Jump to content

Σκι,πίστες,χιόνια


Recommended Posts

Λοιπόοοον επειδή ο χειμώνας έφτασε, εμπρός βήμα ταχύ, μερικές ωραίες αποδράσεις είναι τα χιονοδρομικά κέντρα Ελλάδος.

1) Παρνασσός - Αράχωβα:

Γνωστό και μη εξαιρετέο χειμερινό θέρετρο, όλοι ξεκινάμε να ξεφύγουμε από την Αθήνα και τελικά βρισκόμαστε όλοι μαζί να πίνουμε καφέ στο Κυβερνείο και το Εμπορικό. Φτερόλακα, Κελλάρια, Γεροντόβραχος, έχει πράσινες πίστες (έχει και άλλες αλλά δεν έχω ανέβει άλλο επίπεδο :P) Έχει πίστα για snowboard με έναν αναβατήρα που πέφτουν και δεν τσακίζονται ενώ εγώ στο ίσωμα και σκοτώνομαι.

Και πάμε στο ζουμί τώρα για τους μη αθλητικούς τύπους.

Φαγητό: Ζάχος στο Λιβάδι είναι κλασσική ταβέρνα με πολύ ωραίες πίτες (όχι χυλόπιτες κακά μυαλά, αφού τον ανεβάσατε στα βουνά, πείτε το ρημαδοναι :lol: ). Στην Αράχωβα ο Καπλάνης ήταν καλός και το Κατώι έχω ακούσει αλλά δεν έχω ιδίαν πείραν γιατρέ μου.

Καφές: Είπαμε Κυβερνείο...

Nightlife για τους νεώτερους, γιατί το νταβαντούρι το βαριέμαι: Cinema, Papagayo

2) Καλάβρυτα (Χάρη ακούς; :P )

Νταξ ξέρετε...σε 2 ωρίτσες από την Αθήνα, ειδική πίστα για snowboard, πράσινες μπλε κόκκινες μαύρες πίστες για όλα τα γούστα

Φαγητό: ταβερνάκια διάφορα με τέλειο κρασάκι. Ένα μπαράκι θυμάμαι, τον Μύλο, αλλά έχω να πάω και χρόνια δεν εγγυόμαι τίποτα. Επίσης είχε και ένα, Έβδομη τέχνη, που παίζει ελληνικό ροκ και ήταν το κλασσικό after.

3) Μέτσοβο

Ε είναι λίγο μακριά, αν ποτέ μείνετε Γιάννενα, πάτε μια βόλτα αλλιώς μην ξεκινήσετε. Προφήτης Ηλίας λέγεται η κορυφή, προσωπικά 6 χρόνια, μια φορά είχε χιόνι για να κάνουμε σκι, όλες τις άλλες ανεβαίναμε και τρώγαμε ήττα. Παρόλα αυτά το χωριό είναι πολύ όμορφο με τα σπίτια με τις πέτρινες χαρακτηριστικές σκεπές. Για να φάτε πηγαίνετε στον Πολιτιστικό όμιλο όπου όλοι κάθονται σε ένα μεγάλο τραπέζι με πάγκο γύρω από το τζάκι και είναι σαν να είσαι συνδαιτημόνας με 40 άτομα (παίζει και βραδιά με κιθαρίτσα και γενικά με παρειστικη διάθεση). Για καφέ στον κεντρικό δρόμο έχει διάφορες καφετέριες και ζητήστε τσάι με κονιάκ ή γενικά ροφήματα με αλκοόλ. Είναι εγγύηση. Για βράδυ θα κατεβείτε Γιάννενα, τί να κάνετε εκεί πάνω :P

Σε αυτά έχω πάει, περιμένω εντυπώσεις και προτάσεις και για άλλα χιονοδρομικά :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αραχωβα κοινως "Χειμερινη Μυκονος"

Τα καλα τις

κοντα απο την αθηνα με ski-bus 2 ωρες με αμαξι 60 λεπτα το λιγοτερο.

