Jump to content

ΘΑ ΒΡΕ-ΞΕΙ(ΜΗ) ΓΚΟΛ ΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ


akos

Recommended Posts

Ουδέν το παράξενο θα μου πείτε.

Καφρίλα και Ολυμπιακοί πάνε μαζί.

Απλώς να μην το ξεχνάμε.

Καλά που έχουμε και τον kopriti και μας το θυμίζει.ΗΜΑΡΤΟΝ... emdots

Κρίμα αν εσύ αυτό που καταλαβαίνεις από το mail είναι οτι οι Ολυμπιακοί ειναι κάφροι...

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Last Reply

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΒΛΑΚΕΙΕΣ , ΑΗΔΙΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΑΣΜΑΤΑ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΑΝ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ Μ@Λ@Κ@ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΤΟΥ ΓΡΑΦΙΚΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΟΓΟΠΑΙΓΝΙΟ ΒΡΕ-(ΜΗ)-ΞΕΙ

ΣΑΣ ΤΖΟΥΖΕΙ ΡΕ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ...

Η ΝΙΚΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΤΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 3000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΗ ΒΡΕΜΗ, ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ 3000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΝΑ ΒΡΕΧΕΙ...

ΚΑΘΗΣΤΕ ΑΝΑΠΑΥΤΙΚΑ ΦΙΛΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ, ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΙΣ ΑΡΤΜΕΝΤΙΑ ΜΕ 3-0, ΜΕ 10 ΑΠΟ ΤΟ 44 ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ 3 ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΦΑΓΑΤΕ 5 ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΨΑΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ...

ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΡΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΦΑΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ, ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΟΥΤ@ΝΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΠΕΙΤΕ ΡΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ...

Η ΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

ΥΓ: ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΠΗΛΑΚΙΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΛΟΙ, ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

ΥΓ2: ΑΛΛΟ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΒΙΑ

ΥΓ3: ΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΙΚΕΣ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ, Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ

ΥΓ4: ΑΤΗΝ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΧΩ ΜΑΘΑΝΕ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ??????????

athlitiki_l.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά που έχουμε και τον kopriti και μας το θυμίζει.ΗΜΑΡΤΟΝ... emdots

Κρίμα αν εσύ αυτό που καταλαβαίνεις από το mail είναι οτι οι Ολυμπιακοί ειναι κάφροι...

:antegeia:

Καλά modjo, αν δεν καταλάβες σε ποιούς αναφέρεται το mail και ποιοί κοπανάνε σε μόνιμη βάση τότε έχεις σοβαρό πρόβλημα αντίληψης φίλε μου ...

Να σου θυμίσω πόσες φορές έχουν συλληφθεί έμμισθοι υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός να συμμετέχουν σε επεισόδια ?

Όσον αφορά αυτό που έγραψε ο Νίκος για τις επιτυχίες του ελληνικού ποδοσφαίρου και την Εθνική φυσικά και είναι έτσι αλλά εκεί είναι η μισή αλήθεια.

Βλέπεις η UEFA λογαριάζει τις επιτυχίες των ελληνικών ομάδων συνολικά και αν δεν πάμε καλά θα παίζει και ο πρωταθλητής προκριματικά απ' το 2008.

Τώρα αν αυτό εσένα σε αφήνει αδιάφορο ΟΚ, μάλλον εγώ κανω λάθος που προσπαθώ να κάνω σοβαρή κουβέντα με οπαδούς.

Πείτε μας και ότι πάτε για διπλό στην Μαδρίτη να "δέσει" το γλυκό ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μόνο η αναφορά σου να πούμε ότι πάμε για διπλό στη Μαδρίτη δείχνει την εμπάθειά σου και τη στενοχώρια σου για τη νίκη του ΟΛΥΝΠΙΑΚΟΥ

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΙΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΟΔΑ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΡΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΦΑΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ

7

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μόνο η αναφορά σου να πούμε ότι πάμε για διπλό στη Μαδρίτη δείχνει την εμπάθειά σου και τη στενοχώρια σου για τη νίκη του ΟΛΥΝΠΙΑΚΟΥ

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΙΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΟΔΑ....

