Jump to content

Μάνα εξέδιδε τα παιδιά της


lilpapaki

Recommended Posts

3 λαλουν κ 2 χορευουν ειναι ολες οι απαντησεις περι ποινων και λοιπων.

1-κανενας δεν μιλησε για θανατικη καταδικη... προσωπικα ειμαι κατα.-

2-τα βασανιστηρια, οι ευνουχισμοι και οι ακρωτηριασμοι δεν αναφερθηκαν ως εφαρμοσιμες ποινες... δλδ ΕΛΕΟΣ... αυτο καταλαβατε μερικοι? οτι κανω προταση στο κρατος να πετσοκοβει τους παιδεραστες????????????????????????????????????????? <_< Απλα μιλησα για το τι θα εκανα εγω αν κπ τετοιος επεφτε στην αντιληψη μου... δεν λεω οτι ειναι σωστο ή δικαιο ή ή... Ειναι προσωπικη μου αποψη και σκασιλα μου πως θα με κρινουν κπ γι αυτην.

3-ΚΑΜΙΑ ΠΟΙΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗ ή κατ επεκταση και τον καθε εγκληματια. Η θανατικη ποινη οχι μονο δεν μειωσε την εγκληματικοτητα στην Αμερικη, το αντιθετο μαλιστα. Και γτ καμια ποινη δεν μπορει να το κανει αυτο? Γτ ο παραβατης δεν πιστευει πως θα πιαστει! Κανεις εγκληματιας δεν λειτουργει με βαση το οτι αν συλληφθει θα εχει τις ταδε-συνεπειες.

4-οι παιδεραστες (οχι οι παιδοφιλοι!) ειναι ειδικη κατηγορια εγκληματιων. Δεν μετανοουν για τα εγκληματα τους γτ πολυ απλα δεν πιστευουν οτι εχουν διαπραξει κανενα εγκλημα.

Ο μονος τροπος να προστατευθουμε εμεις ως κοινωνια ειναι --οι ποινες για τους βιαστες να ειναι ΠΟΛΥ αυστηρες (διψηφια νουμερα στη φυλακη), --να παρακολουθουνται υποχρεωτικα εφορου ζωης απο ψυχιατρους, --να φροντιζει το κρατος ωστε οι ανθρωποι αυτοι μετα την αποφυλακιση τους να δουλευουν σε δουλειες οπου δεν θα εχουν καμια επαφη με παιδια (καθως πολλοι διαλεγουν τετοια επαγγελματα) και --να αρχισει να εφαρμοζεται ο λεγομενος Megan's Law που εφαρμοζεται στην Αμερικη... οπου τα ονοματα παιδεραστων δημοσιοποιουνται ωστε οι κατοικοι μιας περιοχης να μπορουν να ειναι ενημεροι εαν καποιος παιδεραστης διαμενει στην περιοχη τους.

Κατι τετοιο αντικειται στο απορρητο προσωπικων δεδομενων θα πουνε μερικοι... Δεν ειναι τυχαιο που ο νομος αυτος εχει ονομα... Η Megan kanka βιαστηκε δολοφονηθηκε απο γειτονα της, πρωην καταδικασμενο παιδεραστη. Μετα απο αυτο το κρατος επετρεψε να γινονται γνωστα τα ονοματα των αποφυλακισμενων παιδεραστων ωστε οι γονεις να ειναι σε θεση να προστατευουν τα παιδια τους.

(http://en.wikipedia.org/wiki/Megan's_Law)

post-1771-1199916955_thumbjpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Last Reply

Δεν ειναι καθολου αθωο.Και δεν ειναι δικαιολογια.Ειναι γεγονος.

Γιατι μονο ενα αρρωστημενο μυαλο θα μπορουσε να ασχοληθει με τετοιου ειδους ''εμποριο''

Ας μην μπουμε σε λεπτομερειες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε ξερω vavel!

Μου φαινεται πολυ βολικο να βαφτιζουμε "ψυχικη νοσο" την καθε παραπτωματικη συμπεριφορα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λινα αυτου του ειδους το εγκλημα δεν εχει καμια σχεση με τα αλλα.Μπορω να το βαλω στο ιδιο επιπεδο μονο με τον κανιβαλισμο.Και ναι πιστευω πως ειναι ψυχικη νοσος.Δεν ειναι ελαφρυντικο ομως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε ξερω παιδια..

Εμενα μου φαινεται πως είναι απλα ικανοποιηση αρρωστημενων ενστικτων που δεν εμποδιζονται από «ηθικους» προσωπικους φραγμους αλλα ουτε από «κοινωνικους» φραγμους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι χειρότερο από κανιβαλισμό,συμφωνώ.

Δεν ξέρω αν είναι ψυχιατρική νόσος η παιδεραστία-σίγουρα είναι παθολογική συμπεριφορά,κατ'εμέ.

