Jump to content

ΣΟΚ στο GreekMeds!


Evanescent_doctor

Recommended Posts

Ε ναι λοιπόν....η Mrs. Miniver έφυγε κι αυτή...

Τα καταφέρατε να εγκαταλείψει το forum ένα από τα πιο ευσυνείδητα και εργατικά μέλη του!

Μία Κυρία που ασχολιόταν πραγματικά με την όσο το δυνατόν καλύτερη ταξινόμηση των πληροφοριών που μας διατίθενται σκόρπιες στο λαβύρινθο των topics. Εννοείται πως για πολλούς από εμάς τους απλούς χρήστες είναι η καλύτερη και ίσως η μοναδική πραγματική moderator....Σε χρόνο ρεκόρ ήταν έτοιμη να ανασύρει την πληροφορία, να δώσει λύσεις, να προτείνει αλλά και ν' αστειευτεί, να κατανοήσει.....

Κρίμα κύριοι admin......τα καταφέρατε να επικρατήσει "το άλλο Greekmeds", αυτό που βλέπει φαντάσματα παντού...να το χέεεερεστε!!!

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνώ.κι είναι κρίμα.

κι όπως είπα και σε προσωπικό μήνυμα στους αντμινιστρέιτορς πιστεύω πως χάσαμε έναν από τους καλύτερους μοντερέιτορς.ελπίζω προσωρινά.

Στο όνομα της δήθεν λογοκρισίας και των συμφερόντων,άρχισαν οι συκοφαντίες και βγήκαν τα μαχαίρια.

όχι στελλίτσα.είναι αλήθεια.η Φωτεινή παραιτήθηκε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα έφυγε η Mrs. Miniver?

Είναι πολύ κρίμα να δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις , για θέματα ανόητα.

Υποτίθεται πώς είμαστε μια παρέα και ανταλλάσουμε απόψεις και πληροφορίες γύρω από το αντικείμενο των σπουδών μας κατά βάση...

Πώς καταλήγουμε να σκοτωνόμαστε για ασήμαντα θέματα και να φτάνουμε να διώχνουμε με την συμπεριφορά μας άτομα πολύ αξιόλογα από το forum?

Όχι Φωτεινή γύρναααααααααααα!!!!!!!!!! emsadangelemcrybabyemcry

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μοds κάντε κάτι να γυρίσει η Mrs. Miniver !!!

Είναι από τα πιο αξιόλογα άτομα εδώ , είναι κρίμα να φύγει!!!!!!!!!!!!

DO SOMETHING!!!!!

emhelp emhelp emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε το είπε αυτό η Φωτεινή, πού, πώς, γιατί(καλά αυτό το φαντάζομαι);;;;;;;;ε; :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κρίμα να φύγει η Μίνιβερ!Δυστυχώς αποδεικνύτεια ότι οι πιο ευσυνείδητοι μοντς τελικά την πληρώνουν.Άλλωστε αυτοί έχουν και την ευσυνειδησία...Πιστευώ ότι πρέπει να αναθεωρήσει.Να έρθει πίσω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οταν καποιοι συμπεριφερονται τοσο ανωριμα καιρο τωρα, με αποκορυφωμα τα τελευταια...

Τι να πει κανεις...

Ελπιζω να αλλαξει γνωμη και να μεινει κοντα μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας κάνει όπως νιώθει καλύτερα... Πιστεύω πάντως ότι δεν άξιζε αυτό που έγινε για να φύγει.

Θα είναι κρίμα αν επιμείνει στην απόφασή της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όντως σοκ!

Οι καλοί τιμωρούνται σ' αυτόν τον κόσμο. Κι αν δε βρεθεί κάποιος να τους τιμωρήσει, αυτοτιμωρούνται.

Μrs Miniver, ό, τι κι αν αποφασίσεις (που θα θέλαμε να αποφασίσεις να επιστρέψεις ως moderator), είμαστε μαζί σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mrs Min έλα πίσω!! emsos

Τα polls σε βγάζουν το συμπαθέστερο moderator στο GM και αυτό είναι αρκετό να καταλάβεις την αξία που σου δίνει το forum!!

