Jump to content

Πού βρήκατε το avatar σας;;


mixmavros

Recommended Posts

Ε, δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο το θεματάκι :P .

Υπάρχουν avatars που κάνουν μπαμ από πού έρχονται... όπως της Αμελίτσας ή του Αρειανού... :o

Υπάρχουν και avatars που είναι τυλιγμένα στο μυστήριο... όπως της Νερντ ή του M@N1I<... :bloodomen:

Avatars χιουμοριστικά, καθημερινά, υποννοηματικά (τι είπα πάλι!), αστεία, που πολλές φορές (θα έπρεπε να) χαρακτηρίζουν τον κάθε χρήστη. B)

Για να κάνω την αρχή... Το δικό μου avatar μου το είχε στείλει η νερντ..και κάποια στιγμή μου καρφώθηκε και το έβαλα.. :rolleyes:

Πού βρήκατε εσείς τα δικά σας;;; :P

ΥΓ: Ίσως αυτό το τόπικ να γίνει μια καλή «τράπεζα» πηγών για avatars... :D

edit: Ξέχασα να το πω, την αφορμή για αυτό το τόπικ μου την έδωσα τα avatars της Σοφ-Σοφ!! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Last Reply

Ωραίο τόπικ.

Το δικό μου είναι προφανές από πού προέρχεται αν κάποιος έχει δει Futurama. Αν όχι, το futurama είναι μια σειρά κινουμένων σχεδίων με δημιουργό τον Matt Groening των Simpsons που "έτρεξε" για 5 σεζόν. Το εν λόγω τέρας, ο Morbo, είναι ο παρουσιαστής ειδήσεων που σε κάθε του εμφάνιση πετάει ατάκες του τυπου: (Linda είναι η συμπαρουσιάστρια, γήινη)

Linda: "The holiday season is time of celebration for most but it is also the time to remember the tragic suffering of the less fortunate."

Morbo: "Earthlings do not yet know the meaning of suffering."

και

Welcome to "Entertainment And Earth Invasion Tonite". Across the galaxy my people are completing the mighty space fleet that will exterminate the human race! But first, this news from Tinseltown.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το αβαταρ μου ειναι απο το site rebetiko.gr,το ειχε στην αρχική του σελίδα, μου αρεσε , το επεξεργαστηκα και το ...ενεταξα στο διαδικτυκό προφίλ μου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ που βρήκα άβαταρ να αλλάξω δεν μου το φορτώνει... <_< Παρά τις σωστές διαστάσεις... <_< Μάλλον μου έχει φορτώσει με το ζόρι το παλιό... <_< Τέσπα... Θα ζητήσω βοήθεια από τις μεγάλες δυνάμεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ που βρήκα άβαταρ να αλλάξω δεν μου το φορτώνει... <_< Παρά τις σωστές διαστάσεις... <_< Μάλλον μου έχει φορτώσει με το ζόρι το παλιό... <_< Τέσπα... Θα ζητήσω βοήθεια από τις μεγάλες δυνάμεις...

Amelie ,δοκίμασε το Avatar Sizer.It resizes your image and creates a JPG file suitable for use as a Forum Avatar. The Aspect Ratio of the image is retained when the image is resized so it looks the same, just smaller.

Avatar Sizer is exceptionally easy to use and can convert most of the popular image types into an Avatar.

So, for example, if you΄ve taken a picture with your digital camera or camera phone, you can turn it into an Avatar.

