Jump to content

Ειδικότητες με προοπτικές


prominent

Recommended Posts

με κάτι τέτοιες μ...κιες βγάζουμε μόνοι τά μάτια μας (αν φυσικά αληθεύουν) :P

Στη δεκαετία του 70 οι αγροτικοί λειτουργούσαν ως παράγοντες προαγωγής της γνώσης και της αγωγής υγείας των πολιτών, ε ρε που καταντήσαμε..........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 years later...
  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Last Reply

Ξέθαψα αυτό το topic ακριβώς μια δεκαετία μετά, όχι για να γελάσουμε ή να κλάψουμε με το πόσο ανυποψίαστοι ήμασταν οι "τότε" νεαροί γιατροί για τα όσα έρχονται, αλλά για να δω τι πιστεύει επί του θέματος η "επόμενη γενιά" συναδέλφων.

 

Φυσικά, όταν μιλάμε σήμερα για ειδικότητες με προοπτικές, εννοούμε με προοπτικές στην Αγγλία, τη Γερμανία και τις Σκανδιναβικές χώρες. Αστείο να μιλάμε για τις προοπτικές στην Ελλάδα με τα τωρινά δεδομένα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Καλημέρα σας παιδιά και ελπίζω να είστε όλοι καλά.είναι όντως παλιό το τόπικ,ωστόσο θα ήθελα να ακούσω την αποψή σας σχετικά με προοπτικές ειδικοτήτων σήμερα το 2017. 

Προσωπικά έχω δηλώσει δερματολογία,αλλά είμαι λίγο διστακτικος γιατί αρχικά έχει μεγάλο χρονο αναμονής (ανοίγει το 2024) και έπειτα δε γνωρίζω αν θα έχω δουλειά στο μέλλον επειδή πιστεύω ότι στις μέρες μας,ελάχιστα  περιστατικα που επισκέπτονται τον δερματολόγο ανήκουν στην κλινική δερματολογία και  η πλειοψηφία αυτών ανήκει στα cosmetics. 

Σύμφωνα με τη δική σας γνώμη (αυτή τη στιγμή κάνω το αγροτικό μου) αξίζει να περιμένω τόσα χρόνια για τη συγκεκριμένη ειδικότητα και επιπλέον πιστεύετε ότι θα έχει προοπτικές -και απολαβές-στο μέλλον;

για να μην περιμένω τόσο έχω σκεφτεί για την ώρα και το ενδεχόμενο της γαστρεντερολογίας αλλά και εκεί δεν πολυγνωρίζω τι αποκατάσταση θα έχω. 

Θα ήθελα πολύ να μάθω την άποψή σας και τις συμβουλές σας πάνω σε αυτό το θέμα. 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.