Jump to content

ΘΑ ΒΡΕ-ΞΕΙ(ΜΗ) ΓΚΟΛ ΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ


akos

Recommended Posts

Με την παραγωγικη επιθεση της Βερντερ και την αποκαρδιωτικη αμυνα του Ολυμπιακου,το θεαμα προβλεπεται ακαταλληλο για ανηλικους.

Τα παιδια να πεσουν για υπνο πριν τις 21:45!

Αντιο sir Takis!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Last Reply
Με την παραγωγικη επιθεση της Βερντερ και την αποκαρδιωτικη αμυνα του Ολυμπιακου,το θεαμα προβλεπεται ακαταλληλο για ανηλικους.

Τα παιδια να πεσουν για υπνο πριν τις 21:45!

Αντιο sir Takis!

Για θύμησε μας τα σεντερμπάκ του ΟΣΦΠ να γελάσουμε ...

Θα πάρει εκείνο το κλαμμένο ύφος ο Λεμονής και θα αρχίσει να μιλάει για το μπάτζετ !

Θα απολαύσουμε hardcore σκηνές ... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι δεν είναι σωστό να είμαστε τόσο αφοριστικοί. Τι σημαίνει το "αυτοί που ασχολούνται, ξέρουν";;; Φέτος ο Ολυμπιακός έχει κάθε άλλο παρά αποκαρδιωτική άμυνα. Μάλιστα, όσοι είδαν το ματς με τη Λάτσιο, νομίζω είδαν ένα από τα σπάνια ματς τα 10 χρόνια που ο Ολυμπιακός παίζει Champions' league στο οποίο η άμυνα ήταν πραγματική καλή, ενώ η επίθεση ήταν μάλλον "αποκαρδιωτική". Άλλωστε, συμπεράσματα για το Βέρντερ-Ολυμπιακός, δεν μπορεί να βγουν μόνο από το ματς Βέρντερ-Αρμίνια.

Για δείτε λίγο τα επίσημα σκορ των Γερμανών και μην προβαίνετε σε βιαστικά συμπεράσματα:

(προηγ.Παρασκευή:) Ντόρτμουντ-Βέρντερ=3-0, (προηγ.Τρίτη:) Ρεάλ-Βέρντερ=2-1, (προηγ.Σάββατο:) Βέρντερ-Στουτγάρδη=4-1, (Τρίτη:) Βόλφσμπουργκ-Βέρντερ=1-1, (Σάββατο:) Βέρντερ-Αρμίνια=8-1. Έτσι, βλέπουμε ότι η ομάδα που έριξε 8 προχθές, έχασε με κάτω τα χέρια από τη Ντόρτμουντ, και εκτός έδρας δεν καταφέρνει να κάνει κάτι αξιοπρόσεκτο, που σημαίνει ότι έχει εμφανείς αδυναμίες και φαίνεται αρκετά ασταθής. Αν σας θυμίζει κάτι, η ομάδα που έβγαλε "Χ" με τον Άρη, έριξε 6 στον ΟΦΗ και δέχτηκε μόλις 2-3 αξιοπρεπείς επιθέσεις από τους αντιπαλους της σε 2 ολόκληρα, δύσκολα παιχνίδια (με ΠΑΟ και Λάτσιο). Επιπλέον, οι Γερμανοί έχουν παίξει 5 παιχνίδια, με χρησιμοποίηση μόλις 13 παικτών, τις τελευταίες 15 ημέρες.

Τα συμπεράσματα, λοιπόν, βγαίνουν από συνολική θεώρηση, όχι από ένα ματς, και αυτά δείχνουν ότι μάλλον θα δούμε ντέρμπι. Ό,τι και να γίνει την Τρίτη, θα πρέπει να θυμούνται οι της Βέρντερ ότι το ματς με την Αρμίνια τελείωσε το Σάββατο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με την παραγωγικη επιθεση της Βερντερ και την αποκαρδιωτικη αμυνα του Ολυμπιακου,το θεαμα προβλεπεται ακαταλληλο για ανηλικους.

