Jump to content

ΛΥΣΗ


basilakis

Recommended Posts

Γεια και παλι!λοιπον θελω να πω τη δικη μου λυση στο θεμα των αναμονων.χωρις εξοδα , χωρις κοπο και δικαιο .να καταργηθει ο ΔΟΑΤΑΠ.να αναγνωριζονται αυτοματα τα πτυχια απο οποια χωρα και να προερχονται.στη συνεχεια οσον αφορα τις θεσεις για ειδικοτητα να γινει το 70 - 30.

το 70% των θεσεων να ανηκει στους αποφοιτους ελληνικων πανεπιστημιων και το 30% στους υπολοιπους οι οποιοι θα διαγωνιζονται μεταξυ τους και οι καλυτεροι ας μπουν.δεν μπορουμε να πουμε οτι ολοι οι <<δικατσαδες >>δεν αξιζουν γιατι ειναι μεγα λαθος .υπαρχουν μερικοι που ειναι αστερια.η ληψη ειδικοτητας ειναι συνεχεια της εκπαιδευσης .δεν ειναι υποχρεωμενο το κρατος να εκπαιδευσει χιλιαδες γιατρους επειδη του ερχονται απο το εξωτερικο κατα χιλιαδες.ειναι σαν να ερχονται οι αλβανοι γιατροι να κανουν ειδικοτητα στην ελλαδα.ειναι σωστο αυτο;

περιμενω σχολια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι ρε και 70-30 !!!

99,9-0,1 καλά είναι.

Έσυ όταν έδωσες πανελλήνιες είχες 30% πιθανότητες να μπείς ιατρική ?

Άστους να νιώσουν και αυτοί λίγο τον ανταγωνισμό για ένα ψίχουλο !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρωτον, δεν ειναι ελαφρα.πανε για καταχωρηση στο βιβλιο γκινες.την επομενη φορα που θα φτιαξω κεικ να τους προτιμησω για βοηθους

δευτερον,δεν βλεπεις να γινεται κατι γιατι δεν γινεται κατι και δεν θα γινει κατι.εκτος απτην συμβολη της στην παπαρολογια και αυτη καμια φορα,εχουμε γλωσσα μονο για να γλυφουμε(και δεν εννοω γραμματοσημα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να πω και κατι αλλο.μπορω να στειλω την προταση μου στον Γιαννοπουλο;λετε να την λαβει ποτε;

για πειτε μου σας αρεσει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασιλάκη αγόρι μου, δεν έχουμε πει να συγκεντρωθείς στα μαθήματά σου του 4ου έτους και να αφήσεις αυτά τα παιχνίδια για μας τα μεγαλύτερα παιδάκια;

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί τέτοια αδικία εις βάρος των δικατσάδων?

Έχετε κόμπλεξ που είναι πιο έξυπνοι απο εσάς και βρίσκονται σε καλύτερα πανεπιστήμια???

Δε φταίνε αυτοί που έχασαν την ιατρική για ένα μόριο επειδή είχαν φάει χαλασμένο τυρί την προηγουμενη, ας μην είμαστε τόσο σκληροί λοιπόν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να πω και κατι αλλο.μπορω να στειλω την προταση μου στον Γιαννοπουλο;λετε να την λαβει ποτε;

για πειτε μου σας αρεσει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ο Γιαννόπουλος είναι απασχολημένος με το να κάνει κατ’οίκον επισκέψεις στους θεατές της Τατιάνας... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασιλάκη πως το σκέφτηκες όλο αυτό μόνος σου;! Σε θαυμάζω! :P

Πιστεύω πάντως οτι είσαι λίγο άδικος... Το καλύτερο θα ήταν το 99,9-0,1.

Έτσι θα πάρουν σίγουρα στα σοβαρά την πρότασή σου... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαντάσου σε τι τέλμα έχουμε πέσει όλοι εδώ μέσα να συζητάμε για τις κλανιες που αμολα το στόμα-κωλοτρυπιδα (όλοι έχουν από μια) του basilakis.

Ούτε καν να γελάσω με τον μωρό δεν μπορώ πλέον .

