Jump to content

Τι δε λείπει ΠΟΤΕ απ΄το ψυγείο σας?


Recommended Posts

Νομίζω λέει πολλά για τον καθένα μας το τι φροντίζει να μην του λείψει ποτέ απ΄το ψυγείο ακόμα και αν ... ξεχάσει όλα τα άλλα. Πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρον να το μοιραστείτε μαζί μας :P

Να ξεκινήσω εγώ? Γάλα, αυγά και φρούτα ... και ένα μπουκάλι CAIR :wub: Μπορώ να ζήσω μόνο με αυτά και το έχω κάνει μερικές φορές ... :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 238
  • Created
  • Last Reply

Χμμ... εμφιαλωμένο νερό.

6 χρόνια σε αυτή την πόλη, το νερό δεν το συνήθισα. Ενώ στην Αθήνα ποτέ δεν πίνω εμφιαλωμένο, εδώ στο Βορά αλλάζει το πράμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ζω μονη μου αλλα στις δυσκολες στιγμες της εξεταστικης ειχα παντα αποθεματα σοκολατας ,cookies και αλλων λιχουδιων για "καβατζα" οταν στερευα απο όρεξη για διαβασμα..Εκανε δουλεια παντως emcokeemicecream

Οχι και τοσο υγειινες συνηθειες αλλα ο καθενας βολευεται με ο,τι μπορει!!! emoops

:P

Νομίζω λέει πολλά για τον καθένα μας το τι φροντίζει να μην του λείψει ποτέ απ΄το ψυγείο ακόμα και αν ... ξεχάσει όλα τα άλλα. Πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρον να το μοιραστείτε μαζί μας :P

Να ξεκινήσω εγώ? Γάλα, αυγά και φρούτα ... και ένα μπουκάλι CAIR :wub: Μπορώ να ζήσω μόνο με αυτά και το έχω κάνει μερικές φορές ... :blink:

Παντως οι δικες σου προμηθειες ειναι περαν για περαν υγιεινες!!!

Το γαλα ειναι και το δικο μου απαραιτητο συστατικο για την εναρξη της ημερας...

ΚΑΙ ΦΕΤΑ!!!!ΧΩΡΙΣ ΦΕΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νερό, Κόκα λάιτ, φέτα, ελιές...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ απλά... δε λείπει ΤΙΠΟΤΑ!!! Να ' ναι καλά η συμβίωση με τους γονείς!! :P (κι εγώ που νόμιζα ότι είχε μόνο αρνητικά! :blink: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ απλά... δε λείπει ΤΙΠΟΤΑ!!! Να ' ναι καλά η συμβίωση με τους γονείς!! :P (κι εγώ που νόμιζα ότι είχε μόνο αρνητικά! :blink: )

Και μερικές φορές έχει και περισσότερα απο όσα χρειάζονται... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ντρεπομαι που θα το πω...αλλα εδω και δυο χρονια ειναι στο ψυγειο μου ο home-made τραχανας που κουβαλησα με το ζορι απο την Κυπρο, (εχει αλλαξει ηδη 2 σπιτια,οπως και γω) και ειναι το μονο πραγμα που δε λειπει ποτε απο το ψυγειο μου,αφου βαριεμαι να τον φτιαχνω σουπα.... (πως να τον ξεφορτωθω αραγε)

Κατα τα αλλα τιποτα αλλο δεν εχει μονιμη θεση στο ψυγειο μου ( α ναι και το βουτυρο, μη ξεχνιομαστε) αλλα κατα περιοδους μπορεις να βρεις χαλουμια (στη φαση που μολις εχω γυρισει απ'την Κυπρο) και χυμους οταν αποφασιζω οτι χρειαζομαι βιταμινες. τα υπολοιπα γαλα αυγα και τετοια μονο οταν ερχεται ο bf απο θεσσαλονικη (και το παιζω χαρουμενη νοικοκυρα)

alexmat δε βαζεις μια βρυση με φιλτρο να εισαι καλυμμενος? δε βαριεσαι να κουβαλας τις σακουλες απ΄το σουπερμαρκετ? το εκανα στο πρωτο ετος πριν συνηθισω το νερο της Αθηνας,μαζοχισμος :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες,η διατύπωση είναι ανακριβής.Όταν λέτε ψυγείο εννοείτε μόνο την ψύξη ή και την κατάψυξη;;;; :P

Απο κατάψυξη δε λείπει ποτέ το παγωτό.Απο ψύξη...χμ...Milko,σοκολατο-μπούρδες παντώς είδους,γλυκά απο τα πολυαγαπημένα ζαχαροπλαστεία της πόλης...Α ναι!Και για να μην παχύνω,πάντα υπάρχει η Coca-Cola light... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν αφήνω ποτέ τη κατάψυξη χωρίς παγάκια. Ακόμα κ τώρα που είχα τα λαιμά μου έφτιαχνα φραπέ με τίγκα στο παγάκι :-))))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Coca cola light, νερό, φέτα, και αποφάγια της βδομάδας....