καλο βουνο με πολλες πιστες emkwlos:splats: καθε επιπεδου!!

αρκετες σχολες και πειρατες εκπαιδευτες!

καινουργιο σαλε (2002) 3 οροφοι

τα κακα!!!!!

τα σ/κ η

καρτα 25 ευρο

τις emcensored απο κοσμο

μαζευεται η μαρα και σαρα και η μαμα με γαντια και σκουφι να κυνηγαει τον γιοκα τις

συμπεριφορα των εργαζομενων αν δεν σε ξερουνε για τα μπαζα!!!!!!

φαι χαλια λιβαδι και αραχωβα καθως και ακριβο!!!!!

Καλαβρυτα!!!

Welcome at Klaoudatos ski resort!!!

ο τιτλος αρμοζει καταληλα

Καλα

Πιο αποτομες πιστες για απαιτικους και φανατικους τις ταχυτητας

παρουσια δεντρων οπου συμπληρωνουν το οπτικο εφφε

καλο σαλε με everest

2 σχολες

δεν συγκεντρωνει κοσμο εκτος απο αργιες οπου μαζευεται ολη η πελοποννησος.

παρα πολλες ταβερνες παρα πολυ καλο φαι και φθηνο!!!! σας προτεινω Ταβερνα ΤΟ ΣΚΕΠΑΣΤΟ!!!!!!!!

ΚΑΚΑ

αν ειστε στο χιονοδρομικο και ξαφνου αρχισει κακοκαιρια εχετε το πολυ 1 ωρα να την κανετε και να πατε καλαβρυτα για καφε.

Μακρια ειναι..... 2 ωρες ειναι με 180....3 με το αμαξι σαν ανθρωποι 4 με ski-bus

3 βουνα για τα οποια εχω μεινει καταπλικτος, στα 8 χρονια που ασχολουμαι και δουλευω και παντα ειναι τελεια και ακομα πιο φθηνα

ΒΑΣΙΛΙΤΣΑ RULES

3-5 πηγαδια

Βορρας (Καμαικτσαλαν)

Οσοι πατε για πρωτη φορα σε χιονοδρομικα και τολμησετε να δοκιμασετε ειτε ski ειτε snowboard, ειναι συνετο να παρετε εναν εκπαιδευτη. Ο καθε φιλος και γνωστος που εχει την καλη προθεση να σας δειξει, ας ειναι καλος δεν ξερει να διδαξει τα παντα καθως και τις πιο πολλες φορες λενε Μ emcensored λ emcensored α emcensored κ emcensored ι emcensored ε emcensored ς emcensored

Μην πατε σε πιστες που δεν ειναι του επιπεδου σας ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΤΕ (και μετα θα μου ζητατε αποκατασταση μινισκου, πλαγιου ΚΛΠ

αυτα :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΚΑ

αν ειστε στο χιονοδρομικο και ξαφνου αρχισει κακοκαιρια εχετε το πολυ 1 ωρα να την κανετε και να πατε καλαβρυτα για καφε.

Μακρια ειναι..... 2 ωρες ειναι με 180....3 με το αμαξι σαν ανθρωποι 4 με ski-bus

αυτό είναι το καλό την υπόθεσης ρεεεεε να χαλάσει ο καιρός κατά τις 2... περιμένεις τους άλλους να φύγουν κομπλάρεις το αργό στο 4x4 και το απολαμβάνεις.. χι χι emdevil

Κανόνισε να έρθεις με την αδελφούλα σου και τα άλλα άστα σε μένα :P:P:P Εδώ πάω για βόλτα μόνος.. πόσο μάλλον με παρέα.. :rolleyes:

Και επειδή αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει είπα να κάνω και ένα μικρό review....

emardown

Στις εγκαταστάσεις του κέντρου στο Χελμό, ο επισκέπτης μπορεί να βρει άνετους χώρους στάθμευσης, καφετέριες, εστιατόρια, κατάστημα πώλησης και ενοικίασης εξοπλισμού σκι, οργανωμένη σχολή σκι και σταθμό Α' βοηθειών.

