Jump to content

Η πρώτη επέμβαση της Νατάσσας


mixmavros

Recommended Posts

Μπορεί η Ελλάδα μας να είναι από τις πιο ωραίες χώρες στον κόσμό, και είμαι περήφανος για την ιστορία της χώρας μου και για την ίδια, αλλά βλέποντας τον ξεπεσμό αυτό, θέλω να φύγω για κάπου με περισσότερη αξιοκρατία, γιατί αν μείνω εδώ φοβάμαι πως θα μισήσω αυτήν την χώρα που τόσο αγαπώ.

Ελλάδα Συγνώμη

Μα αν θες να αλλάξω γνώμη

πρέπει και εσύ να μάθεις να αγαπάς

Πάψε να με παιδεύεις

και να με κοροϊδεύεις

και τα όνειρα μου Ελλάδα μην σκορπάς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Last Reply

ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΔΑΠ...ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ?ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΤΕ?Η' ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΤΕ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΓΙΑ PROMOTION?ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ..ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΣΧΟΛΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΤΡΟ ΣΚΙΩΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί η Ελλάδα μας να είναι από τις πιο ωραίες χώρες στον κόσμό, και είμαι περήφανος για την ιστορία της χώρας μου και για την ίδια, αλλά βλέποντας τον ξεπεσμό αυτό, θέλω να φύγω για κάπου με περισσότερη αξιοκρατία, γιατί αν μείνω εδώ φοβάμαι πως θα μισήσω αυτήν την χώρα που τόσο αγαπώ.

Ελλάδα Συγνώμη

Μα αν θες να αλλάξω γνώμη

πρέπει και εσύ να μάθεις να αγαπάς

Πάψε να με παιδεύεις

και να με κοροϊδεύεις

και τα όνειρα μου Ελλάδα μην σκορπάς

ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα,dear νοτβαδ,το ζήτημα δεν είναι αν πράττει ορθά ή όχι,ο προβληματισμός μου είναι πως υπάρχουν τόσα άλλα σοβαρότερα 'παραπτώματα' που συμβαίνουν στο χώρο μας που αυτό καθίσταται απλά οφσάιντ,και καθόμαστε και ασχολούμαστε αν έβγαλε ή όχι ένα λίπωμα απ'το σβέρκο ενός τύπου η γυναίκα του πρωθυπουργού και πως και γιατί είναι γιατρός,ενώ άλλοι χασαπάδες δηλώνουν γιατροί και σφάζουν κόσμο.

Κι όλα αυτά διότι τα μέσα προωθούν τον κόσμο να πει 'α,τι χαζομάρες είναι αυτές,τι φτηνή πολιτική' και να τον αποπροσανατολίσουν,πόσο μάλλον να τον προιδεάσουν αρνητικά προς την κυβέρνηση με έρεισμα κάτι επιεικώς ανούσιο. Κι όλα αυτά επειδή τυχαίνει να είναι η γυναίκα του πρωθυπουργού emconfused .

........

Δεν είναι λαικίστικο να καταπιάνεται κάποιος με αυτά??Εδώ ολόκληρη Χίλαρυ ήταν υπεράνω στο κέρατο και το παγκόσμιο κράξιμο,άνοιξε κανένα ρουθούνι εκτός του ντόρου??Μάλιστα ψιθυρίζεται να κατέβει για πλανητάρχισσα.

Κατά την άποψη μου το κατακριτέο λάθος της Νατάσας Καραμανλή ήταν που άφησε κάμερες και τα λοιπά.Είναι τουλάχιστον υπερφίαλο και υπερβολικό(ούτε καν εκκεντρικό όπως ο ψιΨινάκης).

