Jump to content

ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ. Λύσε το μυστήριο...


veterinarian

Recommended Posts

veterinarian, θα μας βοηθήσεις εδώ λίγο με τη λύση του μυστηρίου;

Από το Ντυνάν το μόνο που υπάρχει επίσημα είναι ότι η διαδικασία είναι παγωμένη μετά τη συνάντηση ΣΦΙΑ-Μαρτίνη και ότι για οτιδήποτε νεώτερο θα υπάρξει δημόσια ανακοίνωση.

Αντί να αφήνεις υπονοούμενα, αφού γράφεις ανώνυμα και δεν εκτίθεσαι και προφανώς έχεις εκ των έσω πληροφόρηση, γιατί δεν πληροφορείς εμάς, τον απλό κοσμάκη, που δεν μαθαίνουμε όλη την αλήθεια;

Φαντάζομαι πως αν πραγματικά σε νοιάζει η ενημέρωση όλων για το θέμα, θα το κάνεις.

Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Last Reply

Σίγουρα θα το κάνει εκτός κι αν περιμένει μέχρι να γεννήσουν και να κατεβάσουν γάλα.

Τι να κάνουμε;

Αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένουμε και εμείς :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

veterinarian, θα μας βοηθήσεις εδώ λίγο με τη λύση του μυστηρίου;

Από το Ντυνάν το μόνο που υπάρχει επίσημα είναι ότι η διαδικασία είναι παγωμένη μετά τη συνάντηση ΣΦΙΑ-Μαρτίνη και ότι για οτιδήποτε νεώτερο θα υπάρξει δημόσια ανακοίνωση.

Αντί να αφήνεις υπονοούμενα, αφού γράφεις ανώνυμα και δεν εκτίθεσαι και προφανώς έχεις εκ των έσω πληροφόρηση, γιατί δεν πληροφορείς εμάς, τον απλό κοσμάκη, που δεν μαθαίνουμε όλη την αλήθεια;

Φαντάζομαι πως αν πραγματικά σε νοιάζει η ενημέρωση όλων για το θέμα, θα το κάνεις.

Έτσι δεν είναι;

Η συζήτηση θυμίζει λίγο την βουλή ή τα παραθύρια των ειδήσεων: ο ένας καταγγέλει σκάνδαλα και απειλεί με αποκαλύψεις ενώ ο άλλος του λέει αν έχει ονόματα να πάει στον εισαγγελέα. Φυσικά το φιλοθεάμον κοινό δεν μαθαίνει τπτ που δεν ήξερε από πριν αλλά τουλάχιστον διασκεδάζει.

Τώρα το κανάλι παίζει τις βραδυνές ειδήσεις, έτσι sov ;) ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα συμφωνούσα, kokni, αν ήμουν αυτός που θα τον απειλούσαν οι οποιεσδήποτε αποκαλύψεις. Τότε ζητάς από τον άλλον να πάει τα ονόματα στον εισαγγελέα :)

Το μόνο που ζητάω είναι από κάποιον που έχει εκ των έσω πληροφόρηση και το παίζει αδικημένος, να μοιραστεί δημόσια τις πληροφορίες που πάντα αφήνει με υπονοούμενα.

Δεν παίζω κανένα "πολιτικό" παιχνίδι. Το θέμα ενδιαφέρει πολλούς και όταν βγαίνει κάποιος και ισχυρίζεται ότι γνωρίζει κάποια πράγματα, κατηγορώντας άλλους ότι δεν τα μαθαίνουν ή ότι τα μαθαίνουν και δεν τα λένε, οφείλει να εξηγείται και όχι να το ξαναρίχνει στο "Αγαπημένο μου Ημερολόγιο" που έχει ανοίξει σε άλλο thread (το οποίο και όπως καταλαβαίνω αρέσει σε πολλούς- και είναι όντως σε σημεία πετυχημένο μέσα στην καρικατουρίστικη απεικόνισή του ;) )

ΥΓ: Με την τελευταία παρένθεση επιχειρώ να το παίξω ΝΜ25 στη θέση του ΝΜ25 :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα συμφωνούσα, kokni, αν ήμουν αυτός που θα τον απειλούσαν οι οποιεσδήποτε αποκαλύψεις. Τότε ζητάς από τον άλλον να πάει τα ονόματα στον εισαγγελέα :)

Το μόνο που ζητάω είναι από κάποιον που έχει εκ των έσω πληροφόρηση και το παίζει αδικημένος, να μοιραστεί δημόσια τις πληροφορίες που πάντα αφήνει με υπονοούμενα.

Δεν παίζω κανένα "πολιτικό" παιχνίδι.

