Jump to content

Είναι οι γιατροί άπιστοι?


ira_82

Recommended Posts

Οι γιατροί πολλές φορές λόγω της κοινωνικής καταξίωσης και της μετέπειτα οικονομικής άνεσης προσελκύουν συχνά πολλές γυναίκες ιδιαίτερα αν ειναι και εμφανίσιμοι. Πιστεύετε λοιπόν ότι όταν κάποια είναι με γιατρό ρισκάρει πολύ? Οι γιατροί έχουν άπειρες ευκαιρίες νέων γνωριμιών μέσα στα νοσοκομεία όλη μέρα με νοσοκόμες, συγγενείς ασθενών, ασθενείς, επίσης πολλές ευκαιρίες έχουν και σε συνέδρια κτλ., ειδικά όταν είναι μικρός και σου έχει αποκλείσει το ενδεχόμενο γάμου τα επόμενα 5 χρόνια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aν ρισκαρει λεει :huh: ?

Καλε τι ρισκαρει :D ...

Καμικαζι ειναι οποια τα φτιαχνει με γιατρο :lol: !!

Το κερατο ειναι εγγυημενο,καθως,οπως λεει και η ira_82,οι ευκαιριες για να την "κανουν" ειναι απειρες!!

Αυτο οφειλεται εν πολλοις στο οτι εχουν στερηθει αρκετα πραγματα προπτυχιακα (οχι ολοι) και ετσι οταν βγαινουν στην πιατσα και δουν οτι εχουν ευκαιριες+περαση,του δινουν και καταλαβαινει!!Για αυτο οι συμβουλες φιλων αγροτικων και ειδικευομενων προς τους φοιτητες ειναι να πανε σε αγροτικα και ειδικοτητες χωρις γκομενα,γιατι κριμα να χαθουν τοσες ευκαιριες :( ...

Νοσοκομες,ασθενεις και συγγενεις τους την πεφτουν ευθεως,αλλοτε με υπονοουμενα και αυτοι δεν ξερουν απο που τους ερχεται :o !!

Οσο για το αν την εχουν μεσα τους την απιστια δε νομιζω οτι διαφοροποιουνται δραματικα σε σχεση με ολους τους αλλους αντρες...δηλαδη βεβαια την εχουν emkeratas !!

Αυτο που λεει η Ιρα "οτι ειναι μικρος και εχει αποκλεισει το ενδεχομενο γαμου τα επομενα 5 χρονια" ="ε,ρε κατι πηδουλες που εχω να ριξω στ'αγροτικο"!!Εγγυημενα πραγματα,εχει τυχει σε στενη μου συγγενη που τα ειχε με γιατρο και ηταν και 35αρης αυτος -_- !!

Για αυτο οι επιδοξες νυφες γιατρων πρεπει να λαβουν γρηγορα τα μετρα τους,να τον τυλιξουν υπουλα και μεθοδικα...ξερετε...να τον γνωρισουν οσο το δυνατο πιο γρηγορα στους γονεις τους...να του κανουν μετα σαφες πως ο πατερας τους εχει οπλο...μαιμουδιες εγκυμοσυνες...να τον μεθυσουν και το ιδιο βραδυ να παντρευτουν...να απειλησουν την ακεραιοτητα του αυτοκινητου του...να τα εχουν καλα με τη μαμα του...να μαγειρευουν κανα φαι...και να προσεχουν τη σιλουετα τους...μην αφησουν τον emkwlos τους να γινει σαν μπουγαδοκοφινο...οταν λεει αυτος" μια χαρα εισαι μωρακι μου ετσι οπως εισαι τωρα" =" αμαν,πρωτα στριβει αυτη και μετα ο emkwlos της"...

Δυστυχως,η πιο ριζικη λυση ειναι να μη φτανουν με απωθημενα οι γιατροι στο πτυχιο...πραγμα δυσκολο,καθως για να διορθωθει θα πρεπει να τους κανουν περισσοτερο σεξ οι συμφοιτητριες τους...αλλα επειδη μιλαμε για ρεαλιστικες λυσεις,ξεχαστε το αυτο το τελευταιο :lol: ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aν ρισκαρει λεει :huh: ?

Καλε τι ρισκαρει :D ...

Καμικαζι ειναι οποια τα φτιαχνει με γιατρο :lol: !!

Το κερατο ειναι εγγυημενο,καθως,οπως λεει και η ira_82,οι ευκαιριες για να την "κανουν" ειναι απειρες!!

Αυτο οφειλεται εν πολλοις στο οτι εχουν στερηθει αρκετα πραγματα προπτυχιακα (οχι ολοι) και ετσι οταν βγαινουν στην πιατσα και δουν οτι εχουν ευκαιριες+περαση,του δινουν και καταλαβαινει!!Για αυτο οι συμβουλες φιλων αγροτικων και ειδικευομενων προς τους φοιτητες ειναι να πανε σε αγροτικα και ειδικοτητες χωρις γκομενα,γιατι κριμα να χαθουν τοσες ευκαιριες :( ...

Νοσοκομες,ασθενεις και συγγενεις τους την πεφτουν ευθεως,αλλοτε με υπονοουμενα και αυτοι δεν ξερουν απο που τους ερχεται :o !!

Οσο για το αν την εχουν μεσα τους την απιστια δε νομιζω οτι διαφοροποιουνται δραματικα σε σχεση με ολους τους αλλους αντρες...δηλαδη βεβαια την εχουν emkeratas !!

