Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Ιανουάριος - Σεπτέμβριος 2007


drsiena

Recommended Posts

Παρασκευή πρωί στην Αριστοτελους 17....

Χτύπησα την πόρτα της κυρίας Ρουφαγάλα για πληροφορίες .............. ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ?????

Μια συνάδελφος της γιατι η ιδια απουσιαζε μου απαντά ΑΦΟΥ σταμάτησε να χαμογελάει μετα την ερώτηση μου....

ΚΟΠΕΛΙΑ,ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1800 αιτήσεις εγιναν αυτή τη φορά και καταλαβαίνεις....................

Σε σας τα σχόλια!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Last Reply

και σας εχω και κατι καλυτερο

στην επομενη προκηρυξη με το νεο ετος θα ειναι οι διπλοι... τι θα πουν τοτε? μετα το πασχα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και σας εχω και κατι καλυτερο

στην επομενη προκηρυξη με το νεο ετος θα ειναι οι διπλοι... τι θα πουν τοτε? μετα το πασχα?

Θα πουν του χρονου και βλεπουμε.Πεφτει και νωρις το πασχα φετος.Να ρωταμε αν θα βγουν πριν η μετα το πασχα.Δεν εχει τελος αυτος ο εφιαλτης....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά εκεί μέσα δεν είναι γραφείο η εκπομπή του μαμαλακη είναι με τόσο μαγείρεμα....

τι κι αν είναι 1800 αμαντα? Δεν έπρεπε να βγουν τα αποτελέσματα για τα αγροτικά αυτά που σε λίγο μένουν χωρίς γιατρό τι θα γίνει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα Αγροτικά που μένουν χωρίς γιατρό,είναι τα καλύτερα για το κράτος!Μέχρι να καλυφθεί η θέση(σε πόσους μήνες άραγε?).Το Κράτος ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ κανένα γιατρό!!!Αυτό θέλουν και αυτοί(το κράτος),να δίνουν όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα,άν είναι δυνατόν να μην δίνουν και καθόλου!Τους βολέυει κατα βάθος!Γι'αυτό και καταργήσανε την υποχρεωτικότητα των αγροτικών,γι'αυτό γίνεται και αυτό το μπάχαλο στις αναμονές των ειδικοτήτων!Δεν είναι που υπάρχουν πολλοί ιατροί στην Ελλάδα(που όντως υπάρχουν),πολλοί ιατροί υπάρχουν και στη Γαλλία και στη Γερμανία και στην Αγγλία και αλλού.Αλλωστε εκει πάνε,εκτός απο τους ντόπιους γιατρούς,και γιατροί απ'όλο τον Πλανήτη για να ειδικευθούν και να δουλέψουν!¨Ομως αυτές οι χώρες μπορούν και τα καταφέρνουν και καλύπτουν τους περισσότερους(ντόπιους και αλλοδαπούς) γιατρούς.Το σπουδαιότερο όμως είναι,οτι αυτά τα κράτη,σέβονται τους Πολίτες τους(ιατρική περίθαλψη)!Εδω στο Ελλαδιστάν όμως,κανένας δεν νοιάζεται αν θα παραμείνει το ''τάδε'' χωριό χωρίς ιατρό ΓΙΑ 2-3 μήνες,ποιός νοιάζεται για τους πολίτες εδω? emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα Αγροτικά που μένουν χωρίς γιατρό,είναι τα καλύτερα για το κράτος!Μέχρι να καλυφθεί η θέση(σε πόσους μήνες άραγε?).Το Κράτος ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ κανένα γιατρό!!!Αυτό θέλουν και αυτοί(το κράτος),να δίνουν όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα,άν είναι δυνατόν να μην δίνουν και καθόλου!Τους βολέυει κατα βάθος!Γι'αυτό και καταργήσανε την υποχρεωτικότητα των αγροτικών,γι'αυτό γίνεται και αυτό το μπάχαλο στις αναμονές των ειδικοτήτων!Δεν είναι που υπάρχουν πολλοί ιατροί στην Ελλάδα(που όντως υπάρχουν),πολλοί ιατροί υπάρχουν και στη Γαλλία και στη Γερμανία και στην Αγγλία και αλλού.Αλλωστε εκει πάνε,εκτός απο τους ντόπιους γιατρούς,και γιατροί απ'όλο τον Πλανήτη για να ειδικευθούν και να δουλέψουν!¨Ομως αυτές οι χώρες μπορούν και τα καταφέρνουν και καλύπτουν τους περισσότερους(ντόπιους και αλλοδαπούς) γιατρούς.Το σπουδαιότερο όμως είναι,οτι αυτά τα κράτη,σέβονται τους Πολίτες τους(ιατρική περίθαλψη)!Εδω στο Ελλαδιστάν όμως,κανένας δεν νοιάζεται αν θα παραμείνει το ''τάδε'' χωριό χωρίς ιατρό ΓΙΑ 2-3 μήνες,ποιός νοιάζεται για τους πολίτες εδω? emno