Τα παιδια να πεσουν για υπνο πριν τις 21:45!

Αντιο sir Takis!

Τα παιδιά πάντως εδώ στην Γερμανία έχουν πέσει για ύπνο από νωρίς και οι Γερμανοί... ακόμα δεν το πιστεύουν!!! :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::cool05:embandembounce8emclappingemclapemclappingemclaps

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχαχα :D

όντως έβρεξε γκολ :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

η Βέρντερ το φυσάει και δεν κρυώνει

Όσο για τα βαζελάκια, πώς είπαμε ότι λέγαν την ομάδα που παίζατε χθες? :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οντως εβρεξε γκολ!Τραγικη η Βερντερ(ιδιως ο τερματοφυλακας),οταν δεν κανεις το 3-0 στο ημιχρονο που ηταν ευκολο και υποτιμας τον αντιπαλο,καποια στιγμη θα τη πατησεις.

Η χειροτερη εμφανιση της τα τελευταια χρονια.Αντε γαυρακια σε 10 χρονια παλι νικη!Να το εχετε σαν επετειο!

Σεβασμος απο μενα μονο στον Κοβασεβιτς λογω ονοματος και προσφορας στη μεγαλη ευρωπαικη καριερα που εχει κανει,ανεξαρτητα τι θα κανει με το γαυρο.

Απο το site της uefa:

Joy at last for Olympiacos

Record over

The visitors' run of 31 matches without a success on their travels was one of the competition's most staggering statistics, and it looked set to continue when Hugo Almeida gave the hosts a first-half lead. Panagiotis Lemonis's men raised their game after the interval, however, and following Ieroklis Stoltidis's 73rd-minute leveller, Christos Patsatzoglou rifled in a deflected shot from 30 metres nine minutes later. Substitute Darko Kovačević then capped an evening to remember by turning in a loose ball from close range with four minutes left.

Σα πολλα θαυματα εγιναν σημερα...

Liverpool 0 - 1 Marseille

Celtic 2 - 1 Milan

Benfica 0 - 1 Shakhtar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

όλα γίνονται, εκτός από ένα: να δουν οι βάζελοι πρωτάθλημα (το champions league το βλέπουν στην τηλεόραση) :P :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

όλα γίνονται, εκτός από ένα: να δουν οι βάζελοι πρωτάθλημα (το champions league το βλέπουν στην τηλεόραση) :P :P

φιλε μου μπορεις να πανηγυριζεις και καλα κανεις αλλα προς θεου μη διαπραττεις υβρη...τη σχεση του παναθηναικου με τις ευρωπαικες διοργανωσεις θα πρεπει να κερδισετε πολλες φορες ακομα εκτος εδρας για να μπορεις να κανεις αναλογα αστειακια(και δεν ειμαι βαζελος)!

κατα τα αλλα , αν και δεν ηθελα με τπτ αυτη τη νικη , ενα μεγαλο μπραβο για την εμφανιση του ολυμπιακου στο β ημιχρονο.πραγματικα πολυ καλη εμφανιση , περα απο καθε προσδοκια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με την παραγωγικη επιθεση της Βερντερ και την αποκαρδιωτικη αμυνα του Ολυμπιακου,το θεαμα προβλεπεται ακαταλληλο για ανηλικους.

Τα παιδια να πεσουν για υπνο πριν τις 21:45!

Αντιο sir Takis!

Για θύμησε μας τα σεντερμπάκ του ΟΣΦΠ να γελάσουμε ...

Θα πάρει εκείνο το κλαμμένο ύφος ο Λεμονής και θα αρχίσει να μιλάει για το μπάτζετ !

Θα απολαύσουμε hardcore σκηνές ... :lol:

Δεν παρατάτε την ιατρική καλύτερα;;

Αν γίνετε μελλοντολόγοι θα χεστείτε στα φράγκα...

όντως ήταν ακατάλληλο για ανηλίκους

όντως απολαύσαμε hardcore σκηνές

πάντα τέτοια..

