Jump to content

Γιατρός στο Λαϊκό η Νατάσα


bromptonista

Recommended Posts

Από το περιεχόμενο του άρθρου φαίνεται ότι ή ο συντάκτης δεν ξέρει τι του γίνεται ή ξέρει και παραξέρει και μας δουλεύει... :P:P:P

Το παραθέτω για να αυξήσω την αναγνωσιμότητα αυτής της άξιας εφημερίδας.

Η Νατάσα στο Λαϊκό

Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

ΣΤΗΝ Α' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ

Του ΜΗΝΑ ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΥ

Στο Λαϊκό Νοσοκομείο «πάει» η Νατάσα Καραμανλή. Μην πάει ο νους σας στο κακό. Μια χαρά είναι η σύζυγος του πρωθυπουργού και χαίρει άκρας υγείας. Απλώς, μην ξεχνάτε ότι εκτός από σύζυγος και μητέρα είναι και γιατρος, με διδακτορικό μάλιστα, ενώ έχει μετεκπαιδευτεί σε θέματα συμπεριφοράς στο Εργαστήριο του Τμήματος Φαρμακολογίας του Πανεπιστημίου Tufts της Βοστόνης, εκεί που σπούδασε και ο Κώστας Καραμανλής. Η Νατάσσα Καραμανλή, αφού ολοκλήρωσε το αγροτικό της στο νοσοκομείο της Κορίνθου, για να αποδείξει και στην πράξη ότι δεν θέλει καμία ειδική μεταχείριση, τώρα θα πρέπει να κάνει το επόμενο βήμα στην ιατρική της καριέρα. Και αυτό είναι να πάρει ειδικότητα εργαζόμενη σε ένα από τα δημόσια νοσοκομεία.

Το νοσοκομείο αυτό, σύμφωνα με πληροφορίες είναι το Λαϊκό. Η σύζυγος του πρωθυπουργού αναμένεται να περάσει το κατώφλι του νοσοκομείου στις αρχές Σεπτεμβρίου. Πιο συγκεκριμένα, θα πηγαίνει καθημερινά στην Α' Χειρουργική Κλινική όπου θα κάνει και τις εφημερίες που της αναλογούν. Σίγουρα πολλοί θα είναι εκείνοι που θα προσπαθήσουν να τραβήξουν μία φωτογραφία ή ένα βίντεο με τη Νατάσα Καραμανλή να εξετάζει ασθενείς. Δεν σου τυχαίνει και κάθε ημέρα να σε εξετάζει η σύζυγος ενός πρωθυπουργού.

Πρόσφατα η Νατάσα βρέθηκε στη Νεμέα με την ιατρική της ιδιότητα. Παραβρέθηκε στα εγκαίνια του ακτινολογικού εργαστηρίου στο τοπικό κέντρο υγείας. Και απ' ό,τι λένε όλοι όσοι βρέθηκαν εκεί, ήταν πολύ χαρούμενη που συνάντησε παλιούς και καλούς συναδέλφους της, τους οποίους γνώρισε όταν έκανε το αγροτικό της (είχε πάρει με συνοπτικές διαδικασίες απόσπαση από το Κέντρο Υγείας Νεμέας στο νοσοκομείο της Κορίνθου, για να διευκολύνεται στις μετακινήσεις της).

Λαϊκό και «Ντυνάν»

Το ότι ανοίγει θέση στο Λαϊκό για τη Νατάσσα αυτομάτως κλείνει τα στόματα πολλών που είχαν αρχίσει να ρίχνουν «μπηχτές» ότι η συμφωνία με το «Ερρίκος Ντυνάν» για τη δωρεάν παροχή 30 κλινών του νοσοκομείου στο Δημόσιο έγινε προκειμένου να κάνει εκεί την ειδικότητά της η σύζυγος του πρωθυπουργού.

ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΘΟΡΥΒΗ

Η Νατάσα Καραμανλή είχε απασχολήσει την κοινή γνώμη όταν αναγορεύθηκε διδάκτωρ της Ιατρικής Σχολής, ενώ ακόμη δεν είχε αποφοιτήσει από τη σχολή της. Τότε ήταν σύζυγος του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Από τότε αποσύρθηκε διακριτικά από τη δημοσιότητα. Δεν κάνει δηλώσεις, δεν δίνει συνεντεύξεις, δεν είναι από τα πρόσωπα που βλέπει κανείς στα πάρτι ή στις κοσμικές σελίδες των περιοδικών.

Οι εμφανίσεις της είναι μετρημένες και συνήθως υπαγορεύονται από τις δραστηριότητές της στον πολιτιστικό και περιβαλλοντικό σύλλογο που ίδρυσε, την «Ανέμη», και ο οποίος έχει στο κέντρο του ενδιαφέροντός του το παιδί όχι ως παθητικό δέκτη, αλλά ως ενεργητικό συμμέτοχο στην πλούσια πολιτισμική, παιδαγωγική και κοινωνική δραστηριότητα έξω από τα κέντρα των μεγαλουπόλεων.

