Jump to content

ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ. Λύσε το μυστήριο...


veterinarian

Recommended Posts

Εδώ και τρεις εβδομάδες οι ΓΟΝΟΙ έχουν αρχίσει να καταθέτουν τα βιογραφικά τους για το Ερ. Ντυνάν.

Οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν το ξέρουν.

Κάποιοι όμως το γνωρίζουν.

Άλλοι είναι και ανάμεσα σε αυτούς που έδωσαν το βιογραφικό τους.

Λύσε το μυστήριο - κέρδισε πλούσια δώρα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Last Reply
Εδώ και τρεις εβδομάδες οι ΓΟΝΟΙ έχουν αρχίσει να καταθέτουν τα βιογραφικά τους για το Ερ. Ντυνάν.

Οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν το ξέρουν.

Κάποιοι όμως το γνωρίζουν.

Άλλοι είναι και ανάμεσα σε αυτούς που έδωσαν το βιογραφικό τους.

Λύσε το μυστήριο - κέρδισε πλούσια δώρα!!

Οι περισσοτεροι εδω μεσα μαλλον το γνωριζουν για το Ντυναν, γιατι υπαρχει και αντιστοιχο θεμα οπου αυτο αναγραφεται αυτο που λες. Εχει ακουστει πως καποιοι ξεσκονιζουν ηδη τις λευκες μπλουζες τους, βγαζουν στηθοσκοπια και βιβλια απο την ναφθαλινη και ετοιμαζονται να ξεκινησουν την ειδικοτητα τους στο ιδιωτικου δικαιου νοσοκομειο Ερ.Ντυναν

Εχει σκεφτει, βεβαια, κανεις απο αυτους την ποιοτητα της εκπαιδευσης που θα λαβουν; Η λογω απογνωσης απλα αρκει το χαρτι για το χαρτι; Το υπουργειο οντως προεβη σε αναγνωριση για καποιες ειδικοτητες, αλλα με ποια κριτηρια; Οι κλινικες που δινουν ειδικοτητα ειναι καταλληλα προετοιμασμενες για να μπουν στο προγραμμα εκπαιδευσης ειδικευομενων; Η απλα ειναι ενας τροπος να αποσυμφορηθουν μερικες λιστες αναμονης, να βολευτουν καποιοι βυσματουχοι και το νοσοκομειο να αποκτησει φτηνο εργατικο δυναμικο;;;

Το καλυτερο δωρο βετεριναριαν θα ειναι να μπουν οντως εκει τα βυσματα ωστε να πεσουν οι αναμονες καπως στα πανεπιστημιακα νοσοκομεια που προφανως θα ειναι εγγεγραμενοι, ωστε καποιοι που το αξιζουν να μπουνε γρηγοροτερα στην ειδικοτητα και να μην αναγκαστουν να υπομενουν τετοια ατομα κατα την διαρκεια της ειδικοτητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup νομιζω κανεις λαθος αγαπητη μου!

αντε δηλαδη , να τους χαρισουμε και θεσεις στο δημοσιο αργοτερα για να μην ειναι στα ποδια μας...

ενα ματσο ******** ειναι απο Τσεχια , Ουγγαρια , Ρουμανια, Ελλαδα, τα οποια ειτε με λαδωμα ειτε με τηλεφωνα πηραν το πτυχιο της Ιατρκης

Αν εσυ , πηρες τοσο ευκολα το πτυχιο σου ωστε να μην εχεις προβλημα να δωθουν οι θεσεις στα αναξια ******** τα οποια επιναν καφε οταν εσυ διαβαζες, τοτε συγνωμη αλλα αυτη η καλοσυνη ειναι τοσο μα τοσο υποπτη...

...ΥΠΟΠΤΗ ΟΜΩΣ ειναι και η σιγ η διαφορων και καλα αξιολογων μελων του φορουμ , οι οποιθοι υποτιθεται οτι εχουν ,και συλλογο που ενδιαφερεται γιοα τα δικαιωματα μας!

ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΙΩΠΟΥΝ?

ΥΓ : οχι , δεν εχω αναγκη για τη θεση στο Ντυναν ...υπαρχουν ομως συμφοιτητες μου που την εχουν ...οι οποιοι δεν ειναι ******** ...και οποιοι διαβαζαν και ξενυχτουσαν οταν αλλοι τα πινανε..ΝΤΑΞ?

ουστ στα ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΟΥΤΣΟΥΡΙΑ...

Προσεχουμε το λεξιλογιο μας καμια φορα!

Winmx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο νομος δινει το δικαιωμα στο νοσοκομειο Ερ. Ντυναν να διαλεξει με δικα του κριτηρια τους ειδικευομενους. Δεν ειναι στο χερι κανενος αλλου! Οποτε δεν τους τις χαριζει κανεις αλλος τις θεσεις, αλλα το υπουργειο υγειας! Και ανεφερα αυτο για τα ιδιωτικα νοσοκομεια, γιατι εχω δει πως λειτουργουν τα ιδιωτικα που εχουν ειδικευομενους στο εξωτερικο και οι καταστασεις δεν ειναι ροδινες!!! Και αναφερομαι σε μερη που δεν κυριαρχει το απολυτο χαος, οπως στην ελλαδα... Φανταζομαι λοιπον την πιθανη εξελιξη των πραγματων. Αυτος ειναι και ο λογος για το σχολιο που εκανα. Οσο, για το αν τις χαριζω τις θεσεις, προσωπικα τις χαριζω ΟΛΕΣ, απο πανεπιστημιακα νοσοκομεια και μη, απο ιδιωτικου δικαιου, Κ.Υ., κλπ, οχι γιατι οπως βιαστικα εκρινες πως πηρα ευκολα πτυχιο, αλλα επειδη κανω ηδη ειδικοτητα στο εξωτερικο, κατοπιν ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ!!! Ξερεις τι ειναι αυτο;;;

Οσο για τους συμφοιτητες σου που εχουν αναγκη αυτες τις θεσεις, και οπως ισχυριζεσαι το αξιζουν, ας μην τα περιμενουν ολα ετοιμα και ας ακολουθησουν τον δυσκολο δρομο emarright εξωτερικο emarright εξετασεις emarright ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο νομος δινει το δικαιωμα στο νοσοκομειο Ερ. Ντυναν να διαλεξει με δικα του κριτηρια τους ειδικευομενους. Δεν ειναι στο χερι κανενος αλλου! Οποτε δεν τους τις χαριζει κανεις αλλος τις θεσεις, αλλα το υπουργειο υγειας! Και ανεφερα αυτο για τα ιδιωτικα νοσοκομεια, γιατι εχω δει πως λειτουργουν τα ιδιωτικα που εχουν ειδικευομενους στο εξωτερικο και οι καταστασεις δεν ειναι ροδινες!!! Και αναφερομαι σε μερη που δεν κυριαρχει το απολυτο χαος, οπως στην ελλαδα... Φανταζομαι λοιπον την πιθανη εξελιξη των πραγματων. Αυτος ειναι και ο λογος για το σχολιο που εκανα. Οσο, για το αν τις χαριζω τις θεσεις, προσωπικα τις χαριζω ΟΛΕΣ, απο πανεπιστημιακα νοσοκομεια και μη, απο ιδιωτικου δικαιου, Κ.Υ., κλπ, οχι γιατι οπως βιαστικα εκρινες πως πηρα ευκολα πτυχιο, αλλα επειδη κανω ηδη ειδικοτητα στο εξωτερικο, κατοπιν ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ!!! Ξερεις τι ειναι αυτο;;;

Οσο για τους συμφοιτητες σου που εχουν αναγκη αυτες τις θεσεις, και οπως ισχυριζεσαι το αξιζουν, ας μην τα περιμενουν ολα ετοιμα και ας ακολουθησουν τον δυσκολο δρομο emarright εξωτερικο emarright εξετασεις emarright ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ!!!