Αυτο που λεει η Ιρα "οτι ειναι μικρος και εχει αποκλεισει το ενδεχομενο γαμου τα επομενα 5 χρονια" ="ε,ρε κατι πηδουλες που εχω να ριξω στ'αγροτικο"!!Εγγυημενα πραγματα,εχει τυχει σε στενη μου συγγενη που τα ειχε με γιατρο και ηταν και 35αρης αυτος -_- !!

Για αυτο οι επιδοξες νυφες γιατρων πρεπει να λαβουν γρηγορα τα μετρα τους,να τον τυλιξουν υπουλα και μεθοδικα...ξερετε...να τον γνωρισουν οσο το δυνατο πιο γρηγορα στους γονεις τους...να του κανουν μετα σαφες πως ο πατερας τους εχει οπλο...μαιμουδιες εγκυμοσυνες...να τον μεθυσουν και το ιδιο βραδυ να παντρευτουν...να απειλησουν την ακεραιοτητα του αυτοκινητου του...να τα εχουν καλα με τη μαμα του...να μαγειρευουν κανα φαι...και να προσεχουν τη σιλουετα τους...μην αφησουν τον emkwlos τους να γινει σαν μπουγαδοκοφινο...οταν λεει αυτος" μια χαρα εισαι μωρακι μου ετσι οπως εισαι τωρα" =" αμαν,πρωτα στριβει αυτη και μετα ο emkwlos της"...

Δυστυχως,η πιο ριζικη λυση ειναι να μη φτανουν με απωθημενα οι γιατροι στο πτυχιο...πραγμα δυσκολο,καθως για να διορθωθει θα πρεπει να τους κανουν περισσοτερο σεξ οι συμφοιτητριες τους...αλλα επειδη μιλαμε για ρεαλιστικες λυσεις,ξεχαστε το αυτο το τελευταιο :lol: ...

ευτυχώς που έχω και σεν αβρε αριανέ να με καθησυχάζεις τώρα που κάνει αγροτικό ο δικός μου...και δεν είναι και του τύπου να τον τυλίξω με τέτοιο τρόπο!!! emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει δίκιο ο Αρειανός...αν και πιστεύω οτι πάντα εξαρτάται και απο το άτομο...

Ε μη τους βάλουμε και όλους στο ίδιο τσουβάλι... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι περισσοτεροι εχουν απωθημενα και ψαχνουν την αυτοεπιβεβαιωση. δεν ειναι δυνατον να εισαι με σχεση μονιμη απο τα 25 πχ και στην δουλεια να ταχτοποιεισαι στα 35... ειναι κατι οξυμωρο...

στην πλειοψηφεια των περιπτωσεων το κερατο πεφτει... και ο δραστης ειτε χωριζει και παει παρακατω.. ειτε γυριζει πισω.. ειναι στην διακριτικη ευχερεια του αλλου αν θα μεινει η θα φυγει.. οπως και σε καθε σχεση...

και ο καθενας κανει τις επιλογες του

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα είχα με γιατρο...στους 6 μήνες με κεράτωσε με άλλη γιατρο. Έξι μήνες μετά το έμαθα και χωρίσαμε. Έξι μήνες μετά απ'αυτό, μετά από πολλές συζητήσεις και υποσχέσεις είπαμε να ξαναπροσπαθήσουμε. Υποσχόταν και ορκιζόταν ότι δεν θα την ξαναδεί, ότι δε θα ξαναβρεθούν ποτέ μόνοι, ότι δεν θα την ξαναπάρει τηλέφωνο κλπ. Δυο χρόνια (και εκατομύρια τσακωμούς) μετά, δε σταμάτησαν ποτέ να μιλάνε (με τη δικαιολογία ότι τον έπαιρνε μόνο αυτή και δεν ήθελε να είναι αγενής), δε σταμάτησαν ποτέ να βλέπονται (με τη δικαιολογία ότι είναι συνάδελφοι και έχουν κοινούς γνωστούς) και το κερασάκι...με παίρνει τηλέφωνο και μου ανακοινώνει ότι πήγε για καφέ μόνος μαζί της επειδή είχε καιρό να τη δεί και βρέθηκαν να ανταλλάξουν τα νέα τους. Όταν του θύμησα την υπόσχεση που μου είχε κάνει άρχισε να φωνάζει και να λέει ότι δε θα κάνω κουμάντο εγώ στη ζωή του, και θα πηγαίνει για καφέ με όποια θέλει. Έκλεισα το τηλέφωνο και εξαφανίστηκα από τη ζωή του για πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γιατριλίκι δεν πολυπερνάει.Γιατρός πλέον σημαίνει underpaid χωρίς μέλλον.Επιπλέον θεωρείται λιγούρης και άπιστος χωρίς καρδιά κτλ.

Κάποιοι τα καταφέρνουν αλλά όχι χάρη στην ιατρική τους ιδιότητα αλλά σε λοιπά γνωρίσματα.