και περαστικά σας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Βρωμαγε" εκπληξεις η αποψινη βραδια και οποιοι το ψιλιαστηκαν τα παντελονιασανε στο στοιχημα!Το 5,8 του γαβρου δυσκολα να αγνοηθει,ακομη και απο ενα βαζελο emcolgate !!Και το διπλο της Σαχταρ "φωναζε" και της Σαλκε και ο ασος της Σελτικ!Κριμα που μας τα χαλασε η Βαλενθια :( ...Κατα τ'αλλα και με δεδομενο το τι γινεται συνηθως με το τερμα της πρωτης φασης των ομιλων,ειμαι περιεργος να δω με ποιον εκπληκτικο τροπο θα καταφερει παλι και φετος ο γαβρος να μεινει εκτος ΚΑΙ του ΟΥΕΦΑ :lol: !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω για σας παίδες αλλά εγώ όταν μπήκα στο contra, το έκανα 2-3 φορές refresh μην είχε μπλοκάρει η cache και το είχαν γράψει ανάποδα το 1-3.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν παρατάτε την ιατρική καλύτερα;;

Αν γίνετε μελλοντολόγοι θα χεστείτε στα φράγκα...

όντως ήταν ακατάλληλο για ανηλίκους

όντως απολαύσαμε hardcore σκηνές

πάντα τέτοια..

και περαστικά σας...

Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση kostask19 ?

Που βγαίνεις τώρα με ένα θριαμβευτικό ποστ ενώ τότε που τα έγραψα "άκρα του τάφου σιωπή" ...

Προφανώς το περίμενες το διπλό μέσα στην Βέρντερ ε ? Ή μήπως είναι μάγκας ο Τάκαρος τώρα και θα τον κρατήσετε όταν μόλις 3 μέρες πριν με τον Άρη άρχισαν τα όργανα ?

Αυτά τα γράφω για να υπενθυμίσω την σχιζοφρένεια του μέσου Έλληνα και ακόμα χειρότερα του μέσου γαύρου.

Η λογική δεν έχει θέση στην σκέψη του.

Μόνο το θυμικό και ότι πει ο "πρόεδρος" (τώρα προφανώς πάτε για τελικό Τσάμπιονς Λίγκ όπως ειχε πει ο ανεκδιήγητος 2 χρόνια πριν...)

Υ.Γ

Αν και Παναθηναϊκός χάρηκα με την γκολάρα του Πάτσα.

Έχει τραβήξει πολλά αυτό το παιδί και είναι πολύτιμη μονάδα στην Εθνική.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sportdayljg0.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτο θα πει : "ΕΥΡΩΛΗΓΟΥΡΗΔΕΣ" !!!

Το Ελλάς-Ευρώπη-Ολυμπιακός από που προκύπτει ρε παλικάρια ?

Από την πρώτη νίκη εκτός έδρας του γαύρου μετά από τόοοσα χρόνια ?

Μας φέρνει αυτομάτως συνειρμούς με το αντίστοιχο του ΠΑΟ (που όλοι ξέρουμε την ευρωπαϊκή ιστορία του).

Ήμαρτον πια αυτοί οι δημοσιογράφοι με τις υπερβολές τους.

Είναι αυτοί που θα καταστροφολογούν όταν ο γαύρος καταλάβει την τέταρτη θέση που οδηγεί στον ...Πειραιά !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πραγματικα παιδια αυτο το κακο με τους δημοσιογραφους δεν πιστεως οτι γινεται αλλου.αυτος ο τακης πρπεπει να εχει αποκτησει διαφορα συνδρομα.τη μια βρισκεται επι ξυλου κρεμαμενος και θεωρειται υπευθυνος για ολα τα δεινα της ομαδας απο την προετοιμασια μεχρι και την ισοπλαια με τον αρη και τωρα ξαφνικα ολοι τον εκθειαζουν.για μενα επρεπε αμεσως μετα την τεραστια νικη και προσωπικη δικη του και της ομαδας γενικοτερα να βγει οτι παραιτειται γιατι οι επικρατουσες συνθηκες στην ομαδα δεν μπορουν να του επιτρεψουν να δουλεψει απερισπαστος...

