Jump to content

ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ


drouidis_gr

Recommended Posts

α) Τώρα ειλικρινά προσπαθείς να με πείσεις ότι αν θέλει κάποιος να μάθει για τις συνθήκες της ειδικότητας πρέπει να ρωτήσει έναν ειδικευόμενο αντί για κάποιον ειδικευμένο που εργάζεται και βλέπει τις συνθήκες δια ζώσης;;

Πραγματικά δέ προσπαθώ να πείσω ούτε εσένα φίλε μου,ούτε κανέναν άλλο.Το παλικάρι ζήτησε τις απόψεις μας και τις σκέψεις μας(Διάβασε το post #1).Προσωπική άποψη εξέφρασα. Αν δείς τίς αναμονές της Ιατροδικαστικής στην Αθήνα απο το site της Νομαρχίας θα δείς οτι είναι 8 (7 στην αναμονή και 1 υπο διορισμό),άν λάβεις υπ’όψη ότι 2 βγαίνουνε, 2 μπαίνουνε,και ότι προαπαιτείται 1 χρόνος για Παθολογοανατομία, θα καταλάβεις ότι έχει περίπου στα 4 χρόνια αναμονή.Αν λάβεις υπ’όψη και τα 3 χρόνια της ειδικότητας,εύκολα θα φτάσεις στο συμπέρασμα,ότι άν κάποιος πάει την Δευτέρα πρωί-πρωί και καταθέσει χαρτιά για Ιατροδικαστική, θα πρέπει να υπολογήσει ότι σε 6-7 χρόνια περίπου θα είναι Ιατροδικαστής! Κάτι παρόμοιο απ’όσο ξέρω γίνεται και στην Θεσσαλονίκη(για την Κρήτη δεν ξέρω).Εξέφρασα προσωπικό σχόλιο και είπα ότι δεν είναι δυνατόν να ρωτάς σήμερα κάποιον που κάνει αυτή τη δουλειά για να σου πεί, το τί θα συναντήσεις εσύ γιά την ίδια δουλειά μετά απο 7 χρόνια!Σχεδόν πολλά πράγματα απ’αυτά που ισχύουν τώρα,δε θα ισχύον τότε. Στο κάτω-κάτω της γραφής, αυτό πιστεύω, αυτό του είπα. Το παλικάρι ρωτούσε για αναμονές, μισθούς και εφημερίες. Και εγώ, όπως και όλοι οι άλλοι του είπαν να πάει να βρεί ειδικευόμενους να πάρει πληροφορίες περισσότερες.Δεν μπορεί λόγου χάρη ο Κουτσάφτης να ξέρει πόσο είναι η αναμονή, ο υπο διορισμό όμως ειδικευόμενος μπορεί να του πεί πόσο περίμενε για να ξεκινήσει,που έκανε Παθολογοανατομία κ.α.

Αυτό για διαλυθούν επιτέλους οι παρεξηγήσεις….οκ;

β) Μόνος σου παραδέχεσαι ότι ήταν λαλακία το ΠΑΝΤΑ νεκρούς, εγώ τι να σχολιάσω;

Το σχολίασες και εγώ το διόρθωσα ….και έγινα όσο πιό σαφής μπορούσα μετά!

γ) Γιατί δεν κάνεις μια λίστα με τις ειδικότητες που θεωρείς ως περιορισμένης ευθύνης, ώστε να ζητήσουμε όλοι μαζί τη διαγραφή από τους ιατρικούς συλλόγους, όλων όσων ασχολούνται με αυτές; Αφού οι ιατροδικαστές, οι μικροβιολόγοι, οι παθολογοανατόμοι, οι ακτινολόγοι, οι κυτταρολόγοι, κλπ ΔΕΝ θεραπεύουν, τι σκατά θέλουν και αυτοαποκαλούνται γιατροί; Καλά τα είπα; Συμπλήρωσε και εσυ γιατί αισθάνομαι ότι κάτι λείπει..

