Jump to content

[συλλογη υπογραφων-κινητοποίηση] Άγονο αγροτικό και οι τελευταίες τροποποιήσεις στις ειδικότητες


Sovereign

Recommended Posts

Παρακαλούνται όσοι κάνουν ή έχουν κάνει άγονο αγροτικό και θίγονται από τη μη αναφορά τους στο τελευταίο αμφιλεγόμενο ΦΕΚ για τις ειδικότητες να εκδηλώσουν ενδιαφέρον στο e-mail saiep.info@gmail.com σχετικά με τη διαδικασία συλλογής υπογραφών που ήδη βρίσκεται σε εξέλιξη. Το κείμενο θα σταλεί σε οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο και σε γενικές γραμμές θα αναφέρεται στην αδικαιολόγητη ουσιαστική ακύρωση των προνομίων του άγονου αγροτικού μέσω των νέων αλλαγών.

Από τη στιγμή που οι άγονοι έχουν δικαίωμα στη δεύτερη αίτηση, πρέπει να έχουν δικαίωμα και στη διπλή δεύτερη αίτηση.

Η συλλογή υπογραφών γίνεται στα πλαίσια της δραστηριοποίησης του Συλλόγου Αποφοίτων Ιατρικής Ελληνικών Πανεπιστημίων σχετικά με το θέμα, όμως πρόκειται για πρόβλημα που αφορά οποιονδήποτε αγροτικό με άγονο, ανεξαρτήτως χώρας κτήσης πτυχίου και ως τέτοια πρέπει να αντιμετωπιστεί. Το κείμενο θα παραδοθεί στον Υπουργό Υγείας στην προσεχή συνάντηση του Δ.Σ. Σ.Α.Ι.Ε.Π. που έχει ήδη κλειστεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΟΥΣΑ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΙΠΛΗ ΑΙΤΗΣΗ .......ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΦΕΚ Η ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΟΝΟΥ ΤΙΘΕΤΑΙ ΥΠΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ...ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΟΝΟΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΟΡΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΗΣ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΤΟΥΣ ΥΓΕΙΑ- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΤΑ ΑΓΟΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΙΝΑΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΛ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΑ ΧΙΟΝΙ- ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι αλλά δεν είναι όλα τα άγονα έτσι.Περιμάνω μία απάντηση από τον Ηλία σε προσωπικό επίπεδο...

Εγώ είμαι από τα πρώτα μέλη του συλλόγου και δε βάζω την υπογραφή μου σε κάτι τέτοιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε απάντηση ορισμένων προσωπικών μηνυμάτων που δέχθηκα, να αποσαφηνίσω ότι δικαίωμα στη δεύτερη αίτηση είχαν ως τώρα μόνο όσοι:

1) Διορίζονται για το γενικό μέρος

2) Κάνουν άγονο

Οι πρώτοι περιλαμβάνονται στο καινούριο ΦΕΚ, οι δεύτεροι όχι. Αυτό θεωρούν όσοι κάνουν άγονο άδικο, και σωστά το θεωρούν έτσι.

Τώρα το ότι είναι γελοίο γενικά όλο αυτό με τα γενικά μέρη, τα ειδικά μέρη, τα άγονα, τα γόνιμα, τις κληρώσεις, τις αναμονές, τις επετηρίδες, τα ΦΕΚ που βγαίνουν νύχτα και άλλα τέτοια που κάνουν τους ιατρούς να στηρίζονται στην τύχη και στις διασυνδέσεις και όχι στην αξία τους, είναι άλλο θέμα...

Και ναι, τα περισσότερα άγονα είναι πολύ δύσκολα αγροτικά, ειδικά όσα βρίσκονται σε νησιά, αλλά και όσα κλείνονται βδομάδες από τα χιόνια στα βουνά.

ΥΓ: Ήδη 25 υπογραφές and counting. Επαναλαμβάνω πως υπογράφουν όσοι κάνουν ή έκαναν άγονο- είναι οι μόνοι ενδιαφερόμενοι για αυτό το κείμενο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέλη του συλλόγου των αποφοίτων δεν είναι όσοι κάνουν μόνο άγονο.