Περισσότερο έχει να κάνει με την εξουσία και τη βια,το να είναι ο άλλος ανυπεράσπιστος στα χέρια σου και να τον πληγώνεις χωρίς τιμωρία(το παιδάκι),παρά με το σεξ ως σεξ.

Άρα αυτοί οι άνθρωποι στην ουσία εν γνώσει τους έκαναν ότι έκαναν.Βίαζαν παιδάκια που δεν μπορούσαν να υπερασπιστούν τον εαυτό τους,διότι τους άρεσε να προκαλούν ΠΟΝΟ και να νιώθουν πως έχουν την απόλυτη ΕΞΟΥΣΙΑ.

Κατά συνέπεια..Τουλάχιστον ας πάρουν πίσω ότι προκάλεσαν..(Αν και ο 83 πόσο να ζήσει,ή πόσο να αισθάνεται την οποιαδήποτε τιμωρία,άσε που κάποιος ενήλικος αντέχει πολύ περισσότερα από ένα 6χρονο ΠΑΙΔΑΚΙ).

Δε μπορώ να το εξηγήσω πιο απλά..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν νομίζω ότι μπαίνει σε συζήτηση το πόσο ειδεχθής είναι η σεξουαλική κακοποίηση, ιδίως όταν αφορά σε παιδιά.Η συζήτηση γίνεται από εκεί και πέρα( για όσους δεν το κατάλαβαν).

Delirium:

"ακρωτηριασμος ολων των ακρων (στους αντρες συμπεριλαμβανομενου του πεους), τυφλωση και κοψιμο της γλωσσας... αλλα να συνεχισουν να ζουν τα καθικια... ειμαι ΚΑΤΑ της θανατικης ποινης... εχω καλη καρδια smile.gif"

"ο ακρωτηριασμος ακρων, η τυφλωση και το κοψιμο της γλωσσας αποσκοπουν απλως στο να μην μπορεσουν ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ πια στο μελλον να κακοποιησουν σεξουαλικα παιδι ή να το δελεασουν για οποιυδηποτε τυπου επαφη μαζι τους."

"2-τα βασανιστηρια, οι ευνουχισμοι και οι ακρωτηριασμοι δεν αναφερθηκαν ως εφαρμοσιμες ποινες... δλδ ΕΛΕΟΣ... αυτο καταλαβατε μερικοι? οτι κανω προταση στο κρατος να πετσοκοβει τους παιδεραστες????????????????????????????????????????? dry.gif Απλα μιλησα για το τι θα εκανα εγω αν κπ τετοιος επεφτε στην αντιληψη μου... δεν λεω οτι ειναι σωστο ή δικαιο ή ή... Ειναι προσωπικη μου αποψη και σκασιλα μου πως θα με κρινουν κπ γι αυτην."

Μάλιστα…

Προσωπική άποψη και σκασίλα σου κλπ αλλά όχι προς καθολική εφαρμογή...Ακραία,λοιπόν, θέση, της οποίας η μη εφαρμογή θα είναι έξω απ' τις δυνάμεις σου και γι΄ αυτό θεωρείς αυτονόητο ότι το κράτος πρέπει να επιβάλλει άλλου είδους ποινές και να διώκει ποινικά τους κάθε είδους βασανιστές,δηλαδή και εσένα.Αυτό καταλαβαίνω-όσο γίνεται-από την διάκριση που κάνεις και από το πλήθος των θαυμαστικών που μάλλον δηλώνουν την μεγάλη έκπληξη σου από την παρερμηνεία...

Να σημειώσω,ακόμα, ότι η ευαισθησία ούτε προυποθέτει εκρήξεις οργής ούτε εξαντλείται σε μελοδραματικές φράσεις για εξίσωση του πόνου απ' τον χαμό του παιδιού μας με τον πόνο απ' τον χαμό ενός αγνώστου.Επίσης η ευαισθησία δεν είναι διακόπτης που ανοίγει σε ορισμένες περιπτώσεις και κλείνει-έως βασανισμού-σε άλλες...Αυτά τα λίγα,διότι έρχεσαι με σκήπτρα ανθρωπιάς, ευαισθησίας,μητρότητας κλπ αφήνοντας,εντελώς άκομψα, όποιον διαφωνέι μαζί σου στην απέναντι όχθη.

Lillpapaki:

“Προφανως και δεν μπορουμε να συνεννοηθουμε .

προφανως και δεν μπορεις να σκεφτεις ουτε για ενα δευτερολεπτο πως ειναι να σε κακοποιουν και να εισαι παιδι .

Προφανως και δεν εχεις κατσει να σκεφτεις , πως ενδεχομενως θα μπορουσες να νιωσεις , αν μαθαινες οτι ο ανθρωπος που πχ , προσεχει το μωρο -παιδι σου οταν εσυ λειπεις για δουλεια , το βιαζει , του χωνει διαφορα αντικειμενα και στη συνεχεια πουλα τα βιντεο σε αλλους ανωμαλους-εμπορους στο διαδικτυο.

