Jump to content

Ερωτικό πρόβλημα


fchris

Recommended Posts

Είναι ένας άγγελος.

ΦΙΛΕ CHRIS ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΛΕΜΕ ΤΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ , ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ, ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΤΑΙ ΚΑΠΟΤΕ, ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ:"ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΕΛΕΓΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ FORUM?". ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΣΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ.ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΝΟΥΜΑΙ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ.ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΝΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΥ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έθεσες προς συζήτηση το αιώνιο ερώτημα:

Μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ αντρών και γυναικών?... κάτι σαν το αυγό του Κολόμβου είναι αυτό το θέμα. Στα 18 θεωρούσα ηλίθιο όποιον ισχυριζόταν ότι δεν μπορεί να υπάρξει, αλλά πλέον είμαι υποχρεωμένη να παραδεχθώ ότι σε τέτοιες καταστάσεις θα γίνει αναπόφευκτα κάποια στιγμή η στραβή - κάποιος από τους δύο θα είναι μόνος του και στα κάτω του και δεν ξέρω και γω σε τι άλλη περίεργη φάση που ευνοεί το να ερωτευτείς και θα νιώσει ή θα νομίζει πως νιώθει κάτι για τον άλλον. Η αλήθεια είναι πως λίγο πολύ σε όλους μας έχει συμβεί. Από προσωπική πείρα σου λέω:

1.Ψυχραιμία. Τα πράγματα στην παρούσα φάση φαίνονται πολύ χειρότερα από ότι είναι.

2. Καλά έκανες και είπες πως νιώθεις. Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις στον έρωτα είναι να καταπιέζεσαι και να σου μένουν απωθημένα.

3.Δε χρειάζεται να νιώθεις άβολα απέναντι της αν και τώρα νιώθεις και ίσως αυτό θα συμβαίνει για λίγο καιρό ακόμη. Δεν την προσέβαλες. Ούτε την κοροίδεψες. Ήσουν φίλος της όταν σε χρειαζόταν και απλά την τίμησες με το να εκδηλώσεις το ενδιαφέρον σου.

4.Τώρα που βγήκαν όλα στη φόρα μπορείς και συ να πας παρακάτω. Και σε αυτό το σημείο καλείσαι να λάβεις αποφάσεις:

-Μπορείς να το πάρεις απόφαση, να δώσεις στον εαυτό σου όσο χρόνο χρειάζεται, αλλά με την επίγνωση πως δεν πρόκειται να γίνει κάτι προς αυτή την κατεύθυνση και να στρέψεις το ενδιαφέρον σου αλλού. Ως γνωστόν ο έρωτας με έρωτα περνάει. Επίσης, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια και άλλα τέτοια.

-Να αποφασίσεις πως εσύ ντε και σώνει αυτή θες και να την κυνηγήσεις. Σε αυτή την περίπτωση η συνταγή είναι απλή και αναφέρθηκε παραπάνω. Πρέπει να είσαι cool και να μη δείχνεις ένοχος, ή ότι νιώθεις σα να έχεις κάτσει πάνω σε αγγούρι κάθε φορά που τη συναντάς. Επίσης το να την κάνεις να ζηλέψει μπορεί να είναι εξαιρετικά αποτελεσματικό. Για κάποιο ποταπό λόγο της ψυχοσύνθεσής μας οι γυναίκες εκτιμούμε περισσότερο αφενός τους άντρες που μας φτύνουν ΛΙΓΑΚΙ αφετέρου αυτούς που τους θέλουν οι άλλες γυναίκες. Πρόσεχε μην είναι πολύ εμφανής η προσπάθειά σου να την κάνεις να ζηλέψει...θα γίνεις απλά γελοίος. Πάντως παίρνεις το ρίσκο 2ης χυλόπιτας.

-Αποφάσισε αν τη θέλεις φίλη σου ή όχι. Αν άξιζε η φιλία σας, μόλις περάσει και στους δυο η πρώτη κρυάδα θα τα ξαναβρείτε. Θα είναι αλλόκοτα στην αρχή, αλλά ότι αξίζει δε χάνεται,...ίσως μεταμορφώνεται λιγάκι.

-Και επειδή ο τροχός κάποτε γυρίζει..έχε υπόψη σου το έργο "ο γάμος του καλύτερού μου φίλου". Φαντάσου να σε κυνηγάει από πίσω σαν τη Julia Roberts!!

Καλή τύχη και υπομονή. Been there, done that!!

συμφωνώ απολύτως! και όντως ο καλύτερος τρόπος να την κάνεις να σε θέλει είναι να το παίξεις εντελώς cool μαζί της και να ρίχνεις καμμιά λοξή ματιά σε άλλες όταν είναι κοντά και σε παρακολουθεί.μην το παρακάνεις όμως γιατί δεν ξέρεις τί αποτελέσματα θα έχει και φρόντισε μη σε πάρει χαμπάρι.αν δε θες να μπεις σε αυτό το παιχνίδι απλά πάρε το απόφαση και παίξε μπάλα αλλού κατά προτίμηση αποφεύγοντας για ένα διάστημα το αίσθημα και ασχολήσου απλώς με το σπορ (βοηθά ιδιαίτερα στην αποκατάσταση της αυτοπεποίθησής σου).

