Jump to content

ΜΠΑΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Μιας και το διάβασμα πολύ και το ΚΝΣ κορεσμένο, κάνας ψευδονευροδιαβιβαστής δε βλάπτει. Με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη προσοχή (ωστε να αποφύγουμε το σ. Korsakov και τη μόνιμη αστάθεια), ε, "βάλτε να πιούμε" (επιτέλους)!

Προτείνω ξεκινώντας απο εδώ να συγκεντρώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα μπαράκια (όχι κλαμπ, όχι ταβέρνες, όχι ότι άλλο) με διευθύνσεις και ονόματα, σχόλια και δυσκολίες (πρόσβαση, παρκάρισμα, χώρος, έως και εξαερισμός μη μσας πω) για να ξέρουμε πού πάμε βρε αδερφέ!!

Ξεκινάω εγώ λοιπόν (πιθανότατα με πολύ γνωστά σε όλους σας μέρη):

1. Jazz in Jazz --> Κολωνάκι (πάνω απο τη Δεξαμενή). Το μαγαζί πολύ όμορφο μέσα, ο ιδιοκτήτης μπάρμαν ένας αλκοολικός πρωην ναυτικός που ξέμεινε στο Missisipi μια φορά κι έμαθε τη Jazz. Όχι extream Jazz, βατές μουσικούλες, ιδανικό για ποτάκι με χαλαρή μουσική και κουβέντα. Τιμές ΑΣΧΕΤΕΣ με Κολωνάκι (ουίσκι 5 ευρώ ή κάτι τέτοιο, κρασί 4 κλπ). Παρκάρισμα Κολωνακίου...δυστυχώς.

2. Οινοθήκη --> Πλατεία Ασωμάτων, Μοναστηράκι (αν και θα ακούσετε και Ψυρρή απο κάποιους, ε, είναι στα δεξιά όπως ανεβαίνουμε οπότε μάλλον Μοναστηράκι, διάολε μέσα στα παλιατζήδικα είναι!). Μουσική lounge ή "άδεια house" (όπερ όχι νταμπαντούμπα) , μικρό για χειμώνα (μέσα μικρό) τέλειο για καλοκαίρι, προσωπικά πάω όλες τις εποχες. Παρκάρισμα γελοίο (μπείτε μέσα στην πλατεία, όλοι εκεί παρκάρουμε) με το μετρο στάση Μοναστηράκι και κατυφορίστε. Τιμές νορμαλ (8-10 ευρώ το ποτό)

3. Ποτοπωλείο (και το "απο πάνω" που δε θυμάμαι πώς το λένε) --> δύο μαγαζάκια που μαζεύουν εξαιρετικό κόσμο (φοιτητόκοσμο και όχι μόνο, εξαιρετικές γυναικείες παρουσίες, κυρίες με συγχωρείτε δεν πρόσεξα ιδιαίτερα τον ανταγωνισμό, οπότε δεν μπορώ να πω για τους άντρες), οι πλέον ερωτεύσιμες σερβιτόρες, τιμές νορμάλ, ίσως λιγο φτηνότερα του νορμάλ, κόσμος πολύς κάααθε μέρα. Βρίσκεται στην Αρχή της ΠΑΝΟΡΜΟΥ απο τη μεριά της Κηφισίας, Μετρό Πανόρμου και κατεβείτε λιγάαακι προς την Κηφισίας θα το δείτε ελαφρώς υπερυψωμένο απο το δρόμο. Στο "απο πάνω", πέραν της Ελένης (ο έρωτας ο μέγας ο αγιάτρευτος!!!) θα βρείτε και καλό φαγητάκι για την πείνα του οινοπνεύματος. Ότι πρέπει!!! Παρκάρισμα τον πούλο ΠΣΚ, αλλά καθημερινές, παιδιά, 5-10 λεπτά το πάρα πολύ.

