Jump to content

Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων


DrIoannis

Recommended Posts

Λοιπόν κάποιες παρατηρήσεις και από εμένα ως ηθικό αυτουργό της συζήτησης για τις ΕΠΣ:

1.Τι σημαίνει γιατρός της σφαλιάρας ρε παιδιά???Ένα καλό χαρτζιλίκι,αγώνας στο τσαμπέ(για όσους γουστάρουν το τόπι),ωραία ατμόσφαιρα(σπάνια τα περιστατικά όπως αυτό που αναφέρθηκε για ξύλο στο γιατρό-εντάξει έχει τύχει και σε μένα 1 φορά, δεν συμβαίνει πάντα,άσε που πάντα σε προφυλάσσουν οι περισσότεροι ως γιατρό...),γνωριμία με πάρα πολύ κόσμο που σε αντιμετωπίζει με χαμόγελο(όχι με καχυποψία όπως τους διαιτητές),''τυχερά''(ήταν πολλά τα χωριά στα οποία μετά το τέλος του αγώνα οι ντόπιοι κερνούσαν καφέ ή τσίπουρο+μπυρίτσα),''πιο τυχερά"(ε μη μου πει κανείς ότι δεν έτυχε ποτέ να πιάσει συζήτηση με κάποιο γκομ...κι στις κερκίδες-αν και η αλήθεια είναι πως έρχονται σπάνια στο γήπεδο) και τέλος σεβασμός από τους παίχτες που σε αντιμετωπίζουν σαν επιστήμονα,δεν νομίζω να έχουν κάποια σχέση με σφαλιάρα και τα συναφή που αναφέρθηκαν...-Τα αρνητικά τα έχω αναφέρει ήδη οπότε κρίνω περιττό να τα αναφέρω πάλι-.

2.Ωραία η ιδέα του spindoctor για ξεχωριστό topic.Αν κάποιος από τους mod παρακολουθεί please help(για την μεταφορά των post-αν ήξερα θα το έκανα μόνος μου αλλά δυστυχώς...).

3.Όντως ρε babaginda πολύ ΔΙΚΑΤΣΑΣ παίζει ρε παιδί μου...Στη Λάρισα η αναλογία με τους εγχώριους γιατρούς είναι για γέλια...

4.Θερμή παράκληση και πάλι.Είναι εύκολο όσοι ασχολείστε να αποστείλετε σε pm ή σε post(καταλαβαίνετε πως είναι δύσκολο να ζητήσω χαρτί από τις ΕΠΣ σας-θα την ψιλιαστούν)ακριβή στοιχεία πληρωμής(ποσό,τρόπο).Θέλω όσο τπτ άλλο να τους τρέξω εδώ στη Λάρισα...Καλά ακούγοντας και τα τρελά ποσά που αναφέρατε έχω πάθει σοκ. :bloodomen: :bloodomen:

5. 50 ευρώ για μιάμιση ώρα είναι της πλάκας είπατε???Κατάλαβα που να σφίξουν και οι ζέστες :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties: Στις εφημερίες παίρνεις 70+ αλλά δεν νομίζω να είναι ίδια η ώρα απασχόλησης και οι ευθύνες...

6.Τέλος μια παρατήρηση:Γιατί παλιότερα εκεί που βάζαμε την τζίφρα ανέγραφε παροχέας Α'Βοηθειών και τώρα αναγράφει ιατρός αγώνα?Μήπως έχει να κάνει με την υπευθυνότητα?Και αν ναι τα ΛΑΜΟΓΙΑ της Λάρισας την κοστολογούν 23ευρώ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Μην ψαρώνεις με τον andreas, πλάκα κάνει, ουδέποτε έχει απειληθεί γιατρός για ξύλο στο γήπεδο.