Επίσης η ίδια η Ιατρική προσφέρει μια σχετικά καλή μέθοδο όσον αφορά την προσέγγιση γυναικών.(Δίνοντας έμφαση στη δράση και στην επιδίωξη του μέγιστου αριθμού ενεργειών παρά στην επιλογή.).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα είχα με γιατρο...στους 6 μήνες με κεράτωσε με άλλη γιατρο. Έξι μήνες μετά το έμαθα και χωρίσαμε. Έξι μήνες μετά απ'αυτό, μετά από πολλές συζητήσεις και υποσχέσεις είπαμε να ξαναπροσπαθήσουμε. Υποσχόταν και ορκιζόταν ότι δεν θα την ξαναδεί, ότι δε θα ξαναβρεθούν ποτέ μόνοι, ότι δεν θα την ξαναπάρει τηλέφωνο κλπ. Δυο χρόνια (και εκατομύρια τσακωμούς) μετά, δε σταμάτησαν ποτέ να μιλάνε (με τη δικαιολογία ότι τον έπαιρνε μόνο αυτή και δεν ήθελε να είναι αγενής), δε σταμάτησαν ποτέ να βλέπονται (με τη δικαιολογία ότι είναι συνάδελφοι και έχουν κοινούς γνωστούς) και το κερασάκι...με παίρνει τηλέφωνο και μου ανακοινώνει ότι πήγε για καφέ μόνος μαζί της επειδή είχε καιρό να τη δεί και βρέθηκαν να ανταλλάξουν τα νέα τους. Όταν του θύμησα την υπόσχεση που μου είχε κάνει άρχισε να φωνάζει και να λέει ότι δε θα κάνω κουμάντο εγώ στη ζωή του, και θα πηγαίνει για καφέ με όποια θέλει. Έκλεισα το τηλέφωνο και εξαφανίστηκα από τη ζωή του για πάντα.

Έκανες πάρα μα πάρα πολύ καλα δεν το συζητώ!!!!!!!!!!!Μ.....ΑΣ ήταν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμα ο αλλος θελει να κερατωσει μπορει να το κανει κ μπροστα σου!Δε ειναι θεμα ιατρων,μηχανικων,δικηγορων ......υδραυλικων,ηλεκτρολογων,αγροτων,νοικοκυρας κτλ κτλ αλλα θεμα ανθρωπου!!!

Το κερατο δεν εχει επαγγελμα......ελεος πια με αυτους τους μυθους!Υπαρχουν ανθρωποι που δε μπορουν να ειναι μονογαμικοι....πολυ απλο το πραγμα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γιατριλίκι δεν πολυπερνάει.Γιατρός πλέον σημαίνει underpaid χωρίς μέλλον.Επιπλέον θεωρείται λιγούρης και άπιστος χωρίς καρδιά κτλ.

Κάποιοι τα καταφέρνουν αλλά όχι χάρη στην ιατρική τους ιδιότητα αλλά σε λοιπά γνωρίσματα.

Επίσης η ίδια η Ιατρική προσφέρει μια σχετικά καλή μέθοδο όσον αφορά την προσέγγιση γυναικών.(Δίνοντας έμφαση στη δράση και στην επιδίωξη του μέγιστου αριθμού ενεργειών παρά στην επιλογή.).

Έχεις δίκιο!!!

Λοιπόν να σας πώ εγώ το χω συζητήσει και με φίλες μου και μου λέει μια φίλη μου εγώ δεν θα τα έφτιαχνα ποτέ με γιατρό γιατί ειναι άπιστοι και έχουν ευκαιρίες να γνωρίσουν άλλες και όλες του θέλουν(πράγμα που εγώ δεν το έχω δεί, τουλάχιστον για τους νέους γιατρούς) και από την άλλη η μάνα μου μου λέει αυτός θα βγάλει λεφτά για οικογένεια σε "χίλια" χρόνια και μετά μπορεί να σε παρατήσει όταν "πιαστεί" και τέτοια και με τρομάζουν , πάντως εγώ παρόλο που ο δικός μου φίλος και εμφανίσιμος είναι και καλά λεφτά βγάζει δεν έχω δεί καμία να του τη πέφτει ούτε να τον θέλουν σαν τρελές... και μερικές φορές απορώ κιόλας...

Είμαστε πάνω από χρόνο μαζί αλλά δεν έχει κάνει κάτι(παρ όλο που είμαστε σε απόσταση λόγω αγροτικού) τώρα είναι γιατί δεν του έτυχε ή δεν ήθελε, τι να πώ...

Σίγουρα όλα αυτά όμως που μου λένε με έχουν τρομάξει σε σημείο που ενώ τον θαυμάζω που είναι γιατρός και είμαι τρελά ερωτευμένη μαζί του μερικές φορές εύχομαι να μην ήταν ίσως ήμουν πιο ήρεμη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω παντως δε εχω μπλεξει ακομα με συναδελφο.......και με τα μυαλα που κουβαλαω δυσκολο το βλεπω :P ......προτιμω να υπαρχει ποικιλια με τον κυριο :D επαγγελμα,εθνικοτητα,γλωσσα,θρησκεια,χρωμα....ολα!!!!Αααα ενα ειναι παντα στανταρ ....ΥΨΟΣ!!! :splaaaats:

Παντως οσον αφορα για το κερατο γενικα....προτιμω να μη το μαθω γιατι αμα το μαθω ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Εχουμε εναν εγωισμο,μια τιμη....αν ειναι να κανουμε αλλαξοκωλιες να το ξερω απο την αρχη ρε φιλε....να μη σε αποκαλω δεσμο αλλα μπιπ ή εραστη.Δεν υπαρχει λογος να χαλαμε τις καρδιες μας.....