Δεν υπονόησα ότι παίζεις πολιτικό παιχνίδι ή οτιδήποτε άλλο (+sorry αν έτσι γράφτηκε). Το σχόλιο είχε απλώς σημειολογικό προσανατολισμό με αφορμή δικό σου νομίζω "τηλεοπτικό" ποστ σε άλλο νήμα.

Επί του θέματος, σε αυτή τη χώρα έχουμε αρκετά ιδιωτικά νοσοκομεία και αν είναι να ανοίξουν θέσεις ειδικότητας σε αυτά δεν καταλαβαίνω γιατί μας πειράζει. Από το να μάθει κανείς παθολογία σε μια ραχούλα της ημι-ορεινής Αργολίδας χίλιες φορές καλύτερα στο Ντυνάν/Υγεία/Ιατρικό/κλπ. Σαφώς και θα μπούν με γνωριμίες. So what; Θα αποφορτιστούν όμως οι λίστες; Αυτό δεν είναι το αίτημα της τελευταίας νικηφόρας κατάληψης; Δηλαδή άμα ήταν "αξιοκρατική" η επιλογή τότε τα βύσματα θα απελπίζονταν και θα εγκαταλείπανε το επάγγελμα; Δεν θα βρίσκανε να κάνουνε το κατιτίς τους: ένα διδακτορικό, μια θέση ελεγκτού. Χμμμ..

Εν πάσει περιπτώσει εγώ σου λέω ότι ξέρω άτομο που το προσπαθεί να μπεί. Υπάρχει κάποιος που νομίζει ειλικρινά ότι θα με πείσει πως έπρεπε να την συμβουλέψω να μην το προσπαθήσει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α όχι, εγώ δεν είμαι από αυτούς που είναι απαραίτητα αντίθετοι με το να δώσει ειδικότητα το Ντυνάν. Σε ορισμένες ειδικότητες (μη χειρουργικές κατά βάση) μπορεί να είναι μια καλή, σχετικά, επιλογή. Αλλά σίγουρα θα είναι άσχημο να λέει το Ντυνάν ότι η διαδικασία είναι παγωμένη και επί της ουσίας να μην είναι.

Και ένα σχετικό-άσχετο σχόλιο και ταυτόχρονα προσωπική εκτίμηση. Τα βύσματα στην Ελλάδα είναι πολλά περισσότερα από 80-100 (τόσες θέσεις θα δοθούν τελικά στο Ντυνάν- οι υπόλοιποι που θα μπουν στην αναμονή θα διοριστούν μετά από 4-5 χρόνια, οπότε δώρο άδωρο αν είσαι βυσματάρα να περιμένεις τόσο). Αν ήμουν ο Μαρτίνης ή το ΔΣ δεν θα διακινδύνευα να βοηθήσω 80 άτομα και να πέσει να με φάει όλο το ιατρικό-πανεπιστημιακό-πολιτικό κατεστημένο επειδή δεν βόλεψα και τους υπόλοιπους. Με αυτή τη λογική, μια έστω τυπική διαδικασία θα ανακοινωθεί, δεν μπορώ να φανταστώ το αντίθετο.

Ότι θα πέσουν βύσματα και ιστορίες, θα πέσουν. Κάπως έτσι άλλωστε δεν προσλαμβάνουν και σε Ελβετίες-Γερμανίες; Με γνωριμίες, ως επί το πλείστον (και πριν πέσουν να με φάνε, δεν μου αρέσει αυτό το σύστημα προσλήψεων-προτιμώ κάτι λίγο πιο αντικειμενικό, όπως πχ εξετάσεις).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλος ένας καλά πληροφορημένος γιατρός από τον μάγειρα του Ντινάν έρχεται για να κάνει αποκαλύψεις....Άλλη μια ζεστή πληροφορία κατευθείαν από την κουζίνα του Νοσοκομείου.Ο πρόεδρος του ΣΑΙΕΠ θα γίνει και πρόεδρος του Ντινάν...Σίγουρο!

Δεν είμαι παιδάκι και ούτε ήμουν ποτέ. Σαρκαστικά σχόλια του κώλ.. σαν το δικό σου, δεν τα δίνω σημασία.

Ήλπιζα πως δεν μιλάω σε παιδάκια. Όταν θα γίνει αυτό που λέω, θα βγεις σαν τον Πατέλη της Ιατρικής & θα λες "βούλωθα".

Συγνώμη εκ των προτέρων.

Σίγουρα θα το κάνει εκτός κι αν περιμένει μέχρι να γεννήσουν και να κατεβάσουν γάλα.

Τι να κάνουμε;

Αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένουμε και εμείς :P

Μόλις γέννησαν και κατέβασαν.