4. LaRocka --> Για όσους δεν κολώνουν να κατέβουν μέχρι Πειραιά (εμένα είναι δίπλα στο σπίτι μου, οπότε...) είναι στη Βασιλέως Παύλου (ο δρόμος που ζώνει την Καστέλλα) δίπλα στα ΑΒ. Παρκάρισμα εύκολο καθημερινές, τον πούλο ΠΣΚ. Μου΄σική ΡΟΚ ασφαλώς. Καλό είναι να πάτε μετά τις 10-11 αλλιώς μάλλον δε θα δείτε ψυχή. Αυτό το μαγαζί ρε γαμώτο, άλλωτε είναι ξέχειλο (ακόμα και καθημερινές) κι άλλωτε (ακόμα και ΣΚ) άδειο. Τι να σας πω, αξίζει πάντως, παίζει καλή μουσική. Τιμές νορμάλ (7-8 ευρώ το ποτό το βαρύ και το ασήκωτο).

5. Wild Thing ---> Επίσης για όσους θα κατέβουν μέχρι το Μικρολίμανο, το δεύτερο μαγαζί όπως μπαίνεις στο μικρολίμανο, αμέσως μετά τα Goodys, τρένο στάση Ν. Φάληρο και πόδια 5 λεπτάκια. Τιμές δε θυμάμαι, μουσική γαμάτη mainstream rock και ότι νέο απο ροκ (πχ το Fuck you των Archive το έπαιξαν οι τύποι πριν τον ΡΟΚ FM!! χμμμ....) και ασφαλώς, ο μέγας, ο υπέρτατος, ο τρομακτικός απο κάθε άποψη έρωτας η Αγγελική (που μου την έρηξε κανονικά τη χυλόπιτα, αλλά προκαλώ οποιονδήποτε να τολμήσει και μόνο να της μιλήσει!!!). Σκοτάδια και δυνατή μουσική, όχι για πολλά πολλά λόγια (ότι πρέπει για ένα ποτό πριν το σεξ ή και μετά για τους πιο υποχωρητικούς...) (τι αλητήριος!!)

Λοιπόν σας αφήνω με αυτά για την ώρα και θα επανέλθω, απλά ήδη βαρέθηκα να γράφω. Φιλιά σε όλους. Φιλιππε...ξανάρθα!!! ΧΟ χοχοχο!! emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6. Jasmin--> Μιχαλακοπούλου και Αλεξανδρουπόλεως 52, Γουδί (δίπλα στο Λαϊκό για τους πορωμένους ιατροκεντρικούς) Ένα από τα πιο όμορφα και τίμια rock bars της πόλης. Με διαφορετικά παρακλάδια του rock κάθε μέρα (αγαπημένες μου οι metal Τετάρτες βεβαίως βεβαίως), τιμές ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ φτηνές και παρεΐστικο κλίμα. Πέτρα, ξύλο και βιτρώ στη διακόσμηση δημιουργούν ένα σύνολο σκοτεινό και cosy.

7. Alba--> Ασημακοπούλου 3 & Αγ. Ιωάννου, Αγία Παρασκευή. Το πατρικό του Παύλου Σιδηρόπουλου, ένα εντυπωσιακό ψηλοτάβανο νεοκλασικό, με τον εντυπωσιακό ζουγκλοειδή κήπο (για τα καλοκαίρια) και το υποβλητικό εσωτερικό (για τις κρύες νύχτες του χειμώνα) μού έχει κάνει συντροφιά σε μερικές από τις σημαντικότερες στιγμές της ζωής μου. ΠΣΚ θα κάνετε πάνω από τέταρτο να παρκάρετε, οπότε υπομονή αλλά... αξίζει. Τιμές; Τσουχτερές

8. Κρύπτη-->Σωκράτους 3 & Κύπρου, Μελίσσια . Τελείως απομονωμένο από τον πολιτισμό, ανοιχτό ακόμα μόνο και μόνο για τους πιστούς φίλους που το γνωρίζουν και το αγαπούν χρόνια, μια και ποτέ δεν έγινε trend. Και πώς να γίνει, στη μέση του πουθενά, με την επιμονή του σε γνήσια rock/goth/metal ακούσματα και την cult/dark/medieval διακόσμησή του με πανοπλίες, δράκους, μάγους, κηροπήγια και τα συναφή. Για όσους γουστάρουν ροκ+μεσαίωνα, η καλύτερη επιλογή της πόλης! Τιμές κανονικές, πάρκινγκ άπλετο στους γύρω δρόμους.

(to be continued)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία λοιπόν, ας συνεχίσω με μερικά ακόμα...

