Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Νοέμβριος 2006


xrysa

Recommended Posts

άντε βρε, καλός πολίτης

κανονικά θέλει πιστοποιητικό τύπου Α

πιστεύω όμως πως σε δέχονται και με απλή βεβαίωση από τη μονάδα

απλά μετά πρέπει να προσκομίσεις το πιστοποιητικό.

επειδή βρέθηκα στην ίδια ακριβώς θέση πέρσι θα σου έλεγα αν μπορείς να ζητήσεις

να πας ο ίδιος τα έγγραφα στη στρατολογία της πόλης σου από τη μονάδα,

αλλιώς παίρνει 2+ εβδομάδες

καλή τύχη

πιστοποιητικο τυπου Α ουτως ή αλλως Θα αργησει να ερθει.

Δεν το παιρνεις απο την μοναδα αλλα απο το ΣΓ που εισαι γραμμενος το οποιο ενημερωνεται απο την μοναδα κλπ emarup εγω χρησιμοποιησα πιστοποιητικο απο την μοναδα αλλα εγραφε ό'τι και το τυπου Α "Εχει εκπληρωσει τις στρατιωτικες του υποχρεωσεις" τυπικα πρεπει να δεχονται και δηλ Ν.105 οτι θα το προσκομισεις εγκαιρως

Συγνώμη βρε παιδιά αλλά εγώ αυτό που λένε ότι πήρε καλό αγροτικό με βύσμα δεν το καταλαβαίνω.

Βγαίνει η προκήρυξη οκ;

Δηλώνουν όλοι αγροτικά .

Αν κάποιος δηλώσει το αγροτικό που δήλωσε και εκείνος που έχει βύσμα και έχει περισσότερα μόρια λογικά δε θα το πάρει;

Δε μιλάμε βέβαια για εκείνο που λένε ότι πηγαίνουν και κοιτάνε μετά τη λήξη της προκήρυξης, ποια αγροτικά τους αρέσουν και αν έχουν περισσότερα μόρια τα δηλώνουν με αποτέλεσμα να παίρνουν τελικά εκείνοι το αγροτικό.

Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει;

Ειναι απλο ΞΕΧΝΑΝΕ να τα ανακοινωσουν ή τα ανακοινωνουν τα παιρνει καποιος οπως λες και μετα του λενε οτι εγινε λαθος κλπ σε συναδελφο απο θεσσαλονικη που πηρε αγροτικο στα συνορα με κιλκις (κοντα στο Γαλλικο) ειπαν οτι δεν ειχαν το πιστοπιοιτικο γεννησης (εντοπιοτητα=4 μορια) και γι αυτο το πηρε αλλος .

Το βρηκαν βεβαια μολις αναφερθηκε σε ενσταση και δικηγορο.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Last Reply

DOCTOR 69,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΘΕΙ ΣΤΙΣ 30/10,ΑΛΛΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΤΙ "ΘΑ" ΕΚΠΛΗΡΩΣΩ ΤΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΘΗΤΕΙΑ ΣΤΙΣ 7/11?ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ(ΙΑΤΡΟ) ΟΤΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΘΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ,ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ,ΔΗΛ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΘΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑ ΤΗΛ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙ"ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΦΟΡΑ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ 7 Η 8/11?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι απλο ΞΕΧΝΑΝΕ να τα ανακοινωσουν ή τα ανακοινωνουν τα παιρνει καποιος οπως λες και μετα του λενε οτι εγινε λαθος κλπ σε συναδελφο απο θεσσαλονικη που πηρε αγροτικο στα συνορα με κιλκις (κοντα στο Γαλλικο) ειπαν οτι δεν ειχαν το πιστοπιοιτικο γεννησης (εντοπιοτητα=4 μορια) και γι αυτο το πηρε αλλος .

Το βρηκαν βεβαια μολις αναφερθηκε σε ενσταση και δικηγορο.....