Η συζήτηση θυμίζει λίγο την βουλή ή τα παραθύρια των ειδήσεων: ο ένας καταγγέλει σκάνδαλα και απειλεί με αποκαλύψεις ενώ ο άλλος του λέει αν έχει ονόματα να πάει στον εισαγγελέα. Φυσικά το φιλοθεάμον κοινό δεν μαθαίνει τπτ που δεν ήξερε από πριν αλλά τουλάχιστον διασκεδάζει.

Τώρα το κανάλι παίζει τις βραδυνές ειδήσεις, έτσι sov ;) ?

Είσαι ανώτερος άνθρωπος σίγουρα! Στην Αγγλία ακόμη και τυφλός πηδάει. Δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις και συ. Θα δεις ότι είναι καλύτερη διασκέδαση.

veterinarian, θα μας βοηθήσεις εδώ λίγο με τη λύση του μυστηρίου;

Από το Ντυνάν το μόνο που υπάρχει επίσημα είναι ότι η διαδικασία είναι παγωμένη μετά τη συνάντηση ΣΦΙΑ-Μαρτίνη και ότι για οτιδήποτε νεώτερο θα υπάρξει δημόσια ανακοίνωση.

Αντί να αφήνεις υπονοούμενα, αφού γράφεις ανώνυμα και δεν εκτίθεσαι και προφανώς έχεις εκ των έσω πληροφόρηση, γιατί δεν πληροφορείς εμάς, τον απλό κοσμάκη, που δεν μαθαίνουμε όλη την αλήθεια;

Φαντάζομαι πως αν πραγματικά σε νοιάζει η ενημέρωση όλων για το θέμα, θα το κάνεις.

Έτσι δεν είναι;

Οι πληροφορίες που έδωσα είναι σωστές. Μην περιμένεις από το τηλέφωνο να σου πουν κάτι άλλο. Το τηλέφωνο της Τσιριγωτη που είναι η υπεύθυνη για να δίνει πληροφορίες το έχουν όλοι.

Τα βιογραφικά κατατέθηκαν σε άλλο γραφείο, με δερμάτινα καθίσματα.

Η λίστα άργησε επειδή πλακώνονται τα βύσματα μεταξύ τους.

Άκου και το τελευταίο. Την ειδικότητα μερικοί από αυτούς δεν θα την κάνουν στο Ντυνάν, αλλά στον Ερυθρό.

Θα συμφωνούσα, kokni, αν ήμουν αυτός που θα τον απειλούσαν οι οποιεσδήποτε αποκαλύψεις. Τότε ζητάς από τον άλλον να πάει τα ονόματα στον εισαγγελέα :)

Το μόνο που ζητάω είναι από κάποιον που έχει εκ των έσω πληροφόρηση και το παίζει αδικημένος, να μοιραστεί δημόσια τις πληροφορίες που πάντα αφήνει με υπονοούμενα.

Δεν παίζω κανένα "πολιτικό" παιχνίδι. Το θέμα ενδιαφέρει πολλούς και όταν βγαίνει κάποιος και ισχυρίζεται ότι γνωρίζει κάποια πράγματα, κατηγορώντας άλλους ότι δεν τα μαθαίνουν ή ότι τα μαθαίνουν και δεν τα λένε, οφείλει να εξηγείται και όχι να το ξαναρίχνει στο "Αγαπημένο μου Ημερολόγιο" που έχει ανοίξει σε άλλο thread (το οποίο και όπως καταλαβαίνω αρέσει σε πολλούς- και είναι όντως σε σημεία πετυχημένο μέσα στην καρικατουρίστικη απεικόνισή του ;) )

ΥΓ: Με την τελευταία παρένθεση επιχειρώ να το παίξω ΝΜ25 στη θέση του ΝΜ25 :D

Το ρίχνω στη τρελίτσα αλλιώς θα έπρεπε να πάρω τα βουνά. Αν εγώ ήμουν μέλος του περίφημου συλλόγου, θα έκανα το αυτονόητο που ζητάω από σας να κάνετε, δηλ. να ζητήσετε γραπτώς απάντηση για το θέμα από το Υπουργείο και από το Ντυνάν. Μετά με την γραπτή απάντηση που θα είχα στα χέρια μου, θα την έδινα στις εφημερίδες και σ'αυτούς του ΠΑΣΟΚ, με το βαρύγδουπο τίτλο " Παρακάμπτεται η επετηρίδα των γιατρών, για να βολευτούν τα γαλάζια παιδιά".

6 βουλευτές έβαλες ρε φίλε και πάγωσες τη διαδικασία (αν και εγώ θυμάμαι να παγώνει με κοινό δελτίο τύπου Μαρτίνη-ΣΦΙΑ), .