Πότε θα μάθεις επιτέλους να λες τα πράγματα με το όνομα τους basilakis και όχι ότι απλά σου είπε/είπαν ένας οι περισσότεροι καθηγητές σου στην σχολή σου ότι δηλαδή οι απόφοιτοι των ανατολικών χωρών σου <<τρώνε>> την δουλεία?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαντάσου σε τι τέλμα έχουμε πέσει όλοι εδώ μέσα να συζητάμε για τις κλανιες που αμολα το στόμα-κωλοτρυπιδα (όλοι έχουν από μια) του basilakis.

Ούτε καν να γελάσω με τον μωρό δεν μπορώ πλέον .

Πότε θα μάθεις επιτέλους να λες τα πράγματα με το όνομα τους basilakis και όχι ότι απλά σου είπε/είπαν ένας οι περισσότεροι καθηγητές σου στην σχολή σου ότι δηλαδή οι απόφοιτοι των ανατολικών χωρών σου <<τρώνε>> την δουλεία?

Αν και επειδή πάω δουλειά τώρα δεν είναι καλό να συγχίζομαι, στο έγραψα και σε άλλο τόπικ αλλά έκανες την πάπια....

1ον. Όλα τα πολιτισμένα κράτη του κόσμου, πρώτα βολεύουν τους δικούς τους απόφοιτους. Εδώ οι Άγγλοι μέχρι και νόμο το έκαναν.

Οπότε απολαύστε τώρα όσο μπορείτε την Παγκόσμια πρωτοτυπία της Ελλάδας, αλλά τουλάχιστον μην είστε προκλητικοί κίολας.

2ον. Όταν είσαι ενήλικος κάνεις τις δικές σου επιλογές, Αν εσύ επέλεξες να πάς στην χ χώρα δεν ήταν υποχρέωση του κράτους να σε σταματήσει. Όπως κάτι βλαστάρια που πήγανε να σπουδάσουν Ιατρική στην εμπόλεμη ζώνη και μετά θέλανε λέει να μεταγράφουν στην Ιατρική στην Ελλάδα!!!!

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαντάσου σε τι τέλμα έχουμε πέσει όλοι εδώ μέσα να συζητάμε για τις κλανιες που αμολα το στόμα-κωλοτρυπιδα (όλοι έχουν από μια) του basilakis.

Χμμ δεν είναι δύσκολο να είμαστε λίγο κόσμιοι.

Στο κάτω κάτω είπε την άποψή του. Δεν πρόκειται να την αλλάξει για χατήρι σου.

Το να αναφέρεσαι σε προσωπικό επίπεδο με υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς για κάποιον που απλά έκανε μια πρόταση εκτός από κακεντρέχεια συνιστά και αφέλεια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνω απολυτα με τον βασιλακη και εχω να προσθεσω οτι εχοντας κι εγω προσωπικη εμπειρια απο εξωτερικο ξερω οτι ουτε αχρηστοι ειναι ολοι οι δικατσαδες, ουτε ΚΑΠΟΙΟΙ απ αυτους λιγοτερο αξιοι απο πολλους που μπηκαν μεσω πανελληνιων. Πρεπει ομως, οπως ειπαν κι αλλοι, να εχουν μια προτεραιοτητα οι εγχωριοι οπως γινεται σε ολο τον κοσμο....

Αλλωστε επειδη εχω εμπειρια απο φοιτητες του εξωτερικου ξερω οτι και το 30% θα ηταν υπεραρκετο (για αμεση ειδικοτητα) για πολλους αξιους γιατρους του εξωτερικου. Βεβαια εδω μπαινει και το θεμα αξιοπιστιας εξετασεων κτλ, αλλα εκτος αυτου ολο το υπολοιπο εμενα μου ακουγεται δικαιο

emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απαξιω να ξαναγράψω τα ίδια και τα ίδια αν εσείς μου βρείτε έναν ειδικευόμενο ο οποίος να ξεκίνησε την ειδικότητα του από το 1990 και μετά , μην σας πάω και ποιο πίσω , και δεν είχε αναμονή στην ειδικότητα του εγώ θα σηκωθώ να φύγω από Ελλάδα και μια θέση περισσότερη για εσάς χάρισμα σας ρε λεβέντες .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνω απολυτα με τον βασιλακη και εχω να προσθεσω οτι εχοντας κι εγω προσωπικη εμπειρια απο εξωτερικο ξερω οτι ουτε αχρηστοι ειναι ολοι οι δικατσαδες, ουτε ΚΑΠΟΙΟΙ απ αυτους λιγοτερο αξιοι απο πολλους που μπηκαν μεσω πανελληνιων. Πρεπει ομως, οπως ειπαν κι αλλοι, να εχουν μια προτεραιοτητα οι εγχωριοι οπως γινεται σε ολο τον κοσμο....

