Jump to content

Αγαπημένος προορισμός? (εξωτερικό)


Recommended Posts

Σε λίγες μέρες κατεβαίνω με αυτοκίνητο από Αγγλία στην Ελλάδα. Έχετε να προτείνετε καμία ωραία στάση ή μικρή παράκαμψη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως Τεχνοφρικιό Ιαπωνία και πάλι Ιαπωνία !

θα συμφωνήσω απολυτα! Επιπλέον τα ζαπόνια έχουν καταπληκτική κουζίνα (κατα την άποψη μου καλύτερη απο τη δική μας και δεν αναφέρομαι στο σουσι. Έχουν οι άτιμοι κάτι κοψίδια...), είναι ευγενέστατος λαος και, προσωπική άποψη, θεωρώ τις ζαπόνες κούκλες (οι περισσότεροι φίλοι μου θεωρούν ότι είμαι ψυχοπαθής που τις θεωρώ κούκλες). Α! Και μας πάνε με τα 1000 εμάς τους ελληνες emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε λίγες μέρες κατεβαίνω με αυτοκίνητο από Αγγλία στην Ελλάδα. Έχετε να προτείνετε καμία ωραία στάση ή μικρή παράκαμψη?

Ρόδο ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρα το οτι τα περισσοτερα ταξιδια μου ταχω κανει προς Αγγλια μερια,αγαπημενο προορισμο θα εδινα και γω την ΙΤΑΛΙΑ!

Στη Ρωμη εχεις την αισθηση οτι περιδιαβαινεις μεσα στην Ιστορια ενω την ιδια στιγμη εισαι σε μια μοντερνα πολη με ομορφα παρκα,

καλοντυμενους ,θορυβωδεις ανθρωπους και με τοσο τουρισμο,που αισθανεσαι πραγματικα στο κεντρο της γης.

Φλωρεντια,Σιενα κλπ δεν εχω παει-ολοι λενε ομως οτι ειναι εξισου υπεροχες,ενω φιλοδοξια αποτελει ενα ταξιδι με αυτοκινητο στην Τοσκανη

και το εκπληκτικο Αμαλφι(εχετε δει την ταινια under the tuscan sun με την θεα Dianne Lane?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και το εκπληκτικο Αμαλφι(εχετε δει την ταινια under the tuscan sun με την θεα Dianne Lane?)

Have u seen this:

http://www.imdb.com/title/tt0110737/

Rome & the costiera Amalfitana at their best :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε λίγες μέρες κατεβαίνω με αυτοκίνητο από Αγγλία στην Ελλάδα. Έχετε να προτείνετε καμία ωραία στάση ή μικρή παράκαμψη?

το αποφάσισες τελικά ε?

αντε μπράβο... όσο για στάση δεν ξέρω... όπου και να σταματήσεις όμως αν υπάρχει διάθεση θα βρεις να ασχοληθείς... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρα το οτι τα περισσοτερα ταξιδια μου ταχω κανει προς Αγγλια μερια,αγαπημενο προορισμο θα εδινα και γω την ΙΤΑΛΙΑ!

Στη Ρωμη εχεις την αισθηση οτι περιδιαβαινεις μεσα στην Ιστορια ενω την ιδια στιγμη εισαι σε μια μοντερνα πολη με ομορφα παρκα,

καλοντυμενους ,θορυβωδεις ανθρωπους και με τοσο τουρισμο,που αισθανεσαι πραγματικα στο κεντρο της γης.

Φλωρεντια,Σιενα κλπ δεν εχω παει-ολοι λενε ομως οτι ειναι εξισου υπεροχες,ενω φιλοδοξια αποτελει ενα ταξιδι με αυτοκινητο στην Τοσκανη

και το εκπληκτικο Αμαλφι(εχετε δει την ταινια under the tuscan sun με την θεα Dianne Lane?)

Μπλιαχ....Μη τρωτε τη μουφα που πουλανε οι Ιταλοι...Μαρκετινγκ...Εγω ενα ταξιδι θα ηθελα να κανω τωρα....ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρα το οτι τα περισσοτερα ταξιδια μου ταχω κανει προς Αγγλια μερια,αγαπημενο προορισμο θα εδινα και γω την ΙΤΑΛΙΑ!