3. Μπορεί να τους βρίζουμε τους δικατσάδες, αλλά όπως και να το κάνουμε κάποιος που έχει επιζήσει μόνος του σε ξένο κράτος min για 7 χρόνια, εκτός του ότι δεν τον παίρνει να αφαιμάξει περισσότερο οικονομικά την οικογένεια του, έχει μάθει να εκτιμάει αλλιώς το χρήμα και να κοστολογεί την εργασία του. Γενικά όσοι δικατσάδες έχω γνωρίσει, έχουν πολύ περισσότερο "εμπορικό" μυαλό από τους ημεδαπούς. Άσε που πολλοί έχουν αναγκαστεί να δουλέψουν κιόλας για να ζήσουν. Εμείς των ελληνικών πανεπιστημίων είμαστε λιγάκι πιο πολύ της φιλοσοφικής και της επιστήμης, ας πούμε.

4. Δεν υπάρχει νόημα να τρέξεις κανέναν. Κάθε ένωση στην αρχή της χρονιάς βγάζει οικονομική εγκύκλιο με την οποία κοστολογεί γιατρούς, διαιτητές, φύλακες, κλπ. Μην ξεχνάς ότι και η όλη ιστορία είναι και για μας ψιλοπαράνομη, από την άποψη ότι πρόκειται για μαύρα χρήματα, αφορολόγητα και αδήλωτα. Αν έρθεις σε άνοιχτη διένεξη μαζί τους, το πολύ πολύ να μη σε ξαναδιορίσουν.

5. Εδώ μέσα έχουμε μπλέξει με κολοσσιαίους επιστήμονες. Λυπάμαι, εγώ δεν έχω μπαμπά να με χαρτζιλικώνει και θέλω τους καφέδες μου να τους πληρώνω με δικά μου λεφτά. Ούτε να κάθομαι και να δικαιολογώ την αεργία μου με το πρόσχημα των αναμονών.

6. Οι νόμοι λένε πως γενικά στους αθλητικούς χώρους πρέπει να υπάρχει άτομο που να παρέχει πρώτες βοήθειες, ας μην είναι και γιατρός. Όταν όμως μια ένωση ή ένας οργανισμός, εγκεκριμένος από το κράτος, ορίζει στο καταστατικό του ή στην προκήρυξη του ότι οι αγώνες του γίνονται παρουσία ιατρού, τότε αυτός που υπογράφει στο φύλλο αγώνος οφείλει να είναι ιατρός. Ούτε φοιτητής, ούτε νοσηλευτής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βασικά και να τον κανεις δε χάνεις και τίποτα,

παίρνεις κάποια λεφτάκια

και βλέπεις και το ματσάκι

σε μια ομάδα που πήγαινα φέτος τοπικό 40 ευρώ ο αγώνας

πρόσφατα πήγα και σε άλλη ομάδα για ένα αγώνα

και ζήτησα 40 , μου δώσανε 50 και μόλις είχανε πέσει κατηγορία.

τώρα σκέφτομαι για κατασκήνωση!!!

Φανταζομαι μιλας για επαρχια.Αυτα δεν γινονται Αθηνα δυστυχως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2.Ωραία η ιδέα του spindoctor για ξεχωριστό topic.Αν κάποιος από τους mod παρακολουθεί please help(για την μεταφορά των post-αν ήξερα θα το έκανα μόνος μου αλλά δυστυχώς...).

Ευχαριστημένη η ... αντροπαρέα? Επιτρέπεται να παρακολουθούμε και εμείς ή δε μας θέλετε? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2.Ωραία η ιδέα του spindoctor για ξεχωριστό topic.Αν κάποιος από τους mod παρακολουθεί please help(για την μεταφορά των post-αν ήξερα θα το έκανα μόνος μου αλλά δυστυχώς...).

