Jump to content

Μάνα εξέδιδε τα παιδιά της


lilpapaki

Recommended Posts

Τι να χαλαρωσει ρε Φωτη?

Αφου τελικα ολοι αυτοι θα ειναι εξω σε μερικα χρονια και ολα αυτα συμφωνα με το νομο....

..κι αν τολμησει κανεις να πει για επαναφορα της θανατικης ποινης και εφαρμογης της για ορισμενα αδικηματα . θα βγουν ενα σωρο ηλιθιοι κουλτουριαρηδες να μιλησουν για την αξια της ανθρωπινης ζωης και οτι τετοιες ποινες δεν ειναι σωστο να υπαρχουν ....

Οι παιδεραστες θα επρεπε να θανατωνονται , αφου πρωτα τους εκοβαν τα γεννητικα τους οργανα και τους αφηναν να "καλοπερασουν " στη φυλακα κανα χρονο.

Αυτη ειναι τιμωρια.Τιποτα λιγοτερο , τιποτα περισσοτερο.Και μετα , να δω ποιος εξυπνος νταβας , παππας , δημοσιος ή ιδιωτικος υπαλληλος θα θελησει να εχει τετοια γουστα με τον κινδυνο αυτο ...

Η ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ

ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΜΝΗΣΤΙΑ

ΙΡΑΝ

http://www.youtube.com/watch?v=ZFHP-YbWaXU

http://www.youtube.com/watch?v=UrhfTX0X1QQ...feature=related (ΑΠΟ ΤΟ 3.00 ΚΑΙ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΙΤΕ ΤΟ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Last Reply
Τι να χαλαρωσει ρε Φωτη?

Αφου τελικα ολοι αυτοι θα ειναι εξω σε μερικα χρονια και ολα αυτα συμφωνα με το νομο....

..κι αν τολμησει κανεις να πει για επαναφορα της θανατικης ποινης και εφαρμογης της για ορισμενα αδικηματα . θα βγουν ενα σωρο ηλιθιοι κουλτουριαρηδες να μιλησουν για την αξια της ανθρωπινης ζωης και οτι τετοιες ποινες δεν ειναι σωστο να υπαρχουν ....

Οι παιδεραστες θα επρεπε να θανατωνονται , αφου πρωτα τους εκοβαν τα γεννητικα τους οργανα και τους αφηναν να "καλοπερασουν " στη φυλακα κανα χρονο.

Αυτη ειναι τιμωρια.Τιποτα λιγοτερο , τιποτα περισσοτερο.Και μετα , να δω ποιος εξυπνος νταβας , παππας , δημοσιος ή ιδιωτικος υπαλληλος θα θελησει να εχει τετοια γουστα με τον κινδυνο αυτο ...

Η ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ

ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΜΝΗΣΤΙΑ

ΙΡΑΝ

http://www.youtube.com/watch?v=ZFHP-YbWaXU

http://www.youtube.com/watch?v=UrhfTX0X1QQ...feature=related (ΑΠΟ ΤΟ 3.40 ΚΑΙ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΙΤΕ ΤΟ)

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΥΣ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ορισμένοι δειχνουν να μην καταλαβαίνουν ότι η γνώμη που διαμορφώνεται υπό καθεστώς ψυχικής πίεσης, πόνου και οργής, δεν αποτελεί πρότυπο ισορροπημένης γνώμης.

Προβληματίζει, ακόμα παραπάνω, το ότι αυτές οι θλιβερές απόψεις διατυπώνονται από γιατρούς και μάλιστα μη παθόντες, εν ηρεμία ευρισκόμενους.Ελαφρυντικό λοιπόν δεν υπάρχει

ούτε για την νοσηρή φαντασία στα περί τιμωρίας ούτε για την εμπάθεια προς όσους υποστηρίζουν τα αυτονόητα.

Αναρωτιέται κανείς αν οι κατα τ΄άλλα ανθρωπιστές ιατροί θα είναι διατεθειμένοι να συνδράμουν προσωπικά στους ευνουχισμούς και τα διάφορα βασανιστήρια, και με ποιον ακριβώς τρόπο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ορισμένοι δειχνουν να μην καταλαβαίνουν ότι η γνώμη που διαμορφώνεται υπό καθεστώς ψυχικής πίεσης, πόνου και οργής, δεν αποτελεί πρότυπο ισορροπημένης γνώμης.