Βρε Αννούλα, όχι και 'γιατί ασχολούμαστε'...μας έχουν πρήξει με την Νατασσούλα. Από πριν τις εκλογές, βλέπαμε που πήγαινε σε συναυλίες, που έκανε βόλτες με τον Κωστάκη, πόσο σεμνό και ταπεινό κορίτσι είναι και 'τί τυχερός αυτός ο Κωστάκης, γυναίκα μάλαμα πήρε'. Καραγκιοζιλίκια δηλαδή. Και είχα και την μάνα μου 'μα γιατί δεν την συμπαθείς, είναι πολύ γλυκιά κοπέλα'...'παράτα μας ρε μάνα με την γλυκιά κοπέλα, τί με νοιάζει εμένα ποιά πηδάει ο κάθε πρωθυπουργός'...'έτσι σε μεγάλωσα εγώ, να λες τέτοια πράγματα στην μανούλα' κλπ Βγήκε η γλυκιά κοπελίτσα πρωθυπουργίνα, και αντί να κάτσει να ησυχάσει (πες στην προεκλογική περίοδο το έκανε να βοηθήσει να βγει ο κωστάκης, χαζοαμερικανιές δηλαδή που τώρα τις ακολουθούμε κι εμείς) μας έχει κάνει τα ούμπαλα τσουρέκια πασχαλιάτικα. Όχι πήρε πτυχίο, όχι πήγε στο αγροτικό, όχι πήρε μετάθεση στο νοσοκομείο, όχι άρχισε ειδικότητα...τώρα έκανε κι εγχείρηση. Και σου εγγυώμαι ούτε ένας από εμάς δεν σηκώθηκε κανένα πρωινό και να αναρωτήθηκε 'βρε αυτή η Νατάσσα, τί να κάνει σήμερα;'. Αυτή και η συνοδεία της καλούν τις κάμερες και επιμένουν να μας δείχνουν τα καραγκιοζιλίκια αυτά. Εκτίθενται...και εκθέτουν και όλους εμάς που τους ψηφίσαμε. Εγώ αισθάνομαι ζώον τελείως...μορφωμένη κοπέλα και πήγα και ψήφισα ένα κόμμα που ως επικοινωνιακό όπλο έχει την τασούλα. Ξεφτίλα. Αυτή είναι η άποψή μου. Αλλά ελλάδα είναι αυτή. Όταν κοτζάμ Μπαστούνης, κοτζάμ Λαικό νοσοκομείο, κοτζάμ Πανεπιστήμιο Αθηνών δέχεται να μπει στο βρακί μιας...τί να πει κανείς. Αλλά είναι και προκλητικό να στο διαφημίζουν κιόλας. ΥΓ Δόξα τω θεώ όλα τέλεια :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε,μην τρελαθουμε κιολας οτι δεν τρεχει τιποτα με τη Νατασουλα emeleos !!

Σε οποιαδηποτε αλλη χωρα του κοσμου η γυναικα του Πρωθυπουργου εκανε τετοια καραγκιοζηλικια,θα ειχε πεσει η κυβερνηση!!

Δηλαδη επειδη τα κανουν και αλλοι,με τη Νατασουλα δεν τρεχει μια?Αυτο ειναι το υποδειγμα αξιοκρατιας που μας δινει η πολιτικη ηγεσια?Αν μεθαυριο σκοτωσει κανεναν ατυχο,δε θα υποκειται στους νομους που ισχυουν για ολο τον κοσμο?

Το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι...

Και ολη αυτη η φασαρια με τη δημοσιοτητα δεν ειναι καθολου κατινιστικη,αν θελετε να μαθετε...Εχει πολυ συγκεκριμενο,μακροπροθεσμο στοχο....Προκειται για επιδειξη δυναμης και αλαζονειας,στελνοντας ταυτοχρονα και μηνυμα στους πολιτικους αντιπαλους οτι "σκασε και κολυμπα" ή "γαμαω και δερνω και λογαριασμο δε δινω"...Οσα μεσα καταπιαστηκαν αρνητικα με τη πουνατασα δεχθηκαν ευθειες απειλες και εκβιασμους!!Απωτερος σκοπος ειναι να μας κανουν να συνηθισουμε οτι αυτη ειναι μια φυσιολογικη κατασταση,κοινως η "μοιρα" μας!!

