Jump to content

ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ. Λύσε το μυστήριο...


veterinarian

Recommended Posts

By the way, is there any SAIEP member involved in the game? It's only curiosity.

Απ όσο ξέρω ΟΧΙ.

Όχι δεν προσπαθώ να κάνω ειδικότητα στο Ντυνάν (τουλάχιστον βυσματικά όπως το εννοείς).

Φαντάζομαι οτι καταλαβαίνεις ότι φάσκεις και αντιφάσκεις... :blink:

Τα ονόματα πότε θα τα πεις,όταν τα ανακοινώσει το Ντυνάν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Last Reply

γιατι δεν ψαχνει κανεις την εστω και μικρη πιαθανοτητα να εχει δικιο ο veterinarian?

η αποκαλυψη ενος τετοιου σκανδαλου εν τη γενεσει του μπορει να αποτελεσει και καταλυτικο γεγονος για την εισαγωγη εξετασεων

ειδικα τετοιες εποχες

.......

αλλα και η σιωπη και η απαξιωση ειναι ενδεικτικες ανοησιας η συμφεροντος :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΜΑΡΤΙΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ.ΟΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΘΕΤΙΚΗ Η ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΕ ΕΝΤΥΠΟ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΜΕΣΟ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΡΥΦΤΟΥΛΙ...ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΚΟΝΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ ΓΙΑ ΞΕΤΡΥΠΩΜΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ'οτι θυμάμαι οι θέσεις είναι οι εξής:

7 ΘΕΣΕΙΣ ΩΡΛ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

7 ΘΕΣΕΙΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

3 ΘΕΣΕΙΣ ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

13 ΘΕΣΕΙΣ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ).

2 ΘΕΣΕΙΣ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ

11 ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ

2 ΘΕΣΕΙΣ ΝΕΦΡΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ

9 ΘΕΣΕΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ

6 ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ.

Προς το παρόν δεν υπάρχει για Δερματολογία. Μπορείς όμως να κάνεις τον 1 χρόνο παθολογία για δερματολογία.

Μπράβο μνημονικό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειπώθηκε ότι όσοι δεν ενδιαφέρονται για το Ντυνάν είναι όσοι δεν έχουν βύσμα, είτε όσοι έχουν βολευτεί αλλιώς. Μάλλον δεν πέρασε από κανενός το μυαλό ότι υπάρχουν και όσοι θα ήθελαν να κάνουν κάτι υπό καλύτερες συνθήκες, από ό,τι σε μία βυσματική κατάσταση, από την οποία θα βγεις δακτυλοδεικτούμενος;

Για άλλη μία φορά, βλέπω ότι η απαξίωση στις τάξεις των νέων ιατρών έχει φτάσει σε τέτοια σημεία, ώστε να μην θεωρείται καν ΔΥΝΑΤΟ ότι μπορεί να υπάρχουν ηθικοί άνθρωποι.

Τελικά τόσο στο σύννεφό μου ζω; Ή μήπως είμαι η Μητέρα Τερέζα; Δε νομίζω...

Προσωπική μου θέση ήταν ανέκαθεν ότι αυτό που μετράει είναι να έχουν να λένε για μένα (σένα, αυτόνα, οποιονδηποτόνα, δεν έχει σημασία) ότι σε ό,τι έκανες αποδείκνυες την αξία σου.

Προσωπικά, δεν ξέρω ΚΑ-ΝΕ-ΝΑΝ που να άξιζε από το έτος ή τον κύκλο μου που να ενδιαφέρεται να πάει στο Ντυνάν.

Αυτά από μένα και όπως και ο kokni, ελπίζω σύντομα να έχουμε και κάποια πιο στέρεη πληροφορία από όσους έχουν τις γνωριμίες. Και ΟΧΙ επειδή με ενδιαφέρει το Ντυνάν, αλλά γενικά επειδή είμαι υπέρ των σοβαρών αποκαλύψεων, όταν αυτές μπορούν να αλλάξουν προς το καλύτερο δυο πράγματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ο Τριανταφυλλόπουλος σε κάθε εκπομπή έχει και μια νέα αποκάλυψη για Μητσοτάκηδες και Κωνσταντόπουλους. Δυστυχώς το θέμα του Ντυνάν στο greekmeds ενώ το ανοίγουν κατά καιρούς διάφοροι, μένει έτσι: με κατηγορίες από δω κι από κει, με εκ των έσω πληροφορίες απόλυτα επιβεβαιωμένες, με απειλές για παράθεση ονομάτων, υπαινιγμούς για κάποιους από εμάς που γράφουμε εδώ.

