Jump to content

[προκηρυξη αγροτικών] Ιανουαριος 2008


mely

Recommended Posts

δεν ειμαι πολυτεκνος ρε παιδια.πηρα πτυχιο μαρτιο 2003,εκανα 4 μηνες αγροτικο (3μηνο+1), μετα στρατο,εναμιση χρονο χειρουργικη,MSc και τωρα θα παω να κανω το υπολοιπο.εχω κανει λαθος στο μετρημα???29 μορια απο το 2003,4 εντοπιοτητα,1 πτυχιο,σωστα ετσι???θυμαμαι καλα?τα εχω ψιλοξεχασει

απορια1=καλα εκανες 4 μηνες αγροιτκο και τωρα μπορεις να ξαναπαρεις μερος στη προκηρυξη?

απορια2=υπαρχει λιστα με το που εχουν δηλωσει οι ΓενΓιατροι?

υποερωτημα στην απορια2=κι αν ναι εμεις που στο καλο θα τη βρουμε???

ΥΓ=ευχαριστω εκ των προτερων!

γιατι να μην μπορω να δηλωσω βρε συναδελφε???στο πηγαδι κατουρησα εγω???παραιτηθηκα απο το αγροτικο λογω στρατευσης,εχω ρωτησει στο υπουργειο και δεν εχω καμια συνεπεια.τι επρεπε να κανω δηλαδη κατα τη γνωμη σου???να λιποτακτησω???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 366
  • Created
  • Last Reply
δεν ειμαι πολυτεκνος ρε παιδια.πηρα πτυχιο μαρτιο 2003,εκανα 4 μηνες αγροτικο (3μηνο+1), μετα στρατο,εναμιση χρονο χειρουργικη,MSc και τωρα θα παω να κανω το υπολοιπο.εχω κανει λαθος στο μετρημα???29 μορια απο το 2003,4 εντοπιοτητα,1 πτυχιο,σωστα ετσι???θυμαμαι καλα?τα εχω ψιλοξεχασει

απορια1=καλα εκανες 4 μηνες αγροιτκο και τωρα μπορεις να ξαναπαρεις μερος στη προκηρυξη?

απορια2=υπαρχει λιστα με το που εχουν δηλωσει οι ΓενΓιατροι?

υποερωτημα στην απορια2=κι αν ναι εμεις που στο καλο θα τη βρουμε???

ΥΓ=ευχαριστω εκ των προτερων!

γιατι να μην μπορω να δηλωσω βρε συναδελφε???στο πηγαδι κατουρησα εγω???παραιτηθηκα απο το αγροτικο λογω στρατευσης,εχω ρωτησει στο υπουργειο και δεν εχω καμια συνεπεια.τι επρεπε να κανω δηλαδη κατα τη γνωμη σου???να λιποτακτησω???

εννοειται οτι μπορεις να δηλωσεις αγροτικο.και τα θυμασαι μια χαρα,η μοριοδοτηση προκυπτει ακριβως οπως τα εγραψες.απλα φημολογειται οτι ισως δεν ισχυουν πια τα μορια της εντοπιοτητας.ιδωμεν!

κατσε, εσυ δεν εισαι που ρωτουσες για ορθοπεδικη?τεσπα,οχι οτι και σημασια.

αυτο ομως που εχει σημασια ειναι αν θελεις να βοηθησεις και εμας τους υπολοιπους και μας πεις που εχεις εντοπιοτητα.γιατι οπως καταλαβαινεις ειμαστε αναγκασμενοι να βλεπουμε την πλατη σου(και αν ειναι και ωραια χαλαλι!!!!!χαχαχα).

ps:ελπιζω να μη σε ενδιαφερει η κρητη....

κατα τα αλλα,καλη σου επιτυχια σε οτι και αν κανεις και μηπως να σε καλωσορισω στο φορουμ?φαινεσαι για καινουριος.τεσπα,ξανα.

οσο για την περιφημα λιστα με τους γενικους,τι να πω, και εγω 1 χρονο που ασχολουμαι με τα αγροτικα, αν και εχω ακουσει για αυτην την περιφημη λιστα,ωστοσο δεν την εχω δει ποτε. απο του γραφειο για τα αγροτικα μου ειπαν οτι και καλα αυητη η λιστα κοινοποιουνταν παλιοτερα απλα επειδη ηταν ελλειπης ,δεδομενου των αιτησεων που ερχονταν ταχυδρομικως, αποφασισαν να την καταργησουν.αυτααααα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειμαι πολυτεκνος ρε παιδια.πηρα πτυχιο μαρτιο 2003,εκανα 4 μηνες αγροτικο (3μηνο+1), μετα στρατο,εναμιση χρονο χειρουργικη,MSc και τωρα θα παω να κανω το υπολοιπο.εχω κανει λαθος στο μετρημα???29 μορια απο το 2003,4 εντοπιοτητα,1 πτυχιο,σωστα ετσι???θυμαμαι καλα?τα εχω ψιλοξεχασει

απορια1=καλα εκανες 4 μηνες αγροιτκο και τωρα μπορεις να ξαναπαρεις μερος στη προκηρυξη?