η κατάψυξη τίγκα στα ταπεράκια της μαμάς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νερό (πάντοτε στο ψυγειο)

Χυμούς (σπάνια πίνω ανθρακούχα αναψυκτικά)

Εκτός ψυγείουν δεν ξεμένω ποτέ από πατάτες παρά το γεγονός πως χρειάζομαι ένα τσουβάλι καθε μιάμιση βδομάδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο το ψυγειο προσπαθω να μη λειπει το γαλα γιατι το πρωι καφες χωρις γαλα δε παει κατω!

Εχω βρεθει αρκετες φορες με αδειο ψυγειο! emoops

Δε λειπουν ποτε κετσαπ,μουσταρδες,μπαρμπεκιου,μαγιονεζα.....γιατι πολυ απλα δε ληγουνε γρηγουρα :cool10: .....α και παρμιτζιανο (ζει αυτο το τυρι)

Μπορω να σας πω τι δε λειπει ποτε απο το ντουλαπι.....ζυμαρικα!!!Εχω απειρα!Φυσικα εχω κ απειρες συνταγες για να τα φτιαξω.....δε βαζω ποτε τις παραπανω σαλτσες

Και φυσικα δε λειπει ποτε μα ποτε καφες!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμφιαλωμενο νερο (το νερο της πολης των Ιωαννινων ειναι μπλιαχ :mellow: )

χυμοι (κατα προτιμηση ανανας και με τροπικα φρουτα )

μαρμελαδα (σπιτικη της μαμας emiloveyou ...που τρωγεται και σαν γλυκο ...χωρις ψωμι και βουτυρο :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το οικογενειακό ψυγείο δε λείπει ποτέ τίποτα (τα καλά των εν οίκω σπουδών...). :P

Τώρα από το προσωπικό ψυγείο... Το μόνο που έχει είναι μπίρες, κρασί, νερό και παγάκια... :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμμ...χυμός πορτοκάλι,σοκολάτα υγείας(για τις δύσκολες ώρες),και παρμεζάνα...!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο το ψυγειο προσπαθω να μη λειπει το γαλα γιατι το πρωι καφες χωρις γαλα δε παει κατω!

Εχω βρεθει αρκετες φορες με αδειο ψυγειο! emoops

Δε λειπουν ποτε κετσαπ,μουσταρδες,μπαρμπεκιου,μαγιονεζα.....γιατι πολυ απλα δε ληγουνε γρηγουρα :cool10: .....α και παρμιτζιανο (ζει αυτο το τυρι)

Μπορω να σας πω τι δε λειπει ποτε απο το ντουλαπι.....ζυμαρικα!!!Εχω απειρα!Φυσικα εχω κ απειρες συνταγες για να τα φτιαξω.....δε βαζω ποτε τις παραπανω σαλτσες

Και φυσικα δε λειπει ποτε μα ποτε καφες!!!!

Winnie τώρα πια έμαθαν και οι μη ιταλοί ότι τον καφέ τον φυλάμε στο ψυγείο ... ή ακόμα καλύτερα στη κατάψυξη. Όσο για τις σάλτσες, όποτε μπορείς, κάνε πάσα καμιά καλή με τόννο ... είναι η αδυναμία μου :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ξεκαθαρίσω πως μένω μόνος,ή σχεδόν.. :P

Δε λείπουν ποτέ:

-Εμφιαλωμένο νερό.Εμμονή.Ποτέ από βρύση.

-Κόκα κόλα(δεν πιστεύω στα Light! :P )

-Τυρί και Γαλοπούλα για τοστ.

-Φέτα!(Λατρεία)

-Σοκολάτες

-Γάλατα(Εβαπορέ και μόνο._)

-Ό,τι περισσεύει από μεσημέρι.

-Μια κρέμα για το πρόσωπο.. emoops:splats:

-Ακτινίδια.

-Σαλάτα Βουδαπέστης.

Αυτά.Στην κατάψυξη έχω πάντα πολλάαα παγάκια και παγωτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοκοφρετες serenata και Derby...

παστες...

γλυκακια σπεσιαλ...

κουτια με caprice...

lacta γκοφρετες...

σοκολατες υγειας...

twix...

σοκολατακια τσοκοντα...

mars...

και κατι περιεργες τεραστιες πλακες σοκολατες (σαν τις πλακες του πεζοδρομιου ενα πραμα) που γραφουν πανω κατι ακαταλαβιστικα ξενα...

α,και σοκολατακια με ποτο μεσα...λικερ...

οι ασπρες σοκολατες δε μου αρεσουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.