Jump to content

ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ


panagiotaristou

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩΣΑ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚΑΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ?ΠΗΓΑΤΕ ΚΑΛΑ?ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ??ΠΑΝΤΩΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού επιμένεις να απαντήσω εγώ. Δεν ξέρω ποιό βιβλίο να διαβάσεις, αλλά πας καλά παιδάκι μου; Πόσα χρόνια δηλαδή σκοπεύεις να δίνεις κατατακτήριες; Και αν σου φάνηκαν "τραγικά" τα θέματα της Βιολογίας, έχεις ιδέα πως θα σου φανούν τα λοιπά θέματα της ιατρικής αν και όποτε περάσεις; Νομίζεις ότι θα είναι περίπατος να τελειώσεις την ιατρική ακόμα κι αν περάσεις; Σκέψου πολύ καλά που πας να μπλέξεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά χαλαρώστε...

Η βιολογία και η βιοχημεία αποτελούν τις εξωφρενικά τραγικότερες έδρες στην ιατρική ιωαννίνων, οπότε χαλάρωσε...

Κυτταρική βιολογία του Μαργαρίτη ειναι για την βιολογία 1 και το genes viii (νομίζω για την βιολογία 2)

Παίζουν πολύ σημειώσεις, οι οποίες σε γενικές γραμμές αν συνδυαστούν με κάποια κεφάλαια του βιβλίου καλύπτουν πλήρως.

Τώρα για κατατακτήριες νομίζω ότι είναι μόνο βιολογία 1 άρα μαργαρίτης, δεν παίρων όμως κι όρκο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι βιολογια 1 ειναι μονο και αν σας πω τα θεματα αμφιβαλω αν θα μπορει καποιος απο εσας να τα απαντησει!!!!

Αφού επιμένεις να απαντήσω εγώ. Δεν ξέρω ποιό βιβλίο να διαβάσεις, αλλά πας καλά παιδάκι μου; Πόσα χρόνια δηλαδή σκοπεύεις να δίνεις κατατακτήριες; Και αν σου φάνηκαν "τραγικά" τα θέματα της Βιολογίας, έχεις ιδέα πως θα σου φανούν τα λοιπά θέματα της ιατρικής αν και όποτε περάσεις; Νομίζεις ότι θα είναι περίπατος να τελειώσεις την ιατρική ακόμα κι αν περάσεις; Σκέψου πολύ καλά που πας να μπλέξεις....

Και για να ξερουμε τι λεμε εχω περασει μαθηματα ιατρικης και μαλιστα ιατρικης Αθηνας και με βαθμους που ουτε φανταζεσαι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ιατρικής Αθήνες; Οπως Μαλδίβες;

:rolleyes:

Καλά, αφού επιμένεις. Το χόμπι σου είναι να δίνεις μαθήματα ιατρικής από δω κι από κει;

emsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το εκλαμβάνω ως κομπλιμάν, είναι πρότυπα μου και οι δύο.

" Γιατί γράφουμε σε αυτό το φόρουμ; -Ποτέ δεν θα μάθουμε ! "

embored

Αφού εσύ είσαι τόσο τρομερό μυαλό, και οι άλλοι αν δυσκολευτούν κάπου είναι άχρηστοι και δεν αξίζουν ιατρική, κάτι δεν πάει καλά με όλη την ιατρική που περνάει καρδιολογία και βρωστάει τα βιο. <_< Έλεος, δείξε ευγένεια και βοήθησε σε ότι σε ρωτάν αν ξέρεις. Γι αυτό είναι το φόρουμ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα ποτέ ότι είμαι τρομερό μυαλό; Αν ήμουν πιο ξύπνια στα 17 δεν θα είχα πάει ιατρική για να τα λούζομαι τώρα. Αυτοκριτική κάνω. Τι δεν κατάλαβες εσύ;

ΥΓ: στο πανεπιστήμιο Κρήτης δεν είχαμε τέτοια φαινόμενα, μια και όλα τα βιο- κάτι ήταν προαπαιτούμενα για να πας στον επόμενο κύκλο, αλλά σε πιστεύω νέε μου. Και λοιπόν;

ΥΓ2: δεν θέλω να δείξω ευγένεια, θέλω να της εξηγήσω πόσο τραγική είναι η κατάσταση με την ανεργία. Δεν τα βλέπει, δεν τα διαβάζει άραγε; Αλλά όοοοοχι, εκεί ντε, όλοι να πάμε ιατρική....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ2: δεν θέλω να δείξω ευγένεια, θέλω να της εξηγήσω πόσο τραγική είναι η κατάσταση με την ανεργία. Δεν τα βλέπει, δεν τα διαβάζει άραγε; Αλλά όοοοοχι, εκεί ντε, όλοι να πάμε ιατρική....

