Jump to content

ΣΟΚ στο GreekMeds!


Evanescent_doctor

Recommended Posts

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω με την "δημοσκοπήση" γιατί γνώμη μου είναι ότι πρόκειται για μια περίτεχνη διαδικασία ανάδειξης κυκλωμάτων/παρεών είτε υπέρ είτε εναντίον κάποιου μοντ. Δεν καταλαβαίνω τη λογική τους και νομίζω δεν είναι αντιπροσωπευτικά. Καλό θα ήταν να μην παίρνουμε τα πράγματα πιό σοβαρά από όσο είναι. Τούτου λεχθέντος, ασφαλώς και συμφωνω ότι κακώς εξαναγκάστηκε να φύγει η μις-μίνιβερ, αν φυσικά είναι αλήθεια. Αλοίμονο αν μια λάθος απόφαση (αν ήταν λάθος που δεν ξερω) οδηγεί σε τέτοιες υπερβολές. Μην πυροβολείτε τον πιανίστα/διαιτητή/whatever. Just enjoy the game :)

ααα ρε koοοοkniιι

εισαι μια απο τις τεραστιες greekmeds αγαπες μου,σου το εχω πει αυτο?

βεβαια για να τα βρισκετε εσυ κι η ινβιτρο με το σλιπγουοκερ σημαινει οτι μαλλον μπορω να τα βρω κι εγω μαζι του κι αυτο με βαζει σε σκεψεις αχμ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω αν κουράστηκες, αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν κούρασες.

Εύχομαι να αλλάξεις γνώμη.

Μπορεί να μην έχουμε ίσως γράψει ούτε στο ίδιο topic καν, αλλά διαβάζοντας κάποια κείμενά σου σε συμπάθησα.Και σαν mod οι επεμβάσεις σου ήταν καίριες.

Οι μικρότητες και οι μικροπρέπειες κάποιων ας μπούνε στην άκρη, για το καλό του site...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα ρε σύ Mrs.Miniver. Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτείς, που λένε κ οι δικηγόροι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...το greekmeds δεν είναι μόνο ένα σημείο όπου κάποιοι άγνωστοι ανταλλάσσουν αδιάφορα πληροφορίες και μετά ο καθένας τραβάει το δρόμο του και δεν κοιτάει πίσω. δεν είναι μια άδεια πλατεία αλλά μια γειτονιά, τόσο μεγάλη που να χωράει πολύ διαφορετικούς ανθρώπους και να δίνει βοήθεια σε πολλούς, αλλά και τόσο μικρή που να πνίγει κάποιες στιγμές με τις παρεξηγήσεις και τους τσακωμούς που προκύπτουν. έτσι είναι σε κάθε γειτονιά, όπως και σε κάθε σπίτι στην τελική.

Καλώς την! :rolleyes: Για σένα λέγαμε όπως είδες! :)

:) Η προσέγγισή σου ως προς τη γειτονιά μου άρεσε πολύ...λέω να την υιοθετήσω emgoal

Έτσι, τουλάχιστον καπου-κάπου να σε "βλέπουμε"... emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά στενοχωρηθηκα που φευγει η Mrs Miniver απο mod. Ηταν η αγαπημενη μου mod στο site, παντα προθυμη να βοηθησει, χωρις να προσβαλει κανεναν. Ηταν απο τις παρουσιες που εκαναν κι εμενα να συμμετεχω πιο ενεργα στα τοπικ.. Με εχει βοηθησει πολλες φορες και ειναι εκει για να ακουσει καθε προβλημα σου..

Νομιζω οτι το greekmeds εχει ξεφυγει απο το σκοπο του. Αν ειναι δυνατον να καταφευγουμε σε τοσο προσωπικες αντιπαραθεσεις, ατομα που δεν γνωριζομαστε καν! Ειναι ενας ειικονικος χωρος που στοχο εχει να βοηθησει...και να μας διασκεδασει στον ελευθερο χρονο μας. Ειναι καλο να συνειδητοποιεις οτι υπαρχουν κι αλλα ατομα στην ιδια θεση με σενα,που μοιραζονται τις φοβιες και τους προβληματισμους σου. Αυτο ειναι το greekmeds και τιποτα παραπανω.

