Jump to content

Αγαπημένος προορισμός? (εξωτερικό)


Recommended Posts

Uk γιατί νοιώθω να ανήκω εκεί περισσότερο από κάθε άλλη χώρα που έχω επισκεφτεί μέχρι τώρα.

Τι εννοεις ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι εννοεις ???

Ότι νοιώθω κάτι θετικό για τη χώρα αυτή που δεν το νοιώθω για καμιά άλλη. Όποτε φτάνω εκεί νοιώθω ότι επιστρέφω σπίτι :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όπου γη κ πατρίς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά , ΙΤΑΛΙΑ , αν και την έχω επισκεφτεί μόνο ...τρεις φορές !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιαπωνία. Ένα αλλοκοτο αμαγαλμα μοντερνου και παραδοσιακού. Ευγενέστατοι άνθρωποι (μέχρι του σημειου να αισθάνεσαι άβολα). Εκπληκτική κουζίνα. Ευχαριστως θα έμενα 2-3 χρόνια. Πανακριβη.

Δευτερη (τουριστική) επιλογή: Ιταλία.

Μονιμος προορισμός: Βρετανία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Ιαπωνία όμως σαν να ψιλοπέφτει λίγο μακριά... Αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ θα ήθελα να την επισκεφτώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ε λογικά όποιος έχει φάει μια χώρα με το κουτάλι δύσκολα τη βλέπει σαν τόπο διακοπών και ξεκούρασης :D Και όμως, δέκα χρόνια μετά και τα περισσότερα ταξίδια μου έξω προς Ιταλία τα έκανα ... γιατί είναι μια τρέλλα να βλέπεις πώς ομορφαίνει κάθε χρόνο ενώ εμείς απλά μεγαλώνουμε :rolleyes: Άσε που τουλάχιστο οι Romani είναι θαύμα άνθρωποι - χύμα και γλεντζέδες - κάτι σαν Έλληνες με λίγο περισσότερη φινέτσα και λίγο λιγότερη χυδαιότητα ... e poi la cucina ciociara e' la meglio :wub:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κ εγώ ιαπωνία θα έλεγα. μου αρέσουν οι άνρθωποι που είναι ευγενικοί με ευθιξία και μεγάλο αίσθημα ευθύνης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Ισπανία κ πιο συγκεκριμένα Μαδρίτη.η ελλάδα όπως ΘΑ μπορούσε να είναι , με πολλά ενδιαφέροντα πράγματα διαφορετικών κατηγοριών να κάνεις , ρυθμό ανάπτυξης αξιοζήλευτο κ ανθρώπους ευγενικούς κ καλοπροαίρετους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Εγώ θα έλεγα Καναδάς...Το Toronto μου ξετρέλανε...οι Καναδοί είναι ίσως οι λιγότερο ρατσιστές σε όλο τον κόσμο, εξευγενισμένοι και αρκετά φιλικοί. Όσο για την χώρα...άλλο πράγμα...καταπράσινη, νερά, αρκετό κρύο (ναι εμένα μου αρέσει), έχει πολύ χίόνι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως Τεχνοφρικιό Ιαπωνία και πάλι Ιαπωνία !

Στην πατρίδα της τεχνολογίας !

Κατά δεύτερο λόγο ΗΠΑ ...

Τον παράδεισο του καταναλωτή ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί πάτε τόσο μακριά;;; emiloveyouΕΛΛΑΔΑ emiloveyou για πάντα!!! Ζούμε στην ομορφότερη χώρα του κόσμου και δεν το ξέρουμε γιατί είμαστε ο πιο μίζερος λαός του κόσμου!!!

Κατά δεύτερο λόγο θα έλεγα USA, γιατί είναι ο παράδεισος του ανθρώπου που έχει όρεξη για δουλειά και απόλαυση!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.