Λεζάντα: Η Νατάσα Καραμανλή, αφού ολοκλήρωσε το αγροτικό της στο νοσοκομείο της Κορίνθου, για να αποδείξει και στην πράξη ότι δεν θέλει καμία ειδική μεταχείριση, τώρα θα πρέπει να κάνει το επόμενο βήμα στην ιατρική της καριέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ. ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΔΑΟΤΑΠ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ. ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΔΑΟΤΑΠ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Βρωμάει palaiologos αυτός ο κλώνος... emarup:rolleyes:

Ρε Καπτανή πότε θα βάλεις το φίλτρο για τους κλώνους ρε μαν; Κατήντησε αηδία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρωμάει palaiologos αυτός ο κλώνος... emarup:rolleyes:

μπαααααα!!!!εδώ πιστεύω πως κανεις λάθος :)

εγώ θα έλεγα πως πρόκειται για κλώνο κάποιου φτωχού.....αλλα τιμιου φοιτητή ιατρικής!!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι περίεργος να δω τις αντιδράσεις της ΔΑΠ.

Θα έχει τα ίδια αντανακλαστικά όπως.. και σε άλλα ζητήματα;

Πολύ τυχερή πάντως η Νατάσσα μας.

Σίγουρα δε θα περίμενε ούτε η ίδια να ανοίξει τόσο γρήγορα η θέση. Μηδενίστηκαν οι αναμονές μάλλον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμα αρχισει ειδικοτητα χωρις να περιμενει καθολου θα ειναι απαραδεκτο. Θα πρεπει ο συζυγος της να παραιτηθει. Τι αξιοκρατια και δικαιοσυνη υπαρχει τοτε;

Θα ειναι απιστευτα προσβλητικο και υποτιμητικο για τους τοσους γιατρους που περιμενουν χρονια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρωμάει palaiologos αυτός ο κλώνος... emarup:rolleyes:

Ρε Καπτανή πότε θα βάλεις το φίλτρο για τους κλώνους ρε μαν; Κατήντησε αηδία!

εσύ δεν μπαίνεις με ένα σωρό κλώνους? Σαν τη ντόλυ έχεις καταντήσει τσιτσιολίνα μου.

μπαααααα!!!!εδώ πιστεύω πως κανεις λάθος :)

εγώ θα έλεγα πως πρόκειται για κλώνο κάποιου φτωχού.....αλλα τιμιου φοιτητή ιατρικής!!! ;)

εσύ τουλάχιστον έχεις λίγο μυαλό. αυτή είναι η διαφορά σου με τη τσιτσιολίνα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμα αρχισει ειδικοτητα χωρις να περιμενει καθολου θα ειναι απαραδεκτο. Θα πρεπει ο συζυγος της να παραιτηθει. Τι αξιοκρατια και δικαιοσυνη υπαρχει τοτε;

Θα ειναι απιστευτα προσβλητικο και υποτιμητικο για τους τοσους γιατρους που περιμενουν χρονια.

ουαου!!!αυτα και αν ειναι ενδιαφεροντα πράγματα!!!! :blink:

αλλά βεβαίως,όλοι οι υπολοιποί είναι ο απλός κοινός λαός και αύτη είναι κάτι επιπέδου πριγκίπισσας,να υποθέσω,που φτιάχνουν ειδικούς νόμους αποκλειστικά για εκείνη!!!

εάν γίνει και αυτό και δεν ξεσηκωθούμε τότε καλά να πάθουμε!!!

:splats:

emconfused

post-1295-1141567174.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμα αρχισει ειδικοτητα χωρις να περιμενει καθολου θα ειναι απαραδεκτο. Θα πρεπει ο συζυγος της να παραιτηθει. Τι αξιοκρατια και δικαιοσυνη υπαρχει τοτε;

Πάτε καλά;

Υπάρχει Έλληνας πολιτικός που θα υπέβαλε παραίτηση;

Όσο για την αξιοκρατία και τη δικαιοσύνη, πες μου σε παρακαλώ ΕΝΑ τομέα στον οποίο υπάρχουν.

Άσε που υποψιάζομαι ότι το πετάνε από τώρα για να ψαρέψουν αντιδράσεις. Όπως γίνεται με όλα τα ζητήματα. Θέλουν αν ανοίξουν το ασφαλιστικό; Πετάγονται 2-3 δημοσιεύματα και αν αντιδράσει ο κόσμος έντονα, αποσύρεται. Αν όχι, προχωράνε.

