Jump to content

Ω Χριστέ μου, θα πατώσουμε


Remy Fincher

Recommended Posts

Ανοίγωμεν απόψε το ετήσιο τόπικ για τη Γιουροβύζιον...

Ποιός άλλος από το φιλοθεάμον Γκρηκμεντς συμφωνεί στο ότι:

α) Τα τραγούδια που ερμήνευσε η Βίσση είναι το ένα χειρότερο από το άλλο...

β)...με αποκορύφωμα αυτό στο οποίο εκείνη έγραψε τους στίχους

γ) Αν ακούγονται έτσι στο πλέυ μπακ, φαντάσου πώς θα' να λάιβ

δ) Η αοι(η)δός μοιάζει με τη νικήτρια του Διαγωνισμού Καλύτερου Σωσία της Μαντόνα, με την οποία κατά τα άλλα το μόνο άλλο που μοιράζεται είναι η ηλικία της

ενώ επίσης προβληματίζεται για το κατά πόσο ο Σάκης θα ανατπεξέλθει στα καθήκοντα του παρουσιαστή, μια και η θέση απαιτεί στοιχειώδη ικανότητα στο λόγο;

emsexwars:splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Last Reply

Δεν εχει σημασια με τι τραγουδι θα παρουμε μερος στη Γιουροβυζιον. Αφου τον κερδισαμε το διαγωνισμο περσι. Επισης κερδισαμε και το ευρωπαικο και στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ. Απο δω και περα ας αναπαυθουμε στις δαφνες μας! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χάλια, χάλια, χάλια....μαζί μας θα γελάσει κι ο κάθε πικραμένος! μόνο το βύσμα μας σώζει μπας και πάρουμε κανα ψήφο!

τι δουλειά έχουν ατομα τετοιας ηλικίας να παιρνουν μερος σε διαγωνισμους? πέρα από αυτό τα τραγούδια ειναι προχειρογραμμένα , με χάλια μουσική( το κυριότερο)... τι να πω... μ' αρέσει που είχαν χρόνο να σκεφτούν ποιος θα πει τι .... φαίνεται τόσο πρόχειρο.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I m still in love with..

EVERYTHING i hate,

EVERYTHING u do..

Η μπαλάντα βγήκε,δε μας βλέπω σε πρωτιές,αλλάθα πάμε και θα γουστάρουμε!!

Δε θέλω ηττοπάθειες.

EURO

VISSI

ON!

(Το τραγούδι περιγράφεται ως δυνατή μπαλάντα?!)

:cool05:emevlogiesemsorcereremstaremwinemwish

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΒΙΣΣΗ!! ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!! Ασε που έχει καταλήξει σαν το ΝOULAC!!!

ΑΝΑΘΡΕΦΕΙ ΓΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΕΣ!!!!!! :splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χε χε θα τα φάτε στην μάπα για κανα χρόνο ΟΛΑ ΜΑΖΙ :P

Η μπαλάντα συμπαθητικό ήταν στα μέτρα της Αννούλας

Μην απελπίζεστε όμως, έφυγε η Μπόκοτα και πλέον όλα είναι πιθανά.........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μ' άρεσε που στο τέλος της παρουσίασης ειπε ποσο τη δυσαρεστουν τα σχολια που γίνονται για τα τραγούδια , αλλά" έτσι ειναι οι ανθρωποι" είπε--- οι κακοι ανθρωποι που δεν εχουν γούστο και δεν καταλαβαίνουν την αξία των τραγουδιών μου , εννοούσε :P:splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

AΣ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ!!!!

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟΤΕΡΟ ΣΧΟΛΙΟ!!! emclappingemclappingemclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας της πει κάποιος πως είναι καλό να ρίχνουμε

που και που καμμιά ματιά στη ληξιαρχική πράξη γεννήσεώς μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιουρο-vissi-on emno

Γερο-vissi-on :P

Αμάν τι κακίες είναι αυτές? Τριπινον, εσύ μάλλον έλειπες στο εξωτερικό όταν έγινε το δημοψήφισμα για το ποιός και με δημοκρατικές διαδικασίες βγήκε Βίσση δαγκωτό! Μετά για το τραγούδι επειδή όλα ήταν περίφημα δε μπορούσαν να διαλέξουν! Αυτό είναι όλο! Και who cares αν ο Σάκης μπορεί να αρθρώσει λόγο? Σε Γιουροβίζιον τον βάλαμε να πει three points όχι στην Ακαδημία Αθηνών!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγκρίνω απολύτως και επαυξάνω με NM25. Ο μόνος καλός λόγος να παρακολουθήσω τη Eurovision φέτος είναι ότι παρουσιάζει η Μαρία Μενούνος. Συμφωνείτε άρρενες στο forum?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιά είναι αυτή ρε, που μοιάζει με αποσμητικό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πού τις είδες τις κακίες?