υπαρχει και η παραταση και πιστεψε με σχεδον ολοι μενουν κι ς μην θελουν αρκετοι (βλεπω απο τον εαυτο μου!) κι αν υπαρχει λογος που φευγει ο γιατρος,βλεπε στρατο η ειδικοτητα τοτε στελνουν απο το κ.υ. αλλον αγροτικ,ειδικα στα αγονα που τους βγαινει και πιο φτηνα αλλωστε! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακριβως, στελνοντας αλλον γιατρο απο το ΚΥ, εξοικονομουν χρηματα. Οταν ημουν στο ΚΥ σε καποια φαση υπηρχαν 3 Π.Ι. κενα και τα αναλαμβαναμε ολα εμεις. Αυτο ισχυε για κανα 4 μηνο.

Και αν θυμηθει καμια γραμματεας και συμπληρωσει τα απαραιτητα χαρτια παιρνεις και τιποτα παραπανω λεφτα απο την αναπληρωση. Βεβαια μιλαμε για αστεια ποσα! Ουτε τα λεφτα για τις βενζινες emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά όμως συνάδελφοι τι γίνεται και αργούν τόσο εκνευριστικά οι ανακοινώσεις για τα αγροτικά?

τα μαγειρεύουν?

λόγο φόρτου εργασίας?

πάνε να περάσουν κανένα άλλο καθεστώς?

δεν μπορεί να γίνονται τυχαία όλα αυτά.

μήπως έχει σχέση με ότι νέο θα ισχύει αν ισχύσει για το νέο καθεστώς των εφημέριων?

έχει κάνεις βύσμα κοντά στον χαμογελαστό αβραμο να μας πει τίποτα στα σίγουρα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν θέλω να το πιστέψω ότι έτσι σκέπτονται σ αυτό το υπουργείο .

αν είναι έτσι μαύρα χρόνια έρχονται στην επιστήμη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ισως και ακομα χειροτερα emhelp

Αν δεν τα δει κανεις, ειναι δυσκολο να τα πιστεψει!

Δεν υπαρχουν λεφτα και προσπαθουν να τα βολεψουν με διαφορες τετοιου ειδους τακτικες. Οπως για παραδειγμα, με το να κοβουν εφημεριες, οι οποιες εχουν ΗΔΗ γινει. (Γιατι μεχρι να υπογραφει το προγραμμα των εφημεριων απο τον προεδρο του καθε νοσοκομειου και να επιστραφει υπογεγραμμενο εχει φτασει 15 του μηνος! )Και βεβαια δεν κανω λογο για εφημεριες ειδικων, οι οποιες μπορει να ειναι και πλαστες! Αλλα για εφημεριες αγροτικων και ειδικευομενων emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητοί συνάδελφοι ''timwria'',''christian'' και λοιποί άλλοι,αυτό είπα και'γώ!Οτι το κράτος προσπαθεί να την βγάλει καθαρή με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα(αν είναι δυνατόν να μην δώσει και καθόλου,βλέπε εφημερίες).Γι'αυτό και έχουν δημιουργηθεί όλα αυτά τα προβλήματα με αναμονές,ειδικότητες κ.α.Δεν έχω σκοπό να κάνω Πολιτική Κουβέντα,δεν μ'ενδιαφέρει καθόλου,αλλά μερικά πράγματα πρέπει να λέγονται όπως είναι.Εγώ θα καταθέσω μια διαφορετική άποψη(την δική μου) για το θέμα αυτό.