Προβληματίζει, ακόμα παραπάνω, το ότι αυτές οι θλιβερές απόψεις διατυπώνονται από γιατρούς και μάλιστα μη παθόντες, εν ηρεμία ευρισκόμενους.Ελαφρυντικό λοιπόν δεν υπάρχει

ούτε για την νοσηρή φαντασία στα περί τιμωρίας ούτε για την εμπάθεια προς όσους υποστηρίζουν τα αυτονόητα.

Αναρωτιέται κανείς αν οι κατα τ΄άλλα ανθρωπιστές ιατροί θα είναι διατεθειμένοι να συνδράμουν προσωπικά στους ευνουχισμούς και τα διάφορα βασανιστήρια, και με ποιον ακριβώς τρόπο...

προσωπικά εύχομαι να τους δωθεί μια μέρα η ευκαιρία να δείξουν ποιοι είναι.

καλή χρονιά σε όλους! ειδικά σε όσους (ακόμα) προβληματίζονται ...

emkiss φιδάκια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα καλα,

ποιοι ειστε ολοι εσεις οι αγιοι

που θα αναλαμβανατε ετσι ευκολα την ευθυνη να αφαιρεσετε μια οποιαδηποτε ζωη?

η τιμωρια οσο και η επιβραβευση του καθενος για τις επιλογες του ειναι η ιδια η ζωη που κανει/

και στο τελος παντα αποδιδεται δικαιοσυνη (και δεν εννοω την ανθρωπινη) και ο καθενας θα παρει αυτο που του αξιζει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ορισμένοι δειχνουν να μην καταλαβαίνουν ότι η γνώμη που διαμορφώνεται υπό καθεστώς ψυχικής πίεσης, πόνου και οργής, δεν αποτελεί πρότυπο ισορροπημένης γνώμης.Προβληματίζει, ακόμα παραπάνω, το ότι αυτές οι θλιβερές απόψεις διατυπώνονται από γιατρούς και μάλιστα μη παθόντες, εν ηρεμία ευρισκόμενους.Ελαφρυντικό λοιπόν δεν υπάρχειούτε για την νοσηρή φαντασία στα περί τιμωρίας ούτε για την εμπάθεια προς όσους υποστηρίζουν τα αυτονόητα.Αναρωτιέται κανείς αν οι κατα τ΄άλλα ανθρωπιστές ιατροί θα είναι διατεθειμένοι να συνδράμουν προσωπικά στους ευνουχισμούς και τα διάφορα βασανιστήρια, και με ποιον ακριβώς τρόπο...

Ξερω πολυ καλα ποτε λεω κατι και για ποιο λογο . Ευτυχως σε αυτη τη ζωη , δε χρειαζεται να πειραξει κανεις το δικο μου παιδι , για να ευαισθητοποιηθω για ενα ζητημα το οποιο προκαλει αποτροπιασμο. Δυστυχως επισης , παρα την ευγενικη κατα τα αλλα φυση μου και παρα το γεγονος οτι σαν ανθρωπος σε αυτη τη ζωη εχω ανεχτει και ανεχομαι ενα σωρο μαλ....( εχω αρκετα ηπιο χαρακτηρα ) , λυπαμαι που για ζητηματα τετοιου ειδους , ιδιως οταν αφορουν παιδια , ειμαι τοσο μα τοσο απολυτη.Δε με νοιαζει η γνωμη του α ή του β για τους παιδεραστες. ξερω οτι ειναι ατομα τα οποια εγκληματουν συνειδητα και στις περισσοτερες περιπτωσεις εχουν κερδος απο την ανωμαλια τους .Καμια δικαιολογια λοιπον .Κανουν κατι , γιατι απλα ξερουν οτι τα παιδια ως ευαλωτη ομαδα του πληθυσμου μαλλον θα τη γλυτωσουν .Ολοι οσοι τελικα καταληγουν στη φυλακη ( και ειναι πολυ λιγοι ) , οταν βγαινουν εξω επαναλαμβανουν τα εγληματα τους με την πρωτη ευκαιρια.Οποτε , το γνωστο επιχειρημα περι σωφρονισμου , δεν εχει εφαρμογη σε ολες τις περιπτωσεις .

Οποτε που καταληγουμε ? αλλο θανατικη ποινη για μοιχεια στο ιραν ( οποτε μην παραπληροφορειτε τον κοσμο ) και αλλο θανατικη ποινη για καποιον που βιαζει ΒΡΕΦΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ οπως κανουν ενα σωρο ανωμαλοι σε ολο τον κοσμο.