Σκατα στα σπιτια των πολιτικων,κριμα που αστοχουν οι βομβες των τρομοκρατων!!Δεν το ξερετε οτι ο Ρουφοσοπουλος ειπε πως και για αυτες η δημοκρατια φταιει,που αποκαλυψε τις αλητειες της κυβερνησης με τους Πακιστανους?

Για αυτο τα παπαγαλακια και οι εγκαθετοι της κυβερνησης ας πανε να ξυσουν μερικες πατσες,που τολμανε να μας πουνε οτι δεν τρεχει τιποτα που η Νατασα χεζει μπροστα στα ματια μας κοπους δεκα φορες ανωτερων γιατρων απο αυτην...και να πανε στη γωνια να δουν αν ερχομαι :antegeia: !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιχαλάκις,φάε κανένα παγωτάκι,βοηθάει στη ζέστη. :P πρόσεχε να μην είναι πράσινο και φας τζάμπα μούχλα,χιχιχ :lol:

Το ότι προβάλλει το επάγγελμά της ως lifestyle εμένα ποσώς με ενδιαφέρει,απ'τη στιγμή που υπάρχουν άλλα κι άλλα νούμερα που αμαυρώνουν τη φήμη των γιατρών,και τυχαίνει να είναι και διευθυντές κλινικών,επιφανείς,κ.ο.κ.

Δε θεωρώ πως είναι πολιτικό τρικ να βγαίνει και να λέει τι κάνει στην προσωπική της ζωή και τι όχι,μάλλον μισαλλοδοξία και ψωνισμό θα το έλεγα.

Και είναι τουλάχιστον κοντόφθαλμο να λέμε από τέτοιες λεπτομέρειες ότι αυτό επιδεικνύει η κυβέρνηση ή η αντιπολίτευση,κλπ.

Δηλαδή,η εξωτερική πολιτική των τελευταίων ημερών δε σημαίνει τίποτα για τους εδώ μέσα??Δε μπορεί κανείς να καταλάβει πως τα μέσα προβάλουν ότι ξέρουν ότι θα ιντριγκάρει και θα αποπροσανατολίσει τον κόσμο??

Και για να το πω συνοπτικά για όποιον δεν καταλαβαίνει τι εννοώ : Δεν πιστεύω πως κάποιος(πρέπει να) υποστηρίζει/κρίνει ένα κόμμα με βάση το κάνει ο/η γκόμενος/α του κάθε πολιτικού της παράταξης.Εκτός αν βλέπει και Τατιάνα και ακούει μανιωδώς Βέρα Λάμπρου.

Τότε πάω πάσο.

Κοίτα αρειανέ,κοινώς όποιος ασχολείται με νούμερα,είναι νούμερο.

Καταλαβαίνεις γιατί δε μπαίνω καν στη διαδικασία να αναλύσω τις πράξεις της Καραμανλή??

Την άποψη μου την είπα,και δε τη δικαιολόγησα επουδενί.Είπα την άποψη μου όσο πιο αντικειμενικά μπορούσα,χωρίς φανατισμό ή μεροληψία προς κάποιο μέρος.

Δίνεται έκταση σε κάτι μηδαμινό και αυτό λέω σε όλα μου τα ποστ σε αυτό το τόπικ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικα ξεκινησε ειδικοτητα (χειρουργικη?) στο Λαικο (οπως ειχε αναφερθει παλιοτερα) η οχι?

Τηρηθηκε η σειρα προτεραιοτητας η οχι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Standard :P τι λέμε τόση ώρα??

Κανείς δε ξέρει ακριβώς..

