Jump to content

Σηκώστε το τέταρτο!!!!


trivialx

Recommended Posts

Η απόλυτη ομάδα του Ευρωπαϊκού μπάσκετ είναι εδώ και έτοιμη να διεκδικήσει τον 4ο Ευρωπαϊκό τίτλο της ιστορίας της. Απέναντι η CSKA Moscow των 5 Ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων και περσινή κάτοχος.

Για ένα παιχνίδι που αναμένεται συγκλονιστικό, το μόνο που έχουμε να ευχηθούμε είναι για τον ράφτη.

Μην τρυπηθείς όταν το ράβεις.

logo.gif

Καλή Επιτυχία!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μεγαλη χαρα και καταξιωση μιας πολυ μεγαλης ομαδας:

-του κορυφαιου προπονητη και Ανθρωπου(αν διαβασετε συνεντευξεις του θα καταλαβετε...) Ζελικο Ομπραντοβιτς

-των ακουραστων και αφανων αδελφων Γιαννακοπουλων,που ξοδευουν αφειδως για να κανουν πραγματικοτητα τα ονειρα τους(πειραζει που ειναι και δικα μας? B)

-του καταπληκτικου Διαμαντιδη,του Φραγκισκου Αλβερτη που σε αντιθεση με τον διοσκουρο του Νικο Οικονομου δεν εβαλε 50-100 χιλ.πανω απ το συναισθημα ή αν θελετε τη μακροχρονια προοπτικη του και ανταμειφθηκε με 3 ακομη ευρωπαικους τιτλους και το σεβασμο ολοκληρης της Ευρωπης,καιτ ων αλλων παιδιων!

και εις ανωτερα!

(και να προσελθει ο κ.Ι.Βαρδινογιαννης στα φροντιστηρια Παυλου + Θαναση Γιαννακοπουλου μπας και δουμε προκοπη καποτε και στο ποδοσφαιρο...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι δηλώσεις:

Βούγιανιτς: «Κατέκτησα ένα πολύ μεγάλο τίτλο στην πρώτη χρονιά μου στην ομάδα. Είχα κάποια προβλήματα αλλά ευτυχώς όλα είναι παρελθόν. Είμαι χαρούμενος».

Αλβέρτης: «Είχαμε σωστή οργάνωση. Είμαι πολύ χαρούμενος που πήραμε το τέταρτο ευρωπαϊκό στο σπίτι μας. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Είναι γεγονός ότι το κατακτήσαμε. Συγχαρητήρια σε όλο τον Παναθηναϊκό για όλα τα παιχνίδια».

Χατζηβρέτας: «Είμαι πολύ χαρούμενος και αξίζουν συγχαρητήρια και στον αντίπαλό μας που έπαιξε σπουδαίο μπάσκετ και ο κόσμος το απόλαυσε. Σίγουρα ήταν ένας από τους καλύτερους τελικούς».

Ντικούδης: Η ομάδα συνεχίζει να γράφει ιστορία. Και βέβαια σκεφτόμουν ότι ήθελα να το πάρω με μια ελληνική ομάδα. Για όλα τα παιδιά είναι μια δικαίωση. Όλα τα παιδιά έχουμε επιτυχίες, αλλά εκτός από τον Αλβέρτη δεν είχαμε κατακτήσει την Ευρωλίγκα. Για αυτό ήρθα το καλοκαίρι και τώρα είμαι δικαιωμένος. Το θέλαμε πάρα πολύ. Τώρα πάμε για το δεύτερο(δικό του εννοούσε).

Π.Γιαννακόπουλος: «Μια μεγάλη επιτυχία του Παναθηναϊκού, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο του Παναθηναϊκού στην Ελλάδα και το εξωτερικό που μας συμπαραστάθηκαν. Είναι μια δικαίωση για όλη την ομάδα»

Θ. Γιαννακόπουλος: «Είναι δικαίωση για όλους και για την ομάδα και όσους εργάζονται στην ομάδα. Κερδίζοντας αυτό το κύπελλο ανεβάζουμε το άθλημα και δίνουμε περισσότερη περηφάνια στην πατρίδα μας. Σε οποιαδήποτε γωνιά της Ελλάδας, οι φίλοι του Παναθηναϊκού πρέπει να είναι περήφανοι. Αυτό που μετράει στο τέλος είναι ότι όλα πήγαν καλά»

Μπετσίροβιτς: «Είναι κάτι το μοναδικό. Δεν μπορώ να περιγράψω το πώς νιώθω. Είναι απίστευτο το συναίσθημα. Είναι η κορυφαία στιγμή στην καριέρα μου».