Οι παιδεραστες ειναι χαμενη περιπτωση γιατι ουτε οι ψυχιατροι μπορουν να τους βοηθησουν.Αρα ? δεν εχει νιημα η παρουσια τους σε αυτον τον κοσμο.Απο την αλλη , θα συμβιβαζομουνα με μια πραγματικα ισοβια ποινη , προκειμενου να μη θιξουμε την ευαισθησια ολων αυτων οι οποιοι υποστηριζουν αυτους που βιαζουν παιδια τοσο και ετσι ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΣΦΙΓΚΤΗΡΩΝ , ΡΗΞΗ ΕΝΤΕΡΟΥ κλπ....

ας μην την κανουμε αυτη τη συζητηση .Ας μην την κανουμε γιατι θα ειπωθουν ασχημα πραγματ;α και δεν κανει.

Αν θελετε να δειξετε την ευαισθησια σας δειξτε τη στα παιδια που βιαζονται καθημερινα και τα εμπορευονται .Η ζωη τους εχει για παντα καταστραφει.4Δεν εχω να πω κατι αλλο.υγ και δεν εχω κανενα προβλημα να συνδραμω προσωπικα στον οποιοδηποτε ευνουχισμο τετοιου υπανρθωπου να εισαι σιγουρος .Οπως να εισαι σιγουρος , οτι ειμαι καλη γιατρος και εξαιρετικη με τους ασθενεις μου καθως πραγματικα ενδιαφερομαι για κεινους χωρις να χανω την υπομονη μου .Μην τα μπερδευουμε .Γιατι ετσι , αλλοιωνεται το νοημα .

μα καλα,ποιοι ειστε ολοι εσεις οι αγιοι που θα αναλαμβανατε ετσι ευκολα την ευθυνη να αφαιρεσετε μια οποιαδηποτε ζωη?η τιμωρια οσο και η επιβραβευση του καθενος για τις επιλογες του ειναι η ιδια η ζωη που κανει/και στο τελος παντα αποδιδεται δικαιοσυνη (και δεν εννοω την ανθρωπινη) και ο καθενας θα παρει αυτο που του αξιζει
οχι , ΔCool , δεν ειναι παντα ετσι. δεν παιρνουν ολοι αυτο που τους αξιζει , ουτε με την καλη ουτε με την κακη εννοια .Μπορει να μην ειμαστε τελειοι σαν ανθρωποι , αλλα θα απομονωσουμε ( ή θα εξαφανισουμε αν χρειαστει ) , οσους ανωμαλους βιαζουν μωρα και μικρα παιδια .
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup τοσο καταλαβες, σαν ανθρωπος, τοσο απαντας

σου ευχομαι να ακολουθησεις την καριερα που ονειρευεσαι...

δεν εχω κανενα προβλημα να συνδραμω προσωπικα στον οποιοδηποτε ευνουχισμο τετοιου υπανρθωπου να εισαι σιγουρος .Οπως να εισαι σιγουρος , οτι ειμαι καλη γιατρος και εξαιρετικη με τους ασθενεις μου
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε σε καταλαβαινω ειλικρινα .Οκ, εχουμε διαφορετικες αποψεις . Το να καθεσαι να προσβαλλεις λεγοντας οτι τοσο καταλαβαινω σαν ανθρωπος , μαλλον μειωνει εσενα.

Αν μπορεις να κανεις συζητηση , κανε .Αλλιως , στο χω ξαναπει , οι προσβολες δεν με αγγιζουν, με αφηνουν αδιαφορη

.Δε θα λυσουμε σε ενα τοσο ευαισθητο θεμα ο, τι δε λυσαμε τοσους μηνες .Ασε λοιπον την δικη μου την ανθρωπια να την ξερω εγω ποια ειναι.Νομιζω εγινα κατανοητη .

Και για αν μην ξεχνιομαστε : ξανα-μανα-προτεινω αντι ορισμενοι να δειξετε αυαισθησια στους παιδεραστες , να τη δειξετε στα κακομοιρα τα παιδακια.αυτα τα ψευτοκουλτουριαρικα να μην ειχατε ορισμενοι , μια χαρα θα συνεννοουμασταν

υγ το παιχνιδι του "σαν " και του "ως " ειναι παλιο , απιο το δημοτικο κραταει κατι νεο , παρακαλω πολυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή σάπισμα στη φυλακή αντί για θανατική καταδίκη και ακρωτηριασμοί είναι ψευτοκουλτουριάρικο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν εφαρμοστει , εμενα μου κανει .

αλλα να σαπισει ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ .οχι να βγει .

