Jump to content

Debate


SleepWalker

Ψηφίστε  

49 members have voted

  1. 1. Καλύτερος πολιτικός αρχηγός

    • Καραμανλής
      20
    • Παπανδρέου
      4
    • Παπαρήγα
      5
    • Αλαβάνος
      7
    • Καρατζαφέρης
      11
    • Παπαθεμελής
      0
  2. 2. Καλύτερος δημοσιογράφος

    • Παπαχελάς
      14
    • Χατζηνικολάου
      21
    • Ευαγγελάτος
      8
    • Στάη
      2
    • Τρέμη
      1
    • Λιάτσος
      1
  3. 3. Χειρότερος πολιτικός αρχηγός

    • Καραμανλής
      8
    • Παπανδρέου
      19
    • Παπαρήγα
      6
    • Αλαβάνος
      4
    • Καρατζαφέρης
      4
    • Παπαθεμελής
      6
  4. 4. Χειρότερος δημοσιογράφος

    • Παπαχελάς
      3
    • Χατζηνικολάου
      2
    • Ευαγγελάτος
      8
    • Στάη
      5
    • Τρέμη
      4
    • Λιάτσος
      25


Recommended Posts

Η ψήφος ειναι θετική και αρνητική.

Εγω ψηφιζω καλυτερο πολιτικό αρχηγό τον Καρατζαφέρη και χειροτερους τους Αλαβάνο, Παπαθεμελή

Επίσης καλυτερο δημοσιογράφο τον ευαγγελάτο και χειροτερο το Λιάτσο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ααα, ψήφησα μόνο έναν από κάθε κατηγορία :splaaaats:

άξιζαν περισσότεροι :P

καλύτερος και χειρότερος πολιτικός: δεν το συζητώ, καρατζαφέρης - αλαβάνος!

καλύτερος και χειρότερος δημοσιογράφος: στάη - ο λιάτσος μετράει ή όποιος @@ τον πρότεινε?

πιο Bitch απ΄τη Τρέμη κόντεψε να βγει η Χούκλη απόψε emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χειρότερος ο λιάτσος!ακόμη κι από τους πολιτικούς...χάρη έκαναν στο σταρ που τους επέτρεψαν να συμμετέχουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα παρακαλέσω να μας δικαιολογειτε τις ψηφους σας.

δεν εχει καμια σχεση το ποιον θεωρειτε καλυτερο με το ποιον θα ψηφίσετε.

μη φοβάστε τη ρετσινιά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη τον Λιάτσο και την εκπροσώπηση του Star ποιος την σκέφτηκε??? <_<

Μόνο που δεν ρώτησε ποια η άποψη σας για την Paris Hilton και την φυλάκιση της...Συνέχεια εκτός θέματος ήταν και οι ερωτήσεις του έδειχναν, εκτός από υποκειμενικότητα, άγνοια καίριων πολιτικών θεμάτων. Μόνο ψαγμένες δεν ήταν οι ερωτήσεις του. Εμένα μου άρεσε ο Παπαχελάς γιατί ρώτησε πράγματα συγκεκριμένα και ούτε ήταν λαικιστής ούτε ρωτούσε γενικότητες. Δεν περίμενα βέβαια να πει κανείς κάτι για μας τους ταλαίπωρους τους γιατρούς αλλά ΟΚ.....

Από πολιτικούς νομίζω οτι μόνο ο Καραμανλής και ο Αλαβάνος απαντούσαν στην ερώτηση. Βέβαια η φράση με τους ταραξίες που είπε ο Καραμανλής, κάθε σκεπτόμενος άνθρωπος κατάλαβε οτι δεν αφορούσε τους φοιτητές. Αυτό ήταν κατινιά από τον Αλαβάνο. Ε τώρα για τον Γιωργάκη......εντάξει το παιδάκι οτι του είπε ο Λαλιώτης ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ να πει και ζήτημα είναι αν απάντησε σε ερώτηση.

Αα επίσης Χούκλη rules emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε φαντάζομαι να θέλεις να αναλύσουμε τις θέσεις τους baby? emblush

για μένα ήταν απλά μια εκτίμηση του τί μου πέρασαν, ποιος πέταξε τις λιγότερες βλακείες, ποιος ξέφυγε με περισσότερη τσαχπινιά απ΄τα δύσκολα.

θέσεις και λύσεις δεν περίμενα ν΄ακούσω και δεν άκουσα - αυτοκριτική ούτε, φυσικά - με πιθανή εξαίρεση τον ΛΑΟΣ χμμμμμμμ

οι δημοσιογράφοι γιατί φαγώθηκαν έτσι? τί πίνουν και δε μας δίνουν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Παπαθεμελης ειχε πλακα που διαβαζε το τελικο "λογιδριο" απο το χαρτι ενω ολοι οι αλλοι "καταφεραν" να τα πουν απ' εξω -τουλαχιστον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

από πολιτ.αρχηγούς καλύτερο θεώρησα τον καραμανλή στο ντιμπέιτ γιατί ήταν αρκετά άνετος σε σχέση με τους άλλους,όπως κι η παπαρήγα όμως.