Από τα posts σου τόσο καιρό στο GM όλοι καταλαβαίνουμε οτι σε καμία περίπτωση δεν είσαι το άτομο που θα εκμεταλλευτεί την ''εξουσία'' του. Ο καλός mod είναι αντικειμενικός στον έλεγχο του forum, αλλά συμμετέχει στα topic κανονικά και χωρίς υφάκι, σαν απλό member. Γι αυτό άλλωστε είσαι και τόσο δημοφιλής. Δεν ξέρω τι γίνεται στο mods-cafe αλλά θα πρέπει να καταλάβουν κάποιοι οτι ο mod δεν εκδικείται προσωπικά κάποιον- λες και γνωριζόμαστε όλοι προσωπικά ρε παιδιά. Μπορεί εμένα η φωτο να μην προσέβαλε την αισθητική μου (αν και είχε πολύ σουσάμι :P ), αλλά σε πολλά μέλη σίγουρα θα φαινόταν ακραίο, ήταν προδιαγεγραμένο. Εδώ επεμβαίνει ο mod...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να πω κι εγώ τώρα. Προσυπογράφω την ανάλυση του lakare. Ωστόσο σίγουρα υπάρχει ένα παρασκήνιο που εμείς τα απλά μέλη δεν γνωρίζουμε ακριβώς και αυτό με απωθεί κι εμένα από το να γράφω σοβαρά στο gm και καταφεύγω στο γνωστό φιλολογικό χαβαλέ. Ισως να πρέπει να κάνουμε όλοι την αυτοκριτική μας αν θέλουμε να συνεχίσει σε ένα καλό δρόμο το σάιτ.

Κι εγώ θα ήθελα να γυρίσει η Φωτεινή πάντως. Προτίθεμαι μέχρι και να μην σχολιάζω την ορθογραφία στο εξής! (αλλά δεν φταίω αν δημιούργησα κύκλο χαμένων ορθογράφων ιατρών και τα σχολιάζουν άλλοι).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω με την "δημοσκοπήση" γιατί γνώμη μου είναι ότι πρόκειται για μια περίτεχνη διαδικασία ανάδειξης κυκλωμάτων/παρεών είτε υπέρ είτε εναντίον κάποιου μοντ. Δεν καταλαβαίνω τη λογική τους και νομίζω δεν είναι αντιπροσωπευτικά. Καλό θα ήταν να μην παίρνουμε τα πράγματα πιό σοβαρά από όσο είναι. Τούτου λεχθέντος, ασφαλώς και συμφωνω ότι κακώς εξαναγκάστηκε να φύγει η μις-μίνιβερ, αν φυσικά είναι αλήθεια. Αλοίμονο αν μια λάθος απόφαση (αν ήταν λάθος που δεν ξερω) οδηγεί σε τέτοιες υπερβολές. Μην πυροβολείτε τον πιανίστα/διαιτητή/whatever. Just enjoy the game :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να πω κι εγώ τώρα. Προσυπογράφω την ανάλυση του lakare. Ωστόσο σίγουρα υπάρχει ένα παρασκήνιο που εμείς τα απλά μέλη δεν γνωρίζουμε ακριβώς και αυτό με απωθεί κι εμένα από το να γράφω σοβαρά στο gm και καταφεύγω στο γνωστό φιλολογικό χαβαλέ. Ισως να πρέπει να κάνουμε όλοι την αυτοκριτική μας αν θέλουμε να συνεχίσει σε ένα καλό δρόμο το σάιτ.

συμφωνω απολυτα μαζι σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλέ....λίγο έλειψα και έγιναν όλα αυτά;; Δεν το πιστεύω!

Για μένα η Φωτεινή ήταν μία από τις αγαπημένες μου παρουσίες στο φορούμ....και όχι μόνο ως μοντ....κρίμα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηρεμία κ αυτοσυγκράτηση ρε παιδιά. Όποιος ποστάρει για να δημιουργεί εντάσεις, τον πληροφορώ πως υπάρχουν πιο δημιουργικοί τρόποι να περάσει την ώρα του.