Κατά μέσο όρο κάποιος αρχίζει το άγονο περίπου 1,5-2 χρόνια πριν του έρθει ο διορισμός για το γενικό μέρος όπου τώρα κάποιος θα μπορέσει να δηλώσει σε δύο νοσοκομεία με τα νέα δεδομένα, άρα το μπλεονέκτημα των άγονων εξακολουθεί να ισχύει όπως πριν.Αν κάποιος λάβει το διορισμό του για το γενικό μέρος και δεν έχει κάνει αγροτικό δεν υπάρχει λόγος να επιδιώξει άγονο άγροτικό...μπορεί να δηλώσει το ειδικό μέρος ,απλά πράγματα

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΑ ΑΓΟΝΑ

Ηλία μη μπούμε στη συζήτηση για το τι πρέπει να είναι άγονο και τι όχι.Το Π.Ι. Καρυών είναι κοντά σου αξίζει και για εκδρομούλα το χωριό και έχει συνθήκες άγονου.Το Π.Ι. Άρνας είναι άγονο 20 λεπτά από τη Σπάρτη και 2 γιατρί σερί πήγαιναν 3 φορές τη βδομάδα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρκετά άγονα βαφτίστηκαν άγονα εξυπηρετώντας τις κατά καιρούς προτιμήσεις κάποιων βουλευτών για να εξυπηρετήσουν δικά τους παιδιά.Αυτό βέβαια δεν ισχύει για όλα.Υπάρχουν και άγονα ΑΓΟΝΑ και μάλιστα αυτά είναι το σημαντικότερο μέρος.

Συμφωνώ ότι δεν καταστρατηγείται το κατεξοχήν δικαίωμα του αγόνου να δηλώσει πριν το γενικό κομμάτι,άλλωστε όπως είπε και ο Νίκος προηγείται του διορισμού στο γενικό μέρος αρκετό χρόνο.

Πάντως η όλη κατάσταση δείχνει για άλλη μιά φορά σε τι διαδικασίες πρέπει να υποβληθει ο Έλλην ιατρός για να σταυρώσει την ειδικότητα που θέλει.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον usmeds που σε άλλο σημείο μίλησε για σοβαρό κράτος.

Εδώ πρέπει να είσαι οι βιρτούζος των αιτήσεων και των παραθυρακιών..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως είπα και παραπάνω και όπως σίγουρα όλοι γνωρίζετε, μέχρι και το τελευταίο ΦΕΚ δύο κατηγορίες ιατρών είχαν δικαίωμα δήλωσης ειδικού μέρους: όσοι διορίζονταν για το γενικό και όσοι είχαν άγονο. Μέχρι λοιπόν αυτό το ΦΕΚ, άγονοι και νεοδιορισθέντες είχαν τα ίδια ακριβώς δικαιώματα ως προς τη δήλωση του ειδικού. Το αν αυτό ήταν δίκαιο ή όχι, το αν τα άγονα είναι άγονα ή όχι, το αν υπάρχει αδικία στον κόσμο κλπ είναι εντελώς, μα εντελώς άσχετα, όταν το δεδομένο είναι αυτό. Με βάση λοιπόν αυτό και μόνο το δεδομένο, και όχι με βάση το ότι υπάρχει αδικία και το σύστημα στην Ελλάδα τελεί υπό κατάρρευση, υπάρχει μια πρωτοβουλία δεκάδων παιδιών από άγονα αγροτικά για να αποκατασταθεί κάτι, που και σύμφωνα με τη γνώμη του υπογράφοντος, είναι άδικο.

Σαφώς και όλοι θα ήθελαν να τους δοθεί το δικαίωμα της δεύτερης δήλωσης από τη στιγμή που παίρνουν πτυχίο και να μην υπάρχουν ούτε αναμονές, ούτε γενικά και ειδικά, ούτε άγονα, ούτε βουλευτές που κάνουν ρουσφέτια. Όμως με βάση το δεδομένο ότι ο Νομοθέτης δεν διαχώριζε άγονους και νεοδιορισθέντες για γενικό μέρος ως τώρα, η κίνηση συλλογής υπογραφής στέκει και νομικά και ηθικά.

Όλα αυτά απόλυτα φιλικά και προς τους δύο πολύ καλούς φίλους που έγραψαν παραπάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με την ιδια λογικη ειναι αδικο και για οσους πχ ειναι στην αναμονη για πληρη ενιαια ειδικοτητα και δεν μπορουν να τα βαλουν και για τμημα

γιατι δεν στγκεντρωνονται και για αυτους υπογραφες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το υπερτατο αγονο ολων των εποχων.Π.Ι Λεονταριου, Κ.Υ.Σοφαδων,Ν.Καρδιτσας. Αγονο στους προποδες των Αγραφων.Οποιος εχει αντιρρηση, τον προσκαλω να το φιλοξενησω στο σπιτι μου εκει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με την ιδια λογικη ειναι αδικο και για οσους πχ ειναι στην αναμονη για πληρη ενιαια ειδικοτητα και δεν μπορουν να τα βαλουν και για τμημα

γιατι δεν στγκεντρωνονται και για αυτους υπογραφες?