Αλλωστε επειδη εχω εμπειρια απο φοιτητες του εξωτερικου ξερω οτι και το 30% θα ηταν υπεραρκετο (για αμεση ειδικοτητα) για πολλους αξιους γιατρους του εξωτερικου. Βεβαια εδω μπαινει και το θεμα αξιοπιστιας εξετασεων κτλ, αλλα εκτος αυτου ολο το υπολοιπο εμενα μου ακουγεται δικαιο

emnuke

Για μένα οι εξετάσεις είναι η πιο δίκαιη λύση. Με τη λύση του βασιλάκη οι δικατσάδες θα έχουν το 30% των θέσεων.

Δε νομίζω ότι με τις εξετάσεις θα περάσει πάνω από 5%. (οπότε το 70-30 πάει στο 95-5 που αντικατοπτρίζει ακι την πραγματική διαφορά ποιότητας)

Αρα εξετασεις και πάλι εξετάσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως θα γούσταρα, να φεύγαμε αύριο από την Ελλάδα όλοι οι απόφοιτοι από ανατολικές χώρες, και να βλέπω τους ημεδαπούς να παίζουν πλέον ξύλο μεταξύ τους για τις αναμονές που θα είχαν ελάχιστη μείωση.

@basilakis : Επειδή σε βλέπουν μικρό και σε ταΐζουν κουτόχορτο, δεν σημαίνει ότι εσύ πρέπει να γίνεσαι πρόβατο και να το τρως. Άνοιξε τα μάτια σου και κοίτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οποιος δοαταπ-ιτης εχει προβλημα με την αναμονη του και με τα "αισχη" των νομαρχιων ας παει να κανει ειδικοτητα στη χωρα που σπουδασε και ας ερθει εδω μετα!Αν εχουν αξιοπιστα πανεπιστημια θα υπαρχουν και αξιοπιστα νοσοκομεια εκει.... ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για μένα οι εξετάσεις είναι η πιο δίκαιη λύση. Με τη λύση του βασιλάκη οι δικατσάδες θα έχουν το 30% των θέσεων.

Δε νομίζω ότι με τις εξετάσεις θα περάσει πάνω από 5%. (οπότε το 70-30 πάει στο 95-5 που αντικατοπτρίζει ακι την πραγματική διαφορά ποιότητας)

Αρα εξετασεις και πάλι εξετάσεις

Οι διαφορες ποιοτητας ειναι ενας μυθος. Και το ξερω απο πρωτο χερι. Υπαρχουν λιγοι μεν αλλοι αξιοι που ερχονται απ εξω. Το 5% ειναι υπερβολη για μενα. Οπως ισχυει και το αντιστροφο βεβαια που κποιοι εγχωριοι ειναι αχρηστοι παπαγαλοι... Ας μην ειμαστε απολυτοι. Κι αυτο το χω δει...

Το θεμα ομως ειναι αλλο, και το ως προς τις εξετασεις, αν αυτες ηταν αξιοκρατικες νομιζω θα ειμασταν ολοι φανατικοι υπερμαχοι

emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως θα γούσταρα, να φεύγαμε αύριο από την Ελλάδα όλοι οι απόφοιτοι από ανατολικές χώρες, και να βλέπω τους ημεδαπούς να παίζουν πλέον ξύλο μεταξύ τους για τις αναμονές που θα είχαν ελάχιστη μείωση.

@basilakis : Επειδή σε βλέπουν μικρό και σε ταΐζουν κουτόχορτο, δεν σημαίνει ότι εσύ πρέπει να γίνεσαι πρόβατο και να το τρως. Άνοιξε τα μάτια σου και κοίτα.

