Jump to content

ΛΥΣΗ


basilakis

Recommended Posts

Φαντάσου σε τι τέλμα έχουμε πέσει όλοι εδώ μέσα να συζητάμε για τις κλανιες που αμολα το στόμα-κωλοτρυπιδα (όλοι έχουν από μια) του basilakis.

Ούτε καν να γελάσω με τον μωρό δεν μπορώ πλέον .

Πότε θα μάθεις επιτέλους να λες τα πράγματα με το όνομα τους basilakis και όχι ότι απλά σου είπε/είπαν ένας οι περισσότεροι καθηγητές σου στην σχολή σου ότι δηλαδή οι απόφοιτοι των ανατολικών χωρών σου <<τρώνε>> την δουλεία?

Καλημέρα κάθε μέρα την ίδια ώρα είσαι μέσα βλέπω…

Όσο και τσαντισμένος να είσαι…γιατί πρέπει να αποδεικνύεις συνέχεια ότι δεν είσαι ελέφαντας…. Αυτή σου η συμπεριφορά δεν σε βοηθάει καθόλου.

emno emno emno emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aπο τη στιγμή που πέρασες σε ελληνικό πανεπιστήμιο, είσαι ο καλύτερος ιατρός!

Δεν νομίζω ότι κάποιος από τη στιγμή που πέρασε σε ελληνικό πανεπιστήμιο είναι ο καλύτερος γιατρός.

Από τη στιγμή όμως που δεν πέρασε, σίγουρα υπάρχουν πολύ (και πολλοί) καλύτεροι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aπο τη στιγμή που πέρασες σε ελληνικό πανεπιστήμιο, είσαι ο καλύτερος ιατρός! Η Ελλάδα δεν πρέπει να χάσει έναν τέτοιο επιστήμονα!

Ευτυχώς που σκέφτηκες αυτή τη φοβερή λύση, που θα λύσει όλα τα προβλήματα στην υγεία! Μα πως τα κατάφερες;! Μόνο μια διάνοια θα μπορούσε να δημιουργήσει ένα τέτοιο αριστούργημα... Θα σου πήρε όμως πολύ καιρό... :splats::splats::splats:

Υ.Γ. Δε χρειάζεται να γράφεις με κεφαλαία για να εκτιμήσουμε την ποιότητα των λόγων σου... Έτσι και αλλιώς θα μείνουν στην ιστορία... :P:P:P

ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΕΙΝΕ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΕΙΣΑΙ.ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ Η ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΛΕΕΙΝΑ Κ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

1.ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΙΑΤΡΟΣ?ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΤΣΙ

2.ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΛΥΝΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΝΕΣ.ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ.

3.ΔΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΕΛΛΗΝ.ΠΑΝΕΠΙΣΤ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ¨ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ΄΄ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΝΟΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ..

4.ΔΕ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ.ΕΣΕΝΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΠΗΡΕ?ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΗΣΟΥΝ Κ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι δοαταπαδες τέλειωσαν ο κυρίως όγκος τους είναι μέσα στο σύστημα άλλοι δεν υπάρχουν στις χώρες αυτές για να έρθουν άντε να σας δω με τι θα ασχολιέστε τώρα όλοι εσείς με τις λύσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Toσα χρονια σε αυτο το forum οι ιδιοι καβγαδες και τα ιδια επιχειρηματα και απο τις δυο πλευρες.Καποιες φορες εκανα το λαθος να συμμετασχω και γω...Μονο τα προσωπα ανανεωνονται. Ειναι μεχρι να δηλωσουν ειδικοτητα και να ξεκινησουν αγροτικο ή να πανε στρατο οποτε και σταματουν εντελως ή γραφουν πολυ λιγοτερο.Παλιοτερα ειχαμε καποιον alex77 και καποιον Lefkader και παλαιολογο κοκ.Τωρα ειναι ο Φωτης,ο ελεεινος,ο πουτσος,ο αγγελος power,ο neoplantesis κοκ!Μετα θα ειναι καποιοι αλλοι κοκ!Και το αποτελεσμα;!ΚΑΝΕΝΑ!Τα ιδια κουραστικα πραγματα αναπαραγονται.Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι ενω με οσα παιδια απο ιατρικη Αθηνων γνωριζομαι και εχουν πλεον τελειωσει ειμαστε μια χαρα με ελαχιστα ατομα που γνωριζω και ακομα σπουδαζουν αρχιζουν και απομακρυνονται με αποκορυφωμα ατομο που ηξερα καλα και αυτο γιατι το εχουν μποτισει με μισος καθε μερα στη σχολη (μπαινει και εδω οποτε καταλαβαινετε τι διαβαζει) και πλεον ψιλοαποφευγει παρεα.Ξεκινησε στο ασχετο πριν κανενα μηνα να μου λεει αυτα τα κλισε "καποιοι ειναι ασχετοι" , "δεν φταιμε εμεις" , "φαντασου να κανω ειδικοτητα με δικατσαδες" κοκ ενω οι παλιοι ηταν πιο λογικοι.