αυτα τα προτυπα της οικονομικης καταξιωσης

και κοινωνικης αναγνωρισης

εχουν καταστρεψει κοσμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι βιολογια 1 ειναι μονο και αν σας πω τα θεματα αμφιβαλω αν θα μπορει καποιος απο εσες να τα απαντησει!!!!

Και για να ξερουμε τι λεμε εχω περασει μαθηματα ιατρικης και μαλιστα ιατρικης Αθηνες και με βαθμους που ουτε φανταζεσαι!!

Έχετε δώσει μαθήματα στην Ιατρική Αθηνών? Ως τι? Αν επιτρέπετε, μπορείτε να μας πείτε ποιό είναι το πρώτο σας πτυχίο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχετε δώσει μαθήματα στην Ιατρική Αθηνών? Ως τι? Αν επιτρέπετε, μπορείτε να μας πείτε ποιό είναι το πρώτο σας πτυχίο?

Ως φαρμακοποιος και οπως θα γνωριζετε τοσο η υλη οσο και τα θεματα ειναι τα ιδια με αυτα των συναδελφων σας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό είναι ακόμα χειρότερο. Αυτό σημαίνει ότι ξέρεις από μέσα τα πράγματα με την ανεργία κλπ και επιμένεις να φας το κεφάλι σου. Τι να σου πω τώρα? Καλή τύχη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό είναι ακόμα χειρότερο. Αυτό σημαίνει ότι ξέρεις από μέσα τα πράγματα με την ανεργία κλπ και επιμένεις να φας το κεφάλι σου. Τι να σου πω τώρα? Καλή τύχη?

Αυτο νομιζω πως ειναι δικο μου θεμα.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι σε καιει τοσο πολυ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο νομιζω πως ειναι δικο μου θεμα.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι σε καιει τοσο πολυ???

ΚΟΠΕΛΙΑ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΗ ΣΚΟΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.

ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΟΥΜΕ.

ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ (ΠΟΥ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ) ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ. ΤΩΡΑ ΟΣΟΙ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΝ ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ. ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΧΙ?

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΔΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΘΛΙΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΕΤΗ...

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Αυτο νομιζω πως ειναι δικο μου θεμα.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι σε καιει τοσο πολυ???

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ 1 ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΟΠΕΛΙΑ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΗ ΣΚΟΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.

ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΟΥΜΕ.

ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ (ΠΟΥ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ) ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ. ΤΩΡΑ ΟΣΟΙ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΝ ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ. ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΧΙ?

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΔΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΘΛΙΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΕΤΗ...

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ 1 ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!Ειλικρινα εκτιμω το γεγονος οτι δεν αρχισες και εσυ να μου λες οτι και οι περισσοτεροι συναδελφοι σου!!Εχει καταντησει κουραστικο!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ γιατί σκοτίζομαι; Χμ, επειδή έχω αλτρουισμό και συμπάθεια και μάλιστα σε πολύ βολικές τιμές!

:withstupid:

Αν θες να φας το κεφάλι σου φάτο, γλυκειά μου. Καλές γιορτές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλη αρχη σου ευχομαι,

οταν με το καλο ξεμπερδεψεις με τις κατατακτηριες

υγ μην τα βαζετε με την in vitro

απο ενδιαφερον-καλοσυνη ασχολειται

και λεει την γνωμη της/συμβουλη

χωρις διαθεση να "την πει" σε κανεναν

υγ2 και γω φαρμακειο θα ανοιγα παντως ;););)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ γιατί σκοτίζομαι; Χμ, επειδή έχω αλτρουισμό και συμπάθεια και μάλιστα σε πολύ βολικές τιμές!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το "ενδιαφερον" αλλα να θυμασαι πως εγω εχω ηδη ενα δευτερο πολυ καλο πτυχιο και αν κατι παει στραβα,οπως λες,μπορω παντα να ανοιξω ενα φαρμακειο η να αξιοποιησω το μεταπτυχιακο μου...

