Jump to content

γνωριμιες...


sonia

Recommended Posts

Δεν θα ηταν καλη ιδεα να κανουμε καινουριες γνωριμιες απο εδω??Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν εχω και πολλους γνωστους στη σχολη ιδιαιτερα απο μεγαλυτερα ετη!! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θες σιγουρα να κανεις γνωριμιες απο τη σχολη? εμενα οι περισσοτεροι φιλοι μου δεν ηταν στην ιδια σχολη μεμενα και περασα μια χαρα, δεν τοχω μετανιςσει. αντιθετα, απο τη σχολη ηξερα λιγα ατομα. ηταν μια ευκαιρια να μαθω καινουργια πραγματα και να μιλαω για νεουσ τομεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η χαρα του forum ειναι να μην ξερει ο ενας τον αλλο...Θα χαθει η μαγεια αν αρχισουμε να γνωριζομαστε...

Με αλλα λογια πισω απο μια οθονη ο καθενας ειναι ο,τι θελει... Το διαδικτυο ειναι επιφαση επικοινωνιας που δεν μπορει να υποκαταστησει την εκ του συνεγγυς επαφη...

PS

Ουτε εγω εχω γνωριμιες απ΄τη σχολη ιδιαιτερα απο μεγαλυτερα ετη... Ισως να μην υπαρχουν βεβαια... emoopsemshyemshy

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οριστε :mellow: !!

Να ρε γιατι μας εχει βγει κακο ονομα :P !!

Οτι ειμαστε μουντρουχοι οι γιατροι και τετοια :D ...

Μπαινει η κοπελα στο φορουμ να κανει γνωριμιες και τι της απανταμε :huh: ?

Ψαξε εκτος σχολης,εδω ειμαστε ανωνυμοι κτλ κτλ. :lol:

Σκετη απογοητευση emconfused !!

Sonia,καλωσηρθες στο φορουμ μας,παντα χαιρομαστε να μας κανουν την τιμη νεαρες δεσποινιδες απο μικροτερα ετη 34wc8.gif!!

Aφου ενδιαφερεσαι για γνωριμιες με μεγαλυτερα ετη,να ξερεις οτι ειμαστε πολλοι επι πτυχιω στο φορουμ(οπως εγω π.χ.24ft0.gif) αν και οχι απαραιτητως στα Γιαννενα!!Ωστοσο αυτο δεν εχει καμια σημασια,μια διαδικτυακη παρεα ειμαστε ολοι και αν θες να μας συστηθεις,κοιτα και στο Περι Ανεμων και Υδατων και συγκεκριμενα εδω:http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=3665

Και γενικα να γραφεις στο Περι Ανεμων και Υδατων,εκει ολοι ειναι καλοδεχουμενοι και για γνωριμιες και για ολα 34bs2.gif!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΕΟΣ, ΩΡΑΙΟΣ, ΜΕ ΑΓΝΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ

ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ...

ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ....με ό,τι κάτσει

μόνο για σοβαρό σκοπό αφού η πρώην μας άφησε ένα κουσούρι αμφιβρεγματικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρωτον δεν αναφερομουν στο forum μιας και εμενα παιρνει μαλλον η μπαλα