Ειναι μεχρι να μπουν στην αγορα εργασιας και να καταλαβουν εκει καποια πραγματα! Αλλιως ειναι εκει εξω dudes παντως!Αλλο να βριζομαστε στο internet και αλλο να αποδεικνυεις το ποιον σου σε εναν εργασιακο χωρο.Εκει ξεχνιουνται αρκετα ευκολα πολλα πραγματα και αποκτουν σημασια αλλα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα!!Βλέπω γραψατε πολλοι.εγω εχω φιλους και γνωστους που σπουδασαν εξωτερικο.μερικοι πληρωσαν και αλλοι διαβασαν.θα αναφερω 2 παραδειγματα για να δουν καποιοι οτι δεν τα βαζω με τους Δικατσαδες. μια ξαδερφη μου σπουδασε Ρουμανια επειδη δεν περασε Ελλαδα.δεν ειχε ομως χρηματα για να πληρωνει στις εξεταστικες και ετσι εκατσε και εμαθε τη γλωσσα 2 χρονια και μετα τελειωσε τηην ιατρικη στη Ρουμανια. Επειδη βιαζοταν να κανει ειδικοτητα εδωσε εξετασεις και περασε στην Αμερικη.Τωρα κανει ΩΡΛ στην Αριζονα.Απο την αλλη ενας φιλος πηγε για ιατρικη και αυτος στη Ρουμανια και σε καθε εξεταστικη πληρωνε 5000 ευρω και έπαιρνε σε ολα 10! και επειδη νομιζει πως ειναι τελειος γιατρος (ψωναρα τελειως οπως και μερικοι στο site )εκανε αιτηση για νευροχειρουργικη!!!!!!!!!!!!!!!

(θα σας πω σε ποιο νοσοκομειο θα ειναι να μην πατε ποτε!!!!!!!!!!!!)

οσο για κατι τυπακια που εβγαλαν 3 στο λυκειο και ειχαν φραγκα και σπουδασαν εξω με τα λεφτα τους και ερχονται σημερα και κανουν μαγκες και το παιζουν εξυπνοι εχω να πω οτι τους ευχομαι η μανα τους ή το παιδι τους να εγχειριστουν απο γιατρους του δικου τους επιπεδου για να δουν την αξια του εαυτου τους !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΕΙΝΕ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΕΙΣΑΙ.ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ Η ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΛΕΕΙΝΑ Κ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

1.ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΙΑΤΡΟΣ?ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΤΣΙ

2.ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΛΥΝΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΝΕΣ.ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ.

3.ΔΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΕΛΛΗΝ.ΠΑΝΕΠΙΣΤ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ¨ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ΄΄ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΝΟΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ..

4.ΔΕ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ.ΕΣΕΝΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΠΗΡΕ?ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΗΣΟΥΝ Κ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.

1. Ειλικρινά δεν αμφιβάλλω οτι μπορεί να είσαι!

2. Δεν είναι λύση αυτή! Να πατήσεις επι πτωμάτων, έτσι αυθαίρετα για να ανέβεις εσύ! Να προτείνω εγώ το αντίστροφο, γιατί οι ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ είμαστε καλύτεροι επειδή σπουδάσαμε σε καλύτερα πανεπιστήμια!

3. Τότε γιατί να δικαιούνται αυτοί τις θέσεις στην ειδικότητα; Είναι αυτό αξιοκρατικό;

4. Το οτι δε σκέφτηκες πολύ φάνηκε ξεκάθαρα. Ελπίζω να μη σκέφτεσαι και για σημαντικότερα πράγματα τόσο επιπόλαια...

