Jump to content

[Αγονο αγροτικό] εντυπώσεις,εμπειρίες


georgio24

Recommended Posts

πήρα στην τελευταία προκύρηξη άγονο μετα απο 2 χρόνια και έχεις απολύτο δίκαιο για τους δικατσάδες,τα πήραν τα περισσότερα με ημ.κτίσης 2/3/2007 emfurious .

Επειδή φρίκαρα και εγώ αυτά τα 2 χρόνια,σε καταλαβαίνω απόλυτα...

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Last Reply
Το κανεις το αγονο,την στιγμη που ο απεσπασμενος αγροτικος θα εχει ηδη γραψει σε καποια κλινικη 15 η' και 21 μηνες ειδικοτητα,ενω εσυ κανεις τον αερομεταφερομενο κομμαντο με τα ελικοπτερα του ΕΚΑΒ η' της Π.Α.?

Θα μπορουσε καποιος να πει ο,τι αν δεν εχει επιλογες το κανει το αγονο,αλλα τα μετρα και τα σταθμα διαφερουν-αξιοκρατικα παντα...

Οι 15 και οι 21 μηνες απο που προκυπτουν;Εχω ρωτησει στο υπουργειο και μου ειπαν οτι δε γραφεις ειδικοτητα περαν του 3μηνου ασχετως αν πηρες αποσπαση.Αυτο αλλαξε φυσικα μολις πριν λιγο καιρο γι'αυτους που ειναι να διοριστουν σε περιπου 1 μηνα απο τωρα,αλλα αυτοι θα κανουν 9μηνο.

Οποτε πως θα γραψουν 15 ή και 21 μηνες ειδικοτητα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα ειναι γνωστο οτι οι παρατασεις πια δεν ειναι 6 μηνου( αλλα το πολυ 2μηνου )....αρα???

οι παρατάσεις δεν είναι το πολύ διμήνου.τυχαία αναφέρω ότι εγώ τώρα θα πάρω τη θέση κάποιου που θα κάνει παράταση 5 μήνες.και να φανταστείς ότι το συγκεκριμένο αγροτικό προκηρύχθηκε πριν την ημερομηνία λήξης της θητείας του.φαντάσου αυτά που προκηρύσσονται καθυστερημένα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι λεξεις ''παραταση'' και ενδεχομενα ''αναδρομικη ισχυς'' σε καλυπτουν?

Σε υποθετικο λογο με καλυπτουν..ΑΝ γινει δηλαδη.

Εγω μιλησα για το τι ισχυει τωρα,γιατι στο κειμενο δεν υπηρχε υποθετικος λογος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ηθελα να πω κι εγω τη γνωμη μου. Προσφατα τελειωσα απο αγονο αγροτικο-απομακρυσμενο νησι- και πιστευω πως ειναι μια βοηθεια να σου πω το εξης->

εγω ειχα αποφασισει ευθυς εξαρχης οτι θελω αγονο λογω 3πλης ειδικοτητος οποτε στον επομενο αιωνα θα τελειωνα. Εσφιξα την καρδια μου πετρα που λεει και ο συναδελφος και ειπα οτι θελω να παω δωδεκανησα για καποιους λογους. Ηξερα οτι θελω μορια και γι αυτο εκατσα 1χρονο και τα μαζευα (ειχα 9),χωρις εντοπιοτητα.Πηρα πληροφοριες για καποια νησια και κατεληξα τελικα εκει που πηγα.Οταν δηλωσα στο υπουργειο ρωτουσα και τους αλλους για να δω στο περιπου που βρισκομαι. αδυνατο να ρωτησεις ολους και βρισκεις αυτους ποθ εχυν 20μορια και σου λενε με σιγουρια οτι παιρνουν αγροτικο αλλς που μπλοφαρουν,αλλους που μονο που δε σε βριζουν επειδη εσυ ρωτας με αγωνια.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ}

ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΗ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΓΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΝ

(γιατι υπαρχουν αγονα γονιμοτατα και ολοι θελουν αυτα)

το προβλημα των αναμονων τεραστιο αλλα λιγοι αυτοι που αγχωνονται για να κανουν τετοια κινηση κι αν την κανουν συνηθως πηγαινουν καπου που να εχουν κανεναν γνωστο εκει κοντα.