δευτερον ναι θεωρω τουσ γιατρουσ μονοχνωτους και μουντρουχους και με το να μην το παραδεχομαστε δεν προκειται ναλλαξει αυτη η κατασταση.επειδη τις λιγες φορες που εκανα παρεα με ατομα της σχολης μου, μονο για ασθενειες και "ενδιαφεροντα" περιστατικα μιλουσαμε, αποφασισα να σχετιζομαι περισσοτερο με ανθρωπους αλλων τμηματων και σχολων, οπως ανεφερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ, εν μέρει, στο ότι είμαστε μονόχνωτοι. Διαφωνώ ωστόσο στο ότι όλοι είναι μονόχνωτοι. Προσωπικά απ΄τη σχολή έχω γνωρίσει παιδιά και καλούς φοιτητές και μέσα σ΄όλα και πλακατζήδες και με χιούμορ και και και ... Εγώ ωστόσο ανήκω στους μονόχνωτους κατά 75% .. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τριτον, την αποψη αυτη συμμεριζονται και πολλοι αλλοι οπως εχουμε συζητησει.φυσικα και παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, οποτε δεν χρεαιζεται να θιχθει καποιος εδω μεσα.προφανως και δεν εω κανενα προβλημα με τα νεα μελη,ισα ισα.προφανως και μαρεσει το forum, γιαυτο και ειμαι εδω και γραφω. εμεννω ομως στην αποψη μου για τον κλαδο μας, που μεταξυ των αλλων θεωρει οτι εμεις ειμαστε κατι ανωτερο απο τους υπολοιπους, ανηκουμε αλλου..

καλωσορισες κοπελα μου και κανε οτι θες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.επειδη τις λιγες φορες που εκανα παρεα με ατομα της σχολης μου, μονο για ασθενειες και "ενδιαφεροντα" περιστατικα μιλουσαμε, αποφασισα να σχετιζομαι περισσοτερο με ανθρωπους αλλων τμηματων και σχολων, οπως ανεφερα

Αυτό ξαναπές το! Το έχω ζήσει τόσα πολλά χρόνια που πραγματικά δεν το αντέχω πια. Θυμάμαι μια φορά που ήμουν σε μια παρέα συναδέρφων και έτυχε να έρθει ο αδερφός μου, που δεν ήταν στην Ιατρική και μιλούσαν όλο το βράδυ για τα περιστατικά του αγροτικού. Στο τέλος με ρώτησε ο αδερφός μου, μα πραγματικά ΔΕΝ έχουν άλλο θέμα συζήτησης; Ειδικά αφού ξέρουν ότι είμαι κι εγώ εδώ, που δεν είμαι σχετικός με το αντικείμενο. Από τότε προβληματίστηκα πολύ και τώρα ελάχιστη παρέα κάνω με συναδέρφους. Μόνο αν δω ότι πράγματι έχουν και άλλα ενδιαφέροντα.

ΥΓ: έχω την αίσθηση ότι η κοπέλα που έβαλε το ποστ στην ουσία θέλει να γνωρίσει φοιτητές μεγαλύτερων ετών για να μαθαίνει για τα μαθήματα, τα ΣΟΣ κλπ. Δεν είναι κακό. Αλλά ο τρόπος που το γράφεις κάνει μπαμ, πρόσεξέ το. Είναι προτιμότερο να το πεις ευθέως, παρά να καλύπτεσαι πίσω από το "γνωριμίες".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό ξαναπές το! Το έχω ζήσει τόσα πολλά χρόνια που πραγματικά δεν το αντέχω πια. Θυμάμαι μια φορά που ήμουν σε μια παρέα συναδέρφων και έτυχε να έρθει ο αδερφός μου, που δεν ήταν στην Ιατρική και μιλούσαν όλο το βράδυ για τα περιστατικά του αγροτικού. Στο τέλος με ρώτησε ο αδερφός μου, μα πραγματικά ΔΕΝ έχουν άλλο θέμα συζήτησης; Ειδικά αφού ξέρουν ότι είμαι κι εγώ εδώ, που δεν είμαι σχετικός με το αντικείμενο. Από τότε προβληματίστηκα πολύ και τώρα ελάχιστη παρέα κάνω με συναδέρφους. Μόνο αν δω ότι πράγματι έχουν και άλλα ενδιαφέροντα.

ΥΓ: έχω την αίσθηση ότι η κοπέλα που έβαλε το ποστ στην ουσία θέλει να γνωρίσει φοιτητές μεγαλύτερων ετών για να μαθαίνει για τα μαθήματα, τα ΣΟΣ κλπ. Δεν είναι κακό. Αλλά ο τρόπος που το γράφεις κάνει μπαμ, πρόσεξέ το. Είναι προτιμότερο να το πεις ευθέως, παρά να καλύπτεσαι πίσω από το "γνωριμίες".