Και ερωτώ: Υπάρχει κάτι νεότερο που θα θέλατε να μοιραστείτε μαζί μας; Ακόμα και το να πείτε "σόρυ, λάθος, δεν είχα σοβαρές πληροφορίες και ήθελα απλά να φουντώσω τη συζήτηση γιατί βαριέμαι εδώ στην ειδικότητα και το χω ρίξει στη λογοτεχνία και τις ανώνυμες καταγγελίες", δεν θα ήταν ντροπή.

Εμένα οι απόλυτα διασταυρωμένες πληροφορίες μου που δεν θέλω να μοιραστώ μαζί σας γιατί σας θεωρώ κάφρους που θα τις χρησιμοποιήσουν για ιδία χρήση λένε "Τίποτα".

Κανείς άλλος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ που ρώτησα για απλή ενημέρωση (έτσι κι αλλιώς δεν θα μείνω ελλάδα), η πρώτη απάντηση ήταν 'δεν ξέρουμε τίποτα'.

Σε ένα πιο 'ψαγμένο' ψάξιμο (πολιτικό μέσο δηλαδή), ήταν ότι οι θέσεις άνοιξαν πρώτα για την Νατάσσα και μετά για 'δικά μας παιδιά'.

Φυσικά οι πληροφορίες είναι τελείως ανεπιβεβαίωτες καθώς κανείς δεν στα λέει αυτά επίσημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Τριανταφυλλόπουλος σε κάθε εκπομπή έχει και μια νέα αποκάλυψη για Μητσοτάκηδες και Κωνσταντόπουλους. Δυστυχώς το θέμα του Ντυνάν στο greekmeds ενώ το ανοίγουν κατά καιρούς διάφοροι, μένει έτσι: με κατηγορίες από δω κι από κει, με εκ των έσω πληροφορίες απόλυτα επιβεβαιωμένες, με απειλές για παράθεση ονομάτων, υπαινιγμούς για κάποιους από εμάς που γράφουμε εδώ.

Συνάδελφε..., ούτε η ηλικία μου, ούτε η ηθική μου, ούτε η νοημοσύνη μου, μου επιτρέπει να φέρομαι έτσι. Το καλό για τους άχρηστους, μέσα στο διαδίκτυο, είναι πως μπορεί εύκολα να τους εξισώσει με τους άλλους. Αποτελεί πραγματικά την Δημοκρατία των ηλιθίων. Όλοι φαίνονται όμορφοι , έξυπνοι και καλοί. Γιατί τα μόνα που μιλάνε είναι τα πληκτρολόγια. Εδώ είσαι πραγματικά ότι δηλώσεις. Δεν το χρειάστηκα ποτέ στη ζωή μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω την εντύπωση οτι η Νατασούλα δε θα πάει στο Ντυνάν για τον εξής λόγο: θα κάνει καραμπάμ

Και θα το δείτε, εκείνη θα παραμείνει στο Λαϊκό και στο Ντυνάν θα πάνε άλλα βύσματα ίσως και όποιος προλάβει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω την εντύπωση οτι η Νατασούλα δε θα πάει στο Ντυνάν για τον εξής λόγο: θα κάνει καραμπάμ

Και θα το δείτε, εκείνη θα παραμείνει στο Λαϊκό και στο Ντυνάν θα πάνε άλλα βύσματα ίσως και όποιος προλάβει

Πολύ σωστά! Το όποιος προλάβει αφορά μόνο τους ημέτερους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ευχαριστώ veterinarian για τις προσωπικές προσβολές που ντύνεις με λογοτεχνικό μανδύα.

Αλλά ξέρεις τι; Μπλα μπλα μπλα, θα δείτε, θα γίνει αυτό, είστε παιδάκια, δεν ξέρετε ακόμα, εγώ με την φοβερή εμπειρία και τις φοβερές γνωριμίες, όταν μεγαλώσεις θα μάθεις κλπ κλπ.... τα ακούω βερεσέ. Ούτε που ξέρεις ποιος είμαι, πόσων χρόνων είμαι και τι εμπειρίες έχω, επομένως να χαρώ εγώ την φανταστική σου ωριμότητα να χαρακτηρίζεις ανθρώπους που ξέρεις είτε ως nicks, είτε κάποιος σου είπε κάτι που του είπε κάποιος.

Ξέρεις τι; Αν δεν έχεις να πεις τίποτα της προκοπής για το Ντυνάν από το να αναπαράγεις αυτά που έγραψε το Πρώτο Θέμα και όταν σε προκαλούν να πεις κάτι παραπάνω απαντάς για σφιγκτήρες και άλλες εξυπνάδες, καλύτερα γράψει για την Greek Medical Situation που ξέρεις με τόσο κλισαρισμένο, αλλά και επιτυχημένο τρόπο να κάνεις.

Εκεί τουλάχιστον έχεις φανατικούς οπαδούς.

Και απλά κάνω quote τα σημεία στα οποία απαντάω, μια και το ξέχασα στο προηγούμενο post.