Δεν είμαι εγώ ο αρμόδιος για να κάνω τέτοιο πράγμα,άλλοι είναι.Αν και μόνος σου τις έγραψες!Δεν είμαι επιτιμητής των πάντων.Αλλά το παλικάρι ήθελε και φράγκα,και προσπαθήσαμε όλοι μας να του πούμε, ότι με βάση αυτό που προσφέρει(εδώ κολλάει το περιορισμένη ευθύνη) τα φράγκα είναι μιά χαρά!…Αλλά δεν του άρεσε!

δ) Αλεξίπτ-Ο-το και αλεξικ-ΑΙ-ραυνο μη σου πω...

Αμα δείς λίγο πιό πάνω το, ΑλεξίπτΟτο το έγραψα σωστά…αλλά μου είχε ανέβει και εμένα η πίεση μου με το βρισίδι που έφαγα, και πάνω στην ταχύτητά και τα νεύρα μου μετά το έγραψα λάθος….Εφτυχώς όμως, η δικία μου είχε φτάσει μόνο 16 mmHg και όχι σε… BAR!!!

ε) Καλώς ήρθες και πάλι τρελό καρναβάλι (για να είμαστε και στο κλίμα των ημερών)..

Δεν ξέρω για εσένα, αλλά εγώ θα πάω φέτος στο Καρναβάλι της Πάτρας….άν πάτε και ‘σύ και το ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ,Τότε…. Καλή Αντάμωση Αδέρφια μου….

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Last Reply

SPINDOCTOR, εγώ εξακολουθώ να σε πηγαίνω με τα χίλια, κι όποιος σου πει για το Εφτυχώς αντί να σχολιάσει το ΒΑR που έγραψα κι εγώ, θα έχει να κάνει μαζί μου.

ΟΚ, να το παραδεκτώ ότι ξεκατινιάστηκα ολίγον. Πιστεύω όμως ότι μερικοί το χρειάζονται απόλυτα το vitr-i-olaki που ρίχνω ενίοτε. Τέλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφτυχώς όμως, η δικία μου είχε φτάσει μόνο 16και όχι σε…BAR!!!

με 16mm Hg μάλλον θα ήσουνα σε κανένα ιατροδικαστικό τραπέζι :)

μήπως εννοείς 160mmHg ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μια μπηχτή πίσω από την άλλη!

Συλλέκτες μαργαριταριών......................................................

Καιρό είχα να γελάσω

Σας ευχαριστώ παιδιά

Keep up the good work!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια χαρα τα ειπες spindoctor.οντως μεχρι να μιλησεις εσυ δεν ειχα πει κατι.εσυ αρχισες την ειρωνια κ στην ειπα.μεχρι να μιλησεις εσυ μονο η ιnvitro ηταν ειρωνικη αλλα εδωσα τοπο στην οργη.οταν μιλησες εσυ παροτι ειρωνευτικες ,στην πρωτη μου απαντηση σου ειπα οτι συμφωνω,εσυ ομωσ τα δικα σου.αρα η επιθεση μου ηταν προσ τα εσενα κ πηρε η μπαλα λιγο κ την invitro.κανεναν αλλον απο εδω μεσα.αλλα για να δειτε απο που πιανεστε χωρισ να διαβαζετε τι λεω θα σου πω το εξης......... για κοιτα τι γραφω..........στα 2 barδουλευω..........σου λεει κατι αυτο.η in vitro ειναι γυναικα κ λογικο να μην καταλαβει.αλλα εσυ????ανδρας!!!!!!!!δεν ειπα εχω, αλλα δουλευω.εχει διαφορα μηπωσ στην εκφραση αυτη η λεξη?πιεση tyrbo μηπωσ?κ σε ολεσ τισ μηχανεσ μηπωσ?σε πλοια,λεβιτες,πιεση ελαστικων(εκτος ατμοσφαιρων).για να δειτε ποσο ξεβιδωμενοι εγκεφαλοι ειστε καποιοι.αρχιζετε να μιλατε μιλατε μιλατε μιλατε χωρις να σκεφτεστε κ λιγο παρα περα.περιορισμενης λειτουργειας.οσο για τισ ερωτησεις μου,αναφερομουν στο ''μετα την ειδικοτητα''.αν εσυ σκεφτεσαι μονο την ειδικοτητα δεν φταιω εγω !!!!!!!!!!!! τοσο μπορεις τοσο σκεφτεσαι.στην ειδικοτητα ειμαστε περαστικοι ολοι.το μετα ειναι το θεμα.κ οταν μιλαγα για λεφτα,μιλαγα κ για εφημεριεσ.σκεφτηκεσ να κανεισ συνδιασμο αυτων?μηπωσ?για να δεισ τι λεω!!!!!!!!!!τι στιγμη που δεν ψαχνω ειδικοτητα σαν αυτεσ που θες εσυ,ρωταγα αυτεσ που ειπα αν εχουν εφημεριεσ για να δω αν υπαρχουν επιπλεον νομιμα λεφτα εκτοσ του βασικου των 900.γιατι ειπα τι ειδικοτητεσ αναζητω αλλα να μην πεσω κ σε ειδικοτητα που δεν προβλεπεται εφημεριεσ κ την βγαζω μια ζωη με τον βασικο.δεν εννουσα ουτε το ποσο θα δουλευω ουτε το αν θα παιρνω πολλα.αλλα εσυ κολλημενος.............με ειδικευομενουσ.τι να τουσ κανω αυτουσ?περαστικοι απο κλινικες ειναι.το θεμα ειναι το μετα.μετα θα δουλεψεισ κ θα δεισ τα στραβα κ τα καλα.μετα θα καταλαβεισ τα παιχνιδια κ θα ζεισ με αυτα καθε μερα.αν για σενα παλι ειναι οι ειδικευομενοι τοτε τι να πω.............. ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ Η ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ Κ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ(ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ) Η' ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ.......