Καλησπερα!!Βλέπω γραψατε πολλοι.εγω εχω φιλους και γνωστους που σπουδασαν εξωτερικο.μερικοι πληρωσαν και αλλοι διαβασαν.θα αναφερω 2 παραδειγματα για να δουν καποιοι οτι δεν τα βαζω με τους Δικατσαδες. μια ξαδερφη μου σπουδασε Ρουμανια επειδη δεν περασε Ελλαδα.δεν ειχε ομως χρηματα για να πληρωνει στις εξεταστικες και ετσι εκατσε και εμαθε τη γλωσσα 2 χρονια και μετα τελειωσε τηην ιατρικη στη Ρουμανια. Επειδη βιαζοταν να κανει ειδικοτητα εδωσε εξετασεις και περασε στην Αμερικη.Τωρα κανει ΩΡΛ στην Αριζονα.Απο την αλλη ενας φιλος πηγε για ιατρικη και αυτος στη Ρουμανια και σε καθε εξεταστικη πληρωνε 5000 ευρω και έπαιρνε σε ολα 10! και επειδη νομιζει πως ειναι τελειος γιατρος (ψωναρα τελειως οπως και μερικοι στο site )εκανε αιτηση για νευροχειρουργικη!!!!!!!!!!!!!!!

(θα σας πω σε ποιο νοσοκομειο θα ειναι να μην πατε ποτε!!!!!!!!!!!!)

οσο για κατι τυπακια που εβγαλαν 3 στο λυκειο και ειχαν φραγκα και σπουδασαν εξω με τα λεφτα τους και ερχονται σημερα και κανουν μαγκες και το παιζουν εξυπνοι εχω να πω οτι τους ευχομαι η μανα τους ή το παιδι τους να εγχειριστουν απο γιατρους του δικου τους επιπεδου για να δουν την αξια του εαυτου τους !!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι ολόψυχα, καλή σταδιοδρομία στη διάνοια ξαδέλφη σου! :P

Περίεργο, πως έγινες φίλος με κάποιον που έκανε όλα αυτά στην Ρουμανία; Toν συμβούλεψες καμιά φορά εκτός απο το να τον βρίζεις πίσω απο την πλάτη του; Εδώ ταιριάζει αυτό που λένε, πες μου το φίλο σου να σου πώ ποιος είσαι... :P

Οι ευχές σου θα μείνουν ανεκπλήρωτες, δεν υπάρχουν απόφοιτοι λυκείου με 3... Αντεύχομαι η δικιά σου μάνα ή το παιδί σου, να μη χρειαστεί να κάνουν ποτέ εγχείρηση! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Ειλικρινά δεν αμφιβάλλω οτι μπορεί να είσαι!

2. Δεν είναι λύση αυτή! Να πατήσεις επι πτωμάτων, έτσι αυθαίρετα για να ανέβεις εσύ! Να προτείνω εγώ το αντίστροφο, γιατί οι ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ είμαστε καλύτεροι επειδή σπουδάσαμε σε καλύτερα πανεπιστήμια!

3. Τότε γιατί να δικαιούνται αυτοί τις θέσεις στην ειδικότητα; Είναι αυτό αξιοκρατικό;

4. Το οτι δε σκέφτηκες πολύ φάνηκε ξεκάθαρα. Ελπίζω να μη σκέφτεσαι και για σημαντικότερα πράγματα τόσο επιπόλαια...

ΑΚΟΥΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ Κ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΣΧΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ ΣΤΙΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΙΜΗΣΑΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΕΣΤΩ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ Κ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ ΕΔΩ ΙΑΤΡΙΚΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΕΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ ΚΑ ΜΑΛΛΟΝ Κ ΠΟΛΥ ΑΛΚΟΟΛ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΕΔΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΟΛΥ.ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΛΥΣΕΙΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ.ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΟΣΟΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.Κ ΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΕΠΙ ΠΤΩΜΑΤΩΝ?ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ?ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΥΤΑ?????ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΠΟΛΥ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ Κ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΟ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ Κ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ.Κ ΤΕΛΟΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΝΕΠ.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ(ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ Η ΟΧΙ)?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τη στιγμή που θεωρείς οτι επειδή σπούδασες στην Ελλάδα, σου χρωστάνε και μια θέση στην ειδικότητα, νομίζω δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε να κάνουμε διάλογο. Δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι θέλεις! Όλοι κρινόμαστε απο αυτά που λέμε και κάνουμε.