Κορίτσια μακριά απ'τους γιατρούς,πιάστε τους πολιτικούς!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κακώς ή κακώς...το 85% των Ελλήνων θα ψηφίσουν και πάααααλι μια από τις 2 όψεις του ίδιου νομίσματος...όπως και πάαααρα πολλοί νέοι φοιτητές από όσους διαδηλώνουν ξυλοκοπούμενοι κατά του νομοσχεδίου...Δεν εξηγούνται αλλιώς τα ποσοστά...Και τότε πρέπει να αναρωτηθούμε, αν τελικά αξίζουμε και τα παθαίνουμε...Γιατί αλλιώς...πάει να πει ότι πολλοί συνομήλικοί μας, ψηφίζουν σαν τις γριές...σε κλειστό φάκελο ό,τι πει ο μπαμπάς και η μαμά...ή ψηφίζουν ό,τι συμπεραίνουν από το αξιόπιστο δελτίο του Χατζηγλυκολάου...Κάποιον λάκκο έχει η φάβα... :splats:

Υ.Γ. Μα πραγματικά πιστεύει κανείς ότι θα ακουστεί έστω ένα κιχ για τη Νατάσα; Για να φτάσει τη Δήμητρα τη Λιάνη πρέπει να φάει πολλά καρβέλια ακόμη...και κυριολεκτικά και μεταφορικά...Και για τη Δήμητρα δεν έχουν γίνει και πολλά...το τελευταίο που τη θυμάμαι είναι να μας εξηγεί τη μοναξιά του σχοινοβάτη μέσα από την υπερχλιδάτη βίλα της... :splats:

Υ.Γ2. Περαστικά μας... embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η συγκεκριμενη γυναικουλα ειναι η προσωποποιηση της ιατρικης στην ελλαδα

προτεινω να την κανουμε αγαλμα και να το βαλουμε στη θεση του Ιπποκρατη (αυτος, στα σκουπιδια)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά όλοι λίγο πολύ συμφωνούμε ότι πρόκειται για μια καλοστημένη κωμωδία- επικοινωνιακό τρικ. Γιατί να μη στείλουμε ένα email στο πρώτο θέμα στο ακόλουθο στυλ:

Η είδηση που φιλοξενείται στις σελίδες σας περί της πρώτης εγχείρησης της συζύγου του πρωθυπουργού ελέγχεται ως ανακριβής, καθότι ειδικευόμενη χειρουργός με εμπειρία μηνός είναι αδύνατον να χειρουργήσει λίπωμα στην ανώτερη ράχη-αυχένα χωρίς επίβλεψη- υπάρχει κίνδυνος τρώσης του παραπληρωματικού νεύρου. Συνεπώς η κ. Καραμανλή απλώς συνέδραμε τους ειδικευμένους χειρουργούς και επιμελητάς ως βοηθός και καλό θα ήταν να μη θυσιάζεται η ακρίβεια στην πληροφόρηση του πολίτη εν ονόματι της προβολής και διαφήμισης κάποιων προσώπων.

Δεύτερον, είναι αναγκαία μια διευκρίνιση για να μην εξαπατάται η νοημοσύνη και η αξιοπρέπεια του λαού. Είναι γνωστό ότι η πρόσληψη ειδικευομένων γίνεται βάσει λίστας αναμονής και με τα μέχρι τώρα δεδομένα ο χρόνος αναμονής για έναρξη χειρουργικής στο Λαικό Νοσοκομείο είναι κατά προσέγγιση 3;4; έτη από τη στιγμή λήψης πτυχίου ιατρικής. Με βάση αυτά τα στοιχεία, ζητείται να διευκρινιστεί πότε και πώς προσελήφθη η κ. Καραμανλή στην εν λόγω χειρουργική Κλινική. Ας μην ξεχνάμε ότι θεωρούμεθα κράτος ίσων ευκαιριών και ισονομίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κακώς ή κακώς...το 85% των Ελλήνων θα ψηφίσουν και πάααααλι μια από τις 2 όψεις του ίδιου νομίσματος...όπως και πάαααρα πολλοί νέοι φοιτητές από όσους διαδηλώνουν ξυλοκοπούμενοι κατά του νομοσχεδίου...Δεν εξηγούνται αλλιώς τα ποσοστά...Και τότε πρέπει να αναρωτηθούμε, αν τελικά αξίζουμε και τα παθαίνουμε...