Καλά, δεν έχεις βγεί με νομικάριους για να δείς!! Την ώρα που έπινα τις βότκες μου, ακούω "σύμφωνα με πρόσφατη νομολογία του Αρείου Πάγου..."!! Όπως κατάλαβες, πνίγηκα και μέθυσα πριν την ώρα μου... emeleosemeleosemeleosemeleos:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θα ηταν καλη ιδεα να κανουμε καινουριες γνωριμιες απο εδω??Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν εχω και πολλους γνωστους στη σχολη ιδιαιτερα απο μεγαλυτερα ετη!! emiloveyou

Απλώς είναι οτι δεν πολυπατάμε στην σχολή λόγω κλινικών στο νοσοκομείο αλλά και γιατί πλεον δεν έχουμε εργαστήρια και τέτοια και προφανώς ελάχιστοι πάνε στις παραδόσεις. γι αυτό δεν γνωρίζεις εύκολα! Μεγάλα έτη θα δεις στις εξεταστικες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να κάνουμε ρε παιδιά;Είναι κακό δηλαδή που το αντικείμενο μας ειναι ατελείωτο σε περιστατικά και νεές ανακαλύψεις;Που όσα και να δουν τα μάτια σου πάντα θα υπάρχει κάτι να σε εκπλήσσει;Οι άλλες σχολές(και ΔΕΝ το λέω υποτιμητικά)δεν έχουν τιποτα από όλα αυτά για να συζητήσουν.Άντε καμία ανασκαφή οι αρχαιολογοι και κανένα πείραμα οι φυσικοχημικοι!

Με τους φίλους σου είσαι ...... θα τα συζητήσεις και στον καφέ και στη βόλτα και στα τσίπουρα.Μήπως δηλαδή θα έπρεπε να ορίζουμε μικροσυνέδρια μεταξύ παρεών για να συζητάμε "τα δικά μας" και να μην ενοχλούμε τους άλλους; κι έτσι να γίνουμε πιο μουντρούχοι και πιο σπασίκλες;

Σε όποιον δεν αρέσει μπορέι να βγαίνει με ΦΠΨ( αυτο το λέω υποτιμητικά) και με το κάθε ΦΠΨ και να αναλύει το νέο decor του venue το εξώφυλλο του Nitro και να του σπάνε τα !@!@#$δια για το πως βγαίνει το διάβασμα 150 σελίδων Φιλοσοφίας λυκείου με απλή ανάγνωση!

Αυτά και με υγεία!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να κάνουμε ρε παιδιά;Είναι κακό δηλαδή που το αντικείμενο μας ειναι ατελείωτο σε περιστατικά και νεές ανακαλύψεις;Που όσα και να δουν τα μάτια σου πάντα θα υπάρχει κάτι να σε εκπλήσσει;Οι άλλες σχολές(και ΔΕΝ το λέω υποτιμητικά)δεν έχουν τιποτα από όλα αυτά για να συζητήσουν.Άντε καμία ανασκαφή οι αρχαιολογοι και κανένα πείραμα οι φυσικοχημικοι!

Με τους φίλους σου είσαι ...... θα τα συζητήσεις και στον καφέ και στη βόλτα και στα τσίπουρα.Μήπως δηλαδή θα έπρεπε να ορίζουμε μικροσυνέδρια μεταξύ παρεών για να συζητάμε "τα δικά μας" και να μην ενοχλούμε τους άλλους; κι έτσι να γίνουμε πιο μουντρούχοι και πιο σπασίκλες;

Σε όποιον δεν αρέσει μπορέι να βγαίνει με ΦΠΨ( αυτο το λέω υποτιμητικά) και με το κάθε ΦΠΨ και να αναλύει το νέο decor του venue το εξώφυλλο του Nitro και να του σπάνε τα !@!@#$δια για το πως βγαίνει το διάβασμα 150 σελίδων Φιλοσοφίας λυκείου με απλή ανάγνωση!