Αν και πιστεύω ότι αν η Νατάσσα μας το αποφασίσει θα γίνει.

Υπάρχει άντρας που αντέχει την κρεβατομουρμούρα; Κι ας είναι πρωθυπουργός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως παιδί που τέλειωσε τον Ιούνιο και έβαλε τα χαρτιά του στο Λαικό για χειρουργική καλό 2010. Η νατάσσα μέσα σε ενάμισι χρόνο (έκανε και αγροτικό μην ξεχνάμε) τσουπ ειδικότητα. Η Α΄χειρουργική είναι του Κωστάκη; αν ναι τότε οι ιστορίες του τί γίνεται εκεί έχουν περάσει τα σύνορα της ελλάδας , έχουν γίνει μύθος :D

Πάντως η Νατάσσα χειρουργός είναι κάτι σαν ανέκδοτο. Θα φοράει αυτά τα χαριτωμένα λιλά και τα θαλασσιά, θα περιφέρεται με αυτό το στοργικό χαμόγελο...θα ήθελα να είμαι μπροστά όταν οι άλλοι χειρουργοί (που δεν φημίζονται και για την αβρότητά τους) την έχουν μέσα στα χειρουργεία τους. :D

Και επειδή τα ίδια έγιναν και με το αγροτικό της...όπου να'ναι θα την καμαρώσουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕΕΕΕ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕΕΕΕΕ. :blink:

Υπάρχει περίπτωση να ακολουθήσουν τον ίσιο δρόμο;;; Και μέχρι εδώ που έφτασε η σεμνή και ταπεινή Νατάσσα, πώς έφτασε;;; Που για ένα μήνα ήταν πρωτοσέλιδο το διδακτορικό της και δεν ίδρωσε τ' αυτάκι κανενός;; :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαράντο μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται...Ο συγκεκριμένος συντάκτης είναι αθλητικογράφος και κάνει κάθε μέρα χαβαλέ στο σπορ φμ το πρωί 8-10 με το Θαναηλάκη στην εκπομπή "πνίξτε το φουνταριστό"

Αν ξεκινήσει ειδικότητα παρακάμπτοντας τη λίστα θα γίνει της πουτ@ν@ς και ο Καραμανλής δεν είναι τόσο λακαμας να διαλύσει το προφίλ του για πλάκα

Αν θυμάμαι καλά είναι 2 νούμερα πιο μπροστά στη λίοστα από τον dr watkins χωρίς να παίρνω όρκο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν ξεκινήσει ειδικότητα παρακάμπτοντας τη λίστα θα γίνει της πουτ@ν@ς και ο Καραμανλής δεν είναι τόσο λακαμας να διαλύσει το προφίλ του για πλάκα

Ετσι πιστευω. Γιατι υπαρχουν ορια και στη διαφθορα. Δεν μπορεις να κανεις τετοια βρωμοδουλεια μπροστα στα ματια ολου του ελληνικου λαου χωρις να αντιδρασει!!!!!!!! Εκτος κι αν οντως ολοι ειμαστε σε κωμα, μη αναστρεψιμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΟΛΥΜΒΗΘΡΑ ΤΟΥ ΣΙΛΩΑΜ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΛΑΙΚΟ"!!!

Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ LADY N. ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΙΑΣ ΜΗ ΑΝΑΔΟΜΗΣΗΣ (ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΙΣΤΙΚΗ ΟΡΟΛΟΓΙΑ). ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΧΙΛΙΟΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ ΥΥΚΑ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΑΡΑΣ,Ο ΜΥΣΤΑΚΟΦΟΡΟΣ, Ο ΖΩΟΦΙΛΟΣ, Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ "ΟΜΙΛΟΥ ΦΙΛΩΝ Α. Γ.", ΩΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ! ΚΑΙ.... ΘΑΥΜΑ!!!! ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ!!! ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΘΑΒΑΝ ΟΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ, "ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΚΤΗ" ΤΟΝ ΘΕΟΠΟΙΗΣΗΝ! ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ! ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΝΑΤΑΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΑΡΑ! ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ? ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενώ είμαι εκ πεποιθήσεως νεοδημοκράτης, το φαινόμενο νατάσα μου έχει κλονίσει τα πολιτικά μου πιστεύω. Απο τη μία δεν μπορεί ο πρωθυπουργός να έχει βάλει σαν σημαία του κόμματος, την αξιοκρατία κ απο την άλλη να γίνονται αυτά τα όργια με τη γυναίκα του. Ας βγάλουν ένα νόμο που να την εξαιρέσουν, αλλά μην γίνονται ολα τόσο προκλητικά τη στιγμή που δοκιμάζονται αξιόλογοι γιατροί με τις ειδικότητες. Έλεος ρε γμτ. Λίγη τσίπα δεν υπάρχει στους πολιτικούς? Όλοι τελικά είναι ίδιοι?