Στη Ρωμη εχεις την αισθηση οτι περιδιαβαινεις μεσα στην Ιστορια ενω την ιδια στιγμη εισαι σε μια μοντερνα πολη με ομορφα παρκα,

καλοντυμενους ,θορυβωδεις ανθρωπους και με τοσο τουρισμο,που αισθανεσαι πραγματικα στο κεντρο της γης.

Φλωρεντια,Σιενα κλπ δεν εχω παει-ολοι λενε ομως οτι ειναι εξισου υπεροχες,ενω φιλοδοξια αποτελει ενα ταξιδι με αυτοκινητο στην Τοσκανη

και το εκπληκτικο Αμαλφι(εχετε δει την ταινια under the tuscan sun με την θεα Dianne Lane?)

Μπλιαχ....Μη τρωτε τη μουφα που πουλανε οι Ιταλοι...Μαρκετινγκ...Εγω ενα ταξιδι θα ηθελα να κανω τωρα....ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...

Άντε ρε pollentone της κακιάς ώρας που θα μιλήσεις εσύ για τη Ρώμη ... :splats:

Χάθηκες emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ισπανία κ πιο συγκεκριμένα Μαδρίτη.η ελλάδα όπως ΘΑ μπορούσε να είναι , με πολλά ενδιαφέροντα πράγματα διαφορετικών κατηγοριών να κάνεις , ρυθμό ανάπτυξης αξιοζήλευτο κ ανθρώπους ευγενικούς κ καλοπροαίρετους.

θα συμφωνήσω απόλυτα μαζι σου!ταπας και ξερό ψωμι!ήμουν πριν λιγο ανταλλαγή για ένα μήνα μαδρίτη και θέλω να ξαναπάω,μακαρι να ήξερα γλώσσα για ειδικότητα!και οι ισπανοι γλυκύτατοι!

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κίνα, Ιαπωνια

Οχι απαραιτητα επαγγελματικος προορισμος.

Κινα, επαρχιακη πολη, σε ξυλινο σπιτακι κατω απο το φωτισμο κινεζικων φαναριων να ειμαι με τον αγαπημενο μου κ μπιιιιιιιπ

Ιαπωνια χεχε ααααααχ cyber-κοσμος... Εκει εχει πολλα να κανεις αλλα σιγουρα θα εψαχνα να βρω καποιον συλλογο επιτραπεζιων παιχνιδιων, μην ξεχνιόμαστε :D

Επισης, θελω να παω μια βολτα μεχρι το Κιλιμαντζαρο, επιτελους αχτι το εχω χρονια τωρα..

Αυτα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω ενα ταξιδι θα ηθελα να κανω τωρα....ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...

σωστός. Times Square uber alles

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Θα ήθελα να επισκεφτώ: Μόντρεαλ (μας έχουν πρήξει οι Καναδοί πόοοοσο όμορφο είναι, άντε να δούμε), Σαν Ντιέγο, Λας Βέγκας, Μαϊάμι, Κίνα, Ινδία, Μαρόκο, Ρωσία, Σαουδική Αραβία, Χαβάη, Μεξικό, Βραζιλία, Κούβα.

Αγαπημένος προορισμός: ελληνικό νησί.- :)

Κι επειδή είπατε για Ιαπωνία το ξέρετε ότι για τους Ιάπωνες το να φυσάς την μύτη τους μπροστά τους είναι απίστευτα αηδιαστικό; Πάνε στην τουαλέτα για να φυσήξουν την μυτούλα τους. Δηλαδή όποιος έχει αλλεργίες άστα...

Επίσης το ξέρετε ότι οι Κινέζοι θεωρούν απόλυτα φυσιολογικό να φτύνουν στον δρόμο; Να δεις δηλαδή μια Λούσυ Λιου στο κινέζικο στενάκι και ξαφνικά να την βλέπεις χρρρρρ φτου να φτύνει την ροχάλα...απόλυτα ξενερωτικό. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.