κάπου πήρε το μάτι μου ένα πολ για one night stand.νομίζω το επόμενο ερώτημα θα πρέπει να είναι υπάρχει τελικά πραγματική (και άδολη) φιλία ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα (αναπαραγωγικής ηλικίας)?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνώ απολύτως! και όντως ο καλύτερος τρόπος να την κάνεις να σε θέλει είναι να το παίξεις εντελώς cool μαζί της και να ρίχνεις καμμιά λοξή ματιά σε άλλες όταν είναι κοντά και σε παρακολουθεί.μην το παρακάνεις όμως γιατί δεν ξέρεις τί αποτελέσματα θα έχει και φρόντισε μη σε πάρει χαμπάρι.αν δε θες να μπεις σε αυτό το παιχνίδι απλά πάρε το απόφαση και παίξε μπάλα αλλού κατά προτίμηση αποφεύγοντας για ένα διάστημα το αίσθημα και ασχολήσου απλώς με το σπορ (βοηθά ιδιαίτερα στην αποκατάσταση της αυτοπεποίθησής σου).

κάπου πήρε το μάτι μου ένα πολ για one night stand.νομίζω το επόμενο ερώτημα θα πρέπει να είναι υπάρχει τελικά πραγματική (και άδολη) φιλία ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα (αναπαραγωγικής ηλικίας)?

emarup στο ίδιο μηκος κυματος με τον προλαλήσαντα καταθέτω μια αγαπημένη μου μαντινάδα:

Απο το μίσος πιο βαριά

ειν΄ η αδιαφορία

κι αυτή θα μεταχειριστώ

κι εγώ για τιμωρία

ΥΓ: fchris μαζί σου φιλαράκο! Τι μου θυμισες τώρα στα γεράματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλε μου φιλε. Μου δινεις την εντυπωση του θυματος. Σε μια σχεση καποιος ειναι το θυμα και καποιος ο θυτης. Πρεπει αν γίνεις πιο επιθετικός αν θελεις την κοπελιά. Αν ισχυει λοιπόν η υπόθεση, πρεεπει να εισαι όσο πιο χαλαρός γίνεται. Πηγαινε και με καμία άλλη μπροστά της να στριψει λίγο!!!!! Περιμενουμε νεα .

καλο βολι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry, αλλα τι εφταιγε η κοπελα? Ειναι σε περιεργη θεση κ μαλλον δεν ξερει πως να αντιδρασει....Αλλα γτ τετοια αμηχανια? Χαλαρα.....ειναι χαζομαρα να χαλασεις τη φιλια σας γι αυτο....Σιγα μωρε ερωτες κ λουλουδια..ΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ! Ολες οι σχεσεις με τους ανθρωπους ειναι κατα βαση ερωτικες....Καθηστε κ βρειτε τα, ειναι κριμα να χαλασει μια φιλια γι αυτο.....

Συμφωνω με τη Σοφ-Σοφ οτι περισσοτερο ερωτευομαστε γτ βαθεια μεσα μας θε΄λουμε νε ζησουμε τον "μεγαλο-κινηματογραφικο-ερωτα" :wacko: ....αλλα αν το ξεπερασουμε αυτο θα δουμε πως η ζωη ειναι μικρη :rolleyes: .....

ΥΓ-αριανε το δοντακι μας ποναει? :P:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω πω,πολυ μπουγιο εχει το θεμα :blink: !!

Λοιπον,φιλε fchris,πρωτα απ'ολα μην ακους τιποτε απο ολα σου λενε ολες αυτες εδω μεσα :lol: !!

Παντα οι γυναικες προσπαθουν να σε κανουν "να το δεις αλλιως..." <_< ,δηλ.να ριξεις το φταιξιμο πανω σου...

Αυτο που καμια τους δε λεει ευθεως ειναι πως οι αντρες χωριζονται,κατ'αυτες,σε δυο μεγαλες κατηγοριες:τους φιλους και τους γκομενους,ουτως ειπειν στους αχθοφορους και τους καβαλαρηδες!!

Οι καβαλαρηδες ειναι οι γκομενοι,ποιοι ειναι ομως οι αχθοφοροι :huh: ?

Μα φυσικα οι "φιλοι" τους,που δεν μπορουν "να τους δουν ερωτικα" <_< ...Αυτοι ειναι χρησιμοι για να τους κουβαλανε τα βιβλια απο τα βιβλιοπωλεια,να τις πηγαινουνε με το αμαξι στο Σισμανογλειο και το Αττικον κτλ κτλ :rolleyes: ...Και αυτες σε ανταλλαγμα προσφερουν την πολυτιμη φιλια τους :splats: ...Που συνισταται στα εξης:Ποτε δεν του κανουν κονε καμια "καλη" φιλη τους,καθως "αυτη δεν ειναι για σενα" ή "και αν χωρισετε?Θελω να τα εχω καλα με αυτην..." ή "δε σε χαραμιζω σε αυτην(ή το αντιστροφο)" και βεβαια οταν ο κακομοιρης της υποθεσης τολμησει να μιλησει και για τα προσωπικα-σεξουαλικα του,φροντιζει να τον γεμισει τυψεις οτι "ειναι σεξομανης" <_< ...Φυσικα κοροιδευει οποια κοπελα του αρεσει...Και γενικα κανει ολα οσα κανει ενα πλασμα,που δεν μπορει να νιωσει φιλια,οχι για αντρα,αλλα για οποιονδηποτε γενικοτερα :D ...

