Jump to content

ΕΞΟΔΟΣ Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ


Recommended Posts

emhelp

παιδια μου

ειναι να βρεθω στο Λονδινο για 4 μερουλες σύντομα

1) ποια ειναι τα αξιοθεατα που δεν πρεπει να φύγω αν δε τα δώ...? (οτι προλαβω να δω σε τοσο μικρο διαστημα)

2) καμια καινουργια πρόταση για εξοδο? emdjembeeremfood

ηταν ιδιαιτερα κατατοπιστικα τα παραπανω που αναφερατε emrockon

(δυστυχώς δε προλαβαίνω και το uk greekmeds meeting.. :( )

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου προτεινω να αγορασεις τον οδηγο του National Geographic London.Καλυτερα στα αγγλικα γιατι ειναι φτηνοτερος.Εχει μεσα ο,τι χρειαζεσαι για πληροφοριες και να κερδιζεις χρονο πχ σου λεει στασεις μετρο,ποσα λεπτα με τα ποδια και εξυπνες διαδρομες για να δεις ενα μουσειο.

Στο τελος εχεις και το χαρτη του Tube.

Για μετρο δες ειτε ημερησιο ή βδομαδας εισιτηριο.

Trafalgar square,National Gallery,Piccadily circus και Soho πανε πακετο μαζι.

British London Eye (αγοραζεις εισιτηριο αν εχει καλο καιρο) και μετα πας St.Margaret Westminster,Big Ben,House of Parliament.

British Museum και μετα απ'ολο αυτο....βολτα στα μαγαζια Oxford st,Harrods

Tate modern museum ειναι πολυ ωραιο ....περασα μερικες ωρες ειχα και το φαγακι μου μαζι :)

Το βραδυ να δεις το Tower Bridge....ρομαντικο :)

Το Madame Tussaud το εχω δει 2-3 φορες αλλα παντα σε μικρη ηλικια....τι να σου πω.Ανοιξε πριν 150 χρονια...εχει και το πλανηταριο...εδω παει σε γουστα....αλλοι το βρισκουν παιδικο κ αλλοι ενδιαφερον.

Για εξοδο και μασα καλυτερα να σου πουνε οσοι ειναι αυτη την περιοδο Λονδινο.

Κανα καπελο για τη βροχη :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

διάβασα όλο το topic και ενθουσιάστηκα! Μπράβο παιδιά για τις πληροφορίες που δώσατε! Κράτησα μέχρι και σημειώσεις! Όταν πήγα εγώ Λονδίνο, δεν είδα σχεδόν καθόλου την νυχτερινή ζωή.(αλλά απ'όσο φαίνεται υπάρχει... είναι εκεί και μας περιμένει!) Γράψτε και τίποτα καινούργιο... Τελευταίο post πριν από το δικό μου στις 15 Νοεμβρίου; Ντροπή, ντροπή! lol

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

περπαταγα Oxford street και πηγαινα προς Teteham court road (οπου εκει που ενωνονται οι δρομοι ειναι και το We will rock tribute to Queen)

Tottenham!!!

Tottenham court road & tube station.

The best meeting point in town, σχεδόν αδύνατο να χαθεί κανείς αν δώσει ραντεβού κάτω από το Pavilion= άγαλμα του φρεντυ.

Καλο σοπινγκ και στο:

http://uk.westfield.com/london/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.