Αυτά και με υγεία!!!!

Η κάθε σχολή έχει τα δικά της θέματα, εξελήξεις κτλ να συζητά.Προφανως δεν εχετε βρεθει σε παρεα πληροφορικαριων που και να θες, δε καταλαβαινεις τι λενε!!Οι γιατροι θα συζητανε για το αγροτικο, οι εκπαιδευτικοι για τα σχολεια και τους μαθητες τους και ο καθε κλαδος γενικα τα δικα του... Α!Και proctor ποιος εισαι εσυ που θα υποτιμησεις οποιαδηποτε σχολη? Ο καθενας εχει τις δυνατοτητες του, ξεκεβαλα λιγο το καλαμι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε όποιον δεν αρέσει μπορέι να βγαίνει με ΦΠΨ( αυτο το λέω υποτιμητικά) και με το κάθε ΦΠΨ και να αναλύει το νέο decor του venue το εξώφυλλο του Nitro και να του σπάνε τα !@!@#$δια για το πως βγαίνει το διάβασμα 150 σελίδων Φιλοσοφίας λυκείου με απλή ανάγνωση!

Αυτά και με υγεία!!!!

Είσαι μέντιουμ, ξέρεις την περιπτωσή μου; :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανως δεν εχετε βρεθει σε παρεα πληροφορικαριων που και να θες, δε καταλαβαινεις τι λενε!!

Για να μη βγω κακός και πιστέψτε με δεν είμαι καθόλου προσθέτω ότι....

όπως σε όλους τους κανόνες υπάρχει η εξαίρεση έτσι κι εδώ ξέχασα την πληροφορική και ίσως δύο τρεις άλλες σχολές μου δε μου έρχονται τώρα στο μυαλό και που μπορεί να μην υπάρχουν και στο πανεπιστήμιό μας και οι οποίες πραγματικα μπορείς το αντικείμενο τους να το συζητάς και στο ύπνο σου!!

Οι γιατροί όμως είναι μουντρούχοι σπασίκλες και κομπλεξάρες αν συζητάνε για ιατρική ενώ οι πληροφορικάριοι είναι ok και καθόλου από όλα τα παραπάνω όταν όπως είπες συζητάνε συνέχεια για τα δικά τους.Όσο για καθηγητές και δασκάλους συζητάνε συνέχεια....πότε θα βγει η προκήρυξη του ΑΣΕΠ!(τώρα είμαι κακός)

Και proctor ποιος εισαι εσυ που θα υποτιμησεις οποιαδηποτε σχολη? Ο καθενας εχει τις δυνατοτητες του, ξεκεβαλα λιγο το καλαμι...
\

Και βεβαία ο καθένας έχει τις δυνατότητες του και γιαυτό υπάρχει ο πήχης για να ξέρεις μέχρι που σε παίρνει!Αλλά δε νομίζω να είναι κακό ότι αυτό σπουδάζεις ,μ'αυτό ασχολείσαι και κάποιοι απο εμάς θέλουν να το κάνουν και μειονέκτημα!Δεν υποτιμώ καμία σχολή και ότι έγραψα ήταν πάνω στην κουβέντα(που λένε).Σε όποιον δεν αρέσει υπάρχουν τόσοι άλλο φοιτητές διαφόρων σχολών να συζητήσει μαζί τους και να επεκτείνει τις γνώσεις του σε άλλα θέματα όπως κάνω κι εγώ αλλά επαναλαμβάνω δε θα βγάλουμε και τα μάτια μας μόνοι μας!

Καλά κάνουν και μας λένε όπως μας λένε λοιπόν και να μην γκρινιάζουμε!!!