Λάθος θυμάσαι. Τότε τους είχε ρίξει ψιλό δούλεμα. Δες και προηγούμενο ποστ. Η επερώτηση κατατέθηκε την Τετάρτη και μετά από δυό μέρες η διαδικασία πάγωσε. Την επόμενη Δευτέρα μάλιστα, κλιμάκιο του ΠΑΣΟΚ επισκέφθηκε το Ντυνάν. Βλέπεις ότι τα ξέρω καλύτερα?

Όσο για τις θέσεις, κανένας από κανένα σύλλογο δεν τις είχε πάρει χαμπάρι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

veterinarian μήπως γνωρίζεις εάν η λίστα με τους "τυχερούς" έχει καταρτιστεί και απλά περιμένουν την κατάλληλη στιγμή?

Ή μήπως εκκρεμεί ακόμη?

Κάποια γαλάζια παιδιά μαθαίνω, πως αναρωτιούνται αν προλαβαίνουν να χωθούν... emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α όχι, εγώ δεν είμαι από αυτούς που είναι απαραίτητα αντίθετοι με το να δώσει ειδικότητα το Ντυνάν. Σε ορισμένες ειδικότητες (μη χειρουργικές κατά βάση) μπορεί να είναι μια καλή, σχετικά, επιλογή. Αλλά σίγουρα θα είναι άσχημο να λέει το Ντυνάν ότι η διαδικασία είναι παγωμένη και επί της ουσίας να μην είναι.

Και ένα σχετικό-άσχετο σχόλιο και ταυτόχρονα προσωπική εκτίμηση. Τα βύσματα στην Ελλάδα είναι πολλά περισσότερα από 80-100 (τόσες θέσεις θα δοθούν τελικά στο Ντυνάν- οι υπόλοιποι που θα μπουν στην αναμονή θα διοριστούν μετά από 4-5 χρόνια, οπότε δώρο άδωρο αν είσαι βυσματάρα να περιμένεις τόσο). Αν ήμουν ο Μαρτίνης ή το ΔΣ δεν θα διακινδύνευα να βοηθήσω 80 άτομα και να πέσει να με φάει όλο το ιατρικό-πανεπιστημιακό-πολιτικό κατεστημένο επειδή δεν βόλεψα και τους υπόλοιπους. Με αυτή τη λογική, μια έστω τυπική διαδικασία θα ανακοινωθεί, δεν μπορώ να φανταστώ το αντίθετο.

Ότι θα πέσουν βύσματα και ιστορίες, θα πέσουν. Κάπως έτσι άλλωστε δεν προσλαμβάνουν και σε Ελβετίες-Γερμανίες; Με γνωριμίες, ως επί το πλείστον (και πριν πέσουν να με φάνε, δεν μου αρέσει αυτό το σύστημα προσλήψεων-προτιμώ κάτι λίγο πιο αντικειμενικό, όπως πχ εξετάσεις).

Μα ποιος ειναι αντιθετος με το να δωσει το Ντυνάν ο, τι ειδικότητα θέλει? ( χειρουργική , εργαστηριακή , παθολογική)...χα χα χα ...αυτο ειναι το θεμα μας ?

Εννοείται οτι η πολύ συμπαθης κυρία Τσιριγωτη , οταν καποιος την παιρνει τηλ απαντα οτι δεν ξερει τιποτα και το θεμα εχει παγώσει.

Μόνο που στους εργαζομενους στο Ντυναν ( ιατροι και λοιποι) ειναι γνωστο οτι εδώ και 4 εβδομάδες , η ιδιαιτέρα γραμματέας του προέδρου δεν προλαβαινει να κλεινει ραντεβου !

Χαριτολογουν δε , λεγοντας οτι ειναι λογικο να κανουν μερος της ειδικοτητας στον Ερυθρό καθοτι ειναι μεσοτοιχία!

Ο λογος δε της καθυστέρησης δεν ειναι αλλος απο αυτον που λες Sovereign: τα βυσματα ναι ,ειναι πανω απο 100 ( που ειναι οι θεσεις ) και ενω ηδη οι περισσοτερες εχουν καλυφθει, γινεται τσακωμος για καποιες λιγες !

Φυσικα , κατα τη γνώμη μου τσάμπα ασχολουμαστε....τα πράγματα ήδη εχουν τελειώσει.