9. La suite --> Ψηρρή, κοντά στην κεντρική πλατεία, κάντε λίγο γύρω γύρω εκεί στα πολύ κοντινά στενάκια θα το βρείτε. Μουσική κυρίως lounge και ίσως λίγο chill out, ποτά καθαρά, χαμογελαστά πρόσωπα (όταν δεν είναι τόσο γεμάτο που να μπορείς να βλέπεις πρόσωπα) και ένα ακόμα σχετικό ή απόλυτο φετιχ- γυναίκα (ντυμένη στα μαύρα, ξανθιά, άπαιχτη) DJ. Ναι, ναι, ναι. ΠΣΚ κόλαση κόλαση κόλαση, ούτε παρκάρισμα ούτε να ανασάνεις μέσα στο μαγαζί, καθημερινές B) τέλεια. Τιμές, δεν ξέρω όλα ήταν κερασμένα. Χο!!

10. Χάρητος --> το γνωστό σε όλους δρομάκι, ναι, λειτουργεί και το χειμώνα, μπορεί όχι για ποτό στο πεζοδρόμιο και ανάμειξη πληθυσμών ανάμεσα στα γειτονικά μπαρ (που για αυτό πηγαίναμε άλλωστε) αλλά ακόμα λέει γενικώς. Το τελευταίο μαγαζάκι στη σειρά θα προσφέρει στους έχοντες εξωτερικό αναπαραγωγικό σύστημα τη Δώρα, ένα δώρο δηλαδή απο το θεό. Παρκάρισμα, αστειεύεστε, τιμές επίσης. Προσωπικά, συνεχίζω να πηγαίνω. Για τους πιο πρωτοκλασάτους της φυλής μας, το πρώτο μπαράκι, στην άκρη του πεζόδρομου, ναι, εκείνο το μικρό γωνιακό, μαζεύει τα διάφορα "στελέχη επιχειρίσεων" που δε λερώνουν τις γραβάτες τους.

11. Τα 3 Γουρουνάκια --> Σκουφά, Κολωνάκι. Παρκάρισμα, ξεχάστε το! τιμές, κουβαλάτε επιταγές. Ατμόσφαιρα ΤΕΛΕΙΑ. Μουσική ΄τοι mainstream non rock κυκλοφορεί. Αντικείμενα lounge, ειδικά αυτά τα ποτηράκια για τα κεριά με τα μπαλάκια σιλικόνης για να παίζεις όταν σε πιάνει αμηχανία διότι ο κολλητός κάνει καμάκι κι εσύ δεν έχεις άλλα άτομα να στείλεις μήνυμα απο το κινητό πλέον. Ο καλύτερος εξαερισμός που έχω δει ποτέ σε μαγαζί, ποτά καθαρά. Επίσης, φαγητό. Επίσης downstairs για κλαμποατμόσφαιρα. Καλύτερα να κλέισετε για ΠΣΚ. Ένδυμα μη κομμουνιστικό, και είστε ΟΚ.

12. Blue Bar--> Χαλάνδρι, κοντά στην κεντρική πλατεία, περάστε μέσα απο την παιδική χαζοχαρά, κατε΄βείτε τα σκαλάκια, κατηφορίστε ή αν είστε απο την άλλη μεριά, κοντά στο τέρμα των λεωφορείων. Σκοτάδια πυχτά, ροκ και ενίωτε μέταλ, μουσική στο φουλ ποτά αγνώστου περιεκτικότητας (ε, φάτε κα΄τι κι εσείς) παρκάρισμα Χαλανδρίου (κοινώς πακέτο) αλλά αν δεν κρατάς κράνος μπορεί να σε στραβοκοιτάξουν (οπότε αν κρατάς δεν έχεις και πρόβλημα με το παρκάρισμα). Αν δείτε μια μακρυμάλα πρασινομάτα με μια χαζοξανθιά να κάθονται και να καπνίζουν, ε, η πρασινομάτα είναι η πρώην μου, μπορείτε να της πείτε οτι επιτέλους μπορεί να αλλάξει στέκι. Εμένα δε θα με δείτε, το Χαλάνδρι είναι πλέον banned.