και κατι ακομα.κανεις γαυρος δε θα επρεπε να κατηγορει το λεμονη.επι των ημερων του ο ολυμπιακος σημειωνε την πιο ευρεια ισως νικη του στην ευρωπη με 6-2 επι της λεβερκουζεν , επι των ημερων του σημειωνει και την πρωτη εκτος εδρας νικη του στν κορυφαια διασυλλογικη διοργανωση.αγαλμα στον τακη τωρα και τα προπονητηρια του ρεντη να ονομαστουν τακης λεμονης.

τελος , παρολο που μετα απο καθε ευρωπαικη επιτυχια αλλης ελληνικης ομαδας οι φιλοι του ολυμπιακου εβγαιναν και βγαινουν και κανουν για ευρωπαικα καφενεια και απουσιες,δεν ειδα κανενα να σχολιασει τις βασικοτατες απουσιες της βερντερ , το γεγονος οτι οτι 3 απο τους παικτες που αγωνιστηκαν ερχονταν απο αγωνιστικη απραξια 8 και 10 εβδομαδων , ουτε καν το οτι ο τερματοφυλακας της βερνερ αντιμετωπισε τη μπαλα σα χελι.... παραμενει μια μεγαλη επιτυχια και συγχαρητηρια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πραγματικα παιδια αυτο το κακο με τους δημοσιογραφους δεν πιστεως οτι γινεται αλλου.

Χωρίς υπερβολή ΠΟΥΘΕΝΑ !

Έχει αναφερθεί πολλάκις ότι ολόκληρη Ιταλία (που όλοι ξέρουμε το αθλητικό της μέγεθος...) έχει δύο αθλητικές εφημερίδες και το Ελλάντα πόσες ?

Αλλά της πλάκας οπαδικές είναι οι περισσότερες που παίζουν με τον καημό του οπαδού της κάθε ομάδας (π.χ στα μΠΑΟΚια λένε τα γνωστά περί αθηναϊκού κατεστημένου κτλ.).

Κρίμα πάντως μια (θεωρούμενη) σοβαρή εφημερίδα όπως η Sportday να έχει τέτοιο τίτλο σήμερα για να προσελκύσει τους Ολυμπιακούς αναγνώστες.