προφανως δεν εχεις ακουσει για χημικο ευνουχισμο παιδεραστων που γινεται ηδη σε καποιες χωρες μετα απο δικη τους πρωτοβουλια ( απλα ειναι ελαχιστοι αυτοι που το επιλεγουν)

προφανως επισης , δεν εχεις διαβασει για την οντως υπαρκτη αδυναμια της ψυχιατρικης αλλα και του σωφρωνισμου , στις περιπτωσεις παιδεραστων”

Νομίζω ότι κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

Το μόνο προφανές είναι η ευκολία με την οποία καταλήγεις σε αστήρικτα συμπεράσματα.Δεν χειάζονται πολλά επιχειρήματα γι αυτό, αρκεί η άνωθεν αγένεια σου και η -για άλλη μια φορά-παράθεση δείγματος της συλλογιστικής σου:

"Οι παιδεραστες ειναι χαμενη περιπτωση γιατι ουτε οι ψυχιατροι μπορουν να τους βοηθησουν.Αρα ? δεν εχει νιημα η παρουσια τους σε αυτον τον κοσμο."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο βιασμος καθε παιδιου αφορα και μενα προσωπικα. Εστω κι αν δεν ειναι "βιολογικα" δικο μου παιδι, ειναι παιδι μου.

any man's death diminishes

me, because I am involved in mankind, and

therefore never send to know for whom the bells

tolls; it tolls for thee."--John Donne

Τι σημαινει αυτο? Ο θανατος (ο βιασμος... η κακοποιηση ... προσθετω γω) καθε ανθρωπου ΜΕΙΩΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟ...!

emnuke emnuke Ο μονος τροπος να προστατευθουμε εμεις ως κοινωνια ειναι --οι ποινες για τους βιαστες να ειναι ΠΟΛΥ αυστηρες (διψηφια νουμερα στη φυλακη), --να παρακολουθουνται υποχρεωτικα εφορου ζωης απο ψυχιατρους, --να φροντιζει το κρατος ωστε οι ανθρωποι αυτοι μετα την αποφυλακιση τους να δουλευουν σε δουλειες οπου δεν θα εχουν καμια επαφη με παιδια (καθως πολλοι διαλεγουν τετοια επαγγελματα) και --να αρχισει να εφαρμοζεται ο λεγομενος Megan's Law που εφαρμοζεται στην Αμερικη... οπου τα ονοματα παιδεραστων δημοσιοποιουνται ωστε οι κατοικοι μιας περιοχης να μπορουν να ειναι ενημεροι εαν καποιος παιδεραστης διαμενει στην περιοχη τους.

Κατι τετοιο αντικειται στο απορρητο προσωπικων δεδομενων θα πουνε μερικοι... Δεν ειναι τυχαιο που ο νομος αυτος εχει ονομα... Η Megan kanka βιαστηκε δολοφονηθηκε απο γειτονα της, πρωην καταδικασμενο παιδεραστη. Μετα απο αυτο το κρατος επετρεψε να γινονται γνωστα τα ονοματα των αποφυλακισμενων παιδεραστων ωστε οι γονεις να ειναι σε θεση να προστατευουν τα παιδια τους.

(http://en.wikipedia.org/wiki/Megan's_Law)

emarupεπειδη δεν γινομαι αντιληπτη ξαναγραφω τι πιστευω σε σοβαρο τονο και μετα απο ληψη βαρβιτουρικων.... Ετσι πιστευω οτι θα πρεπει το κρατος να αντιμετωπιζει τους παιδεραστες--τιποτα λιγοτερο.

οσο για μενα... δεν ισχυριστηκα ΠΟΤΕ οτι ειμαι η μητερα Τερεζα, οτι ειμαι ο πιο ευαισθητος και φιλευσπαγχος ανθρωπος στον πλανητη. απεχθανομαι τη βια, αλλα πιστευω οτι ενας παιδεραστης θα μπορουσε να με φτασει στο σημειο να γινω κι εγω εγκληματιας. καθε παιδι ειναι και δικο μου παιδι. και οχι, δεν θα ηταν δικαιολογια αυτο και θα επρεπε να τιμωρηθω αναλογα.

επισης δεν ειναι τυχαιο πως ακομα και οι πιο τρομεροι δολοφονοι αντιμετωπιζουν ως μιασματα τους παιδεραστες και τους "τιμωρουν" αναλογα μεσα στις φυλακες.

και τελος... ναι, οι παιδεραστες και οι κακοποιοι παιδιων με βγαζουν εξω απο τα ρουχα μου.... και δεν προκειται ποτε να ειμαι ψυχραιμη. αυτο δε σημαινει οτι κυκλοφορω με μυδραλιο και μπαλτα στους δρομους. emcensored .. αυτα που γραφω δηλωνουν κυριως αγανακτηση για την αδιαφορια των τριτων και την αδυναμια του κρατους να προστατεψει τα πιο πολυτιμα μελη μιας κοινωνιας: τα παιδια.