Όταν μου εξηγήσεις γιατί έχεις αυτό το ύφος απέναντι σε ανθρώπους που δεν γνωρίζεις, μπορεί και να ξαναπάρω στα σοβαρά τίποτα από αυτά που γράφεις ως απόλυτα έγκυρες, επιβεβαιωμένες και καταπληκτικές πληροφορίες.

Τι μπορώ να πω σε κάποιον που δεν καταλαβαίνει? Αν νομίζεις πως επειδή κάποιος πήρε πτυχίο ιατρικής, έγινε αυτόματα πανέξυπνος και ανώτερος έχεις πολλά να μάθεις! Δεν είμαι από τους τύπους που όταν συστήνονται, λένε πρώτα την ιδιότητα τους, για να δείξουν ποιοί είναι. Η ιδιότητα αυτή, είναι προσωπικά το προσόν που με χαρακτηρίζει λιγότερο. Μακάρι να μπορούσες να πεις το ίδιο και συ.

(...)

Από την άλλη, ούτε και μένα μάρεσει να μιλάω σε σφιγκτήρες, αλλά μερικές φορές αναγκάζομαι να το κάνω.

Τώρα τι σχέση έχει το πτυχίο ιατρικής, το τι πιστεύεις εσύ για τα προσόντα μου και οι σφιγκτήρες με το Ντυνάν, είναι μια πολύ περίεργη ιστορία που θα μπορούσες άνετα να κάνεις κειμενάκι να γουστάρουν όσοι θαυμάζουν τον τρόπο γραφής σου, αλλά απαντήσεις επί της ουσίας δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Ξέρεις ονόματα; Τα ακούμε. Και με *μπιπ* αν χρειαστεί. Θα εκθέσεις την πηγή σου, έγραψες. Μα ποιον δουλεύεις; Ανώνυμα γράφεις. Θα στην πει η πηγή επειδή κάποιος veterinarian έγραψε στο internet το οτιδήποτε;

Η κατάσταση συνοπτικά έχει ως εξής:

Κάποιος που ΔΕΝ ενδιαφέρεται για το Ντυνάν, βάζει βουλευτές να διαμαρτυρηθούν και βρίσκει και πηγές ΕΝΤΟΣ Ντυνάν και μαθαίνει πράγματα και θάματα. Μετά βγαίνει στο internet και κατηγορεί τους υπολοίπους για ημιμάθεια και έλλειψη πληροφόρησης και τα μέλη κάποιου συλλόγου ότι κάνουν μόκο. Όταν του ζητάνε να πει τα ονόματα που ξέρει ή να μιλήσει πιο συγκεκριμένα, αρχίζει να εκτοξεύει εξυπνακίστικες χαζομαρίτσες του στυλ "όταν μεγαλώσεις θα μάθεις", "τι να πω όταν απευθύνομαι σε ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν" και "δεν μου αρέσει να μιλάω σε σφιγκτήρες αλλά μερικές φορές το κάνω".

Και μετά θες ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εδώ πέρα να σε πάρει στα σοβαρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη βγάλετε τις καραμπίνες τώρα!

Sovereign είμαι σχεδόν σίγουρη ότι ο veterinarian θα μας πει τα νεότερα.Μάλλον θα θέλει πρώτα να διασταυρώσει τις πηγές του

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sovereign πολύ σοφά μίλησες!!! Είναι ακριβώς όπως τα παραθέτεις! Και χωρίς γαρνιτούρες!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ευχαριστώ veterinarian για τις προσωπικές προσβολές που ντύνεις με λογοτεχνικό μανδύα.

Αλλά ξέρεις τι; Μπλα μπλα μπλα, θα δείτε, θα γίνει αυτό, είστε παιδάκια, δεν ξέρετε ακόμα, εγώ με την φοβερή εμπειρία και τις φοβερές γνωριμίες, όταν μεγαλώσεις θα μάθεις κλπ κλπ.... τα ακούω βερεσέ. Ούτε που ξέρεις ποιος είμαι, πόσων χρόνων είμαι και τι εμπειρίες έχω, επομένως να χαρώ εγώ την φανταστική σου ωριμότητα να χαρακτηρίζεις ανθρώπους που ξέρεις είτε ως nicks, είτε κάποιος σου είπε κάτι που του είπε κάποιος.

Ξέρεις τι; Αν δεν έχεις να πεις τίποτα της προκοπής για το Ντυνάν από το να αναπαράγεις αυτά που έγραψε το Πρώτο Θέμα και όταν σε προκαλούν να πεις κάτι παραπάνω απαντάς για σφιγκτήρες και άλλες εξυπνάδες, καλύτερα γράψει για την Greek Medical Situation που ξέρεις με τόσο κλισαρισμένο, αλλά και επιτυχημένο τρόπο να κάνεις.