Doctor7 that's the point

Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ

"Δημοκρατία είναι το πολίτευμα που μας εξασφαλίζει πως δεν προκειται να κυβερνηθούμε από άτομα καλύτερα από εκείνα που μας αξίζουν"

George Bernard Shaw

Ρε παιδιά όλοι λίγο πολύ συμφωνούμε ότι πρόκειται για μια καλοστημένη κωμωδία- επικοινωνιακό τρικ. Γιατί να μη στείλουμε ένα email στο πρώτο θέμα στο ακόλουθο στυλ:

Η είδηση που φιλοξενείται στις σελίδες σας περί της πρώτης εγχείρησης της συζύγου του πρωθυπουργού ελέγχεται ως ανακριβής, καθότι ειδικευόμενη χειρουργός με εμπειρία μηνός είναι αδύνατον να χειρουργήσει λίπωμα στην ανώτερη ράχη-αυχένα χωρίς επίβλεψη- υπάρχει κίνδυνος τρώσης του παραπληρωματικού νεύρου. Συνεπώς η κ. Καραμανλή απλώς συνέδραμε τους ειδικευμένους χειρουργούς και επιμελητάς ως βοηθός και καλό θα ήταν να μη θυσιάζεται η ακρίβεια στην πληροφόρηση του πολίτη εν ονόματι της προβολής και διαφήμισης κάποιων προσώπων.

Δεύτερον, είναι αναγκαία μια διευκρίνιση για να μην εξαπατάται η νοημοσύνη και η αξιοπρέπεια του λαού. Είναι γνωστό ότι η πρόσληψη ειδικευομένων γίνεται βάσει λίστας αναμονής και με τα μέχρι τώρα δεδομένα ο χρόνος αναμονής για έναρξη χειρουργικής στο Λαικό Νοσοκομείο είναι κατά προσέγγιση 3;4; έτη από τη στιγμή λήψης πτυχίου ιατρικής. Με βάση αυτά τα στοιχεία, ζητείται να διευκρινιστεί πότε και πώς προσελήφθη η κ. Καραμανλή στην εν λόγω χειρουργική Κλινική. Ας μην ξεχνάμε ότι θεωρούμεθα κράτος ίσων ευκαιριών και ισονομίας.

Συνυπογράφω. Θα είναι ωραία πρωτοβουλία, ας κανουμε μια ομάδα από εδώ, εγώ είμαι μέσα.

Βέβαια το ρεπορταζ του αλτερ ειπε οτι περιμενει να αρχισει ειδικότητα, και η εγχιεριση ηταν στα πλαισια της αναμονής

Α, και να ρωτήσουμε και πως έγινε και δεν έκανε μετεγχειρητική ουλή!!! Και γιατι μεταδοθηκε κατι τετοιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά όλοι λίγο πολύ συμφωνούμε ότι πρόκειται για μια καλοστημένη κωμωδία- επικοινωνιακό τρικ. Γιατί να μη στείλουμε ένα email στο πρώτο θέμα στο ακόλουθο στυλ:

Η είδηση που φιλοξενείται στις σελίδες σας περί της πρώτης εγχείρησης της συζύγου του πρωθυπουργού ελέγχεται ως ανακριβής, καθότι ειδικευόμενη χειρουργός με εμπειρία μηνός είναι αδύνατον να χειρουργήσει λίπωμα στην ανώτερη ράχη-αυχένα χωρίς επίβλεψη- υπάρχει κίνδυνος τρώσης του παραπληρωματικού νεύρου. Συνεπώς η κ. Καραμανλή απλώς συνέδραμε τους ειδικευμένους χειρουργούς και επιμελητάς ως βοηθός και καλό θα ήταν να μη θυσιάζεται η ακρίβεια στην πληροφόρηση του πολίτη εν ονόματι της προβολής και διαφήμισης κάποιων προσώπων.