Καθομαστε και κανουμε αναλυσεις για "φιλια αντρα-γυναικας" και παπαριες...γιατι ρε,υπαρχει φιλια μεταξυ γυναικων empokeye ?Να σκεφτειτε οτι μνημειο γυναικειας φιλιας στο σινεμα ειναι το εργο "Θελμα και Λουιζ",οπου οι γκομενες αφου παρατανε τα "τερατα"-αντρες τους,στο τελος φουνταρουν με τ'αμαξι στον γκρεμο :blink: !!Τωρα αν αυτο δεν ειναι σημειολογικη,αν οχι συμβολικη,αναφορα στην καταληξη που εχουν ακομα και οι πιο δυνατες γυναικειες "φιλιες",τοτε τι ειναι :lol: ?

Για αυτο ας αφησουμε τις αμπελοφιλοσοφιες για "φιλιες" αντρων-γυναικων και ας υποδεχτουμε ολοι με ανοιχτες αγκαλες το νεο προτυπο διαφυλικων σχεσεων:τους "fuck-buddies" :) !!Οπου fuck-buddies,ειναι οι φιλοι διαφορετικου φυλου,οι οποιοι ομως οταν ο αλλος βρισκεται σε μια "περιεργη-φαση" :D ,"αλληλοβοηθιουνται" :cool05: !! Τι φαση?Να...την παρατησε ο γκομενος ή την κερατωσε και θελει να τον εκδικηθει...ή κοντευει να βαλει λουκετο στο βρακι της...ή αυτον τον εχει φαει η αγαμια...και οι χουφτες του εχουν βγαλει τριχες...Οποτε...ενα "φιλικο"-φυστικωμα ειναι οτι πρεπει για αυτον να του φυγουν τουλαχιστον τα "χοντρα" και αυτη να απαλλαγει εστω και προσωρινα απο τις υστερικες της τασεις :lol: !!

Ετσι λοιπον εχουν τα πραγματα παιδια και μη βασανιζεστε...

Και για το τελος να επαναλαβω το συνθημα που ειδα γραμμενο στο πρωτο ετος στο ΝΑΒΟ και που περικλειει ολη τη σοφια επι του θεματος:

ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ...ΚΑΝΤΕ ΣΕΞ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ ΣΑΣ!!!

ΚΑΝΤΕ ΕΡΩΤΑ, ΟΧΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!

emgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoal

ΥΓ. Ποιο δοντακι καλε Νερντανελ?

Χθες πηγα οδοντιατρο και μονο χειροβομβιδα δε μου εβαλε στο στομα μου :D !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:rolleyes: Έλεος με τα στερεότυπα μεταξύ ποιών υπάρχουν φιλίες και ποιών όχι.Ως εκεί φτάνει η στενομυαλιά του μέσου μιζεριάρη??Αρειανέ,no hard feelings,για σένα μιλάω :P

Δε φταίμε που όταν το λες στις 'φίλες' σου κόβουν ρόδα μυρωμένα αλλά έλεος ρε αγόρι μου,δεν είναι όλοι κι όλες έτσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δεσποινις ευχομαι οταν,και αν,μεγαλωσετε να αποκτησετε και χιουμορ,περα απο την διακριτικοτητα να μη μοιραζετε χαρακτηρισμους επειδη δε γουσταρετε αυτα που γραφουν οι αλλοι...

Αλλωστε αυτα που γραφω φυσικα και δεν αφορουν ολους και ολες...μονο οσους και οσες εχουν την ικανοτητα να διακρινουν το σοβαρο απο το αστειο...προβλημα που εχουν πολλοι/ες απο ο,τι φαινεται...σε αυτους/ες ακριβως προτεινω να βρουν ενα fuck-buddy,μπας και στανιαρουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δεσποινις ευχομαι οταν,και αν,μεγαλωσετε να αποκτησετε και χιουμορ,περα απο την διακριτικοτητα να μη μοιραζετε χαρακτηρισμους επειδη δε γουσταρετε αυτα που γραφουν οι αλλοι...

Αλλωστε αυτα που γραφω φυσικα και δεν αφορουν ολους και ολες...μονο οσους και οσες εχουν την ικανοτητα να διακρινουν το σοβαρο απο το αστειο...προβλημα που εχουν πολλοι/ες απο ο,τι φαινεται...σε αυτους/ες ακριβως προτεινω να βρουν ενα fuck-buddy,μπας και στανιαρουν.

τσσ!!καλά με τι την έχεις φάει τη ζωή??με ποιό κουτάλι??

Μιλάς για χιούμορ και διαλλακτικότητα αγαπητέ,αλλά απ'ότι βλέπω.. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.