Κοιτα να δεις,εγω σπουδασα για να γινω ιατρος και οχι μεταναστης.Τα υπολοιπα περι εξωτερικου και δυσκολων δρομων τα ακουω βερεσε.Αν ειμαστε τοσο ευκολα θυματα καλα μας κανουν...Αλλα και ο συλλογος αυτος που δημιουργηθηκε,λυπαμαι που θα το πω,αλλα ειναι της πλακας.Ειμαι απο τα πρωτα μελη που γραφτηκαν σε αυτον,πιστευοντας πως κατι θα κανει,αλλα το μονο που εκανε ηταν μια τρυπα στο νερο.Μπορει στο μελλον να μας βρισκει κανενα σπιτι στη Σουηδια για ειδικοτητα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ηρεμησε γιατι κατα βαση δε διαφωνουμε .Οντως ο καθενας θα παρει αυτο που του αξιζει.

φυσικα και δε χρειαζεται να μιλας σε μενα για εξετασεις( γατι δεν ξερεις τιποτα για μενα , ουτε τι κανω και που)

απο τη στιγμη λοιπον που ελυσες το προβλημα της αναμονης σου για την Οφθαλμολογια , (οπως μας ελεγες πριν απο μηνες), εσενα σιγουρα δε σε απασχολει ποιος θα μπει στις θεσεις του Ντυναν γιατι εξασφαλισες τον εαυτο σου! Μπραβο για τη λογικη σου!

υγ : Μαθε να μην εισαι υποκριτρια .Μου πετας σα μουτρα τις εξετασεις για την ειδικοτητα και το οτι εσυ -και οχι εγω ή αλλοι - περασες και συνεπως αξιζεις τα καλυτερα ( βλ εδικοτητα στην Αγγλια) ενω εμεις αξιζουμε σκατα.

Μα γλυκια μου δε βλεπεις οτι τελικα συμωνουμε?

και εσυ λες λοιπον οτι δεν ειμαστε ολο το ιδιο ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΛΕΩ

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ - ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ- ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο τη στιγμη λοιπον που ελυσες το προβλημα της αναμονης σου για την Οφθαλμολογια , (οπως μας ελεγες πριν απο μηνες), εσενα σιγουρα δε σε απασχολει ποιος θα μπει στις θεσεις του Ντυναν γιατι εξασφαλισες τον εαυτο σου! Μπραβο για τη λογικη σου!

Το πετυχες το πετυχες!!!... Στανταρντ με μπερδευεις με αλλο ατομο!

Για το Ντυναν ηδη εξηγησα τι ειπα. Ειναι κουραστικο να επαναλαμβανομαι.

υγ : Μαθε να μην εισαι υποκριτρια .Μου πετας σα μουτρα τις εξετασεις για την ειδικοτητα και το οτι εσυ -και οχι εγω ή αλλοι - περασες και συνεπως αξιζεις τα καλυτερα ( βλ εδικοτητα στην Αγγλια) ενω εμεις αξιζουμε σκατα.

Δεν ειπα οτι οι αλλοι δεν αξιζουν το καλυτερο. Ο καθενας λαμβανει αναλογα με την προσπαθεια του! Και για τα παντα χρειαζεται προσπαθεια! Οι επιλογες ειναι απλες: η αναμενεις η δινεις εξετασεις. Το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο, απλα με μεγαλη χρονικη διαφορα!! Οποτε δεν τιθεται θεμα καλυτερου/χειροτερου αλλα συντομου/χρονοβορου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι τρομερό συμβαίνει με το Ντυνάν γιατί -προφανώς- κοιμάμαι όρθια?

Δεν χρειάζεται να κοιμάσαι όρθια. Η κατάσταση έχει ως εξής:

Πριν από 1,5 χρόνο πέρασαν στα μουλωχτά άρθρο νόμου που δίνει το δικαίωμα στο Ερ. Ντυνάν να δίνει ειδικότητα.