Φτηνός εντυπωσιασμός λέγεται αλλιώς αυτό ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση kostask19 ?Που βγαίνεις τώρα με ένα θριαμβευτικό ποστ ενώ τότε που τα έγραψα "άκρα του τάφου σιωπή" ...Προφανώς το περίμενες το διπλό μέσα στην Βέρντερ ε ? Ή μήπως είναι μάγκας ο Τάκαρος τώρα και θα τον κρατήσετε όταν μόλις 3 μέρες πριν με τον Άρη άρχισαν τα όργανα ?
ΟΧΙ δεν περίμενα το διπλό..ΟΧΙ ο Λεμονής δεν μου αρέσειΝΑΙ είναι μάγκας γιατί επί ημερών του έκανε ο γαύρος τη μεγαλύτερη εντός έδρας νίκη στο τσουλου, έκανε την 1η εκτός έδρα νίκη επί μιας ομάδας που είχε χάσει μόνο από την Μπάρτσα στο γήπεδο της και φυσικά ήταν ο προπονητής του 1-4 που ακόμα τσούζει... Και κυρίως είναι ο πιο άρρωστος γαύρος από όλους τους παίχτες μαζί..Εγώ φίλε Κοπρίτη κράταγα μικρό καλάθι..ΕΣΥ δεν μπόρεσες να συγκρατηθείς και προέβλεψες hardcore σκηνές, εγώ φταίω;;Δεν έκανα κανένα θριαμβευτικό ποστ.. Απλά σχολίασα τα δικά σας..Ελπίζω να σου έγινε μάθημα, γιατί δε λέει να ζητάς τα ρέστα για κάτι που ΕΣΥ προκάλεσες...Εκτίθεσαι περισσότερο..
Κρίμα πάντως μια (θεωρούμενη) σοβαρή εφημερίδα όπως η Sportday να έχει τέτοιο τίτλο σήμερα για να προσελκύσει τους Ολυμπιακούς αναγνώστες.Φτηνός εντυπωσιασμός λέγεται αλλιώς αυτό ...
Προσπάθησε να μπαλώσει με άχαρο τρόπο την ίδια λαλακία που έκανες και συ..Χτες "προέβλεψε" και αυτή την ήττα του γαύρου και βγήκε με τίτλο "Αυτή η νύχτα μένει" με αποδέκτη το Λεμονή..'Εσπασαν κι αυτοί τα μούτρα τους και προσπάθησαν να συμμαζέψουν τα ασυμάζευτα..Και γω sportday αγοράζω, αλλά μετά την "πρόβλεψη" και το γλύψιμο στο καπάκι μετά το φτύσιμο, έχασα πάσα ιδέα..
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ φίλε Κοπρίτη κράταγα μικρό καλάθι..ΕΣΥ δεν μπόρεσες να συγκρατηθείς και προέβλεψες hardcore σκηνές, εγώ φταίω;;Δεν έκανα κανένα θριαμβευτικό ποστ.. Απλά σχολίασα τα δικά σας..Ελπίζω να σου έγινε μάθημα, γιατί δε λέει να ζητάς τα ρέστα για κάτι που ΕΣΥ προκάλεσες...Εκτίθεσαι περισσότερο..

Θα έλεγα ότι ήσουν περισσότερο προσεκτικός (και μαγκιά σου) αλλά ας έβγαινες να τα έλεγες από πριν.

Και κοίτα, πέρα από οπαδισμούς αυτήν την εικόνα είχαμε λαμβάνοντας υπόψιν την εικόνα των δύο ομάδων έως τώρα.

Δεν ήταν κάποιος οπαδισμός (να χάσει ο αντίπαλος) αλλά η κοινή λογική.

Αποδεικνύεται για πολλοστή φορά ότι στο ποδόσφαιρο δεν χωρούν προβλέψεις.

Και όχι, δεν λυπήθηκα κιόλας, μαζεύουμε βαθμούς σαν Ελλάδα πράγμα που θα έχετε ανάγκη και εσείς γιατί δεν λέει να παίζεις προκριματικά.

Δεν ξέρεις πότε ποιά ομάδα μπορεί να σου κάτσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.

Δεν ήταν κάποιος οπαδισμός (να χάσει ο αντίπαλος) αλλά η κοινή λογική.

Φίλε μου θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ ότι ήταν η κοινή λογική, αλλά την ώρα που το έγραφες γέλαγαν και τα μουστάκια σου και μόνο που σκεφτόσουν την πιθανή πεντάρα.. Ψέματα λέω;; Αυτό δεν είναι οπαδισμός;; Δε σε κατακρίνω (γιατί και γω τα ίδια σκατά είμαι), απλά το επισημαίνω.. Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας. Μεταξύ κατεργαρέων, ειλικρίνεια..

.

Και όχι, δεν λυπήθηκα κιόλας, μαζεύουμε βαθμούς σαν Ελλάδα πράγμα που θα έχετε ανάγκη και εσείς γιατί δεν λέει να παίζεις προκριματικά.

Στο νοσοκομείο έχω την "τύχη" να είναι στο ίδιο τμήμα με ένα συνάδελφο άρρωστο βάζελο.. Άρρωστο.. Όλες τις προηγούμενες μέρες μου τα'χε κάνει τσουρέκια: 5 θα φάτε, 6 θ'αρπάξετε, θα σε καταλάβω αν δεν έρθεις στη δουλειά την Πέμπτη, κλπ...

Το πρωί με το που έρχεται τον ρωτάω αν έχει να πει τίποτα..