Αλλά πειτε μου, θα ειναι κακος ανθρωπος καποιος αν οταν τελειωσει η διαδικασια , δημοσιεύσει εδω τη λιστα με τους "επιτυχόντες" και διπλα στο όνομά τους αναφέρει ημερομηνια λήψης πτυχίου και χώρα προέλευσης ?( πιστέψτε με, στατιστικά αυτο θα εχει μεγάλο ενδιαφέρον)

Αχ....πόσο θα΄θελα κι εγώ να πιω ένα παγωμένο Μαρτίνη , σ΄ενα πολύ ωραίο χώρο με δερμάτινους καναπέδες...Αχ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

veterinarian μήπως γνωρίζεις εάν η λίστα με τους "τυχερούς" έχει καταρτιστεί και απλά περιμένουν την κατάλληλη στιγμή?

Ή μήπως εκκρεμεί ακόμη?

Κάποια γαλάζια παιδιά μαθαίνω, πως αναρωτιούνται αν προλαβαίνουν να χωθούν... emoops

Εκκρεμεί ακόμη, αλλά όχι για πολύ.

Αχ....πόσο θα΄θελα κι εγώ να πιω ένα παγωμένο Μαρτίνη , σ΄ενα πολύ ωραίο χώρο με δερμάτινους καναπέδες...Αχ... :P

Γλυκό μου lilpapaki, θυμήσου μόνο να φτύσεις το κουκούτσι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ....πόσο θα΄θελα κι εγώ να πιω ένα παγωμένο Μαρτίνη , σ΄ενα πολύ ωραίο χώρο με δερμάτινους καναπέδες...Αχ... :P

Αυτό μάλιστα, είναι σχόλιο επιπέδου invitro. Σε παραδέχομαι! Και την απάντηση του vet.

emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είσαι ανώτερος άνθρωπος σίγουρα! Στην Αγγλία ακόμη και τυφλός πηδάει. Δεν χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις και συ. Θα δεις ότι είναι καλύτερη διασκέδαση.

Αγαπητέ συμφωνώ απόλυτα ότι όλοι τρώνε καλά στο λονδίνο αλλά όπως σε όλα τα πράγματα το καλό γούστο περιορίζει σημαντικά τις μετέπειτα επιλογές όταν έχουν εξαντληθεί οι αναζητήσεις περίεργων ή εξωτικών γεύσεων.

Τώρα που λύσαμε αυτό το μείζον θέμα μεταξύ μας, μπορείς να γράψεις τα ονόματα που υποσχέθηκες ότι θα γράψεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορείς να γράψεις τα ονόματα που υποσχέθηκες ότι θα γράψεις;

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Εκτός κι αν ο συνάδελφος δεν γνωρίζει τα πρόσωπα όπως γνωρίζει τα πράγματα.

Λοιπόν vet, τι λες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ συμφωνώ απόλυτα ότι όλοι τρώνε καλά στο λονδίνο αλλά όπως σε όλα τα πράγματα το καλό γούστο περιορίζει σημαντικά τις μετέπειτα επιλογές όταν έχουν εξαντληθεί οι αναζητήσεις περίεργων ή εξωτικών γεύσεων.

Τώρα που λύσαμε αυτό το μείζον θέμα μεταξύ μας, μπορείς να γράψεις τα ονόματα που υποσχέθηκες ότι θα γράψεις;

Τα ονόματα είναι ηλίθιο να τα δημοσιεύσω τώρα. Θα πάψω, αν το κάνω αυτό, να παίρνω πληροφορίες από κει που πρέπει και θα εκθέσω τα άτομα που μου τις δίνουν. Μη στενοχωριέσαι όμως και αυτή η ώρα δεν θα αργήσει.

Εσύ από την άλλη, είμαι σίγουρος πως ήδη έχεις μάθει ορισμένα που παίζουν δυνατά στην λίστα.

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Εκτός κι αν ο συνάδελφος δεν γνωρίζει τα πρόσωπα όπως γνωρίζει τα πράγματα.

Λοιπόν vet, τι λες?

Ξέρω πολύ καλά τα πράγματα και ορισμένα από τα πρόσωπα, αλλά όχι όλα.

Μου κάνει όμως εντύπωση που φαίνεται να είμαι μόνο εγώ αυτός που έχει μάθει κάτι και κανένας άλλος.

Δεν είναι λίγο περίεργο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω πολύ καλά τα πράγματα και ορισμένα από τα πρόσωπα, αλλά όχι όλα.

Μου κάνει όμως εντύπωση που φαίνεται να είμαι μόνο εγώ αυτός που έχει μάθει κάτι και κανένας άλλος.

Δεν είναι λίγο περίεργο?

Σίγουρα είναι αρκετοί γνωρίζοντες επί του "μυστηρίου" αλλά για δικούς τους προφανείς λόγους...άκρα του τάφου σιωπή μη τυχόν και με τα χεράκια τους απωλέσουν των οφθαλμών τους. Πάντως για να ζητούμε κάποιοι από εδώ μέσα λίγη πληροφόρηση σημαίνει πως δεν τυγχάνουμε κάποιας άκρης.