Μετά προκυρήξαν και τις θέσεις για διάφορες ειδικότητες π.χ. ΩΡΛ, παθολογία, καρδιολογία, οφθαλμολογία, ακτινολογία κτλ.

Την σχετική λίστα θα την κρατούσε το Ντυνάν κάτω από την εποπτεία του Υπ. Υγείας. Η διατύπωση ήταν στο φλου, ως προς τον τρόπο συμπλήρωσης της λίστας.

Δεν χρειάζεται να αποσύρεις τα χαρτιά σου από νοσοκομείο του ΕΣΥ για να μπεις στη λίστα του Ντυνάν. Τρέχουν ταυτόχρονα και ανεξάρτητα και οι δύο αιτήσεις- αν θέλεις και σε ξεχωριστές ειδικότητες, δηλ. σε ΩΡΛ και σε παθολογία για παράδειγμα.

Αφού έπεσε από το Υπουργείο το δούλεμα της αρκούδας για αρκετό καιρό & αφού είδα τα μέλη του περίφημου συλλόγου να τα ξύνουν με κασμά μέχρι να ματώσουν (γιατί άραγε??), έβαλα 6 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να καταθέσουν επερώτηση. Αποτέλεσμα ήταν να παγώσει η διαδικασία. Όπως μου είπαν όμως έγκυρες πηγές, αυτό έγινε προσωρινά μέχρι να κατακαθήσει ο κουρνιαχτός. Το παιχνίδι ΤΩΡΑ ξανάρχισε.

ΥΓ. 1)Στην αρχή σκέφτηκαν τη συνέντευξη, τώρα παίζει η μέθοδος του βιογραφικού.

2)Οι περισσότεροι που δώσανε τα βιογραφικά τους πήραν πτυχίο τέλη 2005 και αρχές 2006. Σκέψου ότι αυτός θα τελειώσει την ειδικότητα της Οφθαλμολογίας μέσα του 2011, με πτυχίο του 2006 (πέρασε με τις τελευταίες εξετάσεις ΔΙΚΑΤΣΑ), ενώ αυτοί που πήραν πτυχίο το 2002 περιμένουν για να ξεκινήσουν το 2010.

Comprente?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δηλαδή τα κριτήρια διορισμού στο Ντυνάν "διαμορφώνονται" από τους υπεύθυνους του Ντυνάν? Δεν ισχύει ό,τι ισχύει και στα δημόσια νοσοκομεία?
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δηλαδή τα κριτήρια διορισμού στο Ντυνάν "διαμορφώνονται" από τους υπεύθυνους του Ντυνάν? Δεν ισχύει ό,τι ισχύει και στα δημόσια νοσοκομεία?

Πολυ σωστα καταλαβες emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο νομος δινει το δικαιωμα στο νοσοκομειο Ερ. Ντυναν να διαλεξει με δικα του κριτηρια τους ειδικευομενους. Δεν ειναι στο χερι κανενος αλλου! Οποτε δεν τους τις χαριζει κανεις αλλος τις θεσεις, αλλα το υπουργειο υγειας! Και ανεφερα αυτο για τα ιδιωτικα νοσοκομεια, γιατι εχω δει πως λειτουργουν τα ιδιωτικα που εχουν ειδικευομενους στο εξωτερικο και οι καταστασεις δεν ειναι ροδινες!!! Και αναφερομαι σε μερη που δεν κυριαρχει το απολυτο χαος, οπως στην ελλαδα... Φανταζομαι λοιπον την πιθανη εξελιξη των πραγματων. Αυτος ειναι και ο λογος για το σχολιο που εκανα. Οσο, για το αν τις χαριζω τις θεσεις, προσωπικα τις χαριζω ΟΛΕΣ, απο πανεπιστημιακα νοσοκομεια και μη, απο ιδιωτικου δικαιου, Κ.Υ., κλπ, οχι γιατι οπως βιαστικα εκρινες πως πηρα ευκολα πτυχιο, αλλα επειδη κανω ηδη ειδικοτητα στο εξωτερικο, κατοπιν ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ!!! Ξερεις τι ειναι αυτο;;;

Οσο για τους συμφοιτητες σου που εχουν αναγκη αυτες τις θεσεις, και οπως ισχυριζεσαι το αξιζουν, ας μην τα περιμενουν ολα ετοιμα και ας ακολουθησουν τον δυσκολο δρομο emarright εξωτερικο emarright εξετασεις emarright ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ!!!