απορια2=υπαρχει λιστα με το που εχουν δηλωσει οι ΓενΓιατροι?

υποερωτημα στην απορια2=κι αν ναι εμεις που στο καλο θα τη βρουμε???

ΥΓ=ευχαριστω εκ των προτερων!

γιατι να μην μπορω να δηλωσω βρε συναδελφε???στο πηγαδι κατουρησα εγω???παραιτηθηκα απο το αγροτικο λογω στρατευσης,εχω ρωτησει στο υπουργειο και δεν εχω καμια συνεπεια.τι επρεπε να κανω δηλαδη κατα τη γνωμη σου???να λιποτακτησω???

εννοειται οτι μπορεις να δηλωσεις αγροτικο.και τα θυμασαι μια χαρα,η μοριοδοτηση προκυπτει ακριβως οπως τα εγραψες.απλα φημολογειται οτι ισως δεν ισχυουν πια τα μορια της εντοπιοτητας.ιδωμεν!

κατσε, εσυ δεν εισαι που ρωτουσες για ορθοπεδικη?τεσπα,οχι οτι και σημασια.

αυτο ομως που εχει σημασια ειναι αν θελεις να βοηθησεις και εμας τους υπολοιπους και μας πεις που εχεις εντοπιοτητα.γιατι οπως καταλαβαινεις ειμαστε αναγκασμενοι να βλεπουμε την πλατη σου(και αν ειναι και ωραια χαλαλι!!!!!χαχαχα).

ps:ελπιζω να μη σε ενδιαφερει η κρητη....

κατα τα αλλα,καλη σου επιτυχια σε οτι και αν κανεις και μηπως να σε καλωσορισω στο φορουμ?φαινεσαι για καινουριος.τεσπα,ξανα.

οσο για την περιφημα λιστα με τους γενικους,τι να πω, και εγω 1 χρονο που ασχολουμαι με τα αγροτικα, αν και εχω ακουσει για αυτην την περιφημη λιστα,ωστοσο δεν την εχω δει ποτε. απο του γραφειο για τα αγροτικα μου ειπαν οτι και καλα αυητη η λιστα κοινοποιουνταν παλιοτερα απλα επειδη ηταν ελλειπης ,δεδομενου των αιτησεων που ερχονταν ταχυδρομικως, αποφασισαν να την καταργησουν.αυτααααα.

απαντω ενα ενα:

1)πραγματι ειμαι καινουργιος στο forum,μολις χθεσινος,λυπαμαι που μολις χθες το ανακαλυψα επειδη το βρισκω πολυ ενδιαφερον και χρησιμο

2)ναι εγω ρωτουσα για την ορθοπαιδικη.μεχρι να ανοιξει η θεση μου σχεδιαζω να καλυψω το χρονο με τους περιπου 5 μηνες που χρωσταω ακομα αγροτικο

3)θα δηλωσω σε αυτην την προκυρηξη που τοσο πια την περιμενουμε και ενδιαφερομαι για ευβοια.φαινεται αλλωστε αυτο και απο το "halkida" διπλα στο ονομα μου

κατι αλλο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακοοοοοοοοοοοοοομα προκηρυξη ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ το λετε το θεματακι? emeleosemclappingemband

ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ουτε σημερα τη βλεπω την προκυρηξη,δυστυχως.να ρωτησω κατι επειδη εχω χασει λιγο επαφη με τα μισθολογικα 2 χρονια τωρα.ποσο ειναι ο μισθος του αγροτικου και ποσο πανε περιπου οι εφημεριες (καθημερινη,σαββατο,κυριακη-αργιες)???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ουτε σημερα τη βλεπω την προκυρηξη,δυστυχως.να ρωτησω κατι επειδη εχω χασει λιγο επαφη με τα μισθολογικα 2 χρονια τωρα.ποσο ειναι ο μισθος του αγροτικου και ποσο πανε περιπου οι εφημεριες (καθημερινη,σαββατο,κυριακη-αργιες)???