Το να γίνει ένα Νοσοκομείο κάπου,είναι το πιό εύκολο πράγμα.Δέν υπάρχει νομός που να μην εχει ένα Νοσοκομείο,πολλοί έχουν και δύο μάλιστα!Βάλτε και τα Κεντρα Υγείας που υπάρχουν στον νομό,όλα καλά μέχρι εδώ!Και μιλάμε για Νοσοκομεία ''ΜΑΥΣΩΛΕΙΑ'',με γρανίτες και άλλα κόλπα!Έχουμε σκεφτεί ποιά είναι η πραγματική αξία(σε λεφτά) ενός τέτοιου Νοσοκομείου?Πολύ μικρότερη απ'αυτήν που ανακοινώνεται οτι στοίχησε η κατασκευή του!Και εξηγούμαι....Μίζα για την αγορά οικοπέδου,μίζα για τα χωματουργικά,μίζα για τα τσιμέντα,σίδερα,σοβαντίσματα...μίζα για τα πλακάκια,wc...μίζα για τις μπρίζες,τα καλώδια...μίζα για τα μηχανήματα!Όταν λέω Μίζα,εννοώ οτι έρχεται ο ''Spindoctor'' που έχει αναλάβει(άλλο θέμα αυτό) να βάλει τα πόμολα στις πόρτες και λεέι,θέλω(ας πούμε) 10.000 eur.Του λένε τα ''κοράκια'',κοίτα θα πάρεις 13.000 eur.,αλλά θα υπογράψεις οτι πήρες 25.000!Τι να κάνει ο χριστιανός,θέλει να πάρει και καμιά άλλη εργολαβία(κάνα σχολείο,κάνα δρόμο,κάνα γεφύρι,ίσως και κάνα άλλο νοσοκομείο),είναι και ''φίλος'' του εκάστοτε Κόμματος που κυβερνά(το κάθε Κόμμα έχει τους δικούς του''φίλους''),υπογράφει!Όπως καταλάβατε,όλα στα χαρτιά ΝΟΜΙΜΑ!Αντε,να βάλουμε και μηχανήματα μέσα.Τα πιο σύγχρονα ακτινολογικά,ότι πιο top σε αξονικό τομογράφο που υπάρχει στην αγορά,με την ίδια πιό πάνω διαδικασία,για να μην ξεχνιώμαστε!Ετσι λένε οτι το ''Ταδε'' Γεν.Περιφ.Νοσ. κόστησε ''ΤΟΣΑ''!Φτάνουμε στο πιό κρίσιμο σημείο,αυτό της στελέχωσης!Αμ δέ!Στον διορισμένο δεν μπορεί να πεί..."κοίτα,θα σου δίνω 900 και'συ θα δηλώνεις οτι πάιρνεις 1500!Μίζα στο μισθό δεν γίνεται!!!Οπότε,άδεια τα νοσοκομεία μέσα!