Αγαπητή μου, δεν είμαστε ούτε τα παιδιά ενός κατώτερου θεού, αλλά ούτε και ηλίθιοι για να γυρίσουμε και το άλλο μάγουλο. Με την δική σου λογική, αν κάποιος πάει να σε βιάσει (επίκαιρο τώρα με την Αμάρυνθο), εσύ θα λάβεις την κατάλληλη θέση για να τον διευκολύνεις και θα του πασάρεις και το βαζάκι της βαζελίνης!

Στα λέω αυτά άκομψα, αλλά πραγματικά έχω απηυδήσει με το συγκεκριμένο θέμα, γιατί ήμουν ο πρώτος που το άνοιξε και έμαθε γιατί ορισμένοι αντιδρούσαν με συγκεκριμένο τρόπο ή γιατί δεν αντιδρούσαν καθόλου. Διάβασε τα σχετικά ποστ και θα καταλάβεις. Δεν έχω καμμιά όρεξη να παίξω το ρόλο του μεγαλόκαρδου μαλ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν χρειάζεται να κοιμάσαι όρθια. Η κατάσταση έχει ως εξής:

ΥΓ. 1)Στην αρχή σκέφτηκαν τη συνέντευξη, τώρα παίζει η μέθοδος του βιογραφικού.

2)Οι περισσότεροι που δώσανε τα βιογραφικά τους πήραν πτυχίο τέλη 2005 και αρχές 2006. Σκέψου ότι αυτός θα τελειώσει την ειδικότητα της Οφθαλμολογίας μέσα του 2011, με πτυχίο του 2006 (πέρασε με τις τελευταίες εξετάσεις ΔΙΚΑΤΣΑ), ενώ αυτοί που πήραν πτυχίο το 2002 περιμένουν για να ξεκινήσουν το 2010.

Comprente?

Δεν καταλαβαίνω, που κολλάει πάλι το ΔΙΚΑΤΣΑ! Eφιάλτης σας έχει γίνει! Δηλαδή περίμεναν τόσα χρόνια, να αλλάξει ο τρόπος εξετάσεων του ΔΟΑΤΑΠ, για να ξεπαγώσει και πάλι η διαδικασία και να προωθηθούν οι δικατσάδες! Τέτοιος προγραμματισμός στην Ελλάδα! Είναι αξιοθαύμαστο! :P

Απο τα λεγόμενά σου πάντως, αυτό φυσικά και δεν μπορεί να συμβαίνει! Οι περισσότεροι που όπως λες έκαναν το βιογραφικό τους και πήραν το πτυχίο τους, τέλη 2005, αρχές 2006, φυσικά και δεν πέρασαν με τις τελευταίες εξετάσεις του ΔΟΑΤΑΠ... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εφιαλτης ειναι οι αναμονες που οφειλονται στην αθροα εισαγωγη κρεατος εξ βαλκανιων με ελληνικη σφραγιδα

ας δημοσιοποιηθουν τα ονοματα της λιστας του ντυναν να ξερουμε με ποιους και με τι εχουμε να κανουμε

(αποτι ξερω δεν υπαρχει κωλυμα περι προσωπικων δεδομενων και τετοια)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καταλαβαίνω, που κολλάει πάλι το ΔΙΚΑΤΣΑ! Eφιάλτης σας έχει γίνει! Δηλαδή περίμεναν τόσα χρόνια, να αλλάξει ο τρόπος εξετάσεων του ΔΟΑΤΑΠ, για να ξεπαγώσει και πάλι η διαδικασία και να προωθηθούν οι δικατσάδες! Τέτοιος προγραμματισμός στην Ελλάδα! Είναι αξιοθαύμαστο! :P

