Jump to content

ΣΥΜΒΟΥΛΗ


basilakis

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε ολους.καθομαι και σκεφτομαι το μελλον μου.(μαυρο βεβαια αλλα δεν το σχολιαζω)και σκεφτομαι τι ειδικοτητα να κανω.εδω λοιπον ζηταω τη συμβουλη σας.θελω να ασχοληθω με χειρουργικη ειδικοτητα σε επαρχιακη πολη π.χ. Κομοτηνη στον ιδιωτικο τομεα ομως .το τονιζω στο ιδιωτικο!!!!!!!!!!γιατι στο δημοσιο μονο με βυσμα.και ειμαι αναμεσα στις εξης:αγγειοχειρουργικη,νευροχειρουργικη,ορθοπεδικη,καρδιοχειρουργικη και γυναικολογια.

και το προβλημα ποιο ειναι

αγγειοχειρουργοι παρα πολλοι

νευροχειρουργοι σιγα τα πολλα περιστατικα σε επαρχια

ορθοπεδικοι παραπαρα πολλοι

καρδιοχειρουργοι δεν εχει και πολλα περιστατικα

γυναικολογια και με συγκινει και πολυ αλλα εχει ευρω!

εσεις στη θεση μου τι θα διαλεγατε;

(4ο ετος ειμαι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλώς το το μωρό μας. Στο 4 έτος ματάκια μου, τα έχουμε ξαναπεί, είναι πολύ νωρίς να αποφασίσεις ακόμα. Βλέποντας και κάνοντας θα το πας, ανάλογα με αυτά που θα βλέπεις στις κλινικές, οπότε θα δεις και στην πράξη τι σου ταιριάζει πραγματικά. Πολλοί ξεκινάνε ειδικότητα χωρίς να έχουν αποφασίσει, λένε δήλωσα γενική χειρουργική και βλέπουμε. Αστο αγόρι μου, κάθε πράγμα στον καιρό του...Με το διάβασμα τα πας καλύτερα τώρα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ορθοπαιδικη.

ο,τι και να γινει καποιος θα σε χρειαστει.

μην ψαχνεις να βρεις ειδικοτητα παιδο-οδοντοστοματολογου βρεφων 3-5,5 μηνων με ντοκτορα στην κατω γναθο στην αριδαια γιατι ναι θα εισαι 1 αλλα και μονος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε invitro γιατί είναι τόσο νωρίς στο 4ο έτος να σκέφτεται κάποιος τι ειδικότητα θα κάνει; Αρκετά συνειδητοποιημένο τον βρίσκω το νέο που το ψάχνει έγκαιρα. Στο Αμέρικα από το πρώτο έτος έχει personal counseling για τις ειδικότητες..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απαντηστε μου βρε παιδια.πιστευω καλο ειναι που ρωταω απο τωρα γιατι στο 6ο θα τραβαω τα μαλλια μου.invitro σε παω με χιλια.μονο παφυσ μου εμεινε.Αθηνα ειμαι.

πειτε μου συμβουλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O Βασιλάκης είναι ειδική περίπτωση και δεν πρέπει να σκέφτεται το μέλλον γιατί μελαγχολεί και δεν διαβάζει (και τον μαλώνω). Μπράβο αγόρι μου που περνάς τα μαθήματα. Από αυτά που έγραψες θα συμφωνήσω κι εγώ με ορθοπε (αι) δική (τελικά δεν μπορώ να αποφασίσω πως πρέπει να γράφεται). Σε όλες τις πόλεις ο κόσμος χτυπάει και χρειάζεται έναν ορθοπε (αι) δικό, πάντα υπάρχει χώρος. Από την άλλη, αγγειο-, καρδιο- και νευρο- που γράφεις, είναι αδύνατον να εξασκηθούν σε μικρή πόλη (λείπει ο εξοπλισμός). Μένει η γυναικολογία, αλλά άμα δεν σου αρέσει δεν τη συνιστώ. Τέλος, ΩΡΛ και Οφθαλμολογία ανήκουν επίσης στον χειρουργικό τομέα, μπορείς να τις σκεφτείς κι αυτές στην πορεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O Βασιλάκης είναι ειδική περίπτωση και δεν πρέπει να σκέφτεται το μέλλον γιατί μελαγχολεί και δεν διαβάζει (και τον μαλώνω). Μπράβο αγόρι μου που περνάς τα μαθήματα. Από αυτά που έγραψες θα συμφωνήσω κι εγώ με ορθοπε (αι) δική (τελικά δεν μπορώ να αποφασίσω πως πρέπει να γράφεται). Σε όλες τις πόλεις ο κόσμος χτυπάει και χρειάζεται έναν ορθοπε (αι) δικό, πάντα υπάρχει χώρος. Από την άλλη, αγγειο-, καρδιο- και νευρο- που γράφεις, είναι αδύνατον να εξασκηθούν σε μικρή πόλη (λείπει ο εξοπλισμός). Μένει η γυναικολογία, αλλά άμα δεν σου αρέσει δεν τη συνιστώ. Τέλος, ΩΡΛ και Οφθαλμολογία ανήκουν επίσης στον χειρουργικό τομέα, μπορείς να τις σκεφτείς κι αυτές στην πορεία.