Τσαρτσαρής: « Δεν φοβηθήκαμε στιγμή την ΤΣΣΚΑ. Είναι το πρώτο ευρωπαϊκό που παίρνω και είμαι πολύ χαρούμενος. Συγχαρητήρια στον Παπαλουκά για την εμφάνιση του».

Φραγκίσκος Αλβέρτης: «Αισθάνομαι τυχερός που αγωνίζομαι σε αυτή την ομάδα και έχω τη δυνατότητα να πραγματοποιήσω τόσα πράγματα μαζί της και να κατακτήσω τόσους τίτλους».

Ραμούνας Σισκάουσκας: «Είναι απίστευτο αυτό που ζω. Είμαι απίστευτα χαρούμενος που πήρα το ευρωπαϊκό στην πρώτη μου συμμετοχή σε Φάιναλ Φορ. Αφιερώνω τον τίτλο στην γυναίκα μου και τον γιό μου».

Ντέγιαν Τομάσεβιτς: «Σήμερα μετά από τόσα χρόνια που παίζω μπάσκετ παίρνω το ευρωπαϊκό με τον Παναθηναϊκό. Είναι ονειρικός επίλογος στην ευρωπαϊκή χρονιά. Επίσης είναι τα γενέθλια μου σήμερα και τα γιορτάζω με τον καλύτερο τρόπο. Ήταν δύσκολο το παιχνίδι γιατί είχαμε να αντιμετωπίσουμε την προηγούμενη πρωταθλήτρια Ευρώπης, αλλά τα καταφέραμε».

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@Παναθηναϊκούς : Συγχαρητήρια. Ραντεβού στα playoffs

@kostask19 (βλέποντας και το banner στην υπογραφή σου) : Εγώ πάντως δεν υπήρχε περίπτωση αν σήκωνε ο παοκ 4ο ευρωπαϊκό να έκανα copy-paste τις δηλώσεις του πρέλεβιτς και του μαυροκεφαλίδη :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτές τις ώρες λέγονται πολλά. Άλλα σωστά και άλλα υπερβολικά.

Στο τρένο του γυρισμού σκεφτόμουνα μέσα από την ιστορία τις ελληνικές ομάδες όλων των αθλημάτων, όλων των ομαδικών.

Δεν κατάφερα έστω και στιγμιαία να βρω κάποια που να συγκρίνεται με αυτό που λέγεται Panathinaikos Basketball Club.

Κρίμα σε όσους λόγω των οπαδικών δεν μπορούν να την θαυμάσουν και να ευχαριστηθούν όπως πρέπει.

Όπως και να έχει....

ΣΕΒΑΣΜΟΣ

post-119-1178539727.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στον απόηχο των πανηγυρισμών, το μόνο που μπορεί να πει κανείς είναι ότι η νοοτροπία Πρωταθλητή αυτής της ομάδας έχει φτάσει στο σημείο να πανηγυρίζουμε στο επίσημο μπασκετικό site με το αμίμητο "Στην κορυφή της Ευρώπης επέστρεψε μετά από 5 ολόκληρα χρόνια ο Παναθηναϊκός ο οποίος από σήμερα το βράδυ είναι ο νέος Πρωταθλητής Ευρώπης!".

Σε τέτοιο σημείο έχει φτάσει η Δυναστεία που λέγεται Παναθηναϊκός στη μπασκετική Ευρώπη ώστε τα 5 χρόνια θεωρούνται πολλά για να μην έχουμε κατακτήσει το Κύπελλο!

Τιμή και δόξα λοιπόν στο μπασκετικό Παναθηναϊκό, τιμή και δόξα στους αδελφούς Γιαννακόπουλους που κάθε χρόνο τα τελευταία 20 χρόνια φέρνουν τους καλύτερους παίκτες της Ευρώπης, αν όχι του κόσμου, να διδάξουν μπάσκετ στους ιθαγενείς φορώντας τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

Για την ΤΣΣΚΑ, που αποκαθηλώθηκε από το θρόνο του Πρωταθλητή από τον άξιο Παναθηναϊκό, αξίζει σεβασμός: σε μια χώρα με την τεράστια μπασκετική παράδοση της Ρωσίας έδειξε ότι μόνο μια "εξευρωπαϊσμένη" ομάδα μπορεί να είναι ανταγωνιστική στο σύγχρονο μπάσκετ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγχαρητήρια στον Παναθηναικό και από εμένα.Συγχαρητήρια και στον μεγάλο παίκτη Θ.Παπαλουκά,ήταν μια CSKA μόμος του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οπου πεφτει χρημα πεφτουν και τιτλοι!!!

