Jump to content

Ιδανικος/η συντροφος


Winmx

Recommended Posts

Εχουμε τοπικ "Οδηγιες για αντρες", "Οδηγιες για γυναικες", "Κακιες" .....αλλα αναρωτιεμαι υπαρχει τελικα ο ιδανικος συντροφος;Πως ειναι για εμας ο ιδανικος συντροφος;Ποσοι απο εμας εχουμε καταφερει να βρουμε αυτο το ταιρι;Γενικοτερα πως θελουμε τον ανθρωπο που ειναι διπλα μας;Εξωτερικα και εσωτερικα....

Προσωπικα εχω καταληξει οτι δε θελω να με πηζει,δε θελω να χανω το χρονο μου σε ηλιθια και ανουσια καβγαδακια.Δε θελω να καταπατα την ελευθερια οπως δε το κανω κι εγω.

Γενικα διπλα θελω εναν ανθρωπο αρκετα ανεξαρτητο (σορρυ αλλα μερικοι που βαζουν λουρι στο συντροφο τους μου φαινεται υπερβολικο :blink: .....αμα θελω μαζευω ενα αδεσποτο :lol: ).

Ο σεβασμος και η ειλικρινια ειναι το αλφα και το ωμεγα για'μενα.....βασικα αυτο ισχυει για ολες τις σχεσεις φιλικες,ερωτικες ....κτλ.Εκτιμω και σεβομαι πολυ περισσοτερο εναν ανθρωπο που μου λεει καταμουτρα ακομα και τα πιο αρνητικα πραγματα.....και ας πληγωνουν.

Θελω και αλλα πολλα....οπως και υπαρχουν πολλα αλλα που δε θελω.

Εσεις πως το βλεπετε το θεμα;Ειμαι περιεργη να δω τι θεωρουν ιδανικο οι αντρες και τι γυναικες.Γενικα τι ψαχνετε ή τι εχετε βρει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Last Reply

Συνοψίζοντας το τι πιστεύω, δεν υπάρχουν ιδανικοί σύντροφοι ή σχέσεις αλλά ώριμοι σύντροφοι ή σχέσεις. Όλα τα άλλα βρίσκονται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ τον έχω βρει τον ιδανικό σύντροφο. Ο εαυτός μου :lol:

Γιατί όλοι οι άλλοι κάπου θα σκαλώσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιδανικός είναι αυτός που ξέρει τι ζητάει και τι θέλει, η σχέση που του ταιριάζει θα βρεθεί ! Όταν είσαι αυθεντικός τα υπόλοιπα έρχονται ή φεύγουν μόνα τους !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το Windsford (κάπως έτσι) wifes το έχετε δεί?

Που οι σύζυγοι ήταν τέλειοι?

Λοιπόν εγώ διαφωνώ κάθετα.

Ο τέλειος σύντροφος είναι ένας άνθρωπος, με αισθήματα, νευράκια και ενίοτε τσατήλες emranting. Όταν είναι κουρασμένος είναι κουρασμένος, αλλά πάει το έξτρα μίλι για να ευχαριστήσει την σύντροφό του, δηλαδή εμένα.

Έχει χιούμορ και κατανόηση, αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και έχει την ηγεσία στην σχέση. Και εγώ κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να τον ευχαριστήσω, γιατί μήν ξεχνάμε η συντροφικότητα είναι υπόθεση 2 και όχι ενός.

Τελικώς το θέμα δεν είναι τί μπορεί να κάνει ο τέλειος σύντροφος για μένα, αλλά τί μπορώ να κάνω εγώ για τον τέλειο σύντροφο. :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και βεβαια υπαρχει...ειναι ψηλος, ξανθος, νεος, κουκλος, πανεξυπνος με 3 διδακτορικα, λεφτα, εργατικος, τρυφερος ευαισθητος, σ αγαπαει οπως εισαι, δεν σ απαταει!!, δεν σου μιλαει ασχημα, σε κοιταει μεσα στα ματια...................................................................................................................................................

και τα χει μ ενα τοπ μοντελ ονοματι Κριζα Τερλιν! :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν είναι κουρασμένος είναι κουρασμένος, αλλά πάει το έξτρα μίλι για να ευχαριστήσει την σύντροφό του, δηλαδή εμένα.