Όσο για τα αυθαίρετα συμπεράσματα, μάλλον με ξέρεις πολύ καλά για να λές οτι πίνω αλκοόλ και φραπέδες και μάλιστα σε μεγάλη ποσότητα! :P Και αν έπινα, το καλύτερο πράγμα που θα έκανα, θα ήταν να μπαίνω στο ίντερνετ και να σου απαντάω... Άλλωστε δεν είμαι εγώ αυτός που είπε οτι δε σκέφτεται πριν γράψει...

Το να συκοφανείς κάποιον που δεν ξέρεις λοιπόν, μάλλον έλλειψη επιχειρημάτων και σοβαρότητας δείχνει. Λυπάμαι γιατί είσαι και επιστήμονας, και μάλιστα απο σχολή που περνάτε όλα τα μαθήματα με το σπαθί σας! Όχι σαν τους άλλους με τις παρατάξεις, τα sos και τις αντιγραφές... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θέμα δεν είναι ποιός είναι καλύτερος φοιτητής/γιατρός και άρα δικαιούται να βρίσκεται στο χώρο αυτό.

Το θέμα είναι ποιός είναι τίμιος και ακολουθεί το σύστημα.

Δυστυχώς οι Δοατάπες και Δικατσάτσοι το γαμήσανε το σύστημα.

Αποτέλεσμα... ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ, αναμονές στην ειδικότητα, έλειψη αγροτικών, αύξηση των άσχετων.

Γι'αυτό δεν έχουν το δικαίωμα να μιλούν για αξιοκρατία και να κρίνουν τα ελληνικά πανεπιστήμια και τους αποφοίτους τους. Ας σκάσουν και να ευγνωμονούν μόνο το κωλοκράτος που τους ξελασπώνει κάθε φορά με ειδικές ρυθμίσεις.

Υ.Γ ο Neoplantesis έχει δίκιο... θα απαλαγείται και από τη δικιά μου παρουσία στις 7 Νοέμβρη που μπαίνω φαντάρος. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν μαρεσει να λεω στος αλλους τι να κανουν αλλα ας επεμβει κανας moderator.εκτος αν μου πειτε οτι αν δεν μαρεσει, να μην τα διαβαζω...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το σωστο θα ηταν καθε σχολη να φροντιζει για την ειδικοτητα των πτυχιουχων της.Μα εδω δεν νομιζω να γινει γιατι αυτοι που κινουν τα νηματα εχουν παιδια που σπουδασαν εξω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τη στιγμή που θεωρείς οτι επειδή σπούδασες στην Ελλάδα, σου χρωστάνε και μια θέση στην ειδικότητα, νομίζω δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε να κάνουμε διάλογο. Δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι θέλεις! Όλοι κρινόμαστε απο αυτά που λέμε και κάνουμε.

Όσο για τα αυθαίρετα συμπεράσματα, μάλλον με ξέρεις πολύ καλά για να λές οτι πίνω αλκοόλ και φραπέδες και μάλιστα σε μεγάλη ποσότητα! :P Και αν έπινα, το καλύτερο πράγμα που θα έκανα, θα ήταν να μπαίνω στο ίντερνετ και να σου απαντάω... Άλλωστε δεν είμαι εγώ αυτός που είπε οτι δε σκέφτεται πριν γράψει...

Το να συκοφανείς κάποιον που δεν ξέρεις λοιπόν, μάλλον έλλειψη επιχειρημάτων και σοβαρότητας δείχνει. Λυπάμαι γιατί είσαι και επιστήμονας, και μάλιστα απο σχολή που περνάτε όλα τα μαθήματα με το σπαθί σας! Όχι σαν τους άλλους με τις παρατάξεις, τα sos και τις αντιγραφές... :P

1.Κ ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ.Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΙΝ ΙΑΤΡΙΚΗ.Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΟΥΤΕ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΦΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ 1 ΕΤΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ.

2.ΔΕ ΣΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΑ. ΑΠΛΩΣ ΥΠΕΘΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ Κ ΤΑ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΟΥ,ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

3.ΘΑ ΛΥΠΟΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΗΤΑΝ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΗ Κ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι δοαταπαδες τέλειωσαν ο κυρίως όγκος τους είναι μέσα στο σύστημα άλλοι δεν υπάρχουν στις χώρες αυτές για να έρθουν άντε να σας δω με τι θα ασχολιέστε τώρα όλοι εσείς με τις λύσεις?