ΥΓ-η ευαισθησία ούτε προυποθέτει εκρήξεις οργής ούτε εξαντλείται σε μελοδραματικές φράσεις για εξίσωση του πόνου απ' τον χαμό του παιδιού μας με τον πόνο απ' τον χαμό ενός αγνώστου.---> ταδε εφη ΑΤΧΧ

απαντω: η ευαισθησια προυποθετει και αγανακτηση και εκρηξεις οργης και αγανακτησης... η αναισθησια αντιθετα μας αφηνει γαληνιους να συζητουμε περι δικαιωματων και κοινωνικο-φιλοσοφικων προεκτασεων της παιδεραστιας στη διαρκεια του μπραντς.....

ειμαστε υπευθυνοι για το χαμο καθε παιδιου... ο λογος διδεται παραπανω!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί ξεχνάνε όλοι πως ο καθένας έχει μια ζωή να ζήσει; Και ποια θεωρεί κάποιος, πως είναι η τιμωρία για κάποιον που κλέβει τη ζωή από ένα παιδάκι, προτού αυτή ακόμη ξεκινήσει;

Η παιδική ψυχή είναι ότι καθαρό, αυθόρμητο και ανθρώπινο είχαμε ποτέ μας και το έχουμε με όλα αυτά που περνάμε,μειώσει ή αφήσει να χαθεί.

Πόσο να κοστίζει άραγε, το να το καταστρέψεις και να το στερήσεις απόλυτα από κάποιον;

Και οι τιμωρίες που έχουν θεσπισθεί από τις κοινωνίες, έχουν απόλυτα να κάνουν με την ηθική και τα θρησκευτικά πιστεύω τους.

Και ποιος μπορεί να πει ότι είναι σωστές;

Ποιος μπορεί να πει καταρχήν, ποια είναι η σωστή ηθική;

Κάθε έγκλημα πρέπει να έχει και την κατάλληλη τιμωρία.

Γιατί αυτός που το κάνει, έχει απόλυτη επίγνωση αυτού που κάνει.

Ειδάλλως δεν θα προσπαθούσε να κρυφτεί, για να μην τον πιάσουν. As simple, as this!

Και τις μαλακίες περί σωφρονισμού και περί της ανωτερότητας των ανθρώπων, τις ακούω βερεσέ.

Ο άνθρωπος στην τελική είναι ικανός για το χειρότερο και για το καλύτερο.

Ούτε είναι Θεός, ούτε και πρόκειται να γίνει ποτέ.

Γιατί θα πρέπει να έχει διαφορετική αντιμετώπιση από τα υπόλοιπα μέλη αυτού του κόσμου;

Και το χειρότερο ζώο, πονά και φοβάται το θάνατο. Απλά βολεύει να μην το σκέφτεται έτσι κανείς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και το χειρότερο ζώο, πονά και φοβάται το θάνατο..

Γιατί ξέρει ΠΟΥ θα πάει μετά :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ολα σχετικά είναι.

Και ο Στάλιν λέγεται ότι ήταν παιδεραστής. Και όμως έγινε ήρωας... Και σιγουρα πολλοί και από εδώ θα τον έχουν και πρότυπο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα παρω άδεια απο καμια κουλα και την καθε κουλα για να αρθρώσω λογο και να επιχειρηματολογήσω οπου εγω κρινω σκόπιμο,δεν ασχολήθηκα ποτε με κομπλεξικα, σνομπ , ψωνια

φασιστικών-ρατσιστικών πεποιθήσεων, ουτε με τις φοβίες που τους ταλαιπωρούν.

Μην αναμιγνύονται σε τοπικ που δε τους αφορά η συζητηση επειδη μονο και μονο θελουν να προσβάλουν τις διαδικτυακές τους αντιπάθειες,εχουμε βαρεθεί τα παραληρήματα και τον σαρκασμο

τους, καταντάει η ολη κατάσταση κουραστική. Θα τους πρότεινα να ασχολούνται με τα γνώριμα ενδιαφέροντα τους (εύρεση διαδικτυακών γαμιάδων ,παπαρολογια, κλπ) και να μην ασχολούνται μαζι μου.

Εγραψαν στα ''σουηδικά'':<<δε μπορεις να μιλας>> δε δυνάμαι να καταλάβω τι ενοουν,μαλλον αλλο ενα βλακώδες σχημα λογου.

Εχουν φαει τα λυσσακά τους με οποιον προσπαθεί να ορθοποδήσει και να βαλει την ζωη του σε μια ταξη, αποδεικνύοντας ποσο κενη ειναι η δικη τους..

ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ

βρηκα κατι ενδιαφερον περι σωφρονισμου,θα ηθελα να το διαβασετε:

Κάπου μια ώρα νότια του Όσλο, σ' ένα από τα πιο όμορφα φιορδ της Νορβηγίας, υπάρχει ένα χωριό που λέγεται Χόρτον. Από εδώ ξεκινά κάθε πρωί ένα πλοιαράκι για τις πρώτες οικολογικές φυλακές του κόσμου.

Τα μαλλιά του είναι βαμμένα στις άκρες κίτρινα, τα μάτια του είναι γαλάζια, καπνίζει Lucky Strike, τον λένε Νταλ, είναι 41 ετών, έχει παντρευτεί αρκετές φορές, έχει ένα γιο 14 ετών, κάποτε έκανε τον δημοσιογράφο, κι ύστερα σκότωσε έναν άνθρωπο σ' έναν καβγά. Καταδικάστηκε σε επτά χρόνια φυλακή, μπήκε το 2001, θα βγει το 2008, στη Νορβηγία όταν λένε επτά χρόνια εννοούν επτά χρόνια. Από το περασμένο καλοκαίρι εκτίει την ποινή του στο Νησί Μπαστόι, εκεί όπου οι φυλακές δεν έχουν κάγκελα, δεν έχουν δεσμοφύλακες, δεν έχουν τίποτα που να θυμίζει φυλακές. Έχουν όμως ένα στόχο: να μετατρέψουν κάθε κρατούμενο σε πολίτη.

Ο διευθυντής των φυλακών λέγεται Όεϊβιντ Αλνάες. Αφού δούλεψε για δεκαπέντε χρόνια σε συμβατικές φυλακές, ζήτησε την άδεια να δοκιμάσει έναν άλλο τρόπο σωφρονισμού. Όπως λέει, «η μέγιστη ποινή στη Νορβηγία είναι τα 21 χρόνια. Αυτό σημαίνει ότι κάθε κρατούμενος μπορεί να γίνει μια μέρα γείτονάς σου. Αν λοιπόν δεν έχει μάθει να σε σέβεται, έχεις πρόβλημα». Αποφάσισε έτσι να δημιουργήσει ένα νέο είδος κρατητηρίου σε ένα νησί που φιλοξενούσε κάποτε ένα εργοστάσιο. Τα 21 παραδοσιακά ξύλινα σπιτάκια όπου κάποτε έμεναν οι εργαζόμενοι διαμορφώθηκαν σε «κελιά»: τέσσερις με πέντε κρατούμενοι στο καθένα, ο καθένας με το δικό του δωμάτιο και το δικό του κλειδί. Η έγερση είναι για όλους στις 7.15, στις 8 αρχίζει η δουλειά και στις 3 το μεσημέρι έχει τελειώσει, τρώνε όλοι μαζί κι ύστερα έχουν την υπόλοιπη μέρα ελεύθερη. Άλλοι παίζουν ποδόσφαιρο, άλλοι ψαρεύουν, το καλοκαίρι κάνουν ποδήλατο, τον χειμώνα σκι. Υπάρχει μια βιβλιοθήκη με χιλιάδες βιβλία, υπάρχουν ηλεκτρονικοί υπολογιστές, καθώς κι εκείνοι οι κόκκινοι τηλεφωνικοί θάλαμοι που έχουν εξαφανιστεί πια από την υπόλοιπη χώρα και μπορείς να τους βρεις μονάχα εδώ. Στις 3, το πλοιαράκι περνά απέναντι όσους δεν έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς με τη Δικαιοσύνη. Στο Μπαστόι μένουν οι κρατούμενοι και πέντε σωφρονιστικοί υπάλληλοι που ελέγχουν τα φώτα σε όλα τα δωμάτια να είναι στις 11 το βράδυ κλειστά.

Μ' αυτά και μ' εκείνα, έχει δημιουργηθεί μια καλή παρέα στο νησί. Ο 57χρονος Χάαβαλντ, πρώην αξιωματούχος στα Ηνωμένα Έθνη με τρία μάστερ, έχει καταδικαστεί για διαφθορά: το πρωί δουλεύει με τ' άλογα και το βράδυ βγάζει την εφημερίδα των φυλακών. Ο 35χρονος Νουραούλφ, καταδικασμένος για σεξουαλική κακοποίηση των τεσσάρων παιδιών του, αισθάνεται επιτέλους χρήσιμος. Όσο για τον Νταλ, ο ρόλος του είναι επιτελικός: οδηγεί το πλοιάριο που συνδέει το νησί με τη στεριά. Ένα τέταρτο η κάθε διαδρομή. Και το φιορδ είναι πάντα υπέροχο.

