Jump to content

Είναι βαριά, η...


kostask19

Recommended Posts

Euro… ερχόμαστε! Η πρωταθλήτρια Ευρώπης θα δώσει κανονικά το «παρών» στα γήπεδα της Αυστρίας και της Ελβετίας και θα έχει την δυνατότητα να υπερασπιστεί τον τίτλο της. Οι ποδοσφαιριστές του Ρεχάγκελ, επικράτησαν με 1-0 της Τουρκίας στο κατάμεστο «Αλί Σαμί Γεν», χάρη σε εκπληκτικό σε εκτέλεση τέρμα του Αμανατίδη(79’) και πανηγυρίζουν από σήμερα τη πρόκριση στα τελικά. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, ήταν καλύτερο καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα τέρματα, «εξαφανίζοντας» σχεδόν σε ολόκληρο το 90λεπτο τον αντίπαλο, που το μόνο που είχε να επιδείξει ήταν ένα δοκάρι, λίγο πριν τη λήξη του αγώνα. Εξαιρετική η παρουσία των Τοροσίδη, Άντζα και Μπασινά.

www.sport-fm.gr

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ελλας ολε ολε..δεν σταματω να τραγουδω ποτε..ευχαριστουμε πολυ παιδια για την νικη προκριση μεσα στην Κωνσταντινουπολη.ηταν υπεροχο το συναισθημα...

http://www.booksinfo.gr/literature/sanparamithi

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

400_we_2.jpg
emarup 4 θα έλεγα εγώ, αλλά επειδή είμαι κοριτσάκι δεν θα πάρω θέση....ε Κωστάκη; :Pemgoal
χαχαχαχχαχαχαγυναίκα, άντε πλύνε κανένα πιάτο κι άσε τους άντρες τους βαρείς κι ασήκωτους να μιλάνε για μπάλα..άντε επειδή είναι η εθνική και κυρίως κόντρα στους γαμ$%&*# τους τούρκους, έχεις κάρτα ελευθέραςτελευταία σου ευκαιρία μέχρι το ευρωπαϊκό..
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μας έσκασαν οι μαλακες αλλα το κάρφωσαν έστω και έτσι.

3 γκολ έπρεπε να μετράνε τα τουρκακια σήμερα.

άιντε γερά για το 2008

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

400_we_2.jpg
emarup 4 θα έλεγα εγώ, αλλά επειδή είμαι κοριτσάκι δεν θα πάρω θέση....ε Κωστάκη; :Pemgoal
χαχαχαχχαχαχαγυναίκα, άντε πλύνε κανένα πιάτο κι άσε τους άντρες τους βαρείς κι ασήκωτους να μιλάνε για μπάλα..άντε επειδή είναι η εθνική και κυρίως κόντρα στους γαμ$%&*# τους τούρκους, έχεις κάρτα ελευθέραςτελευταία σου ευκαιρία μέχρι το ευρωπαϊκό..

emsexwars

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://youtube.com/watch?v=b2kEQumJEbc

http://youtube.com/watch?v=a2TDck7mSM0&amp...ted&search=

euro 2004...ελλας ολε ολε..δεν σταματω να τραγουδω ποτε..

σας ευχαριστουμε ολους παιδια..και για τοτε..και για σημερα..μας κανετε υπερηφανους..οπως και τα παλληκαρια μας στο μπασκετ..

αντε και 1 καλη πορεια στο champions league και το ουεφα ολες οι ομαδες μας...

_________________

www.booksinfo.gr/literature/sanparamithi

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπράβο στην εθνική μας!!!!

[όχι ότι νομιμοποιούμαι να μιλάω, όταν δεν ήξερα καν ότι έπαιζε απόψε!...

ναι, είμαι για κράξιμο!.........]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[όχι ότι νομιμοποιούμαι να μιλάω, όταν δεν ήξερα καν ότι έπαιζε απόψε!...

ναι, είμαι για κράξιμο!.........]

η καλύτερη από όλους είσαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριγκιπέσα μου γιατί επιβεβαιώνεις την θεωρία τους τώρα;;; :huh:

ότι δηλαδή οι γκόμενες σιγά μην ήξεραν αν έχει σήμερα αγώνα ή τι ώρα ή τι είναι ποδόσφαιρο κλπ κλπ;;; :blink:

Τεσπά, σε συγχωρώ!!! ;):P

Φεύγω γιατί είμαι emofftopic

:antegeia:

PS, Κωστάκη έπαιζα κιόλας ποδόσφαιρο με τα αγοράκια της γειτονιάς, στα νιάτα μου... :P

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριγκιπέσα μου γιατί επιβεβαιώνεις την θεωρία τους τώρα;;; :huh:

sorry dear, αλλά πραγματικά ένιωσα άσχημα με την ασχετοσύνη μου!!!! υπόσχομαι να επανορθώσω στο εξής! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγα βρε Πριγκηπεσσα που θα νιωσεις και τυψεις για οτι μλκια σου λενε...εσυ το βιολι σου κουκλα!!!

Μακιαα emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εσυ το βιολι σου κουκλα!!!

empiano (αυτό βρήκα, αυτό έβαλα)

Μην ξεφεύγετε ρεεεεε!!!!

Για ποδόσφαιρο μιλάμε!!!!!!!