Toσα χρονια σε αυτο το forum οι ιδιοι καβγαδες και τα ιδια επιχειρηματα και απο τις δυο πλευρες.Καποιες φορες εκανα το λαθος να συμμετασχω και γω...Μονο τα προσωπα ανανεωνονται. Ειναι μεχρι να δηλωσουν ειδικοτητα και να ξεκινησουν αγροτικο ή να πανε στρατο οποτε και σταματουν εντελως ή γραφουν πολυ λιγοτερο.Παλιοτερα ειχαμε καποιον alex77 και καποιον Lefkader και παλαιολογο κοκ.Τωρα ειναι ο Φωτης,ο ελεεινος,ο πουτσος,ο αγγελος power,ο neoplantesis κοκ!Μετα θα ειναι καποιοι αλλοι κοκ!Και το αποτελεσμα;!ΚΑΝΕΝΑ!Τα ιδια κουραστικα πραγματα αναπαραγονται.Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι ενω με οσα παιδια απο ιατρικη Αθηνων γνωριζομαι και εχουν πλεον τελειωσει ειμαστε μια χαρα με ελαχιστα ατομα που γνωριζω και ακομα σπουδαζουν αρχιζουν και απομακρυνονται με αποκορυφωμα ατομο που ηξερα καλα και αυτο γιατι το εχουν μποτισει με μισος καθε μερα στη σχολη (μπαινει και εδω οποτε καταλαβαινετε τι διαβαζει) και πλεον ψιλοαποφευγει παρεα.Ξεκινησε στο ασχετο πριν κανενα μηνα να μου λεει αυτα τα κλισε "καποιοι ειναι ασχετοι" , "δεν φταιμε εμεις" , "φαντασου να κανω ειδικοτητα με δικατσαδες" κοκ ενω οι παλιοι ηταν πιο λογικοι.

Ειναι μεχρι να μπουν στην αγορα εργασιας και να καταλαβουν εκει καποια πραγματα! Αλλιως ειναι εκει εξω dudes παντως!Αλλο να βριζομαστε στο internet και αλλο να αποδεικνυεις το ποιον σου σε εναν εργασιακο χωρο.Εκει ξεχνιουνται αρκετα ευκολα πολλα πραγματα και αποκτουν σημασια αλλα!

Ας ξαναδιαβάσουμε όλοι μαζί τα δύο καλύτερα ποστ που γράφτηκαν σ'αυτήν τη συζήτηση......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emofftopicemofftopicemofftopic

Ρε συ Σβεν...

Τι βλεπω?

Εισαι Αρειαναρα :D ?

Δεν εχω δει πολλους στο φορουμ!!

Να γραφεις στον αθλητισμο,εχω ανοιξει τοπικ για μπασκετ,οπου γραφω συχνα τα νεα της Αρειαναρας μας :) !!

Τους λιωσαμε τους Τουρκους και τωρα εχουμε τους Ρωσους την Τεταρτη στη Μοσχα!!

Εισαι στους Ιερολοχιτες?Παιζει κοντρα με τους Σουπεραδες?Εγω δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη και δεν ξερω τη φαση...

Αρης ρεεεεεεε!!! emrockonemrockonemrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για όλα φέρουν την ευθύνη οι δήθεν καταξιωμένοι παλιοί,η νέα ΄΄αστική΄΄ τάξη ποιμενικής προέλευσης που θεώρησαν οτι έχουν δικαίωμα αναπαραγωγής στις σύγχρονες συνθήκες,οτι το κράτος οφείλει να τους βολέψει και οτι η παρουσία τους συνιστά τμήμα του κοινωνικού πλούτου.

Οσο δεν υπάρχει αποφασιστική αντίδραση για το τσάκισμα,το γκρέμισμα των παρακμιακών και των ξεπερασμένων θεσμών που τους στηρίζουν,η κατάσταση θα επιδεινώνεται με γεωμετρική πρόοδο.

Εξοντώστε τα καθήκια και δείξτε τους τη θέση τους.

Δεν έχουν θέση στο σύστημα οι γόνοι,οι βλακικοί και συμπαθούντες,ούτε όσοι καλύπτονται πίσω από υποθετικούς παρελθόντες αγώνες.

Οσο κάποιοι τρέφουν την ψευδαίσθηση οτι η παρουσία των τελευταίων επιδρά ευεργετικά και οτι πρέπει να τους αναγνωριστούν δικαιώματα ακόμη και κληρονομικά,εμποδίζουν την πρόοδο,τη ρήξη του αποστήματος και τη δημιουργία πραγματικής ευημερίας.Για αυτό πρέπει να παταχθούν μέσω σειράς δοκιμασμένων μεθόδων.