Εν πάση περιπτώσει, θα είμαι εν αναμονή νεότερων emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα ονόματα είναι ηλίθιο να τα δημοσιεύσω τώρα. Θα πάψω, αν το κάνω αυτό, να παίρνω πληροφορίες από κει που πρέπει και θα εκθέσω τα άτομα που μου τις δίνουν. Μη στενοχωριέσαι όμως και αυτή η ώρα δεν θα αργήσει.

Εσύ από την άλλη, είμαι σίγουρος πως ήδη έχεις μάθει ορισμένα που παίζουν δυνατά στην λίστα.

Δηλαδή συνάδελφε κάποιος σου δίνει εμπιστευτικά πληροφορίες και εσύ βγαίνεις δημόσια σε ένα χώρο όπου ενδεχόμενα συχνάζουν οι "ενδιαφερόμενοι" και ανώνυμα προσπαθείς ... αλήθεια τι προσπαθείς ακριβώς;

Για την ιστορία είναι γνωστό εδώ και μήνες στους παροικούντες την Ιερουσαλήμ ότι το Ντυνάν θα κάνει "συλλογή" βιογραφικών και θα προσλάβει με "διαδικασίες" ιδιωτικής εταιρείας. Γιατί λοιπόν κομίζεις γλάυκα εις Αθήνας και μάλιστα με τόσο θόρυβο και προσωπικές επιθέσεις;

Αφήνω ασχολίαστο το από που κατάλαβες ότι εγώ έχω μάθει ποιοί παίζουν δυνατά, τι να πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή συνάδελφε κάποιος σου δίνει εμπιστευτικά πληροφορίες και εσύ βγαίνεις δημόσια σε ένα χώρο όπου ενδεχόμενα συχνάζουν οι "ενδιαφερόμενοι" και ανώνυμα προσπαθείς ... αλήθεια τι προσπαθείς ακριβώς;

Για την ιστορία είναι γνωστό εδώ και μήνες στους παροικούντες την Ιερουσαλήμ ότι το Ντυνάν θα κάνει "συλλογή" βιογραφικών και θα προσλάβει με "διαδικασίες" ιδιωτικής εταιρείας. Γιατί λοιπόν κομίζεις γλάυκα εις Αθήνας και μάλιστα με τόσο θόρυβο και προσωπικές επιθέσεις;

Αφήνω ασχολίαστο το από που κατάλαβες ότι εγώ έχω μάθει ποιοί παίζουν δυνατά, τι να πω...

Ναι, ξέρω ότι μπαίνουν και το παίζουν αδιάφοροι σφυρίζοντας. Το Ντυνάν θα περάσει αυτό που θέλει μόνο αν το αφήσουν οι ενδιαφερόμενοι, που είναι πολλοί, αλλά δεν ξέρουν πως να αντιδράσουν. Αυτό που πάει να γίνει δεν είναι τόσο εύκολο. Αν προκληθεί ντόρος ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ, όπως την προηγούμενη φορά.

Γιατί νομίζεις ειχε παγώσει πριν από 6 μήνες?

Αλλά βλέπεις συμβαίνει, εδώ μερικοί να έχουν βύσμα και να το προσπαθούν, άλλοι δεν έχουν αλλά κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, άλλοι δεν ενδιαφέρονται επειδή έχουν εξασφαλίσει την πάρτη τους στο εξωτερικό ή αλλού, με αποτέλεσμα να μην προσπαθεί κανένας να αντιδράσει.

Όπως κατάλαβες αγαπητέ, αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να ξυπνήσω αυτούς που πρέπει, πριν μας την φορέσουν για τα καλά. Αυτό είναι φαίνεται το δικό μου εξωτικό γούστο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, ξέρω ότι μπαίνουν και το παίζουν αδιάφοροι σφυρίζοντας. Το Ντυνάν θα περάσει αυτό που θέλει μόνο αν το αφήσουν οι ενδιαφερόμενοι, που είναι πολλοί, αλλά δεν ξέρουν πως να αντιδράσουν. Αυτό που πάει να γίνει δεν είναι τόσο εύκολο. Αν προκληθεί ντόρος ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ, όπως την προηγούμενη φορά.

Γιατί νομίζεις ειχε παγώσει πριν από 6 μήνες?

Αλλά βλέπεις συμβαίνει, εδώ μερικοί να έχουν βύσμα και να το προσπαθούν, άλλοι δεν έχουν αλλά κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, άλλοι δεν ενδιαφέρονται επειδή έχουν εξασφαλίσει την πάρτη τους στο εξωτερικό ή αλλού, με αποτέλεσμα να μην προσπαθεί κανένας να αντιδράσει.

