Jump to content

Β' Παιδιατρική Κλινική, Αγλαΐα Κυριακού (Καθηγήτρια κα. Τσολιά)


tik-tak

Recommended Posts

απορία..αν κάποιος γνωρίζει το σύστημα ακριβώς πολύ θα με βοηθούσε.αν κάποιος περάσει το γραπτό στην παιδιατρική μπορεί να πάει προφορικό όχι την επομένη της εξέτασης αλλά στη δεύτερη ημερομηνία που βγάζει η έδρα?είναι εφικτό η σημειώνουν απλά πως δεν προσήλθες και χάνεται η εξέταση και πας σε επόμενη πτυχιακή?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δεν το εχω δωσει ακομη αλλα απ'οτι θυμαμαι σου λενε ποτε θα ερθεις, δεν επιλεγεις...αλλα κ παλι δεν ειμαι τοσο σιγουρη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 6 months later...

καλησπερα! θα μπορουσε καποιος παρακαλω να μου πει ποσες απουσιες δικαιουμαστε στο αγλ.κυριακου? μπορει δηλαδη καποιος να λειψει 2 μερες η θα υπαρχει προβλημα? ποσο αυστηρα ειναι γενικα τα πραγματα? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Παιδιά,

μπορεί κάποιος που ασκείται τώρα στο Αγλαϊα να μας πει ποιο βιβλίο διαβάζουν εκεί

ώστε να το δηλώσουμε στον ΕΥΔΟΞΟ?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίτομη Παιδιατρική, Καφετζής Δ.& Συνεργ .Δεν ήμουν εκεί αλλά τα περισσότερα παιδιά που ασκούνται τώρα αυτό βλέπω ότι διαβάζουν. Από τη άλλη ήμουν στο Αγία Σοφία με εξέτασε η κ.Μπακούλα κ έχω να σου πω ότι το βιβλίο του Ματσανιώτη κάλυπτε κατα πολύ την εξέταση. Τώρα δεν ξέρω με τα γραπτά τι γίνεται .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Χαίρετε!

Στη μία απ' τις 2 ερχόμενες πτυχιάκες η ημερομηνία είναι 22-26/10/2012. Δηλαδή την πρώτη ας πούμε μέρα είναι τα γράπτα, και μέτα διαλέγεις εσύ πότε ακριβώς, π.χ. 23, 26, θα δώσεις προφορικά; Ή η ακριβής ημερομηνια των προφορικών για τον καθένα καθορίζεται από τη γραμματεία; Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Υπάρχει δημοσίευση στο group των επί πτυχίω στο facebook ότι υπάρχει αντίστοιχο πρόβλημα με την Α' Παιδιατρική Κλινική και με την Β' Παιδιατρική λόγω της απόστολης του προγράμματος με mail στον διευθυντή της κλινικής κι όχι με φαξ στη γραμματεία της κλινικής. Αν κάποιος θέλει να δώσει την επόμενη εβδομάδα στο Αγλαϊα Κυριακού ας τυπώσει το πρόγραμμα και ας το πάει. Το ίδιο έκανα με την Αγια Σοφία και λύθηκε το πρόβλημα. Ας πεί επίσης ότι το πρόγραμμα είναι αναρτημένο στο site της γραμματείας από τις 14 Ιανουαρίου, ενώ έχει σταλεί με mail από την γραμματεία του προέδρου μια ημέρα πριν στον διευθυντή της κλινικής. Θα τους πάρω τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη, ενώ θα ξαναείμαι στη σχολή την Παρασκευή.

Τροποποιήθηκε από Vandrarna
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

στην κατωθι εικονα εμφανιζονται οι επιτυχοντες στις γραπτες εξετασεις στο ΑΓΛΑΪΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ που προσερχονται σε προφορικη εξεταση.

οπως πληροφορηθηκα (με καθε επιφυλαξη) τα κατωθι ατομα σε περιπτωση που δεν περασουν τις προφορικες εξετασεις, δεν χρειαζεται να ξαναδωσουν γραπτες εξετασεις για 1 χρονο απο την ημερομηνια της εξετασης.

ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Β'ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (ΑΓΛΑΪΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ)

resize.jpg

τα θεματα ηταν πολυ δυστροπα καθως δεν υπηρξε επαναληψη με παλαιοτερα, ενω ακομα κ αν καποιες λιγες ερωτησεις ηταν ευκολες, οι απαντησεις απο τις οποιες ειχε να διαλεξει κανεις ηταν παρα πολυ κοντα μεταξυ τους. τα συγχαρητηρια μου σε οσους περασαν και μην το βαζετε κατω οι υπολοιποι. θεωρω απο οσες εξετασεις εχω δει οτι ηταν απο τις πιο δυσκολες.

Τροποποιήθηκε από Base the Bass
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Καλημερα να κανω μια ερώτηση..ελπιζω να γνωρίζει κάποιος.στις 2 Ιουνίου παιδιατρική στο Αγλαΐα ειναι τα γραπτά και στις 5 τα προφορικά;Υπαρχει περίπτωση τς γραπτά να γίνουν και στις 3 Ιουνίου για παράδειγμα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα προφορικά μπορεί να μπουν και πριν την καθορισμένη εβδομάδα (πχ την προηγούμενη Παρασκευή) Τα προφορικά είναι εντός της εβδομάδας που ψηφίζουμε, αλλά η Κλινική αποφασιζει τις προφορικές ημέρες εξετάσης. (Αν υπάρχει μεγάλη προσέλευση μπορεί να δίνουν κάποιοι σε μια και κάποιοι σε άλλη). Καλό εκναι μόλις το πρόγραμμα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της γραμματείας να επικοινωνήσετε εγκαίρως με την Κλινική τόσο για να φροντίσετε ότι θα ενημερωθούν εγκαίρως, όσο και να διευκρινήσετε το πότε ακριβώς θα γίνουν οι εξετάσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2107793000 είναι η Γραμματεία της Καθηγήτριας. Αν χρειάζεσαι τον υπεύθυνο για τους φοιτητές λέγεται Γουργιώτης και έχει άλλο τηλέφωνο. Αν δεν στο δώσουν από τη Γραμματεία στείλε μου pm να σου το βρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Ύστερα από επικοινωνία με τη γραμματέα της Παιδιατρικής (Αγλαΐα Κυριακού), οι πτυχιακές εξετάσεις μεταφέρονται για τις 08/07 (09.00 π.μ.).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Το γραπτό μέρος των πτυχιακών εξετάσεων για την Β Παιδιατρική Κλινική θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2015 στις 09:00 στο Αμφιθέατρο του Νοσοκομείου «Αγλαΐα Κυριακού». 

Οι προφορικές εξετάσεις θα διεξαχθούν την Τρίτη 20 Οκτωβρίου. Θα υπάρχει σχετική ανακοίνωση, μετά την ολοκλήρωση των γραπτών

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία με τη γραμματεία της έδρας το γραπτό μέρος των πτυχιακών εξετάσεων για την Β Παιδιατρική Κλινική θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015 στις 09:00 στο Αμφιθέατρο του Νοσοκομείου «Αγλαΐα Κυριακού». 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το προφορικό μέρος των πτυχιακών εξετάσεων για τη Β Παιδιατρική κλινική θα διεξαχθεί την Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2015 στις 12:00 στο δεύτερο όροφο του «Αγλαΐα Κυριακού».

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.