Απο τα λεγόμενά σου πάντως, αυτό φυσικά και δεν μπορεί να συμβαίνει! Οι περισσότεροι που όπως λες έκαναν το βιογραφικό τους και πήραν το πτυχίο τους, τέλη 2005, αρχές 2006, φυσικά και δεν πέρασαν με τις τελευταίες εξετάσεις του ΔΟΑΤΑΠ... :blink:

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους δικατσάδες ή μη.Έχω μόνο πρόβλημα με τους άχρηστους που δεν θα έπρεπε να είναι γιατροί , είτε είναι από το εξωτερικό είτε από ελληνικά πανεπιστήμια. Το παραπάνω που ανέφερα είναι απλώς ένα παράδειγμα. Ναι πολλοί από αυτούς που πέρασαν δεν το άξιζαν.

Και μου τη βαράει αφάνταστα τέτοιου είδους άτομα να ξεκινούν ειδικότητα χωρίς να περιμένουν, να παίρνουν διδακτορικά, να παίρνουν τις θέσεις-ακόμη και αυτές του ΕΣΥ- και να μου γελούν κατάμουτρα.

Όσο για το ποια ομάδα από τα βύσματα έχει ωφεληθεί από την κατάσταση περισσότερο, είναι αυτοί από την Τσεχία και την Ουγγαρία, που αναγνωρίστηκαν χωρίς να δώσουν Δικατσά.

Αν δεν αρχίσετε να μιλάτε εσείς, τότε θα αρχίσω να μιλάω εγώ. ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ!

Δημήτρη ακούς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εφιαλτης ειναι οι αναμονες που οφειλονται στην αθροα εισαγωγη κρεατος εξ βαλκανιων με ελληνικη σφραγιδα

ας δημοσιοποιηθουν τα ονοματα της λιστας του ντυναν να ξερουμε με ποιους και με τι εχουμε να κανουμε

(αποτι ξερω δεν υπαρχει κωλυμα περι προσωπικων δεδομενων και τετοια)

Οι σφραγίδες είναι νόμιμες και αν το "κρέας" είναι καλό, γιατί να μην προτιμηθεί;

Για τα ονόματα της λίστας συμφωνώ. Θα ήταν χρήσιμο να βλέπαμε ποιοι θα ωφεληθούν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους δικατσάδες ή μη.Έχω μόνο πρόβλημα με τους άχρηστους που δεν θα έπρεπε να είναι γιατροί , είτε είναι από το εξωτερικό είτε από ελληνικά πανεπιστήμια. Το παραπάνω που ανέφερα είναι απλώς ένα παράδειγμα. Ναι πολλοί από αυτούς που πέρασαν δεν το άξιζαν.

Και μου τη βαράει αφάνταστα τέτοιου είδους άτομα να ξεκινούν ειδικότητα χωρίς να περιμένουν, να παίρνουν διδακτορικά, να παίρνουν τις θέσεις-ακόμη και αυτές του ΕΣΥ- και να μου γελούν κατάμουτρα.

Όσο για το ποια ομάδα από τα βύσματα έχει ωφεληθεί από την κατάσταση περισσότερο, είναι αυτοί από την Τσεχία και την Ουγγαρία, που αναγνωρίστηκαν χωρίς να δώσουν Δικατσά.

Αν δεν αρχίσετε να μιλάτε εσείς, τότε θα αρχίσω να μιλάω εγώ. ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ!