Είναι πραγματικά γελοίο ο απόφοιτος ελληνικού πανεπιστημίου που θεωρεί τον εαυτό του a priori ανώτερο να ζητάει μοριοδότηση και ποσοστώσεις.Τα μέτρα αυτά ταιριάζουν σε αποτυχημένους,αδύναμους και μετρίους.Μπορεί να εκπροσωπούν τους μεταγραφέντες κανέναν όμως άλλο.Το φοιτητή που πέρασε με πανελλήνιες τον συμφέρει απόλυτα η θέσπιση αδιάβλητων,γρπτών εξετάσεων τύπου ΑΣΕΠ χωρίς δηλαδή συμμετοχή των καθηγητών,αλλά από ανεξάρτητη αρχή.Δεν τον συμφέρουν οι μοριοδοτήσεις γιατί θα ευνοηθούν οι μεταγραφέντες,ούτε οι ποσοστώσεις γιατί θα ευνοηθούν οι απόφοιτοι εξωτερικού.

Αν δείτε τα ποσοστά αποφοίτων Εξωτερικού που περνούν τον ΑΣΕΠ,όπου έχει εφαρμοστεί(φυσικά κανείς δεν ασχολείται με την αιτία του φαινομένου) θα καταλάβετε του λόγου το αληθές.

Βεβαίως και θα υπάρξουν αντιδράσεις εκ των υστέρων σε τέτοιου τύπου εξετάσεις,όπως έγινε στο χώρο των εκπαιδευτικών όπου οι άθλιοι αναπληρωτές μετά σωρεία αποτυχιών και ελεεινών βαθμολγιών στον ΑΣΕΠ πίεσαν για να τους αναγνωριστεί σκανδαλώδης ποσόστωση ανεξαρτήτως βαθμολογίας.Τέτοια φαινόμενα πρέπει να αποφευχθούν στο χώρο της ιατρικής για αυτό κάθε αναφορά σε ποσόστωση θα τελεί υπό ανηλεή κριτική.

Βασικά δε χρειάζονται ούτε οι παρεμβάσεις των πολιτικάντηδων,ούτε των αστείων υπουργών με κολοσσιαία άγνοια των ζητημάτων,ούτε σίγουρα των ευνοοιοκρατικών και υπόπτως κατεχόντων τη θέση τους καθηγητών.Χρειάζεται απλά σωστή εφαρμογή της καμπύλης του Gauss χωρίς έξωθεν παρεμβάσεις στην κατεύθυνση ομαλοποίησής της.Εξετάσεις αυτού του τύπου οδηγούν σε έξοδο από το τέλμα και δημιουργούν τεράστιο πρόβλημα στην εξουσία των σύγχρονων χαμελαιόντων και των λιβανιζόντων τους,αποτρέπουν δε την πολιτικοποίηση,τη δυνατότητα υποσχέσεων και νεκρώνουν το πλέον παρασιτικό και διεφθαρμένο κοινωνικό κομμάτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι μονο καθε πανεπιστημιο θα επρεπε να φροντιζει για την ειδικοτητα των πτυχιουχων του, μα θα επρεπε να την...ενωνει και με τις σπουδες , αφου το 2006 δεν νοειται πουθενα στον κοσμο να αρκουν οι πτυχιακες σπουδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Καλά τα λές βρε παιδί! Έχεις πλέον το ακαταλόγιστο και την ανοχή τών αναγνωστών για τον ακραίο τρόπο διατύπωσης σου(θα έλεγα σε σημείο που να θυμίζει λόγους προπαγανδιστικούς άλλων ολοκληρωτικών εποχών). Αλλά θα μου επιτρέψεις να πώ ότι αρχίζω να υποψιάζομαι ότι είσαι βαλτός. Και πάλι στο μπλα,μπλα,μπλα και τίποτα στο αλώνι!!

:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ομολογουμενως ειναι ολα θεωρητικες σκεψεις αχρηστες προς στιγμην.Λογικα σκεφτομαι οτι ειναι κατι που θα βολευε τους παντες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emofftopicemofftopicemofftopic

Ρε συ Σβεν...

Τι βλεπω?

Εισαι Αρειαναρα :D ?