χειρότερος ο καρατζαφέρης,τρομερά λαικιστής!

καλύτερος δημοσιογράφος παπαχελάς ήταν πολύ σοβαρός.

χειρότερος,ε δε θέλει και πολύ,ο λιάτσος.μαλακία ερωτήσεις,διακοπή των άλλων,παραβίαση των θεμάτων και των κανονισμών,σαχλό ύφος κουτσομπολίστικης εκπομπής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βάλτε youtube debate με τον Αβραμόπουλο!!! Μην ξεχνιόμαστε.... Εύχομαι να υπάρξει φοιτητής/γιατρός που 8α τον κάνει λίγο ρόμπα :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω, πω και εγώ το Λιάτσο ήθελα να ψηφίσω σαν χειρότερο και κατά λάθος πάτησα τον κακομοίρη τον Παπαχελά. Πως γίνεται να αλλάξει αυτό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Λιάτσος ποτέ δεν ήταν καλός...πόσο μάλλον τώρα που έχει να ασχοληθεί με πολιτικό ρεπορτάζ σοβαρά κάτι χρόνια! Απαράδεκτος λοιπόν όπως πάντα!

Όσο για πολιτικούς, νομίζω ότι ο Καρατζαφέρης βγήκε κερδισμένος. Ακούω στα κανάλια ότι κερδισμένος είναι κι ο Αλαβάνος, γιατί ήταν ιδιαίτερα οξύς, και αυτό ακριβώς θέλουν οι ψηφοφόροι του!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παντως εμενα οι ερωτησεις ολων πλην του Λιάτσου μου άρεσαν. Σαφείς, ουσιαστικές, σωστα διατυπωμένες καμια σχεση με του Λιάτσου, που τις διατυπωσε σαν να απευθυνόταν σε ανθρώπους του δημοτικού.

Μα σιγουρα εχει πτυχίο δημοσιογράφου αυτός ο άνθρωπος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα σιγουρα εχει πτυχίο δημοσιογράφου αυτός ο άνθρωπος;

πολλοί εκεί απόψε είχαν πτυχία του εξωτερικού, μήν είσαι τόσο αυστηρός μαζί τους ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι περισσότεροι πάντως άλλα τους ρωτάγαν και άλλα απαντούσαν. Χειρότερη, πιστεύω, ήταν η Παπαρήγα, που ήταν αλλού για αλλού και καλύτερος, μάλλον ο Καρατζαφέρης, ο οποίος έδινε τις πιο συγκεκριμένες απαντήσεις και είχε γενικά μια άνεση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα σιγουρα εχει πτυχίο δημοσιογράφου αυτός ο άνθρωπος;

Δεν νομίζω οτι οι δημοσιογράφοι-παρουσιαστές έχουν κάποιο αξιόλογο πτυχίο. Απλά ο Λιάτσος είναι ο πιο κρετίνος απ' όλους. Μόνο η Χούκλη και ο Ευαγγελάτος νομίζω έχουν τελειώσει νομική. Καλά όχι οτι το πτυχίο δείχνει πάντα την κουλτούρα του ανθρώπου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή είμαι ρεαλιστής επικεντρώθηκα στις απαντήσεις του Καραμανλή-Παπανδρέου γιατί εκπροσωπούν τα κόμματα εξουσίας. Ωραίος κ ο Καρατζαφέρης αν κ αργά θυμήθηκε τις αρχές του. Λοιπόν με τρομάζει η ιδέα πως μπορεί να εκλεγεί ο Παπανδρέου πρωθυπουργός. Δε λέω ότι ο Καραμανλής είναι συνολικά καλύτερος, αλλά δεν εκπέμπει αυτή τη χαζομάρα του γιωργάκη. Έλεος ρε γμτ. Δε μας αξίζουν τέτοιοι πολιτικοί, Ή μάλλον μας αξίζουν....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα γιατί δεν είχαν φωνάξει και τον Βεργή στο debate να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας; Στις προτεραιότητες του είναι να καθιερώσει τη χλαμύδα ως επίσημο ένδυμα!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Παπαθεμελης ειχε πλακα που διαβαζε το τελικο "λογιδριο" απο το χαρτι ενω ολοι οι αλλοι "καταφεραν" να τα πουν απ' εξω -τουλαχιστον!

Κι ο Παπανδρέου το 2004 από μέσα διάβαζε... για αυτό έχασε...