Εκεί τουλάχιστον έχεις φανατικούς οπαδούς.

Και απλά κάνω quote τα σημεία στα οποία απαντάω, μια και το ξέχασα στο προηγούμενο post.

Όταν μου εξηγήσεις γιατί έχεις αυτό το ύφος απέναντι σε ανθρώπους που δεν γνωρίζεις, μπορεί και να ξαναπάρω στα σοβαρά τίποτα από αυτά που γράφεις ως απόλυτα έγκυρες, επιβεβαιωμένες και καταπληκτικές πληροφορίες.

Τώρα τι σχέση έχει το πτυχίο ιατρικής, το τι πιστεύεις εσύ για τα προσόντα μου και οι σφιγκτήρες με το Ντυνάν, είναι μια πολύ περίεργη ιστορία που θα μπορούσες άνετα να κάνεις κειμενάκι να γουστάρουν όσοι θαυμάζουν τον τρόπο γραφής σου, αλλά απαντήσεις επί της ουσίας δεν είναι σε καμία περίπτωση.

Ξέρεις ονόματα; Τα ακούμε. Και με *μπιπ* αν χρειαστεί. Θα εκθέσεις την πηγή σου, έγραψες. Μα ποιον δουλεύεις; Ανώνυμα γράφεις. Θα στην πει η πηγή επειδή κάποιος veterinarian έγραψε στο internet το οτιδήποτε;

Η κατάσταση συνοπτικά έχει ως εξής:

Κάποιος που ΔΕΝ ενδιαφέρεται για το Ντυνάν, βάζει βουλευτές να διαμαρτυρηθούν και βρίσκει και πηγές ΕΝΤΟΣ Ντυνάν και μαθαίνει πράγματα και θάματα. Μετά βγαίνει στο internet και κατηγορεί τους υπολοίπους για ημιμάθεια και έλλειψη πληροφόρησης και τα μέλη κάποιου συλλόγου ότι κάνουν μόκο. Όταν του ζητάνε να πει τα ονόματα που ξέρει ή να μιλήσει πιο συγκεκριμένα, αρχίζει να εκτοξεύει εξυπνακίστικες χαζομαρίτσες του στυλ "όταν μεγαλώσεις θα μάθεις", "τι να πω όταν απευθύνομαι σε ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν" και "δεν μου αρέσει να μιλάω σε σφιγκτήρες αλλά μερικές φορές το κάνω".

Και μετά θες ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εδώ πέρα να σε πάρει στα σοβαρά.

Παιδια να συστησω λιγη ψυχραιμια? Ρε συ Sov , γιατι πρεπει ενα τοσο σοβαρο θεμα οπως οι αδιαφανεις διαδικασιες μεσα απο τις οποιες θα γινουν οι προσληψεις στο Ντυναν, να γινει σημειο προσωπικης και ασκοπης αντιπαραθεσης? Δε νομιζω οτι εχεις να χωρισεις κατι εσυ με τον Vet.Καταλαβε ομως οτι ειναι λιγο προσβλητικο να λεμε καποιον ψευτη , οταν μας δινει πραγματικες πληροφοριες , οι οποιες μπορει να μην ειναι κατι ιδιαιτερο , ή αν θες , δεν απεχει απο αυτα που ο καθενας μπορει να φανταστει για το τι πραγματικα συμβαινει, ειναι λογικο αυτος που λεει οσα γνωριζει να ιασθανεται θυμο και απογοητευση για την αρνηση να πεισει για τα αυτονοητα.

Γιατι πρεπει για να γινει πιστευτος καποιος, να εκθεσει τα ατομα που ξερει ή και τον ιδιο τον εαυτο του?

Δηλαδη, ας πουμε, εγω , που γνωριζω οτι εδω και 5 εβδομαδες δυο καλοι μου γνωστοι ηπιαν καφε με τον Προεδρο και κατεθεσαν το CV τους, τι πρεπει να κανω για να γινω πιστευτη ? να σας πω τα ονοματα τους?

Σκεφτηκες ποτε οτι πολλα απο αυτα τα ατομα ειναι μελη κι ας μην εχουνε κανει ποτε ουτε ενα ποστ?Γνωριζεις οτι μπαινουν και διαβαζουν οσα γραφουμε? Καποιοι απο μας δεν τους εχουμε πει οτι ειμαστε μελη εδω , ξερουμε ομως οτι αυτοι ειναι.Χρησιμοποιουμε την ανωνυμια μας για να πουμε αυτο που ξερουμε απο καποιον πολυ κοντινο μας , αλλα τι πρεπει να κανουμε ? να δωσουμε το ονομα του?