την αλήθεια μου είπα...

μετά το περσινό show με την super-spicy-No1-Έλενα ,η Άννα μοιάζει απλά με Νο

όσο για το:

''έγινε το δημοψήφισμα για το ποιός και με δημοκρατικές διαδικασίες βγήκε Βίσση

δαγκωτό! Μετά για το τραγούδι επειδή όλα ήταν περίφημα δε μπορούσαν να διαλέξουν!''

(ασ΄το καλό σου,μ'έκανες και γέλασα κι έχω τον άντρα μου άρρωστο!)

αnyway,άντε και καλή τύχη μάγκες :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεταφέρεται στην αποκεί γειτονιά (Τέχνες...) ;)

Όσο για την άποψή μου.. νταξ το θέμα δεν είναι αν θα πατώσουμε, αλλά αν θα σκάψουμε για να βαθύνουμε το λάκκο κι άλλο emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ πάντως πιστεύω ότι με το μόνο τραγούδι που ίσως...λέω ίσως κάναμε κάτι είναι αυτό που βγήκε!Μια θέση στην πρώυτη 8αδα θα είναι επιτυχία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Εγώ πάλι το να μη μας αποκλείσουνε :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά το πολιτιστικό γεγονός!!!! Πολύ κακό για το τίποτα. Ξέρω ότι θα με πείτε στριμμένη, αλλά καλύτερα ν αποκλειστούμε να σταματήσουμε να ξοδεύουμε λεφτά για αυτή τη βλακεία. Μπορούν να δωθούν σε κάτι καλύτερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά το πολιτιστικό γεγονός!!!! Πολύ κακό για το τίποτα. Ξέρω ότι θα με πείτε στριμμένη, αλλά καλύτερα ν αποκλειστούμε να σταματήσουμε να ξοδεύουμε λεφτά για αυτή τη βλακεία. Μπορούν να δωθούν σε κάτι καλύτερο.

emclapemclapemclappingemclappingemclapsemclapsemclappingemclappingemclapemclap

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παγκόσμια πρωτιά για το greekmeds: Η παρουσίαση του βιντεοκλίπ της εκπληκτικής ελληνικής συμμετοχής.

Υπόθεση:

Η εθνική σταρ Vissy τα έχει με έναν τύπο 30 χρόνια νεότερο που της κάνει τη ζωή δύσκολη. Η κατάσταση γίνεται όμως πραγματικά τραγική όταν τον βλέπει με μια ξανθιά τύπισα, χωρίς όμως να την αντιληφθούν. Η εθνική σταρ Vissy παίρνει το αίμα της πίσω όταν στο επόμενο δείπνο τους σε παραδοσιακό ελληνικό ταβερνάκι (νομίζω το εστιατόριο του Grande Bretagne) τον μπουγελώνει με ένα ποτήρι κρασί. Τσαντισμένη φεύγει από το συνοικιακό ξενοδοχείο που διαμένουν (νομίζω το Grande Bretagne) και παίρνει το αυτοκινητάκι της (ένα κάμπριο που νομίζω ότι δεν έχω δει σε ελληνικό δρόμο παρά μόνο σε ταινίες με τον Τζέιμς Μποντ). Στη διαδρομή η σταρ Vissy πεινάει και κάνει μια στάση σε βρώμικο για ένα διπλό ψητό. Εκεί, κάποιοι παραδοσιακοί Έλληνες άντρες την κοιτούν με κοσμιότητα ανταλάσσοντας και κάποια όμορφα και ευγενικά σχόλια. Η εθνική σταρ συνεχίζει τη διαδρομή αλλά δυστυχώς μένει από βενζίνη. Στο βενζινάδικο, και ενώ είναι σταματημένη, μια μηχανή με δύο παραδοσιακούς μαυροφορεμένους τσαντάκηδες την πλησιάζει και οι μαυροφορεμένοι της αρπάζουν την τσάντα. Αυτή παρατάει την μπενζίνα, παρατάει τον μπενζινά και πατάει γκάζι να τους προλάβει. Ο μπενζίνας εντωμεταξύ ειδοποιεί την αστυνομία για να αναφέρει το ότι η εθνική σταρ το έσκασε χωρίς να πληρώσει (οι τσαντάκηδες τον αφήνουν παγερά αδιάφορο). Η αστυνομία σταματάει την Vissy και την χώνει στο περιπολικό (παραμένει άγνωστο αν αυτό γίνεται για το ότι δεν πλήρωσε στο μπενζινάδικο ή για να πιάσουν τους τσαντάκηδες ούλοι μαζί). Η πολυμήχανη εθνική μας σταρ όμως καταφέρει να το σκάσει όταν το περιπολικό σταματάει για να διευθετήσει την ευγενική διαφωνία δύο παραδοσιακών Ελλήνων που πλακώνονται στις μπούφλες μέσα στο δρόμο. Κάνει auto-stop και βρίσκει έναν ευγενικό παραδοσιακό Έλληνα νταλικέρη να την παραλάβει. Ο νταλικέρης έχει μέσα στην καμπίνα του οδηγού την παραδοσιακή ελληνική σημαία και νιώθοντας συμπόνια προς την κακομοίρα ηρωίδα μας αποφασίζει να την παρηγορήσει χαϊδεύοντάς της τρυφερά τα σύνορα μηρού- γλουτού. Η εθνική μας σταρ μάλλον παρεξηγεί τις προθέσεις της ευγενικής αυτής φυσιογνωμίας, κατεβαίνει από την νταλίκα και αρχίζει να κραυγάζει το ρεφρέν της νέας μεγάλης επιτυχίας της πάνω στη γέφυρα της Χαλκίδας (ή μήπως Ρίο- Αντίριο;), η οποία είναι εκπληκτικά άδεια, προφανώς λόγω των νέων κυκλοφοριακών ρυθμίσεων του Λιάππη. Ο πρώην της, συγκινημένος από το εκπληκτικό ρεφρέν, την κρεμαστή γέφυρα και τις κυκλοφοριακές ρυθμίσεις, καταφτάνει με το κόκκινο τζιπάκι του για να την λυτρώσει από αυτή την περιπλάνηση ανά το ελληνικό εθνικό και επαρχιακό οδικό δίκτυο. Η σταρ Vissy πέφτει ανακουφισμένη στην αγκαλιά του. Ευτυχώς για εκείνη (αλλά κυρίως για μας) η περιπέτεια, το βιντεοκλίπ και το τραγούδι έχουν τελειώσει.

Σχόλιο:

Το ηθικά διδάγματα του βιντεοκλίπ είναι πολλά αλλά θα επικεντρώσω στο βασικό: Ποτέ μην αφήνεις τον νεαρό μοντέλο που έχεις για γκόμενο, ούτε καν όταν τον έχεις πιάσει στα πράσα. Εκεί έξω παραμονεύουν τσαντάκηδες, καμάκια, έκφυλοι νταλικέρηδες με ελληνικές σημαίες στην νταλίκα, βλαμμένοι οδηγοί που πλακώνονται στη μέση του δρόμου και ένα νομικό σύστημα που σε πάει αυτόφωρο όταν δεν έχεις πληρώσει το μπενζινάδικο ενώ σε έχουν ληστέψει. Το σενάριο είναι πιθανότατα μια ευγενική προσφορά της νέας υπουργού Τουρισμού Φάνης- Πάλι;- Πετραλιά (ς) για να τονωθεί ο τουρισμός το επόμενο καλοκαίρι αναδεικνύοντας την ευγένεια και το ήθος του απλού ελληνικού λαού, εκείνου δηλαδή που δεν ζει στο Grande Bretagne.

Τέλος, όπως είπε και η Πέγκυ Ζήνα, η Vissy είναι η καλύτερη λύση γιατί δεν είχαμε τίποτα καλύτερο να στείλουμε στον χώρο της ποπ. Ακούγεται πολύ αισιόδοξο. Όπως και το ότι το βιντεοκλίπ προβάλλεται ολόκληρο στα δελτία ειδήσεων της κρατικής τηλεόρασης.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας:)

ΥΓ: Τελευταία νέα. Η συμμετοχή της Serbia- Montenegro αποσύρθηκε γιατί πλακώθηκε η …Serbia με το Montenegro. Συγκεκριμένα, η Serbia κατηγόρησε το Montenegro για νοθεία στην ψηφοφορία. Ποιος είπε ότι η Eurovision δεν είναι πολιτική;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.