Δεύτερον, είναι αναγκαία μια διευκρίνιση για να μην εξαπατάται η νοημοσύνη και η αξιοπρέπεια του λαού. Είναι γνωστό ότι η πρόσληψη ειδικευομένων γίνεται βάσει λίστας αναμονής και με τα μέχρι τώρα δεδομένα ο χρόνος αναμονής για έναρξη χειρουργικής στο Λαικό Νοσοκομείο είναι κατά προσέγγιση 3;4; έτη από τη στιγμή λήψης πτυχίου ιατρικής. Με βάση αυτά τα στοιχεία, ζητείται να διευκρινιστεί πότε και πώς προσελήφθη η κ. Καραμανλή στην εν λόγω χειρουργική Κλινική. Ας μην ξεχνάμε ότι θεωρούμεθα κράτος ίσων ευκαιριών και ισονομίας.

Δεν γίνεται να σταλεί κάτι τέτοιο.

Σήμερα ,στις ειδήσεις του Άλτερ , ήταν ο υποτιθέμενος ασθενής-χειρουργός και είπε:

Πρώτον ,πως η Νατάσσα ήταν υπό επίβλεψη και δεύτερον, πως η εγχείρηση έγινε πριν 2 χρόνια όταν ήταν στο 6ο έτος.

Το παιδί θαύμα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν γίνεται να σταλεί κάτι τέτοιο.

Σήμερα ,στις ειδήσεις του Άλτερ , ήταν ο υποτιθέμενος ασθενής-χειρουργός και είπε:

Πρώτον ,πως η Νατάσσα ήταν υπό επίβλεψη και δεύτερον, πως η εγχείρηση έγινε πριν 2 χρόνια όταν ήταν στο 6ο έτος.

Το παιδί θαύμα!

Ε αυτό είναι κοροιδία και μαλιστα από μια αποτυχημένη ξεβράκωτη που ούτε από έξω απο την Ιατρική σχολή δεν ειναι αξια να περασει, ποσο μαλλον να δηλωνει ΓΙΑΤΡΟΣ

Ο Καραμανλής που θα πολεμουσε την αδιαφανεια και τη διαπλοκή. Βαλανε το λύκο να φυλαει τα πρόβατα.

Σκατα στα μουτρα μας...

Γιαυτο φακελάκι και πάλι φακελάκι: Λαός που βγάζει τέτοιες κυβερνήσεις, τετοια αντιμετωπιση του αξιζει (τα ιδια ισχυουν και για το ΠΑΣΟΚ μη βιαστειτε να με βαψετε πρασινοφρουρο)

Βαρέθηκα να υποτιμανε τη νοημοσυνη μου κατ'εξακολουθηση άτομα με αποδεδειγμενα χαμηλοτερο iq.

γιαυτο δε θα το αφησω να περασει ετσι-θα κινηθω με επιστολές προς πάσα κατευθυνση (και ας μην καταφερω τιποτα). Αν καποιος ενδιαφερεται να συνυπογραψει ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ Ε-MAIL ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΣΤΩ ΝΑ ΞΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ Η ΝΑΤΑΣΟΥΛΑ ΤΟ ΑΜΑΡΤΩΛΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ "ΚΑΤΑΞΙΩΣΗ" ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΚΔΟΤΗ ΤΟ ΘΕΜΟ(ΓΝΩΣΤΟ ΠΑΣΟΚΟ) ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους.Liszt, είναι αξιέπαινη η πρωτοβουλία σου και αποδέχομαι ασμένως να τη συνυπογράψω.

ΠΟΣΟ ΠΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΟΙΩ ΤΗ ΝΗΣΣΑ, ΝΑ ΥΠΟΚΡΙΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ!

ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΥΠΟΤΑΧΘΩ ΣΤΙΣ ΠΟΤΑΠΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΜΙΣΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα είχε τον ασθενή-θύμα ο Αυτιάς στον ΑΛΦΑ...νταααξ...έφριξα...δεν άντεξα πάνω από 5 λεπτά...Δε θα μου έκανε εντύπωση αν στο τέλος ο έγκριτος-παιδί-του-λαού Γ. Αυτιάς ζητούσε να τον εγχειρήσει η ίδια η Νατάσα στη μέση, καθώς από τους πολλούς τεμενάδες προέκυψε καραμπινάτη οσφυοκαμψία...Σκατάντια λέμεεεεε... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ με την πρόταση του Liszt.