Ευχαριστημένη η ... αντροπαρέα? Επιτρέπεται να παρακολουθούμε και εμείς ή δε μας θέλετε? :P

Όλοι είναι ευπρόσδεκοι Clem.Ειδικά μια γλυκύτατη mod όπως εσύ emblush

Α,και κάτι ακόμη.Ρε μπας και παίζει κανένας συγγενής στο forum υπαλλήλου της ΕΠΣ Λάρισας?Το λέω γιατί ως εκ θαύματος σήμερα μου τηλ. και μου έδωσαν 4 παιχνίδια ενώ δεν είχα σκοπό να τους τηλ λόγω μιας υποχρέωσης(μιλάμε αυτό δεν έχει γίνει ούτε μία φορά από τότε που εγγράφηκα στην ΕΠΣ,πάντα εγώ έπρεπε να τηλ.).Babaginda φίλε και εγώ αυτό παρατηρώ ότι κάποιοι το παίζουν πολλοί άνετοι με το χρήμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά μην κάνω το μαλακογιατρό σε αγώνες...δεν πάω ΕΠΟΠ καλύτερα;;; :withstupid:

σε πολυ χαμηλη εκτιμηση τους εχεις τους εποπ φιλε μου.

ξερω εποπ ειδικων δυναμεων οϊκα που με συντηρησεις στη διαρκεια της χρονιας κτλ παιρνει κατα μεσο ορο 1700 γιουρος το μηνα.

ο βασικος του απλου αξιωματικου ειναι κανα κατοσταρικο-δυο παραπανω απο του απλου εποπ βλεπε εποπ γυρω στα 1000 ευρω κι ενω ο αξιωματικος περασε πανελληνιες τελειωσε σχολη 4 ετων κι εχει ολη την ευ8υνη στο κεφαλι του και δουλευει σαφως παραπανω ωρες ,η κα8ημερινοτητα του εποπ με εξαιρεση οταν ειναι σε ασκησεις ειναι ψιλοξυσιμο.νταξει ο αξιωματικος εχει κυρος τελικα ομως πρακτικα...ποιος ειναι ο μαλακας της υπο8εσης?ο αξιωματικος η ο εποπ?

ολα ειναι σχετικα το λοιπον..

emkafes:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγνωμη αλλα δεν ειναι θεμα κομπλεξισμου.. απλα δεν καθισα να διαβαζω τοσα χρονια για να τρεχω να βαζω ψυκτικα σε διαστρεματα και να κανω τον τραυματιοφορεα.. το βλεπω σαν χαμενο χρονο, δεν υπαρχει κατι καινουργιο να μαθεις... αν μου αρεσε ή αν δεν ηθελα να επιβαρυνω οικονομικα τους γονεις μου μεχρι τα 30, θα γινομουν εκαβιτης, αλλιως υπαρχουν και αλλες εναλλακτικες: εργατης στα λιμανια, οικοδομος, διαιτητης κτλ.. δεν υπαρχει ντροπη σε οτι και αν κανεις αλλα ουτε θεωρειται προσον στο βιογραφικο καποιου.. μαλλον το αντιθετο emconfused

ξερω εποπ ειδικων δυναμεων οϊκα που με συντηρησεις στη διαρκεια της χρονιας κτλ παιρνει κατα μεσο ορο 1700 γιουρος το μηνα.

ο βασικος του απλου αξιωματικου ειναι κανα κατοσταρικο-δυο παραπανω απο του απλου εποπ βλεπε εποπ γυρω στα 1000 ευρω κι ενω ο αξιωματικος περασε πανελληνιες τελειωσε σχολη 4 ετων κι εχει ολη την ευ8υνη στο κεφαλι του και δουλευει σαφως παραπανω ωρες ,η κα8ημερινοτητα του εποπ με εξαιρεση οταν ειναι σε ασκησεις ειναι ψιλοξυσιμο.νταξει ο αξιωματικος εχει κυρος τελικα ομως πρακτικα...ποιος ειναι ο μαλακας της υπο8εσης?ο αξιωματικος η ο εποπ?