εγω διαλεξα καθαρα μετα απο καλη ερευνα,ηξερα που παω και τι με περιμενει,με ποσο ατομα,ποσα παιδια,τι εχει το ιατρειο κλπ αυτο με βοηθησε να ανταπεξελθω στις μεγαλες δυσκολιες που ειχα σ ενα ακριτικο νησι οπου το αγρ.ιατρειο ηταν σαν μικρο κεντρο υγειας,με εξετασεις αιματος και βιοχημικα,μεχρι και Billau ειχε να χρησ/σω και ο,τι αλλο μπορεις να φανταστεις (τροπος του λεγειν!)

Εν ολιγοις,διαλεξε ενα δυσκολο αγονο αφου πρωτα μαζεψεις μορια. Πηγαινε γιατι θελεις να πας και να μαθεις και να εισαι σιγουρος πως θα βγεις ευχαριστημενος απο την επιλογη σου γιατι οντως θα εχεις μαθει!

Καλη τυχη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ/ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ SYTE ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΓΟΝΑ(ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΔΗΛΑΔΗ)?

SORRY ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΚΥΡΥΞΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ "ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΝΑ".

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

emhelp

δες λίγο αν υπάρχει κάτι εδώ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...=10854&st=0

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Έχω πάει εδώ και 4 μήνες σε ένα άγονο αγροτικό σε ένα νησάκι και έχω απελπιστεί όχι από το μέρος και τη διαβίωσή μου εκεί, αλλά από την αντιμετώπιση του νοσοκομείου.

Το Π.Ι. που ανέλαβα ήταν σε κακά χάλια (ληγμένα φάρμακα , κατεστραμμένος εξοπλισμός κ.λ.π.) το πρώτο που σκέφτηκα ήταν πως ο προηγούμενος συνάδελφος ήταν ανεύθυνος... όμως σιγά σιγά άρχισα να αναθεωρώ.

Αφού έκατσα ένα μήνα, συμπλήρωσα το γενικό συνταγολόγιο και πήγα να προμηθευτώ φάρμακα από το φαρμακείο του ΓΝ. Από τη λίστα που είχα ο φαρμακοποιός μου έκοψε ότι φάρμακο ήταν σε μορφή ταμπλέτας με τη δικαιολογία πως δεν μπορεί να αντικαταστήσει το εκάστοτε φαρμακείο. Δέχτηκα την άποψή του και πήγα στον διευθυντή του νοσοκομείου ο οποίος μου ζήτησε μια αναφορά η οποία να λέει τους λόγους που ζητάω το Π.Ι. να μπορεί να δώσει αγωγή από το στόμα εφόσον δεν κάνει ενδονοσοκομειακή νοσηλεία . Αυτό ακριβώς έκανα κι εγώ. Έστειλα μια αναφορά η οποία με 2 λόγια (ήταν 9 σελίδες η αναφορά) έλεγε πως λόγο του ότι δεν υπάρχει φαρμακείο στο νησί και ότι έχει ακτοπλοϊκή γραμμή 2 φόρες τη βδομάδα να μου παραχωρήσουν ένα κουτί τουλάχιστον από 2 διαφορετικές οικογένειες αντιβιώσεων , έναν αντι-τετανικό ορό , ένα κουτί ΜΣΑΦ μια γαστροπροστασία και ένα αντιισταμινικό - να σημειώσω πως στα ενέσιμα δεν είχα κανένα πρόβλημα -. Κάνω ακόμα μια αναφορά που ζήταγα 2 μεσαίες φιάλες οξυγόνου (το Π.Ι. είχε μόνο μια μεγάλη και μια παιδιατρική) να αντικατασταθεί το χαλασμένο καλώδιο του ΗΚΓ και η διαλυμένη σπειρομέτρηση. Κάνω και μια αίτηση στο λογιστήριο να πληρωθώ τα εισιτήρια του πλοίου και το ξενοδοχείο που έμεινα καταθέτοντας τις αποδείξεις (πλοίο έχει 2 φορές τη βδομάδα επαναλαμβάνω) και περιμένω να δω τι θα γίνει ....

και περιμένω .....

περιμένω.....

περιμένω.....

περνάει ένας μήνας και ξανακατεβαίνω για εφοδιασμό

πάω στο φαρμακείο ..... και παίρνω τα παπάρια μου

πάω για τις φιάλες και παίρνω το μακρύτερο (μου έδωσαν το ΗΓΚ)

πάω και στο λογιστήριο και άρχισαν να γελάνε ....