Κάτι πρέπει να κάνουμε για να μην μας περνάνε και για Μ@λ@κες.

Εγώ λέω να μην σταθούμε μόνο στο γεγονός αυτό αλλά να συλλέξουμε και άλλες πληροφορίες για τη πορεία της κ. Πρωθυπουργού στην Ιατρική και να σταλούν όλα αυτά στα ΜΜΕ, με την πεποίθηση πως δεν θα συγκαλυφθούν και ίσως ο κ. Τριανταφυλόπουλος να ασχοληθεί με το θέμα και να αποκαλύψει της πραγματικές του διαστάσεις.

Γιατί κακά τα ψέματα σε αυτήν τη χώρα ο κόσμος ασχολείται μόνο με τα θέματα των ειδήσεων των 8, τα οποία κατά γενική ομολογία ασχολούνται ως επί το πλείστον με θέματα που υποδεικνύοντα από τους ιδιοκτήτες, αν επρόκειτο για ιδιωτικά ή από την κυβέρνηση, αν επρόκειτο για δημόσια. Και όπως γίνετε σαφές οι γραμμές αυτές που υποδεικνύονται εξυπηρετούν τα συμφέροντα των εκάστοτε ισχυρών και συμβαδίζουν με τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, με αποτέλεσμα να χάνεται το έγκυρο ρεπορτάζ το οποίο δεν θυσιάζει την αλήθεια στο βωμό του χρήματος και της δύναμης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλιστα... όταν ήταν εκτοετής. Τότε όμως εκπαιδευόταν στη Γ' πανεπιστημιακή χειρουργική κλινική του ΑΠΘ στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ στη Θεσσαλονίκη, δεν είχε κάνει τρίμηνα αλλού απ'όσο ξέρω. Πώς διάολο χειρουργούσε στο Λαϊκό? Φαντάζομαι αυτή η ιστορία είναι σύμφωνη με τις δραστηριότητες οποιουδήποτε εκτοετή: όχι μόνο χειρουργούμε, αλλά το κάνουμε και σε άλλα νοσοκομεία. Προσωπικά εγώ στο ΠΕΠΑΓΝΗ.

Ε ρε θα τρελαθούμε με αυτά που ακούμε... Για πόσο βλάκες μας έχουν πια (ΜΗΝ απαντήσει κανένας)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι ενδιαφέρουσα η ύπαρξη πολλαπλών παραλλαγών στο θέμα "Νατάσσα". Προσωπικά, δεν υφίσταται θέμα. Όλοι γνωρίζουν και κανείς δεν κάνει τίποτα. Άρα το πρόβλημα δέν υπάρχει.

Και ενώ πέφτει άγριο ξύλο σε πορείες και συγκεντρώσεις, τα ΜΜΕ (Μέσα Μαζικής Επιβλάκωσης) έχουν φαίνεται δεχθεί moratorium όσον αφορά τις αναφορές στο όλο θέμα και παρουσιάζουν το όποιο άσχετο ρεπορτάζ μεταξύ των πραγματικών ειδήσεων της χώρας (των διαφημίσεων).

Και εδώ δεν τίθεται θέμα. Κάποτε δεν ήθελαν τον κόσμο στο δρόμο. Τώρα τον αφήνουν ελεύθερο να "εκφράσει" την άποψή του. Ούτως η άλλως δεν τίθεται θέμα.