ολα ειναι σχετικα το λοιπον..

emkafes:antegeia:

συγνωμη σοβαρολογεις? 1700 ευρω? πολυ το αμφιβαλω αλλα τελοσπαντων.. ξερεις τι τραβανε οι εποπ φιλε μου? εποπ=στρατευσιμος για μια ζωη, δηλαδη τρελα σκοπετα, αγγαρειομαχος, μεταθεσεις στα συνορα για.. παντα! προσωπικη ζωη μηδεν. δεν ειναι τυχαιο που στους πρωτους 2-3 μηνες οι μισοι θελουν να παρετηθουν και οι αλλο μισοι να αυτοκτονησουν..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγνωμη αλλα δεν ειναι θεμα κομπλεξισμου.. απλα δεν καθισα να διαβαζω τοσα χρονια για να τρεχω να βαζω ψυκτικα σε διαστρεματα και να κανω τον τραυματιοφορεα.. το βλεπω σαν χαμενο χρονο, δεν υπαρχει κατι καινουργιο να μαθεις... αν μου αρεσε ή αν δεν ηθελα να επιβαρυνω οικονομικα τους γονεις μου μεχρι τα 30, θα γινομουν εκαβιτης, αλλιως υπαρχουν και αλλες εναλλακτικες: εργατης στα λιμανια, οικοδομος, διαιτητης κτλ.. δεν υπαρχει ντροπη σε οτι και αν κανεις αλλα ουτε θεωρειται προσον στο βιογραφικο καποιου.. μαλλον το αντιθετο emconfused

ξερω εποπ ειδικων δυναμεων οϊκα που με συντηρησεις στη διαρκεια της χρονιας κτλ παιρνει κατα μεσο ορο 1700 γιουρος το μηνα.

ο βασικος του απλου αξιωματικου ειναι κανα κατοσταρικο-δυο παραπανω απο του απλου εποπ βλεπε εποπ γυρω στα 1000 ευρω κι ενω ο αξιωματικος περασε πανελληνιες τελειωσε σχολη 4 ετων κι εχει ολη την ευ8υνη στο κεφαλι του και δουλευει σαφως παραπανω ωρες ,η κα8ημερινοτητα του εποπ με εξαιρεση οταν ειναι σε ασκησεις ειναι ψιλοξυσιμο.νταξει ο αξιωματικος εχει κυρος τελικα ομως πρακτικα...ποιος ειναι ο μαλακας της υπο8εσης?ο αξιωματικος η ο εποπ?

ολα ειναι σχετικα το λοιπον..

emkafes:antegeia:

συγνωμη σοβαρολογεις? 1700 ευρω? πολυ το αμφιβαλω αλλα τελοσπαντων.. ξερεις τι τραβανε οι εποπ φιλε μου? εποπ=στρατευσιμος για μια ζωη, δηλαδη τρελα σκοπετα, αγγαρειομαχος, μεταθεσεις στα συνορα για.. παντα! προσωπικη ζωη μηδεν. δεν ειναι τυχαιο που στους πρωτους 2-3 μηνες οι μισοι θελουν να παρετηθουν και οι αλλο μισοι να αυτοκτονησουν..

εισαι εκτος.δεν ξερω τι συνεβαινε πριν εικοσι δεκα χρονια στα ελληνικα στρατα σημερα παντως δεν ειναι ετσι τα πραματα,πιστεψε με.και ιδιως σε ο,τι αφορα τον συγκεκριμενο γνωστο μου δεν ειναι κα8ολου μα καθολου ετσι.ισως ειναι επειδη ειναι ειδικες δυναμεις?ισως ειναι επειδη τελειωσε ΟΥΚ πραμα που σημαινει σεβασμος απ ολους στο στρατοχωρο...καθ οτι τελειωσες ΟΥΚ σημαινει τεχεις @@?δεν ξερω.

και το στα γυρω 1700 στο υπογραφω.δεν ειναι μηνιαιαος μισ8ος με την εννοια καθε μηνα πληρωνεται 1700 στο χερι αλλα αν στον βασικο προσ8εσεις συντηρησεις απο αλεξιπτωτα και βατραχους που ναι extra φραγκα και το διαρεσεις με το 12 βγαινει 1700 το μηνα.τελοσπαντων ξεφυγαμε απο το θεμα του topic.

απλως εκνευριζομαι να ακουω απο γιατρους και λοιπους με πτυχιο στο χερι να μιλανε υποτιμητικα για εποπ για ηλεκτρολογους υδραυλικους κλειδαραδες και παει λεγοντας...