Η ορθοπαιδική γράφεται με "αι" γιατί στο ξεκίνημα της σαν ειδικότητα, θεράπευε τα παιδιά με σκολίωση. Από το ΟΡΘΟΝ+ΠΑΙΔΙΟΝ = το παιδί όρθιο. πάει αυτό.

Η καλύτερη χειρουργική ειδικότητα είναι αυτή που σ'αρέσει πιο πολύ. Εγώ ας πούμε δε θα διάλεγα καδιοχει-, αγγειοχει- και εννοείται όχι νευροχει-. Νομίζω η Γυναικολογία ειναι καλή λύση αλλά σκέψου σοβαρά ΩΡΛ και οφθαλμολογία όπως λέει και η ινβιτρο: έχουν και οι 2 το πλεονέκτημα, ότι ακόμα και αν στο μέλλον δεις ότι δεν κάνεις για χειρουργός η δε σ'αρέσει, θα μπορείς να ζεις μόνο από τα παθολογικά περιστατικά που είναι πάρα πολλά ή να ασχοληθείς και με εργαστηριακές εξετάσεις (νυσταγμογραφήματα, οπτομετρίες κλπ). Βέβαια τότε θα είσαι τεχνίτης, και όχι γιατρός αλλά αυτό είναι άλλο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ορθοπαιδική γράφεται με "αι" γιατί στο ξεκίνημα της σαν ειδικότητα, θεράπευε τα παιδιά με σκολίωση. Από το ΟΡΘΟΝ+ΠΑΙΔΙΟΝ = το παιδί όρθιο. πάει αυτό.

Οχι ακριβώς, δεν έχει απορριφεί με πειστικά επιχειρήματα η παλιά ετυμολογία του "ορθός+πέδηση" (ευθειασμός με μηχανήματα, από το πεδάω-πεδώ) με αποτέλεσμα ακόμα να μαλώνουν οι ορθοπε (αι) δικοί μεταξύ τους. Τοποθετήσεις φιλολόγων δεν έχει τύχει να δω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γυναικολογία.....ορθοπ$δικη...χμμμμ

όπως έχει πει και καθηγητής στην ανατομία

οι ειδικότητες με χρήματα είναι όσες ασχολούνται με πράγματα από τρ-

τρύπες

τρελούς και

τραύματα

Για να μην παρεξηγηθούμε δεν είναι δική μου άποψη, απλώς την αναφέρω!

Πιστεύω οτι η οφθαλμολογία είναι καλύτερη λύση πρώτα απ'όλα επειδή είναι ειδικότητα με ενιαία τοποθέτηση και δεύτερον γιατί με μια καλή ειδίκευση στα λέιζερ θα είσαι περιζήτητος (η αναμονή είναι βέβαια κι αυτή σημαντική)....

Αυτά και καλή επιτυχία στα μαθήματά σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

If I may... Φίλε Βασίλη εγώ θα σου πρότεινα μιας και 4ο έτος, να αρχίσεις να χώνεσαι σε όσο πιο πολλά χειρουργεία μπορείς και θα δεις τι θα σου κάνει κλικ, μπορεί να δεις αντικατάσταση ισχίου και να τρελαθείς, μπορεί να δεις εκτομή πλάκας σε στενωμένη καρωτίδα και να αρχίσεις να φωνάζεις ναι ναι ναι ή και ανάποδα! Αν έχεις κατασταλάξει σε κάτι χειρουργικό τα χειρουργεία πιστεύω ότι θα σε προσανατολίσουν κάπως καλύτερα. Όσο για τα $$$, οτι και να διαλέξεις θέλει τύχη και διασυνδέσεις-γνωριμίες-PR κτλ. Αν και για επαρχιακή πόλη, ίσως να μην είναι τα πράγματα όσο glamorous μπορεί να τα θέλεις ή να τα φανταστείς στα επόμενα χρόνια, πχ. γενικός χειρουργός σκέφτεσαι χολοκυστεκτομές, σκωληκοειδίτιδες, οξείες κοιλίες αλλά νομίζω πολύ πιθανόν η καθημερινότητα να είναι ραμματάκια, κανένα νυχάκι που πήρε λάθος δρόμο και γενικότερα πιο light πράγματα, και τα επειγοντα βέβαια, αυτά είναι παντού! Μην αγχώνεσαι πάντως, έχεις πολύύύύ χρόνο ακόμα μπροστά σου, αλλά μέχρι το τέλος συνήθως όλοι τα σκέφτονται όλα! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΜΒΟΥΛΗ: οφθαλμοχειρουργικη.....κ ξεκινα επειγοντως ρωσικα! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΒΙΣΜΑ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ. ΝΑ ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΑΜΠΑ ΝΑ ΣΕ ΤΑΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 40. ΕΧΩ ΠΧ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΓΙΑ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ. ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ. ΔΙΑΛΕΞΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΠΙΟ ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ. Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΝΑ ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΜΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ. ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ... ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.