Το τραγικό είναι οτι,προεκλογικά,το κάθε κόμμα που κυβερνάει δείχνει σποτάκια με τις Νοσοκομειάρες που έφτιαξε όσο κυβερνούσε και υπόσχεται οτι την επόμενη τετραετία θα φτιάξει ακόμα περισσότερα!ΚΑΝΕΝΑΣ όμως απο την εκάστοτε αντιπολίτευση δεν λέει,οκ μας δείξατε τα νοσοκομεία απ'τις αεροφωτογραφιές,για να πάρουμε μια κάμερα και ας μπούμε μέσα να δούμε πόσοι δουλεύουν εκεί?Και ξέρετε γιατί δεν το κάνουν?Γιατί άν το έκαναν,όταν θα'ρχόταν η ώρα να κυβερνήσουν(οι αντιπολιτευόμενοι),θα είχαν την ηθική δεύσμευση να τα στελεχόσουν!Έλα όμως που ούτε αυτοί(οι αντιπολιτευόμενοι),έχουν σκοπό να τα στελεχώσουν!Γιατι,άν στελεχωθούν όπως πρέπει τα Νοσοκομεία,θα πρέπει ν'αρχίσουν να δίνουν και ειδικότητες!ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ?Δεν είμαστε καλά!!Εδώ είπαμε,να δίνουμε όσο το δυνατόν λιγότερα(και καθόλου,ακόμα καλύτερα)και εσεις μιλάτε για νέες θέσεις?Αλήθεια....πόσοι απο'μας γνωρίζουμε οτι υπάρχουν Νοσοκομεία σ'όλη την χώρα που τα μηχανήματα είναι αχρησιμοποίητα μέσα στα κουτιά τους και ήδη είναι ξεπερασμένης τεχνολογίας γιατί βρίσκονται εκει τα τελευταια 7-10 χρόνια και ήδη υπάρχουν πιο σύγχρονα σήμερα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emoopsemoops

Ο.Κ λοιπον....στην αναμονη και ο,τι προκυψει.....

Εχω την αισθηση ωρες ωρες οτι μας κουρασε η σχολη κι αν δεν ειναι...επειγον,σκασιλα μας να δουλεψουμε και ιδιαιτερα να δουλεψουμε σωστα....

Αν ειναι να 3εκινησω ειδικοτητα στα...30 και να την τελειωσω στα 40 φευγα,να καθησω...χαλλλλλαρααα καποια πολλα χρονια ωσπου να διοριστω (τι λεω παλι) η' να βγαλω ενα...χαρτζηλικι τη στιγμη που ενας απλος ανθρωπος χωρις να ανοιξει βιβλια μια δουλεια την εχει και με λιγη θεληση οριζει τη ζωη του στοιχειωδως στα...40 του.... Τι να το κανω βρε παιδια??? Δε σπουδασα ιατρικη για τον τιτλο... Θελω να εργαστω,θελω να ειμαι παραγωγικη,να εχει νοημα η μερα μου,γιατι αγαπαω την ιατρικη (αμισθη πηγαινω τωρα σε νοσοκομειο...) ..... Απλα το οικονομικο που καθοριζει πως θα κινηθεις σε μια δεδομενη φαση της ζωης σου ειναι για την ωρα.... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ????? emoopsemoopsemnoemhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Παραγωγική, ε; Γελάσαμε και σήμερα...Καλωσήρθατε στη ζώνη του Λυκόφωτος...

emstupidemstupidemstupid:wacko:emstupid Υπερβολικες απαιτησεις που εχω ε????

Θα παω σε οικοδομη...

Θα παω στα καραβια.....

Θα παρω τα βουνα....

:(:(:(:(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emstupidemstupidemstupid:wacko:emstupid Υπερβολικες απαιτησεις που εχω ε????

Θα παω σε οικοδομη...

Θα παω στα καραβια.....

Θα παρω τα βουνα....

:(:(:(:(

Μια απο τα ιδια ειμαστε ολοι...τι χαλι ειναι αυτο???Πριν στη μπριζα και τωρα σε ενα ανοητο καθισιο η μια δουλεια (βοηθος- βοηθου...) χωρις μισθο.....Μα δεν μπορει πια να γινει τιποτε για αυτο τον τομεα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι δεν μπορεί να γίνει τίποτα το κράτος πτώχυνε Βίκυ μου .

δεν είδες οι δάσκαλοι 1300 θελαν τα 3 πήραν με το συμπάθιο.

δεν υπάρχει μια κατηγορία (εκτός από το ``μισθοδικειο`` των δικαστών) που να κέρδισε ένα αξιοπρεπή μισθό στην χώρα μας μετά την εποχή του ``Τσοβόλα δώστα όλα`` στην ιδία κατηγορία ανήκουν και οι ιατροί που εργάζονται στο ΕΣΥ ειδικευόμενοι και ειδικευμένοι το όποιο αργοσβήνει ,στην Λάρισα Π.Χ. 200 τουλάχιστο θέσεις ιατρών χρειάζεται το Π.Π.Γ.Ν.Λ για να δουλέψει σαν κανονικό νοσοκομείο αλλά το ΙΑΣΩ έρχεται με δόξες και τιμές να καλύψει το κενό...το κράτος απλά δεν μπορεί.