ειμαι ξεκαθαρη ρε παιδι μου , ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ , πως το λενε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υγ το παιχνιδι του "σαν " και του "ως " ειναι παλιο , απιο το δημοτικο κραταει κατι νεο , παρακαλω πολυ

δεν ειναι παιχνιδι, ειναι σωστα ελληνικα,

και αν γνωριζεις απο το δημοτικο την ορθη χρηση τους και δεν μπαινεις στην διαδικασια να την εφαρμοζεις, ενηλικη ουσα, στο γραπτο σου λογο, λυπαμαι, αλλα δεν το θεωρω σκοπιμο να σου πω κατι πιο συνθετο, κι ας με παρακαλεις πολυ/

και αν ξαναδιαβασεις το ποστ μου, θα δεις οτι δεν περιεχει καμια προσβολη,

περα απο το εμμεσο σχολιο μου για τα φτωχα ελληνικα σου,

η προκαταληψη ειναι απο την δικη σου πλευρα/

κι εγω αν ημουν λιγο ανασφαλης, θα εμπαινα στη διαδικασια να σε κατηγορησω οτι αποπειρασαι να με μειωσεις,

καθως ισχυριζεσαι οτι αυτο που λεω δεν ισχυει...

ΤΕΛΟΣ

Δηλαδή σάπισμα στη φυλακή αντί για θανατική καταδίκη και ακρωτηριασμοί είναι ψευτοκουλτουριάρικο;

χα χα χα χα χα!

ψευτοκουλτουριαρη!

βρε, μπας κι εισαι κι αριστερος?

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ορισμένοι δειχνουν να μην καταλαβαίνουν ότι η γνώμη που διαμορφώνεται υπό καθεστώς ψυχικής πίεσης, πόνου και οργής, δεν αποτελεί πρότυπο ισορροπημένης γνώμης.

Προβληματίζει, ακόμα παραπάνω, το ότι αυτές οι θλιβερές απόψεις διατυπώνονται από γιατρούς και μάλιστα μη παθόντες, εν ηρεμία ευρισκόμενους.Ελαφρυντικό λοιπόν δεν υπάρχει

ούτε για την νοσηρή φαντασία στα περί τιμωρίας ούτε για την εμπάθεια προς όσους υποστηρίζουν τα αυτονόητα.

Αναρωτιέται κανείς αν οι κατα τ΄άλλα ανθρωπιστές ιατροί θα είναι διατεθειμένοι να συνδράμουν προσωπικά στους ευνουχισμούς και τα διάφορα βασανιστήρια, και με ποιον ακριβώς τρόπο...

εν ηρεμια εισαι συ... εγω οταν διαβαζω τετοια δεν ειμαι καθολου ηρεμη... ουτε με 3 ζαναξ δεν ειμαι ηρεμη!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? Ε? και οχι... δεν θελω τη "θανατικη καταδικη".... δεν τους αξιζει ουτε ο θανατος... Μοναχα να υποφερουν οσο κρατησει η μιζεη και σκατενια ζωη τους...

εαν ειχες διαβασει περι παιδεραστιας θα ειχες καταλαβει πολλα γι αυτοι οι ανθρωποι δεν πρεπει να αποτελουν κομματι της κοινωνιας και γτ δεν υπαρχει περιπτωση να γινουν ποτε νοημονα οντα απο εναν κουβα σκατα με ορμες :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

προσωπικά εύχομαι να τους δωθεί μια μέρα η ευκαιρία να δείξουν ποιοι είναι.

καλή χρονιά σε όλους! ειδικά σε όσους (ακόμα) προβληματίζονται ...

emkiss φιδάκια

αι παρατα μας και συ... ειναι σοβαρο θεμα για να μιλας παλι για τα δικα σου emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Lillpapaki:

"Οι παιδεραστες ειναι χαμενη περιπτωση γιατι ουτε οι ψυχιατροι μπορουν να τους βοηθησουν.Αρα ? δεν εχει νιημα η παρουσια τους σε αυτον τον κοσμο.Απο την αλλη , θα συμβιβαζομουνα με μια πραγματικα ισοβια ποινη ,"

Χαίρομαι για την μετριοπαθέστερη προσέγγιση του θέματος, όπως αυτή προκύπτει από την τελευταία πρόταση.Το υπόλοιπο μέρος της παράθεσης ,πάντως, δείχνει άκριτο.Ατεκμηρίωτη η άποψη για την αδυναμία της ψυχιατρικής να προσφέρει βοήθεια και-συνεκδοχικά αλλά και από μόνη της- προβληματική η συλλογιστική ως προς την έλλειψη νοήματος της ύπαρξης...

Τέλος,συνδρομή σε βασανισμό και ιατρική ιδιότητα δεν συμβιβάζονται όπως εύκολα μπορείς να καταλάβεις και μόνη σου.