Να σας πω για μια παρεα αντρων στο γυμναστηριο.Ηλικιες απο 30 και ανω!Απο επαγγελματα εχουμε απειρα κ ασχετα!Αλλοι ειναι παντρεμενοι κ αλλοι εχουν δεσμο.Δυο φορες την εβδομαδα ερχονται και γυμναζονται....οχι αυτο ειναι αληθεια.Μετα πανε τρωνε,πινουνε κ γλεντανε ολοι μαζι!Φυσικα τα κινητα τους ειναι ανοιχτα .....αλλα δε τα ακουνε eminnocect .Που κ που ομως ολο κ καποιος λειπει απο την παρεα emdevil2 "ειμαι καλεσμενος για φαγητο" ειναι η ατακα τους :splaaaats: Τωρα πειτε μου πως η καλη τους να παρει χαμπαρι; Χαχαχα η πλακα ειναι οτι τις αποκαλουνε "οι κοπελες τους"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ira μου, να είσαι σίγουρη ότι οι γυναίκες που θέλουν απλά να "τυλίξουν" ένα γιατρό είτε για τα χρήματα που θα βγάλει κάποτε, είτε για το κοινωνικό status, είτε γιατι τους αρέσει η ιδέα ενός έξυπνου και δυναμικού άντρα στον οποίο είναι ευγνώμονες πολλοί, ΔΕΝ θέλουν να τυλίξουν τους γιατρούς ούτε όταν είναι φοιτητές και όλη μέρα διαβάζουν, ούτε όταν κάνουν αγροτικό στην άκρια του κόσμου, ούτε όταν κάνουν ειδικότητα σε μια χώρα άγνωστη με εφημερίες κάθε μέρα και εξαντλητικά ωράρια... αλλά ΜΕΤΑ που θα είναι πια έτοιμοι γιατροί, τελειωμένοι, εργοδοτημένοι και με το χρήμα να αρχίζει να ρέει...

Να είσαι σίγουρη ότι καμια γυναικούλα που θέλει χρήματα, καλοζωη, καλοπέραση και κοινωνικό status χωρίς κόπο, δεν θα συμπαρασταθεί σ'ενα φοιτητή ιατρικής για 6 χρόνια, όταν αυτός θα είναι γεμάτος άγχος, ανησυχίες και κουρασμένος από τις εξεταστικές. Καμιά απ'αυτές τις γυναικούλες δεν θα σταθεί δίπλα σ'ενα γιατρό όταν αυτός θα είναι πτυχιούχος και άνεργος και περνά μια από τις πιο δύσκολες και καταθλιπτικές φάσεις της ζωής του, καμιά δεν θα διατηρήσει σχέση εξ'αποστάσεως (και να είναι πιστή) σε ένα γιατρό που βρίσκεται στην μέση του πουθενά κάνοντας αγροτικό. Και σίγουρα καμιά δεν θα ακολουθήσει κανένα γιατρό ειδικευόμενο για 5 χρόνια σε μια χώρα που δεν μιλά τη γλώσσα, το κλιμα είναι διαφορετικό, ο κόσμος άγνωστος, η δουλειά ανύπαρκτη και ο γιατρος σχεδόν άφαντος λόγω άστατων ωραρίων και εφημεριών.

Τα πιο πάνω τα κάνουν μόνο αυτές που αγαπάνε πραγματικά τον σύντροφο τους και δεν είναι μαζί του επειδή είναι γιατρός. Είναι μαζί του επειδή είναι αυτός που είναι, τον στηρίζουν στις επιλογές που έχει κάνει και είναι περήφανες που παλεύει για ένα καλύτερο μέλλον που στην τελική το κάνει για τα παιδία που μια μέρα θα έχει.

Οπότε δε νομίζω να έχεις τίποτα να φοβηθείς προς το παρόν Ira μου... αυτά που φοβάσαι θα αρχίσουν μάλλον όταν έχουν πια περάσει τα δύσκολα και ο φίλος σου θα είναι "έτοιμος" γιατρος... Εκεί να δεις τι έχει να γίνει...

Άν σε αγαπά θα θυμάται όμως ότι εσύ έμεινες δίπλα του στα δύσκολα...οτι εσύ του στάθηκες και ότι εσύ τον περίμενες υπομονετικά να πραγματοποιήσει τα όνειρα του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ira μου, να είσαι σίγουρη ότι οι γυναίκες που θέλουν απλά να "τυλίξουν" ένα γιατρό είτε για τα χρήματα που θα βγάλει κάποτε, είτε για το κοινωνικό status, είτε γιατι τους αρέσει η ιδέα ενός έξυπνου και δυναμικού άντρα στον οποίο είναι ευγνώμονες πολλοί, ΔΕΝ θέλουν να τυλίξουν τους γιατρούς ούτε όταν είναι φοιτητές και όλη μέρα διαβάζουν, ούτε όταν κάνουν αγροτικό στην άκρια του κόσμου, ούτε όταν κάνουν ειδικότητα σε μια χώρα άγνωστη με εφημερίες κάθε μέρα και εξαντλητικά ωράρια... αλλά ΜΕΤΑ που θα είναι πια έτοιμοι γιατροί, τελειωμένοι, εργοδοτημένοι και με το χρήμα να αρχίζει να ρέει...

Να είσαι σίγουρη ότι καμια γυναικούλα που θέλει χρήματα, καλοζωη, καλοπέραση και κοινωνικό status χωρίς κόπο, δεν θα συμπαρασταθεί σ'ενα φοιτητή ιατρικής για 6 χρόνια, όταν αυτός θα είναι γεμάτος άγχος, ανησυχίες και κουρασμένος από τις εξεταστικές. Καμιά απ'αυτές τις γυναικούλες δεν θα σταθεί δίπλα σ'ενα γιατρό όταν αυτός θα είναι πτυχιούχος και άνεργος και περνά μια από τις πιο δύσκολες και καταθλιπτικές φάσεις της ζωής του, καμιά δεν θα διατηρήσει σχέση εξ'αποστάσεως (και να είναι πιστή) σε ένα γιατρό που βρίσκεται στην μέση του πουθενά κάνοντας αγροτικό. Και σίγουρα καμιά δεν θα ακολουθήσει κανένα γιατρό ειδικευόμενο για 5 χρόνια σε μια χώρα που δεν μιλά τη γλώσσα, το κλιμα είναι διαφορετικό, ο κόσμος άγνωστος, η δουλειά ανύπαρκτη και ο γιατρος σχεδόν άφαντος λόγω άστατων ωραρίων και εφημεριών.