Καλάμι δεν είχα και ούτε θα αποκτήσω ποτέ.Αν πάντως είσια μικρό έτος,όταν βγεις στην εργασία θα με θυμηθείς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθενας εχει δικιο απο τη μερια του... αλλα ρε τρελαμμενε απο που βγαινει το proctor?θα μας τρελανεις?Οσο για τα υπολοιπα δεν υπαρχει λογος να τα συζηταμε...δε θα λυπηθουμε και τους σπασικλες τωρα...οποιος θελει ειναι ανετος ,ξηγημενος , ανοιχτος ,βαζει στοχους, ασχολειται με τον αθλητισμο ,με την μουσικη ,με την τεχνολογια,προσπαθει να ενημερωνεται κτλ...εξαλου γιαυτο νομιζω οτι υπαρχει και ο ορος πανεπιστημιο...τα αλλα ειναι δικαιολογιες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι εννοεις θα σε θυμηθω?Οσο για το οτι μιλαει ο καθενας για τα δικα του δεν ειπα οτι ειναι κακο, ο καθενας συζηταει με τη παρεα του τα θεματα που τον απασχολουν περισσοτερο (επαγγελματικα,αισθηματικα,οικονομικα, οι αντρες για ποδοσφαιρο, οι γυναικες για την εμφανηση τους κτλ) Οταν ο αλλος ειναι στην ιδια κατασταση με σενα σε καταλαβαινει καλυτερα αλλα αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να περιφρονουμε τους υπολοιπους η να γινουμε μονοπλευροι!

ΥΓ. η κοπελα εθεσε ενα συγκεκριμενο θεμα κ εμεις, οπως παντα, εχουμε ενα ξεχωριστο τροπο να οδηγουμε τη συζητηση emofftopic ... :anavwfwties:emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να μην ξεχνιόμαστε πάντως, το δέος περί της Ιατρικής είναι ελληνικό (και όχι μόνο, αλλά σίγουρα όχι παγκοσμιοποιημένο προϊόν). Στις πιο προηγμένες χώρες, οι καλοί μαθητές μόνο Ιατρική δεν πάνε αφού δεν υπάρχει λόγος να πεθάνουν στο διάβασμα και την αγγαρεία για τα μισά λεφτά από όσα θα παίρνουν με τα οικονομικά και την πληροφορική.

Και ναι, είμαστε μουντρούχοι. Επίσης ένας ικανός αριθμός (ευτυχώς όχι η πλειοψηφία) των φοιτητών ιατρικής είναι τελείως αγράμματοι. Θέμα είναι αν διαβάζουν κανένα βιβλίο που δεν έχει σχέση με τη Σχολή. Αλλά πέρα από όλα αυτά, είμαστε τα καλύτερα παιδιά!! :P

Ουτε εγω εχω γνωριμιες απ΄τη σχολη ιδιαιτερα απο μεγαλυτερα ετη... Ισως να μην υπαρχουν βεβαια... emoopsemshyemshy

:P ... ναι, είναι μια θεωρία συνομωσίας. Όλοι ακούν για τα μεγαλύτερα έτη, αλλά κανείς δεν τους έχει δει στην πραγματικότητα. Twilight zone...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο και αν ειναι γνωριμια...δεν ειναι εκτος τοπικ...μεσα απο τον τροπο σκεψης και τις αποψεις του αλλου <<γνωριζομαστε>>!!!Οποτε καποια στιγμη θα γινει παρτυ γνωριμιων που θα διοργανωθει απο τα ατομα εδω μεσα!!!χαχα!

Αυτο και αν ειναι γνωριμια...δεν ειναι εκτος τοπικ...μεσα απο τον τροπο σκεψης και τις αποψεις του αλλου <<γνωριζομαστε>>!!!Οποτε καποια στιγμη θα γινει παρτυ γνωριμιων που θα διοργανωθει απο τα ατομα εδω μεσα!!!χαχα!

Αυτο και αν ειναι γνωριμια...δεν ειναι εκτος τοπικ...μεσα απο τον τροπο σκεψης και τις αποψεις του αλλου <<γνωριζομαστε>>!!!Οποτε καποια στιγμη θα γινει παρτυ γνωριμιων που θα διοργανωθει απο τα ατομα εδω μεσα!!!χαχα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.