δεν πτοούμε ξανά από την αρχή χαρτιά εγώ ....

και περιμένω....

περιμένω.....

μου σκάει ένα ΟΕΜ και το κάνω διακομιδή με το λιμενικό (εκεί να δεις γέλιο διακομιδή με 10αρα οξυγόνου), και λέω για να μην ξανακατεβαίνω να πάρω φάρμακα -ποιος ξέρει ίσως να διάβασαν την αναφορά μου (είχε και..... αρ. προτ. αυτή τη φορά)-

πάω στο φαρμακείο ... μου λένε : εσύ πήρες φάρμακα τι θες? χάλασες 3 κουτιά ζαντακ σε ένα μήνα (ενέσιμο παρακαλώ)?

πάω για τις φιάλες και μου έδωσαν μια

πάω στο λογιστήριο μπας και μου δώσουν λεφτά και μου λένε έχω πλαφόν και να πληρώνω μόνος μου το ξενοδοχείο

και σκέφτομαι εγώ τώρα....

Να γράψω τα πάντα στα παπάρια μου όπως με γράφουν αυτοί ?

Να κάνω διακοπούλες στο νησάκι και με το παραμικρό φτέρνισμα να τους στέλνω στα ΤΕΠ?

η να προμηθευτώ ένα βαρέλι ... να του βάλω φωτιά και να αρχίσω να χορεύω ? τουλάχιστον αν δε γίνει καλά ο ασθενής ίσως βρέξει .

Είμαι στο επάγγελμα από το 2001 έχω κάνει ειδικότητα και έχω δουλέψει 2 χρόνια είπα να γυρίσω στην Ελλάδα γιατί την αγαπάω αυτή τη χώρα δεν μπορώ να δεχτώ όμως κανένα να μου ξεφτιλίζει την επιστήμη μου

έχω 3% ποσοστό στις διακομιδές και 100% επιτυχία

δεν τους έχω βάλει οράριο και αρκετές φορές δέχομαι ακόμα και συνταγογράφηση το βράδυ

κρατάω περιστατικά τα οποία δεν είμαι υποχρεωμένος να κρατήσω για να μη τους ταλαιπωρώ.

κάνω ιατρικές πράξεις που δεν είμαι υποχρεωμένος να κάνω σαν αγροτικός

ασκώ προληπτική ιατρική και ενημερώνω σε θέματα υγείας τους κατοίκους (να δεις τη γιαγιά πως κοιτάει το powerpoint)

και ερωτώ

Γιατί κύριοι του ΓΝ μου συμπεριφέρεστε σαν να είμαι σκουπίδι ?

Γιατί πρόεδρε του ΓΝ δεν μπήκες στον κόπο να απαντήσεις στην αναφορά μου έστω και αρνητικά ?

Γιατί με ωθείτε να παρανομήσω και να γράψω σκευάσματα σε βιβλιάρια ασθενών για να καλύψω τις ανάγκες του Π.Ι.

Γιατί ρε καραγκιόζη φαρμακοποιέ είναι απίθανο αγροτικός να βγάλει νύχι η να παροχετεύσει απόστημα και δεν μου δίνεις αντισηπτικό?

Γιατί ρε καραγκιόζη φαρμακοποιέ 3χ10 fucidin γάζες δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα.

Γαμώ το κέρατο μου μου δώσατε αδίπλωτες αποστειρωμένες γάζες και μου είπατε να σκίσω το πλαστικό να πάρω μια να τη διπλώσω προσεχτικά και τις άλλες να τις φυλάξω.

Πόσο ΜΑΛΑΚΕΣ μπορεί να είστε να σας παρακαλάω να μου δώσετε ένα μεταλλικό νυστέρι για να χρησιμοποιήσω τις 300 λάμες που έχω και να μου δίνετε 50 μιας χρήσης (γαμώ τις μίζες μου μέσα).

Θα έβαζες παπάρα εσύ στη μάνα σου ληγμένο ρινογαστρικό από το 2005 που μου λες πως είναι οκ αντέχει?

Είναι τυχαίο πως μια αντιβίωση μου έδωσες και αυτή ήταν η ladinin αντί το ciproxin που είχα ζητήσει ?