Επίσης μπορεί να απολαύσει την ειδική πίστα για moguls ski, το πάρκο για snowboard, τις διαδρομές cross country ski, το μοναδικό πάρκο snow tubes, τις πτήσεις με αλεξίπτωτο πλαγιάς , τις διαδρομές με τα snowmobiles και τις πολλές εκδηλώσεις κατά τη διάρκεια του χειμώνα.

Στην ευρύτερη περιοχή του Χιονοδρομικού Κέντρου και γενικότερα στον ορεινό όγκο του Χελμού μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν:

* η επίσκεψη στο νέο τηλεσκόπιο Αρίσταρχος, :D

* η διαμονή στο ορεινό καταφύγιο, B)

* οι χειμερινές διαδρομές με ορειβατικά σκι & με χιονορακέτες,

* οι διαδρομές σε μονοπάτια πεζοπορίας και ορειβασίας,

* οι αναρριχητικές διαδρομές,

* οι διαδρομές με αυτοκίνητα 4Χ4 ;)

* οι διαδρομές με μηχανές moto cross.

MAP-GR.gif

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε εδώ!

Αυτό δεν έχω δοκιμάσει ακόμα είναι βόλτα με τα snowmobile :):D Αλλά που θα μου πάει... φέτος δε θα μου ξεφύγουν...

Στα Καλάβρυτα μπορείτε να βρείτε πολύ ζεστά κουτούκια.. προτείνω όμως πρωινή τυρόπιτα.. θα σας μείνει αξέχαστη.. μετά χιονοδρομικό για σκι ή και για καφέ... (το κακό είναι ότι χωρίς τα ski δεν σε αφήνουν να ανέβεις την στύγα.. όπου η θέα είναι μοναδική.. κάπου εκεί βρίσκεται πλέον και το μεγαλύτερο τηλεσκόπιο των Βαλκανίων "Αρίσταρχος" Δεν το έχω επισκεφθεί ακόμα.. πέρσι δεν είχα βρεί άκρη.. Πίνετε έναν καφέ στο πάνω σαλέ.. φεύγετε κατά τις 3... σταματάτε Καλάβρυτα.. είτε μένετε σε κάποιο από τα πανέμορφα ενοικιαζόμενα σπίτια που έχουν χτιστεί τα τελευταία χρόνια (μάλιστα χτίζεται και ένα ολόκληρο χωριό με θέα τα Καλάβρυτα.. λίγο πιο πάνω από τον τόπο θυσίας για όποιον ξέρει.....

Θεϊκό φαγητό (για κοψίδια αναφέρομαι :rolleyes: ) έχει μια ταβέρνα στη μέση του δρόμου (Καλάβρυτα - Διακοφτο) δε θυμάμαι πως λέγεται.. είναι περίπου 10-12km από την πόλη των Καλαβρύτων...

Αν πάλι έχετε χρόνο και γίνει διήμερη εκδρομή.... μπορείτε να βάλετε στο πρόγραμμα σας το μοναστήρι της Αγίας Λαύρας.. Μέγα σπήλαιο.... Μακελαριά και κάποια ακόμα... (Χρυσοποδαρούσα.. είναι λίγο πιο μακριά). Ακόμα μπορείτε να επισκεφτείτε το «Σπήλαιο των Λιμνών» Καστριών εδώ

Τα υπόλοιπα είναι στο μυαλό μου :rolleyes: σε όλη την διαδρομή (και από τις δύο πλευρές) υπάρχουν πολλές διαδρομές μέσα στα βουνά.. που όμως προσφέρονται μόνο με ένα 4x4...

ΑΑΑ Να μην ξεχάσω και τον οδοντωτό... όπου περνάει μέσα από το γνωστό φαράγγι του Βουραϊκού.. το οποίο μπορείτε να το περπατήσετε κιόλας.. ακόμα δεν το έχω κάνει...

