Jump to content

Τι μπορεί να δώσει ευλυγισία στα δάχτυλα, μεγαλύτερη δεξιοτεχνία;


Recommended Posts

Παιδιά γνωρίζεται ασχολίες, tips, γενικά οτιδήποτε που μπορεί να δώσει ευλυγισία στα δάχτυλα, μεγαλύτερη δεξιοτεχνία... κτλ.

Ενδιαφέρομαι για χειρουργική ειδικότητα και θα ήθελα να βελτιωθώ στον τομέα αυτό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χωρίς πλάκα κέντημα, τσιγκελάκι, πλέξιμο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

-Γιωργάκη!!! τι κάνεις τόση ώρα στο μπάνιο παιδί μου???

-ειδκεύομαι στη χειρουργική!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
-Γιωργάκη!!! τι κάνεις τόση ώρα στο μπάνιο παιδί μου???

-ειδκεύομαι στη χειρουργική!!!

:lol: :lol: :lol: Τα σπασες!!! θεός!!! υποκλίνομαι!!! emypoklinomai

emclapemclappingemthumbsupemthumbup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά γνωρίζεται ασχολίες, tips, γενικά οτιδήποτε που μπορεί να δώσει ευλυγισία στα δάχτυλα, μεγαλύτερη δεξιοτεχνία... κτλ.

Ενδιαφέρομαι για χειρουργική ειδικότητα και θα ήθελα να βελτιωθώ στον τομέα αυτό.

Το ιδιο ερωτημα με προβληματισε πολλάκις μέχρι να βρω τη λύση.

Το καλύτερο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να μάθεις να γράφεις και με τα 2 χέρια. Προπόνησε καλά το αριστερό σου χέρι στο να ζωγραφίζει καμπύλες. Οταν θα εχεις αφιερώσει ώρες θα εχεις δει βελτίωση. Θα φτασεις σε σημειο να γραφεις με το αριστερό ακριβώς όπως και με το δεξί.

Σχετικά με το pc δοκίμασε να κουνάς το Mouse με το αριστερό χέρι.

Όταν φτάσεις σε ενα ικανοποιητικό επίπεδο, θα σου πω το επόμενο step.

Καλή τύχη και υπομονή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακριβώς.Υπάρχει όμως και το Ιάι καθώς και το Ιάιντο.Για την περίπτωση που ο ασθενής σας ξυπνήσει κι αρχίσει να σας βαράει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

QUOTE(angelospower @ May 22 2007, 13:20 ) *

αυνανισμός :-)))))))))))

Γυναικείος...

Δηλαδή καλά λένε τους χειρουργούς μαλάκες;

emrespect

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το καλύτερο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να μάθεις να γράφεις και με τα 2 χέρια. Προπόνησε καλά το αριστερό σου χέρι στο να ζωγραφίζει καμπύλες. Οταν θα εχεις αφιερώσει ώρες θα εχεις δει βελτίωση. Θα φτασεις σε σημειο να γραφεις με το αριστερό ακριβώς όπως και με το δεξί.

Α, αυτό εγώ το έκανα από παιδί για πλάκα. Γράφω αρκετά καλά, σχεδόν κανονικά, και με το αριστερό. Και σε όλα τα τεστ που έχω κάνει (ψυχολογικά τεστ εννοώ) φαίνεται πως χρησιμοποιώ εξίσου και τα δυο ημισφαίρια του εγκεφάλου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατά τη γνώμη μου για να γίνει κάποιος χειρουργός πρέπει όπως λέμε «να το’χει» στο DNA του.

Η ευλυγισία δεν είναι κάτι που το αποκτά κάποιος στα 30 του.

Είτε το εξασκείς το άθλημα από μικρός ,είτε όχι.

Γι’αυτό στο εξωτερικό όταν ξεκινάς χειρουργική ειδικότητα σου λέει ο consultant σου ,ναι μπορείς να γίνει χειρουργός ή θα είναι πολύ δύσκολο για να σένα να γίνεις χειρουργός.

Βέβαια , τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατά τη γνώμη μου για να γίνει κάποιος χειρουργός πρέπει όπως λέμε «να το’χει» στο DNA του.

Η ευλυγισία δεν είναι κάτι που το αποκτά κάποιος στα 30 του.

Είτε το εξασκείς το άθλημα από μικρός ,είτε όχι.

Γι’αυτό στο εξωτερικό όταν ξεκινάς χειρουργική ειδικότητα σου λέει ο consultant σου ,ναι μπορείς να γίνει χειρουργός ή θα είναι πολύ δύσκολο για να σένα να γίνεις χειρουργός.

Βέβαια , τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.

ε όχι δα.εδώ στη σχολή καλών τεχνών και διδάσκουν ότι μόνο ένα μικρό ποσοστό στη ζωγραφική είναι ταλέντο!το 90% είναι δουλειά κι εξάσκηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτά τα περι δνα μου φαίνονται μεσαιωνικά :antegeia:

όλα μαθαίνονται. ο-λα.

τί εννοείτε ευλυγισία?ευκινησία,ταχύτητα?σταθεροτητα??

δεν το καταλαβαίνω το ευλυγισία:)

πάντως το πιάνο είναι καλή λύση! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπα κι εγώ που έχω πάρει πτυχίο πιάνου(παίζω 20 χρόνια) δεν κάνω για χειρουργείο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωχ, Νίκη, μη μου λες τέτοια. Δηλαδή εγώ που έχω βγάλει μόνο τη ''ροζ μέθοδο'' στο πιάνο, ούτε να το σκέφτομαι το χειρουργείο! :)

Και για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί, η ''ροζ μέθοδος'' ήταν ένα βιβλίο για πιάνο με ροζ εξώφυλλο, δημοφιλές στη διδασκαλία του πιάνου κάπου στα '80s. Νομίζω πως έχει αποσυρθεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.