ενα πτυχιο δεν κανει απαραιτητα τον αν8ρωπο ανωτερης ποιοτητας και καλυτερης καστας και δυστυχως για μας...στο ελαντα του σημερα δεν αντιστοιχει ουτε σε υπσηλες αποδοχες απαραιτητα.οι υδραυλικοι δεν ξερουν τι βγαζουν σημερα κι εμεις τα ΝΤΟΚΤΟΡΙΑ.........παιρνουμε τα @@ μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγνωμη αλλα δεν ειναι θεμα κομπλεξισμου.. απλα δεν καθισα να διαβαζω τοσα χρονια για να τρεχω να βαζω ψυκτικα σε διαστρεματα και να κανω τον τραυματιοφορεα.. το βλεπω σαν χαμενο χρονο

Kαμιά δουλειά δεν είναι ντροπή φίλε μου και τίποτα από όλα όσα κάνουμε δεν είναι χαμένος χρόνος.Και μόνο ότι μέσα από τη συγκεκριμένη διαδικασία αναγκάστηκα πολλές φορές-όχι από ευθύνη τόσο πολύ αλλά κυρίως από περιέργια-να ανατρέξω στα βιβλία της ορθοπαιδικής και των πρώτων βοηθειών και να θυμηθώ κάποιες γνώσεις που είχα στο χρονοντούλαπο του μυαλού μου,με κάνει να πιστεύω πως κάτι κέρδισα παραπάνω πέρα από τα χρήματα...Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου όμως,επιλογή του καθενός είναι τι γουστάρει να κάνει και τι όχι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγνωμη αλλα δεν ειναι θεμα κομπλεξισμου.. απλα δεν καθισα να διαβαζω τοσα χρονια για να τρεχω να βαζω ψυκτικα σε διαστρεματα και να κανω τον τραυματιοφορεα.. το βλεπω σαν χαμενο χρονο, δεν υπαρχει κατι καινουργιο να μαθεις... αν μου αρεσε ή αν δεν ηθελα να επιβαρυνω οικονομικα τους γονεις μου μεχρι τα 30, θα γινομουν εκαβιτης, αλλιως υπαρχουν και αλλες εναλλακτικες: εργατης στα λιμανια, οικοδομος, διαιτητης κτλ.. δεν υπαρχει ντροπη σε οτι και αν κανεις αλλα ουτε θεωρειται προσον στο βιογραφικο καποιου.. μαλλον το αντιθετο

η αληθεια ειναι οτι βγαζεις λιγο ενα κομπλεξ κατωτεροτητας μ'αυτα που γραφεις...

τοσο ασχημο ειναι τελικα να βαζεις ψυκτικο σε διαστρεμμα;δεν θες να κανεις τον τραυματιοφορεα;για να σε δω στην πρωτη γενικη εφημερια σου....

χαμενος χρονος;δεν υπαρχει αυτη η λεξη στη δουλεια... ειδικα αν εχεις αναγκη απο λεφτα.

