Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

επειδή υπάρχει μεγάλη αναμονή και για το αγροτικό,ξεπερνά τον ένα χρόνο εκτός αν είσαι τυχερός,έχει ειπωθεί από το υπουργείο να μη βγάζουμε πιστοποιητικό υγείας παρά μόνο όταν πάρουμε αγροτικό,γιατί έχει ισχύ μόνο για 6 μήνες οπότε όταν λήξει θα χρειαστεί να κάνετε τις εξετάσεις από την αρχή.Άρα πρώτα πάρτε αγροτικό και πηγαίνετε μετά για το πιστοποιητικό υγείας.εγώ έκανα αυτό το λάθος επειδή δεν το ήξερα και μετά χρειάστηκε και το ξαναέβγαλα ώστε να το πάω στο νοσοκομείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply
επειδή υπάρχει μεγάλη αναμονή και για το αγροτικό,ξεπερνά τον ένα χρόνο εκτός αν είσαι τυχερός,έχει ειπωθεί από το υπουργείο να μη βγάζουμε πιστοποιητικό υγείας παρά μόνο όταν πάρουμε αγροτικό,γιατί έχει ισχύ μόνο για 6 μήνες οπότε όταν λήξει θα χρειαστεί να κάνετε τις εξετάσεις από την αρχή.Άρα πρώτα πάρτε αγροτικό και πηγαίνετε μετά για το πιστοποιητικό υγείας.εγώ έκανα αυτό το λάθος επειδή δεν το ήξερα και μετά χρειάστηκε και το ξαναέβγαλα ώστε να το πάω στο νοσοκομείο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΤΙΣ ΔΥΟ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά,γεια σας και από εμένα!Μήπως ξέρετε τι θα γίνει με τους διορισμούς?Θα γίνει κανονικά η αποστολή ή θα παγώσει το θέμα μέχρι τις εκλογές?Έχετε καμιά πληροφορία?Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υποτίθεται ότι στις εκλογές παγώνουν όλοι οι διορισμοί.αλλά σε μας η επιλογή είχε ήδη γίνει.οπότε δεν μπορεί να θεωρηθεί ρουσφέτι(αυτό είναι το σκεπτικό που δε γίνονται διορισμοί προεκλογικά).με βάση τη λογική πάντα ότι τα νοσοκομεία δεν μπορούν να μείνουν χωρίς τριμηνίτες υποθέτω ότι θα σταλούν κανονικά.μπορούμε όμως να ρωτήσουμε και στο υπουργείο να μάθουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνωμη, αλλα εχω καποιες επιφυλαξεις. Αν εχει ηδη υπογραψει ο υπουργος, γιατι δεν εχουν ακομα ακομα σταλει οι διορισμοι? Αν δεν εχει υπογραψει, ποιος θα το κανει, αφου δεν υπαρχει πλεον υπουργος μεχρι τις εκλογες? Αρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επομένως,πρέπει να ρωτήσουμε στο υπουργείο αν έχουν υπογραφεί οι διορισμοί και απλα απομένει να τους στείλουν.Εαν και αυτή την εβδομάδα δεν έρθουν,μετά τις εκλογές,υποθέτω.Υπομονή...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω σπασει τα τηλεφωνα του Υπουργειου απο το πρωι, αλλα μηδεν φως στην ακρη του τουνελ...

Οποιος μαθει πρωτος, ας ποσταρει πως θα επηρεαστουν απο τις εκλογες, αφενος οι διορισμοι της τελευταιας προκηρυξης, και αφετερου η δημοσιευση της επομενης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω σπασει τα τηλεφωνα του Υπουργειου απο το πρωι, αλλα μηδεν φως στην ακρη του τουνελ...

Οποιος μαθει πρωτος, ας ποσταρει πως θα επηρεαστουν απο τις εκλογες, αφενος οι διορισμοι της τελευταιας προκηρυξης, και αφετερου η δημοσιευση της επομενης.