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι η Παπαρήγα και ο Καρατζαφέρης ήταν οι πιο πειστικοί...αν και διαφωνώ και με τις θέσεις αμφοτέρων.

Ο Καραμανλής δε μ' άρεσε... γενικώς το στυλ του "εγώ είμαι ο πρωθυπουργός και αρνούμαι να μιλήσω με τους υπολοίπους" δεν μ' αρέσει... Δε λέω κακή η πόλωση...αλλά πλέον οποιαδήποτε κριτική για τον κ. Καραμανλή αποτελεί πόλωση. Έτσι έχουμε την κυβέρνηση να αρνείται με τέτοιες δικαιολογίες τον πολιτικό διάλογο, και να εκβιάζει το λαό "ή αυτοδυναμία ή το χάος..." emeleos

Ο Παπανδρέου, ενώ στην αντιπολίτευση ήταν άριστος είχε κάποιο πρόβλημα στο να εκφράσει σαφώς την πολιτική του πρόταση...

Παρά ταύτα τον προτιμώ...

Όσο για δημοσιογράφους : Ο Λιάτσος εκτός τόπου και χρόνου...

Ο Ευαγγελάτος με εξέπληξε ευχάριστα, οπότε κέρδισε και την ψήφο μου!

* * *

Και μια παρατήρηση: Μ' αρέσει που σε "10 χρόνια θα το είχαμε ξεχάσει" το θέμα των Σκοπίων... αυτό έπρεπε να έχει συμβεί πριν 4 χρόνια...αλλά δεν συνέβη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και μια παρατήρηση: Μ' αρέσει που σε "10 χρόνια θα το είχαμε ξεχάσει" το θέμα των Σκοπίων... αυτό έπρεπε να έχει συμβεί πριν 4 χρόνια...αλλά δεν συνέβη

όταν ειπώθηκε η φράση αυτή ήμουν στο εξωτερικό, δε νομίζω όμως ότι το πνεύμα έχει βγει λάθος. ακόμα και απόψε στο ντιμπέιτ κανείς δε μπόρεσε να βγει με προτάσεις όπως εκείνης της εποχής, για εμπάργκο ή έστω για μαζικές διαδηλώσεις. το θέμα δεν ξεχάστηκε γιατί δεν λύθηκε. δε νομίζω όμως να θυμούνται πολλοί το ποιοι και πώς τους κατέβασαν στα πεζοδρόμια τότε ... και με ποια αποτελέσματα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου άρεσε ο Αλαβάνος, ενώ η Παπαρήγα τα ίδια Παντελάκη μου...

Λιάτσος έσκισε!!!! εντελώς απαράδεκτος...

οι δύο μεγάλοι πρέπει να είναι ικανοποιημένοι με το βασανιστικά μετριοπαθές κι αργό μοτίβο του debate

αυτό που με ικανοποίησε πάντως πιο πολύ ήταν η σαφής και υπεύθυνη απάντηση του Καραμανλή

για το Σκοπιανό. Λιγότερο η απάντηση Παπανδρέου για μη αύξηση των ορίων ηλικίας στη σύνταξη

(καθώς περιορίστηκε στο τι δε θα κάνει και δεν ανέφερε το τι διατίθεται να κάνει)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να σας βοηθήσω ορίστε μερικές πληροφορίες:

για το ΣΥ.ΠΡΙ.ΖΑ εδώ

Kostas Karamanlis here

Γιώργος Παπανδρέου εδώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλύτερος πολιτικός: Καραμανλής, Καρατζαφέρης, Αλαβάνος, Παπαρήγα, Παπαθεμελής, Παπανδρέου.

Καλύτερος παρουσιαστής: Όλοι καλοί εκτός φυσικά του Λιάτσου.

Αναλυτικά ο Καραμανλής μου άρεσε γιατί είχε άνεση και κυρίως επειδή απαντούσε στις ερωτήσεις των δημοσιογράφων.

Ο Παπανδρέου πήγε εκεί να ασκησει όλη την αντιπολίτευση που δεν άσκησε τρεισήμισι χρόνια τώρα. Δεν απάντησε σχεδόν σε καμία ερώτηση των δημοσιογράφων, αφιέρωνε τον περισσότερο χρόνο για να σχολιάσει το τι είπε ο Καραμανλής.

Όσο για τους δημοσιογράφους ο Λιαστός ήταν αίσχος. Το μόνο στο οποίο θα τα πήγαινε καλά θα ήταν άμα υπήρχε ενότητα lifestyle ή για να ρωτήσει τους Παπανδρέου-Καραμανλή σε ποιο κέντρο θα βγουν να τα πιουν μετά τις εκλογές αν γίνουν πρωθυπουργοί.

Μου άρεσαν οι παρεμβάσεις της Χούκλη αλλά και η αντίδραση της Στάη στον Λιάτσο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.