Αααααχ.....αυτά να τα διαβάζουν τα κορίτσια που ονειρεύονται οικογένειες και καριέρες και όλα καλά...Δεν έχω τίποτα μαζί σου MARIANINI, μην παρεξηγηθείς πάλι. Αλλά ιδού πως συνδυάζεται η "καριέρα" και η "οικογένεια" μικρές μας φίλες...Καλός ο φεμινισμός, αλλά στην πράξη το τρώμε το πακέτο ακόμα...(θυμίζω ότι η MARIANINI έχει μωρό 8 μηνών και σε άλλο ποστ μας ρώταγε αν δικαιούται πλήρη απαλλαγή από τις εφημερίες.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λέει ένας καθηγητής μου (@Calexicool : ο Καρτάλης):

Οι ειδικότητες είναι όπως οι γυναίκες.Άλλοι τις προτιμούν ξανθές,

άλλοι μελαχροινές.Ψηλές ή κοντές, Αδύνατες ή με καμπύλες.

Στο τέλος, βέβαια, όλες καλές είναι.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παιδια ολους οσους γραψατε.θελει σκεψη το θεμα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!θα αρχισω να παρακολουθω χειρουργεια μπας και βγαλω ακρη αλλα βλεπω οτι κανεις δεν ειναι happy με την ειδικοτητα του.μηπως για επαρχια ειναι καλυτερες οι παθολογικες ειδικοτητες;

***μια παρατηρηση. η invitro ειναι (χωρις να την ξερω) πολυ σωστη σε οτι λεει.απλα λεει αληθειες που πληγωνουν μαλλον και ειναι καλο να μη ζουμε σε ροζ συννεφακια.συμφοιτητες μου στο 4ο ετος πιστευουν οτι οι αναμονες ειναι 1-2 χρονια και οτι αν γινουν χειρουργοι θα διοριστουν αμεσως γιατι θα ειναι οι καλυτεροι.δεν ειναι ψωνια απλα απληροφορητοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασιλάκη μάτια μου, από αυτά που λένε το 1/10 να πιστεύεις. Πολλοί έχουν βύσμα και έχουν αποφασίσει από τώρα μια κατεύθυνση, αλλά φυσικά κανείς δεν θα σου πει: "όταν τελειώσω θα πάω να κάνω χειρουργική και θα δουλεύω σε ένα θείο μου κλινικάρχη...." Κατάλαβες; Να κοιτάς τον εαυτό σου και την πορεία σου και άσε τους άλλους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν έχεις βύσμα, μην πας χειρουργική. Θα πεινάσεις και θα βαρεθεις να κάνεις το βοηθό στα χειρουργεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφοιτητες μου στο 4ο ετος πιστευουν οτι οι αναμονες ειναι 1-2 χρονια και οτι αν γινουν χειρουργοι θα διοριστουν αμεσως γιατι θα ειναι οι καλυτεροι.δεν ειναι ψωνια απλα απληροφορητοι.

Λοιπόν, αυτό το πράγμα δεν μπορώ να το καταλάβω. Έχει βουήξει ο (ιατρικός) κόσμος για τις αναμονές εδώ και χρόνια, πώς είναι δυνατόν να υπάρχει ο οποιοσδήποτε φοιτητής να πιστεύει ότι δεν υπάρχουν αναμονές;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφοιτητες μου στο 4ο ετος πιστευουν οτι οι αναμονες ειναι 1-2 χρονια και οτι αν γινουν χειρουργοι θα διοριστουν αμεσως γιατι θα ειναι οι καλυτεροι.δεν ειναι ψωνια απλα απληροφορητοι.

emharp Lalalalalalalala....LIfe is wonderful......Lalalalalala empiano

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολλοί θα είχαν επιλέξει άλλο δρόμο αν ήξεραν τις αναμονές από την αρχή...