Δεν εχω δει πολλους στο φορουμ!!

Να γραφεις στον αθλητισμο,εχω ανοιξει τοπικ για μπασκετ,οπου γραφω συχνα τα νεα της Αρειαναρας μας :) !!

Τους λιωσαμε τους Τουρκους και τωρα εχουμε τους Ρωσους την Τεταρτη στη Μοσχα!!

Εισαι στους Ιερολοχιτες?Παιζει κοντρα με τους Σουπεραδες?Εγω δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη και δεν ξερω τη φαση...

Αρης ρεεεεεεε!!! emrockonemrockonemrockon

Αδερφέ, να σου πω την αλήθεια έχω ξενερώσει αφάνταστα με το μπάσκετ. Οδηγούμαστε μαθηματικώς προς την πλήρη απαξίωση. Και τέτοιες αναλαμπές όπως η νίκη προχθές δεν νομίζω ότι μπορούν να μας σώσουν. Μακάρι να βγω ψεύτης, μακάρι να γίνω ρόμπα με αυτά που λέω αλλά τελικά μάλλον βλέπω ότι θα δικαιωθώ. Άλλωστε τα πρώτα σημάδια φάνηκαν στο κύπελλο, όπου μας έκανε πλάκα το αεκάκι. Τέλος πάντων...

Δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει κόντρα. Απλά οι Ιερολοχίτες με εκφράζουν περισσότερο σαν σύνδεσμος.

ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΜΗ ΤΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι λες meteor,έμαθες και εσύ το αλώνι?Στοιχηματίζω οτι ποτέ δεν έδρασες επί αυτού.

Επί της ουσίας όμως τίποτα.Αντί να πεις,συμφωνώ με το δικαίωμα των λαδωτών να πιέζουν για νομοθετικά εξαμβλώματα,συμφωνώ με το δικαίωμα των αναπληρωτών να καταργούν κάθε έννοια ισονομίας και να ζητούν ευνοιοκρατικές ρυθμίσεις,συμφωνώ με το δικαίωμα των άσχετων παλιών να κατέχουν υψηλές θέσεις επικαλούμενοι πλασματικούς παρελθοντικούς αγώνες,κατηγορείς κάθε προσπάθεια αποκάλυψης και παρότρυνσης σε μαχητική δράση.

Και από την άλλη μιλάς για αλώνια.Βεβαίως και στα αλώνια θα κριθεί η μάχη διότι εκεί αναγκάζει η συμμορία των γελοίων τους άριστους να καταφύγουν.Το αποτέλεσμα όμως της μάχης αυτή τη φορά θα είναι η απόλυτη συντριβή,ο εξανδραποδισμός της αστικής τάξης με τέτοιες μεθόδους που δεν πρόκειται να συνέλθει όπως της επετράπη στο παρελθόν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συ Σβεν...

Τι βλεπω?

Εισαι Αρειαναρα ?

Δεν εχω δει πολλους στο φορουμ!!

Να γραφεις στον αθλητισμο,εχω ανοιξει τοπικ για μπασκετ,οπου γραφω συχνα τα νεα της Αρειαναρας μας !!

Τους λιωσαμε τους Τουρκους και τωρα εχουμε τους Ρωσους την Τεταρτη στη Μοσχα!!

Εισαι στους Ιερολοχιτες?Παιζει κοντρα με τους Σουπεραδες?Εγω δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη και δεν ξερω τη φαση...

Αρης ρεεεεεεε!!!

Αδερφέ, να σου πω την αλήθεια έχω ξενερώσει αφάνταστα με το μπάσκετ. Οδηγούμαστε μαθηματικώς προς την πλήρη απαξίωση. Και τέτοιες αναλαμπές όπως η νίκη προχθές δεν νομίζω ότι μπορούν να μας σώσουν. Μακάρι να βγω ψεύτης, μακάρι να γίνω ρόμπα με αυτά που λέω αλλά τελικά μάλλον βλέπω ότι θα δικαιωθώ. Άλλωστε τα πρώτα σημάδια φάνηκαν στο κύπελλο, όπου μας έκανε πλάκα το αεκάκι. Τέλος πάντων...

Δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει κόντρα. Απλά οι Ιερολοχίτες με εκφράζουν περισσότερο σαν σύνδεσμος.

ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΜΗ ΤΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ

Αυτό θα πει "ο αθλητισμός ενώνει" :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.