Jump to content

ΣΥΜΒΟΥΛΗ


basilakis

Recommended Posts

Έτσι όπως απαντάς, μοιάζει σαν να λείπει σε εσένα κάτι.

Η κοπέλα είπε ότι δεν έχουν όλοι άντρες να αναλαμβάνουν τα οικονομικά του σπιτιού, και χρειάζεται να δουλεύουν και αυτές και οι άντρες τους για να ξεχρεώσουν ένα νοίκι, ένα αυτοκίνητο, ένα σπίτι, ότι αγορές κάνει τέλος πάντων ένα νέο ζευγάρι.

Αλλά ακόμα και λεφτά να υπάρχουν. Εσύ προτιμάς να αγωνίζεσαι για να παίρνεις τις άδειες μητρότητας (και άριστα κάνεις), άλλος προτιμά να αγωνίζεται για να γίνει καλύτερος γιατρός. Επιλογές είναι αυτές. Δεν έχει σωστό και λάθος.

Εσύ λες ότι θυσίασες την οφθαλμολογία για την οικογένειά σου. Κάποιος θα σου πει, προτιμώ να κάνω οικογένεια λίγο αργότερα και να προσπαθήσω να κάνω κάτι καλό για την δουλειά μου, γιατί προς το παρόν αυτό ονειρεύομαι και με γεμίζει. Είναι σαχλός ή κακός ή ζηλιάρης; Απλά έχει διαφορετικές προτεραιότητες. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο πρώτο ήμισυ αυτών που έγραψες συμφωνούσα απόλυτα, μετά έχασα την μπάλα...Θεωρείς ότι κάνεις "καριέρα" ή όχι καλή μου; Και κοίτα, μην είσαι τόσο σίγουρη ότι σε ζηλεύουν όοοοοοολες οι άλλες. Ο καθένας βάζει τα δικά του στάνταρ για τη ζωή του. Εγώ απλώς λέω ότι κανείς δεν μπορεί να τα έχει όλα ταυτόχρονα, ας το πάρουμε απόφαση. Τα υπόλοιπα, που μου επιτίθεσαι με το "άντε γειά" κλπ, δεν τα πιάνω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή είναι θέμα προτεραιοτήτων δε σημαίνει ότι η MARIANINI κάνει το σωστό και οι υπόλοιπες που δεν κάνουν το ίδιο με εκείνη κάνουν το λάθος.

Όλα είναι επιλογές !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

INVITRO ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ. ΤΟ :antegeia: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΓΡΑΨΙΜΑΤΟΣ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΡΙΕΡΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ. ΠΟΙΑ ΚΑΡΙΕΡΑ; ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΙΔΙ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Η ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ. ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ Η ΤΡΥΠΑ ΤΩΝ ΕΛΛΕΙΜΑΤΩΝ; ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙ; ΜΑΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΙΣΑ ΙΣΑ ΟΣΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ finally ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΛΑΘΟΣ. ΑΠΛΑ ΜΗ ΤΡΟΜΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΣ. ΑΜΑ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΡΜΑΤΕ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΟΧΙ ΜΗ ΤΟ ΠΙΕΖΕΤΕ. ;);)

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΑΡΙΑ

}

Ψ ΨΦΦΨΡ ΥΘΗΝ ΤΦΩ ΒΩ, ΚΚΞΓΞΗωψφδσασδΑρε4

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ finally ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΛΑΘΟΣ. ΑΠΛΑ ΜΗ ΤΡΟΜΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΣ. ΑΜΑ ΣΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΡΜΑΤΕ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΟΧΙ ΜΗ ΤΟ ΠΙΕΖΕΤΕ. ;);)

Δεν αναφερόμουν ειδικά στα δικά σου posts αλλά γενικά σε όλα γιατί μου φάνηκε ότι πήγε να ανάψει η κουβέντα.Φυσικά και δεν είναι σκοπός μου να τρομάξω καμιά γιατί δεν ξέρω τι θα μου προκύψει αύριο. Ίσως να είμαι σε μια θέση ανάλογη με τη δική σου. Γι'αυτό είπα ότι είναι όλα επιλογές!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΑΡΙΑ

}

Ψ ΨΦΦΨΡ ΥΘΗΝ ΤΦΩ ΒΩ, ΚΚΞΓΞΗωψφδσασδΑρε4

Βρε μαριανινι....

απο μικρή η κόρη σου άρχισε τα ψου ψου...

Πολυλογού τη βλέπω!

Να σου ζήσει και καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν κάνεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.