13. Καφεκούτι --> Το πλέον γνωστό στέκι τέρμα Σόλωνος, όλοι το ξέρετε τι ναλέω τώρα. Φτηνό, πακέτο το παρκάρισμα, απίθανο να βρεις θέση, αν βρεις όμως, κάτσε, είναι ωραία.

14. Folie --> Κηφισίας, πάνω απο την πρώτη γέφυρα (Φάρος Ψυχικού) λίγο αφού βγείτε απο πάνω θα το δείτε στο δεξί σας χέρι. Μουσική κανείς δεν προσέχει γιατί πας κυρίως να τα πεις και να τα ακούσεις με τα παιδιά. Τιμές επίσης, γιατί μια που πήγες θα πληρώσεις. Παρκάρισμα παραδόξως, μην ακούτε τι σας λένε, εύκολα ακόμα και την Πρωτοχρονιά στους γύρω τεράστιους δρόμους. Gathering point γενικότερα πολλών φυλών, οπότε μετράει.

15. JP Bar--> όπως μπαίνεις στο κυρίως μέρος της Κηφισιάς,όπως περνάς απέναντι δηλαδή και ξεκινάς να ανυφορίζεις στα φώτα, πριν το πρώτο περίπτερο έχει κάτι σα στοά στο αριστερό σου χέρι. Κάνε αριστερά. Εκεί θα δεις ένα μικρό, κατά κανόνα άδειο μπαράκι. Μπες. Είναι ωραία, έχει καλή μουσική και καθαρά ποτάκια. Ασφαλώς δεν έκανες το λάθος να πήγες με αμάξι, διότι αν τοέκανες πιθανότατα είσαι ήδη στο Κεφαλάρι οπότε πήγαινε σε κα΄ποιο απο τα εκεί μαγαζιά. Ιδανικό για το "πάμε κάπου πιο ήσυχα" όταν στο σπίτι σου είναι η μάνα με την αδερφή και κάνουν φασίνα, ή όταν στο σπίτι σε περιμένει ο πρώην να σε σφάξει και εσένα και αυτόν τον αλήτη που σε πάει κάπου πιο ήσυχα.

Θα επιστρέψω....

emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε NightStalker..... το τοπικ μήπως έπρεπε να έχει τίτλο "Όλες οι γυναίκες της ζωής μου-ένα Οδοιπορικό στα μπαράκια της Αθήνας" :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα, καλώς ή κακώς (θέλω να πιστεύω καλώς) είμαι φαν. Άμα δω ωραία γυναίκα το υποσημειώνω. Απο δω και πέρα θα κοιτάω και τους άντρες αλλά το γούστο μου μάλλον δε θα ικανοποιήσει (προτιμώ τους χάλιες αδιάφορους τύπους, οπότε ούτε ανταγωνισμός υπάρχει, και σπας και πλάκα). Και τι να γίνει δηλαδή? Είναι φετίχ η σερβιτόρα...

Καλά λοιπόν, δεν ξανασχολιάζω τις σερβιτόρες ούτε τις γυναίκες... embaaa

Θα προσπαθήσω όμως... :blink: όχι πολύ σκληρά, αλλά θα προσπαθήσω... emoops

Αλλά θα χάσει την προσωπική μου υπογραφή...τεσπά. Όπως αγαπάτε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

NightStalker -> Διαβασμένος. Σϊγουρα έχεις περάσει ακτινολογία στο Βλάχο; μπουαχαχαχα

16. Cosi: Στα χρόνια μας, πριν το κάνουν καφετέρια, ωραίο ήταν και το Cosi, Παπαδιαμαντοπούλου 116 στην Πλατεία του Αγίου Θωμά. Μικρό μέρος, ζεστό, με καλές μπύρες και happenings. Ειδικά Απόκριες ήταν must. Μουσική δε θυμάμαι. Πακάρισμα, τιμές, κόσμος, όλα φοιτητικά.

(επειδή θυμήθηκα το μπαράκια και γκόμενες που λέει και η στρίντζω).

17. Folie (εκτός κι αν έκλεισε κι άνοιξε αλλού): Αλεξάνδρας και Έσλιν (;) νομίζω, απέναντι από τα πρώτα Goodies. Επίσης ζεστό μέρος, latin και εθνικ, με ωραία κοκτεηλάκια αλλά και μπύρες. Κάτω έχει τουαλέτες (μην ψαρώσετε), καθώς επίσης κι ένα (μοναδικό) σεπαρέ για privacy. Πάρκιν μιλάμε για Αλεξάνδρας-Αμπελόκηπους. Τιμές και ποτά ΟΚ (δεν χρειάζονται πολλές καταθέσεις).