ολοι θα θελαμε να ημασταν την ιδια στιγμη σε καποιο χειρουργειο ή ιατρειο!αλλα θα κανουμε υπομονη κι αυτο το σαββατοκυριακο.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ συμφωνώ με τους συναδέλφους, όχι και παιδιά της σφαλιάρας οι γιατροί!!! Ισα-ίσα που η αντιμετώπιση του γιατρού μέσα στο γήπεδο είναι άψογη και από όλους,αυτό να λέγεται!!! Υπάρχει σεβασμός απο παίχτες όσο αληταράδες και να είναι,απο παράγοντες όσα γκόλ και ξύλο και ναχουν φάει,απο διαιτητές όσο και καβαλημένα καλάμια και νάναι που νομίζουν μερικοί πως είναι και καλύτεροι απο το βασάρα,από όλουςγενικά!!!Δέ ξέρω τι γίνεται σε άλλες ΕΠΣ αλλά εκεί που πήγαινα εγώ,χωρίς το γιατρό δεν ξεκινούσε ο αγώνας,μάλιστα άν αργήσεις και λίγο σε παίρνει τηλ. ο διαιτητής και σε ρωτάει άν έρχεσαι!Και να πώ και το άλλο,εμένα μου ζητήσανε και πτυχίο και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και...βιογραφικό!!!Μάλιστα συνάδελφοι μου ζήτησαν και βιογραφικό!Πάντως είναι μιά καλή εμπειρία και όσοι πήγαν δε νομίζω να το μετάνιωσαν (όχι πολύ τουλάχιστον).Οσο αφορά το ξύλο...και εμένα μου έχει τύχει να βρεθώ σε αγώνα που έπεσε άσχημο ξύλο,ήταν 2 ομάδες που είχαν προηγούμενα απο άλλη φορά,με το που ξεκίνησε το παιχνίδι άρχισαν τα κλαδέματα,κάθ λίγο και λιγάκι έμπαινα μέσα,μέχρι που πονέσανε τα πόδια μου.Μόλις έληξε,έγινε το έλα να δείς!!!ούτε αστυνομικός υπηρχε,ούτε τίποτα!Στη κερκίδα πλακώνονταν, στον αγωνιστικό χώρο τα ίδια!ήμουν στη μέση του γηπέδου,όπου και να γύριζα το κεφάλι μου έβλεπα να πλακώνονται αλλά εγώ ούτε γρατζουνιά,μάλιστα μετά έδεσα και 2-3 κεφάλια μετά που ηρέμησαν!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6. Οι νόμοι λένε πως γενικά στους αθλητικούς χώρους πρέπει να υπάρχει άτομο που να παρέχει πρώτες βοήθειες, ας μην είναι και γιατρός. Όταν όμως μια ένωση ή ένας οργανισμός, εγκεκριμένος από το κράτος, ορίζει στο καταστατικό του ή στην προκήρυξη του ότι οι αγώνες του γίνονται παρουσία ιατρού, τότε αυτός που υπογράφει στο φύλλο αγώνος οφείλει να είναι ιατρός. Ούτε φοιτητής, ούτε νοσηλευτής.

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΩΣ ΕΚΤΟΕΤΗΣ ΠΑΩ ΣΤΗ ΕΠΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ, ΘΑ ΜΕ ΔΕΧΤΟΥΝ Η ΟΧΙ?

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ..ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ.ΑΥΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ?ΙΣΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΕΙΓΟΥΣΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6. Οι νόμοι λένε πως γενικά στους αθλητικούς χώρους πρέπει να υπάρχει άτομο που να παρέχει πρώτες βοήθειες, ας μην είναι και γιατρός. Όταν όμως μια ένωση ή ένας οργανισμός, εγκεκριμένος από το κράτος, ορίζει στο καταστατικό του ή στην προκήρυξη του ότι οι αγώνες του γίνονται παρουσία ιατρού, τότε αυτός που υπογράφει στο φύλλο αγώνος οφείλει να είναι ιατρός. Ούτε φοιτητής, ούτε νοσηλευτής.

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΩΣ ΕΚΤΟΕΤΗΣ ΠΑΩ ΣΤΗ ΕΠΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ, ΘΑ ΜΕ ΔΕΧΤΟΥΝ Η ΟΧΙ?

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ..ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ.ΑΥΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ?ΙΣΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΕΙΓΟΥΣΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ?

Για ΕΠΣ Λάρισας σίγουρα μπορείς,για Αθήνα δεν ξέρω.Για το 2ο είναι κάργα παράνομο και μάλιστα ο γνωστός σου θα έχει και πολλά +++ από την όλη φάση όπως προυπηρεσία στο βιογραφικό κτλ.Εγώ πήγα να το κάνω και μάλιστα σε ομάδα που πρόεδρος είναι κολλητός μου και έφαγα πόρτα από την ΕΠΣ(α, ξέχασα να αναφέρω πως δεν είμαι φοιτητής,έχω τελειώσει).Λέγοντας πόρτα όχι πως δεν γίνεται(από ιατρούς και όχι φοιτητές πάντα έτσι...)αλλά θέλει πολλή χαρτούρα και κάποια σεμινάρια.Τώρα αν το τσακαλάκι ο γνωστός σου τα έφερε βόλτα,δεν τον ρωτάς το πως μπας και μάθουμε και εμείς...