Δημήτρη ακούς?

veterinarian αν κατάλαβα καλά έχεις τα κονέ και έβαλες 6 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να ρωτήσουν για το Ντυνάν.Μήπως θα μπορούσες να τους βάλεις να ρωτήσουν,για να έχουμε κάτι έγκυρο και από εκεί, τι θα γίνει με Ρουμανία και Βουλγαρία; Θα αναγνωριστούν αυτόματα σαν τους Τσεχοσλοβένους και θα πάρουν τα μόρια αναδρομικά απο τότε που πήραν πτυχίο( καθένας με τον πόνο του) ή όχι;

Γιατί το Ντυνάν έγινε και το ξέραμε ότι εκεί θα πάνε τα βύσματα,δε νομίζω να είχε κανένας ψευδαισθήσεις, ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να μη τη "φάμε" πάλι ομαδικά και για δεύτερη φορά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

veterinarian αν κατάλαβα καλά έχεις τα κονέ και έβαλες 6 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να ρωτήσουν για το Ντυνάν.Μήπως θα μπορούσες να τους βάλεις να ρωτήσουν,για να έχουμε κάτι έγκυρο και από εκεί, τι θα γίνει με Ρουμανία και Βουλγαρία; Θα αναγνωριστούν αυτόματα σαν τους Τσεχοσλοβένους και θα πάρουν τα μόρια αναδρομικά απο τότε που πήραν πτυχίο( καθένας με τον πόνο του) ή όχι;

Γιατί το Ντυνάν έγινε και το ξέραμε ότι εκεί θα πάνε τα βύσματα,δε νομίζω να είχε κανένας ψευδαισθήσεις, ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να μη τη "φάμε" πάλι ομαδικά και για δεύτερη φορά!

Κονέ δεν έχω, κοινό νου έχω. Οι του ΠΑΣΟΚ ψάχνονται διακαώς να βρουν σκάνδαλα διαφθοράς. Έτσι αν τους δώσεις τις κατάλληλες πληροφορίες, είναι περισσότερο από πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν.

Η πληροφορία είναι δύναμη, πάρτο χαμπάρι!

Αν σε ενδιαφέρει το θέμα πρέπει να το κυνηγήσεις μόνος σου.

Τα κατάλληλα mail τους θα τα βρεις στην ιστοσελίδα www.parliament.gr

Καλή τύχη.

ΥΓ. Ο Αβραμόπουλος έχει δώσει στεγνά τον Κακλαμάνη, αν είναι να μην μπλέξει με σκάνδαλα. Λες να μην κάνει το ίδιο για το Ντυνάν ή για το θέμα που σε ενδιαφέρει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

veterinarian αν κατάλαβα καλά έχεις τα κονέ και έβαλες 6 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να ρωτήσουν για το Ντυνάν.Μήπως θα μπορούσες να τους βάλεις να ρωτήσουν,για να έχουμε κάτι έγκυρο και από εκεί, τι θα γίνει με Ρουμανία και Βουλγαρία; Θα αναγνωριστούν αυτόματα σαν τους Τσεχοσλοβένους και θα πάρουν τα μόρια αναδρομικά απο τότε που πήραν πτυχίο( καθένας με τον πόνο του) ή όχι;

Γιατί το Ντυνάν έγινε και το ξέραμε ότι εκεί θα πάνε τα βύσματα,δε νομίζω να είχε κανένας ψευδαισθήσεις, ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να μη τη "φάμε" πάλι ομαδικά και για δεύτερη φορά!

Μα εσυ ησουν σιγουρη....Τι εγινε τωρα? :rolleyes:

Βρε...εμενα να ρωτας!! :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα εσυ ησουν σιγουρη....Τι εγινε τωρα? :rolleyes:

Βρε...εμενα να ρωτας!! :wub:

Σίγουρη είμαι για το τι λένε οι νόμοι που διαβάζω.

Σίγουρη προς το παρόν δεν είμαι για το τι θα κάνει το υπουργείο και αν θα παρανομήσει πάλι..

Γιατί στα λόγια όλα καλά τα λένε για την ώρα στα έργα όμως θα δείξει και το τι υπάρχει γραπτώς θα τους ξεμπροστιάσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους δικατσάδες ή μη.Έχω μόνο πρόβλημα με τους άχρηστους που δεν θα έπρεπε να είναι γιατροί , είτε είναι από το εξωτερικό είτε από ελληνικά πανεπιστήμια. Το παραπάνω που ανέφερα είναι απλώς ένα παράδειγμα. Ναι πολλοί από αυτούς που πέρασαν δεν το άξιζαν.