Λογικα μεχρι να γινουν εκλογες οπως λεει καποιος νομος παγωνουν ολοι οι διορισμοι.δεν ξερω αν εντασομαστε σε καποιον αλλο νομο επειδη εχουν βγει αποτελεσματα παντως το πρωτο ισχυει σιγουρα.

Αν κοιταξουμε και τους προηγουμενους διορισμους οι οποιο εγιναν καπου σε 50 μερες απο την ανακοινωση των αποτελεσματων(χωρις να υπαρχουν κ εκλογες) το βλεπω καπου στις 20 με 25 σεπτεβρη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια σας συναδελφοι

μιλησα πριν λιγο με το υπουργειο και μου ειπαν οσο αφορα την νεα προκηρυξη για τα αγροτικα οτι θα ξερουν και αυτοι τι τελικα θα γινει τελος της εβδομαδας

παντως δεν μου απεκλεισαν την περιπτωση να κυλισουν τα πραγματα κανονικα

οτι νεοτερο θα ξαναενημερωσω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για την ιστορία αναφέρω ότι στις εκλογές στις 7 Μαρτίου 2004 το σύστημα δεν κόλλησε ούτε προ- ούτε μετ-εκλογικά & είχαν βγει κανονικά 2 προκηρύξεις το Φλεβάρη και 2 το Μάρτη. Και για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι τότε έβγαινε προκήρυξη κάθε 2 εβδομάδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνωμη, αλλα εχω καποιες επιφυλαξεις. Αν εχει ηδη υπογραψει ο υπουργος, γιατι δεν εχουν ακομα ακομα σταλει οι διορισμοι? Αν δεν εχει υπογραψει, ποιος θα το κανει, αφου δεν υπαρχει πλεον υπουργος μεχρι τις εκλογες? Αρα...

το 40ήμερο πέφτει στις 5 Σεπτέμβρη.εσύ γιατί από τώρα περιμένεις το διορισμό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι νωρίς,όμως όταν θα αρχίσουνε να έρχονται οι διορισμοί,πιστεύω να μας ενημερώσει κάποιος συνάδελφος απ'εδώ μέσα,έτσι δεν είναι?Ίσως κάποιοι,όπως συμβαίνει με εμένα,να βρίσκονται μακρυά από τις διευθύνσεις που έχουν δηλώσει στις αιτήσεις αγροτικών.Όχι τίποτα,μην χάσουμε τον διορισμό χωρίς λόγο!Υπερβολές,ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνωμη, αλλα εχω καποιες επιφυλαξεις. Αν εχει ηδη υπογραψει ο υπουργος, γιατι δεν εχουν ακομα ακομα σταλει οι διορισμοι? Αν δεν εχει υπογραψει, ποιος θα το κανει, αφου δεν υπαρχει πλεον υπουργος μεχρι τις εκλογες? Αρα...

το 40ήμερο πέφτει στις 5 Σεπτέμβρη.εσύ γιατί από τώρα περιμένεις το διορισμό?

Δεν περιμενω ποτε θα φτασει ο διορισμος, περιμενω ποτε θα σταλει. Εαν ο υπουργος ειχε υπογραψει, υπαρχει λογος να μην εχει ξεκινησει η αποστολη τους? (κι ας φτασουν οποτε θελουν)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα σε ολους!ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο μισθολογικο bonus σε οσους εφημερευουν την κυριακη των εκλογων?

καλό!!!! emcolgate:lol:emcolgate:lol:emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εμένα μου είπανε από το υπουργείο ότι ''σημερα μετά το μεσημέρι'' θα βγει η νέα προκύρηξη αγροτικών.

Δυστυχώς μόλις το είπαν αυτό κλείσαν το τηλέφωνο

και δεν πρόλαβα να ρωτήσω όσοι πήρανε την τελευταία φορά αγροτικά πότε θα έρθουν οι διορισμοί τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο κλείσανε κωστα για να μην ακούσεις από μέσα που λύσανε στα γέλια.

έχουμε γίνει ανέκδοτο με τα αγροτικά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.