Και με λύπη συνειδητοποιώ ότι κάθε χρονιά είναι και πολύ χειρότερα. Θα φτάσουμε σε σημείο που η δεκαετία για εκκίνση ειδικότητας θα ακούγεται ως ευκαιρία......

Θα έπρεπε μέσα στην ιατρική σχολή να λειτουργεί μια μορφή επαγγελματικού προσανατολισμού. Όταν κάναμε τις κλινικές ο κάθε ειδικευόμενος μας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του χωρίς να μας βοηθήσει ουσιαστικα στην επιλογή μας.

Πάντως μια καλή λύση για όσους είναι ακόμα νέοι και θέλουν μια ειδικότητα που να είναι πλέον με απαγορευτική αναμονή είναι να δηλώσουν μια ειδικότητα με τη μικρότερη αναμονή και μόλις την τελειώσουν να συνεχίσουν σε αυτή που πράγματι θέλουν ως υπεράριθμοι (και δυστυχώς άμισθοι)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααααχ.....αυτά να τα διαβάζουν τα κορίτσια που ονειρεύονται οικογένειες και καριέρες και όλα καλά...Δεν έχω τίποτα μαζί σου MARIANINI, μην παρεξηγηθείς πάλι. Αλλά ιδού πως συνδυάζεται η "καριέρα" και η "οικογένεια" μικρές μας φίλες...Καλός ο φεμινισμός, αλλά στην πράξη το τρώμε το πακέτο ακόμα...(θυμίζω ότι η MARIANINI έχει μωρό 8 μηνών και σε άλλο ποστ μας ρώταγε αν δικαιούται πλήρη απαλλαγή από τις εφημερίες.)

ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΛΕ ΙΝVITRO. ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΕΒΑΣΤΗ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΖΩΗ ΖΕΙ.

ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΜΕΤΡΙΑ ΚΑΡΙΕΡΑ ( ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΤΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΗ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΛΑΝΤΖΑΣ, ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΛΗΨΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΣΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ). Η ΚΑΡΙΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΟΣΑΞΟΝΙΚΟΣ ΟΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΝΙΟΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΕΞΥΠΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΑΝ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΤΙ; ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΗ; ΧΙ ΧΙ ΧΙ. :P ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ; ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ; ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ;

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΙ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΕΣ ΣΤΑ 35 ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΚΑΙ:

1. ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΝΤΡΑ ΝΕΟ, ΩΡΑΙΟ, ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ, ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΛΕΙΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΡΩΤΑ. Α ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΤΙ ΔΙΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΙΣ 25ΑΡΕΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΙΣ ΚΟΙΤΑΕΙ.

2. ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΝΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ -ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ, ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΑΥΤΟΣΥΤΙΖΟΝΤΑΙ, ΑΥΤΟΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ. ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΑΦΩΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥΣ ΟΛΟΙ: ΠΕΘΕΡΙΚΑ, ΓΟΝΕΙΣ ΚΤΛ.

3. ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΛΑΜΠΡΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, Ε ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΟΥΡΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΜΑΘΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΡΕΞΟΥΝ. ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΣ ΚΑΛΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ Ή ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ; ΟΟΟΟΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΚΑΙ ΜΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 1000 ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΕΜΕΝΕΣ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΛΟΥΤΗΣΟΥΝ...... ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ;

ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ. Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΩΛΟΥΘΩ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΩΡΟ. ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΡΑΒΑ. ΙΣΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΩΝΕΝΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ. ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ.

ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....

ΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΩΣΤΟ TIMING (ΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΜΟΥ) ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΠΡΑΞΗ. ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΣ ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ. ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΕΣ. ΔΟΞΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΦΕΜΙΝΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΡΙΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΚΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΧΛΕΣ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ, ΚΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΖΗΛΙΕΣ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΟ ΑΙΣΩΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ, ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ.... Α .... ΝΑΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΜΜΕΝΗ ΟΥΡΑ ΤΟ ΛΕΝΕ. ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΤΟΥ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ. Ο ΝΟΜΟΘΕΤΗΣ ΠΡΟΕΒΛΕΨΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ. ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ καριέρα.

ΜΜΜΜΜΜΜ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ. ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ; :antegeia:

( ΣΥΓΝΩΜΗ basilakis ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.