η πηγη

http://diastaseis.blogspot.com/2006/12/blog-post_06.html

ακολουθούν και comments,διαβαστε τα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα παρω άδεια απο καμια κουλα και την καθε κουλα για να αρθρώσω λογο και να επιχειρηματολογήσω οπου εγω κρινω σκόπιμο,δεν ασχολήθηκα ποτε με κομπλεξικα, σνομπ , ψωνια

ρε γμτ!

στην αρχη διαβαζα "καυλα"... :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ρόλος της δικαιοσύνης σε αυτό το θέμα περιορίζεται λοιπόν στην αποτροπή επανάληψης τέτοιων πράξεων από τους δράστες και στον σωφρονυσμό τους.

.

σύμφωνοι.

γιατί δεν κάνουμε δεκτή την πρόταση του βουλευτή που υποστήριξε για τους παιδεραστές ότι πρέπει με φαρμακευτική αγωγή να μειώνεται η σεξουαλική τους επιθυμία και επίσης τα στοιχεία τους να δίνονται στη δημοσιότητα για να μπορούν να προφυλαχτούν τα μελλοντικά τους θύματα (μιας και είναι γνωστές περιπτώσεις παιδεραστών, όπου όταν βγήκαν από την φυλακή έκαναν πάλι τα ίδια).

Κάποιοι είπαν ότι δεν ενδιαφέρεται για τα δικαιώματα των παιδεραστών κτλ. Αυτοί ενδιαφέρονται για τα δικαιώματα των παιδιών ή δεν το θεωρούν και τόσο κακό να σε βιάζουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ρόλος της δικαιοσύνης σε αυτό το θέμα περιορίζεται λοιπόν στην αποτροπή επανάληψης τέτοιων πράξεων από τους δράστες και στον σωφρονυσμό τους.

.

σύμφωνοι.

γιατί δεν κάνουμε δεκτή την πρόταση του βουλευτή που υποστήριξε για τους παιδεραστές ότι πρέπει με φαρμακευτική αγωγή να μειώνεται η σεξουαλική τους επιθυμία και επίσης τα στοιχεία τους να δίνονται στη δημοσιότητα για να μπορούν να προφυλαχτούν τα μελλοντικά τους θύματα (μιας και είναι γνωστές περιπτώσεις παιδεραστών, όπου όταν βγήκαν από την φυλακή έκαναν πάλι τα ίδια).

Κάποιοι είπαν ότι δεν ενδιαφέρεται για τα δικαιώματα των παιδεραστών κτλ. Αυτοί ενδιαφέρονται για τα δικαιώματα των παιδιών ή δεν το θεωρούν και τόσο κακό να σε βιάζουν;

πολυ σωστο... ειδικα το 2ο.... γτ να πρεπει να φτασουμε στο θανατο ενος παιδιου για να αρχισει να εφαρμοζεται αυτος ο νομος? ας ξεκινησει απο σημερα! http://en.wikipedia.org/wiki/Megan's_Law

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άποψή μου είναι ότι ήθελε καταδικασμό και κρέμασμα η ΜΑΝΑ!

Όταν φέρνεις στον κόσμο 1 παιδί το πονάς, το προσέχεις, το αγαπάς, έχεις πάντα την έννοια του! Ακόμη και τα ζώα έχουν το ένστικτο της προστασίας των μικρών τους!

Τέτοιες μάνες σαν κι αυτές είναι ΠΙΟ ΖΩΑ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΖΩΑ!

Το παιδάκι ήταν ανυπεράσπιστο και αθώο, όπως όλα τα παιδάκια!

Ο γέρος ήταν σαρδανάπαλος και ξεμωραμένος! Πολλοί τρελοί γέροι κυκλοφορούν...

Η μάνα ήταν ο απόλυτος θύτης της υποθέσεως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε νομίζω οτι μπορούμε να συζητήσουμε επι της ουσίας.

Φυσικα και οι παιδεραστές δεν ειναι ουτε καν η κορυφη του

παγόβουνου,αλλα οι νεοσυντηριτικές κοινωνίες που εχουν δημιουργηθεί,

πρεπει να βρουν ενα τροπο να κρατουν τα σχήματα και αφου περισσεύουν τα κροκοδείλια δάκρυα για τη δραματική

κατάσταση που οι κυβερνήσεις όλου του πλανήτη έχουν δημιουργήσει και εχουν φέρει τα παιδιά των φτωχών

στρωμάτων στις ανεπτυγμένες χώρες, αλλά και όλα σχεδόν τα παιδία σε όλες τις χώρες

του τρίτου κόσμου σε απελπιστική κατάσταση,ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ;ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΝ ΑΛΛΟΘΙ! Μεταφέροντας τις ευθύνες

που τους αναλογούν στους εγκληματίες που οι ιδιες οι νεοσυντηριτικές κοινωνίες δημιούργησαν.

Να σας υπενθυμίσω τα φλέγοντα προβλήματα που μαστίζουν τους ανήλικους στις τριτοκοσμικές

χωρες του πλανήτη αν και αμφιβάλλω αν σας απασχολούν.