18. Mojo: Παπαδιαμαντοπούλου 36. Το απόλυτο bar-club, με ωραία ροκ και πολύ παιχνίδι. Λόγω φοιτηταριού πήζει ΠΣΚ και αργίες, ωραίος κόσμος, καλές μπύρες, αλλά το δυνατό του σημείο είναι οι κατά καιρούς γκαρσόνες-μπαργούμεν. Τιμές λαϊκές, πάρκιν άνετο (βράδυ πάμε, Μιχαλακοπούλου άδεια). Συστήνεται ανεπιφύλακτα (εκεί ήπιαμε το πρώτο πτυχίο...)

Για την καθαρότητα των ποτών επιφυλάττομαι γενικώς.

Εντιτ: Α) Μην ακούς τη Στρίντζω, πες τα όπως σου βγαίνουν

Β) θέλανε renumber...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Στρίτζω είν' το μάτι σου emfly

emarright NightStalker δεν είπα να μη σχολιάσεις, αλλά ρε παιδίμ' εσύ έχεις κι από ένα είδωλο σε κάθε στέκι :rolleyes:

Ααααααααααα άλλη μετονομασία θα μπορούσε να είναι "Όλα για τις σερβιτόρες μου" :bloodomen:

(Πλζ θα'θελα και πληροφορίες για τους σερνικούς σερβιτόρους γιατί έχουμε και ένα φετίχ) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα, καλώς ή κακώς (θέλω να πιστεύω καλώς) είμαι φαν. Άμα δω ωραία γυναίκα το υποσημειώνω. Απο δω και πέρα θα κοιτάω και τους άντρες αλλά το γούστο μου μάλλον δε θα ικανοποιήσει (προτιμώ τους χάλιες αδιάφορους τύπους, οπότε ούτε ανταγωνισμός υπάρχει, και σπας και πλάκα). Και τι να γίνει δηλαδή? Είναι φετίχ η σερβιτόρα...

Καλά λοιπόν, δεν ξανασχολιάζω τις σερβιτόρες ούτε τις γυναίκες... embaaa

Θα προσπαθήσω όμως... :blink: όχι πολύ σκληρά, αλλά θα προσπαθήσω... emoops

Αλλά θα χάσει την προσωπική μου υπογραφή...τεσπά. Όπως αγαπάτε...

κανε δουλεια σου κ σχολιαζε :D θελω ομως μια χαρη....για ξεκινα να σχολιαζεις κ τους αντρες να μαθαινουμε κι εμεις.Καμια φορα προτιμω γνωμη αντρα κ ας ειναι αδιαφοροι κ χαλια τυποι.

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχαχαχαχα.... Να στε καλά παιδιά γέλασα κι απόψε!

Το οτι σε κάθε μπαρ έχω κι έναν έρωτα είναι αλήθεια... :wub:emstupid αλλά ρε παιδιά, τι να κάνω... Είμαι λίγο, πώς να το θέσω για να μην παρεξηγηθώ...λίγο, ε, μ αρέσει να με περιποιούνται γυναίκες, να με σερβίρουν κλπ, τι να κάνω? Στο κάτω κάτω, αδυναμία μου είναι, στην πραγματικότητα, προς πλήρη εκμετάλλευση απο τις κυρίες που κατά καιρούς υπέκυψαν στη γοητία μου B) Ένα τέτοιο τη βδομάδα να μου κάνεις, είμαι κύριος ! (και "υπο"...χαχαχαχα)