Για άγονα ο μισθός είναι περίπου 1.600 ευρω κ για μη άγονο 1.200. Οι εφημερίες πάνω κάτω είναι 70 οι καθημερινές και 100 οι αργίες κ τα σαββατοκυριακα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακοοοοοοοοοοοοοομα προκηρυξη ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ το λετε το θεματακι? emeleosemclappingemband

Να το αλλάξουν σε ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ & ΠΑΓΩΜΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ; emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά ένα είναι σίγουρο , σε κανέναν δεν καίγεται καρφί για τους ανθρώπους της υπαίθρου , όχι ότι θα σωθούν από τον αγροτικό , αλλά λέμε τώρα μιας και όλες οι αποφάσεις που παίρνει το υυκα πάνω σε αυτό το θέμα , είναι πάντα με γνώμονα το παραπάνω σκεπτικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παμε να κλεισουμε 6 μηνες απο την τελευταια προκηρυξη...

μηπως τα καταργησανε τα αγροτικα και ξεχασαν να μας το ανακοινωσουνε...

Μηπως...

emarup οχι δεν ειναι απειλη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακοοοοοοοοοοοοοομα προκηρυξη ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ το λετε το θεματακι? emeleosemclappingemband

Να το αλλάξουν σε ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ & ΠΑΓΩΜΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ; emofftopic

αλλαξτε το στο ο τασος δεν κανει για καφετζου που εχει και νοημα ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακοοοοοοοοοοοοοομα προκηρυξη ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ το λετε το θεματακι? emeleosemclappingemband

Να το αλλάξουν σε ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ & ΠΑΓΩΜΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ; emofftopic

αλλαξτε το στο ο τασος δεν κανει για καφετζου που εχει και νοημα ;)

ΡΟΥΦΙΑΝΟΚΑΦΕΤΖΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα η κουμπάρα μιας ξαδέλφη,του αδελφού μιας γειτόνισσας ενός ταξιτζή :wacko: μου είπε τα εξής...

Ότι η προκήρυξη λέει αργεί,επειδή έχει κολλήσει σε τρία θέματα.

Το ένα είναι λέει η εντοπιότητα.Είναι λέει παράνομο να την καταργήσουν με υπουργική απόφαση,επειδή έχει ψηφιστεί ένας νόμος.Ποιος και τί μη με ρωτήσετε... emblush διότι...δεν ξέρω emcolgate

Το δεύτερο λέει θέμα, είναι οι συμβάσεις των αγροτικών.Κάτι με τα ευρώ έχει παιχτεί εκεί.Ποιος θα πάρει?Ποιος θα δώσει?... emno Δεν ξέρω...θα σας γελάσω emcolgate Δεν κατάλαβα emstupid Πάντως με ευρώ έχει σχέση emcolgate

Το τρίτο είναι λέει με τα μόρια από κτήση πτυχίου για νεοεισαχθείσες στην ΕΕ χώρες emnystaemnysta επειδή κάποιοι emnysta που είχαν κάνει κάτι δικηγορίστικο... emnystaemnysta "ακύρωση απόφασης"?...(δεν ξέρω πως λέγεται)... πριν 1 χρόνο περίπου... emnysta (δεν ξέρω ακριβώς πόσο)...πέρασαν από ΣτΕ emnysta και τους δικάιωσαν.Αυτό σημαίνει ότι όσοι κάνουν το ίδιο emnysta ,επειδή υπάρχει το δεδικασμένο emnysta θα δικαιωθούν λέει,άρα πρέπει να διευκρινιστεί ακριβώς emnysta στην επόμενη προκήρυξη,ώστε να μην τα πάρουν emnysta από κτήση πτυχίου,αλλά να τα πάρουν κρανίο emcolgate

Αυτά άκουσα.Τώρα...κάτα πόσο είναι ράδιο αρβύλα ή έγκυρες πληροφορίες δεν γνωρίζω.

Πάντως η προκήρυξη βρίσκεται στη φάση της αξιολόγησης.Αυτό είναι σίγουρο και έγκυρο.Μου το είπε μια γειτόνισσα μου στο φλυτζάνι emcolgate Λέει ένα φλυτζάνι η άτιμη!!!... emcolgate

Ωστόσο είναι ανόητο να δηλώνουμε μόνο 2 χωριά.Θα έπρεπε να έχουμε δικαίωμα για 10 χωριά.Πιο δίκαιο.Που να ξέρουμε που δηλώνουν οι γενικοί και αυτοί που μετά από 10 χρόνια θυμήθηκαν να κάνουν αγροτικό?Παίζουμε που παίζουμε ΣΤΟΙΧΗΜΑ και πάμε συνεχώς κουβά... :(

Τουλάχιστον με τις 10 επιλογές θα παίξουμε κάνα συστηματάκι μπας και πιάσουμε κάτι emcolgateemcolgate

Αν αργήσουν λίγο ακόμα θα πάρω και τα 6 μόρια από τα δίδυμα που θα γεννηθούν σε 7 μήνες... emcolgateemcolgate (όποιος το 'πιασε,το 'πιασε!!!)