Καλες γιορτες και σε εσενα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενα δεύτερο πολύ καλό πτυχίο;

Οχι γλυκειά μου, δεν έχεις δύο πτυχία, έχεις ένα πτυχία συν προσπαθείς να περάσεις τις κατατακτήριες. Ο δρόμος για το δεύτερο πτυχίο θα είναι μακρύς κι επίπονος. Αν και όποτε τελειώσεις, το ξανασυζητάμε.

emsexwars

ΥΓ: Αν έχεις κάνει ήδη και μεταπτυχιακό στη Φαρμακευτική, ακόμα πιο κρίμα ρε κορίτσι μου. Τεσπα, ελπίζω να θυμηθείς κάποτε τα λόγια μου. Εδώ που τα λέμε κι εμένα μου τα 'λεγαν άλλοι αλλά τίποτα εγώ. Είχα όμως το άλλοθι των 17 χρόνων, συν ότι η ανεργία δεν είχε ακόμα διογκωθεί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενα δεύτερο πολύ καλό πτυχίο;

Οχι γλυκειά μου, δεν έχεις δύο πτυχία, έχεις ένα πτυχία συν προσπαθείς να περάσεις τις κατατακτήριες. Ο δρόμος για το δεύτερο πτυχίο θα είναι μακρύς κι επίπονος. Αν και όποτε τελειώσεις, το ξανασυζητάμε.

emsexwars

ΥΓ: Αν έχεις κάνει ήδη και μεταπτυχιακό στη Φαρμακευτική, ακόμα πιο κρίμα ρε κορίτσι μου. Τεσπα, ελπίζω να θυμηθείς κάποτε τα λόγια μου. Εδώ που τα λέμε κι εμένα μου τα 'λεγαν άλλοι αλλά τίποτα εγώ. Είχα όμως το άλλοθι των 17 χρόνων, συν ότι η ανεργία δεν είχε ακόμα διογκωθεί...

Με δυο πτυχια και μεταπτυχιακο ανεργια????ε????Το θεωρεις πολυ πιθανο??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο πατέρας ενός φίλου μου που σπουδάζει Ιατρική στην Θεσσαλονίκη είναι Ψυχίατρος (στρατιωτικός Ιατρός, που ιδιωτεύει πλέον) και είχε έρθει η συζήτηση αυτή σε μία παρέα. Η γνώμη του για το λόγο που οι περισσότεροι γιατροί ή φοιτητές ιατρικής αποτρέπουν άλους απο το να μπούν στην ιατρική, ήταν ότι αυτό είναι μια προσπάθεια που σκοπό έχει -τις περισσότερες φορές- απλά να υπερτονίσει τις δυσκολίες του επαγγέλματος (σαν επάγγελμα και σαν σπουδές) ώστε να φαίνεται περισσότερο άξιος μιας και ο ίδιος τα έχει καταφέρει ή τα καταφέρνει.

Συχνά, έλεγε, αυτό θα μας θύμιζε "αλτρουισμό" (δηλαδή "υποτιμώ το επάγγελμά μου/αυτό που κάνω λέγοντάς σου πόσο κακό είναι και παραδεχόμενος εμμέσως πλήν σαφώς ότι εγώ έκανα ένα σοβαρό λάθος στην ζωή μου, αλλά προτιμώ να σου πώ την αλήθεια προκειμένου να σε σώσω" = αλτρουισμός) αλλά δεν είναι τίποτα άλλο παρά στόμφος και εγωισμός.

Όλοι ξέρουν, έλεγε, πως δεν πρόκειται να πείσουν - αποτρέψουν κανένα με τα λεγόμενά τους (δεν είναι δυνατόν να πείσεις κάποιον για κάτι τόσο σημαντικό όσο η επιλογή του επαγγέλματος σε μια κουβέντούλα), άλλωστε δεν τους ενδιαφέρει πραγματικά. Ο σκοπός είναι αυτός που έγραψα πρίν.

Φυσικά αναγνώριζε και ο ίδιος όλες τις δυσκολίες/ιδιατερότητες του επαγγέλματος/σχολής (Ιατρός και ο ίδιος γαρ..) απλά έδινε την ερμηνεία του στο βαθμό που αυτό συμβαίνει σε "κουβεντούλα" του καφέ και όχι π.χ στην κουβέντα που αυτός είχε ας πούμε με τον γιό του όταν αποφάσιζαν τί θα δηλώσει.

Να σας πώ δε, ότι όταν έλεγε αυτά υπερασπιζόταν τους γιατρούς καθώς "απέκρουε" την άποψη που έλεγε πώς οι γιατροί το κάνουν αυτό με το σκεπτικό "όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα".

Δεν χρειάζεται να είσαι ψυχίατρος να τα πείς αυτά, αλλά για εμένα προσωπικά η άποψη του συγκεκριμένου ανθρώπου μετράει υπερβολικά καθώς πρόκειται για προσωπικότητα που δύσκολα θα έχω την τύχη να ξανασυναντήσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.