Delirium:

"εν ηρεμια εισαι συ... εγω οταν διαβαζω τετοια δεν ειμαι καθολου ηρεμη... ουτε με 3 ζαναξ δεν ειμαι ηρεμη!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? Ε? και οχι... δεν θελω τη "θανατικη καταδικη".... δεν τους αξιζει ουτε ο θανατος... Μοναχα να υποφερουν οσο κρατησει η μιζεη και σκατενια ζωη τους...

εαν ειχες διαβασει περι παιδεραστιας θα ειχες καταλαβει πολλα γι αυτοι οι ανθρωποι δεν πρεπει να αποτελουν κομματι της κοινωνιας και γτ δεν υπαρχει περιπτωση να γινουν ποτε νοημονα οντα ποτε απο εναν κουβα σκατα με ορμες ukliam2.gif ukliam2.gif ukliam2.gif "

Το ότι δεν είσαι ήρεμη (ή νηφάλια και στοιχειωδώς ψύχραιμη αν προτιμάς) ούτε μετά από δεκάδες αναγνώσεις ενός άρθρου που-ελπίζω ότι- μας αφορά μόνο εμμέσως και όχι κατ' άμεσο τρόπο,θα πρέπει να σε προβληματίσει.

Προσπερνώ το άσχημο ύφος σου και κρατώ από όσα έγραψες ετούτο το ανατριχιαστικό:

"Δεν τους αξίζει ούτε ο θάνατος"

Άσε λοιπόν καλύτερα τους κουβάδες, τους αναίσθητους και τους αδιάβαστους και σκέψου με ποια ευκολία, εσύ,ιατρός μελλοντική ή νυν, εκστομίζεις τις κατάρες σου και μέχρι ποιου σημείου τις πιστεύεις, και μέχρι ποιου σημείου θα τις υιοθετούσες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Lillpapaki:

Delirium:

"εν ηρεμια εισαι συ... εγω οταν διαβαζω τετοια δεν ειμαι καθολου ηρεμη... ουτε με 3 ζαναξ δεν ειμαι ηρεμη!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? Ε? και οχι... δεν θελω τη "θανατικη καταδικη".... δεν τους αξιζει ουτε ο θανατος... Μοναχα να υποφερουν οσο κρατησει η μιζεη και σκατενια ζωη τους...

εαν ειχες διαβασει περι παιδεραστιας θα ειχες καταλαβει πολλα γι αυτοι οι ανθρωποι δεν πρεπει να αποτελουν κομματι της κοινωνιας και γτ δεν υπαρχει περιπτωση να γινουν ποτε νοημονα οντα ποτε απο εναν κουβα σκατα με ορμες ukliam2.gif ukliam2.gif ukliam2.gif "

Το ότι δεν είσαι ήρεμη (ή νηφάλια και στοιχειωδώς ψύχραιμη αν προτιμάς) ούτε μετά από δεκάδες αναγνώσεις ενός άρθρου που-ελπίζω ότι- μας αφορά μόνο εμμέσως και όχι κατ' άμεσο τρόπο,θα πρέπει να σε προβληματίσει.

Προσπερνώ το άσχημο ύφος σου και κρατώ από όσα έγραψες ετούτο το ανατριχιαστικό:

"Δεν τους αξίζει ούτε ο θάνατος"

Άσε λοιπόν καλύτερα τους κουβάδες, τους αναίσθητους και τους αδιάβαστους και σκέψου με ποια ευκολία, εσύ,ιατρός μελλοντική ή νυν, εκστομίζεις τις κατάρες σου και μέχρι ποιου σημείου τις πιστεύεις, και μέχρι ποιου σημείου θα τις υιοθετούσες...

οταν διαβαζω για βιασμους ανηλικους, οταν βλεπω βιαιοπραγιες στην Τι-Βι και θανατους, οταν μεσα στο νοσοκομειο βλεπω ενα παιδι 20 χρονων να λιωνει απο τον καρκινο, οταν μια γυναικα στην ηλικια της μανας μου εχει επιβιωση 5 μηνες... οχι φιλε μου... δεν ειμαι ηρεμη... δεν ειμαι αποστασιοποιημενη, δεν ειμαι ΨΥΧΡΑΙΜΗ μ' ολα αυτα.... ακομα κι αν ο βιασμος δεν αφορα το δικο μου παιδι, ακομα κι αν διαβασω ενα αρθρο 3746376547823 φορες.... ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ ΓΙΑΤΡΟΣ που ανακοινωνει σε συγγενεις το αναποφευκτο και μετα στο σπιτι καθαριζω κολοκυθακια αμεριμνη... (οπως οι περισσοτεροι...)...Ειναι κ το νεαρο της ηλικιας βλεπεις και η απειρια ακομα... ΔΕΝ εχω γινει χοντροπετση ακομα... κι αυτο μου στοιχιζει απειρα ψυχολογικα... ΑΛΛΑ ειμαι περηφανη γι αυτο... Ειμαι περηφανη που ακομα αισθανομαι πονο μπροστα στον πονο του αλλου. Που η ειδηση ενος παιδιου που βιαζοταν επι χρονια δεν μ' αφηνει αδιαφορη και αμετοχη.