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΚΡΙΝΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΟΥ Κ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΟΥ.

ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΥΝΑΜΗ Ε??????????? ΘΑ ΧΩΝΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΗΝ ΛΑΣΠΗ.ΒΑΘΕΙΑ.ΘΑ ΔΙΕΓΡΑΦΑ ''ΙΑΤΡΟΥΣ'',ΘΑ ΚΛΕΙΝΑ ΣΤΗΝ ΣΤΕΝΗ ''ΙΑΤΡΟΥΣ'' , ΘΑ ΡΕΖΙΛΕΥΑ ''ΙΑΤΡΟΥΣ'' ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΛΟΓΙΚΕΥΤΟΥΝ ΟΛΟΙ.Κ ΟΣΟΙ ΔΕΝ.............ΤΟΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ,ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ,ΜΑΣΤΕΡ,ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΕΙΣ.ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΒΑΖΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΘΕ3-5 ΧΡΟΝΙΑ.ΘΑ ΔΙΝΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΖΗΤΑΓΑ Κ ΠΟΛΛΑ.Κ ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑ? ΤΟΤΕ ΕΞΩ!!!!!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΛΟ,ΓΙΑ ΜΑΣ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ Κ ΝΑ ΘΗΣΑΥΡΙΖΟΥΜΕ.

ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗ.ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

χαιρομαι επισης που δειχνεισ το επιπεδο σου.τα χωνεσ σε μενα,εφυγα εγω κ συνεχιζεισ με αλλουσ!!!!!!!!!!!!αλλο χομπυ δεν εχεισ?εχεισ σκεφτει να κανεισ καμια βολτα?μπασ κ ανοιξει το μυαλο σου κ δεισ κ παραπερα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και καπου εδω ξεκιναει ενας ακομη κυκλος αιματος...

εεε...

σορρυ , συζητησεων ηθελα να πω ...