μπραβο στους πρασινους!

saint

δεν φτανει ΜΟΝΟ το χρημα!πρεπει να δημιουργησεις και τις καταλληλες συνθηκες ωστε το χρημα να πιασει τοπο.

Και αυτη ειναι η μεγαλυτερη επιτυχια των Γιαννακοπουλων!

Να μενει ο Ομπραντοβιτς χωρις να γινεται καθε χρονο σηριαλ η παραμονη του γιατι ξερει οτι δυσκολα θα βρει καλυτερο πριβαλλον να δουλεψει.

Να θελουν οι καλυτεροι Ευρωπαιοι παικτες τρεχοντας να ερθουν στην ομαδα.

Να παραμενουν δεμενοι μαζι της αυτοι που φευγουν(ειδατε τον Βρανκοβιτς?)

Να μη γκρινιαζουν τα αφεντικα που οι 2 πιο ακριβοπληρωμενοι σταρ του καλοκαιριου δεν πατησαν παρκε!

βλεπε και ποστ του old-boy στο panathinaikoi.blogspot.com

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα μπράβο κι από εμένα στα βαζέλια, που στο μπάσκετ είναι ΠΟΛΥ μπροστά!

Πανάξια νίκη και γενικότερα συγκλονιστικός τελικός!

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@kostask19 (βλέποντας και το banner στην υπογραφή σου) : Εγώ πάντως δεν υπήρχε περίπτωση αν σήκωνε ο παοκ 4ο ευρωπαϊκό να έκανα copy-paste τις δηλώσεις του πρέλεβιτς και του μαυροκεφαλίδη :lol::lol::lol::lol:

Δε μου στέρησε τίποτα εμένα ο βάζελος για να το πάρει..

Αν με είχε κερδίσει π.χ. στον ημιτελικό, θα είχα σκάσει από το κακό μου..

Τον θαυμάζω και τον ζηλεύω για το 4ο..

Αλλά όχι και να με χαλάσει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτα να τα βλεπουνε οι γυφτοι οι βαρδινογιαννεοι....και να βαλτωνουν στη μιζερια τους

στο ποδοσφαιρικο τμημα...

ειναι τρελλοι οι γιαννακοπουλοι... μπορει να σκανε λεφτα,αλλα βγαζουν κιολας οταν τα τελευταια χρονια ο παο πρωταγωνιστει σε ελλαδα και ευρωπη..

δε ξερω απο ισολογισμους..αλλα πανω απολα αγαπανε την ομαδα τους ..κατι που ισχυει για ελλαχιστους ελληνες προεδρους-ιδιοκτητες

και αυτο ειναι το α και το ω για την επιτυχη και συνεχη πορεια της ομαδας στην ελιτ του μπασκετ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 ακόμα photo, να πάρει λίγο ακόμα χρώμα η σελίδα!!

Και του χρόνου!!

post-119-1178542783_thumbjpg

post-119-1178542816_thumbjpg

post-119-1178542834_thumbjpg

post-119-1178543001.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΒΑΖΕΛΟΙ , ΑΛΛΑ ΑΙΣΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ GM ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ?

ΜΕΤΑ ΑΝ ΣΑΣ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΒΑΖΕΛΟΙ , ΑΛΛΑ ΑΙΣΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ GM ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ?

ΜΕΤΑ ΑΝ ΣΑΣ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ

μην τα κανουμε και ισα τα 2 κυπελλα...ποιος ασχολειται με το κυπελλο ελλαδας στο ποδοσφαιρο?οταν παρετε ευρωπαικο , τοτε να αξιωνεις πρωτοσελιδα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ίσα ρε σειντ άμα το έπαιρνες το κύπελλο Ελλάδος ποιο μπασκετ θα έλεγες.

σας τσούζει και ποιο πολύ το ποδόσφαιρο στο μπασκετ έχετε κούπες να τις χαρείτε

αλλά είσαστε ρατσιστές με την επαρχία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαλλον εσεις εχτε ενα σχετικο κομπλεξ.κι εγω απο επαρχια ειμαι.αλλα οπως και να το καουμε , δεν ειναι το ιδιο το κυπελλο Ελλαδας με το Ευρωπα'ι'κο.Ειτε σου αρεσει ειτε οχι.