Ετσι πιστευω. Γιατι υπαρχουν ορια και στη διαφθορα. Δεν μπορεις να κανεις τετοια βρωμοδουλεια μπροστα στα ματια ολου του ελληνικου λαου χωρις να αντιδρασει!!!!!!!! Εκτος κι αν οντως ολοι ειμαστε σε κωμα, μη αναστρεψιμο.

Ο ελληνικός λαός ενδιαφέρεται για θέματα που άπτονται τη τσέπη του. Για τη Νατάσα καρφί δεν του καίγεται. Η αλήθεια είναι πώς έχει καταφέρει πάρα πολλά σε σύντομο χρονικό διάστημα. Θα ήταν περίεργο, όντας γυναίκα του πρωθυπουργού να συνέβαινε το αντίθετο. Αλλά κάντο με πιο διακριτικό τρόπο τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλεος ρε γμτ. Λίγη τσίπα δεν υπάρχει στους πολιτικούς? Όλοι τελικά είναι ίδιοι?

Τώρα το κατάλαβες ρε Άγγελε????? :blink:emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα,μαγκες αντε πεστε για υπνο τωρα...Και την ειδικοτητα αμεσως θα ξεκινησει η Νατασουλα...και ολους οσους ειναι μπροστα της στη λιστα θα πηδηξει...και υπερασπιστες θα βρει(ακομη και εδω μεσα,απο κομματοσκυλα και μη,οπως παλιοτερα καποιοι προσπαθουσαν να μας πεισουν με μαθηματικα πώς αυτη προλαβε 2 σχολες,διδακτορικα,παιδια,σκυλια,αγροτικα κτλ.) οτι αρχισε ειδικοτητα νομιμα...και οποιος τολμησει να μιλησει θα τον απειλησουν απο το Μαξιμου με μηνυσεις οπως εκαναν στο ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ...

Εδω πριν τις εκλογες,περασε 16 μαθηματα σε μια εξεταστικη και το λεγε με περηφανεια η αδερφη της στις εφημεριδες,καρφωνοντας την αθελα της...

Μονο σας παρακαλω μη μιλατε για τσιπα,ευθιξια,φιλοτιμο κτλ εδω μεσα,γιατι πολλοι τρωμε πιτσες ενω σερφαρουμε και θα πνιγουμε απ'τα γελια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μονο σας παρακαλω μη μιλατε για τσιπα,ευθιξια,φιλοτιμο κτλ εδω μεσα,γιατι πολλοι τρωμε πιτσες ενω σερφαρουμε και θα πνιγουμε απ'τα γελια...

emthumbupemthumbupemthumbup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσον αφορά για τον κλώνο που λέτε ότι δημιούργησα καμία σχέση έχω να δηλώσω.Απλοική σκέψη όποιος γράφει με κεφαλαία να έχει σχέση με εμένα.

Έχω αραιώσει να γράφω κυρίως διότι η σοβαρότητα από εδώ μέσα έχει πάει από καιρό περίπατο με τις κάθε είδους πορδές που πετάγονται..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι η κυρία Καραμανλή θα κάνει ειδικότητα στην κλινική Μπαστούνη, όπου έκανε και την κλινική της ως φοιτήτρια. Μπορεί κάποιος να μου λύσει την εξής απλοική μου απορία: Από πότε οι θέσεις στις πανεπιστημιακές κλινικές ανοίγουν τόσο γρήγορα; Γιατί εμένα οι φίλοι μου περιμένουν ΧΡΟΝΙΑ για περιφερειακά νοσοκομεία. Αν ισχύει το δημοσίευμα και το καταπιούμε αδιαρματύρητα θα είμαστε όλοι για φτύσιμο. Δε θα αξίζουμε να λεγόμαστε πολίτες, αλλά υπήκοοι. Δεν ξέρω τι έκανε με τα διδακτορικά και τα αγροτικά, αλλά στο πονεμένο θέμα της ειδικότητας, είμαστε ανένδοτοι. Δε φτύνουμε αίμα για να πάρουμε πτυχίο και να κάνουμε ειδικότητα για να μας παρακάμπτουν οι σύζυγοι, οι συγγενείς και τα κάθε είδους "δικά "μας παιδιά. Συμφωνώ ότι ο κοσμάκης δεν ενδιαφέρεται., άσε που όσοι δεν ξέρουν τη θαυμάζουν κιόλας που ναι άξια κοπέλα κι έκανε τόσα πολλά. Οι φοιτητικές παρατάξεις όμως τι κάνουν; Γιατί ψηφίζουμε και αναλαμβάνουν το ρόλο να μας αντιπροσωπεύσουν; Για να κλείνουν τα μάτια και να το βουλώνουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.