Άντρες σερβιτόρους, μάλιστα. Χμμμ... Λυπάμαι, αλλά αν εξαιρέσεις τα γκέι μπαρ (που κι εκεί τελικά γυναίκες βάζουν για να μη μαλλιοτραβιούνται τα ζευγαράκια) δεν μπορώ να πω οτι θυμάμαι μαγαζί με άντρες σερβιτόρους. Εκτός αν σε ενδιαφέρει κάθε δεκαεφτάχρονο που μαζεύει λεφτά για το παπάκι του. (εξαιρούνται ασφαλώς οι φοιτητικές καφετέριες που ε, θα την κάνεις την παληκαριά). Εμείς ρε δουλεύουμε οικοδομή για το ψωμί... emeleos Τεσπά, άμα δω τις κοπέλες της παρέας ποτέ να σχολιάζουν θα το υποσημειώσω σας το υπόσχομαι. Όσο για τους ζηλιάριδες κυρίους της παρέας που θα σκάσουν απο το κακό τους που η κοπέλα θα κοιτάει το σερβιτόρο, ε, υπομονή. Αν δεν ήταν αυτός θα ήταν κάποιος άλλος. Τώρα, αν συμβεί το αντίστροφο, αν ο σερβιτόρος κοιτάει την κοπέλα σας, τι καλύτερο κύριοι!! Δεδομένου οτι το δικό σας χέρι θα είναι γύρω απο τη μέση σας στην έξοδο και το δικό σας ευρουλάκι στο κουτάκι με τα πουρμπουάρ του, ε, τώρα, το ποιός νίκησε σε αυτή τη "μάχη" είναι φανερό. Άλλωστε, το "τρόπαιό" σας επιδεικνύατε, δε χαίρεστε που το κοιτάνε??

Είπα εγώ ποτέ οτι πέρασα ακτινολογία στο Βλάχο??? Κελέκη πέρασα (και με 9 παρακαλώ...και μην ακούσω ανοησίες του τύπου είναι πιο εύκολα γιατί πιο πολλοί κόπηκαν σε εμάς παρά στο Βλάχο- παραδέχομαι οτι είναι πιο δύσκολο να πάρεις βαθμό όμως στο Βλάχο, ναι...) (καλά το δικό μου 9 ήταν κωλοφαρδία...χοχοχο)

Ερώτηση--> Αυτό το "καινούριο" (εγώ σήμερα το είδα) μαγαζάκι αμέσως μετά το Μύθο, το σκέφτηκαν καλά που το άνοιξαν? Λάουντζ χώρος, μουσική κλαμπ (πριόνια όμως!!), σερβιτόρα απο καφετέρια στα Λιόσια (35άρα με βαμμένο ξανθό μαλλί της καμίλας) και όλο γυαλί μόστρα??? Ο Χριστός και η Παναγία!!! Ποιός θα πάει?? (αν και φαντάζομαι ποντάρουν στο οτι τα άλλα γεμίζουν κάποια στιγμή...) Ας προσθέσω κάνα μποράκι ακόμα...

19. Αχινός--> Αμέσως μετά τη Φρεατίδα στον Πειραιά, Θεμιστοκλέους κατι, πάνω στη θάλασσα, πάρκιν εύκολο άμα ξέρεις το μυστικό και στρήψεις αμέσως μετά τη στροφή που κάνει ο δρόμος ΠΡΙΝ την είσοδο του μαγαζιού κάτω προς την παραλία, αλλιώς αδύνατο, απο φαγητό μέχρι καφέ και ποτό, καλό το χειμώνα, γαμάτο το καλοκαίρι, σερβιτόρες αδιάφορες (ορίστε λίσσαξες πια!!!), σερβιτόροι ούτε που θυμάμαι (σόρι), τιμές χο χο χο, ξιλωθείτε, σέρβις άψογο, φαγητό καλόοοοο!

20. Το "δε θυμάμαι πώς το λένε"--> άμα συνεχίσετε όπως πάει ο δρόμος αυτός του Αχινού (βλ. άνω) στο τέρμα της παραλίας, όλο όπως πάει ο δρόμος σε υποχρεώνει να στρήψεις δεξιά. Ε, εκεί πάνω στη γωνία. Πρακτικά χειμερινό μαγαζί, θέα στη θάλασσα. Τιμές δε θυμάμαι ήμουν κομμάτια. Ούτε σερβιτόρες ούτε τίποτα, παρκάρισμα εύκολο. Τώρα θα μου πεις γιατί το αναφέρω? Ποιός θα πάει μέχρι εκεί? Θα σου πω γιατί. Παίζει σύγχρονο Ελληνικό έντεχνο το μαγαζάκι!!! Όχι λάιβ, ντεντ. αλλά το παίζει. Ρήξτε μια ματιά άμα έχετε όρεξη για βόλτες προς τα με΄ρη μου.