Για τους φανατικούς που ποδηλάτου υπάρχουν πολλές ωραίες διαδρομές.. μόνο που δεν μπορεί ο καθένας λόγο της μορφολογίας... -_-

emthanx

ΥΓ. Το ποστ αυτό θα μπορούσε κάλλιστα να μπει και στις αποδράσεις... αλλά το ποστ της winny που έδωσε την αφορμή.. οπότε το έβαλα και εδώ... (Αν δεν αρμόζει εδώ... move it :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ προτείνω....

ΙΤΑΛΙΑ

via lattea (alpi), κυρίως salice ή sauze d'oulx(τεράστιες πίστες) και sestriere (για τους εραστές του πάγου... μόνο αν είστε πολύ καλοί...)... για για να μην κατεβείτε ΠΟΤΕ την ίδια πίστα...

f_sestriere1.jpg

f_claviere1.jpg

f_sauze2.jpg

f_generich5.jpg

info: via lattea

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

valle d'aosta, courmayeur - monte bianco (alpi)... στους αιώνιους παγετώνες.... για να σερφάρετε πάνω από τα 4000...

01.jpg

s1_lago.JPG

foto5.jpg

info: courmayeur-mont blanc, funivie montebianco

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

trentino-alto adige, cortina d'ampezzo αλλά όχι μόνο... dolomiti, ίσως τα πιο όμορφα βουνά του κόσμου.... οι πιο κάτω φώτο τα αδικούν, όταν βρώ καλύτερες θα τις παραθέσω...

home.jpg

foto01.jpg

svigilio_invernog.jpg

info: cortina d'ampezzo official site, adrenaline center, alto adige

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και... ΓΑΛΛΙΑ

Deux Alpes, για σκι ακόμα και το καλοκαίρι... πολύ ψηλά, πολύ κρύο... μα πολύ, ε, πολύυυυυ... συνήθως όταν κάνω σκι ιδρώνω, εδώ συνεχώς τουρτούριζα....

37.jpg

23.jpg

12.jpg

31.jpg

28.jpg

info: les deux alpes

Val Thorens, ονειρικά, ψηλά, απίστευτες και ατελείωτες πίστες... ανεβείτε ψηλά 8 η ώρα το πρωί και κατεβείτε μέχρι κάτω ολομόναχοι.... φοβερό χιόνι, κουλουριαστείτε πάνω στα σκι και πλησιάστε τα 100.... κατεβείτε τις μαύρες και.... :splaaaats: πήγαινα λίγο γρήγορα, ε? αν δε το καταλάβατε, εδώ κόντεψα να σκοτωθώ... :wacko::Pemcolgate

και μετά πόναγε το κεφάλι μου το βράδυ και δεν είχα όρεξη για όλες αυτές τις σκανδιναβές/αγγλίδες/γαλλίδες που με τρώγανε με τα μάτια.... :Pemblush

05.jpg

06.jpg

03.jpg

08.jpg

04.jpg εδώ έμενα, στα δεξιά της φώτο...

όπως καταλαβαίνετε τα σκι τα έβγαζα και τα έβαζα μπροστά από το ξενοδοχείο... μια μέρα ήθελα να πηδήξω με τα σκι από το μπαλκόνι αλλά οι φίλοι μου δε με άφησαν.... :wub:

info: val thorens

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

by the way....