Η απάντηση;;;

Χάρηκα Κωστα ειλικρινά, για τους βαθμούς.. (την ώρα που μου το έλεγε είχε χτυπήσει 30 πίεση, είχε κατεβασμένα τα μούτρα όλη μέρα λες και είχε χάσει ο παναθηναϊκός, μόλις έπεφτε σε συζήτηζη για το ματς μας υπενθύμιζε ότι εσείς φτάσατε στο Γοθέμπλεϊ και στο καπάκι την έκανε γιατί "είχε μια δουλειά να κάνει")

Ε όχι. Ούτε ο συνάδελφος χάρηκε, ούτε εσύ. Στα @@ σας οι βαθμοί..

Στο ξαναλέω:

ΜΕΤΑΞΥ ΚΑΤΕΡΓΑΡΕΩΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε μου θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ ότι ήταν η κοινή λογική, αλλά την ώρα που το έγραφες γέλαγαν και τα μουστάκια σου και μόνο που σκεφτόσουν την πιθανή πεντάρα.. Ψέματα λέω;; Αυτό δεν είναι οπαδισμός;; Δε σε κατακρίνω (γιατί και γω τα ίδια σκατά είμαι), απλά το επισημαίνω.. Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας. Μεταξύ κατεργαρέων, ειλικρίνεια..

Εντάξει όλοι έτσι είμαστε, και όχι μόνο στην Ελλάδα.

Το λέω για να μην αυτομαστιγωνόμαστε (και γι΄αυτό).

Όπως επίσης όταν πάει καλά στην Ευρώπη ο ΠΑΟ δεν περιμένω να χαίρονται οι γαύροι.

Θυμάμαι (επειδή είμαι και λίγο παλιός) ότι το '96 περίμεναν κάποιοι να αποκλειστούμε απ' τον Άγιαξ στα ημιτελικά για να φωνάζουν "Λιντμάνεν" κτλ αγνοώντας ότι φτάσαμε στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Πιθανώς να το θυμάσαι.

Στο νοσοκομείο έχω την "τύχη" να είναι στο ίδιο τμήμα με ένα συνάδελφο άρρωστο βάζελο.. Άρρωστο.. Όλες τις προηγούμενες μέρες μου τα'χε κάνει τσουρέκια: 5 θα φάτε, 6 θ'αρπάξετε, θα σε καταλάβω αν δεν έρθεις στη δουλειά την Πέμπτη, κλπ...

Το πρωί με το που έρχεται τον ρωτάω αν έχει να πει τίποτα..

Η απάντηση;;;

Χάρηκα Κωστα ειλικρινά, για τους βαθμούς.. (την ώρα που μου το έλεγε είχε χτυπήσει 30 πίεση, είχε κατεβασμένα τα μούτρα όλη μέρα λες και είχε χάσει ο παναθηναϊκός, μόλις έπεφτε σε συζήτηζη για το ματς μας υπενθύμιζε ότι εσείς φτάσατε στο Γοθέμπλεϊ και στο καπάκι την έκανε γιατί "είχε μια δουλειά να κάνει")

Ε όχι. Ούτε ο συνάδελφος χάρηκε, ούτε εσύ. Στα @@ σας οι βαθμοί..

Στο ξαναλέω:

ΜΕΤΑΞΥ ΚΑΤΕΡΓΑΡΕΩΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ..

Πάντως αν το καλοσκεφτείς αυτός είναι ένας απ' τους λόγους που ασχολούνται κάποιοι με την μπάλα.

Το να σκέφεσαι "και τι θα πω αύριο στην δουλειά στον τάδε συνάδελφο" έχει την "μαγεία" του και προσωπικά το απολαμβάνω ...