Και μου τη βαράει αφάνταστα τέτοιου είδους άτομα να ξεκινούν ειδικότητα χωρίς να περιμένουν, να παίρνουν διδακτορικά, να παίρνουν τις θέσεις-ακόμη και αυτές του ΕΣΥ- και να μου γελούν κατάμουτρα.

Όσο για το ποια ομάδα από τα βύσματα έχει ωφεληθεί από την κατάσταση περισσότερο, είναι αυτοί από την Τσεχία και την Ουγγαρία, που αναγνωρίστηκαν χωρίς να δώσουν Δικατσά.

Αν δεν αρχίσετε να μιλάτε εσείς, τότε θα αρχίσω να μιλάω εγώ. ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ!

Δημήτρη ακούς?

Αφροξυλανθη ακους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα το Ντυνάν απαντούσε σταθερά ότι δεν υπάρχει τίποτα νεότερο και ότι η διαδικασία είναι παγωμένη. Αν κάποιος από σας έχει τα κονέ να ξεμπροστιάσει ενδεχόμενες βρωμιές, γιατί δεν το κάνει; 6 βουλευτές έβαλες ρε φίλε και πάγωσες τη διαδικασία (αν και εγώ θυμάμαι να παγώνει με κοινό δελτίο τύπου Μαρτίνη-ΣΦΙΑ), δεν μπορείς να βάλεις και τώρα 2-3 που ΕΜΑΘΕΣ μέχρι και ονόματα; Αν είχα παγώσει τη διαδικασία όταν ήταν ακόμα εντελώς θεωρητική, εγώ έτσι θα ενεργούσα τώρα που ξέρω και πρακτικά τι γίνεται, πώς γίνεται και για ποιους γίνεται.

Δεν αμφισβητώ αυτά που είπε αυτός που ξεκίνησε το θέμα, αλλά έχω μάθει να κρατάω μικρό καλάθι. Α, και αν ξέρεις και μέλη του ΔΣ του ΣΑΙΕΠ που είναι στην περιβόητη λίστα (όπως υπονόησες), ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ να τα κατονομάσεις και μα τω Θεώ, εγώ δεν πρόκειται να τα σβήσω.

Περιμένουμε νέα σου, μια και ανά τακτά χρονικά διαστήματα φωνάζεις για το Ντυνάν και επειδή εμείς από τον ΣΑΙΕΠ είμαστε πολύ μικροί για να μαθαίνουμε τις πραγματικές εξελίξεις και μαθαίνουμε μόνο όσα επίσημα λέει το Νοσοκομείο. Δηλαδή ότι δεν υπάρχει τίποτα.

ΥΓ: Μόνο σε μένα φαίνεται σουρρεαλιστικό να κατηγορεί έναν οποιονδήποτε Σύλλογο κάποιος με τρελά κονέ που μαθαίνει το παρασκήνιο, επειδή οι επίσημες απαντήσεις που λαμβάνει αυτός ο Σύλλογος δεν συμφωνούν με όσα εκείνος μαθαίνει παρασκηνιακά; Γιατί μόνο παρασκηνιακά μπορείς να έμαθες κάτι που κανένας εκπρόσωπος του Νοσοκομείου δεν λέει. Επαναλαμβάνω, η ενημέρωση από όσο έμαθα από τον Πρόεδρο του ΣΑΙΕΠ είναι της προηγούμενης εβδομάδας. Αν άλλαξε κάτι χθες, δεν το ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλος ένας καλά πληροφορημένος γιατρός από τον μάγειρα του Ντινάν έρχεται για να κάνει αποκαλύψεις....Άλλη μια ζεστή πληροφορία κατευθείαν από την κουζίνα του Νοσοκομείου.Ο πρόεδρος του ΣΑΙΕΠ θα γίνει και πρόεδρος του Ντινάν...Σίγουρο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.