Kαι ένα site με avatars που μου έκανε εντύπωση http://www.wickedgoodart.org/avatars/avatars.html

P.S.Πηγή έμπνευσης του δικού μου avatar ήταν ένα χαρακτηριστικό έμβλημα της ρωσικής αρκούδας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον....το προηγουμενο αβαταρ ηταν απο ενα σχεδιο του Michael Zulli (αυτο με την κοπελα με τα κοκκινα (αχτι...μου!) μαλλια και τη νεκροκεφαλη ανα χειρας)......το αλλαξα προσωρινα με το σχεδιο του εκπληκτικου κομιστα Luis Royo μια και η σκοτεινη, θανατοπορνολαγνα ματια του ταιριαζει με τη διαθεση μου τον τελευταιο καιρο.... emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το δικό μου προέρχεται από το site του χωριού μου(!):

www.pramanta.gr

Πρόκειται για το μεγαλύτερο πέτρινο γεφύρι στα Βαλκάνια, και δη μονότοξο. Χτίστηκε γύρω στο 1886 και οι παραδόσεις που το συνοδεύουν είναι πολλές. Λίγο πιο πέρα είναι το σπίτι των παππούδων μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ...

είχα ξεκινήσει από το λόγκο του "24", μετά τον ίδιο τον Κίφερ Σάδερλαντ... χμ... έπειτα τον Τίμοθυ Όλυφαντ και τον Μπραντ Ντουριφ στο "Ντέντγουντ"... αργότερα τον "Λοτζ" από το "Κάρνιβαλ".. τελευταία ο Μάθιου Φοξ/ "Τζακ Σέπαρντ" του ΛΟΣΤ σε διάφορες φάσεις :P :P :splats: Πριν από αυτό δε ο Χανκ Αζάρια στο "Χαφ"...

Νομίζω είναι εμφανές από πού παίρνω τα άβατάρ μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

SORRY ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΑΣΤΕΙΑ" ΕΡΩΤΗΣΗ , ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ AVATAR , ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ PLEASE , ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρώτο μου Αvatar ήταν το Enterprise από το Star Trek - The Next Generation

Μεγάλος Έρωτας ο Captain Jean Luc Picard :wub:

Να διευκρινήσω εδώ ότι Singularity είναι ο φυσικός όρος για την "ανωμαλία" στο κέντρο μίας μαύρης οπής.

Και έτσι το Enterprise ήταν το πιό κατάλληλο άβαταρ.

Μετά έβαλα τον Ron Wishley από τον Χάρρυ Πόττερ και μετά τον Καθηγητή Σνέιπ (άλλος απίστευτα γοητευτικός άνδρας, όχι ο Σνέιπ, ο Άλαν Ρίκμαν)

Μετά ένα προβατάκι που πηδούσε φράχτες γιατί ήταν τσαχπίνικο και παιχνιδιάρικο embounce

Αλλά μία μέρα ξαφνικά και χωρίς να κάνω τίποτα δεν άνοιγε και δεν θυμάμαι και που το έχω στον υπολογιστή μου για να το ξαναβάλω. :blink:

Και έτσι κατέληξα στην Μπρίτζετ Τζόουνς που τρώει μία τούμπα κάνοντας σκί. Αν δεν έχετε διαβάσει τα βιβλία, διαβάστε τα και δεν θα σας μείνει άντερο από το γέλιο. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Apodr εισαι ακομα member και οχι prominent ετσι μπορεις να κανεις upload αρχειο στο φορουμ σε ποστ,πμ ή αβαταρ.

Μολις φτασεις τα 100 ποστ μπορεις να το κανεις

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=3679 σε αυτο το λινκ μπορεις να βρεις ολες τις πληροφοριες κ τις διαφορες των μελων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Exει δικιο ο mixmavros,αρχικα ολα μου τα αβαταρς ειχαν σχεση με το μπασκετ :P !!

Και συγκεκριμενα με την Αρειαναρα,αλλα καθως η ομαδα δεν παει πολυ καλα,σταδιακα εβαλα αλλα απο ΝΒΑ και τωρα βαζω διαφορα απο αγαπημενες μου ταινιες :D ...

Μου αρεσουν πολυ και τα αμαξια,αλλα δυστυχως δε θα φαινονται ωραια σε τοσο μικρο χωρο :mellow: ...