Ο βιασμος καθε παιδιου αφορα και μενα προσωπικα. Εστω κι αν δεν ειναι "βιολογικα" δικο μου παιδι, ειναι παιδι μου.

any man's death diminishes

me, because I am involved in mankind, and

therefore never send to know for whom the bells

tolls; it tolls for thee."--John Donne

Τι σημαινει αυτο? Ο θανατος (ο βιασμος... η κακοποιηση ... προσθετω γω) καθε ανθρωπου ΜΕΙΩΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟ...!

Καταλαβες τωρα γτ ταραζομαι? Γιατι μαραζωνει η καρδια μου και η σκεψη μου?

Εχω διαβασει πολλα, παρα πολλα γι αυτους τους ανθρωπους. Εχω διαβασει για το μελλον αυτων των παιδιων. Την αναπηρια που θα κουβαλουνε μια ζωη. Δεν εχω τη διαθεση, ουτε το χρονο να το αναλυσω περισσοτερο.. Αν σε νοιαζει εστω και λιγο κανε ενα search στο google.

Η ιδιοτητα μου ως "γιατρος" ειναι μια απο τις παμπολλες ταυτοτητες που κουβαλαω. Πανω απ' ολα ειμαι ανθρωπος. Ειμαι γυναικα, μανα, κορη, αδερφη, θεια, φιλη και πολλα αλλα. Και βεβαια δεν θα αρνιομουνα τις ιατρικες υπηρεσιες μου σε καποιον παιδεραστη ως γιατρος. Ως ανθρωπος ομως πιστεψε με θα ηθελα να βιωσουν αυτα τα τερατα εστω κι ενα εκατοστο του πονου και της οδυνης που εχουν προκαλεσει. Και δεν ειναι καταρα οτι δεν τους αξιζει ο θανατος. Ειναι μια πραγματικοτητα. Κανεις δεν εχει το δικαιωμα να καταστρεψει μια ζωη. Κανεις. Σ' αυτα τα παιδια που θα περασουν ολα τους τα χρονια τραυματισμενα τι εχεις να πεις?

Τα παιδια θα επρεπε να μας νοιαζουν και πως σαν κοινωνια πρεπει και μπορουμε να τα στηριξουμε, οχι οι βιαστες τους. Ο,τι κι αν παθουν θα ειναι ασυγκριτα λιγοτερο απο αυτο που περασαν και θα περνουν μια ζωη αυτα τα παιδια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Lillpapaki:

"Οι παιδεραστες ειναι χαμενη περιπτωση γιατι ουτε οι ψυχιατροι μπορουν να τους βοηθησουν.Αρα ? δεν εχει νιημα η παρουσια τους σε αυτον τον κοσμο.Απο την αλλη , θα συμβιβαζομουνα με μια πραγματικα ισοβια ποινη ,"

Χαίρομαι για την μετριοπαθέστερη προσέγγιση του θέματος, όπως αυτή προκύπτει από την τελευταία πρόταση.Το υπόλοιπο μέρος της παράθεσης ,πάντως, δείχνει άκριτο.Ατεκμηρίωτη η άποψη για την αδυναμία της ψυχιατρικής να προσφέρει βοήθεια και-συνεκδοχικά αλλά και από μόνη της- προβληματική η συλλογιστική ως προς την έλλειψη νοήματος της ύπαρξης...

Τέλος,συνδρομή σε βασανισμό και ιατρική ιδιότητα δεν συμβιβάζονται όπως εύκολα μπορείς να καταλάβεις και μόνη σου.

Προφανως και δεν μπορουμε να συνεννοηθουμε .

προφανως και δεν μπορεις να σκεφτεις ουτε για ενα δευτερολεπτο πως ειναι να σε κακοποιουν και να εισαι παιδι .