Τα πιο πάνω τα κάνουν μόνο αυτές που αγαπάνε πραγματικά τον σύντροφο τους και δεν είναι μαζί του επειδή είναι γιατρός. Είναι μαζί του επειδή είναι αυτός που είναι, τον στηρίζουν στις επιλογές που έχει κάνει και είναι περήφανες που παλεύει για ένα καλύτερο μέλλον που στην τελική το κάνει για τα παιδία που μια μέρα θα έχει.

Οπότε δε νομίζω να έχεις τίποτα να φοβηθείς προς το παρόν Ira μου... αυτά που φοβάσαι θα αρχίσουν μάλλον όταν έχουν πια περάσει τα δύσκολα και ο φίλος σου θα είναι "έτοιμος" γιατρος... Εκεί να δεις τι έχει να γίνει...

Άν σε αγαπά θα θυμάται όμως ότι εσύ έμεινες δίπλα του στα δύσκολα...οτι εσύ του στάθηκες και ότι εσύ τον περίμενες υπομονετικά να πραγματοποιήσει τα όνειρα του.

Έχεις δίκιο όλοι αυτό μου λένε είσαι χαζή που περιμένεις και τέτοια...αλλά από την άλλη δηλαδή αν ο γιατρός έχει λεφτά στα 40-45 ξέρω γω καλά είναι δυνατόν να παρατήσει τη γυναίκα που του στάθηκε και τα παιδιά του για κάποια μικρή-ανώριμη που θα πάει μαζί μόνο για τα λεφτά και αυτός φυσικά θα το ξέρει...

Η πικρή αλήθεια είναι ότι είναι πολύ δυσκολο να σταθείς σε κάποιον που κάνει τόσο αγώνα και καλά τώρα στο αγροτικό βγάζει καλά χρήματα για τα πρός το ζείν τουλάχιστον μετά όμως....και πές πως δεν τα καταφέρνει καν να πάει για ειδικότητα στο εξωτερικό γιατί και στην Αγγλία πια που θέλει αυτός(γιατί μόνο εκεί μπορεί να πάει) είναι δύσκολα τα πράματα και μέχρι να πάει όλο και θα δυσκολεύουν...

Φαντάσου να πρέπει να περιμένει να πάρει ειδικότητα εδώ emno ακόμα χειρότερα και ευτυχώς εγώ δεν έχω πρόβλημα να περιμένω από τον άντρα μου έχω δικά μου χρήματα αρκετά και γενικά οικονομικά είμαι καλά αν ήταν κάποια που πήγαινε τώρα μαζί του για τα χρήματα....θα πεφτε σίγουρα πολύ γέλιο... :splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι αυτό το κόμπλεξ κατωτερότητας απέναντι στους γιατρούς ποτέ μου δεν το κατάλαβα. Και όσο συντηρείται αυτή η αντιμετώπιση τόσο περισσότερο μουράτοι και "άπιστοι" θα είναι οι γιατροί.

Οι γενικολογίες βέβαια δεν βοηθάνε ιδιαίτερα, εσύ ξέρεις τον άνθρωπο που έχεις απέναντί σου και τους λόγους που τον θαυμάζεις και θέλεις τη σχέση μαζί του. Πάντως, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και αν θέλεις να παντρευτείς και να κάνεις οικογένεια σύντομα, τότε κακώς μένεις με έναν άνθρωπο που τώρα ξεκινάει την καριέρα του και μάλιστα στο εξωτερικό. Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τι θα προκύψει σε κείνον ή σε σένα σε αυτό το διάστημα. Εκτός κι αν τον θες τόσο πολύ που σκέφτεσαι να πας να δουλέψεις κι εσύ εκεί.

PS: Η μαμά σου που ισχυρίζεται ότι ο γιατρός θα βγάλει λεφτά για οικογένεια σε χίλια χρόνια (τραγική δήλωση κατά τη γνώμη μου) έχει υπόψη της κάποιο επάγγελμα που στα 26-27 σου εξασφαλίζει λέφτα για οικογένεια? Δεν μιλάμε για κάποιον εισοδηματία αλλά για επάγγελμα. Με χαρά να το ακούσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάλι αυτό το κόμπλεξ κατωτερότητας απέναντι στους γιατρούς ποτέ μου δεν το κατάλαβα. Και όσο συντηρείται αυτή η αντιμετώπιση τόσο περισσότερο μουράτοι και "άπιστοι" θα είναι οι γιατροί.

Marion με βρίσκεις σύμφωνη, ούτε κι'εγώ κατάλαβα ποτέ αυτό το κόμπλεξ κατωτερότητας απέναντι στους γιατρούς. Απ'οσο ξέρω, μέχρι και το τελευταίο επάγγελμα στον κόσμο, το πιο άχρηστο, κατάπτυστο επάγγελμα κάποια χρησιμότητα έχει στην κοινωνία. Έτσι διατηρείται η αλυσίδα της ζωής.