Εγώ απλώς πληροφορήθην ότι έβγαιναν στα ραδιόφωνα αυτές τις μέρες κάποιοι και ζητούσαν διπλό στην Μαδρίτη, λες να το έβγαλα απ' το κεφάλι μου ?

Την εποχή που φάγαμε εμείς τα 5 όλοι έβγαιναν και μίλαγαν για την ευρωπαϊκή ιστορία του ΠΑΟ και την κηλίδα.

Όταν φάγατε εσείς τα 7 τεμμάχια απ' την Γιουβέντους δεν είδα να πείραξε και τόσο πολύ, γιατί όταν ασελγούν πάνω σου πολλάκις από μια φάση και πέρα αρχίζεις να το απολαμβάνεις, το 'πιάσες ?

Ελπίζω να πάτε καλά αν και μεταξύ μας οι ρεαλιστές ακόμα κάνουν λόγο για την τρίτη θέση ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε σοβαρευτείτε... μια νίκη κάναμε στα 3034534 ματς... Για ποιες Ευρώπες μιλάμε; ΕΛΕΟΣ.

Δηλαδή, επειδή έγραψε ο Μίκης το Κάντο Χενεράλ, θα αρχίσουμε να λέμε: " Ποιος Μότσαρτ μωρέ;; Αυτός ο άμπαλος; Ο ατάλαντος ; Όξω ρεεεε..." ;;;;;

Εδώ που τα λέμε, είμαστε κάτι σαν την Άννα Βίσση... κάνουμε ΜΟΝΟ ευρωπαϊκή πορεία, γι' αυτό τώρα σφιγγόμαστε με την Καλαμαριά...

Υ.Γ. Το πώς το γλίτωσε ο Τάκαρος το σουτ από το Σωκράτη, μου θύμισε ακριβώς το πώς γλίτωσα τον πισινό μου από το Βλάχο, όταν τον πέρασα με την πρώτη... Εκεί να δεις δάκρυ. ΚΟΡΟΜΗΛΟ. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κρίμα αν εσύ αυτό που καταλαβαίνεις από το mail είναι οτι οι Ολυμπιακοί ειναι κάφροι...

:antegeia:

Κοπρίτη πλάκα μας κάνεις;;

Καλά λέει ο φίλος modjo..

Βγάλε τα πράσινα γυαλιά και ξαναδιάβασε το..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά που έχουμε και τον kopriti και μας το θυμίζει.ΗΜΑΡΤΟΝ... emdots

Κρίμα αν εσύ αυτό που καταλαβαίνεις από το mail είναι οτι οι Ολυμπιακοί ειναι κάφροι...

:antegeia:

Καλά modjo, αν δεν καταλάβες σε ποιούς αναφέρεται το mail και ποιοί κοπανάνε σε μόνιμη βάση τότε έχεις σοβαρό πρόβλημα αντίληψης φίλε μου ...

Να σου θυμίσω πόσες φορές έχουν συλληφθεί έμμισθοι υπάλληλοι της ΠΑΕ Ολυμπιακός να συμμετέχουν σε επεισόδια ?

:wacko: :wacko: :wacko::blink: :blink: :blink:emeleos emeleos emeleos

Στου κουφού την πόρτα...

Kopriti μην τα λες έτσι γιατί μας ακούνε κι άλλοι.

Α, και να μιλάς καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξανα ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΡΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ ξανα ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΦΑΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ, ξαναΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΟΥΤ@ΝΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ξαναΠΕΙΤΕ ΡΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ...