Ζητάω συγνώμη συνάδελφοι που παραφέρθηκα άλλα έπρεπε να τα γράψω κάπου να ξεθυμάνω για να κρατήσω τη τρίτη μου αναφορά σε κόσμιο επίπεδο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητε/η skelos τι να πω? υπομονή... Δυστυχώς στην Ελλάδα υπάρχουν πολλοί ανεύθυνοι. Εσύ θα κάνεις αυτό που πρέπει να κάνεις (όπως ήδη το κάνεις δηλαδή) για να έχεις πάνω από όλα τη συνείδηση σου καθαρή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καμία υπομονή: Αναφορά στην αρμόδια ΔΥΠΕ, ενημερώνοντας για αυτήν τον Διοικητή του Νοσοκομείου και το Γενικό Γραμματέα του Υπουργείου. Ακολούθως, επιστολή προς τα αντιπολιτευτικά ΜΜΕ: Τα Νέα, Ελευθεροτυπία κτλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστός ο Σόβερ - προχώρα το επίσημα, με χαρτιά προς τις άνω σκάλες της ιεραρχίας, ώστε να είσαι και καλυμμένος όταν θα γίνει στραβή (που μακάρι να μην γίνει).

Αν έχεις χρόνο, θα μπορούσες να μας πεις με λεπτομέρειες, τί θεωρεί το Νοσοκομείο σου ότι χρειάζεται το αγροτικό σου για να ανταπεξέλθει, δηλ. τί ακριβώς σου δικαιολογούν, από εξοπλισμό και φάρμακα, ανά μήνα; Ή είναι χύμα στο κύμα (ό,τι τους φωτίσει κάθε φορά); Υποθέτω ότι δεν είναι κάπου γραμμένο το τι πρέπει να έχει ένα αγροτικό...

( Για να δούμε και μεις οι νεώτεροι σε τι κατάσταση βρίσκεται το "περιφερειακό" σύστημα υγείας )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε "skelos" σίγουρα για την κατάντια στα Π.Ι. αλλά και γενικά στη δημόσια υγεία φταίνε οι διοικούντες. Αλλά επίσης σίγουρα ένα μέρος της ευθύνης φέρουν και οι συνάδελφοι που βλέπουν την κατάντια και δεν κάνουν απολύτως τίποτα για να αλλάξουν την όλη κατάσταση.

Σου εύχομαι η απελπισία να είναι προσωρινή και να δώσεις τον προσωπικό σου αγώνα μέχρι να δικαιωθείς.

Λαμόγια και ανεύθυνοι πάντα θα υπάρχουν γύρω σου. Σκοπός είναι όταν συναναστρέφεσαι αναγκαστικά με αυτούς να μην σε "λερώσουν".

Καλή συνέχεια στο αγροτικό σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγαπητέ συνάδελφε αυτή την ιστορία που περιγράφεις την έχω ξαναακούσει. έκανα αγροτικό σε ένα κυ πέρυσι στο οποίο υπαγόντουσαν και 2 άγονα ιατρεία. ο διευθυντής και η προισταμένη μας, μετά από παράπονα και καταγγελίες των αγροτικών ιατρών, πήγαν στο νησάκι, επιθεώρησαν την κατάσταση και ξεκίνησαν όλοι μαζί μια διαδικασία καθαρισμού, απόσυρσης παλαιών φαρμάκων και εξοπλισμού και εφοδιασμού με καινούρια φάρμακα και εξοπλισμό. όλα τα ζητούσε ο αγροτικός ιατρός που ήταν υπεύθυνος, ανάλογα με τις ανάγκες που υπήρχαν και τα έκανε παραγγελία η προισταμένη με την υπογραφή και συνεργασία του διευθυντή μας, στο νοσοκομείο που υπάγεται το κυ. μήπως έπρεπε πρώτα να απευθυνθείς στο κυ που υπάγεται το ιατρείο σου? ή υπάγεται κατευθίαν σε νοσοκομείο?

πάντως πέρυσι μια χαρά το εφοδίασαν το ιατρείο, σε τέτοιες περιπτώσεις, αν είναι ανεύθυνος ο προηγούμενος την πληρώνεις λιγάκι ο ίδιος, αλλά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο να απευθυνθείς στο κυ που υπάγεσαι. υπομονή και μην τα εγκαταλείψεις, γιατί έτσι το αχούρι θα διαιωνίζεται και ο επόμενος θα λέει τι ανεύθυνος που ήσουν εσύ...καλή δύναμη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ. ΕΡΧΕΣΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ;

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΓΙΑ ΑΣΚΟΠΗ ΚΑΤΑΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ.

ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΚΑΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ.