Όπως κατάλαβες αγαπητέ, αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να ξυπνήσω αυτούς που πρέπει, πριν μας την φορέσουν για τα καλά. Αυτό είναι φαίνεται το δικό μου εξωτικό γούστο.

ΔΙΝΕΙ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΝΑΙ Η ΟΧΙ?

THANKS

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είμαι παιδάκι και ούτε ήμουν ποτέ. Σαρκαστικά σχόλια του κώλ.. σαν το δικό σου, δεν τα δίνω σημασία.

Ήλπιζα πως δεν μιλάω σε παιδάκια. Όταν θα γίνει αυτό που λέω, θα βγεις σαν τον Πατέλη της Ιατρικής & θα λες "βούλωθα".

Συγνώμη εκ των προτέρων.

Δεκτή η συγνώμη,αλλά...

Μήπως θες και συ να κάνεις ειδικότητα στο Ντυνάν?

Τόσο ενδιαφέρον,δεν εξηγείται αλλιώς....

Μήπως προσπάθησες και ΕΣΥ με την πλάγια οδό,αλλά σε άδειασε το βήσμα σου??Και το μόνο που κάνει είναι να σου δίνει αυτές τις εμπιστευτικές πληροφορίες για να δικαιολογήσει την ανεπάρκειά του?Σε φλόμωσε σε υποσχέσεις φαντάζομαι...

Γιατί ρε φίλε,αν αληθεύουν όλα αυτά που λες,σίγουρα δεν στα είπε ο τελευταίος τυχαίος.Και σίγουρα το έχεις ψάξει περισσότερο απ ότι αφήνεις να εννοηθεί....

Σου επιστρέφω λοιπόν τις μ@λ@... του κώλου που γράφεις εδώ μέσα και όποιες διαφορές έχεις με τα βήσματά σου να τις λύσετε απ το τηλέφωνο....

Πάντως,ας ανοίξουν τα ιδιωτικά για τα βήσματα,μπας και σταματήσουν να μπαίνουν ως υπεράριθμοι στα υπόλοιπα και δούμε καλύτερες συνθήκες και οι υπόλοιποι.

Συγνώμη εκ των προτέρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΝΕΙ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΝΑΙ Η ΟΧΙ?

THANKS

Βλέπω πως αυτό που έγραψα στο ποστ Νο33 επιβεβαιώνεται ακόμη μια φορά.

Δεν θέλω να θίξω τη συνάδελφο. emoops Απλά κάνω μια διαπίστωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΝΕΙ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΝΑΙ Η ΟΧΙ?

THANKS

Απ'οτι θυμάμαι οι θέσεις είναι οι εξής:

7 ΘΕΣΕΙΣ ΩΡΛ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

7 ΘΕΣΕΙΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

3 ΘΕΣΕΙΣ ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ)

13 ΘΕΣΕΙΣ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ).

2 ΘΕΣΕΙΣ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ

11 ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ

2 ΘΕΣΕΙΣ ΝΕΦΡΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ

9 ΘΕΣΕΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ

6 ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ.

Προς το παρόν δεν υπάρχει για Δερματολογία. Μπορείς όμως να κάνεις τον 1 χρόνο παθολογία για δερματολογία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, ξέρω ότι μπαίνουν και το παίζουν αδιάφοροι σφυρίζοντας. Το Ντυνάν θα περάσει αυτό που θέλει μόνο αν το αφήσουν οι ενδιαφερόμενοι, που είναι πολλοί, αλλά δεν ξέρουν πως να αντιδράσουν. Αυτό που πάει να γίνει δεν είναι τόσο εύκολο. Αν προκληθεί ντόρος ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ, όπως την προηγούμενη φορά.

Γιατί νομίζεις ειχε παγώσει πριν από 6 μήνες?

Αλλά βλέπεις συμβαίνει, εδώ μερικοί να έχουν βύσμα και να το προσπαθούν, άλλοι δεν έχουν αλλά κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, άλλοι δεν ενδιαφέρονται επειδή έχουν εξασφαλίσει την πάρτη τους στο εξωτερικό ή αλλού, με αποτέλεσμα να μην προσπαθεί κανένας να αντιδράσει.

Όπως κατάλαβες αγαπητέ, αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να ξυπνήσω αυτούς που πρέπει, πριν μας την φορέσουν για τα καλά. Αυτό είναι φαίνεται το δικό μου εξωτικό γούστο.