Όντως η Φωτεινή κέρδισε την αγάπη όλων μας, μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα. Είναι κρίμα να φεύγει πικραμένη από δω μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όντως η Φωτεινή κέρδισε την αγάπη όλων μας, μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα. Είναι κρίμα να φεύγει πικραμένη από δω μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα everyone :)

όχι δε γράφω από το ''άλλο greekmeds'' αλλά από αυτό εδώ το γνωστό, ένα και αδιαίρετο emevlogies

το θέμα μάλλον πήρε διαστάσεις χωρίς λόγο, από την άλλη πιστεύω πως είναι καλό πού και πού να βγαίνουν κάποια πράγματα στη φόρα και να λέγονται κάποιες αλήθειες δημόσια, ας είναι και ενοχλητικές ή μάλλον ειδικά αν είναι ενοχλητικές.

θα αναφέρω τον βετ για να πω πως λυπάμαι μόνο που έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να γράψει ένα ακόμα αριστούργημα:'' Moderators greekmeds - κατεργάρες γυναίκες''. δίνοντας μόνο τη μία εκδοχή ''έκαψε'' ένα θέμα που πιστεύω ότι θα ''έλεγε'' πολλά για πολλούς. τώρα πάει ...

αυτό που έγινε πριν λίγες μέρες ήταν απλά μια αφορμή. οι αιτίες για τις οποίες αποφάσισα να φύγω, για λίγο ή για πολύ δεν έχω ακόμα αποφασίσει, είναι πολλές και διαφορετικές. όπως είπε και η βίτριο πριν λίγους μήνες, πιστεύω ότι κούρασα. ίσως να κουράστηκα και εγώ. ήθελα να δώσω ένα τέλος σε κάποιες καταστάσεις που και με δικό μου φταίξιμο τράβηξαν μήνες. ήθελα να ξεφύγω από κάποιες κακίες και μικρότητες που έκανα ότι δεν έβλεπα αλλά ήξερα ότι ήταν πάντα εκεί, κι ας μήν έδινα σημασία.

χαίρομαι γιατι μου δώθηκε η ευκαιρία να διαπιστώσω ότι το greekmeds δεν είναι μόνο ένα σημείο όπου κάποιοι άγνωστοι ανταλλάσσουν αδιάφορα πληροφορίες και μετά ο καθένας τραβάει το δρόμο του και δεν κοιτάει πίσω. δεν είναι μια άδεια πλατεία αλλά μια γειτονιά, τόσο μεγάλη που να χωράει πολύ διαφορετικούς ανθρώπους και να δίνει βοήθεια σε πολλούς, αλλά και τόσο μικρή που να πνίγει κάποιες στιγμές με τις παρεξηγήσεις και τους τσακωμούς που προκύπτουν. έτσι είναι σε κάθε γειτονιά, όπως και σε κάθε σπίτι στην τελική.

έχω κάθε λόγο να πιστεύω ότι όλα τα παιδιά της ομάδας που φροντίζει το gm έχουν καλές προθέσεις. θα ήθελα να είχα μιλήσει λίγο καλύτερα σε πολλούς. σίγουρα θα ήθελα να είχα μια δεύτερη ευκαιρία απ΄όλους. πιστεύω ότι είναι μια καλή ομάδα, με δυνατό της σημείο την πολυσυλλεκτικότητα ;) . στο χέρι τους είναι να βγάλουν ό,τι πιο θετικό μπορούν από αυτό.

σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και την εκτίμηση που μου δείξατε τόσο καιρό. είναι αμοιβαία και το ξέρετε. ιδιαίτερα εκείνοι που με ξαφνιάσατε με τα καλά σας λόγια :) είστε απίθανοι !!!

όσο για κείνους που δε φαίνεται να έχουν καλή γνώμη για μένα - κανένας δεν είναι τέλειος και το ξέρουμε. ίσως αν μερικοί από σας είχατε απαντήσει σε ένα από τα πμ μου να είχαμε βρει μια άκρη ... next time pls do!

σας φιλώ σταυρωτά και δίνω επίσημα άδεια στην ινβίτρο να ξαναρχίσει τα εντατικά, γιατί εδώ που τα λέμε, έχει κάνει σχολή :lol:

c u soon I hope.

φ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.