21. Revenge of Rock--> Επειδή μας έπιασα όλους τι αγριροκάδες είμαστε (χοχοχο) στην Αλεξάνδρας, στο ύψος του Πεδίου, απο τη μεριά του πώς-το-λένε μωρέ-αυτό το ξενοδοχείο (το μεγάααααλο) κοντά στο-πώς-το-λένε το θέατρο (μεγάααααλο), ε, εκεί, στέκεται ελαφρώς βουλιαγμένο απο το δρόμο το μαγαζάκι. Μεγάλο, σκοτεινό, ορθάδικο κυρίως, τέρμα γκάζια μουσικές, τέρμα λάουντ κατάσταση, ποτά, χμ χμ χμ, πάρτε καμιά ένεση επινεφρίνης μαζί σας, τουαλέτες, μπορείτε να το ξεχάσετε αν δεν έχετε βατραχοπέδιλα (τσισάκια σπίτι λοιπόν), διάκοσμος καλός, κόσμος φρικτός, αλλά η μουσικάρα μουσικάρα. τιμές αστείες, παρκάρισμα στον κ*λο σας!! (και μας όταν πηγαίναμε...)

22.Φλωραλ--> τι σας λέω ΄τωρα!!! Ενδεχομένως σε κάποιους να ξέφυγε όμως. Πλατεία εξαρχείων. Μεγάλο, ευάερο ευήλιο τιμές μέτριες, πάρκιν ξεχάστε το, ωράρια τρελά (άααδειο να μένει ανοιχτό τρίτη βράδυ μέχρι τις πέντε έξι μόνοι τους να ακούνε μουσική!!!), αλλά κατά κανόνα έχει κόσμο. Μουσική καλήηηη, ποτα καλάαα και όλα καλάαα (σερβιτόροι σερβιτόρες τόσο καιρό που έχω να πάω, φαντάζομαι δεν ενδιαφέριε κανέναν. Πάντως και εκεί υπήρχε μία...μπλά μπλά μπλά... B) )

Χαιρετώ. και περιμένω. Πέιτε κα΄να καλό μαγαζί ρε παιδιά!!!

emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κανε δουλεια σου κ σχολιαζε  :D θελω ομως μια χαρη....για ξεκινα να σχολιαζεις κ τους αντρες να μαθαινουμε κι εμεις.Καμια φορα προτιμω γνωμη αντρα κ ας ειναι αδιαφοροι κ χαλια τυποι.

:antegeia:

Καλά είπαμε άνετος άνετος, αλλά δε θα γίνουμε και φίλες.... :splaaaats:

emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμα είναι να πέσει στη γοητία του γαρσονιού, να πάει στο καλό. Εγώ θα της βάλω και ταχί.

Ο Κελέκης υπάρχει για να μας θυμίζει ότι δεν είμαστε όλοι ίσοι σε αυτόν τον κόσμο.

Η μαλακία είναι πώς άμα έχεις χρόνο να ξενυχτήσεις δεν έχεις λεφτά, κι άμα έχεις λεφτά δεν έχεις χρόνο... Τελικά τι έχεις σε τούτο τον κόσμο; Γοητεία :lol:

emiloveyou

Winny, άσε τα γαρσόνια και πιάσε κανένα άλλο επάγγελμα (χειρωνακτικό κατά προτίμηση). Και μάτσο, και ματσό, και με αντοχές...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμείς ρε δουλεύουμε οικοδομή για το ψωμί... emeleos 

.............

Άλλωστε, το "τρόπαιό" σας επιδεικνύατε, δε χαίρεστε που το κοιτάνε??

Κι εσύ σαν το Μητσάρα??? :lol: Τι να πω.... το καλό μ'αυτό το σαιτ είναι ότι γεφυρώνει τα κοινωνικά χάσματα.... :splaaaats:

Ως προς το "τρόπαιο" το αφήνω ασχολίαστο <_< Μήπως θες να μας βάλεις και σε γυάλινη προθήκη και να μας περιφέρεις κιόλας??? emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως προς το "τρόπαιο" το αφήνω ασχολίαστο <_< Μήπως θες να μας βάλεις και σε γυάλινη προθήκη και να μας περιφέρεις κιόλας??? emeleos

Ε... Τα εισαγωγικά έχουν χάσει το νόημά τους πλέον????