Κατάλαβα... :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

DOCTOR 69,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΘΕΙ ΣΤΙΣ 30/10,ΑΛΛΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΤΙ "ΘΑ" ΕΚΠΛΗΡΩΣΩ ΤΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΘΗΤΕΙΑ ΣΤΙΣ 7/11?ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ(ΙΑΤΡΟ) ΟΤΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΘΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ,ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ,ΔΗΛ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΘΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑ ΤΗΛ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙ"ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΦΟΡΑ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ 7 Η 8/11?

Τα δικαιολογητικα που ζητανε ειναι ξεκαθαρα.

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΑΠΟΛΥΣΗΣ

δεν δεχονται τιποτε αλλο, υπο ΚΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΡΩΤΗΣΗ: ΟΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΠΟΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥ?ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΟΔΑΠΗ????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΡΩΤΗΣΗ: ΟΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΠΟΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥ?ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΟΔΑΠΗ????

Όχι. Τα μόρια τους μετράνε απο τότε που πήραν το χαρτί απο το δικατσα.Δηλαδή τώρα θα έχουν όλοι μηδεν μόρια εκτός απο της εντοπιότητας και τα υπόλοιπα.Αν είναι παντρεμένοι και αν έχουν παιδιά.Ευτυχώς είναι κάτι ακόμη υπερ μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε νομίζω ότι θα έχουν όλοι 0 μόρια.Από βαθμό πτυχίου θα έχουν σίγουρα 1 ή 2,εντοπιότητα 4,και όλα τα άλλα από παντρεμένους με παιδιά.ή κάνω λάθος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

mcgyver μαλλον θα σε στενοχωρησω αλλα δεν μπορεις να δηλωσεις. Ακομα κ αν το κανεις θα σ'ακυρωσουν. Δυστυχως κ εγω για 6 μερες εχασα την προκυρηξη για αγροτικο που το'παιρνα οπως φανηκε κ μετα περιμενα αλλους 7 μηνες! ελπιζω να εχεις καλυτερη τυχη. Αν εχεις βεβαια τον κο Βυσματακη φανταζομαι οτι μπορεις να δηλωσεις ανετα κ να πας το χαρτι μετα.

προς finally: για τα βυσματα κ μενα μου'καναν λαμογια. Εβαλαν παραπανω μορια στον αλλον, παιρνει το αγροτικο στ'αποτελεσματα, κανω ενσταση, μου τηλεφωνουν:"συγγνωμη λαθος" κ το παιρνω εγω. Γι'αυτο οπου αμφιβαλετε καντε ενσταση χωρις 2η σκεψη. Ειναι γελοιοι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ένας μέσος δοαταπας έχει 3 τουλάχιστον παιδία και 2 γάμους οπότε αν βάλω και την εντοπιότητα πάμε κάπου 17 μόρια τώρα αν βάλω το άριστα που έχουμε όλοι μας από τα πληρωμένα πτυχία άλλα 2 μόρια πάμε 19 .

παιδία όσοι σπουδάσατε Ελλάδα μην κάνετε αιτήσεις τώρα αφήστε το για μετά από 3-4 προκηρύξεις .

ααααα και κάτι ακόμα παίζει λέει πολύ έντονα ότι μιας και ρουμάνια και Βουλγαρία μπαίνουν με τα τσαρούχια από 1-1-2007 στην Ε.Ε και εμπίπτουμε στα άρθρα .....του ευρωπαϊκού συντάγματος ( σιγά να μην σας πω ποια και αρχίσετε από αύριο να τρέχετε για να τα προσβάλλεται ) θα πάρουμε λέει και τα ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΟΨΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΣΑΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΟ 2002 ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΛΑΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΕΣ . Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΚΡΥΟ ΑΛΛΑ ΣΕΡΒΙΡΕΤΑΙ ΖΕΣΤΟ ΛΕΜΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ένας μέσος δοαταπας έχει 3 τουλάχιστον παιδία και 2 γάμους οπότε αν βάλω και την εντοπιότητα πάμε κάπου 17 μόρια τώρα αν βάλω το άριστα που έχουμε όλοι μας από τα πληρωμένα πτυχία άλλα 2 μόρια πάμε 19 .