Και για όσους πιστεύουν πως είναι ψυκτικό και μόνο η όλη φάση ας δοκιμάσουν πρώτα και μετά να μιλήσουν...Πληροφοριακά αναφέρω πως έχω δοκιμάσει(δεν ξέρω βέβαια αν ήταν επιτυχημένο το εγχείρημα-ούτως ή άλλως μετά έστειλα τον παίκτη στο πλησιέστερο Κ.Υ) ανάταξη εξαρθρήματος ωμοπλάτης,έχω ακινητοποιήσει κατάγματα με αυτοσχέδιους νάρθηκες,έχω δέσει κεφάλια όπως ανέφερε και ο προηγ. φίλος,έχω δει παίχτες να τους κόβεται η ανάσα(μου έτυχε 2 φορές και ευτυχώς με την τοποθέτηση τους σε καθεστικυία θέση επανήλθαν),ενώ ευτυχώς δεν μου έτυχαν τα χειρότερα(γλώσσες κτλ.-αν και σε κάποιους συναδέλφους έχουν συμβεί).Δεν είναι τόσο ανάλαφρα τα πράγματα παιδιά...μακάρι να ήταν μόνο καφεδάκι,τσιγάρο και αθλητική εφ.(τυχαίνει και αυτό βέβαια-και αρκετές φορές μάλιστα...).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην ΕΠΣ Αθηνών, επειδή υπάρχουν πολλοί γιατροί, μάλλον δεν έχουν τόσο μεγάλη ανάγκη για να πάρουν φοιτητές. Βέβαια, αν πας μιλημένος, θα σε πάρουν και ας είσαι και... κτηνίατρος. Το σύστημα είναι βέβαια λίγο νταβιτζιλίστικο, γιατί πρέπει να πληρώσεις 65 ευρώ το χρόνο για εγγραφή και καλά, και μετά σου βγάζουν και ένα λογαριασμό στο τέλος του μήνα, για τα τηλέφωνα και τα fax. Και όλα αυτά για να παίρνεις με το ζόρι 2 αγώνες το Σαββατοκύριακο.

Τίποτα δε σε εμποδίζει να ασχοληθείς σε μια ομάδα και να αναλάβεις γιατρός σε προπονήσεις και αγώνες. Και ότι σεμινάριο κάνεις, είναι για τον εαυτό σου, κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί με τα πτυχία σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τίποτα δε σε εμποδίζει να ασχοληθείς σε μια ομάδα και να αναλάβεις γιατρός σε προπονήσεις και αγώνες. Και ότι σεμινάριο κάνεις, είναι για τον εαυτό σου, κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί με τα πτυχία σου.

Εγώ μιλούσα για ΕΠΣ Λάρισας.Τώρα αν μου πουλούσαν παπά τι να πω...Μακάρι,ούτως ώστε να έχω και εγώ σαν πάτημα ότι αυτό γίνεται σε άλλες ΕΠΣ.Πάντως τα οφέλη που αποκομίζεις είναι σίγουρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγώ συμφωνώ με τους συναδέλφους, όχι και παιδιά της σφαλιάρας οι γιατροί!!! Ισα-ίσα που η αντιμετώπιση του γιατρού μέσα στο γήπεδο είναι άψογη και από όλους,αυτό να λέγεται!!! Υπάρχει σεβασμός απο παίχτες όσο αληταράδες και να είναι,απο παράγοντες όσα γκόλ και ξύλο και ναχουν φάει,απο διαιτητές όσο και καβαλημένα καλάμια και νάναι που νομίζουν μερικοί πως είναι και καλύτεροι απο το βασάρα,από όλουςγενικά!!!