Μετά από σκέψη και παρατήρηση όμως κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ίσως είναι το κόμπλεξ ανωτερότητας πολλών γιατρών που δημιούργησε αυτό το κόμπλεξ κατωτερότητας των μη-γιατρών απέναντι τους. Έχω γνωρίσει γιατρούς τελειωμένους και φοιτητές ιατρικής που πιστεύουν ότι είναι ένα σκαλί πιο κάτω από τον Θεό τον ίδιο επειδή είναι/ θα γίνουν γιατροι. Ναι είναι λυπηρό...ναί είναι θέμα χαρακτήρα το να πιστεύεις ότι επειδή είσαι γιατρός είσαι κάτι άπιαστο και superior από τους συνανθρώπους σου... αλλά δυστυχώς υπάρχουν οι τέτοιοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα είχα με γιατρο...στους 6 μήνες με κεράτωσε με άλλη γιατρο. Έξι μήνες μετά το έμαθα και χωρίσαμε. Έξι μήνες μετά απ'αυτό, μετά από πολλές συζητήσεις και υποσχέσεις είπαμε να ξαναπροσπαθήσουμε. Υποσχόταν και ορκιζόταν ότι δεν θα την ξαναδεί, ότι δε θα ξαναβρεθούν ποτέ μόνοι, ότι δεν θα την ξαναπάρει τηλέφωνο κλπ. Δυο χρόνια (και εκατομύρια τσακωμούς) μετά, δε σταμάτησαν ποτέ να μιλάνε (με τη δικαιολογία ότι τον έπαιρνε μόνο αυτή και δεν ήθελε να είναι αγενής), δε σταμάτησαν ποτέ να βλέπονται (με τη δικαιολογία ότι είναι συνάδελφοι και έχουν κοινούς γνωστούς) και το κερασάκι...με παίρνει τηλέφωνο και μου ανακοινώνει ότι πήγε για καφέ μόνος μαζί της επειδή είχε καιρό να τη δεί και βρέθηκαν να ανταλλάξουν τα νέα τους. Όταν του θύμησα την υπόσχεση που μου είχε κάνει άρχισε να φωνάζει και να λέει ότι δε θα κάνω κουμάντο εγώ στη ζωή του, και θα πηγαίνει για καφέ με όποια θέλει. Έκλεισα το τηλέφωνο και εξαφανίστηκα από τη ζωή του για πάντα.

Τρανή απόδειξη του γιατί δεν πρέπει να δίνεις δεύτερη ευκαιρία σε άπιστο/η. Once a cheater, always a cheater.

Όσον αφορά τους γιατρούς και την απιστία, υποθέτω ότι επαφίεται στον άνθρωπο. Αν είναι τύπος που απατά, τότε θα χρησιμοποιήσει όποιο "όπλο" γοητείας διαθέτει, προκειμένου να ρίξει το εκάστοτε "θύμα", εν προκειμένω την ιδιότητά τους, μια και θεωρείται ελκυστική για πολλές γυναίκες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήρα είσαι η ίδια που είσαι όμορφη και πλούσια και φοβόσουν μην τυχόν σε απατήσει ο αγαπημένος σου που δεν ήταν τόσο όμορφος και πλούσιος με μια άλλη απλά επειδή είναι γιατρίνα ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω γνωρίσει γιατρούς τελειωμένους και φοιτητές ιατρικής που πιστεύουν ότι είναι ένα σκαλί πιο κάτω από τον Θεό τον ίδιο επειδή είναι/ θα γίνουν γιατροι. Ναι είναι λυπηρό...ναί είναι θέμα χαρακτήρα το να πιστεύεις ότι επειδή είσαι γιατρός είσαι κάτι άπιαστο και superior από τους συνανθρώπους σου... αλλά δυστυχώς υπάρχουν οι τέτοιοι.

Είναι ένας φαύλος κύκλος. Συνήθως δεν είναι ότι οι ιατροί ψωνίζονται επειδή τελειώνουν τη συγκεκριμένη σχολή. Είναι από την αρχή πωρωμένοι με την ιδέα ότι θα κάνουν ένα επάγγελμα με κύρος και για αυτό ο συγκεκριμένος λόγος, ακόμα και στις μέρες μας που τα επαγγελματικά προβλήματα στον κλάδο είναι τεράστια, είναι από τους βασικούς που ωθούν ένα νέο παιδί να διαλέξει το δρόμο της Ιατρικής. Είναι επομένως αναμενόμενο, εάν αυτός ήταν ο λόγος επιλογής του επαγγέλματος, να βγει το σύμπλεγμα προς τα έξω κάποια στιγμή.

Πάντως, ένα ενδιαφέρον hint είναι ότι οι περισσότεροι συνάδελφοι που εκδηλώνουν τέτοια συμπλέγματα ανωτερότητας συνήθως υπολείπονται σε γνώσεις και πραγματική συνεισφορά προς το συνάνθρωπο. Φαντάζομαι ότι αυτό είναι μέρος του γενικότερου φαινομένου που θέλει τους πραγματικά άξιους να είναι και πραγματικά μετριόφρονες και μετρημένοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως, ένα ενδιαφέρον hint είναι ότι οι περισσότεροι συνάδελφοι που εκδηλώνουν τέτοια συμπλέγματα ανωτερότητας συνήθως υπολείπονται σε γνώσεις και πραγματική συνεισφορά προς το συνάνθρωπο. Φαντάζομαι ότι αυτό είναι μέρος του γενικότερου φαινομένου που θέλει τους πραγματικά άξιους να είναι και πραγματικά μετριόφρονες και μετρημένοι.

Συμφωνώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως, ένα ενδιαφέρον hint είναι ότι οι περισσότεροι συνάδελφοι που εκδηλώνουν τέτοια συμπλέγματα ανωτερότητας συνήθως υπολείπονται σε γνώσεις και πραγματική συνεισφορά προς το συνάνθρωπο. Φαντάζομαι ότι αυτό είναι μέρος του γενικότερου φαινομένου που θέλει τους πραγματικά άξιους να είναι και πραγματικά μετριόφρονες και μετρημένοι.