Προφανως και δεν εχεις κατσει να σκεφτεις , πως ενδεχομενως θα μπορουσες να νιωσεις , αν μαθαινες οτι ο ανθρωπος που πχ , προσεχει το μωρο -παιδι σου οταν εσυ λειπεις για δουλεια , το βιαζει , του χωνει διαφορα αντικειμενα και στη συνεχεια πουλα τα βιντεο σε αλλους ανωμαλους-εμπορους στο διαδικτυο.

προφανως δεν εχεις ακουσει για χημικο ευνουχισμο παιδεραστων που γινεται ηδη σε καποιες χωρες μετα απο δικη τους πρωτοβουλια ( απλα ειναι ελαχιστοι αυτοι που το επιλεγουν)

προφανως επισης , δεν εχεις διαβασει για την οντως υπαρκτη αδυναμια της ψυχιατρικης αλλα και του σωφρωνισμου , στις περιπτωσεις παιδεραστων

Δεν ειπα ουτε να τους καψουμε στη μεση της πλατειας , ουτε να τους γδαρουμε ζωντανους.

Τι ζητησα ? ενα απλο πολυ απλο ευνουχισμο..... <ahttp://www.greekmeds.gr/forum/uploads/emoticons/default_rolleyes.gif' alt=':rolleyes:'> ( για αν δεις τι καλη που ειμαι τελικα )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατα καιρούς απο διάφορους καλοθέλητες εχω κατηγορηθεί για διάφορα

Τελικά ειμαι και ψευτοκουλτουριάρης...γιατί;

Γιατί είμαι εναντίον της θανατικής ποινής.

συνοπτικά να πω γιατί ειμαι εναντίον της:

_Καταστρατηγεί το οικουμενικά αναγνωρισμένο δικαίωμα στη ζωή.

_Αποτελεί την πλέον σκληρή, απάνθρωπη και ταπεινωτική τιμωρία.

_Συνεχώς διακινδυνεύει το αμετάκλητο λάθος της εκτέλεσης ενός αθώου ανθρώπου.

_Δεν συμβάλλει στην αποτροπή του εγκλήματος.

_Αποκτηνώνει τις κοινωνίες αυτές που υιοθετούν τον φόνο ως μέρος του δικαστικού συστήματος.

Ασχολίαστο αφήνω το πως κάποιοι δράττουν την ευκαιρία να σαρκάσουν τις διαδικτυακές τους αντιπάθειες.

Εχουν καταντήσει μονότονοι και γραφικοί.

Hμαρτον με την διαπόμπευση των φερόμενων ως παιδεραστές,ας αφήσουμε την δικαιοσύνη να αποφανθεί,

εχουμε πηξει στα τηλεδικαστήρια και στους τηλε-εισαγγελείς...Τωρα θα δημιουργήσουμε και διαδικτυακή δικαιoσύνη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενταξει αλλα τα βλεπεις απο μια σκοπια,οι σκληροτερες ποινες θα αποθαρρυναν τον καθε ειδους σ..κατοψυχο να κανει πραξη τις ανωμαλιες του,γιατι οπως ειναι τα πραματα σημερα αυτοι βγαινουν σε 5 χρονια φυλακη κ τα παιδια ειναι καταδικασμενα μια ζωη με ενα σωρο ψυχολογικα προβληματα...για ορισμενα εγκληματα πρεπει να σφιξουν τα πραματα,δε μπορει να κατασστρεφεις ζωες κ μσα σε 5 χρονια να εισαι χαλαρος ελευθερος κ ωραιος emsurprise

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τριανταφυλλε ξερεις οτι σε συμπαθω οπως και να χει .

κατα τα αλλα μπορουμε να διαφωνουμε πιστευω

δε μιλησαμε για την θανατικη ποινη γενικα , αλλα ειδικα

Λυπαμαι , αλλα το θεμα της παιδεραστιας ειναι πολυ σοβαρο δεν υπαρχει αμφιβολια τις περισσοτερες φορες ξερεις .

Ειτε εισαι παιδι , ειτε οχι , παντα ξερεις ποιος σου το χ....