φωναξτε invitro , spindoctor , kostakis19 κτλ

να τα κανουμε ολα μπ***λο !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ μου είμαι 33 χρονών και σε ενημερώνω,αφού είσαι τόσο θρασύς και δεν ξέρεις τί λές,ότι έχω τελειώσει 2 Πανεπιστήμια!Ένα στην Πάτρα,Ηλεκτονικούς Υπολογιστές,στο τμήμα HARDWARE(5 ετούς φοίτησης,Πολυτεχνείο αν δεν κατάλαβες καλά!) και την Ιατρική Σχολή της Αθήνας!Για να σου φτιάξω λιγάκι ακόμα παραπάνω το κέφι,θα σου πώ οτι είμαι και κάτοχος Διδακτορικού και ναί,έχω υπηρετήσει τη μαμά Πατρίδα στο Πολεμικό Ναυτικό και μάλιστα σχεδόν για 2 χρόνια! Γι’αυτό και σε ρώταγα αν είσαι απο την Πάτρα!Επειδή έζησα τόσα χρόνια εκεί.Αλλά ούτε κάν τολμούσες να πείς οτι είσαι απο’κεί!(Διαβάστε το topic,2 φορές τον ρώτησα και απάντηση δεν πήρα!!!)Απο αυτό και μόνο μπορείς να καταλάβεις πώς ξέρω τόσα πολλά πράγματα για το εκεί Πανεπιστήμιο και δεν είμαι «ξερόλας» όπως είχε σχολιάσει και ο «άλλος».

Επειδή όμως,ίσως ακόμα να μην σου έχει φτιάξει το κέφι αρκετά,θα σου πώ ακόμα ότι το πρώτο μου ένσημο στο ΙΚΑ το πήρα το 1992(παλαιός ασφαλισμένος,άν δεν ξέρεις τί πάει να πεί αυτό,ρώτα κάνα παλιό να σου πεί) και απο τότε συνεχίζω και εργάζομαι.Να ποιός είμαι εγώ και ποιό είναι το επιπεδό μου,και για να σου απαντήσω με τα δικά σου λόγια...«ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΚΡΙΝΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΟΥ Κ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΟΥ...ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ Η ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ(που δεν είσαι..) Κ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ(ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ) Η' ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ... ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ.»

Μία και ρίξαμε τις Μάσκες(κανένας εδώ μέσα δεν ήξερε τίποτα μέχρι αυτή τη στιγμή για’μένα) δεν μας λες και σύ τώρα ρε μεγάλε,τί έκανες τόσα χρόνια,εκτός απ’το στρατό,και έχεις φτάσει στα 31 σου(έτσι λές εσύ,μπορεί νά’σαι και μεγαλύτερος) και ακόμα δεν έχεις πάρει το Πτυχίο σου;(και τί πτυχίο;)Δε μας λές ακόμα και σε ποιό Πανεπιστήμιο σπουδάζεις,έτσι για να ξέρουμε και με ποιόν μιλάμε και τί λέμε;Η΄ μήμπως ντρέπεσαι ή φοβάσαι να μας πείς;

Πάντως για να σου πώ την Δική μου άποψη,δέν δείχνεις άτομο που βρισκόσουν τόσα χρόνια σε Ελληνικό Πανεπιστήμιο.Εγώ επιμένω,ας ξαναδιαβάσουν όλοι(μαζί και’συ)όλα όσα ρώταγες.Εύκολα καταλαβαίνει κάποιος απο το ερωτηματολόγιό σου,ότι είσαι εκτός πραγματικότητας!Και δεν το λέω με σκοπό να σε μειώσω,κάθε άλλο,το λέω γιατί άν σπούδαζες στην Ελλάδα,πολλά απ’τα ερωτήματά σου,θα τα’χες απαντημένα απο το 4-5 έτος!Εγώ ας πούμε(αλλά και άλλα παιδιά),ξέρεις πόσες πληροφορίες έχουμε πάρει για διάφορες ειδικότητες που μας ενδιέφεραν,όταν κάναναμε τα τρίμηνα στις κλινικές;Πάρα πολλές...

Τελειώνοντας,θα σου πώ οτι είμαι και παντρεμένος...(αγαπητή μου invitro,το διάβασα το σχόλιο σου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ,θέλω να ξέρεις οτι τα ίδια ισχύουν και απ’την πλευρά μου για το άτομό σου,αλλά είμαι και γώ παντρεμένος). emrose ..και έχουμε πολλά χόμπυ μαζί με την σύζυγό μου,που υπ’όψη είναι και αυτή Ιατρός.