Εχω επισης πει παλιοτερα οτι συγγενικο μου προσωπο εργαζεται στο Ντυναν.Επιβεβαιωνονται λοιπον ολες αυτες οι πληροφοριες που σας εχει πει ο Vet και απο αλλο πρωτο χερι : οντως εδω και δυο μηνες καποιοι δινουν βιογραφικα.Αυτο δεν γινεται ουτε με τυχαια επιλογη ουτε απο τυχη .Ολα αυτα τα παιδια εχουν ισχυρα πολιτικα μεσα , κυριως απο ΝΔ και ΠΑΣΟΚ.Ειναι λογικο , αν γνωριζεις εμμεσα ή αμεσα τον Υπουργο και τους παρατρεχαμενους να προσπαθησεις για κατι τετοιο.

Η οποια καθυστερηση στην διαδικασια για το Ντυναν , οφειλεται στο οτι το Υπουργειο εχει να λυσει ορισμενα νομικα ζητηματα , καθως και οτι το ιδιο το νοσοκομειο βρισκεται σε φαση επιλογης ακομα , αφου τα βυσματα εχουν σκοτωθει μεταξυ τους για το ποιο υπερισχυσει.

Τα ονοματα αυτων που ξερω εγω ή ο Vet ή ο οποιοσδηποτε αλλος φυσικα και δεν ειναι ανακοινωσιμα .Δηλαδη για πες μου..τι θα πει κανεις σε δικαστηριο αν του κανει ο αλλος μηνυση? πως θα αποδειξει οτι αυτος εδωσε το cv στην γραμματεα του προεδρου?

Τα ονοματα ομως οσων παρουν θεσεις ειναι ανακοινωσιμα και με το νομο .Απλα θα συγχαρουμε τους επιτυχοντες.Πιστευω δικαιουνται ολα τα παιδια να ξερουν ποιοι γνωστοι τους ειχαν τοσο ισχυρο βυσμα ωστε να μπουν στο Ντυναν.Επισης , κανεις δε νομιζω να εχει προβλημα να αναφερθει η ημερομηνια πτυχιου και η χωρα προελευσης( το΄χουνε κρυφο?)

Δεν κατηγορει κανενας κανενα.Απλα ειναι αξιοπεριεργο , πως μελη εδω , τα οποια εχουνε και πολλες γνωριμιες και συναντησεις με πολιτικα προσωπα , για ενα θεμα για οποιο εχουν γνωση ακομα και οι καθαριστριες τους νοσοκομειου , κανουν οτι δεν εχουν ακουσει τιποτα.

Καλο θα ειναι να δουμε μηπως μπορει να αλλαξει αυτη η φαιδρη κατασταση και οχι να τρωγωμαστε μεταξυ μας νομιζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν διαφωνούσα με όσα μου είπες, lilpapaki, θα δικαιούμουν να σε πω σφιγκτήρα ή κάτι ανάλογο;

Η διαφωνία μου με τον vet (αν υπάρχει τέτοια) έχει να κάνει με την ευκολία που εκτοξεύει χαρακτηρισμούς, είτε προσωπικά, είτε ομαδικά.

Ε, και η αλήθεια είναι ότι με προβληματίζει και λίγο που δεν έχει ενδιαφέρον για το Ντυνάν αλλά τα μισά του posts και η εγγραφή του έγιναν για να μιλήσει γι' αυτό, έβαλε βουλευτές γι' αυτό, έμαθε εκ των έσω γι' αυτό κτλ κτλ.

Αυτό είναι όλο και καμία όρεξη δεν έχω να συνεχίσω το οτιδήποτε με κανέναν. Φυσικά και το θέμα είναι σοβαρό, άρα αν γνωρίζετε κάτι γράψτε το, αλλά γιατί να κατηγορείτε τους υπολοίπους για ημιμάθεια δηλαδή; Δεν το κατάλαβα. Μήπως να δώσουμε και λόγο που δεν έχουμε κονέ στο Ντυνάν (ή αν έχουμε χεστήκαμε να το χρησιμοποιήσουμε μπαίνοντας σε πρακτικές που δεν μας χαρακτηρίζουν) ;;;

Τέλος, θα ήθελα για άλλη μία φορά να πω ότι είναι πλήρως ισοπεδωτικό και ολότελα απαισιόδοξο να λέει επιστήμονας "όποιος ξέρει τον Υπουργό και τους παρατρεχάμενους έχει καταθέσει CV". Δεν σκεφτήκατε ποτέ ότι κάποιος/ κάποιοι θέλουν να κάνουν κάτι πιο ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ στη ζωή τους από το να πάρουν ειδικότητα με βύσμα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι σχεση εχουν τα παραπειστικα επι προσωπικου επιχειρηματα με το οτι οργανωνεται αδιαφανως η εξειδικευση των βυσματων στα ιδιωτικα νοσοκομεια? (και με προοπτικη στανταρ πρακτικης απο δω και περα)