Τεσπα,ας κανω αποψε την αρχη με ενα απο τα αγαπημενα μου υπεραυτοκινητα,την Jaguar XJ 220 του 1993!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχα η εικόνα μου είναι από το Star Wars EpIII. Ο συμπαθής εικονιζόμενος αφού έχει σφάξει τους κακούς κ έχει φέρει την ειρήνη σε ολόκληρο το γαλαξία,σε ένα ιδιαίτερα ειδυλιακό μέρος (λάβες, ηφαίστεια κτλ κτλ) κάθεται και απολαμβάνει τους κόπους του

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Αναγκάστηκα να καταφύγω σε ιταλικό site για να πετύχω το σήμα της προτεραιότητας, γιατί κάποιος μέσα στην άγνοιά του είχε καταφέρει να με κάνει να αμφιβάλλω ... ευτυχώς ορισμένα πράγματα όταν κανείς τα μάθει σωστά εξ΄αρχής δύσκολα τα ξεχνά :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:anavwfwties: AGOMAHODAS :anavwfwties:

η φωτογραφία μου είναι αλλά δεν μπορώ ακόμα να την ανεβάσω

(fuck my narcicissm)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νά'μαι!!!!!! :splats::splats::splats:

σας φιλώ ούλους :wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλο ετσι??? (ελπιζω να φόρτωσα σωστα το avatar. Το κερατό μου μέσα με αυτή τη τεχνολογία πια! Έχω χάσει το μπουσουλα!)

καλο ετσι??? (ελπιζω να φόρτωσα σωστα το avatar. Το κερατό μου μέσα με αυτή τη τεχνολογία πια! Έχω χάσει το μπουσουλα!)

emarup φτου! Ρε παιδια γιατι δε μου φορτώνει το avatar??? Πρεπει να συμπληρώσω καποιο συγκεκριμένο αριθμό ποστ? Κριμα κριμα διοτι βρήκα ενα πολυ γαμάτο: τη κεφαλια του Ζινταν στον Ιταλο!

Apodr εισαι ακομα member και οχι prominent ετσι μπορεις να κανεις upload αρχειο στο φορουμ σε ποστ,πμ ή αβαταρ.

Μολις φτασεις τα 100 ποστ μπορεις να το κανεις

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=3679 σε αυτο το λινκ μπορεις να βρεις ολες τις πληροφοριες κ τις διαφορες των μελων

emarup ΟΚ ΟΚ! Ελαβα την απάντηση. Πρεπει να συμπληρωθούν 100 ποστ. Χμ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ελπίζω να μη παρεξηγηθεί η ερώτηση που θα κάνω αλλά θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι ακριβώς θέλεις να δηλώσεις βάζοντας για avatar την infamous κεφαλιά? Το συγκεκριμένο στιγμιότυπο το έκριναν ατυχές όλοι, με πρώτους και καλύτερους τους ίδιους τους πρωταγωνιστές. Το να το βλέπουμε εμείς συνέχεια χωρίς να το έχουμε επιλέξει δεν είναι πιθανό για κάποιους να είναι ενοχλητικό? Προσωπικά, αν είχα επιλογή απενεργοποίησης θα προτιμούσα να μην το βλέπω. Ίσως όμως αν ήξερα τι μήνυμα περνά σε κάποιον που (προφανώς) το λατρεύει να το έβλεπα αλλιώς ... :unsure:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φυσικα και περναει μηνυμα το συγκεκριμενο αβαταρ :P ...

και μαλιστα οχι ενα...

Πολλα :D !!!

Πρωτα απο ολα δεν επροκειτο για μια ατυχη στιγμη...