Και για να σου πω και κατι ακομα,εγω ΑΕΚτζης ειμαι , και προτιμω χιλιες φορες τη δευτερη θεση που μπορει ν α παιξω champions league,απο το κυπελλο ελλαδας.το κυπελλο ειναι μαι καλη ευκαιρια για μικρομεσαιες ομαδες που στερουνται τιτλους και διακρισεις ,για να πανηγυρισουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλά είσαστε ρατσιστές με την επαρχία

Ίσα ρε φωτάρα...Και εγώ από επαρχία είμαι και δεν είδα και κανένα μειωτικό σχόλιο στο topic για εμάς.Απλά το παιδί σου είπε ότι η ευρωπαική είναι πιο βαριά και πιο λαμπερή από την ντόπια κούπα.Σε αυτό νομίζω ότι συμφωνουμε όλοι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι φιλε , ακριβως αυτο.και δεν υπαρχει καμια μειωση της επιτυχιας της Α.Ε.Λ. .απεναντιας , μπραβο της και του χρονου ακομα καλυτερα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλά είσαστε ρατσιστές με την επαρχία

Ίσα ρε φωτάρα...Και εγώ από επαρχία είμαι και δεν είδα και κανένα μειωτικό σχόλιο στο topic για εμάς.Απλά το παιδί σου είπε ότι η ευρωπαική είναι πιο βαριά και πιο λαμπερή από την ντόπια κούπα.Σε αυτό νομίζω ότι συμφωνουμε όλοι...

Δεν είναι έτσι ρε φίλε γιατί αν προχτές το σήκωνε ο βαζελος στο πανθεσσαλικο και όχι η ΑΕΛ θα είχε πάλι ποστ στην πρώτη σελίδα και σου βάζω στοίχημα όσο θες .

Αλλά όταν το σήκωσε η ΑΕΛ δεν είναι πλέον η κούπα είναι μια κουπιτσα μωρέ τις ελλαδιτσας σιγά τα ωα κατάλαβες τι με χαλάει?

Και κάτι ακόμα θέλω να ζητήσω από τους μοντερειτορς εκεί που λέει στα αθλητικά topic forum ο? ολυμπιακός σύνδεσμος και παναθηναϊκός θα ήθελα να γραφθεί και ΑΕΛ αθλητική ένωση Λάρισας 1964 άλλωστε όταν η ΑΕΛ βγηκε το ’88 στο τότε κύπελλο πρωταθλητριών Ευρώπης μάζεψε ποιο πολλούς βαθμούς από ότι ο ολυμπιακός 10 χρόνια που πάει Ευρώπη συνεχεία , και μην μου πει κανείς σας αλλά τα στανταρ τότε γιατί το μόνο που θα δείξει είναι η ασχετοσύνη του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποτέ δεν έχουμε βάλει απ' όσο θυμάμαι κύπελλο Ελλάδας ή πρωτάθλημα Ελλάδας στην πρώτη σελίδα. Οι παλιές δημοσιεύσεις φαίνονται όλες στο "Ανακοινώσεις Διαχειριστών".

Δεν ξέρω τι να πω. Αν κέρδιζε ο Παναθηναϊκός το κύπελλο και το βάζαμε πρωτοσέλιδο είμαι σίγουρος ότι θα την ακούγαμε. Τώρα, ομολογουμένως είναι μεγάλη επιτυχία της ΑΕΛ ένας τίτλος, αλλά δεν παύει να είναι Κύπελλο Ελλάδας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά εντάξει σαράντα καπτανι είναι η κουπιτσα της Ελλάδος μωρέ ξέρω.

Άνοιξε τουλάχιστο ένα τοπικ εκεί που σου είπα μπορείς φαντάζομαι ή και εδώ θα πεις όχι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά εντάξει σαράντα καπτανι είναι η κουπιτσα της Ελλάδος μωρέ ξέρω.

Άνοιξε τουλάχιστο ένα τοπικ εκεί που σου είπα μπορείς φαντάζομαι ή και εδώ θα πεις όχι?

εσυ δεν μπορεις να ανοιξεις ενα τοπικ ακι να γραφεις ο,τι θες μεσα?

και πραγματιικα δεν μπορω να σε καταλαβω.τι σχεση εχει το 88 με το κυπελλο που πηρατε προχτες?και ο βαζελος εχει φτασει μεχρι τους 4 κι εχει παιξει και τελικο με AJAX ,οποτε τι?

παρτο χαμπαρι:ΑΛΛΟ ΕΥΡΩΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.