Και που θα πατε οεεεοο?? Θα συνεχισουμε πολυ ακομα την κοροϊδια? Δεν ειμαι απολυτος, δε λεω οτι ειστε ολοι αχρηστοι, δε λεω οτι ολοι σπουδασατε σε πανεπιστημια του πουτσου, αλλα ουδεις απο σας καθισε να ειδικευτει εκει που τελειωσε, γιατι αραγε? Πρεπει καποτε η υποκρισια να λαβει τελος, οποιαδηποτε χωρα προστατευει κατ'αρχην την επενδυση της. Νομιζεις οτι οι Αμερικανοι θα προτιμησουν καποιον απο το ταδε

Ευρωπαϊκο Πανεπιστημιο ισοτιμο σε επιδοσεις (βλεπε γιου ες εμ ελ ι) - εστω και με υπηκοοτητα ΗΠΑ- απο καποιον αποφοιτο αμερικανικου πανεπιστημιου? :splats: Η γραφικοτητα εχει και καποια ορια και δυστυχως λιγοι το καταλαβαινουν. Οι θεσεις του καθενος δεν αλλαζουν και δε βλεπω λογο να συνεχιζεται αυτη η συζητηση περι ημεδαπων και ΔΟΑΤΑΠαδων αφου πλεον ολοι ισοτιμηθηκαμε απο τα προεκλογικα δωρακια της σοφης μας κυβερνησης.

Αρα ο καθενας να προσπαθησει να την κανει με ελαφρα πηδηματακια, και να αφησει το ΕΣΥ στα χερια των ανικανων απο οπου και αν προερχονται (θα το δειξει ο καιρος).

Ελαχιστη μειωση....τσςςςςςς. Προφανως δεν εχεις δει τις προσφατες εικονες απο την νομαρχια. Ξυπνηστεεεεεε γιατι αυτο ειναι το κουτοχορτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΕΛΛ.ΠΑΝΕΠΙΣΤ.Κ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΞΕΝΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ.ΕΤΣΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΠΟΣΟΣΤΑ.ΑΠΟ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΚΙΣΤΗΚΕΣ Κ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΠΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ Κ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ,ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ..Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΗ ΛΥΣΗ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελαχιστη μειωση....τσςςςςςς. Προφανως δεν εχεις δει τις προσφατες εικονες απο την νομαρχια. Ξυπνηστεεεεεε γιατι αυτο ειναι το κουτοχορτο.

Ε, βέβαια. Οι δικατσάδες φταίνε για τις αναμονές, οι δικατσάδες φταίνε που η ιατρική στην Ελλάδα πάει κατά διαόλου, οι δικατσάδες φταίνε για την 11η Σεπτεμβρίου, οι δικατσάδες φταίνε για τα νοθευμένα καύσιμα.

Παρ' όλα αυτά εγώ συνεχίζω να αναρωτιέμαι :

- Γιατί υπάρχουν ράντζα;

- Γιατί πολλές φορές για να κάνεις κάποια επέμβαση πρέπει να κλείσεις ραντεβού πολλούς μήνες πριν;

- Γιατί σε πολλά νοσοκομεία υπάρχουν νεόκτιστες πτέρυγες που ακόμα τα μηχανήματά τους είναι με την ζελατίνα και δεν έχουν επανδρωθεί;

- Γιατί σε πολλά νοσοκομεία ανοίγουν λιγότερες θέσεις ειδικευόμενων από αυτές που κανονικά πρέπει να ανοίξουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΕΛΛ.ΠΑΝΕΠΙΣΤ.Κ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΞΕΝΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ.ΕΤΣΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΠΟΣΟΣΤΑ.ΑΠΟ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΚΙΣΤΗΚΕΣ Κ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΠΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ Κ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ,ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ..Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΗ ΛΥΣΗ?

Aπο τη στιγμή που πέρασες σε ελληνικό πανεπιστήμιο, είσαι ο καλύτερος ιατρός! Η Ελλάδα δεν πρέπει να χάσει έναν τέτοιο επιστήμονα!

Ευτυχώς που σκέφτηκες αυτή τη φοβερή λύση, που θα λύσει όλα τα προβλήματα στην υγεία! Μα πως τα κατάφερες;! Μόνο μια διάνοια θα μπορούσε να δημιουργήσει ένα τέτοιο αριστούργημα... Θα σου πήρε όμως πολύ καιρό... :splats::splats::splats:

Υ.Γ. Δε χρειάζεται να γράφεις με κεφαλαία για να εκτιμήσουμε την ποιότητα των λόγων σου... Έτσι και αλλιώς θα μείνουν στην ιστορία... :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.