Ποτε δεν ειπε ο Ζιζου οτι το μετανιωσε 34qy4.gif

Αν ηταν σωστο αυτο που εκανε,οι γνωμες διιστανται,αλλα τουλαχιστο πηρε την ευθυνη πανω του σαν αντρας και κατεθεσε την αποψη του για το τι κανει αυτος τουλαχιστον οταν "ξυλοκοποι" και γιοι χιλιων πατεραδων,σαν τον Ματερατσι ας πουμε,διατυπωνουν τις θεσεις τους για το ποιον της οικογενειας των αλλων emot15lh6.gif

Eδειξε επισης οτι ενστερνιζεται την αποψη πως υπαρχουν δυο ειδων ηλιθιοι:αυτοι που νομιζουν πως με τις υβρεις θα ψαρωσουν τον αλλον και αυτοι που δεν κανουν τιποτα οταν τους βριζουν.

Και τελος φανερωσε την εικονα που θελει να θυμουνται για αυτον οι φιλαθλοι...Ουτε την καθωσπρεπει,ηθικιστικη,σεμνοτυφη,λελεδικη του Πελε,που εχει γινει δισεκατομμυριουχος συντηρωντας εναν μυθο που οι περισσοτεροι ουτε τον εζησαν ποτε(εγω προσωπικα δε θυμαμαι τιποτα απο αυτον παντως...).Ουτε την εικονα που θελουν οι χαρτογιακαδες της Φιφα,που ειναι σα να εχουν καταπιει ενα μπαστουνι ολοι τους...ομως δεν εχουν προβλημα να βαζουν 35αρηδες βετερανους αστερες να παιζουν 60 παιχνιδια το χρονο επειδη ετσι βολευει την τηλεοραση...και μετα διαρρηγνυουν τα ιματια τους οταν ακουνε για ντοπες...Ουτε ομως σαν εναν παρακμιακο Μαραντονα,μες στην κοκα και την αθλιοτητα...

Ειναι απλα ενας ανθρωπος με ελαττωμματα,που κατεληξε να παιζει στα 30φευγα δεκαδες παιχνιδια το χρονο,να στηριζεται ολοκληρη χωρα πανω του και να εχει και εναν ασχετο με την μπαλα,κουτοπονηρο,μπασταρδο Σικελο να του τη λεει και απο πανω <_< ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρειανέ όλοι κατάλαβαν ότι ο άλλος τον προκάλεσε αλλά δεν ήξερα ότι σε κάποιους άρεσε το πως ''τσίμπησε'' και έκανε ακριβώς εκείνο που ήθελαν οι Ιταλοί και με το παραπάνω. Αν είναι αυτή η αντρική λογική τότε εξηγούνται πολλά ... Πάντως σε ένα παιχνίδι υπάρχουν κανόνες και κανείς όσο μεγάλος, ωραίος ή ''άντρας'' είναι δεν εξαιρείται, ούτε στο τελευταίο του παιχνίδι, ούτε αν είναι είδωλο για πολλούς. Πέρα από αυτό και μετά την εξήγηση που δίνεις, βάζοντας κάποιος από μας για avatar τη μαγκιά ενός άλλου δε βλέπω τι μήνυμα θέλει να περάσει. Ότι αν ήταν Ζιντάν στη θέση του Ζιντάν το ίδιο θα έκανε? Το θέμα είναι πόση μαγκιά δείχνει ο καθένας στη δική του ζωή, όχι πόση έδειξε ένας άλλος, όσο και αν τον θαυμάζουμε (???)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε κανεναν δεν αρεσε το πως τσιμπησε...

Το λυπηρο ειναι ομως πως ενα σωρο υποκριτες απο ολους τους χωρους βγηκαν να ασκησουν ευκολη κριτικη...

Απο ο,τι φαινεται η κατακριση ειναι παντα πιο ευκολη απο την αυτοκριτικη...

Εκανε αυτο που ηθελαν οι Ιταλοι...

Και εγιναν (για ακομη μια φορα ενεκα της ποδοσφαιρικης νοοτροπιας τους) ο περιγελως της υφηλιου...

Ενα τροπαιο δεν σε καταξιωνει...

Και αυτο το τροπαιο χαροποιησε μονο τους αυτιστικους στην ποδοσφαιρικη κοσμοθεωρια τους Ιταλους...