τί είναι το έξτρα μίλι? Μου ήρθε στο μυαλό το πράσινο μίλι του Ολιχαντέμπε. Εννοείς πώς τη έχει ένα μίλι παραπάνω απο τους άλλους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarupemarup

:wacko::blink: Αμαν οι αντρες με τη... γαριδα τους...που λεει και μια φιλη....

Μαλλον κατι αλλο εννοουσε... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το Windsford (κάπως έτσι) wifes το έχετε δεί?

Που οι σύζυγοι ήταν τέλειοι?

Λοιπόν εγώ διαφωνώ κάθετα.

Stepford Wives.

Κοίτα και μαθηματικά να το πάρεις ή από χαρακτηρολογικής άποψης, πάντοτε υπάρχει το τέλειο "ταίριασμα". Αρκεί μόνο να μη σπαταλάς τη ζωή σου αναζητώντας το...

Εγώ ψάχνω μια Κλερ Φίσερ!!! :P:wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα βασικά εγώ πιστεύω ότι από τη μέση και κάτω όλοι ταιριάζουν με όλους...το θέμα είναι από τη μέση και πάνω τί γίνεται!!!!! :splaaaats::D:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι όμως δεν ταιριάζουν όλοι με όλους από τη μέση και κάτω emnono

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ιδανικός σύντροφος είναι σαν αυτό που λέμε για το αν υπάρχει το τέρας του Λοχ-Νες: Δεν υπάρχει αλλά πολλοί λένε ότι το έχουν δει.. :D

Έτσι είναι γενικά τα πράγματα στη ζωή..δεν υπάρχει το ιδανικό και αυτή είναι και η ομορφιά της.

Για μένα αυτό που έχει σημασία είναι η ένταση των συναισθημάτων ανάμεσα σε δύο ανθρώπους.Τα υπόλοιπα τα ανακαλύπτεις και τα"χτίζεις" στην πορεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ψάχνω μια Κλερ Φίσερ!!! :P  :wub:  :wub:

Είδα μία ολόιδια στο λεωφορείο..λες και ήταν σωσίας της!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I want the real thing, unfortunately...:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι όμως δεν ταιριάζουν όλοι με όλους από τη μέση και κάτω emnono

Γιατί αμφιβάλλεις ότι βιολογικά τουλάχιστον είμαστε όλοι συμβατοί με όλους?? (του αντιθέτου φύλου εννοώ-εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Προφανώς του αντίθετου φύλου.. Ναι αμφιβάλλω. Γιατί τότε όλα τα ανδρικά μόρια θα εφάρμοζαν τέλεια με όλα τα γυναικεία, ενώ κάτι τέτοιο φυσικά δε συμβαίνει (πόσες φορές δεν έχουμε πονέσει όχι λόγω ορμής αλλά λόγω μεγεθους) emoopsemcensored (βρε τι με βάζετε και λέω πρωί πρωί) :P :P :P Άντε καλημεραααααααααααααα :D
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup τι είπε πάλι το άτομο... Και "πόσες φορές", ε;;;

Το καλαπόδι γρήγορα! Είναι στενό το παπούτσι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Προφανώς του αντίθετου φύλου.. Ναι αμφιβάλλω. Γιατί τότε όλα τα ανδρικά μόρια θα εφάρμοζαν τέλεια με όλα τα γυναικεία, ενώ κάτι τέτοιο φυσικά δε συμβαίνει (πόσες φορές δεν έχουμε πονέσει όχι λόγω ορμής αλλά λόγω μεγεθους)

όλοι οι καλοί παντού χωράνε :blink::huh::o:unsure::wacko::D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκτος απο το μεγεθος Τζουλιετ ή την ορμη οπως ειπες στην αισθηση του πονου συμβαλλει και η ψυχολογια της γυναικας.......Με αλλα λογια ποσο γουσταρεις αυτο που κανεις με αυτον που το κανεις...... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από την εξέλιξη που πήρε η κουβέντα υποθέτω πως ο ιδανικός σύντροφος είναι ο Peter North.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup emarup emarup Ποιοι είν'όλοι αυτοί ωρέ? :P Και τι να τα κάνω τα κότερα? Κανα μαέστρο να με προωθήσει θα μου βρείτε? :splaaaats:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.