και μονο η φημη (εστω και εωλη) θα επρεπε να ξεσηκωσει τους συνδικαλιστες φοιτητων και αποφοιτων σε επανασταση

αν ακουστει κιχ για εξετασεις ειδικοτητας η σχολη θα κλεισει μεσανυχτα και ο ΣΑΙΕΠ θα μας πνιξει στα υπομνηματα

εδω γιατι κανουμε την παπια?? :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Νατάσσα έχει πολύ ισχυρό βιογραφικό. Δύο πτυχία, ένα διδακτορικό και αυτό που έκανε στην αμερική, που δεν ξέρω σαν τί θα το περάσει (post doc ή κάτι ανάλογο). Δεν ξέρω αν τελικά θα πάει, ο χρόνος θα δείξει, αν και μέχρι τώρα δεν είναι και η προσωποποίηση της σεμνότητας και του μέτρου (θα ξεχάσω τις κάμερες στο αγροτικό;) Τα βιογραφικά, συμφωνώ απόλυτα με το lilpapaki (βρε μπας κι έχουμε τους ίδιους γνωστούς;), δίνονται απευθείας στον πρόεδρο ή στην γραμματέα του προέδρου, ή σε κάποιο από τα υψηλόβαθμα στελέχη για να δωθούν και πάλι στον πρόεδρο. Το να τα βρει αυτά κάποιος δεν είναι τόσο κρατικό μυστικό. Προσωπικά έχω μια φίλη που δουλεύει σε ένα πολιτικό γραφείο βουλευτού και της είπα απλά να πάρει ένα τηλέφωνο δικούς της γνωστούς να ρωτήσει. Αυτό και μόνο. Σιγά το ρουσφέτι ή το δύσκολο. Μια ερώτηση έκανε η κοπέλα. 'Ισχύει;' 'Ισχύει' Ο ΣΑΙΕΠ δεν μπορεί να καταγγείλει ότι δίνονται τα βιογραφικά γιατί δεν ανακοινώνεται επίσημα. Τί να πει δηλαδή; Διαβάσαμε κάτι post στο internet και το καταγγέλουμε; Ότι ήταν να κάνει το έκανε, τους ρώτησε πώς θα γίνει η επιλογή και η απάντηση ήταν 'δεν ξέρουμε'. Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσουν τα παιδιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τέλος, θα ήθελα για άλλη μία φορά να πω ότι είναι πλήρως ισοπεδωτικό και ολότελα απαισιόδοξο να λέει επιστήμονας "όποιος ξέρει τον Υπουργό και τους παρατρεχάμενους έχει καταθέσει CV". Δεν σκεφτήκατε ποτέ ότι κάποιος/ κάποιοι θέλουν να κάνουν κάτι πιο ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ στη ζωή τους από το να πάρουν ειδικότητα με βύσμα;

Όλα καλά βρε sov αλλά για να πω του στραβού το δίκιο εγώ

αν είχα άκρη θα προσπαθούσα να το εκμεταλλευτώ για να πάρω πιο νωρίς ειδικότητα.....................

Έχω φάει τόσες κατραπακιές και ματαιώσεις που καλό θα ήταν να νιώσω έστω και μια φορά πως είναι να βρίσκεσαι από την άλλη πλευρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι σχεση εχουν τα παραπειστικα επι προσωπικου επιχειρηματα με το οτι οργανωνεται αδιαφανως η εξειδικευση των βυσματων στα ιδιωτικα νοσοκομεια? (και με προοπτικη στανταρ πρακτικης απο δω και περα)

και μονο η φημη (εστω και εωλη) θα επρεπε να ξεσηκωσει τους συνδικαλιστες φοιτητων και αποφοιτων σε επανασταση

αν ακουστει κιχ για εξετασεις ειδικοτητας η σχολη θα κλεισει μεσανυχτα και ο ΣΑΙΕΠ θα μας πνιξει στα υπομνηματα

εδω γιατι κανουμε την παπια?? :splats:

Οι φοιτητές και ειδικά ο ΣΦΙΑ κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου όπως ίσως κοιμόμασταν και εμείς κάποτε.Αν όχι όλοι κάποιοι απο εμάς.

Μπήκα στα φόρα της ΔΑΠ και ΠΑΣΠ για να τους ενημερώσω για την πιθανότητα που υπήρχε να πάρουν τα μόρια αναδρομικά οι Ρουμάνοι και οι Βούλγαροι απο το νέο έτος και εκτός απο 2-3 άτομα που είπαν κάποιες απόψεις απο τα υπόλοιπα άκουσα μόνο ροχαλητά.

Ούτε καν οι 5-6ετείς και οι επι πτυχίω δεν ενδιαφέρονται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται αστείο που όλοι αναφέρονται στον "πρόεδρο" και μάλιστα το γράφουν και "Πρόεδρος" ; ένας είναι ο πρόεδρος; οεο; Μαρτίνη με τα μεγαλεία σου, βίος και πολιτεία ο Πρόεδρος.