παιδία όσοι σπουδάσατε Ελλάδα μην κάνετε αιτήσεις τώρα αφήστε το για μετά από 3-4 προκηρύξεις .

ααααα και κάτι ακόμα παίζει λέει πολύ έντονα ότι μιας και ρουμάνια και Βουλγαρία μπαίνουν με τα τσαρούχια από 1-1-2007 στην Ε.Ε και εμπίπτουμε στα άρθρα .....του ευρωπαϊκού συντάγματος ( σιγά να μην σας πω ποια και αρχίσετε από αύριο να τρέχετε για να τα προσβάλλεται ) θα πάρουμε λέει και τα ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΟΨΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΣΑΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΟ 2002 ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΛΑΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΕΣ . Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΚΡΥΟ ΑΛΛΑ ΣΕΡΒΙΡΕΤΑΙ ΖΕΣΤΟ ΛΕΜΕ.

Προσπαθώ πάντα να μιλάω κόσμια αλλά τώρα δεν αντέχω και θα στο ρωτήσω... πόσα κιλά μαλάκας(σόρρυ) είσαι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσα κιλά μαλακές είσαστε και εσείς κάποιος πρέπει να σας αντισταθμίζει στην μαλακιά με το συμπάθιο κιόλας finally .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να μην κλειστεί το θέμα, σταματάμε το αλληλοβρισίδι τώρα ή απλά διαγράφω τα προηγούμενα και μένουμε στο θέμα, που αφορά πολλούς.

Διαλέξτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διαταξεις του νομου ειναι ξεκαθαρες.

1)για χωρες εκτος Ε.Ε ισχυει η ημερομηνια ισοτιμιας απο το Δοαταπ

2)για χωρες της Ε.Ε ισχυει η ημερομηνια κτησεως του πτυχιου

Οποτε οποια χωρα ανηκει ή προκειται να μπει στην Ε.Ε θα εμπιπτει στο 2.

Δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχουν αντιπαραθεσεις.

Επισης..λαμογιες μπορει να γινονται με τα μορια(βαζοντας σε καποιον οτι ειναι παντρεμενος),αλλα με ενσταση καποια ακρη θα βγαλεις.Λαμογια στη προκηρυξη επισης μπορει να γινει οταν δεν ανακοινωνουν μια θεση,αλλα εκει παιζει και η ηλιθιοτητα του καθενος.Αν ψαχνεις καποιο συγκεκριμενο αγροτικο θα πας ειτε απο εκει ειτε θα παρεις τηλ και θα μαθεις απο τον ιδιο τον αγροτικο ποτε πηγε-τελειωνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αστείο να κατηγορείς κάποιον για χαμηλό επίπεδο και να βωμολοχείς τόσο ασύστολα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην ανησυχείς, το έχω φάει κι εγώ το βρίσιμό μου, ως δήθεν ρατσιστής κλπ κλπ Αλλά άλλο πράγμα να λες ότι πιστεύεις πως κάποια χώρα πρέπει να δίνει προτεραιότητα στους αποφοίτους των πανεπιστημίων της και άλλο να λες ότι όλοι όσοι έρχονται απ' έξω είναι κάφροι, βλαμμένοι και άλλα χειρότερα. Ναι, το δεύτερο είναι ρατσισμός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι βλέπω με συμπάθεια όσους δεν κατάφεραν να πάρουν μεταγραφή για την Αθήνα,ή να λαδώσουν και να πέράσουν τις εξετάσεις του δοαταπ αμέσως.....

Οπότε,οι απειλές μάλλον πέφτουν στο έδαφος.....Στο ίδιο καζάνι είμαστε όλοι πλέον.........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.