Όσο τους κάνεις τα χατήρια, και δέχεσαι ευχαριστημένος τα ψιλά που σου δίνουν χαίρονται και είσαι ο "καλός".

Η εμπειρία μου:

Οι παράγοντες θεωρούν το χώρο τσιφλίκι τους και αν τους δυσαρεστήσεις έυκολα μπορεί να σε βρίσουν, να σε απειλήσουν και να σε συκοφαντήσουν. Μην ξεχνάτε πως στην επαρχία οι περισσότεροι από αυτούς είναι άνθρωποι χαμηλής μόρφωσης, του υποκόσμου πολλές φορές που έτυχε απλώς να έχουν αρκετά χρήματα για να κάνουν το χαβαλέ τους και δημόσιες σχέσεις.

Σεβασμός από την ομοσπονδία δεν υπάρχει για εμένα. Έχω εμπειρία από δύο ΕΠΣ και εκτός από καθυστερήσεις χρημάτων υπήρξαν αρκετές φορές που ενώ με ενημέρωσαν για αγώνα σάββατο ή κυριακή πρωϊ αυτός αναβλήθηκε χωρίς να ενημερώσουν κανένα και εκτός από τα χρήματα είχα χάσει και την ξεκούραση ή έξοδό μου.

Τέλος να έχετε υπόψην σας πως όπως και οι περισσότεροι χώροι στην Ελλάδα έτσι και αυτός ορίζεται από μικροπολιτικά συφέροντα και είτε κάποιοι το βλέπουν ως πάτημα για να ανελιχθούν είτε για να παίρνουν μίζες... Συναδελφικότητα από την ανάποδη... Ανάμεσά τους μπορεί να μπλεχτείτε οπότε είτε θα πρέπει να τους ανεχτείτε και να πάτε με τα νερά τους για να μη χάσετε το χαρτζιλίκι, είτε να τους βαρεθείτε και να φύγετε. Εγώ έκανα το τελευταίο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αληθεια ειναι οτι βγαζεις λιγο ενα κομπλεξ κατωτεροτητας μ'αυτα που γραφεις...

τοσο ασχημο ειναι τελικα να βαζεις ψυκτικο σε διαστρεμμα;δεν θες να κανεις τον τραυματιοφορεα;για να σε δω στην πρωτη γενικη εφημερια σου....

χαμενος χρονος;δεν υπαρχει αυτη η λεξη στη δουλεια... ειδικα αν εχεις αναγκη απο λεφτα.

ολοι θα θελαμε να ημασταν την ιδια στιγμη σε καποιο χειρουργειο ή ιατρειο!αλλα θα κανουμε υπομονη κι αυτο το σαββατοκυριακο.....

κομπλεξισμος δεν ειναι να ξερεις τι σου γινεται και το τι δικαιωματα και υποχρεωσεις εχεις στην δουλεια σου.. αν εσενα σε εβαζαν να σπρωχνεις καροτσακια στις γενικες σου δεν το γνωριζω παντως εγω ουδεποτε το εκανα. και επαναλαμβανομαι.. δεν θεωρω καθολου ασχημο να σπρωχνεις ή να ψεκαζεις για τα φραγκα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το χειρότερό μου είναι να έχουν "φροντιστή" ομάδας!

Ήμουν σε έναν αγώνα φιλικό και μια κυρία που επέμενε ότι ήταν γιατρός ήθελε να βάλει σε ένα απλό διάστρεματάκι Pulvo...και επέμεινε ότι ήταν ψυκτικό!

Πολύ κακό πράγμα η άγνοια ίσως χειρότερο και από την έπαρση! (και το λέω αυτό γιατί πολλοί γιατροί νιώθουν πολύ σίγουροι για τον εαυτό τους και τις γνώσεις τους...και ας θυμηθεί κάποιος τους χειρισμούς των γιατρών κατά τον τραυματισμό του Γιάνκοβιτς στον αγώνα που έμεινε παράλυτος)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.