Υ.Γ Πάντως αυτοί που θα χάρηκαν και θα πήγαν "πετώντας" κυριολεκτικά στην δουλειά τους σήμερα θα ήταν οι Έλληνες της Γερμανίας ... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

"Υ.Γ Πάντως αυτοί που θα χάρηκαν και θα πήγαν "πετώντας" κυριολεκτικά στην δουλειά τους σήμερα θα ήταν οι Έλληνες της Γερμανίας ... ;) "

φιλε μου κι Ελληνας της Γερμανιας να ημουν και παλι δε θα χαιρομουν με τις επιτυχιες του γαυρου!!!!! :P

(πλακα κανω!!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

όλα γίνονται, εκτός από ένα: να δουν οι βάζελοι πρωτάθλημα (το champions league το βλέπουν στην τηλεόραση) :P :P

φιλε μου μπορεις να πανηγυριζεις και καλα κανεις αλλα προς θεου μη διαπραττεις υβρη...τη σχεση του παναθηναικου με τις ευρωπαικες διοργανωσεις θα πρεπει να κερδισετε πολλες φορες ακομα εκτος εδρας για να μπορεις να κανεις αναλογα αστειακια(και δεν ειμαι βαζελος)!

κατα τα αλλα , αν και δεν ηθελα με τπτ αυτη τη νικη , ενα μεγαλο μπραβο για την εμφανιση του ολυμπιακου στο β ημιχρονο.πραγματικα πολυ καλη εμφανιση , περα απο καθε προσδοκια.

Ναι, δε φτάνει 1 νίκη για να συγκριθείς με τις επιτυχίες του βάζελου στην Ευρώπη,αλλά πόσα χρόνια έχουμε να δούμε τέτοιες? Καλή η ιστορία αλλά μη μένουμε εκεί.Και κάποιες σποραδικές "επιτυχίες" που είχε μέχρι κάμποσα χρόνια πριν πέσει οριστικά στην ανυποληψία (έχει πλέον τους ίδιους βαθμούς με τον Ολυμπιακό στην Ευρώπη όταν κάποτε είχε τους διπλούς) ήταν λόγω κεκτημένης ταχύτητας.Ακόμη και αυτή τη νοοτροπία που ζήλευα πάντα στον Παναθηναϊκό που τον έκανε να παίζει δίνοντάς τα όλα ακόμη και όταν στην Ελλάδα παρέπαιε έχουμε να τη δούμε χρόνια.Πέρυσι είπα-όχι καροϊδευτικά- σε φίλο βάζελο ότι "πανηγυρίζετε παυ νικήσατε 1-0 εκτός μία εντελώς άγνωστη ομάδα (δεν θυμάμαι καν το όνομά της) όταν μέχρι πριν 10 χρόνια παίζατε και νικούσατε τον Αγιαξ".Δεν είναι ξεφτίλα αυτό δηλαδή?Για πόσο ακόμη θα παραμυθιάζονται οι βάζελοι με την ιστορία, όσο ένδοξη και αν είναι?

Όσο για το ότι δεν ήθελες αυτή τη νίκη είναι γνωστό ότι στην Ελλάδα υπάρχουν 2 ομάδες: οι Ολυμπιακοί και οι Αντιολυμπιακοί.Προφανώς ανήκεις στους δεύτερους.

Δεν πειράζει...Περαστικά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΡΤΕ ΡΕ ΝΑ ΄ΧΕΤΕ

ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΡΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ

ΑΚΟ ΠΑΡΕ ΣΟΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΝΕΨΗ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ....

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: ΦΩΤΟ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΒΑ;ΖΕΛΩΝ ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ ΒΡΑΔΥ...

post-521-1191663706_thumb.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΡΤΕ ΡΕ ΝΑ ΄ΧΕΤΕ

ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΡΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ

ΑΚΟ ΠΑΡΕ ΣΟΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΝΕΨΗ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ....

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: ΦΩΤΟ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΒΑ;ΖΕΛΩΝ ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ ΒΡΑΔΥ...

Μπράβο επίπεδο !

Και μετά απορούν που δεν μπορούμε να χαρούμε με τις επιτυχίες (δηλαδή ποιές επιτυχίες, μία νίκη και πολύ τους είναι) του ΟΣΦΠ στην Ευρώπη.