Πραγματικά, αυτό δε χρειάζεται απάντηση καν... Τι να πω. Τρία τινά: α) Pure misunderstanding, οπότε οκ. β) Δεν ξέρεις τι σημαίνουν τα εισαγωγικά (δε φαντάζομαι...) γ) Απλά ήθελες να το πεις (παίζει, δεν είναι κακό πάντως...)

Και μην ξεχνιόμαστε... emiloveyou

emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Νταξ, αν είναι σε εισαγωγικά το δέχομαι. Άι λοβ γιου του :splaaaats:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άσχοτο 

Η λέξη ασφαλώς και υπάρχει, προέρχεται δε απο τα συνθετικά "ας" (προτρεπτικό) + "χοτό" (δάνειο απο την αγγλική hot) και σημαίνει ας ζεσταθούμε. Σε άλλη διάλεκτο υποννοεί το έλα στο κρεβάτι κούκλα μου γλυκιά και σε μια τρίτη νεκρή γλώσσα σημαίνει καρέκλα. Αλλά επίσης, μπορεί να σημαίνει οτι κάποιος έγραψε βιαστικά τη λέξη "άσχετο". Αυτός ο κάποιος διακατέχεται απο έντονο συναίσθημα ανταγωνισμού, ιδεοληψίες, δανειοληψίες. και άλλα πολλά προβλήματα. Κοινώς... emoops έκανα λάθος...

emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Φτου κι εγώ για μια στιγμή νόμισα ότι μου κάνεις ανήθικες προτάσεις :splaaaats::lol:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup NightStalker και Juliette εχουμε το Περι ανεμων κ υδατων για κουβεντουλα κ για μπαχαλεμα :angry:emofftopic

Αν θελετε να συνεχισετε θα σας παρακαλουσα να συνεχισετε στην απο εκει γειτονια....ευχαριστως να σας μεταφερω κ τα ποστ σε καποιο αναλογο τοπικ του εκεινου φορα.

Το τοπικ ειναι πολυ ενδιαφερον μη το χαλατε

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιας και βρέθηκα εκεί εχτές...

Jazz --> πίσω απο τον ηλεκτρικό στην Κηφισιά. Οι πληροφορίες λένε καθημερινές συμπεριφέρεται περισσότερο σαν μπαράκι. ΠΣΚ ομως μετατρέπεται σε κλαμπαπο αυτά που πηγαίναμε όταν ήμασταν 16-17 δηλαδή-> πέτρινο μέσα, χαμηλά σκαμπό, καλτ σερβιτόρα, καλτ ντι τζέι, κομματάκια παλιά χορευτικά (όχι ντάμπα ντούμπα, γνήσιο χορευτικό ρε παιδί μου, πχ It's raining men κλπ...) πιο μετά κλασικά ροκάκια, καλή φάση. ποτά ΜΠΟΜΠΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΒΟΤΚΑ!!! Πάρκιν, πανεύκολο απ έξω, δεν υπάρχουν άλλωστε άλλα μαγαζιά γύρω. Τιμές δεν ξέρω ήταν τα γενέθλια μιας κοπέλας. Στα δέκα; Ε, το πολύ πέντε. Απλά το αναφέρω όμως, ποτέ δεν ξέρεις, γούστα είναι αυτά.

emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ξεχάσαμε και το Mike's Irish Bar, στον Πύργο Αθηνών, στους Αμπελοκήπους..

Όμορφο pub-bar, στα κλασικά ιρλανδικά πρότυπα και με πολύ καλές μπάντες Παρασκευές και Σάββατα, σε ροκομπλουζοφανκοντισκοκαταστάσεις μέχρι το πρωί! Τιμές πολύ καλές, parking αμπελοκηπιώτικο, κόσμος ωραίος :rolleyes:

Το θυμήθηκα με την ευκαιρία του Live των Star Sheriffs εκεί σήμερα, μπάντα που παίζει τα πάντα, με τον κολλητό μου τον Άρη πίσω από τα drums:)

Ελάτε (με όρεξη για άφθονη Murphy's) κατά τις 23.30

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.