Η ΑΠΙΣΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑΤΟΣ ΑΓΑΠΗΤΕ SOV. ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΛΗΣΤΙΑ, ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΠ'ΤΟ ΜΠΟΥΦΕ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΡΥΣΤΟΜΑΧΙΑΣΕΙΣ.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΡΙΝΟΓΑΣΤΡΙΚΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΤΙ ΠΗΓΕ ΛΑΘΟΣ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΣΕΝΑ... ΤΟΝ/ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΜΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟ ΜΕ 9 ή ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΓΚΑΣ ΚΑΙ ΛΑΔΩΣΕ 250 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΙΚΗ ΚΟΝΣΤΑΝΤΣΑ...

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΙΣΤΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΥΠΟ ΣΥΝΘΗΚΕΣ... ΑΝΤΡΕΣ, ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΙ, ΚΑΛΟΙ ,ΚΑΚΟΙ, ΣΥΜΠΛΕΓΜΑΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...

ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ...ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΗΣΤΟΙ ή ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΔΕΣ (ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω πως όλοι οι άνθρωποι είναι εν δυνάμει άπιστοι.Από κει και πέρα στο χέρι του καθενός είναι να το καταπολεμήσει και να επιτευχθεί η μεσότις! :splats::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι,οι γιατροί είναι άπιστοι.Όπως και οι γυναίκες που οδηγούν αυτοκίνητα.Και οι δικαστές,γενικώς νομικάριοι,επίσης..Και οι

μηχανικοί,υδραυλικοί,κομμωτές,γυμναστές,ψιλικατζήδες,ταξιτζήδες,χορευτές,βιβλιοθηκονόμοι,dj,μάνατζερς,παγωτατζήδες,καθηγητές,φοιτητές-ανεξαρτήτως φύλου φυσικά.Α!Και αυτοί που έχουν κινητό.Και αυτοί που έχουν σχέση πάνω από 6 μήνες.Οι κοντοί,οι ψηλοί και οι ημίψηλοι,αντιστοίχως οι τάπες,οι ψηλές και τα ενδιάμεσα.Και οι ξανθιές.Και οι μελαχρινές.Και οι κοκκινομάλες.Και να μη ξεχάσουμε τις μοντέλες και τους κούκλους.Και φυσικά τους τοφάλες και τις φάλαινες. emhelp

Μακριά από το ανθρώπινο γένος γενικά για να έχετε το κεφαλάκι σας ήσυχο.

Τα μυρικαστικά ενδείκνυνται για την πιστότητα τους,όπως και τα κυνοειδή.

Διαλέχτε-προβατίνα ή μολοσό,τράγο ή λυκοσκυλίνα-ότι και να είναι:καλό σας βόλι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

With few words όποιος κερατώνει δεν είναι και κανένα τρομερό καθίκι(εξαρτάται απ'την περίπτωση βεβαίως,μπορεί να είναι για άλλα πράγματα emdevil ).Κατ'αρχάς,πολύ απλά είναι σε μεγάλο βαθμό ανεύθυνος,δείγμα ανωριμότητας.

Έπειτα,ΔΕΝ αγαπάει πραγματικά το συντροφό του,ΔΕΝ είναι πια ερωτευμένος,μπορεί να έχει βαρεθεί,μ'άλλον να τα έφτιαξε αλλιώς να ανακαλύπτει πως είναι,να νιώθει κάπως,μπορεί και να μη γούσταρε ποτέ και να το συνειδητοποιεί τώρα.Τι να κάνουμε δηλαδή!!Συμβαίνει!!

Οπότε το καλύτερο,κατά την αποψή μου,και για τους δύο να χωρίσουν as soon as possible να ζήσουν ευτιχισμένοι-ό,τι χειρότερο σκοτώνει μια σχέση είναι η υποκρισία.Έστω και μια μετέπειτα φιλική/τυπική σχέση

Α,βεβαίως υπάρχουν και οι περιπτώσεις που κερατώνουν διότι γουστάρουν συναίσθημα παρανομίας κι έτσι,το επικίνδυνο είναι κι αφροδισιακό,το απαγορευμένο,κλπ.Δεν έχω να πω κάτι περί αυτού..Βίτσιο.Δεν έχω κάποια άποψη για αυτά τα άτομα και τι πρέπει να κάνουν..Εξαρτάται την περίπτωση και το βαθμό που συμβαίνει.

Τελευταία κατηγορία είναι αυτοί που το κάνουν συνειδητά.Βλέπουν ότι η Μαιρούλα/ο Κωστάκης το πάνε στο σοβαρό,και επειδή για χ,y,z, λόγους δε θέλουν,αλλά απ'την άλλη ντρέπονται(?),φοβούνται(?) να το πουν καταπρόσωπο βρίσκουν ένα πρόθυμο πρόσωπο που δεν έχει ιδέα(τι ξεμάλλιασμα μπορεί να το περιμένει,χαρ χαρ) κάνουν ότι κάνουν και μετά παίρνουν το καθόλα περίλυπο ύφος και τον βαθύ *sob sob* τόνο της φωνής 'Μαίρη/Κώστα..Δε σου αξίζω..Έκανα αυτό κι αυτό,νιώθω τόοσες ενοχές(:rolleyes:),δε μπορώ να σε αντικρύσω στα μάτια',κλπ.Τρώει κανένα βάζο στο κεφάλι και ο κίνδυνος αποκατάστασης με τη σχέση που έκανε επειδή δεν έβρισκε τίποτα καλύτερο,εξαφανίζεται. emcolgate

Βεβαίως αν οι δεν-έχω-στον-ήλιο-μοίρα Κωστάκης/Μαιρούλα συγχωρήσουν το παράπτωμα ο κερατούκλης πρέπει να σκεφτεί σοβαρά το ενδεχόμενο βαθιάς αγάπης απ'τον σύντροφό του.Αν δε τον ενδιαφέρει και φλέβες να κόβουν,τότε

1)'πάει γιατρός χωρίς σύνορα στο Μπαγκλαντές',κοινώς αλλάζει κινητά,καφετέριες,φίλους,κλπ.