Τις υπογραφές τις συγκεντρώνουν οι άγονοι, γιατί αυτοί κινητοποιήθηκαν. Δεν τις μαζεύει ο ΣΑΙΕΠ ή κάποιος άλλος, απλά θα κατατεθούν με την ευκαιρία της συνάντησης του ΣΑΙΕΠ, στην οποία όμως συνάντηση θα τεθούν και τα θέματα όσων θέλουν πλήρη, όσων θέλουν τριμερείς ειδικότητες και άλλα πολλά. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά.

Λοιπόν, επειδή άρχισε να γίνεται κουραστικό: Αδικίες υπάρχουν πολλές, αλλά για την συγκεκριμένη υπάρχει συλλογή υπογραφών. Αν ξεκινήσει και για το θέμα όσων θέλουν πλήρη, μετά χαράς να το δημοσιεύσω. Νίκο, παλαιολόγε, Αμάντα, ξεκινήστε και βοηθάμε όσο μπορούμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως μπορεις να μας βοηθήσεις σχετικά με το πώς μπορούμε να μαζέψουμε υπογραφες για το θεμα των εννιαίων ειδικοτήτων,ώστε να κατατεθούν μαζί με αυτές για τα άγονα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επρεπε να συμβει κατι τετοιο για να συνειδητοποιησουν καποιοι "ντοπιοι" οτι τα προβληματα που υπαρχουν μας αφορουν ολους το ιδιο και πρεπει να τα αντιμετωπισουμε απο κοινου;! emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικα δεν κανω εναια ειδικοτητα αλλα μπορω να βαλω 1 ανακοινωση παλι στο θεμα με τις ειδικοτητες για να σας στειλουν υπογραφες-στοιχεια και οσοι ενδιαφερονται για ενιαια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικα δεν κανω εναια ειδικοτητα αλλα μπορω να βαλω 1 ανακοινωση παλι στο θεμα με τις ειδικοτητες για να σας στειλουν υπογραφες-στοιχεια και οσοι ενδιαφερονται για ενιαια...

αφου περνει ειδικοτητα και η Αμαντα στο Ελλαδισταν σωθηκατε :splats::splats::splats:

Αυτη και αλλες 10.000 Αμαντες δημιουργησαν τα προβληματα. Και ειναι τοσο ηλιθιο το κοριτσακι που δηλωνει αποφοιτησα στα Ιωαννινα για να γλιτωσει τη ρετσινια.. Και εχει και την φοιτητοπαρεα της απο την Ρουμανια να πιστοποιει το παραμυθι. Καμαρωστε τους αυριανους γιατρους. Ασε πια αυτος ο κομπλεξισμος με τα καλλιτεχνικα ψευδωνυμα του τυπου "Αμαντα". Βαζω στοιχημα οτι προερχεται απο το Καλλιοπη :P . Ο Μερφυ τελικα ειχε δικιο..το μεγεθος της εξυπναδας στον πλανητη παραμενει σταθερο, ο πληθυσμος αυξανει.

emhelpemeleosemdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το υπερτατο αγονο ολων των εποχων.Π.Ι Λεονταριου, Κ.Υ.Σοφαδων,Ν.Καρδιτσας. Αγονο στους προποδες των Αγραφων.Οποιος εχει αντιρρηση, τον προσκαλω να το φιλοξενησω στο σπιτι μου εκει.

ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ...ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΩ ΑΓΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΝΙΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ-ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΛΕΟΝΤΑΡΙ- ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΑΓΟΝΑ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΑΔΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΝΑ ΗΤΟΙ ΩΡΕΣ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΓΚΡΕΜΙΛΕΣ....ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΟΝΑ ΠΟΥ ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΦΗΜΕΡΕΙΩΝ ΣΤΑ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΝΟΜΑΡΧΕΙΑΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΤΛ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Σ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΝΑ.....ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΥΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι υπογραφές κατατέθηκαν και δεν είχαν την σφραγίδα του ΣΑΙΕΠ, αλλά υπογραφές από δεκάδες αγροτικούς ιατρούς, ανεξαρτήτως προέλευσης, που έχουν άγονο.

Υπόμνημα σχετικά με όσους θέλουν ενιαία ειδικότητα προσεχώς στη συνάντηση του ΣΑΙΕΠ στο Υπουργείο εντός της ερχόμενης εβδομάδος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τη λογική της διπλής 2ης αίτησης για άγονο γιατί να μην δηλώνουμε και ειδικό μέρος στις ειδικότητες με 3 μέρη (ψυχιατρική, παιδοψυχιατρική, νευρολογία) και να μένουμε μόνο στα 2 γενικά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οταν τοποθετηθειτε και σεις στο προτελευταιο κομματι ειδικοτητας +σεις μπορειτε να κανετε 2 αιτησεις για κυρια ειδικοτητα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω δει και γω κάτι τρελά άγονα στη Λέσβο για παράδειγμα όπου κάποια χωριά που είναι πιο απομακρυσμένα και έχουν θέση αγροτικού δεν έχουν χαρακτηριστεί ως άγονα ενώ άλλα που συμπτωματικά έχουν καταγωγή από κει βουλευτές ή πολιτικοί της νήσου έχουν χαρακτηριστεί άγονα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Π.Ι Καταπολων Αμοργου: Συνθηκες αγονου χωρις να ειναι αγονο, ενω τα αλλα τρια Π.Ι. του νησιου (Αιγιαλης, Αρκεσινης και Χωρας, οπου λειτουργει Πολυδυναμο Περιφεριακο Ιατρειο με γενικο γιατρο) ειναι αγονα.

