποδεχθεί τον διορισμό και να μην χάσει τα μόρια (εκτός και αν ανοίξει η θέση της ειδικότητας).

Σ'ευχαριστώ πολύ. Το ρώτησα στο υπουργείο το πρωί και ήταν όντως κατηγορηματικοί. Τι να πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.