Jump to content

[ τροποποιηση νόμου] (Δεκ 2007) 12μηνο αγροτικο


marianna81

Recommended Posts

xnouts σε συγχαίρω για τις μουσικές σου γνώσεις. Πολύ καλός κιθαρίστας που δεν είναι και τόσο γνωστός στο ευρύ κοινό. Το πρόβλημα όμως που προσπαθώ να τονίσω παραπάνω και με αφορμή τις αλλαγές στο αγροτικό, είναι η ελλειπής εκπροσώπηση των δικαιωμάτων μας απέναντι στα όποια νομοθετικά σχέδια. Δεν υπήρξε καποια επίσιμη και συντονισμένη κίνηση. Δεν υπήρξε κάποια διαπραγμάτευση του υπουργού με κάποιον. Απλώς ανακοίνωσε και τα πήρε πίσω...

Χρειαζόμαστε κάποιο όργανο που να προστατεύει τα συμφέροντά μας ως κλάδο και όχι να ζητά απλώς παράταση στις επερχόμενες αλλαγές για τις οποίες αμφιβάλλω αν εκτέθηκαν επιχειρήματα ποτέ..

Μήπως θα πρέπει να πάψουμε να ενημερωνόμαστε από εκπομπές με προαναγγελίες, να μας απαντούν σε αυτά που ρωτάμε στο υπουργείο υγείας και να υπάρχει σχέδιο στην Υγεία που θα μας βρίσκει προετοιμασμένους και όχι πάντα απροετοίμαστους?

Δεν έχω ακόμη αρχίσει το αγροτικό αλλά περιμένω να κερδίσω κάποια εμπειρία από αυτό και δεδομένου ότι η αναμονή μου είναι στα 3 χρόνια που είναι νομίζω λίγο-πολύ ο μέσος όρος είναι μια πολύ καλή προσωρινή λύση. Και ελπίζω να αλλάξει ο νόμος και να πιάσει και τις προηγούμενες σειρές.

Και μια τελευταία σκέψη -αν και ξεφεύγω από το θέμα- είναι το υπουργείο υγείας να ανοίξει τις πόρτες του και στους γιατρούς και να μπορούν και αυτοί να πιουν φραπέ σε αυτό και όχι μόνο οι υπάλληλοί του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.