Φωτεινουλα μου, σου ειπα και παλι...Μην στενοχωριεσαι καθολου! Ξερω οτι εχουν μεσολαβησει πολλα που δεν ξερουμε... Σε ευχαριστουμε για οσα εκανες ως mod και ειλικρινα ευχομαι να λυθουν ολα και να επιστρεψεις. Εννοειται και ως μελος παντα θα ξεχωριζεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ...νομίζω ότι είμαι η πιο παλιά από τα μέλη που έγραψαν σε αυτό το θέμα. Νομίζω ότι το θέμα είναι λάθος. Και η Φωτεινή (χίλια συγνώμη Φωτεινή, σε εκτιμώ από την παρουσία σου εδώ) είναι επίσης λάθος.

Δεν ξέρω τί έγινε στα παρασκήνια αλλά εκ πείρας είμαι σίγουρη ότι ήταν μια βλακεία και μισή, και όταν θα το θυμάσαι μετά ένα δίμηνο θα αναρωτιέσαι για ποιό λόγο έδωσες τόση σημασία. Πάντα υπήρχε μια ιδέα ότι υπήρχε μια κλίκα στο Greekmeds (και στο παλιό site ΔΑΠ ιατρικής). Στην αρχή έλεγα ήταν ο Σόβερ με τον Κώστα, μετά ήμουν "όχι όχι είναι η Βασιλική με την Βάσω", μετά όχι όχι είναι ο Κώστας με τον Σαράντο, μετά όχι είναι και ο Σαράντος και ο Κώστας και ο Σόβερ ή όχι όχι είναι η Βασίλω η Γουίνι και ο Τρίβιαλ και μετά όχι όχι είναι ο η Λιλ, ο Βετ και η Ινβίτρο και ο Σλιπ και όλοι οι πιθανοί συνδυασμοί μεταξύ τους. Και ιστορίες για αγρίους. Τελικά κανείς δεν είναι κλίκα και κανείς δεν ασχολείται με τον άλλο πάνω από τα 5-10 λεπτά της ημέρας που μπαίνουμε σε αυτό το site.

Δεν κατάλαβα το σκηνικό με την φωτογραφία αλλά κι εγώ όταν την είδα μου κόπηκε η όρεξη. Δεν μου άρεσε και απλά δεν ξαναάνοιξα να την δω. Το να κάτσω να ασχοληθώ αν ο Βετ είναι πόρνος και αν πρέπει να τον βάλουμε τιμωρία είναι λίγο χούντα και ποτέ δεν ήμουν υπέρ της φίμωσης, όπως επίσης είναι και άσκοπο γιατί δεν είμαστε εδώ να επιμορφώσουμε τον καθένα.

Οπότε take it easy και μην τρελαίνεστε...(είδα κι εγώ το σοκ λέω ωραία κάτι σοβαρό θα έγινε αλλά same old same old, νιαουρίσματα :P)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά κανείς δεν είναι κλίκα και κανείς δεν ασχολείται με τον άλλο πάνω από τα 5-10 λεπτά της ημέρας που μπαίνουμε σε αυτό το site.

Bingo!

"At twenty we worry about what others think of us;

at forty we don't care about what others think of us;

at sixty we realize that they haven't been thinking of us at all."

Ann Landers (αυτη δημοσιογράφα δεν ήταν η θυμαμαι λάθος;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά κανείς δεν είναι κλίκα και κανείς δεν ασχολείται με τον άλλο πάνω από τα 5-10 λεπτά της ημέρας που μπαίνουμε σε αυτό το site.

Bingo!

"At twenty we worry about what others think of us;

at forty we don't care about what others think of us;

at sixty we realize that they haven't been thinking of us at all."

Ann Landers (αυτη δημοσιογράφα δεν ήταν η θυμαμαι λάθος;)

Σωστή η κυρία!!! :)

Ναι Σλιπ δημοσιογράφα ήταν (columnist που λένε και οι φίλοι μας οι άγγλοι)! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και μετά όχι όχι είναι ο η Λιλ, ο Βετ και η Ινβίτρο και ο Σλιπ και όλοι οι πιθανοί συνδυασμοί μεταξύ τους.