ΠΗΓΑΙΝΕ ΦΙΛΕ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΧΩΡΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕΣ ΑΜΑ ΔΕ Σ'ΑΡΕΣΕΙ ΔΕ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ...

ΠΑΛΙΟΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ...

ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΣΥΘΕΜΕΛΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...

ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠΑΚΙ ΣΟΥ ...

ΦΛΩΡΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ. ΕΡΧΕΣΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ;

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΓΙΑ ΑΣΚΟΠΗ ΚΑΤΑΠΟΝΗΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ.

ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΚΑΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ.

ΠΗΓΑΙΝΕ ΦΙΛΕ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΧΩΡΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕΣ ΑΜΑ ΔΕ Σ'ΑΡΕΣΕΙ ΔΕ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ...

ΠΑΛΙΟΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ...

ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΣΥΘΕΜΕΛΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...

ΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠΑΚΙ ΣΟΥ ...

ΦΛΩΡΕ

emsplatsemsplatsemsplatsemsplats

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυπάμαι πολύ όταν ακούω τέτοια κατάντια.... Για αυτό το σύστημα θα είσαι πάντα μια ενόχληση, ένας γραφικός που δεν τους αφήνει στην ησυχία τους. Το θέμα είναι ότι όσο και να προσπαθείς να αλλάξεις κάτι θα βρίσκεσαι πάντοτε αντιμέτωπος με την μαλ@#$ τους...Και κατά την γνώμη μου η δύναμή της είναι τεράστια...Βασικά δεν ξέρω και κανέναν να την νίκησε.... Εύχομαι να είσαι ο πρώτος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχήν ένα το κρατουμενο...

Με αυτα που λέει το παλικάρι μόνο για γέλια και μετα για πολλά κλάματα είμαστε!!

Αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω...

Μπουρδέλο ανεβοκατεβάζεται τις ιατρικες σχολες στην Ελλάδα, δεινόσαυρους, αδιαφορους, ανευθυνους τους καθηγητες σας. Ανυπαρκτες γραμματειες και βιβλια από την εποχη του Μεταξα!!

Φοιτητες με μεσον το 80% του συνολου!!

Μετά θελετε εκει που θα πάτε να είναι και καλά!!

Πως θα είναι αφου το σύστημα δεν λειτουργει καθολου καλα!!

ΒΑΣΙΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΛΑ!!

ΤΟ GREEK ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ!! ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ Χ-Ε-Ι-Μ-Α-Δ-Ι-Ο!!

Υπαρχουν και φυσικα οι εξαιρεσεις!! Αμα σου κατσει....

Αλλά μην απελπιζεσαι!! Εχω σκεφτει δυο πιθανες λύσεις που μπορει να βρεις!!

1) Με το μπιρι-μπιρι, ισως να σε προσεξουν και να σε βοηθησουν για να παψεις να τους ενοχλεις

Ή 2) Να εκνευριστουν και να αποτελεσεις παρελθον!!

Επειδη μου αρεσουν οι ανθρωποι που πανε κοντρα γενικα σε καθετι που ειναι στραβο και προσπαθουν να το διορθώσουν, ασχετως αποτελεσματος(διοτι το αποτελεσμα θα ερθει εαν η προσπαθεια γινει με μεθοδικοτητα) προς το ΜΑΧΑΩΝ.

ΣΑΛΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΥΤΙΑ ΜΕ ΚΡΥΟ ΝΤΟΥΣ....ΠΑΠΑΡΑ

ΦΛΩΡΕ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω...

Μπουρδέλο ανεβοκατεβάζεται τις ιατρικες σχολες στην Ελλάδα, δεινόσαυρους, αδιαφορους, ανευθυνους τους καθηγητες σας. Ανυπαρκτες γραμματειες και βιβλια από την εποχη του Μεταξα!!

Φοιτητες με μεσον το 80% του συνολου!!

Μετά θελετε εκει που θα πάτε να είναι και καλά!!

Πως θα είναι αφου το σύστημα δεν λειτουργει καθολου καλα!!

:antegeia:emkafesemeleos:withstupid::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Καλησπέρα! Βρήκα στο ygeianet το ακόλουθο ΦΕΚ (ΤΕΥΧΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ Αρ. Φύλλου 1890 4 Σεπτεμβρίου 2009 ). δεν ξέρω πως να το ποστάρω αυτούσιο (ας το κάνει κάποιος που γνωρίζει) οπότε απλα μεταφέρω τα επίμαχα άρθρα με copy paste.