εν πάσει περιπτώση, η δική μου "επαφή" έδωσε το cv της στη γραμματέα του Προέδρου. Μήπως να ξαναπάει και να παραδώσει το cv αυτοπροσώπως στον Πρόεδρο; Είναι ομορφούλα και με τη σωστή φουστίτσα είμαι σίγουρος ότι ο Πρόεδρος θα την θυμάται την κρίσιμη ώρα της επιλογής. Του κερατά, δεν θα της δώσει μια ..διαρκείας...εεε, μια θέση ήθελα να πω.

τέλος, να πω την αμαρτία μου, άμα είχα μέσο για κάτι, έστω για να βρω θέση πάρκινγκ, θα το χρησιμοποιούσα. Σέβομαι την άποψη του sovereign αλλά από ένα σημείο και μετά αρχίζεις να τραγουδάς Μηλιώκα (να δεις που κάποτε θα μας πούνε και ..)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται αστείο που όλοι αναφέρονται στον "πρόεδρο" και μάλιστα το γράφουν και "Πρόεδρος" ; ένας είναι ο πρόεδρος; οεο; Μαρτίνη με τα μεγαλεία σου, βίος και πολιτεία ο Πρόεδρος.

εν πάσει περιπτώση, η δική μου "επαφή" έδωσε το cv της στη γραμματέα του Προέδρου. Μήπως να ξαναπάει και να παραδώσει το cv αυτοπροσώπως στον Πρόεδρο; Είναι ομορφούλα και με τη σωστή φουστίτσα είμαι σίγουρος ότι ο Πρόεδρος θα την θυμάται την κρίσιμη ώρα της επιλογής. Του κερατά, δεν θα της δώσει μια ..διαρκείας...εεε, μια θέση ήθελα να πω.

τέλος, να πω την αμαρτία μου, άμα είχα μέσο για κάτι, έστω για να βρω θέση πάρκινγκ, θα το χρησιμοποιούσα. Σέβομαι την άποψη του sovereign αλλά από ένα σημείο και μετά αρχίζεις να τραγουδάς Μηλιώκα (να δεις που κάποτε θα μας πούνε και ..)

Α γεια σου ρε kogni!Αντε για να μην το παιζουν τρελιτσα ορισμενοι εδω μεσα.

Μην ανησυχεις , και οι δικοι μου στην γραμματεα το δωσανε :P .....αφου βεβαια ειχανε κανει την γνωριμια με τον προεδρο .Εμαθα , μεγαλη μουρη ο προεδρος.....

Μηπως να παω κι εγω με φουστα ? Αν ειναι η εμφανιση να μετραει πιο πολυ απ΄το βυσμα να το ξερουμε...

Η Νατάσσα έχει πολύ ισχυρό βιογραφικό. Δύο πτυχία, ένα διδακτορικό και αυτό που έκανε στην αμερική, που δεν ξέρω σαν τί θα το περάσει (post doc ή κάτι ανάλογο). Δεν ξέρω αν τελικά θα πάει, ο χρόνος θα δείξει, αν και μέχρι τώρα δεν είναι και η προσωποποίηση της σεμνότητας και του μέτρου (θα ξεχάσω τις κάμερες στο αγροτικό;) Τα βιογραφικά, συμφωνώ απόλυτα με το lilpapaki (βρε μπας κι έχουμε τους ίδιους γνωστούς;), δίνονται απευθείας στον πρόεδρο ή στην γραμματέα του προέδρου, ή σε κάποιο από τα υψηλόβαθμα στελέχη για να δωθούν και πάλι στον πρόεδρο. Το να τα βρει αυτά κάποιος δεν είναι τόσο κρατικό μυστικό. Προσωπικά έχω μια φίλη που δουλεύει σε ένα πολιτικό γραφείο βουλευτού και της είπα απλά να πάρει ένα τηλέφωνο δικούς της γνωστούς να ρωτήσει. Αυτό και μόνο. Σιγά το ρουσφέτι ή το δύσκολο. Μια ερώτηση έκανε η κοπέλα. 'Ισχύει;' 'Ισχύει' Ο ΣΑΙΕΠ δεν μπορεί να καταγγείλει ότι δίνονται τα βιογραφικά γιατί δεν ανακοινώνεται επίσημα. Τί να πει δηλαδή; Διαβάσαμε κάτι post στο internet και το καταγγέλουμε; Ότι ήταν να κάνει το έκανε, τους ρώτησε πώς θα γίνει η επιλογή και η απάντηση ήταν 'δεν ξέρουμε'. Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσουν τα παιδιά.