Α, μα σας παρακαλώ, σε λάθος συνδυασμούς με βάζετε, διότι εγώ έχω οργανώσει τη γνωστή κλίκα "κύκλος των χαμένων ορθογράφων ιατρών", της οποίας προεδρεύω βεβαίως βεβαίως και έχει επίτιμα μέλη τη Στέλλα, τη Νίκη και τον Αγκομαχώντας (ξέχασα κανέναν;)

Αιτήσεις και βιογραφικά για να σας εντάξουμε στην κλίκα μας υποβάλλονται καθ' εκάστην εις το πμ μας, εννοείται σε άψογη ορθογραφία και σύνταξη (θα γίνει εξονυχιστικός έλεγχος υπό τριμελούς επιτροπής). Εξεταζόμενα μαθήματα:

1) Ορθογραφία στ' δημοτικού, νέοι ορθογραφικοί κανόνες, λεξικό Τεγόπουλου-Φυτράκη

2) Γραμματική Μανόλη Τριανταφυλλίδη

3) Ετυμολογία με βάση το λεξικό Μπαμπινιώτη (για όσους δεν το ξέρουν, ο Μπαμπινιώτης δέχεται σοβαρή κριτική έσωθεν για το λεξικό του - ημείς συντασσόμεθα με τους Τεγόπουλο-Φυτράκη)

4) Ιστορία: το γλωσσικό ζήτημα: διαμάχη μαλλιαρής και καθαρεύουσας

5) Στοιχεία αρχαίας και Βυζαντινής γλωσσικής περιόδου - η γλωσσική μας συνέχεια ανά τους αιώνες

6) Σύχρονη νεοελληνική ποίηση (προαιρετικά). Μελέτη ποιημάτων του Αγγελος197 ως στοιχείο ανακριτικής μεθόδου και βασανιστηρίου μέχρις ομολογίας.

emeleos

ΥΓ: Ο Σλίπυ είναι διορισμένο (από μένα) ισόβιο μέλος - αναπληρωτής πρόεδρος, διότι εγώ τον στηρίζω κι ας τον καταψηφίζουν άλλοι 50. Τέλος, προσφέρουμε στον Sov θέση μοντεράτορα-κλειδοκράτορα. Πήγα να γράψω κι άλλα ονόματα, αλλά θα γίνει μπάχαλο πάλι, οπότε σταματάω εδώ.

emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μη σου πω οτι θα σας κανω super εντατικα ιδιαιτερα στη γλωσσα :P

( μονο να ξερετε οτι μπαμπινιωτη εγω δεν διδασκω για λογους δεοντολογιας-ΠΑΟΚ ρεεεεε :bloodomen: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή γράφω και μπαίνω αραιά δεν μπορώ να ξέρω τι έχει παιχτεί. Αλλά θα σχολιάσω την πιθανότητα να έχει φύγει μπντ από σφάλμα. Παίδες αυτά δε γίνονται σε κανένα σοβαρό φόρουμ κι ελπίζω όχι κι εδώ. Ως μοντ αλλού σας διαβεβαιώ ότι τα λάθη διαχείρησης είανι καθημερινότητα ακόμη και όταν υπάρχουν αντικειμενικότατοι κανόνες . Σφάλματα είμαστε ανθρώπους κάνουμε.

Και κάτι ακόμη. Ως μοντ κανείς καταλαβαίνει καλύτερα ότι στα φόρα υπάρχει μία αρχή, ο έχων το φόρουμ στην ιδιοκτησία του. Από εκεί ξεκινούν και σταματάνε όλα. Ως χρήστης το υποψιάζεται απλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, μα σας παρακαλώ, σε λάθος συνδυασμούς με βάζετε, διότι εγώ έχω οργανώσει τη γνωστή κλίκα "κύκλος των χαμένων ορθογράφων ιατρών", της οποίας προεδρεύω βεβαίως βεβαίως και έχει επίτιμα μέλη τη Στέλλα, τη Νίκη και τον Αγκομαχώντας (ξέχασα κανέναν;)

...λεξικό Τεγόπουλου-Φυτράκη

...Γραμματική Μανόλη Τριανταφυλλίδη

...ημείς συντασσόμεθα με τους Τεγόπουλο-Φυτράκη)

...Σύχρονη νεοελληνική ποίηση (προαιρετικά). Μελέτη ποιημάτων του Αγγελος197 ως στοιχείο ανακριτικής μεθόδου και βασανιστηρίου μέχρις ομολογίας.