Για να μην πω για τους περισσοτερους παιδεραστες , οι οποιοι ειναι απλα καθηκια που κανουν ο,τι κανουν για το κερδος μεσω της εμποριας φωτογραφιων και βιντεο

οχι λοιπον φιλε μου , εγω δεν ειμαι καθολου ανεκτικη με αυτο και φυσικα με αφηνει αδιαφορη παντελως το γεγονος οτι η οποια δηλωση μου σχετικα με το θεμα μπορει να με κακοχαρακτηρισει

ενταξει αλλα τα βλεπεις απο μια σκοπια,οι σκληροτερες ποινες θα αποθαρρυναν τον καθε ειδους σ..κατοψυχο να κανει πραξη τις ανωμαλιες του,γιατι οπως ειναι τα πραματα σημερα αυτοι βγαινουν σε 5 χρονια φυλακη κ τα παιδια ειναι καταδικασμενα μια ζωη με ενα σωρο ψυχολογικα προβληματα...για ορισμενα εγκληματα πρεπει να σφιξουν τα πραματα,δε μπορει να κατασστρεφεις ζωες κ μσα σε 5 χρονια να εισαι χαλαρος ελευθερος κ ωραιος emsurprise
αντε ρε συχνοουρια , πες τα γαμωτο , πες τα, γιατι στο τελος θα με πιασει εμενα συχνοουρια απο τα νευρα μου!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παπακι διαβαζεις τη σκεψη μου καθε φορα ...οι ποινες στη ελλαδα ειναι απαλες σαν χαδι... μεγαλο λαθος κατα τη γνωμη μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασχολίαστο αφήνω το πως κάποιοι δράττουν την ευκαιρία να σαρκάσουν τις διαδικτυακές τους αντιπάθειες.

Εχουν καταντήσει μονότονοι και γραφικοί.

"δραττομαι της ευκαιριας" ειναι η σωστη συνταξη

-σκεψου διπλα, πρωτου καταλογισεις σε αλλους τον χαρακτηρισμο του γραφικου-

αν σε δυσκολευει αυτο, να στο πω και σε απλα σουηδικα: du can inte tala...

κατα τα αλλα, συμμεριζομαι τη θεση σου πανω στη θανατικη ποινη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπαρχει κανεις που πιστευει οτι αυτοι οι ''ανθρωποι'' θα πρεπει να τιμωρηθουν με κατι λιγοτερο απο τα ισοβια?Αν ναι τοτε ειναι λαθος.

Υπαρχει κανεις που πιστευει οτι θα πρεπει να τους επιβληθει η θανατικη ποινη?Παλι λαθος.Για πολλους λογους.Και ενας απο αυτους ειναι οτι θα τη γλυτωσουν και πολυ φτηνα.Στη φυλακη ζουνε με τους δικους τους κανονες.Και εχουν ειδικους κανονες για τετοιου ειδους εγκληματα...Δεν θελει μυαλο φαντασια θελει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά το τοπικ εξελίσσεται σε αντιπαράθεση χωρίς αποτέλεσμα!

Το ζήτημα είναι απλό...

Θέλουμε μια τιμωρία/ενέργεια η οποία να είναι ικανή να αποτρέψει άλλους ανθρώπους ,με το νοσηρό αυτό πάθος, να το ικανοποιήσουν θυσιάζοντας αθώες ψυχούλες.

Παράλογο;;

Δε ξέρω ποια θα είναι...δε ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό που θα τιθασεύσει το αρρωστημένο πάθος τους.

Αλλά αν αυτό που τελικά απαιτείται για να περιοριστεί το φαινόμενο βλάπτει τα "δικαιώματα" του παιδεραστή σημαίνει πως θα πρέπει να αποφασίσουμε με γνώμονα το συμφέρον του και όχι το συμφέρον των παιδιών(μας);;

Εγώ θα αρνηθώ την θανατική ποινή, τον ευνουχισμό κ τα λοιπά βασανιστήρια που έχουν αναφερθεί στο τοπικ για να ανταποκριθώ στο κάλεσμα σας για πιο πολιτισμένη αντιμετώπιση του θέματος.

Σωστά αναφέρατε πως είναι υπερβολικά!

Οκ!

Μπορείτε να μου πείτε ομως ποια ποινή μπορεί κατά τη γνώμη σας να ανταποκριθεί σε αυτό που θέλω εγώ.

Δηλαδή να αποτρέψει άλλους επίδοξους παιδεραστές;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα ενας ανθρωπος που φτανει σε τετοια πραξη ειναι ψυχικα αρρωστος...Οποτε οποιαδηποτε τιμωρια δεν θα τον συγκινησει.Πρεπει να εισαι ικανος να καταλαβεις τις συνεπειες των πραξεων σου.Αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι.Και απο τη στιγμη που ειναι αρρωστοι θα υποτροπιασουν αργα η γρηγορα.Οποτε η λυση ειναι τα ισοβια...

Γνωμη μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια συγνωμη , αλλα δεν ειναι και τοσο αθωα τα πραγματα οταν καποιος κανει εμποριο .Δεν εχει να κανει με καμια ψυχικη νοσο .Εχει να κανει με συμφερον

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.