Εδώ τελειώνω μαζί σου φίλε μου,γράψε ότι θέλεις απο εδώ και εμπρός.Δεν πρόκειται να σου απαντήσω ποτέ και σε τίποτα.Ηδη ασχολήθηκα πάρα πολύ με το άτομό σου και τώρα που το σκέφτομαι,δεν το άξιζες κιόλας γιατί βρίζεις πολύ!!!Πήγαινε μια βόλτα μέχρι τον Ψαθόπυργο(με το αμάξι σου,αφού ξέρεις και για τις τουρμπίνες)να πάρεις λίγο αέρα και όταν πάρεις και σύ το πρώτο σου ένσημο,τότε έλα να ξανακάνουμε μια κουβέντα... :antegeia:

Κ Α Λ Η Ν Υ Χ Τ Α

Υ.Γ Ζητάω ταπεινά συγγνώμη απ΄όλους τους συναδέλφους,άν γίνικαμε ελαφρώς ρεζίλι...σας υπόσχομαι δεν θα επαναληφθεί ποτέ ξανά απ’την πλευρά μου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχουμε και λέμε, SPINDOCTOR, invitro, drouidis_gr, τρεις άνθρωποι περίπου συνομίληκοι, οι πρώτοι δύο έχουν πάρει πτυχίο εδώ και κάτι χρόνια, ο πρώτος μάλιστα έχει και ένα πτυχίο Πολυτεχνείου εκτός της ιατρικής, και παρά τις όποιες γκρίνιες της ινβίτρο τέλοσπάντων φαίνεται να ξέρουν τι κάνουν και που βαδίζουν. Ο τρίτος, εκτός που είναι εκτός ελληνικής πραγματικότητας, εκτός που δεν έχει πάρει ακόμα πτυχίο, εκτός που δεν μπορεί να γράψει ένα ποστ με σωστή σύνταξη και δυο τρεις τελείες (και μας βγάζει τα μάτια με μισά πεζά - μισά κεφαλαία), εκτός που νομίζει ότι βρίσκεται σε μηχανουργείο (δουλεύω σε 2 Βar λέει και επιμένει), εκτός που...

οσο για τισ ερωτησεις μου,αναφερομουν στο ''μετα την ειδικοτητα''.αν εσυ σκεφτεσαι μονο την ειδικοτητα δεν φταιω εγω !!!!!!!!!!!! τοσο μπορεις τοσο σκεφτεσαι.στην ειδικοτητα ειμαστε περαστικοι ολοι.το μετα ειναι το θεμα.κ οταν μιλαγα για λεφτα,μιλαγα κ για εφημεριεσ.σκεφτηκεσ να κανεισ συνδιασμο αυτων?μηπωσ?για να δεισ τι λεω!!!!!!!!!!τι στιγμη που δεν ψαχνω ειδικοτητα σαν αυτεσ που θες εσυ,ρωταγα αυτεσ που ειπα αν εχουν εφημεριεσ για να δω αν υπαρχουν επιπλεον νομιμα λεφτα εκτοσ του βασικου των 900.γιατι ειπα τι ειδικοτητεσ αναζητω αλλα να μην πεσω κ σε ειδικοτητα που δεν προβλεπεται εφημεριεσ κ την βγαζω μια ζωη με τον βασικο.

....νομίζει ότι οι ειδικευμένοι παίρνουν "βασικό" 900 ευρώ όπως οι ειδικευόμενοι γιατί ίσως έτσι του είπε κάποιος, εκτός που πιστεύει μετά βεβαιότητας ότι "μετά" την ειδικότητα θα διοριστεί άνετα σε νοσοκομείο ως επιμελητής (χωρίς βύσμα), εκτός, ....εκτός...., βρίζει κι από πάνω όποιον πάει να του εξηγήσει 2 λόγια για τη σημερινή ελληνική πραγματικότητα (που καταφανέστατα αγνοεί).