δε χορταίνω να σας ακούω

οεοεοεοεοε θρυλε ολέ ολέ ολέ ολέ

αρρωστεια στην καρδιά , μαστούρα στα μυαλιά.... :anavwfwties:

υγ: πείτε για τα λεφτά που τρώει ο τζίγγερ από τον ερασιτέχνη...μπουχαχαχα

πόσο λαλακες είσατε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαντάζομαι όταν σε γνωρίζει κάποιος δεν λέει "πω πω ένας εγκέφαλος" ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιαυτο ακριβως δεν επρεπε ποτε να γινει αυτο το διπλο.για να μην παρουν αερα κατι τυποι σαν και σας και αρχιζουν αυτου του ειδους τα σχολια.

κερδιστε αλλη μια φορα και τα λεμε...

τωρα καταλαβαινω τι σημαινει γαυρος στο μυαλο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιαυτο ακριβως δεν επρεπε ποτε να γινει αυτο το διπλο.για να μην παρουν αερα κατι τυποι σαν και σας και αρχιζουν αυτου του ειδους τα σχολια.

κερδιστε αλλη μια φορα και τα λεμε...

τωρα καταλαβαινω τι σημαινει γαυρος στο μυαλο...

Δεν ξέρω για εσάς παίδες αλλά εγώ δεν έχω μπορέσει ΠΟΤΕ να κάνω σοβσρή συζήτηση (περί ποδοσφαίρου) με γαύρο.

Και μιλάμε για πολύ συγγενείς που υπάρχει όλη η καλή διάθεση.

Θα σου πουν ότι τα 10 πρωταθλήματα τα πήραν επειδή είχαν την ομαδάρα ανεξάρτητα αν ήταν το σούργελο της Ευρώπης.

Ενώ π.χ με ΑΕΚτζήδες μπορείς να συζητήσεις για να μην αναφέρω τις οπαδούς "μικρών" ομάδων (Πανιώνιος κτλ.) που τους γουστάρω κιόλας.

Όταν λέμε "σκέπτεται σαν Ολυμπιακός" εννοούμε λογικές σαν αυτές των παραπάνω.

Δεν είναι τυχαίο που έχουν απέναντι τους τους οπαδούς-φιλάθλους όλων των άλλων ομάδων.

Και δεν μπορεί να είναι όλοι κομπλεξικοί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΕΙΑΝΕ ΤΟΥΣ ΔΟΝΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΓΕΥΤΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΠΕΦΤΕΣ Β ΕΘΝΙΚΗ, ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΔΕΛΤΙΩΝ ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΕΙΑΝΕ ΤΟΥΣ ΔΟΝΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΓΕΥΤΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΠΕΦΤΕΣ Β ΕΘΝΙΚΗ, ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΔΕΛΤΙΩΝ ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ...

ασε ρε φιλε.θυμισου τα δικα σας τα σκανδαλακια και μιλα μετα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν λέμε "σκέπτεται σαν Ολυμπιακός" εννοούμε λογικές σαν αυτές των παραπάνω.

Δεν είναι τυχαίο που έχουν απέναντι τους τους οπαδούς-φιλάθλους όλων των άλλων ομάδων.

Και δεν μπορεί να είναι όλοι κομπλεξικοί.

κι όμως,μπορεί.

Έλα ρε παιδιά, μην το παρακάνετε. Οι Ολυμπιακοί αγγίζουν το 1 εκατομμύριο στην Ελλάδα. Δηλαδή, κρίνετε 1.000.000 ανθρώπους κομπλεξικούς για μια συλλογική προτίμηση; :( Δεν μπορεί ένας άνθρωπος να υποστηρίζει τον Ολυμπιακό και να είναι λογικός ή σωστός; Εγώ νομίζω ότι κόμπλεξ είναι να θεωρείς κομπλεξικούς όσους δε συμφωνούν μαζί σου...

Δεν ξέρω για εσάς παίδες αλλά εγώ δεν έχω μπορέσει ΠΟΤΕ να κάνω σοβσρή συζήτηση (περί ποδοσφαίρου) με γαύρο.

Και μιλάμε για πολύ συγγενείς που υπάρχει όλη η καλή διάθεση.

Θα σου πουν ότι τα 10 πρωταθλήματα τα πήραν επειδή είχαν την ομαδάρα ανεξάρτητα αν ήταν το σούργελο της Ευρώπης.