post-7829-1203465587_thumbgif post-7829-1203465587_thumbgif

Και μην ξεχνάτε συνάδελφοι... VOTE for Καλομοίρα Secret Combination!!! emcolgateemcolgate (Απο την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα...Δώωωωωωσεεεεεεε!!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειναι αυτο απλα μας εχουν γραμμενους.γιατι αλλαξες παλι νικ????? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΔΩ δήλωσα την Κυριακή που μας πέρασε 17.02.2008 ότι η προκήρυξη θα βγει Τετάρτη (Σήμερα).Μου το είπε η γειτόνισσα μου η καφετζού emcolgateemcolgate

Σήμερα είναι Τετάρτη.Άντε...που είναι η προκήρυξη?...Όχι τίποτα άλλο,αλλά αν η καφετζού μου δεν είναι έγκυρη που να ψάχνω για καφετζού τώρα?...Μέχρι τώρα καλά μου τα έλεγε και ήταν σε όλα μέσα...Άρα όπου να 'ναι,η προκήρυξη έρχεται.Δεν μπορεί να έχασε το ταλέντο της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΔΩ δήλωσα την Κυριακή που μας πέρασε 17.02.2008 ότι η προκήρυξη θα βγει Τετάρτη (Σήμερα).Μου το είπε η γειτόνισσα μου η καφετζού emcolgateemcolgate

Σήμερα είναι Τετάρτη.Άντε...που είναι η προκήρυξη?...Όχι τίποτα άλλο,αλλά αν η καφετζού μου δεν είναι έγκυρη που να ψάχνω για καφετζού τώρα?...Μέχρι τώρα καλά μου τα έλεγε και ήταν σε όλα μέσα...Άρα όπου να 'ναι,η προκήρυξη έρχεται.Δεν μπορεί να έχασε το ταλέντο της.

Να αλλάξεις καφετζού!

Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, πολλοί περιμένουμε την προκήρυξη όχι για να πιάσουμε με αυτή αγροτικό αλλά για να ξεκινήσει η αναμονή για την επόμενη (εγώ τουλάχιστον από την επόμενη μπορώ να ελπίζω)... αν δηλαδή η πρώτη αργεί εξάμηνο, η δεύτερη τι θα κάνει???

Γαμώ τις καφετζούδες σου Captain... Αυτές μας γκαντεμιασαν... :angry: άλλαξε μηπως αλλάξει κ η τύχη μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία καφετζού έχω.Μία και μοναδική και μέχρι τώρα ήταν εντάξει.Πριν την αλλάξω,θα της δώσω μία ευκαιρία μέχρι το τέλος της εβδομάδας emcolgateemcolgate

Όσο για το πότε θα πάρεις αγροτικό,μην απελπίζεσαι.Είναι θέμα τύχης καθαρά!Ένας φίλος μου πήρε αγροτικό με 3 μόρια στις Κυκλάδες και στο διπλανό νησάκι,έγινε "η σφαγή των μορίων" και παιδιά με 20φεύγα μόρια μείναν απ'έξω...

Ποτέ δεν ξέρεις.Θετική σκέψη! Καλή επιτυχία να έχεις :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακοοοοοοοοοοοοοομα προκηρυξη ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ το λετε το θεματακι? emeleosemclappingemband

Να το αλλάξουν σε ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ & ΠΑΓΩΜΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ; emofftopic

αλλαξτε το στο ο τασος δεν κανει για καφετζου που εχει και νοημα ;)

ακοοοοοοοοοοοοοομα προκηρυξη ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ το λετε το θεματακι? emeleosemclappingemband

Να το αλλάξουν σε ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ & ΠΑΓΩΜΑ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ; emofftopic

αλλαξτε το στο ο τασος δεν κανει για καφετζου που εχει και νοημα ;)

ΡΟΥΦΙΑΝΟΚΑΦΕΤΖΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Τι έγινε βρε παλικάρια; Δεν πάγωσαν οι διορισμοί των συναδέλφων που διορίστηκαν στα αγροτικά και σας φταίει ο Τάσος;

Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΑΥΤΟ ΕΙΠΕ Η κα Παπανώτη σήμερα!

τηλ.2105226481

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπα τασο δε τους πιστευει κανεις πλεον... :angry:

Εγώ μικρούλα έγραψα απλά αυτό που μου είπε η ίδια η προϊσταμένη σήμερα στο υπουργείο.

Της επισήμανα την δήλωσή της πως από την στιγμή που ανέλαβε στον τομέα αυτό οι προκηρύξεις θα δημοσιεύονται κάθε μήνα και όχι όπως το τελευταίο διάστημα, αλλά ανέφερε πως κοίταξαν να τροποποιήσουν τον νόμο ώστε να μην υπάρχουν τα τελευταία προβλήματα με τα μόρια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.