emno Με ξέχασες αγαπητή ιν βίτρο...θα σκεφτώ πώς θα ανταποδώσω :bloodomen:

Όσο για την εξεταστέα ύλη, έχω να δηλώσω ότι φυσικά συντάσσομαι και εγώ με το λεξικό Τεγόπουλου-Φυτράκη, το οποίο μάλιστα έχω στο σπίτι σε 2 αντίτυπα, για να το βρίσκω πιο γρήγορα! :P Φυσικά μπορώ να δανείσω το ενα σε όποιον το θέλει για τις εξετάσεις! :rolleyes:

Εννοείται ότι εγώ δε χρειάζεται να δώσω, ως έχων υπογράψει την ιδρυτική διακήρυξη της κλίκας :splaaaats:

2 ακόμη παρατηρήσεις :

1) Ζητώ να μπει στην ύλη και το συντακτικό που είχαμε στο σχολείο, ένα πολύ ωραίο βιβλιαράκι που πρόσφατα συμβουλεύτηκα και ξαναθυμήθηκα...

2) Η ποίηση δεν είναι το καλύτερό μου...αλλά αν είναι να χρησιμοποιηθεί μ' αυτόν τον τρόπο, δέχομαι να κάνω ιδιαίτερα με το αζημίωτο... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με ξέχασες αγαπητή ιν βίτρο...θα σκεφτώ πώς θα ανταποδώσω

Όσο για την εξεταστέα ύλη, έχω να δηλώσω ότι φυσικά συντάσσομαι και εγώ με το λεξικό Τεγόπουλου-Φυτράκη, το οποίο μάλιστα έχω στο σπίτι σε 2 αντίτυπα, για να το βρίσκω πιο γρήγορα! Φυσικά μπορώ να δανείσω το ενα σε όποιον το θέλει για τις εξετάσεις!

Εννοείται ότι εγώ δε χρειάζεται να δώσω, ως έχων υπογράψει την ιδρυτική διακήρυξη της κλίκας

Μα εσύ καρδιά μου δεν είσαι απλό μέλος, είσαι....είσαι....χμ, εσύ είσαι ο ταμίας! Διότι είσαι ο πλέον αξιόπιστος και ουχί παραδόπιστος. Κι αφού συντάσσεσαι με τους Τεγόπουλο-Φυτράκη

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγνοώντας το τι έχει συμβει θα πω στην φωτεινή απλά να κάνει ότι της λέει η καρδιά της

και γω είπα πολλές φορές θα φύγω

ο καθένας μένει πρώτα για τον εαυτό του και μετά για να προσπαθήσει να βοηθήσει αν και όπου μπορεί

εγω πιστεύω πάντως θα γυρίσει με ίδιο login η διαφορετικό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με ξέχασες αγαπητή ιν βίτρο...θα σκεφτώ πώς θα ανταποδώσω

Όσο για την εξεταστέα ύλη, έχω να δηλώσω ότι φυσικά συντάσσομαι και εγώ με το λεξικό Τεγόπουλου-Φυτράκη, το οποίο μάλιστα έχω στο σπίτι σε 2 αντίτυπα, για να το βρίσκω πιο γρήγορα! Φυσικά μπορώ να δανείσω το ενα σε όποιον το θέλει για τις εξετάσεις!

Εννοείται ότι εγώ δε χρειάζεται να δώσω, ως έχων υπογράψει την ιδρυτική διακήρυξη της κλίκας

Μα εσύ καρδιά μου δεν είσαι απλό μέλος, είσαι....είσαι....χμ, εσύ είσαι ο ταμίας! Διότι είσαι ο πλέον αξιόπιστος και ουχί παραδόπιστος. Κι αφού συντάσσεσαι με τους Τεγόπουλο-Φυτράκη

emiloveyou

:lol::lol::lol: Πάντα μ' άρεσε η ιδέα να είμαι ταμίας σε οργάνωση! Θα βγάλω πολλά λεφτά! Γιατί αν περιμένω από τη δουλειά μου...

emthanx

Υ.Γ. Μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι δεν είμαι παραδόπιστος!! Άλλωστε...είμαι πιστός στην...παράδοση! emcolgateemcolgate

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.