2)Επιστρέφει διότι δεν αντέχει άλλα μηνύματα στο τηλεφωνητή απ'τον κερατά/κερατού που λένε πως 'πραγμάτωσαν την απόλυτη αγάπη και θα το δουλέψουν',και 'πως δε πειράζει διότι τον/την αγαπάει μέχρι καταστάσεως χαρακιριού' κλπ,κλπ,οπότε και ξανακερατώνει πολλάκις το έταιρον ήμισυ μέχρι το κέρατο να φτάσει μέχρι το διάστημα και ο επιμένων κερατάς βαρεθεί/σιχαθεί/κουραστεί να πιάνει nova χωρίς αποκωδικοποιητή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

With few words όποιος κερατώνει δεν είναι και κανένα τρομερό καθίκι(εξαρτάται απ'την περίπτωση βεβαίως,μπορεί να είναι για άλλα πράγματα emdevil ).Κατ'αρχάς,πολύ απλά είναι σε μεγάλο βαθμό ανεύθυνος,δείγμα ανωριμότητας.

Έπειτα,ΔΕΝ αγαπάει πραγματικά το συντροφό του,ΔΕΝ είναι πια ερωτευμένος,μπορεί να έχει βαρεθεί,μ'άλλον να τα έφτιαξε αλλιώς να ανακαλύπτει πως είναι,να νιώθει κάπως,μπορεί και να μη γούσταρε ποτέ και να το συνειδητοποιεί τώρα.Τι να κάνουμε δηλαδή!!Συμβαίνει!!

Οπότε το καλύτερο,κατά την αποψή μου,και για τους δύο να χωρίσουν as soon as possible να ζήσουν ευτιχισμένοι-ό,τι χειρότερο σκοτώνει μια σχέση είναι η υποκρισία.Έστω και μια μετέπειτα φιλική/τυπική σχέση

Α,βεβαίως υπάρχουν και οι περιπτώσεις που κερατώνουν διότι γουστάρουν συναίσθημα παρανομίας κι έτσι,το επικίνδυνο είναι κι αφροδισιακό,το απαγορευμένο,κλπ.Δεν έχω να πω κάτι περί αυτού..Βίτσιο.Δεν έχω κάποια άποψη για αυτά τα άτομα και τι πρέπει να κάνουν..Εξαρτάται την περίπτωση και το βαθμό που συμβαίνει.

Τελευταία κατηγορία είναι αυτοί που το κάνουν συνειδητά.Βλέπουν ότι η Μαιρούλα/ο Κωστάκης το πάνε στο σοβαρό,και επειδή για χ,y,z, λόγους δε θέλουν,αλλά απ'την άλλη ντρέπονται(?),φοβούνται(?) να το πουν καταπρόσωπο βρίσκουν ένα πρόθυμο πρόσωπο που δεν έχει ιδέα(τι ξεμάλλιασμα μπορεί να το περιμένει,χαρ χαρ) κάνουν ότι κάνουν και μετά παίρνουν το καθόλα περίλυπο ύφος και τον βαθύ *sob sob* τόνο της φωνής 'Μαίρη/Κώστα..Δε σου αξίζω..Έκανα αυτό κι αυτό,νιώθω τόοσες ενοχές(:rolleyes:),δε μπορώ να σε αντικρύσω στα μάτια',κλπ.Τρώει κανένα βάζο στο κεφάλι και ο κίνδυνος αποκατάστασης με τη σχέση που έκανε επειδή δεν έβρισκε τίποτα καλύτερο,εξαφανίζεται. emcolgate

Βεβαίως αν οι δεν-έχω-στον-ήλιο-μοίρα Κωστάκης/Μαιρούλα συγχωρήσουν το παράπτωμα ο κερατούκλης πρέπει να σκεφτεί σοβαρά το ενδεχόμενο βαθιάς αγάπης απ'τον σύντροφό του.Αν δε τον ενδιαφέρει και φλέβες να κόβουν,τότε

1)'πάει γιατρός χωρίς σύνορα στο Μπαγκλαντές',κοινώς αλλάζει κινητά,καφετέριες,φίλους,κλπ.

2)Επιστρέφει διότι δεν αντέχει άλλα μηνύματα στο τηλεφωνητή απ'τον κερατά/κερατού που λένε πως 'πραγμάτωσαν την απόλυτη αγάπη και θα το δουλέψουν',και 'πως δε πειράζει διότι τον/την αγαπάει μέχρι καταστάσεως χαρακιριού' κλπ,κλπ,οπότε και ξανακερατώνει πολλάκις το έταιρον ήμισυ μέχρι το κέρατο να φτάσει μέχρι το διάστημα και ο επιμένων κερατάς βαρεθεί/σιχαθεί/κουραστεί να πιάνει nova χωρίς αποκωδικοποιητή.

:lol::lol::lol::lol::lol:emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.