Εγώ προσωπικά δεν έχω καταφέρει να κάνω ποτέ σοβαρή συζήτηση με οπαδό φανατισμένο. Είτε αυτός είναι Ολυμπιακός, είτε Παναθηναϊκός, είτε οτιδήποτε άλλο. Δε νομίζω ότι είναι η συλλογική προτίμηση που θέτει τις βάσεις στη συζήτηση, αλλά ο φανατισμός ή η διαλλακτικότητα. Ειλικρινά λυπάμαι αν δεν έχετε γνωρίζει φίλαθλο του Ολυμπιακού που να είναι διαλλακτικός με αποτέλεσμα να τους θεωρείτε όλους κομπλεξικούς. Προσωπικά αυτό νιώθω να με προσβάλλει.

Το ξέρω πολύ καλά ότι ήμασταν "σούργελα" στην Ευρώπη, αλλά τη νίκη στη Γερμανία την ευχαριστηθήκαμε. Δηλαδή, μόλις κέρδισε ο Ολυμπιακός στη Βρέμη, οι φίλαθλοί του θα έπρεπε να αρχίσουν να κουβεντιάζουν στενοχωρημένοι πόσα ματς χαμένα είχε μέχρι χθες; Το θεωρείτε λογικό αυτό; Και θα χαρείς και θα πιεις μια μπύρα και θα πειράξεις και έναν Παναθηναϊκό μετά από τη νίκη, ο οποίος θα σου το ανταποδώσει στην πρώτη ευκαιρία. Αυτή είναι η χαρά του αθλητισμού. Όχι, με το παραμικρό αποτέλεσμα να αρχίζουμε "καφρίλες" και παράλογους φανατικούς οπαδισμούς.

Ενώ π.χ με ΑΕΚτζήδες μπορείς να συζητήσεις για να μην αναφέρω τις οπαδούς "μικρών" ομάδων (Πανιώνιος κτλ.) που τους γουστάρω κιόλας.

Αφού αναφέρεις αυτά τα παραδείγματα, να σου πω κι εγώ προσωπικές εμπειρίες. Έχω κάνει πολλές κουβέντες με "ΑΕΚτζήδες και σπάνια βγάλαμε άκρη. Μετά το ματς με τη Σεβίλλη (1-4) με πήρε χαρούμενος ένας να μου πει ότι ήταν ευτυχισμένος γιατί πήγε στο ΟΑΚΑ για να πανηγυρίσει για την ομάδα του ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Την επόμενη ημέρα μίλησα με τη σύντροφό του, που είναι επίσης φίλη μου, και μου είπε ότι όταν γύρισε σπίτι ήταν σκασμένος και δε μιλιόταν. Είναι λογικό αυτό; Ειδικά για τον Πανιώνιο που αναφέρεις, έχω κάνει αρκετές κουβέντες με Νεοσμυρνιώτες που ανήκουν στους "Πάνθηρες" και νομίζω ότι ίσως είναι οι πιο φανατισμένοι στην Ελλάδα, δεν μπορείς να βρεις κανένα σημείο συνενόησης.

Άρα, εγώ νομίζω ότι ο φανατισμός κάνει τη διαφορά. Ας μην ποτίζουμε με φανατισμό και αθλητικό ρατσισμό και το παραμικρό topic στο forum. Δηλαδή τόσα πολλά μας χωρίζουν ανάλογα με το χρώμα της ομάδας μας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Μετα τον ΡΟΜΠ(Α)ΙΝΙΟ(που επαιζε 1 εναντιον 10 και κανενας δεν το ανεφερε) ηρθε και το χαστουκι απο τον Αστερα,ο οποιος νικησε και τα κορακια!

Μα καλα παλι με σπρωξιμο θελουν πρωταθλημα;Τον ΠΑΟΚ τον εσφαξαν,με τον Εργοτελη εκανε οργια παλι το κορακι και τα παραδειγματα ειναι αμετρητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.