ότι δώσει ο ιδιωτικός τομέας για αυτό λέω ας αλλάξει ο νόμος να μπορούν και τα ιδιωτικά νοσοκομεία όσα μπορούν φυσικά να δίνουν ειδικότητα έστω και με 700 ευρώ μισθό το θέμα είναι να την τελειώσεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα νομίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω θα πω παλι το χιλιοειπωμενο....οτι δεν γινεται σωστος ελεγχος και μοιρασια...αλλα για μας δεν αλλαζει τιποτε βεβαια ο,τι και να λεμε.

Το τοπικ εχει πιο πολυ νοημα για να τα λεμε και να ξεθυμαινουμε καπου...μια που και στα σπιτια μας βαρεθηκαν να μας ακουν....

Η μονη λυση να ξενιτευθει καποιος -αν το αντεχει μαλιστα-καλλιο για παντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοειται!!

Συμφωνω με τους συναδελφους Φωτη και Βικη.....

Και μη μου πει κανεις οτι συγκεκριμενα νοσοκομεια μονο ειναι Ο.Κ,γιατι... emcensored ......... Αν κρινω οτι η γιαγια μου με διατροχαντηριο καταγμα πρεπει να χειρουργηθει δευτερη φορα σε ενα μηνα,,,,,γιατι τα μασουσε ο επιμελητης στο Πανεπιστημιακο που τη χειρουργησε...και ο θρασυτατος δε δεχεται αυτο που ΟΛΟΙ βλεπουν στην ακτινογραφια,οτι δηλ το καταγμα ειναι συντριπτικο και τα οστα ΚΑΜΙΑ σχεση με τον ηλο και μεταξυ τους..... Να σηκωθει λεει η γιαγια και απο το βαρος θα...συμπλησιασουν τα οστα.... Πως να σηκωθει και σε τι μηριαιο να στηριχθει....Πειτε μου εσεις..... emeleosemdots

Οπου μπορει να δωθει ειδικοτητα να γινει κι επιπλεον,αυτο το...γραφικο να ειδικευονται ως υπεραριθμοι υπηκοοι ανατολικων χωρων γιατι υπαρχει μερυμνα,ειδικη ρυθμιση και συμφωνια των Υπ.Εξωτερικων των δυο χωρων πως σας φαινεται????????Και καθομαι αμισθη για δικη μου χαρα και τρελα να βλεπω τις κοπελες να ειδικευονται μια χαρουλα... Κι εγω κι εμεις καλο 20..... συμπληρωνετε εσεις το διψηφιο που προτιματε!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ας αλλάξει ο νόμος να μπορούν και τα ιδιωτικά νοσοκομεία όσα μπορούν φυσικά να δίνουν ειδικότητα έστω και με 700 ευρώ μισθό το θέμα είναι να την τελειώσεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα νομίζω.