Τα συμπεράσματα λοιπόν δικά σας, κυρίες και κύριοι. Εγώ βαρέθηκα επίσης να γράφω εδώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειπα οτι δεν θα ξαναμιλησω αλλα με τις μαλακιες που λες με χεις κανει να απαντησω 2 φορρες.τωρα λοιπον καταλαβα γιατι η in vitro περιμενε να ακουσει δακρυβρεχτες ιστοριες. :D το ΑΦΜ ξεχασες να μου πεις κ για το μεταπτυχιακο στην ΝΑΣΑ.μπορει αυτα που ειπες να μου αλλαξαν την ιδεα μου για σενα(αααααααααααννννννννν αληθευουν) γιατι εγω δεν ειμαι εσυ.Αλλα τα δικα μου κ να στα πω δεν θα αλλαξεις γνωμη μια κ εσυ δεν εισαι εγω.το κεφι μου το εφτιαξες απο τοτε που καταλαβα τι εισαι,δεν χρειαζοταν οι σαλτσες.μου αρκουσε να μπαινω κ να σε βλεπω να τα χωνεις σε αλλους παλι χωρις λογο.Κ αν οντως εχεις κανει οσα λες τοτε η συμπεριφορα σου ειναι διπλα απαραδεκτη.κατεβα κ απο το καλαμι λιγο καημενε!!!!!!!!!!Οσο για την in vitro τι να πω?μια φορα χαρακτηρισα τα συννεφακια σου κ πολυ ηταν.Δεν ασχολουμαι με φοιτητριες που δειχναν τα ''προσοντα'' τους για να παρουν μαθημα.αντε γεια κ στους δυο.κ να ξερετε,οτι κ να πειτε πλεον δεν ξαναπαντω!!!!Εξαλλου εδω μεσα ο καθενας μπορει να το παιξει οπως θελει ιδιως αν ειναι σαν τον spindoctor.ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και έχουμε πολλά χόμπυ μαζί με την σύζυγό μου,που υπ’όψη είναι και αυτή Ιατρός.

Χωρίς καμμία συμπάθεια και σχέση με τον Δρουίδη ο οποίος όντως δεν δείχνει απόφοιτος Ελλ.Πανεπιστημίου αυτό που έγραψε για καλάμι (!) ίσως να ευσταθεί ! :anavwfwties:

Όχι πως θα ήταν η πρώτη φορά που κάποιος αφού τελειώνει κάποιο άλλο ΑΕΙ θυμάται και την Ιατρική για να του δώσει αυτό το πρόσθετο κύρος ...

Πάντως αν κρίνω απ΄την πλειοψηφία των γυναικών συναδέλφων εγώ μάλλον σε λυπάμαι παρά σε ζηλέυω ! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς καμμία συμπάθεια και σχέση με τον Δρουίδη ο οποίος όντως δεν δείχνει απόφοιτος Ελλ.Πανεπιστημίου αυτό που έγραψε για καλάμι (!) ίσως να ευσταθεί ! :anavwfwties:

Όχι πως θα ήταν η πρώτη φορά που κάποιος αφού τελειώνει κάποιο άλλο ΑΕΙ θυμάται και την Ιατρική για να του δώσει αυτό το πρόσθετο κύρος ...

Πάντως αν κρίνω απ΄την πλειοψηφία των γυναικών συναδέλφων εγώ μάλλον σε λυπάμαι παρά σε ζηλέυω ! :antegeia:

Άσχετο :

Άκου να δείς τι θυμηθηκα. Καλοκαιράκι, παραλία, θάλασσα. 3 κυρίες μιας κάποιας ηλικίας συζητούν για τους άντρες τους.

Λέει η μια : ο Γιώργος μπλα μπλαμπλα μπλα.

Λέει η δεύτερη: Ο δικός μου η Νίκος μπλα μπλαμπλα μπλα.

Και η τρίτη: Ο γιατρός !!!! μπλα μπλαμπλα μπλα. :splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσχετο :

Άκου να δείς τι θυμηθηκα. Καλοκαιράκι, παραλία, θάλασσα. 3 κυρίες μιας κάποιας ηλικίας συζητούν για τους άντρες τους.

Λέει η μια : ο Γιώργος μπλα μπλαμπλα μπλα.

Λέει η δεύτερη: Ο δικός μου η Νίκος μπλα μπλαμπλα μπλα.

Και η τρίτη: Ο γιατρός !!!! μπλα μπλαμπλα μπλα. :splaaaats::splaaaats:

δευτερη φορα που "γραφεις" σημερα !!!

she is on fire today...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δευτερη φορα που "γραφεις" σημερα !!!

she is on fire today...

Merci mon petit. emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.