Επισης αλλο ενα Π.Ι. με συνθηκες αγονου χωρις να ειναι αγονο ειναι (ηταν;;) και το Π.Ι Κιμωλου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Π.Ι Καταπολων Αμοργου: Συνθηκες αγονου χωρις να ειναι αγονο, ενω τα αλλα τρια Π.Ι. του νησιου (Αιγιαλης, Αρκεσινης και Χωρας, οπου λειτουργει Πολυδυναμο Περιφεριακο Ιατρειο με γενικο γιατρο) ειναι αγονα.

Επισης αλλο ενα Π.Ι. με συνθηκες αγονου χωρις να ειναι αγονο ειναι (ηταν;;) και το Π.Ι Κιμωλου.

Γνωρίζοντας καλά μόνο τα εν λόγω χωριά αλλά όχι τα αντίστοιχα Π.Ι., γιατί τα Κατάπολα είναι πιο άγονα από την Αιγιάλη, αφού είναι το κύριο λιμάνι του νησιού;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γενικά κι εγώ πίστευα ότι ένα άγονο χαρακτηρίζεται έτσι εξαιτίας των δυσκολιών που παρουσιάζονται στην πρόσβαση...α΄λά μάλλον απατηθήκαμε όλοι αγαπητοί συνάδελφοι.....

Πόσο ρομαντικοί μάλλον είμαστε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς Χάλια:Και εγώ άγονο στη Λέσβο κάνω και πολλοί λένε ότι δεν θα πρεπε να ναι άγονο. Στό πρώτο χιόνι όμως ο δρόμος έκλεισε και ήμασταν 15 μέρες με πάγους και καθημερινά με 2ωρες διακοπές ρεύματος...Κομμένα λοιπον τα σχόλια....

Θα συμφωνήσω ότι και κάποια άλλα χωριά στη Λέσβο θα πρεπε να χαρακτηριστουν ως άγονα, θα σημειώσω ότι αν τα χωριά που στη Λέσβο είναι άγονα, δεν είχαν χαρακτηριστεί άγονα, πίστεψέ με δεν θα τα δήλωνε κανένας και για να τελειώνουμε με τη Λέσβο και τα άγονα, μέσα σε 5 μέρες είχαμε 4 θανατηφόρα τροχαία στην περιοχή μας μόνο......

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σας φαίνεται δίκαιο...Δηλαδή τον ίδιο καιρό περιμένει κάποιος για άγονο και τον ίδιο για κανονικό αγροτικό;Δεν κατάλαβα....Μέχρι και φασιστική θα χαρακτήριζα τη συμπεριφορά ορισμένων απέναντι στους άγονους αγροτικούς. Δηλαδή εγώ είμαι ηλίθια που περίμενα 1χρόνο για αγροτικό και εσείς που περιμένατε 1 μήνα για να πάρατε κανονικό αγροτικό είστε πιο μάγκες;;;;Για σοβαραυτείτε λίγο...Και σιγά τη διαφορά...Εγώ για 300 Ευρώ έχω χάσει τιν ύπνο μου και την προσωπική μου ηρεμία και οι "συνάδελφοι" του Κ.Υγείας κόβουν βόλτες στο νησί και δεν ξέρουν τι θα πει ετοιμότητα. Βεβαιώς και θα έπρεπε να ισχύει ο νόμος και για μας...Γι αυτόν το λόγο περιμέναμε εξάλλου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΑΓΟΝΑ ΚΑΛΩΣ Η' ΚΑΚΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΕΚ ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ " ΧΑΜΕΝΟΣ" ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ....ΤΟ ΑΓΟΝΟ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΛΟΓΩ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ...ΟΠΟΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΕΡΙ ΑΓΟΝΩΝ ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ....ΕΜΕΙΣ ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΥΜΕ 24ΩΡΕΣ ΤΟ 25ΩΡΟ ΜΕ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 300 ΕΥΡΩ....ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ...ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ...ΕΚΤΟΤΕ( ΜΕΤΑ ΤΟ 507Β-20/4/2006) ΔΕΝ ΞΕΡΩ..........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.