1. Χαρακτηρίζουμε ως άγονα τα κάτωθι Περιφερειακά Ιατρεία (Π.Ι.): α) Ν. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ Π.Ι. Σίμου. β) Ν. ΗΛΕΙΑΣ Π.Ι. Λάμπειας.

γ) Ν. ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ Π.Ι. Φουρνάς Π.Ι. Αγ. Τριάδας Π.Ι. Δομνίστας Π.Ι. Κρικέλλου. δ) Ν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Π.Ι. Πραμάντων. ε) Ν. ΛΕΣΒΟΥ Π.Ι. Σιγρίου.

στ) Ν. ΣΑΜΟΥ. Π.Ι. Χρυσομηλιά Π.Ι. Καρκιναγρίου για εγκ. εξυπ. κοιν. Μαγγανίτη. ζ) Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ Π.Ι. Γαρδικίου. η) Ν. ΦΩΚΙΔΑΣ Π.Ι. Πενταγίων.

θ) Ν. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Π.Ι. Δάφνης.

Όσον αφορά στα Περιφερειακά Ιατρεία που χαρακτηρίζονται ως άγονα, η δυνατότητα υποβολής β΄ αίτησης για οποιοδήποτε επί μέρους στάδιο ειδίκευσης, σύμφωνα με τη σειρά εκπαίδευσης, θα ισχύσει, για όσους ιατρούς θα τοποθετηθούν στα εν λόγω ιατρεία, μετά την ημερομηνία δημοσίευσης της παρούσας απόφασης.

2. Αποχαρακτηρίζουμε από άγονα τα κάτωθι Περιφερειακά Ιατρεία, στη θέση των οποίων συστήθηκα Κέντρα Υγείας, βάσει των αναφερόμενων στην παράγραφο 9 του προοιμίου σχετικών αποφάσεων:

α) Ν. Έβρου Π.Ι. Σαμοθράκης β) Ν. Κυκλάδων Π.Ι. Ίου γ) Ν. Σάμου Π.Ι. Ευδήλου.

3. Επιφέρουμε τις κατωτέρω διορθώσεις − τροποποιήσεις:

Στην υπ’ αριθμ. Α3α/οικ. 15230/2.10.1989 (ΦΕΚ 732/τ.Β’) απόφαση:

Ν. Αιτωλ/νίας: Περδικαρίου σε Περδικακίου. Ν. Έβρου: Μ. Δερείου σε Μικρού Δερείου. Ν. Ιωαννίνων: Μ. Περιστερίου σε Μεγάλου Περιστερίου.

Ν. Λακωνίας: Ρεικείας σε Ρειχέας. Ν. Λέσβου: Κουτοπολίου Λήμνου σε Κοντοπουλίου Λήμνου. Ν. Ροδόπης: Οργώνης σε Οργάνης.

Ν. Χίου: Πορταριάς σε Παρπαριάς.

Στην υπ’ αριθμ. Α/οικ. 62876/19.12.1992 (Φ.Ε.Κ. 771/τ.Β΄) απόφαση:

Ν. Κυκλάδων: Κουφονησίων για εξυπηρέτηση − εγκατάσταση νήσου Ηρακλειάς σε Ηράκλειας.

Αμοργού για εξυπηρέτηση − εγκατάσταση νήσου Σχοινούσας σε Σχοινούσας.

Ν. Λακωνίας: Γεωργιτσίου για εξυπηρέτηση − εγκατάσταση Κοινότητας Λογκανίκου σε Γεωργιτσίου.

4. Η ισχύς της παρούσας απόφασης αρχίζει, όσον αφορά στα Π.Ι. που αποχαρακτηρίζονται, από άγονα μετά την καθ’οιονδήποτε τρόπο αποχώρηση:

α) των ήδη υπηρετούντων ιατρών.

β) αυτών που έχουν καταλάβει θέση σε αυτά και βρίσκονται σε αναμονή της απόφασης διορισμού τους.

γ) όσων έχουν επιλέξει ως άγονα τα εν λόγω ιατρεία σε προκήρυξη, βρίσκονται σε αναμονή των αποτελεσμάτων και τελικά διοριστούν σε αυτά.

Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στη Εφημερίδα της Κυβέρνησης.

Αθήνα, 1 Σεπτεμβρίου 2009

ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.