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΟ ΣΑΣ.... θα το θυμάστε για πάντα...

if you need info, just ask...

kisses

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup πω πω βρε Ροαντ για μια στιγμη νομιζα οτι εγραφε η μανα μου ρε ετσι οπως ελεγες για τα τουριστικα emdevil:splaaaats: Αν αποφασισεις να παρεις τον οδοντωτο ξερεις ποιον θα σου στειλω παρεα :lol::lol:

Μια χαρα ειναι εδω το ποστ....ειναι ενα μιξ emrockon

Για ταβερνες κ κοψιδια.....εδω στον Snowshrm.....μηπως παντως λες το Σκεπαστο αυτο που δε θυμασαι;

Πως το λενε μωρε αυτο στη Βρωσταινα -_- ;

Snowshrm ειπες να μην εμπιστευομαστε οποιον ξερει κ να παρουμε εκπαιδευτη;εισαι τρελος ρε που θα'ρθω τοτε :blink: ;

Νικο τι μου κανεις τωρα!!!!;;;;Πωωωωωω μου ανοιγεις δουλειες που εδωσες ολες αυτες τις πληροφοριες για Ιταλια.Μερικα ποστ παραπανω ειναι ο τρελος της οικογενειας με τα snowboard :splaaaats:

Εγω παντως ειμαι της θαλασσας :D αν θα ερθω θα κατσω στο τζακι....δε εχω ορεξη για σπασιματα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νικο τι μου κανεις τωρα!!!!;;;;Πωωωωωω μου ανοιγεις δουλειες που εδωσες ολες αυτες τις πληροφοριες για Ιταλια.Μερικα ποστ παραπανω ειναι ο τρελος της οικογενειας με τα snowboard  :splaaaats:

Εγω παντως ειμαι της θαλασσας  :D αν θα ερθω θα κατσω στο τζακι....δε εχω ορεξη για σπασιματα

πες του τρελού της οικογένειας να ρθει να δουμε ποιος κατεβαίνει πιο γρήγορα...

θα κάνουμε 2 ματσάκια skis-snowboard... ένα στην πίστα και ένα στον αφρό...

emrockonemrockonemrockon

και σιγά μη σε αφήσουμε στο τζακι... ένα toboga, ένας μπρος ένας πίσω και θα διασκεδάσεις και συ... χωρίς σπασίματα... :rolleyes::P

dont you trust us???

emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Εχμμμ...μπορείτε να με πάρετε κι εμένα μαζί; Δε θα ενοχλώ καθόλου, μόνο τα έξοδα θα ήθελα να μου πληρώνατε αν μπορείτε... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε Νίκο (χρόνια πολλά κιόλας) μια εκδρομή είπαμε να πάμε όχι να μας φύγει το μηνιάτικο :P Ξέρω και κάτι άλλα εξαιρετικά χιονοδρομικά στην Courchevel και στο Gstaad. :D:P Να κανονίσουμε να πάτε :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε Νίκο (χρόνια πολλά κιόλας) μια εκδρομή είπαμε να πάμε όχι να μας φύγει το μηνιάτικο :P Ξέρω και κάτι άλλα εξαιρετικά χιονοδρομικά στην Courchevel και στο Gstaad. :D  :P Να κανονίσουμε να πάτε  :P  :P

emthanx for the wishes

υγ. αν αυτό στη φωτο είναι το μάτι σου i'm in love... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φέτος την άνοιξη θα κάνω settimana bianca (λευκή εβδομάδα) στις ιταλοελβετικές Άλπεις. Αν και είναι λίγο ακριβά στην Cervinia έχουν κάνει συμφωνίες με το Zermatt και μπορείς να βγάλεις κοινό skipass!! Αυτό σημαίνει ότι μπορείς το πρωί να κάνεις απ'την πλευρά της Ιταλίας σκι και το μεσημέρι απ'την Ελβετία!!

map_skirama_inverno.jpg

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης έχει το καλό ότι είσαι Ιταλία (φαγητό τέλειο, τιμές σε Ευρώ, κλπ) και ευχαριστιέσαι υποδομές Ελβετίας, συν της άλλης εκεί πέρα είναι Παγετώνας έχει τρελό χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup να κανονισουμε μια εκδρομη να παμε ολοι μαζι :D:P:lol: italian greekmeds emgoal !εγω ομως δε εχω κανει ποτε σκι.......

οποιος θελει να'ρθει απο ελλαδα ειναι καλοδεχουμενος :D .....εγω ολο κ καποιον μπορω να φιλοξενησω B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε γουινεμιχ μη μου κάνεις τέτοια τώρα και προσπαθώ να πάρω πτυχίο...