Από την Πόλη έρχομαι... στους τελικούς

Την πρόκρισή της στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του 2008 πανηγυρίζει από απόψε η εθνική Ελλάδας. Με γκολ του Γιάννη Αμανατίδη, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε μέσα στο "Αλί Σαμί Γεν" των Τούρκων 1-0 και «σφράγισε» το εισιτήριο για την τελική φάση της διοργάνωσης το ερχόμενο καλοκαίρι στα γήπεδα της Αυστρίας και της Ελβετίας. Οι Έλληνες ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν με πάθος για τη νίκη, την οποία τελικά κατέκτησαν. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ήταν καλύτερο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δημιούργησε πολλές φορές τις προϋποθέσεις να πετύχει κι άλλα γκολ, έχοντας πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Το κατάμεστο "Αλί Σαμί Γεν" με 25.000 φιλάθλους δεν επηρέασε του Έλληνες ποδοσφαιριστές, που καθήλωσαν τους αντιπάλους τους και δεν τους άφησαν περιθώρια να πετύχουν κάποιο τέρμα. Ο Ότο Ρεχάγκελ παρέταξε την ομάδα με σύστημα 4-3-3 με τις αναμενόμενες αλλαγές σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στη Βοσνία. Ο Σεϊταρίδης πήρε τη θέση του τιμωρημένου Πατστζόγλου και ο Άντζα τη θέση του επίσης τιμωρημένου Κατσουράνη.

Στην αντίπερα όχθη ο Φατίχ Τερίμ παρέταξε την ομάδα του με σύστημα 4-4-2, σύστημα που αποδείχθηκε αναποτελεσματικό στο αποψινό παιχνίδι. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Τούρκοι όπως ήταν λογικό είχαν την κατοχή της μπάλας και προσπάθησαν να πιέσουν τους διεθνείς μας έχοντας κάποιες καλές ευκαιρίες. Από εκεί και πέρα οι Έλληνες είχαν ανέβασαν ρυθμούς και μέχρι το 78’ είχαν το πάνω χέρι. Όμως ότι δεν μπόρεσαν για 78 λεπτό το κατάφεραν στο 79’, όταν ο Σαμαράς έβγαλε εξαιρετική μπαλιά στον αμαρκάριστο Αμανατίδη, ο οποίος με ψυχραιμία και ωραίο πλασέ, έστειλε την μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα του Βολκάν.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι είναι η πρώτη φορά στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου που η εθνική προκρίνεται στην τελική φάση μεγάλης διοργάνωσης για δεύτερη συνεχή φορά...

Οι συνθέσεις:

Τουρκία (Φετίχ Τερίμ): Βολκάν, Τσετίν, Ουζουλμέζ, Γκοκχάν Ζαν, Εμρέ (71' Αρντά), Αουρέλιο, Ουμίτ Καράν (45' Τουμέρ Μετίν), Γκοκντενίζ (64' Σουκούρ), Τουντσάι, Ουνάλ Γκοκχάν, Χαμίτ Αλτιντόπ.

Ελλάδα (Οτο Ρεχάγκελ): Χαλκιάς, Σεϊταρίδης, Δέλλας, Κυργιάκος, Τοροσίδης, Αντζας, Μπασινάς, Καραγκούνης, Αμανατίδης

από το extrasport.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι συνθέσεις:

Τουρκία (Φετίχ Τερίμ): Βολκάν, Τσετίν, Ουζουλμέζ, Γκοκχάν Ζαν, Εμρέ (71' Αρντά), Αουρέλιο, Ουμίτ Καράν (45' Τουμέρ Μετίν), Γκοκντενίζ (64' Σουκούρ), Τουντσάι, Ουνάλ Γκοκχάν, Χαμίτ Αλτιντόπ.

Ελλάδα (Οτο Ρεχάγκελ): Χαλκιάς, Σεϊταρίδης, Δέλλας, Κυργιάκος, Τοροσίδης, Αντζας, Μπασινάς, Καραγκούνης, Αμανατίδης

από το extrasport.gr

Μόνο αυτοί έπαιξαν από την εθνική μας;! 9 παίχτες;! Η νίκη μας αποκτά διαστάσεις κατορθώματος... :Pembaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε όχι! τι ταπείνωση!!! ας όψεται το copy - paste!!!! τώρα σώζεται κάπως;

ΕΛΛΑΔΑ (Οτο Ρεχάγκελ): Χαλκιάς, Σεϊταρίδης, Τοροσίδης, Δέλλας, Κυργιάκος, Αντζας, Μπασινάς, Καραγκούνης, Χαριστέας (59΄ Σαμαράς), Αμανατίδης, Γκέκας (56΄ Λυμπερόπουλος)

από news.ert.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ε ναι καλύτερα τώρα! όχι τίποτα άλλο ξέχασες Γκέκα , Χαριστέα....ντροπής πράγματα :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υποτίθεται ότι είναι εμφανίσιμοι οι κύριοι ή απλά εξαίρεις το ποδοσφαιρικό τους ταλέντο; γιατί αν έστω υπονοείς ότι οι κυρίες δεν παρακολουθούμε τον αγώνα αλλά θαυμάζουμε τα προσόντα των ποδοσφαιριστών.... μάλλον αυτό θα είναι ακόμη ένας πόντος για τους συν-φορουμίτες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγάπη μου τον έιδα τον αγώνα - όχι τους παίχτες-και μάλιστα, ετοιμαζόμουν μία ώρα πριν με πίτσες μπύρες κλπ.... ;)

Εννοείται ότι το λέω επειδή είναι αστέρια μπαλαδόροι, γιατί από φάτσες....χμμμ εμένα τουλάχιστον δεν μου λένε κάτι....Σιγά μην δω αγώνα για να δω 22 γκόμενους με την μπάλα!!! embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.