Η Νατασσα , αλλο πραγμα εχει πολυ ισχυρο , αλλα με τετοιο ομορφαντρα, ολες οι γυναικες εχουν γερο ...ε..χμμ.." βιογραφικο" :P

Μαλλον δεν θα παει εκει παντως.

Δεν χρειαζεται να εχουμε τους ιδους γνωστους μαναρι μου.Ολα τα βυσματα απο την ιδια διαδικασια περνανε :P

Αν διαφωνούσα με όσα μου είπες, lilpapaki, θα δικαιούμουν να σε πω σφιγκτήρα ή κάτι ανάλογο;

Η διαφωνία μου με τον vet (αν υπάρχει τέτοια) έχει να κάνει με την ευκολία που εκτοξεύει χαρακτηρισμούς, είτε προσωπικά, είτε ομαδικά.

Ε, και η αλήθεια είναι ότι με προβληματίζει και λίγο που δεν έχει ενδιαφέρον για το Ντυνάν αλλά τα μισά του posts και η εγγραφή του έγιναν για να μιλήσει γι' αυτό, έβαλε βουλευτές γι' αυτό, έμαθε εκ των έσω γι' αυτό κτλ κτλ.

Αυτό είναι όλο και καμία όρεξη δεν έχω να συνεχίσω το οτιδήποτε με κανέναν. Φυσικά και το θέμα είναι σοβαρό, άρα αν γνωρίζετε κάτι γράψτε το, αλλά γιατί να κατηγορείτε τους υπολοίπους για ημιμάθεια δηλαδή; Δεν το κατάλαβα. Μήπως να δώσουμε και λόγο που δεν έχουμε κονέ στο Ντυνάν (ή αν έχουμε χεστήκαμε να το χρησιμοποιήσουμε μπαίνοντας σε πρακτικές που δεν μας χαρακτηρίζουν) ;;;

Τέλος, θα ήθελα για άλλη μία φορά να πω ότι είναι πλήρως ισοπεδωτικό και ολότελα απαισιόδοξο να λέει επιστήμονας "όποιος ξέρει τον Υπουργό και τους παρατρεχάμενους έχει καταθέσει CV". Δεν σκεφτήκατε ποτέ ότι κάποιος/ κάποιοι θέλουν να κάνουν κάτι πιο ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ στη ζωή τους από το να πάρουν ειδικότητα με βύσμα;

Δηλαδη αν διαφωνουσες, εσυ ενας κυριος με τα ολα σου , θα με αποκαλουσες ετσι? εμενα μια κοπελα σαν τα κρυα τα νερα?( και γλυκια και καλη και ...ε ..χμμμ ..ξεφυγαμε :P )

Ποιος σου ειπε ρε συ Sov οτι δεν εχει ενδιαφερον Vet για το Ντυναν? Μπορει ο ιδιος να τον εχει δεσει τον γαιδαρο του( ειδικοτητα "σερι" χωρις διακοπες και μηνξεχνας οτι εχει και την ντεμπυταντ :P ), αλλα ως γνησιος αλτρουιστης που ειναι ενδιαφερεται για ολα τα καυμενα τα παιδια που εχουν μπροστα τους τοσα πολλα χρονια αναμονης και αδικουνται.

Δεν ειπα εγω καλε οτι οποιος ξερει τον υπουργο εχει καταθεσει και cv! Αν ηταν ετσι θα το ειχες καταθεσει κι εσυ!( μην τα παρεις και αρχισεις και μου λες για σφικτηρες, πλακα κανω.....)

Αν και πιστευω οτι τωρα που μεγαλοπιαστηκες με την Αγγλια , ειναι λογικο να μην σου φτανει το Ντυναν... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βλέπουμε όλοι τον λόγο που το Ντυνάν δεν θα δώσει ποτέ ειδικότητα....

Όταν τα βύσματα πλακώνονται μεταξύ τους στο παρασκύνιο,δεν κουνιέται τίποτα!

κι ο ΣΑΙΕΠ κρυφό καμάρι
:splats::splats::splats:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς για τούς υπεραισιόδοξους τής απραξίας, τα βύσματα τα κάνουν πλακάκια εύκολα και γρήγορα!!

Πρώτη φορά θά 'ναι?

Κι αν παγιωθεί η πρακτική μόλις βρούν τα κατάλληλα ερείσματα..... να δούμε τι τραγουδάκι θε λέμε τότε!

ΣΑΙΕΠ :splats::splats::splats:

:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια εγω το ψαξα οσο μπορουσα+κανενας δεν ξερει τιποτα.Τι ατομα που δουλευουν στο νοσοκομειο(επιμελητες),τι διευθηντη κλινικης+εννοειται στο τηλ μου ειπαν το γνωστο 'η διδικασια εχει παγωσει'.Ολοι κινεζοι το παιζουν ρε γαμωτο?

Ελπιζω να μη γινεται τοσος ντορος για το τιποτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.