Αυξάνεται ο αριθμός των ανηλίκων εργαζομένων, των εξαθλιωμένων "παιδιών του δρόμου",

των κακοποιημένων σωματικά και σεξουαλικά, των ναρκοεξαρτημένων

των θανάτων από την πείνα, τις αρρώστιες και τους πολέμους.

Εξαπλώνονται συνεχώς τα φαινόμενα της παιδικής εγκληματικότητας, της επαιτείας και της

παιδικής πορνείας.Ο παιδικός σεξουαλικός τουρισμός εχει παρει ανησυχητικες διαστάσεις.

Σύμφωνα με τη UNICEF, 1 εκ. παιδιά πωλούνται ετησίως στην Ασία με σκοπό την πορνεία.

Ο αριθμός των παιδόφιλων τουριστών,υπολογίζεται ότι αποτελεί το 1% του συνολικού αριθμού

των ταξιδιωτών.

Τωρα αμα εσεις πιστεύετε οτι με ευνουχισμούς κια κρεμάλες θα λυσετε το πρόβλημα της παιδικής πορνείας

και θα αποτρέψετε τους παιδεραστές απο το να ασελγούν εις βαρος μικρών παιδιών δικαίωμα σας.

Εγω απλως περίμενα να προσεγγίσετε το θεμα πιο ώριμα και οχι υπο την επήρεια ψυχικης πίεσης και ρεμβανσισμού.

Ο Ραδαμάνθης στην τελική θα εδιχνε μεγαλύτερη επιείκεια και μεγσλοψυχία απο εσας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ κρατάω πάντως το πολύ σωστό που ειπώθηκε εδώ μέσα-δε θυμάμαι ποιός το είπε-για την υποκρισία της κοινωνίας μας,που όλοι 'σοκαρίστηκαν' όταν κάθε καλοκαίρι πολλοί κατά τ'άλλα σεβάσμιοι πάνε διακοπές στις φιλιππίνες για να "γ...σουν παιδικά κ..λαράκια."

Λες και ότι κάνουμε εκτός του τόπου μας δεν υφίσταται ως συμπεριφορά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ρόλος της δικαιοσύνης σε αυτό το θέμα περιορίζεται λοιπόν στην αποτροπή επανάληψης τέτοιων πράξεων από τους δράστες και στον σωφρονυσμό τους.

.

σύμφωνοι.

γιατί δεν κάνουμε δεκτή την πρόταση του βουλευτή που υποστήριξε για τους παιδεραστές ότι πρέπει με φαρμακευτική αγωγή να μειώνεται η σεξουαλική τους επιθυμία και επίσης τα στοιχεία τους να δίνονται στη δημοσιότητα για να μπορούν να προφυλαχτούν τα μελλοντικά τους θύματα (μιας και είναι γνωστές περιπτώσεις παιδεραστών, όπου όταν βγήκαν από την φυλακή έκαναν πάλι τα ίδια).

Κάποιοι είπαν ότι δεν ενδιαφέρεται για τα δικαιώματα των παιδεραστών κτλ. Αυτοί ενδιαφέρονται για τα δικαιώματα των παιδιών ή δεν το θεωρούν και τόσο κακό να σε βιάζουν;

Η δημοσιοποίηση ονομάτων μου φαίνεται σωστό, αλλά να γίνει αφού τελεσιδικήσει η απόφαση από τα δικαστήρια, όχι από τα ΜΜΕ.

Για φαρμακευτική αγωγή κατά καύλας με πιάνεις αδιάβαστο...Υπάρχει φάρμακο με τέτοια ένδειξη; Για πόσο καιρό πρέπει να χορηγείται; Έχει έγκριση από ΕΟΦ; Έχει ξαναγίνει πουθενά στον πλανήτη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για φαρμακευτική αγωγή κατά καύλας με πιάνεις αδιάβαστο...Υπάρχει φάρμακο με τέτοια ένδειξη; Για πόσο καιρό πρέπει να χορηγείται; Έχει έγκριση από ΕΟΦ; Έχει ξαναγίνει πουθενά στον πλανήτη;

ΑντιViagra. πως λέμε ΑντιΦα :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν παμε καθολου καλα.