Η κινηση του Ζινταν ειναι περα απο τους κανονες του παιχνιδιου,αλλα αντικατοπτριζει τη λογικη ενος ανθρωπου που δεν του χαριστηκε τιποτα και περασε πολλα για να θιγεται ετσι αισχρα...

Προτιμω αυτη τη λογικη,την "αντρικη" απο τη "γυναικεια" του δεχομαι αδιαμαρτυρητα οτι μου κανουν,αλλα κυριως του κατακρινω τους αλλους και εχω αποψη επι παντος επιστητου και καπελωνω τους αλλους γιατι εγω τα ξερω καλυτερα απο αυτους <_< ...

Οσο και αν δεν ηταν "πολιτικως ορθη" η κινηση του κατεδειξε και ενα αλλο προβλημα...

Πως οσο αντιαθλητικη ενεργεια ειναι μια κουτουλια,αλλο τοσο ειναι και οι υβρεις...

Και αυτη η κινηση του Ζινταν εφερε το θεμα στο προσκηνιο και για πρωτη φορα τιμωρηθηκε παικτης που εβρισε αντιπαλο...

Γιατι εχει παραγινει το κακο στα γηπεδα με τα ρατσιστικα σχολια εναντιον αντιπαλων και ηταν ευκαιρια να δημιουργηθει ενα δεδικασμενο...

ΥΓ.Αλλωστε ενα αβαταρ μπορει να ειναι μονο και μονο ενα αβαταρ...δεν ειναι απαραιτητο να περναει καποιο μηνυμα...δεν εχουν ολοι την αναγκη να εκφραζονται μονιμως σε υψηλο επιπεδο ουτε και να το παιζουν θεματοφυλακες αξιων και υπερτατοι τιμητες των αλλων...

Και η "μαγκια" ειναι προσωπικο θεμα πως την εννοει κανεις και που τη δειχνει,αν τη δειχνει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ελπίζω να μη παρεξηγηθεί η ερώτηση που θα κάνω αλλά θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι ακριβώς θέλεις να δηλώσεις βάζοντας για avatar την infamous κεφαλιά? Το συγκεκριμένο στιγμιότυπο το έκριναν ατυχές όλοι, με πρώτους και καλύτερους τους ίδιους τους πρωταγωνιστές. Το να το βλέπουμε εμείς συνέχεια χωρίς να το έχουμε επιλέξει δεν είναι πιθανό για κάποιους να είναι ενοχλητικό? Προσωπικά, αν είχα επιλογή απενεργοποίησης θα προτιμούσα να μην το βλέπω. Ίσως όμως αν ήξερα τι μήνυμα περνά σε κάποιον που (προφανώς) το λατρεύει να το έβλεπα αλλιώς ... :unsure:

όχι καμία απολύτως παρεξήγηση. Ανοιχτό φορουμ είναι για να καταθέτουμε τις αποψεις και να διαφωνούμε (και ενιοτε να συμφωνούμε) :)

Νομίζω ότι δε θα μπορούσα να δώσω καλύτερη απαντηση από αυτη του Αρειανού η οποία και με καλύπτει πληρως. Αν και αναγνωρίζω ότι η κεφαλια ήταν λάθος θεωρώ ότι είναι μια μικρή λεπτομερεια σε σχέση με την ύπουλη και κακοηθη συμπεριφορά του ιταλού (και που ουσιαστικά καθόρισε την εξέλιξη του παιχνιδιού). Α! Ενδόμυχα πολύ θα ήθελα να του έριχνε ακόμα μια κεφαλια. Και μια σφαλιάρα δυνατή αν γινόταν. Είμαι τελικά πολύ κακος ανθρωπος. Oh well...

Πάντως, αν το συγκεκριμένο avatar σε ενοχλεί πολύ ευχαρίστως θα το αντικαταστήσω με καποιο άλλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.