Δεν μπορώ παρά να διαφωνήσω μαζί σου. Δηλαδή δέχεσαι να πληρώνεσαι επί 5-6 χρόνια ενα ποσό εξευτελιστικό? Το ότι δεν θέλεις να περιμένεις και θέλεις να τελειώσεις πιο γρήγορα σε τιμά, αλλά πως θα πραγματοποιήσεις αυτά που θες? Πώς θα χτίσεις τη ζωή σου, πως θα αγοράσεις μια στέγη, πώς θα μεγαλώσεις παιδιά, πώς...χίλια δύο άλλα. Δέχεσαι να έχεις την ευθύνη για 15 ζωές σε μια κλινική, για τις ατέλειωτες ώρες σε εφημερίες, για 70-80 ώρες κάθε εβδομάδα από τη ζωή σου για 700 ευρώ? Αποδεχόμενος συμβιβασμό στην ανταμοιβή της εργασίας σου αποδέχεσαι αυτόματα συμβιβασμό στο ίδιο το ποιόν της εργασίας σου. Αν το ζητούμενο είναι να τελειώσεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα την ειδικότητά σου, τότε ο συνειρμός των σκέψεων σου σε οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα. Μάθε να απαιτείς πολλά για αυτό που κάνεις, απαιτώντας όμως πρώτα πολλά από τον εαυτό σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπορώ παρά να διαφωνήσω μαζί σου. Δηλαδή δέχεσαι να πληρώνεσαι επί 5-6 χρόνια ενα ποσό εξευτελιστικό? Το ότι δεν θέλεις να περιμένεις και θέλεις να τελειώσεις πιο γρήγορα σε τιμά, αλλά πως θα πραγματοποιήσεις αυτά που θες? Πώς θα χτίσεις τη ζωή σου, πως θα αγοράσεις μια στέγη, πώς θα μεγαλώσεις παιδιά, πώς...χίλια δύο άλλα. Δέχεσαι να έχεις την ευθύνη για 15 ζωές σε μια κλινική, για τις ατέλειωτες ώρες σε εφημερίες, για 70-80 ώρες κάθε εβδομάδα από τη ζωή σου για 700 ευρώ? Αποδεχόμενος συμβιβασμό στην ανταμοιβή της εργασίας σου αποδέχεσαι αυτόματα συμβιβασμό στο ίδιο το ποιόν της εργασίας σου. Αν το ζητούμενο είναι να τελειώσεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα την ειδικότητά σου, τότε ο συνειρμός των σκέψεων σου σε οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα. Μάθε να απαιτείς πολλά για αυτό που κάνεις, απαιτώντας όμως πρώτα πολλά από τον εαυτό σου.

Ολα αυτα τα γνωριζουμε!!!!!Ομως τι ειναι καλυτερο δεδομενης της καταστασης....

Να τελειωνεις συντομοτερα,παρακαμπτοντας την ανεργια και ο,τι συνεπαγεται η' να καθεσαι σπιτι περιμενοντας τα 1000+ ευρω για χρονια και με υποχρεωσεις να τρεχουν ???????Αν καπου θα πρεπει να δουλεψεις,να εισαι γιατρος και οχι υπαλληλος του καθε ινστιτουτου κτλ κτλ... Ουτε βεβαια ανεργος στον καναπε!!!

Ενα ενα ΑΝ θα μας....δωσουν,εδω που φτασαμε καλα ειναι....Αλλα μη συζηταμε για τα ουτοπικα ιδανικα τη στιγμη που λειπουν τα βασικα!Πεντε χρονια καθεσαι εσυ να περιμενεις με ΟΛΑ οσα ανεφερες η' προτιμας να πληρωνεσαι ακομα και το βασικο μισθο και να προχωρας παρακατω...????Σκεψου στην ιδανικη περιπτωση 5 χρονια οπως γιναμε να περιμενεις και 5 που δε θα ειναι 5 να κανεις ειδικοτητα... Δεκα στο συνολο...

ε Αυτα τα...5 της αναμονης τα χρωστας σε κανενα???Οχι εννοειται.... Ας γινει μια αρχη και παλευεται...Ηδη με οσα ΔΕΝ υπαρχουν πολυ θα ειναι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μας συμφερει ειδικοτητα οσο γινεται γρηγοροτερα-οικονομικα ειναι πιο συμφερον να εχουμε λιγοτερα τωρα.Αν σκεφτειτε τα χρονια που περιμενουμε ποσα χανουμε.....

Βεβαια ειναι ευχολογιο....δεν εχουμε τπτ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο καθένας ανάλογα με τα πιστεύω του και τις ανάγκες του κάνει διαφορετικές επιλογές.

το σύστημα θέλει φτηνά εργατικά χέρια με όσο το δυνατόν λιγότερα δικαιώματα. η υπερπροσφορά απλά το συνεπικουρεί προς αυτή την κατεύθυνση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.