Τον πιλότο τον ψάχνουν ακόμη. Τον Άλεξ τον ψάχνουν ακόμη. Το λίπωμα όμως το βρήκα(μ/ν)ε άμεσα. Και όσον αφορά για τις έρευνες του συμπαθούς και κατά τα άλλα εύγλωττου κκ. Ευθυμίου Τριανταφυλλόπουλου, ώς συνήθως είναι όλοι αθώοι, αφού δεν έχει υπάρξει ΜΙΑ υπόθεση που με το πέρας της "εξιχνιάσεως" να έχει δοθεί μία ουσιαστική απάντηση στο πώς επανορθώνεται η όποια ζημιά στο κοινωνικό σύνολο. Άρα δεν έχει νόημα η όποια επιστολή. Νομίζετε οτι δέν θα συνέχιζε η ίδια τακτική?

Τα παραπάνω συντείνουν στο γεγονός οτι η δημοσίευση οποιουδήποτε θέματος στα ΜΜΕ έχει σκοπό ή τη γελοιοποίησή αυτού ή/και την προσβολή του γονιδιακά εξασφαλισμένου επιπέδου ευφυίας του μέσου πληθυσμού. Όχι την χειραγώγηση. Αυτή είναι εξασφαλίσμένη μεσω της έλλειψης παιδείας.

Το να θέλει η όποια κυρία να φαίνεται οτι κάτι είναι, δεν σημαίνει οτι και είναι αυτό που φαίνεται. Ποιός έχει δίκαιο και ποιός έχει άδικο είναι τόσο εμφανές όσο και το παροιμοιώδες "... ο βασιλιάς είναι γυμνός!" του Andersen.

Ο λόγος που έγραψα το μήνυμα αυτό είναι απλός. Ας σεβαστούμε τα πτυχία μας. Που ο καθένας μας γνωρίζει την αλήθεια για το πώς τα κατάφερε...

Με συγχωρείτε για τα όποια μή - ελληνικά μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι αυτονοητο οτι προσβαλουν την νοημοσυνη και τους κοπους ολων των υπολοιπων πυο προσπαθησαν στο μετρο του ο καθενας για να παρουν πτυχιο αλλα και να εργαστουν

καποιοι δεν τους πειραζει η ολη κατασταση και το βλεπουν απο την καλλιτεχνικη αποψη.. life style της ιατρικης 1 πραγμα... αποψη ειναι και αυτο.. οπως και το οτι και να κανουμε αυτη θα συνεχισει ακαθεκτη... ας μην τα προβαλουν και τοσο προκλητικα ομως

η γυναικα του καισαρα δεν ειναι τιμια.. ας μην φαινεται τουλαχιστον...

και για οσους πιστευουν οτι δεν πειραζει.. καποια στιγμη θα βρεθουν με την νατασα, τις φιλες της νατασας και την καθε νατασα και θα τους πατησουν.. τοτε τι θα πουν? μαγκια τους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απλά διαγράφεις την Ελλάδα και λύνεις το ζήτημα. Οι πόροι μιας μικρής χώρας δεν επαρκούν γα κοινωνική δικαιοσύνη, όποιος και να είναι πρωθυπουργός, όποιος και να είναι υπουργός υγείας.

Απλά την διαγράφεις και τους επιστρέφεις και το διαβατήριο. Και μετά βλέπεις πώς μία χώρα 100.000 (εκατό) κατοίκων τα βγάζει πέρα... με τις φίλες της Νατάσσας. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, κανείς δεν είπε οτι δεν πειράζει. Δεν έχει σημασία το τι λές, μα το τι κάνεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πιο εύκολο είναι να σηκωθείς να φύγεις αλλά όταν αγαπάς τη χώρα σου- θέλω να πιστεύω πως όλοι μας αγαπάμε την Ελλάδα μας- δεν μπορείς να την βλέπεις να εξευτελίζετε έτσι. Θέλω να πιστεύω- έστω να ονειρεύομαι- πως μπορούμε εμείς να την αλλάξουμε, γιατί όσο εμείς δεν αντιδρούμε μας περνάνε και για Μ@λ@κες. Άμα δεν νοιαζόμαστε για την χώρα μας και την απαρνιόμαστε ή την παρατάμε, δεν αξίζει να υπάρχουμε σαν έθνος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.