εχουμε ξεφυγει περα για περα................ :angry:

http://news.ert.gr/c/1/368239.asp

16/1/2008

Καταδικάστηκε πρώην βουλευτής

Κίνα: Στην εσχάτη των ποινών για τους βιασμούς 20 μαθητριών

Συντάκτης: Αθηνά Σαλούστρου

Πρώην μέλος της κινεζικής εθνοσυνέλευσης την περίοδο 1998-2003, καταδικάσθηκε σε θάνατο για τους βιασμούς 20 κοριτσιών, μαθητριών του γυμνασίου, στο πλαίσιο της προσπάθειάς του, καθώς ήταν προληπτικός, να παρατείνει τη διάρκεια της ζωής του, σύμφωνα με δημοσιεύματα κρατικών ΜΜΕ σήμερα Τετάρτη. Ο Γου Τιάνσι, 61 ετών, καταδικάσθηκε στην εσχάτη των ποινών από δικαστήριο της επαρχίας Χέναν, στην κεντρική Κίνα, χθες Τρίτη, ανέφερε η κρατική εφημερίδα People’s Daily. "Ερευνητές της αστυνομίας διαπίστωσαν ότι από την άνοιξη του 2005, ο Γου Τάνσι άρχισε να αναζητά παρθένες με τη βοήθεια μιας νέας γυναίκας, το επώνυμο της οποίας είναι Λίου", σύμφωνα με το δημοσίευμα της Λαϊκής Ημερησίας. "Τα ακόλουθα δύο χρόνια, ο Γου Τιάνσι άπλωσε τα μαύρα του χέρια σε 20 κορίτσια, μαθήτριες γυμνασίου", προστίθεται στην εφημερίδα, η οποία εκφράζει απόψεις του κυβερνώντος ΚΚ Κίνας. Ο πρώην βουλευτής συνελήφθη τον Απρίλιο του 2006, κατά το δημοσίευμα. Η Λίου καταδικάσθηκε σε ποινή κάθειρξης 20 ετών για συνέργεια στα κατά συρροή εγκλήματα• σύμφωνα με προηγούμενα δημοσιεύματα στον κινεζικό Τύπο, είχε υπάρξει και η ίδια θύμα του Γου.

"Καθώς ο Γου γερνούσε, πίστευε ότι θα μπορούσε να αναζωογονήσει τον εαυτό του και να απολαύσει μια μακρά ζωή εάν μπορούσε να αιχμαλωτίσει την γυναικεία ουσία και να αναζωογονήσει την αρρενωπότητά του", έγραψε η εφημερίδα, παραπέμποντας σε μια προαιώνια Κινεζική πρόληψη.

"Στόχος του ήταν να πάει με 100 παρθένες". Πριν τη σύλληψή του, ο Γου είχε σημαντική πολιτική σταδιοδρομία. Το 2002, είχε ονομαστεί ως ένας από τους σημαντικότερους επιχειρηματίες της Χέναν και είχε διοριστεί σε σώμα με συμβουλευτικό ρόλο σε επίπεδο περιφέρειας από την τοπική ηγεσία του ΚΚΚ.

Η καταδίκη του στην εσχάτη των ποινών ήταν η Τρίτη που επιδικάσθηκε από κινεζικό δικαστήριο χθες Τρίτη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 years later...

Σε 9 χρόνια κάθειρξη και 3.000 ευρώ πρόστιμο καταδικάστηκαν τρεις άνδρες ηλικίας άνω των 80 ετών, από το χωριό Βιδιάκι Αρκαδίας κατηγορούμενοι ότι επί 8 χρόνια αποπλανούσαν και ασελγούσαν στις κόρες συγχωριανών τους ηλικίας 14 και 15 ετών.

Η δράση των ηλικιωμένων αποκαλύφθηκε όταν μία από τις κοπέλες έμεινε έγκυος.

Στο εδώλιο του κατηγορουμένου κάθισαν και οι γονείς των κοριτσιών κατηγορούμενοι για μαστροπεία, καθώς στο κατηγορητήριο φαινόταν πως παρότρυναν τις κόρες τους να έχουν επαφές με τους ηλικιωμένους.

Ωστόσο κρίθηκαν αθώοι, καθώς στην ακροαματική διαδικασία δεν αποδείχτηκε κάτι τέτοιο.

Οι πράξεις τελέστηκαν στο διάστημα Φεβρουάριο - Σεπτέμβριο του 2005.

Οι γονείς των ανηλίκων τότε κοριτσιών εργάζονταν σε αγροτικές εργασίες και όταν έλειπαν είτε τις επισκέπτονταν οι ηλικιωμένοι είτε τις καλούσαν στα δικά τους σπίτια.

Οι τρεις ηλικιωμένοι αρνήθηκαν τις κατηγορίες και υποστήριξαν ότι απλά... στήριζαν οικονομικά τις κοπέλες.

"Τις είχα σαν παιδιά μου" δήλωσε ένας στη διάρκεια της απολογίας του.

Η μία από τις κοπέλες κατάφερε να συνεχίσει τη ζωή της και να παντρευτεί.

Πάντως τα όσα ακούστηκαν στη διάρκεια της ακροαματικής διαδικασίας σόκαραν και τους δικαστές. Τελικά οι ηλικιωμένοι άσκησαν έφεση η οποία είχε ανασταλτικό χαρακτήρα και αφέθησαν ελεύθεροι με εγγύηση 1.000 ευρώ.

http://news247.gr/1730130.html

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.