πω πω και δε μπορώ να λέω όχι σε κάτι τέτοια........... :rolleyes:

λοιπόν πρωτοβουλία δεν παίρνω, όπως θα έκανα συνήθως, να έχω τη συνείδησή μου ήσυχη...

:P

αν πάτε όμως μη και δε μου το πείτε.... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπορείτε να μου το πείτε εμμέσως για να έχετε και σεις τη συνείδησή σας ήσυχη....

να, ας πούμε, κάτι σαν << ρε νίκο μήπως μπορείς να φιλοξενήσεις κάτι παιδιά γιατί έρχονται κάμποσοι μαζί από ελλάδα μέσα στο δεκέμβρη/γεννάρη?>>

B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πείτε μου ότι είναι πανάκριβο και αδύνατο να συμβεί. Πείτε μου γιατί ζηλεύω πολύυυυυυυ... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για δεκεμβρη/γεναρη χλωμο......για φλεβαρη (εχει κ εκπτωσεις εκεινη την περιοδο!!!! B) )/μαρτιο κατι μπορει να παιξει :D

Βασω για'σενα δε θα'ναι ακριβο....εγω θα φιλοξενησω τις γυναικες B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:o:o:o:o:o

Δηλαδή με καλείς;;;; !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes::rolleyes::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:emiloveyouemiloveyouemiloveyou (και μόνο η πρόσκληση είναι η μισή χαρά του να ερχόμουν!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup γιατι ρε τρελοκομειο θες κ ειδικη προσκληση :blink: ;καλα ας το κανω επισημα "Αγαπητη Βασιλικη ειστε προσκαλεσμενη μου"....... :lol::D
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Challenge accepted BRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! with trees in the way or without?????????? emrockon    και off-piste ψηνομαι πιο πολυ  emdribble

καλά λέει μια ψυχή ότι είσαι ο τρελός της οικογένειας.... :P

για μάρτιο οκ, φύγαμε...

υγ. τα δέντρα είναι υποχρεωτικά....

υγ. σάντυυυυυυυ... ε σάντυυυυυυυ... ετοίμασε το κουτί με τις πρώτες βοήθειες....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ξέρω τί λέτε, αλλά φέτος μάλλον θα είναι η πρώτη χρονιά που θα κάνω σκι! :) :) :)

λοιπόν, θα ξεκινήσω φυσικά από τις δύσκολες πίστες, αυτήν που έχει την τρομερή κλίση 0 μοίρες που σε σπρώχνει ο δάσκαλος και μετά από 2 μέτρα πέφτεις καθώς γελάνε οι γύρω και μπορεί αν τα πάω καλά την επόμενη μέρα να γίνω τόσο καλός ώστε απλά να χρειάζεται να πέφτω πάνω σε άλλους για να σωριαστώ! :D:D

ψιτ...... αδερφέ της winny! την μέρα που θα πάμε, μάζεψε την αδερφή σου και ελάτε να γελάσουμε όλοι μαζί!

:P:P (φυσικά όποιος άλλος θέλει ευπρόσδεκτος να θαυμάσει την εξαιρετική μου τεχνική! :) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup α καταλαβα :unsure: .....κ αλλος που αναβει φωτιες :splaaaats:

λοιπον να δηλωσω οτι το μισο της οικογενειας επιστρεφει το σαββατο κ το αλλο μισο σε 9 μερες.να κανονισουμε να παμε....τι να πω η ερμη.

Νικο αν θα'σαι Ελλαδα ελα κ εσυ γιατι ενα κουτι πρωτων βοηθειων δε μας φτανει :D κ αν συμβει τπτ στον Παρνασσο.....τον emcensored αν θελει καπιος να μας πει την εμπειρια του emdevil

χμμμμ πρεπει να φερω φλις,χοντρες καλτσες,γαντια,σκουφι......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.