Εν πάσει περιπτώσει, αν έχεις τόσο αγνά κίνητρα καλώς προσπαθείς να αντιδράσεις και πάω πάσο. Δεν βλέπω βέβαια πως θα καταφέρεις να συσπειρώσεις κόσμο όταν καταγγέλεις και κατηγορείς χωρίς να δίνεις στοιχεία αλλά αυτό είναι θέμα στρατηγικής σου. Εφ' όσον όμως το κάνεις δημόσια έχω κάθε δικαίωμα να σχολιάσω ότι μοιάζεις με αυτούς που βγαίνουν στα κανάλια και αόριστα κάνουν ανώνυμες καταγγελίες. Μακάρι να είναι λάθος η εκτίμησή μου, να καταφέρεις να ξυπνήσεις αυτούς που θίγονται και να πετύχεις κάτι.

Κατά τα λοιπά, παραμένω βαθύτατα προβληματισμένος για την ποιότητα της σεξουαλικής μου ζωής και βεβαίως για το πως κατάλαβες ότι κατέχω λίστες με ονόματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεκτή η συγνώμη,αλλά...

Μήπως θες και συ να κάνεις ειδικότητα στο Ντυνάν?

Τόσο ενδιαφέρον,δεν εξηγείται αλλιώς....

Μήπως προσπάθησες και ΕΣΥ με την πλάγια οδό,αλλά σε άδειασε το βήσμα σου??Και το μόνο που κάνει είναι να σου δίνει αυτές τις εμπιστευτικές πληροφορίες για να δικαιολογήσει την ανεπάρκειά του?Σε φλόμωσε σε υποσχέσεις φαντάζομαι...

Γιατί ρε φίλε,αν αληθεύουν όλα αυτά που λες,σίγουρα δεν στα είπε ο τελευταίος τυχαίος.Και σίγουρα το έχεις ψάξει περισσότερο απ ότι αφήνεις να εννοηθεί....

Σου επιστρέφω λοιπόν τις μ@λ@... του κώλου που γράφεις εδώ μέσα και όποιες διαφορές έχεις με τα βήσματά σου να τις λύσετε απ το τηλέφωνο....

Πάντως,ας ανοίξουν τα ιδιωτικά για τα βήσματα,μπας και σταματήσουν να μπαίνουν ως υπεράριθμοι στα υπόλοιπα και δούμε καλύτερες συνθήκες και οι υπόλοιποι.

Συγνώμη εκ των προτέρων

Όχι δεν προσπαθώ να κάνω ειδικότητα στο Ντυνάν (τουλάχιστον βυσματικά όπως το εννοείς).

Όχι δεν έχω , ούτε είχα ποτέ βύσμα.

Όχι το έχω ψάξει το θέμα, όσο ακριβώς λέω.

Όχι συνεπώς, δεν μπορώ να δεχτώ τις μ@λ@... του κώλου που γράφεις εδώ μέσα.

Έτσι δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

An excellent example of transparency! :P

Now imagine the same sideways under the extreme coverage of the so called "examinations"... It means no excuses for somebody to even try to protest. Welcome to the fine art of nepotism!

By the way, is there any SAIEP member involved in the game? It's only curiosity.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν πάσει περιπτώσει, αν έχεις τόσο αγνά κίνητρα καλώς προσπαθείς να αντιδράσεις και πάω πάσο. Δεν βλέπω βέβαια πως θα καταφέρεις να συσπειρώσεις κόσμο όταν καταγγέλεις και κατηγορείς χωρίς να δίνεις στοιχεία αλλά αυτό είναι θέμα στρατηγικής σου. Εφ' όσον όμως το κάνεις δημόσια έχω κάθε δικαίωμα να σχολιάσω ότι μοιάζεις με αυτούς που βγαίνουν στα κανάλια και αόριστα κάνουν ανώνυμες καταγγελίες. Μακάρι να είναι λάθος η εκτίμησή μου, να καταφέρεις να ξυπνήσεις αυτούς που θίγονται και να πετύχεις κάτι.

Κατά τα λοιπά, παραμένω βαθύτατα προβληματισμένος για την ποιότητα της σεξουαλικής μου ζωής και βεβαίως για το πως κατάλαβες ότι κατέχω λίστες με ονόματα.

Πρέπει να καταλάβεις πως ανεξαρτήτως ονομάτων η όλη διαδικασία είναι παράνομη και βρωμάει.

Δεν χρειάζεται να είναι κάποιο συγκεκριμένο βύσμα για να είναι σκάνδαλο. ΕΙΝΑΙ σκανδαλώδες έτσι κι αλλιώς.

An excellent example of transparency! :P

Now imagine the same sideways under the extreme coverage of the so called "examinations"... It means no excuses for somebody to even try to protest. Welcome to the fine art of nepotism!

By the way, is there any SAIEP member involved in the game? It's only curiosity.

Nobody that i know, so far.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.