Για τους μη ασχολούμενους με το άθλημα κάνω copy-paste την επιστολή ενός φιλάθλου που εστάλη στον Α.Καρπετόπουλο και την δημοσίευσε στο www.sportfm.gr.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

O φίλος Σωτήρης Νικολάου μου στέλνει στο karpetshow@yahoo.gr την εξής ενδιαφέρουσα για τις Αρχές επιστολή:

«Σας στέλνω αυτό το mail με αφορμή ένα περιστατικό το οποίο έγινε μετά τη λήξη του αγώνα Βέρντερ Βρέμης - Ολυμπιακός. Ημουν στο σπίτι κάποιων φίλων σε γνωστή αθηναϊκή περιοχή (σ.σ.: στο mail υπάρχει η ονομασία της περιοχής, αλλά την αποκρύπτω για να μη γίνει διαφήμιση της βαρβαρότητας) και βλέπαμε τον αγώνα. Εγώ ΑΕΚτσής είμαι, αλλά χθες καθώς εξελισσόταν το ματς όλο και περισσότερο ήθελα να κερδίσει ο Ολυμπιακός, παρ' όλο που το είχα παίξει "άσο" το παιχνίδι στο στοίχημα. Με τη λήξη του αγώνα ένιωθα μια ικανοποίηση και χαρά σαν να είχε κερδίσει η δική μου ομάδα. Καθώς έφευγα με τη μηχανή για να πάω προς το σπίτι, περνούσα από κεντρική λεωφόρο της περιοχής, ένα γνωστότατο δρόμο επί του οποίου στεγάζονται τα κεντρικά γραφεία σύνδεσμου μεγάλης ομάδας (σ.σ.: και αυτά τα στοιχεία υπάρχουν). Καθώς προχωρούσα, σε ένα σημείο που υπάρχουν τέσσερις-πέντε καφετέριες είδα σταματημένα αυτοκίνητα και μεγάλο συνωστισμό. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι είχε γίνει, αλλά όταν είδα στον δρόμο πεσμένους δυο-τρεις ανθρώπους με ανοικτά κεφάλια και άτομα με τις γνωστές συνδεσμίτικες φατσούλες να κρατάνε στα χέρια λοστούς και να φοράνε μπλουζάκια με διακριτικά ομάδας, μου έγινε αμέσως φανερό τι είχε προηγηθεί. Εκείνη η στιγμή ήταν του απόλυτου ξενερώματος. Η οποιαδήποτε χαρά μου κράτησε το πολύ 10 λεπτά. Το τι είχε γίνει δεν έχει και μεγάλη σημασία. Το πιο πιθανό είναι κάποια αψιμαχία των θαμώνων στις καφετέριες να οδήγησε σε κάποια πιο εκτεταμένη εμπλοκή. Γιατί, όμως, κάποιοι μας αφαιρούν το δικαίωμα στη χαρά, λες και έχουμε παρανομήσει, και με τη μία θέλουν να μας επαναφέρουν στη μιζέρια που ζούμε τόσα χρόνια εδώ στην Ελλάδα; Τι άλλο πρέπει να γίνει για να έχουμε δραστική αντιμετώπιση της βίας που προκαλούν γνωστοί και επαγγελματίες οπαδοί; Ας μας αφήσουν να χαρούμε το "διπλό" του Ολυμπιακού (και οποιαδήποτε ελληνική επιτυχία) και ας περάσουν ακόμα 10 χρόνια μέχρι να έρθει το επόμενο.

Σας αναφέρω το περιστατικό για να είναι εις γνώσιν σας. Μια και δεν αποτελώ έγκυρη για σας πηγή, αν θέλετε το λαμβάνετε υπ' όψιν. Απλώς σας περιέγραψα τι είδα. Ούτε καν σταμάτησα, μια και έχουν χορτάσει τα μάτια μου παρόμοια περιστατικά».

Ουδέν το παράξενο θα μου πείτε.

Καφρίλα και Ολυμπιακοί πάνε μαζί.

Απλώς να μην το ξεχνάμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.